Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
2. bře 2010

Kosti tak ten je taky pěkný. Ale já bych šla spíš do těch dvou předtím, tento mi přijde hodně tmavej, ale taky není špatnej. To je dilema co 🙂

miselaniki
2. bře 2010

Ahoj holky,

kosti: mně se líbí ten první
eri: no s tím venčením bacha, naše má jenom 7 kg i tak mi u toho tvrdne břicho, chodím s ní teď už jenom jednou denně pak chodí manžel
Holky mně se trochu zlepšilo to spaní a bolesti se tak střídají, záda, břicho, nohy, ale žebra tedy moc ne. Jo přidala jsem do alba přebalovák co udělal manžel.

eriska
2. bře 2010

teri, já taky na divočiny nejsem, ale ta hnědá mi přijde smutná..na druhou stranu, když už jsi ji viděla, je pravda, že obrázky zkreslují..hlavně, aby se líbíla vám a to je to stačí🙂

já už se na zítra k dr. fakt těším, protože mě ty prsty fakt štvou, jak ležím, jsem zvyklá mít ruku pod hlavou, to ovšem vydržím jen chvilku, jak sedím dýl v autě, pro změnu zase natečou no a o tom, jak jsme byli v divadle na dětech ráje, to jsem je nedala ani do pěsti..ale jinak mi nic nenatíká, ruce, nohy..jen prsty u rukou..

eriska
2. bře 2010

teri, tak ta roan marina ma hafo krásných barviček na výběr, takže rozhodování nezávidím..je to teda mazec, vybrat kočárek,co? když už vybereme typ, tak aby to schválil tatínek, když schválí, tak ještě barvu a na té se dohodnout..naštěstí, ten náš je v pohodě..je mu jedno, jestli bude modrý nebo zelený..hlavně, aby byl prý technicky dobrý, čemuž zase nerozumím já..takže to máme rozdělený..

mis, já jít musela, ale jinak nechodím..jen když jde se mnou přítel..právě se bojím, aby se mnou nějak netrhl a neskončila jsem na zemi..teď už je to dost nebezpečný..on má přítel dobrou práci, takže ho během oběda odskočí vyvenčit a pak po práci půjdeme společně na procházku🙂 krásný pultík..máte šikovnýho taťku..my už taky pultík máme, zase od šikovnýho strejdy..a má ho fakt dobře vymyšlený..až mi ségra vrátí foťák, taky nafotím..máte koupenýho psíka od lamaze? my máme blešku anežku..🙂 strašně se mi ty hračky líbí..nejradši bych mu koupila ještě tu velkou chobotnici, jen kdyby nestála skoro 800..tak jdu do ní hned..takhle se mi to zdá dost drahý

miselaniki
2. bře 2010

eri: no koupila jsem pejska od Lamaze, moc se mi líbil, já jsem totiž na Mimibazaru našla paní co to posílá přímo z Anglie a i s poštovným mně to stálo 299 Kč. Tady je to strašně předražené. Přebalovák máme jenom takový obyč, pak ho zrušíme, já jsem nenašla komodu která by se mi tam hodila. Tak ten váš nafoť.

katy007
2. bře 2010

Teri: mě se více líbí v kombinaci s tou světlou, navíc, pokud zamýšlíš ten kočárek použít i u 2 dítka, kde máš jistotu, že to bude holčička a spíše je to holčiči¨verze než pro kluky, Jinak s manžou taky bojuji, jakou barvu kočárku nakonec budeme mít 😀

t.kosticka
2. bře 2010

je to dilema... 😀 ale moc příjemné...manžel se dušuje, že bude neustále vozit, tak mu přeci nemůžu udělat to, že koupíme růžový kočár... 😀 tvrdí, že by vypadal, jak blb na vesnici...

zuzi82
autor
2. bře 2010

Teri: chápu ho. Manža mi do toho nezasahuje, ale kdybych chtěla prosadit tu sytě růžovou, tak by asi taky prskal, že bude vypadat jako blbec a s takovým kočárem jezdit nebude 😀

katy007
2. bře 2010

jak teď hledám všelijaké barvy a designy kočárků, který by se mi nejvíce líbil, aby mi ho tím obšily, tak pravda některé čistě holčičí/klučičí jsou krásné, ale kde je 100% jistota, že se narodí holka? A pak voz chlapečka a nějakém typicky holčičím že? A navíc já uvažuji, že bych ho pak použila i druhého dítka pokud se rozhodneme, zatím nevíme.

eriska
2. bře 2010

mis, my ji zdědili, strejda je tluhář a před 10 lety ji dělal pro svého synka, nahoře je místo pro přebalovací podložku a vedle (oddělené prkýnkem) místo pro košíky (už mám a do nich dám věci na přebalování, ať to je po ruce a na koupání) a pod tím jsou čtyři velké šuplíky a je suprově vysoká, takže se ani přítel nebude muset hrbit..sice je jiné barvy, než máme v pokojíčku nábytek, ale co, je to stejně jen na chvíli..určo ji pak vyfotím

katy, tak se rozhodujete, mezi tou oranžovou a červenou? mně se líbí více červená🙂 ale asi bez těch vzorů..jsem spíše na jednodušší..vy si budete kočík nechávat? já dítko dřív než za 5 let neplánuju, takže ho budeme prodávat, čili na barvě mi až tak z tohohle hlediska nezáleží..

teri,já myslím, že až ti chlapi budou jezdit, tak jim bude jedno, jaký kočárek a jakou barvu vezou, protože budou mít oči stejně pro mímo😉

katy007
2. bře 2010

Eri: už nejsem nejmladší mládě 😀 takže pokud se rozhodneme pro druhé tak buď hned nebo max. na 2 roky zpět do práce, ale možná, že taky prodám a apka koupím nové nevím.

Já si taky myslím, že chlapům bude jedno s čím jedou, pokud se to nebude po cestě rozpadat a nevěřím že by nejel s růžovým kočárkem, leda, že by tam měl klučinu to by pak vypadalo divně, ale i kdyby vozila maminka.

andrea110409
2. bře 2010

Ahoj holky,

právě sem se vrátila z kontroly...naštěstí všechno v pořádku i krevní obraz mám ukázkovej a dokonce mi poradila sestřička nějakou masáž na ty bradavky aby byly "funkční" 🙂
Další kontrolu mám už za 14 dní a to myslím už bude docela síla...už teď jsme měla co vyfunět schody a to mám jen o 7 kg víc 😎
jak tak čtu vaše trápení s různýma bolestma tak si řikám, že ten močák je ještě v pohodě, ale dneska jsem se několikrát musela zastavit jak mě v něm děsivě bodalo a doktorka řiká, že to bude ještě horší, že mímo je zatím dost vysoko. 😒
kosti: kočárek vypadá prostorně, jaké má vnitřní rozměry ? 😉
eri: s tím hafanem tě lituju...zlaté naše želvy, těm sem dnesk akorát přinesla 1,5 kg hlávku čínského zelí 😎

janinka22
2. bře 2010

holky,tak mi dorazil ten balíček z mamitati,byla jsem nadšená,než jsem zjistila že v jedné sadě mi chybí povlečení na polštářek 😠 tak teď nevím jak se to jako bude řešit,jsem jim napsala právě mail,tak jsem zvědavá co mi odpoví.. to je fakt děs,stojí to tolik peněz,člověk na to dlouho čeká a pak tohle.. 😢

andrea110409
2. bře 2010

jani: no koukam to se ti dari jak s tim mym kočárkem, ale já ho nakonec seženu možná ještě levněji a tak i tobě držím pěstičky aby ti to poslali 🙂

katy007
2. bře 2010

Jani: taky mi zapoměly poslat zavinovačku hned jsme zavolala a na druhý den mi to zase PPL poslaly tak jim zavolej a dostaneš ho neboj. A že jsou ty věci nádherné? Jakou barvu a s jakým zvířátkem jsi objednala? A co vše?

Andy: mě dělá problémy, že se pořádně neohnu přes bříško. JInak celý vík i včera jsem 2x denně funěla do 8 patra!

janinka22
2. bře 2010

katy,opravdu? Tak to jsem ráda,že to píšeš.. tak já tam teda radši i zavolám,snad mi to dopošlou,protože by mě to štvalo aby mi v této barvě něco chybělo,když je to sada..
Ano ty věci jsou moc hezký 🙂 objednala jsem 6-ti dílnou sadu-peřinku a polštářek+povlečení na peřinku a polštářek+mantinel do postýlky+prostěradlo (v takové béžové s méďama), pak ještě jednu sadu povlečení (modrou s méďama), deku modrou s méďou,osušku v pistáciové barvě,ve stejné barvě sadu do kočárku a pak ještě porodní kalhotky..

t.kosticka
2. bře 2010

😀 No, jedno Vám řeknu, manžel mi moc do těch "miminkovských" věcí nepovídá, ale kočár se mu moc líbí takovýhle hnědý, tak už jen pro to, že mu chci udělat radost, že na tak důležité věci z výbavy, jako je kočár se velkou vahou podílel 😀

Katy, jak obšili? Ty si necháváš dělat kočár na míru?

Já bych taky chtěla druhé dítko tak max 3 roky po prvním...ale to tvrdím teď, bůhví, jak to bude...

Andy, tak to je fajn, že kontrola je v pohodě...na to zhubnutí ti nic neřekli?
Vnitřní rozměry v centimetrech 80x36cm a i podle oka je nejrozměrnějším kočárem, který jsem na vlastní oči viděla, už proto do něj jdeme....

janinka22
2. bře 2010

katy,tak jsem tam volala,paní byla příjemná a říkala,že mi to určitě dopošlou,pokud to bude mít na skladě,tak to pošlou hned 🙂 tak to jsem ráda,že nedělají problémy..

katy007
2. bře 2010

Jani: nemají s tím problém, alespoň u mě nebyl tak nevidím důvod proč by u tebe měl být. Já mám krémové, ale s žirafy.

Teri: ten můj výrobce je PL (asi jako výrobce 90% kočárku na trhu u nás) a on říkal, že pokud mu donesu fotku, nebo kousek látky jak si představuji kočárek tak látku sežene a budu ho mít podle obrázku jsme na něj hleděla, ale problém nemá, čeká se na to 14 dní a je to za stejnou cenu.

t.kosticka
2. bře 2010

aha...hmm,tak to je skvělý! To teda koukám...takže ho budeš mít prostě přesně podle představ... 😵

andrea110409
2. bře 2010

kosti: no zhubnutí se jí nelíbilo, ale řikala, že předtím to bylo v pohodě tak prej ať si to řeší dietoložka. Zatím je to jen o kilo a mrňous viditelně roste tak to bude snad dobré. Jen pro mě je to signál, že si něco malinko můžu dopřát jako třeba víc ovoce a nebo pudink s rovnou lžičkou cukru ...testy mám furt v pohodě a tak si myslím, že je to dobré. Rozhodně, ale na to nechci hřešit a pokoušet to nebudu dál žádné zákusky ani dortíky .... 😉

katy007
2. bře 2010

Teri: přesně tak, pokud nemáš nějaký extra divoký požadavek, že si ho třeba sama navrhneš.

Andy: ty hubneš, kvůli té těhu cukrovce?

andrea110409
2. bře 2010

Katy: no spíš kvůli té dietě co mi nastolili....nesmím žádné sladkosti a minimum ovoce. No a přece jen na to sladké je v těhotenství větší chuť nez na slané a tak i když se snažím jíst pravidelně tak nepřibírám. Měla jsem poslední dobou, ale i hodně pohybu tak snad to bude v pořádku ...zatím se nic neděje, jen aby mrňousek nakonec nebyl opravdu mrňousek 😉

t.kosticka
2. bře 2010

tak oni ty doktoři sami nejlíp vědí, viď?!
tak si namaž chleba sádlem 😀

katy, to je fakt fajn...a nevyužiješ ho třeba i jinak? třeba ohledně ještě jiných kousků do výbavičky?

katy007
2. bře 2010

Tak to jo, myslím, že bys měla být ráda, že nejedeš s váhou nahoru a pokud víš, že malý je OK tak proč stresovat.

Tak to vypadá, že v so pojedeme pro kočárek. Už se moc těším a v př. týdnu sand i na hory.

t.kosticka
2. bře 2010

ježiší, ony chtějí "zrenovovat" koníka...nová verze je i na modrý střeše...a teda řeknu Vám, moc se mi to nelíbí...je to pěkně nepřehledné...a to bude i tady 😒

crawler
2. bře 2010

ahoj holky.-)

úspěšně jsem vás dočetla a už vůbec nevím, co jsem chtěla napsat...:-/

jo eri: mě prsty natékají - ne nijak moc, ale na prstýnku to poznám a tak ho raději často sundávám...nohy mi natečou jen když dlouho stojím, když si je podložím, tak se to zlepší...🙂

jinak já jsem již pár dní bez obtíží - pod žebry mě píchat přestalo, pipi kosti bolí jen chvíli než je po nocic rozchodím...záda nebolí, bříško netvrdne,...prostě nemít pupík, tak se ani těhotně necítím 😀

co budete holky dělat k obědu? já budu vařit špagety s boloňskou omáčkou, ale u nás je to spíš večeře - čekám s jídlem na manžu - líbí se mi, když jímě spolu...🙂

ohledně těch kontrol v porodce: tam se natáčí ten monitor? čili ozvy miminka a činnost dělohy? nebo jak? Já jen, že vím, že ta moje mudra v pardubicích tam monitory normoš natáčí, tak možná budu chodit celou dobu k ní...nebo se chodí do porodky ještě skrze něco jiného? nevíte?

katy007
2. bře 2010

Teri: taky jsem zhrozena co to chtějí udělat, proč něco mění co funguje a každý je spokojen, viz. MS ta je teď o ničem, pokud tam taky občas brouzdáš.

crawler
2. bře 2010

tery: mě se ten kočárek moc líbí - obě varianty, ale přeci jenom veselejší mi přijde ten první - je fakt super - za kolik ho budete mít?

katy007
2. bře 2010

Craw: záleží taky jaké má vybavení gyndr. ne každý má v ordinaci vše, ale pokud tvá dr. má vše tak není důvod tam chodit však uvidíš, zda tě automaticky pošle, nebo ne.

Já mám dneska ze so mé milované fazolky na smetaně a manža z ne zapékané špagety.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru