Co může doktorka vidět skrz vaginální sondu v 19-20tt?

skarkovaadela
17. led 2014

Je možné že skrz vaginální sondu může p. Doktorka vyloučit těhotenstvní

anina32
17. led 2014

Ve 20 týdnu jsem ležela týden v nemocnici s hematomem a většinou mi tam dělali ultrazvuk vaginálně.

klara.t
17. led 2014

@skarkovaadela ano, proč by nemohla. vaginální UTZ je lepší než ten klasický přes břicho.

sisaman
18. led 2014

@skarkovaadela v 19-20t.t. vaginální sondou lze vidět především děložní hrdlo a eventuelně blízkost placenty k vnitřní brance, z miminka je vidět pouze ta část která v tu chvíli naléhá na děložní "vchod", nejčastěji tedy hlava a mozkové struktury, nebo i končetiny,ale vaginální sondou v tomto týdnu nelze prohlédnout miminko jako celek. 😉

skarkovaadela
autor
19. led 2014

@berenika39 takže pokud tam zrona miminko není tak co??

granda
19. led 2014

tma

saminomimino
19. led 2014

asi nechápu otázku v 19-20tt,to už je nějaký kus času věřit v těhu,proč by ho najednou někdo vyloučil??

skarkovaadela
autor
19. led 2014

@granda takže by řekla prostě že nejsem těhotná protože tam nic není zrovna na blízku mám pravdu??

@saminomimino protože nevím jestli jsem těhotná .. myslím si to ale vyloučila mi to doktorka skrz vaginální sondu a jak jsem tam byla tak jsem si to prostě neuvědomila jestli to vlastně může poznat v takovém stadiu skrz vaginální sondu prostě jsem měla podezření že jsem těhotná do telefonu jsem to řekla sestřičce ale potom jsem se už nezmínila v kterém si myslím že jsem měsíci.. takže moje

berenika39
19. led 2014

@skarkovaadela od srpna menstruuješ, testy máš negativní, břicho nikde, na utz není dítě vidět. ne, nejsi těhotná. opravdu ne.

granda
19. led 2014

@skarkovaadela asi jo..

rioko
20. led 2014

@skarkovaadela toasi nemyslíš vážně co píšeš ne? pokud ano, navštívila bych být Tebou spíš psychologa, protože těhotná určitě nejsi, doktorka by to poznala dřív ne ve 20 tt a v té době a mnohem dřív opravdu miminko přehlídnout ne 😀 jde

enysek999
21. led 2014

Holky,přehlídnout to asi nejde,ale mojí kamarádce se stalo,že měla různé problémy a když jí napadlo,jestli náhodou není těhotná,doktorka jí vaginální sondou potvrdila,že čeká dvojčata 6tt.Šla hned na potrat a doktor jí raději ještě dělal ultrazvuk přes břicho před zákrokem,aby věděl co a jak,a jaké bylo jeho překvapení-dítě jen jedno a už 4měsíční.Takže se potrat nekonal a teď je ráda🙂

partyzanka91
6. únor 2014

enysek999: no tak to mi příjde docela dost divný aby tam nejdřív viděli dvojčata v 6tt (to jsou takové dvě černé fazolky s tepajícími srdíčky a nic víc) a potom přes břicho viděli dítě jen jedno a už 4 měsíční. To by si snad gyndr. musel tou vaginální sounou všimnout že nevidí konec dělohy a že tam je placenta atd... A navíc kam by se pak poděly ty dvě šestitýdenní děti, které viděly spodem??? Leda že by se jednalo o 2 zemřelé plody (původně 3 děti a jen jedno přežilo a roste), ale i tak mi to příjde dost divné aby to vůbec nepoznal ne. Normálně přeci musejí vidět celou tu dělohu i konec, vaječníky a případnou ovulaci a v těhu,navíc takhle pokročilém, to musí být jiné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru