Cítím pohyby dítěte nízko, dole v podbřišku

knobloska
3. pro 2007

Ahoj všichni,obracím se na vás s prosbou o radu: Jsem ve 24.tt, děloha mi minulý týden dosahovala 1 cm nad pupík, takže její velikost je v pohodě. Jediný, co mě trápí, je, že cítím pohyby strašně nízko-dole v podbříšku, v tříslech. K pupíku se mimi ještě "nedohrabalo". Máte s tím někdo zkušenost? Délka hrdla je podle lékaře také OK.
Děkuju

lenulenka
3. pro 2007

Ahoj knoblosko, nevím, jestli máme to samé, ale podobné určitě. často tedy cítím narozdíl od tebe pohyby i výš, ale také hodně často cítím pohyby úplně dole, že mám pocit, že mimi kope těsně u poš.vchodu (pocit, že ještě tak centimetr a má nohu nebo ruku venku...). Ale jestli je to normální nevím, při prvním těhu jsem to tak nepociťovala (to bylo vůbec úplně jiné těhotenství, nemohu srovnávat téměř nic). Jestli ale dr. říká, že je to ok, tak buď hlavně v pohodě.

evsi
3. pro 2007

Ahojky. Já jsem to takhle měla celé těhotenství. Jednu dobu jsem si myslela, že mám zánět slepáku, jak mě malá kopala dole vpravo. Myslím, že pokud máš všechny vyšetření OK a nic jiného se neděje, tak se nemáš čeho bát.

monaberuska1
3. pro 2007

Ahojky holky🙂
já mám taky pohyby dole, a řeknu Vám teď už to pěkně bolí☹někdy teda, nechci strašit🙂ale jak někdo říká že má okopaný žebra tak já mám okopanej celý spodek🙂

lukin
4. pro 2007

Já mám taky pocit, že mi vyleze spodkem. Úplně to tam cítím a taky jakoby v zadku. Ale je to nějak divné, že je tak nízko, ne?

kristina_tvb
4. pro 2007

ahoj, no ja mam to iste, male ma kope uuuplne dolu, ze som vazne rozmyslala, ako je mozne, ze tam vobec dociahne. A uz ma raz kopla pekne bolestivo, stuplik maly

krista
4. pro 2007

Ahojky mě kope malá dole i nahoře, ale dole je to nejlíp cítit, když se trefí třeba do močáku 😠 😀

ajina
4. pro 2007

Ahojda přidávám se k okopanejm spodkům 😅 , mám pocit že mi prcek dopřává kopance hlavně do močáku a jakoby do konečníku. 😀

knobloska
autor
4. pro 2007

Holky díky za podporu. Já mám někdy pocit, že mi kope až u stydký kosti. Kousek nad se mi to pěkně vlní. Ale nebudu hysterčit, i když je to teda pěkně těžký.

r123
4. pro 2007

jo tak to sem ráda že je tu taková diskuse.zítra jdu do poradny tak se na to chci dr zeptat.mám pocit že je malá hrozně nízko.hlavně to kopání kolikrát to cítím jakoby až uplně u konečníku nebo mám pocit že jště kousek a musí vystčit něco ven.až někde uplně u pochvy to cítím.v tříslech a podobně.je fakt že kope i výš,ale ne tak často jako kdesi dole!taky sem zvědavá co mi dr řekne.u prvního těhu to vůbec nebylo vlastně jak psala lenulenka nedá se to s prvním srovnávat!! 😒

kili
4. pro 2007

ja som tiež mala Adamka strašne nízko, mala som pocit, že až vypadne, pohyby som cítila ešte aj ako je ochlpenie (a to ho nemám po pupok 😀 ). Okolo 18tt som jeden týždeň ani nemohla chodiť, lebo ako som sa postavila, tak mi tlačil na kosti. Mne by to ani tak nevadilo, ale bála som sa o neho, keď to tak tlačilo mňa, tak čo potom on. Tak som sa pohybovala minimálne. Skoro furt som mala dole pri ochlpení taký malý hrbolček. Po tom týždni to našťastie prešlo 😝

gaba3
5. pro 2007

ahoj holky 🙂 já cítím podobné, jednou strašně nízko, podruhé zase vysoko.... Taky jsem se toho bála, tak jsem se v poradně ptala Dr. a po vyšetření vše ok, prej je to normální. Ale Dr. by to měli při každém vyšetření hlídat.

r123
5. pro 2007

monaberuška.cítím to stejně kolikrát mi tam stčí nohu či co až kamsi dolů a já si nemůžu ani sednout nebo se zohnout.a okopanej spodek mám taky a příšerně!! 😖 myslela jsem že to nějak souvisí s mpou obrácenou dělohou,ale jak koukám tak to nebude ono! 😀

monaberuska1
5. pro 2007

r123🙂
no to jo, taky kolikrát nemůžu ani sedět☹ 😀 ale aspoň že ji cítím🙂ale už bych teda nejradši jela rodit🙂jo a nejde mi chodit, hrůza a nebo chodím jak kač.kač namr.... 😀

mishandbaby
6. pro 2007

tak to mam devcata taky stejne..v podstate od zacatku citim malou princeznu dole/nizko ..a jak tady nekdo zminil - ja se vetsinou, jak mi tlaci na mocak, nemuzu ani postavit..stavim se pomalu a zohnuta, protoze, jak bych se narovnala, asi bych se po.... 😀

knobloska
autor
6. pro 2007

Ahoj holky, já jsem se na to ptala doktora a prej to tak někdy bejvá, že se tlačí dolů. Nevadí to jen pokud "drží" hrdlo. Přeměřil mě a z 43mm ( 22.tt )mám teď ve 24.tt 36mm. No prej je to dobrý. Musím ještě podotknout, že mi při prohlídce ukázkově ztvrdlo břicho. Mám radši ležet, ale četla jsem, že ležení je stejně na nic.

monaberuska1
6. pro 2007

knobloska:_)
ahojky určitě ležení na prd není, taky jsem dotala v 35tt od DR.klidový režim, kvůli tomu že mi tvrdlo břicho, takže že začíná pracovat děloha a to by znamenalo že bych mohla porodit předčasně🙂no a tak jsem ležela a opravdu to zabralo🙂ale teď když už bych rodit chtěla tak ještě zatím nic🙂

kachnicka01
7. pro 2007

Ahoj holky,
me taky mimi kope strasne dole - do zadku a presne mam pocit, ze snad vystrci ruku ven.. zatim ho mam i dolu nozickama - koncem panevnim - doufam, ze se otoci!!! Jinak sem vcera byla na prohlidce a dr mi rikal, ze mi mekne delozni cipek a ze mam lezet, a to se zadkem podlozenym - holky, to je to same jako kdyz se zkracuje? moc se v tom nevyznam...moc mi to nevysvetlil, jen ze mam lezet porad a nic nedelat 😒 😒

monaberuska1
8. pro 2007

kachnicka01🙂
ahojky no nařídil ti klidovej režim, to je že by jsi mohla předčasně porodit, měla jsem to taky ale v 35tt, a teď když bych už chtěla a mohla rodit tak nic☹ale radši ho poslechni ten polštář pod zadkem je aby miminko přestalo sestupovat, tak hajejte🙂a nechte se obskakovat🙂

breberka
9. pro 2007

ahojky holky, tak já jsem v půlce těhu a taky mam pohyby dole. Dr. mě řekla, že mam mimčo moc dole (v této poloze má být prý až za měsíc) a tvrde mi sem tak břicho - to neni dobře. Dostala jsem hořčík a jestli se to do středy nezlepší, jdu na neschopenku a budu muset ležet a ležet (to děla i teď) - jinak hrozí nemocnice

monaberuska1
9. pro 2007

breberka🙂
tak snad to bude O.K.:-)ty to máš až na Duben, mrňousek tam musí ještě vydržet🙂

knobloska
autor
9. pro 2007

Ahoj breberko, já mám to dítě taky děsně dole, v podstatě mám nad "pipkou" takovou bouli a tam mě tlačí. Když zabere a vytlačí se hodně, je to dost bolestivý a ještě k tomu ta boule ztvrdne. Já už ležím od středy a zdá se mi to pořád horší. Na záchod běhám každou chvíli.
Holky vám když tvrdne břicho tak je to po celý ploše nebo taky jenom na jednom místě, jak se tam to dítě nacpe a břicho se vyboulí?

cibule
9. pro 2007

Tak já se přidávám, i mě mimi kope někdy dost dole, i když ne vždycky 😉 No, ale taky si říkám, kde ty nohy má 😀

michlas
9. pro 2007

Já se taky přidám 😉 ,taky mě ten rošťák kope dole musím pořád běhat na malou.Ve čtvrtek jsem byla na ultrazvuku a pan doktor říkal,že máme dole nožičky tak není divu.Teď musíme jen doufat,že se mimčo otočí. 😒

fish
10. pro 2007

Ahoj holky.
knoblosko,já mám přesně to,co jsi ty popisovala včera.Dneska v noci mi to udělalo podruhé,předtím asi před dvěma dny.Taky se snažím ležet,ale nepomáhá to.Spíš se mi zdá,že je to ještě horší.Když ležím na zádech,tak se mi udělá taky taková tvrdá boule jako tobě.Magnezko beru už měsíc a nezdá se mi,že by mi nějak extra pomáhalo.

monaberuska1
10. pro 2007

michlas:_)
já si myslím že se otočí🙂uvidíš🙂ale prý něco i napomáhá tomu ayb se miminko otočilo 🙂jestli to nejsou všechno jen báchorky.-)

knobloska
autor
10. pro 2007

Holky a jak se má ležet s tim vypodloženym zadkem? Jenom polštář pod zadek nebo i pod nohy? Mně docela ulevuje, když ležim na zádech a mám pod sebou polštář - takovej ten válec. To pak to dítě "vyklepu" výš a nebolí mě tak spodek. Co ale dělat, když se chci převalit na bok?

kachnicka01
11. pro 2007

Ahojky knoblosko - ja si taky podkladam pod zadek ten valec postar - no a presne - taky ho vyklepu nahoru a ulevi se mi... no a delam to tak, ze nejdriv ho "vyklepu" a pak si uz normalne lehnu na bok.. podle me uz na boku to mimi nahore zustane - prevali se mi to bricho na bok proste a netlaci dolu.

jako me dr rikal, ze si mam davat zadek i nohy vys, ale to jako technicky nevim jak mam udelat v posteli...takze si davam jen pod zadek. Sem tam si takhle lehnu na zem a to si pak ty nohy soupnu na veliky mic - ale za chvili se mi nahrne krev do hlavy, tak koncim 😉

knobloska
autor
16. pro 2007

Ahoj, někdo něco nového? Mně už se taky bohužel zdá, že někdy mě kope až u konečníku, jak tady někdo psal. Teď jsem 14 dní poctivě ležela a někdy i s podloženým zadkem ( pořád se to nedá - moje páteř au au ), tak jsem zvědavá, jak ve středu dopadnu na kontrole ( co se stalo s čípkem - doufám, že se neřád nezkrátil ). 😒

andilek
16. pro 2007

tak já ležela 3 měsíce se špatným CS, podloženou prdel i nohy, chodila jsem jen na WC, na jídlo (to jsem si pak už nosila do postele, páč jsem nemohla ani sedět) a max na sprchu a ultrazvuk, kopal mě strašně nízko, cítila jsem jako bych měla panenskou blánu a každou chvíli by měla rupnout 😝
ale pokud máte CS OK, tak není co řešit
jsou tu ale i holky, co měly špatné CS a odležely si to doma a rodily skoro v termínu, dokonce jsou případy i že přenášejí, tak hlavu vzhůru 😉

kachnicka01
16. pro 2007

ahojky mamusky 🙂 u me je to porad stejne..lezim a lezim - kdyz mam podlozeny zadek, tak me z toho taky boli zada ☹ ja jdu na kontrolu az 11.ledna, tak uvidime. Knobli pak urco napis co u dr, drzim palecky 😉
jo CS mam 1.. a mimi se jeste neotocilo, spis mam dojem, ze je diagonalne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru