Boule nahoře na břiše ve 21tt, co by to mohlo být?

brigule
6. zář 2012

Ahoj,
jsem ve 21t a už delší dobu sleduju, že mi břicho roste spíš nad pupkem než pod pupkem ... . Tento týden jsem se celkem zhrozila - když zatnu břicho, třeba při vstávání z postele, vyskočí mi nad pupkem uprostřed takový velký svislý buřt. Nic nebolí, ale nikdy jsem na sobě nic podobnýho neměla. Nevíte co by to mohlo být? Díky za rady.

stavba
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cikilik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jetynka
6. zář 2012

Nevím jestli si děláš legraci anebo to myslíš vážně, když jsi těhotná co jiného by to mohlo být než mimino?nebo potom špeky 😀 nebo jsi hodně hubená a miminko co se hodně hýbe hold dělá boule na břiše, ale to mi příjde ještě brzo. 😀

brigule
autor
6. zář 2012

opravdu skvělé rady. pokud se nepletu, tak mimino roste nejdřív pod pupkem a ne pod prsama.

luciesofi
6. zář 2012

@brigule To jsem měla taky - při vstávání nebo zatnutí svalů je břicho nad pupkem jakoby špičaté (svisle) - je to od toho, jak se ti od sebe rozestupují břišní svaly.... Je to celkem normální 🙂

brigule
autor
6. zář 2012

pokud chcete reagovat tak si nejdříve přečtěte co jsem napsala a ne jenom nadpis.

berenika39
6. zář 2012

@brigule jestli si neděláš srandu tak: to dítě je v děloze. jako v takovém domečku. ten se zvětšuje. podle týdne, v jakém jsi. prostě roste. nemáš v břiše hned pod kůží dítě, máš tam dělohu a v ní dítě a to celé je vidět navenek.

brigule
autor
6. zář 2012

@luciesofi rozestupují svaly?!? a co to jako je a proč to je? nikdy jsem nic o rozestoupených svalech neslyšela. zní to hrozivě a vypadá to taky tak. a to už zůstane nebo se to vrátí do normálu?

brigule
autor
6. zář 2012

@berenika39 děkuji za inteligentní a poučnou odpověď. to jsem opravdu nevěděla.

jarkalada
6. zář 2012

@brigule no musí to všechno "tam vevnitř" ustoupit, rozestoupit se, prostě udělat místo na to, aby se tam vešlo mimino. Proto se ti i pozdějc např. bude chtít víc chodit na wc a tak, jak bude tlačit na močák, nebo tě může začít pálit žáha atd atd 😎

pampeliska1
6. zář 2012

@brigule nejsi dost hubená? Já jsem před těhu byla a taky jsem to tak měla 😅 Vypadá to dost zvláštně, ale já jsem si vždycky myslela, že je to rostoucí děloha..

brigule
autor
6. zář 2012

@jarkalada sice jsem v půlce těhotenství, ale celkem mi břicho nijak nevyrostlo. zatím není ani vidět že jsem těhotná. to se jako rozestupují svaly na místě, kde mimino ještě vůbec není?

jarkalada
6. zář 2012

@brigule jak víš, že tam není? 😎 Já jsem je měla každou chvíli někde jinde. Ale jestli je to boule a zároveň tě to jako stahuje - tak o tom říct dr. Mně se občas udělala, buď v klidu, nebo po námaze, po chvíli ale zmizí - a to je špatně. To pak břicho tvrdne a bere se na to magnézko. Já to brala taky už někdy od cca 20tt..

brigule
autor
6. zář 2012

@jarkalada jako mimino? no to je snad zatím nejvýš k pupku, ne? zeptám se na to dr, ale jdu k ní až za 3 týdny.

kajovaevicka
6. zář 2012

@brigule Mimi tam sice vůbec být nemusí, ale je v místech, kde máš běžně jiné orgány. Jak dítě roste, orgány se posunují, což znamená, že se ti klidně můžou svaly rozestupovat pod prsama, ačkoliv dítě je pořád v oblasti pupíku. V těhotenství není téměř nic v břiše na svém místě. Ale pokud ti to dělá starosti, zajdi si k doktorovi na ultrazvuk a poptej se.

luciesofi
6. zář 2012

@brigule No, já pevně doufám, že se to vrátí do normálu... 😅 Zatím mám to břicho totálně uvolněný...ale já jsem to měla opravdu dost...

stavba
6. zář 2012

@brigule píšeš, že to sleduješ už delší dobu, teď nedávno jsi musela být u Dr. na velkém utz, tak proč jsi se nezeptala jeho, ten ti to přece řekne nejlíp, navíc mu to můžeš i ukázat. Co chceš slyšet od nás, když ani nemáme vizuální představu toho, co popisuješ? To se pak nemůžeš zlobit, že některé naše reakce jsou spíš z legrace.

brigule
autor
6. zář 2012

@stavba to špičatý břicho se mi objevilo až tento týden. Už jsem i zjistila, co to je. A když nemáš představu na co se ptám, tak neodpovídej.

brigule
autor
6. zář 2012

@luciesofi tak prý je to rozestoupení břišních svalů, které se nejspíš nikdy nevrátí do původního stavu ☹ třeba se zlepší, ale ne vždy a ne zcela... to je teda potěšení ☹ ale přeju ti ať se ti do dá do pořádku co nejvíc!

luciesofi
6. zář 2012

@brigule Jj, vím, že je to rozestoupení břišáků... No jo no, tak co se dá dělat...🙂 Vzhledem k tomu, jak po porodu vypadám, mi tohle přijde jako prkotina..navíc po císaři nesmím posilovat přímé břišní svaly (zatím), takže můžu jen doufat 🙂
Jsou důležitější věci 🙂 A děkuju!
Užívej těhotenství a zdravého cvrčka přeju! Zbytek neřeš 🙂

jarkalada
6. zář 2012

@stavba a máš to 😀

terrana
20. zář 2014

Ahoj Holky, po dlouhé době se pokusím obnovit téma, jelikož nevím, jak založit novou diskuzi 😉 jsem rok po druhém porodu a asi před pul rokem ( to bylo pul roku po orodu) Jsem si nad popiken nahmatala bouličku, která byla i při ležení viditelná. Všichni okolo mě říkali, že to jsou střeva, ale fakt je, že se to i trochu pohybovalo, tak jsem si to myslela taky. Jenže po čase jsem si vzpoměla zase, tak jsem si šáhla nad pupík a zase boulička,už nevidím, že by se hýbala, je prostě nad pupíkem. Začala jsem to pozorovat a zjistila, že třeba po ránu tam není a jak se trochu najím, hned ji nad pupíkem nahmatám a a pak zase zmizí.Byla jsem před měsícem a včera na chirurgii a ani jednou nic jak na potvoru nenahmatal.Zakže kyla to není. Myslíte, že by to mohlo být to rozestoupení svalů? Měla jste některá bouličku nad pupíkem, která tam jednou je a pak zase není? Už si připdám, jak blázen a je fakt, že už se začínám trochu bát, aby to nebylo něco vážného. Holky, děkuju moc, snad některá odpoví. 😵

pampalin
25. zář 2014

@terrana Hm, tak to netuším. Já mám totiž přesně to, co měla
@brigule , kamarádka je internistka a taky mi říkala, že se jedná o břišní svaly, který jsou uvolněný. Když se zvedám z lehu, udělá se mi špičatá boule (takovej jakoby kopeček) nad pupíkem. A mimi to rozhodně není.
Ty budeš muset asi spíš běhat po doktorech, aby zjistili, co a jak. Sono Ti dělali nebo jen zjišťovali pohmatem, jestli tu bouli ucítí nebo ne?

katerinahaj
26. bře 2016

V klidu, mam to taky a jsem v 17 tt... a co jsem koukala na netěhotne pro srovnani, maji to taky :D.. taky jsem se zhrozila ale bud v klidu 🙂

katka1804
9. dub 2016

@brigule ahoj tu bouli jak ty říkáš mám taky a někdy mi vyleze ven celý pupik vypadá to nechutně a tak jsem se optala doktora, mam pupeční kylu takže nic netahat a šetřit se a po sestinedeli operace pak bude.. Zeptej se doktora protože opravdu může jít o rozestup svalů, mimco které se pohybuje, vnitřnosti které mimi tlačí jakoby nahoru aby si dole udělalo místečko nebo kyla.. Nicméně jestli tě ta boule neboli tak to kyla nebude, protože ta opravdu bolí při vstávání nebo zatnuti svalů atp..

mikjamo
20. čer 2016

@brigule mám to nyní :( jsem ve 22 tt, vidím, že jste již odrodila 🙂 vrátilo se to do normálu?? :(

brigule
autor
20. čer 2016

@mikjamo ta boule se mi dělá už jen minimální, skoro žádná, ale když zatnu břicho, nahmatám si od pupku ke kosti pod prsama pěknou hlubokou strouhu, brrr, ale když jsem to řekla mojí obvoďačce, tak prej když mi nevyskakuje ta boule, tak je to v pohodě a nic se dělat nemusí. Ještě jsem nezačala cvičit, což bych měla..... ale ráda bych, aby mi někdo poradil co mám cvičit, aby ten rozestup svalů nebyl ještě horší.... Už se mi narodilo druhý dítě a během druhého těhotenství to bylo snad ještě horší než v prvním

matysikovad
21. čer 2016

holky já to měla u dcery taky, měla jsem rozestup břišních svalů, u prsou tak jeden cm, ale u pupku už to bylo 10 cm, ale zatáhlo se to pěkně, zustalo mi tak 0,5 cm, ted u synka cvičím a v rámci možnosti posiluju, ale stejně se mi to zase začíná dělat, takže po porodu akorát pomalu s cvičením na břicho,at vám to tam nezustane 😉

andreadobro
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru