Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

ivet6
11. únor 2010

Ahoj holky 🙂

No to s tím plicnim, to je gól 😖 , že nejsou ti doktoři trochu soudní co? 🙄

Jinak děkuji za pochvalu bříška 😀 Vylítlo mi takle za měsíc 😅 A já bych zase holky chtěla, aby mimčo chtělo na svět 1.6. 😵 to je takovej hezkej datum a ještě den dětí 😵

crawler
11. únor 2010

Ahoj holky🙂 moc vás zdravím!🙂

co se týče váhy mimi, tak jsem tady nedávno založila diskuzi "Odhad váhy dítěte", jestli se chcete pobavit, tak si ty příspěvky přečtěte - není výjimkou, že se mudři seknou i o celé 1 kilo!!! přijde mi to jako zbytečný stres pro rodičku, když jí řeknou, že bude rodit miminko 4kilové a ono je to nakonec o kilo méně!...

tery: černej kašel jsem měla, když mi bylo 12...marodila jsem s ním 2 měsíce a od té doby mám neustále problémy s dechem a průduškama, takže pevně doufejme, že bacil nepřeskočil a kdyby ano, tak bych si na ně pro tu nezodpovědnost došlápla! Vždyť je to riziko! Mě osobně mudra na plicní neposlala...ale to EKG by se dělat mělo - teda já na něj mám přímo půl stránky v těhu průkazce a dělal mi ho normoš obvodní lékař - napsal mi tam zprávu a prdl razítko, tak nevím, třeba máte jinou těhu průkazku...?

man: takhle vypadal kurz i na kterém jsem byla já a mám shodné pocity - psychicky mě to uklidnilo, ale manža tam se mnou nebyl a myslím, že kdyby jo, tak jeho by ty křesla, vany a tak spíš vyvedly z míry - ten můj už má to podstatné nastudované a moc dobře vím, jak se o nás dva bojí - oni to ti chlapi taky nebudou mít psychicky jednoduché :-/

andy: tak tak pěkně čajíkuj a nepřepínej se!

se zádama problémy nemám, když mě začne pobolívat v kříži, tak hupsnu na balon a je klid...měl někdo z vaší rodiny porodní křížové bolesti? doufám, že se jim vyhnu...

a holky možná jste to přehlídly, ale před asem jsem se ptala na poslíčky - neříkali vám na kurzu nějaký podrobnosti o nich? Už vím, co je tvrdnutí dělohy, ale každá mluví v těch posledních týdnech o poslíčkách a ty si nějak neumím představit...

zuzi82
autor
11. únor 2010

Craw: já teď občas mrknu do diskuze Těhulinky až do konce, kde jsou holky, se kterýma jsme začínaly v diskuzi Na začátku. Už se pěkně rozrodily a mají tam už dvě mimča a o poslíčkách tam dost píšou. Teď je to dost trápí. Je to jako by to už začínalo. Mají nepravidelné kontrakce a bolesti zad, ale vždycky to třeba po sprše přejde. Pokud to nepřejde a naopak jsou kontrakce častější a pravidelnější, tak rodíš. 🙂

crawler
11. únor 2010

zuzi: tak to já tam taky nakouknu🙂 A neříkal vám někdo, jak vypadají ty kontrakce? Nám na kurzu říkala, že jakoby na beton ztvrdne především horní část dělohy a že tlačí tím tlačí na čípek, aby se otvíral...Ale co ty bolesti? mě když tvrdne děloha, tak to vůbec nebolí...no snad ten začátek porodu poznáme 😀 Moje sestra, když byla těhu po druhé, tak jela do porodnice a planě - byla si jistá - dle zkušeností s prvním, že už rodí a jí se tam vysmáli, jaktože druhorodička a nepozná, že to jsou jen poslíčci...a pak když šla na klasickou kontrolu do poradny, tak už si ji tam nechali a za pár hodin tam porodila, takže pro ni naprosto nečekaně...😀

verisek
11. únor 2010

ahoj holky, tak jsem vas docetla, no me taky neposlala na plicni, jen obvodacka mi tam lupla razzitko, ze jsem zdrava, zitra jdu k doktorce, takz epocitam, ze me urcite posle na velky ultrazvuk a pak uz si me asi bude prebirat do pece moje doktorka v porodnici, tak mesic pred porodem
jinak na krizove bolesti v prubehu porodu jsou cipky, ale normalne vam je nenabidnou 🙄 rikala mi to moje doktorka, protoze me u menstruace bolely hodne, takze me to asi nemine
jinak netusim, jak se odhaduje porodni vaha pokud vam nedelaji ultrazvuk, je fakt, ze to musi dost vystresovat, kdyz vam reknou, ze budete mit nejakyho cvaldu, znama v so porodila chlapecka 55cm a 4250g 😅
jinak koukam, ze vestina z vas uz ma vybavicku kompletni, uz bych to taky chtela mit vsechno..

crawler
11. únor 2010

veri: žádnej stres - já zdaleka nemám vše z výbavy - chybí hlavně přebalovací pult a kvůli tomu ještě nepereme a tak, páč kam bych to dala 😅

jinak někdo tady psal, že už začne na ko chodit po 14 dnech...?!? taky jsem myslela, že to tak je, ale byla jsem ve 29+0 a půjdu zase až 33+0, tak nevím...a myslíte, že se vždy chodí pak už do porodky? já, že když sedím v čekárně, tak tam jsou vždy nějaké těhule, co jdou na natáčení monitoru a ten se dělá až těsně před porodem, tak mi přijde, že budu možná celou dobu jezdit ke své gyndařce a ne do porodky...?

baterka
11. únor 2010

k tvrdnutí břicha - začlo mi to asi před třemi dny a je to dost nepříjemnmé.... je to tak na dvě ři minutky, ne že by to přímo bolelo, ale je to dost divné. Jde to rozdýchat (uf, ještě že celý život zpívám, vím, jak se dýchá do břicha 😎 ), ale poprvý jsem se dost lekla... Tak Vám přeju, abyste to moc neměly, mě to potká vždy tak čtyřikrát pětkrát za den, hlavně večer. A ano, tvrdne mi hlavně vršek dělohy, je to cítit pod žebry - břicho je jako beton

mě doktor zatím zve na ko jednou za 3 týdny, myslím, že pokud nemám žádné komplikace, tak to stačí, co tam taky v té čekárně dělat, člověk, aby si u doktorů zřúdil přechodné bydliště a knihovnu, aby měl co dělat.... 😀

zuzi82
autor
11. únor 2010

Já teď jdu na ko po čtrnácti dnech.
Břicho mi taky už začalo tvrdnout, ale mě tvrdne spíš spodek dělohy, jako od pupíku dolů. A je pravda, že to není příjemné, ale naštěstí to vždy hned přejde.
Jinak výbavičku nemám kompletní. Chybí mi matrace do postýlek a hlavně kočárek!!! To budu kupovat až v březnu kvůli penízkům.

baterka
11. únor 2010

zuzi, teď jsem koukala, že m,áš termín skoro o dva týdny dřív a koník Ti ukazuje 30tt a mě 31tt, no to jsem z toho jelen 😀 😀 😀 , jak je to možné? Ještě, že TP není na koníkovi, ale na těch mrňousech... 😀!

miselaniki
11. únor 2010

Ahoj holky,

tak jsem to dočetla a už ani nevím co jsem chtěla psát🙂.
No já jsem byla na kontrole teď ve 30tt a měla jsem přijít za 3 týdny, ale mudr je na dovolené, takže ve 34tt a říkal, že pak mně od nějakého týdne už bude posílat od porodnice,ale už nevím od kterého. Ta váha je opravdu odhad a já myslím, že hodně záleží na člověku jak dobře umí prcka změřit na tom utz a i tak je tam možnost odchylky. U nás tedy má teď Kryštofek 1500 g, tak uvidíme jestli bude cvalda u porodu🙂. Na plicní jsem nebyla poslaná, ani k obvodní, je důležité to EKG?
Ohledně očkování TBC miminka v porodnici jsem se ptala 2 pediatrů a každý mi řekl něco jiného, jeden jo, jeden ne, tak nevím co si o tom mám myslet.
No tvrdnutí břicha moc zatím nemám, uvidíme jak se to vyvine dál. A výbavičku rozhodně nemám celou, ještě mi dojde kapsář, mantinely, zavinovačka, monitor dechu a další věci.

zuzi82
autor
11. únor 2010

Bater: mě tam zítra skočí 31 tt, ale taky nechápu, jak ti tam může skákat týden jako mě, když rodíš 11 dní po mě, teda podle termínu.

katy007
11. únor 2010

Misi: mě taky neposílal nikdo ani na plicní ani na EKG jen mi doporučila zubařkua k praktické prý nemusím chodit pokud se na nic neléčím a neburu nějaké léky.

eriska
11. únor 2010

no, tak nám z výbavičky pořád taky dost věcí chybí, třeba kočárek, autosedačka, matrace do postýlky, peřinka, polštářek, povlečení, od babičky musíme dovést postýlku, vaničku a lehátko do vaničky...včera mi taťka dovezl z Polska zavinovačku, botičky, soupravičku a dokonce sehnal i hrazdičku, takže zase o starost míň..

jinak jsem byla teď u tety na obídku, je to pohoda, když bydlí tři patra nad mamkou a bavila jsem se s ní o tom, jaký mám kupovat líh na pupík a ona mi říkala, ať si nic nekupuju, protože v porodnici dostaneme a že oni to už měli zhojený a doma nedávali nic..teda Víťovi, Natálka ho zhojený neměla, ale že hned z porodky šli za dětskou a ta jim řekla, co si mají koupit, protože stejně dostaneme nějaký vitamín K a ještě něco, co se kape na dudáček, takže ať si s tím prý zbytečně nedělám starosti..a další věc, u nás v nemocnici je lékárna, takže kdyžtak koupíme tam..no a taky jsem zjistila, že u nás se na očkování neptají a hned mimčo naočkují..ale naštěstí jsme koukali dětičkám do očkováku a na tbc to nebylo..

mě taky dr. neposílal na plicní, ani nikam jinam, jen k zubařce, ale tu jsem měla stejně už domluvenou, kvůli půl roční prohlídce a k praktickýmu, který mi ekg netočil, jen změřil tlak..u nás v rodině žádné dědičné, ani jiné vážné nemoci nejsou, tak asi proto..

crawler
11. únor 2010

co dneska holky vaříte? já dělám hovězí karbanátky a k tomu šťouchané brambory...

co se týče toho EKG - tak se koukněte do své těhu knížky - ty kolonky tam nejsou pro nic za nic, takže jestli to tam máte, tak by to vyplněné zřejmě mělo být. sestra u gyndařky se mnou celou průkazku procházela a vyplňovala a přímo mi řekla, že obvodní lékař mi to EKG natočí a taky, že ano. Tak se raději informujte než aby vás při porodním příjmu sprdli, že to nemáte natočené. Jde o srdce, takže myslím, že je to důležité vzhledem k zátěži, kterou srdce při těhu a porodu podstupuje, co myslíte? však za optání nic nedáte 😀

bater: koník to tady hází dle poslední MS, takže jsi asi měla ovulaci o dost dýl než je běžné a tím pádem ten rozpor v těch týdnech 🙂

janinka22
11. únor 2010

holky,já myslím že ti doktoři snad vědí co je nutnost a co ne,určitě se to musí dělat všechno individi vzhledem ke zdravotnímu stavu každé z nás.. dívala jsem se do průkajdy a já tam vyloženě žádnej chlíveček na EKG nemám,mám tam "vyšetření praktického lékaře" apod. Jinak loni jsem měla nějaký problémy tak jsem byla na různých vyšetření vč. EKG a bylo to dobrý,takže by to asi bylo stejně u mě zbytečný znova dělat..

craw,já teda nevařila,měla jsem jídlo tady z jídelny-vepřový steak s brokolicovým přelivem a k tomu rýži,bylo to dobrý,teď jsem ještě slupla jabko a čeká mě ještě kousek táče s meruňkama,tak na ten se těším 😵

zuzi82
autor
11. únor 2010

Já se na EKG ptala svojí obvoďačky a ta mi řekla, že EKG by v těhu měl natáčet kardiolog kvůli změnám v těle a tlaku na srdce. Já jí říkala, že jsem na EKG byla loni a bylo to v pořádku a ona říkala, že to není rozhodující, že je to spíš důležité na konci těhu, kdy děloha tlačí a srdce je položené jinak. Nicméně pokud to po mě gyndař nebude chtít, tak to neřeším. Určitě ví, co dělá.

baterka
11. únor 2010

craw: udělala jsem si zeleninovou polívku, mňam, to je něco do tohodle počasí 🙂!
a pokud koník počítá TP podle poslední mensruace, tak to jo, páč u mě byla ovulace skoro o dva týdny zpožěná - však jsem proto taky šla asi na amnio, páč si mů dr. ani v Gennetu nevšimli, že jsem dva týdny méně... 😠 , jen e to vypadá docela vtipně..., já se přeci nikam necpu 😀

janinka22
11. únor 2010

zuzi,souhlasím s tebou 🙂

baterka
11. únor 2010

k EKG: no vidíš, já byla už koncem druhého měsíce a nikdo mi neřekl, že mám jít až na konci těhu..., ach jo 😒 , tak snad je vše ok i teď, mívala jsem totiž se srdcem problémy, mám nějaký šelest či co... 😖

zuzi82
autor
11. únor 2010

Bater, ne že budeš předbíhat !!! 😀
Jinak já měla vyloženě nezdravý, ale dobrý oběd. Uzené, bramborový knedlík a červené zelí. Mňamka. 😅

baterka
11. únor 2010

zuzi: no jasně, že bychom vám to s mimi všem nandali 😀 😀 😀 ? No to snad ani ne, vždyť já jsem s TP spíš na chvostu a průkopník tak tedy být určitě nechci 😉, tom doufám, že s mimi držíme basu

zuzi82
autor
11. únor 2010

Bater: no jen aby. Týdny ti teda skáčou dost statečně!

baterka
11. únor 2010

zrovna přemýšlím, jak bych toho koníka přelstila, aby mi zůstal stejný TP a přitom nižší týdny..., zkusím si pohrát s profilem. Protože jinak si připadám hnaná do něčeho, kam ještě nechci 😀 😝

baterka
11. únor 2010

stáhla jsem to na 30tt 😝 , víc mi koník asi nepovolí 😖 , ale to neva, hlavně že mimi ví, kolik mu doopravdy je, naštěstí nevidí na můj profil tady, aby ho to nemátlo 😎

zuzi82
autor
11. únor 2010

Holky, musím se vám pochlubit, jak mám báječného muže. On je tak roztomilý, jak se o mě teď bojí. Zítra jdeme na ples a já se chci před plesem ještě nechat ostříhat. Tak jsem se domlouvala v kolik bude s autem doma z práce, ať si tam můžu zajet a taky jsem řekla tchýni, jestli nejede dopoledne tím směrem, že by mě tam hodila. A manža mi řekl, ať se v každém případě objednám až po půl páté, že tam se mnou zajede a doprovodí mě, že o nic nejde, že tam tu půl hodinku vydrží, protože je blbý chodníček jak tady před barákem, tak podobně i u kadeřnice a on nechce abych tam někde spadla. Úplně mě to dojalo. Sama jsem si říkala, že si tam musím dát pozor, že to tam je takové blbé, ale, že manža navrhne, že půjde se mnou, jsem nečekala. Někdy mě fakt dostane jak je pozorný. 😅

zuzi82
autor
11. únor 2010

Bater: buď v klidu. Ono to stejně nebude ani podle nás, ani podle koníka 😎

baterka
11. únor 2010

zuzi, to je nádhera, až mě to dojalo!

to ten můj drahý nastávající mi zas udělal vastnoručně snubní prstnek..., včera jsem si ho zkoušela a je perfektní, je prostě mooooc šikovný!!! Tak ženy, ať jim ta jejich pozornost vydrží i za pár (desítek) let!

zuzi82
autor
11. únor 2010

Tak tak, a hlavně po porodu, až budeme nevyspalé, protivné a strhané! 😉

eriska
11. únor 2010

panečku, holky, to máte chlapi zlatíčka..já si teda taky nemůžu stěžovat, ten můj je taky miláček, jako vytočit mě umí, to každopádně, ale stejně tak rychle to umí napravit, ví co na mě platí..

budou spát budoucí tatínkové u s vámi v ložnici? my zatím plánujeme, že bude spinkat s námi, ale myslím si, že to dlouho nevdrží, protože má celkem náročnou práci, někdy, když musí leze dosti vysoko na malým prkýnku, tak bych radši, aby se vyspal..

bat, snubní prstýnek? a svatbička se plánuje teď, nebo až s mimčem? takže taky musíte mít z matriky ten lístek o uznání otcovství..

zuzi82
autor
11. únor 2010

Eri: myslím, že si taky nemůžeš stěžovat. A neboj, mě ten můj taky občas dost vytočí, ale naštěstí těch dnů, kdy je to moje zlatíčko je několikanásobně víc.
My teda plánujeme spát všichni v ložnici. Manža má celkem tvrdé spaní, tak doufám, že to zvládne a nebudeme ho moc budit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru