Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
22. bře 2010

evus, my máme červeno-bílé obklady a jsou nádherné, všichni je moc chválí, je to takový krásně hřejivý..já moc nejsem třeba na modrou v koupelně, to se mi nelíbí..

jani, zrcadla vám závidím, já pořád dokopávám přítele, ať mi udělá skříňku se zrcadlem do koupelny, ale nějak to zatím nevypadá☹

holky, tak jsem přihodila pár foteček do albíčka, abyste mohly mrknout na strie, jak se mršky vyrojily a to je jen na jedné straně, na druhé straně jich mám více a jsou po celém podbřišku☹ a pak taky jsem přihodila jednu oblíbenou fotečku s tatínkem a mrňouskem, komodu a toho našeho hlídače😉

a teď musím jít dát dokupy kuchyň, včera nám přidělal strejda úchytky, takže mám všechno nádobí a špajzku vyházenou po obýváku a vůbec se mi nechce jít to uklízet..☹

zuzi82
autor
22. bře 2010

Jani bříško je krásné. Takové malušenké. Rozhodně teda proti mému pupku.
Evi: my naopak máme dole koupelnu modro-šedo- stříbrnou. Já vždycky chtěla modrou, takže jí mám a taky jí lidi, co se přijdou podívat chválí. A nahoře naopak budeme mít zeleno-béžovou.

eriska
22. bře 2010

jani, taky chválím bříško, je roztomiloučké🙂

podle mě záleží na tom, co se komu líbí..někdo má rád vdolky, jiný zase holky, nebo jak se to říká,že?😉 a hlavní je, aby se to líbilo vám, protože vy tam budete trávit nejvíce času

evuss
22. bře 2010

Eri hezký bříško, taky mi nepřijde tak megalománský. Jinak pěkný fotečky.

Co se týče těch obkladů, tak nemohli byste holky přidat aspoň jednu fotečku? Pěkně prosím 🙂 Já bych právě taky chtěla hřejivou barvu, měla jsem vybraný fialový, ale ty mi přestali vyrábět a z manže vypadlo, že se mu moc nelíbí. Tak jsem teď vybrala oranžovo-červeno-bílý do horní koupelny. Manža chce furt modrou, ale mám z ní stracha by nebyla studená. Tak jsem si řikala, že mu dám modrou aspoň dolů na záchod. Tak by mě zajímalo jak vypadá zuzi ta vaše.

zuzi82
autor
22. bře 2010

Evi: já zrovna koupelnu nemám vyfocenou, ale jetli ti to nevadí, tak to dneska fotnu a zítra ti to tam vložím, ju? 😉

janinka22
22. bře 2010

holky,děkuji za pochvaly bříška 🙂
já si asi půjdu udělat nový nehtíky,se mi sice moc nechce ale už to potřebuju,mám to odrostlý jak sviňa.. 😀 a asi si ještě budu muset dát nějakou baštu,nějak mi kručí v bříšku.. a to jsem před hodinou a půl zblajzla loupáček s jogurtíkem.. 😅

andrea110409
22. bře 2010

My máme kopelnu v kombinaci smetanové mramorované a lehounce oranžové......nemohli jsme si vybírat, tak už to v bytě bylo. Jsme ale spokojený, koupelna opravdu působí útulně a teple. Moji známí mají lehonce zelenou a kremovou s hnedou podlahou a je to taky zajimave a decentní. Tohle asi opravdu zalezi na kazdem. Já bych osobně byla pro tlumenější barvy aby k nim člověk mohl dát jakýkoliv ručník a moc se to netlouklo.

eriska
22. bře 2010

evus, tak jsem ji hodila do albíčka, ale máme nekvalitní foťák, takže ty fotky podle toho vypadá, reálnější je ta barvička na záchodě, jinak je to tubadzin od shiroka..🙂 já jsem taky spíš na červenou, oranžovou, žlutou..ale jestli chce manža modrou a tobě se taky líbí, tak v tom nevidím nic hrozného.jen to dát dohromady s nějakou pěknou barvičkou a hotovo🙂

jani, loupáček, mňamky..taky bych si dala😉

evuss
22. bře 2010

Zuzi děkuji, budu si to hlídat 😉

Eri ta červená je moc pěkná, děkuji za inspiraci. Mám z té modré stracha vůbec nevím s čím bych to nakombinovala, aby to bylo teplý a přitom i prosvětlený, páč koupelna není nijak velká, tak abych to ještě nezmenšila, no uvidíme...

Jani já si dát loupáček s jogurtem tak mám hlad okamžitě 🙂 No možná taky pro to už nosím navíc 15kg 😅 Já sem teď měla dva rohlíky se salámem a teď tady do sebe láduju oplatky a kafčo, mňam mňam 🙂

janinka22
22. bře 2010

Evi,aháá no já se snažím nepřecpávat abych moc nenabrala.. mám teď aktuálně nahoře kolem 9 kg,tak ještě se to dá,ale mám obavy kolik ještě naberu. Ale jdu si taky něco zase dát,koupila jsem si ráno ještě čerstvý celozrný kroasany (nevím teď jak se to píše 😀 ) tak si půjdu namazat se sýrem asik..

My teda taky nejsme na modrou barvu do koupelny,ale viděla jsem to u chlapíka co nám koupelku dělal-on sám doma má modrou a vypadlo to super..ale my máme rádi teplý barvičky,takže koupelnu máme do meruňkova a záchod do žluta 🙂 a je to moc hezký,jsou to světlý barvičky

ivet6
22. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Krásný bříška 😉 Já už mám obvod přes břicho 100cm 😀 a poprvé mě pustila jedna žena v metru sednout, tak to sem docela koukala, protože sem si pořád myslela, že to přes kabát není ještě vidět 😉

Jinak sem se pomalu pustila do praní v Lovele, a samozřejmě sem se až poté dočetla, že všecky mamky nakonec přejdou na Persil sensitiv, že s Lovelou nejsou moc spokojený 😉 Tak uvidíme, ale buh ví, jestli to taky není vyhnaný reklamou, a bohatě by nestačil třeba Pervol či něco jinýho. Jak to má něco společnýho s miminkama, tak se an tom všichni hnedka napasou ☹ A přítel už brousí postýlku, aby jí pak mohl natřít na bílo, tak se těším 😉

Včera večer mi snad 30x ztvrdlo břicho, že sem i ve srandě říkala, že to sou kontrakce normálně po minutě a že do rána musím zákonitě porodit % Tak asi budu muset ten magnosolv pít pravidělně. Je mi prcka líto, ho to vždycky tak přimáčkne :-/ A kór včera....ale zjistila sem, že nejhorší je to při a po sexu, takže si to radši už budu muset odpustit :-O

Jinak my máme koupelnu matnou béžovo - hnědou, je to hezký, působí to elegantně, ale přece jen bych pro příště volila nějakou světlejší a veselejší určitě lesklé dlaždičky, protože to o hodně tu koupelnu jakoby zvětší 😉

zuzi82
autor
22. bře 2010

Ivet: Lovela je dobrá, taky v ní peru. Krásně voní a na začátek stačí. Na ten Persil se obvykle přechází s příkrmama. To prý Lovela nezvládne.

zuzi82
autor
22. bře 2010

Ivet: Lovela je dobrá, taky v ní peru. Krásně voní a na začátek stačí. Na ten Persil se obvykle přechází s příkrmama. To prý Lovela nezvládne.

zuzi82
autor
22. bře 2010

Mělo to být jen jednou samozřejmě. Je jasný, že napoprvé to každý pochopí 😀

ivet6
22. bře 2010

Máte vybraný jména i pro druhý pohlaví, tak mě napadlo, kdyby se sekli a narodila se nám nakonec holčička, tak já vůbec nevím, co bych měla vybrat za jméno, jak už o mimču skoro 3 měsíce přemýšlím jako o kloučkovi, tak mi ani žádné holčičí na něj nepasuje 😀

? ? ? ?

andrea110409
22. bře 2010

Ivet: zrovna tenhle víkend jsme si ztoho dělali s manželem legraci, kdyby se doktorka sekla a byla to holčička 🙂 Nejen, že už na ní od 20tt mluvíme jako na kluka a to i jménem, ale jsme s tím jménem i sžitý. Bylo by to hodně zajímavé, ale nijak by jsme se nehroutili ........holčička by měla být Nelinka. Jméno se nám líbí, ale nepřijde nám nyní nijak aktuální 😉 Tak snad se doktorka nepřekoukla 😎

zuzi82
autor
22. bře 2010

My to máme jasné. Nevíme, co je v bříšku, jen se domníváme, takže jeden týden mluvíme o Matýskovi a jeden o Anničce. A někdy je to prostě náš mrňousek. Takže taky veselo, skoro jako kdyby to měla být dvojčata. 🙂

zuzi82
autor
22. bře 2010

Jinak můj dobrý kamarád taky čekal s manželkou chlapečka. Měl se jmenovat Eduard. V porodnici po nich chtěli vyplnit obě jména. oni se tam s nima ještě pohádali, že budou mít Edu a hotovo. Nakonec tam napsali jméno té manželky s tím, že na tom nezáleží a dneska mají krásnou Adélku, která bude mít v létě dva roky. 😀

evuss
22. bře 2010

Tak my to máme jako Zuzi, jednou je to Tobík a jednou Viktorka, ale jelikož máme pracovní názvy tak je to ViToušek a nebo Ťuvilka. ViTo je zkratka VIktorka a TObiášek, ale mamce to přišlo tvrdý tak vymyslela Ťuvilku. Takže máme taky jasno 🙂

evuss
22. bře 2010

No tak to musí být pecka, když počítáš s jedním pohlavím a ono je to pak druhý 😀 Plus pro to nechat se překvapit, ale myslím, že ve finále je to jedno jestli kluk nebo holka...

zuzi82
autor
22. bře 2010

Tak ještě jednu přidám. Moje kolegyně z práce (malému jsou dva roky) byla na odběru plodové vody a na výsledcích bylo, že čekají holčičku. Z odběru to je stoprocentní, takže bylo jasno. Ale na uzt jim doktor pořád říkal, že se mu zdá, že to je chlapec, ale amnio je amnio, že? No a nakonec mají Františka. Zřejmě jim ty výsledky z amnia v nemocnici vyměnili. Takže nikdy nic není stoprocentní. 😉

eriska
22. bře 2010

tak holky, v tomhle my máme jasno, na papíru o jménu dítěte máme vše, i Emu, jen ne jméno pro chlapečka, takže nám by to holčička značně ulehčila😀 u nás se ale pan dr. 100% nesekl, protože na dvd z utz je to krásně vidět, pindík i varlátka, takže u nás se nesekl..spíš jsem slyšela o obrácených případech, že z holčičky je chlapeček, protože holky mají ty orgány naběhlý, tak se to dá lehce splést..uvidíme..mně to je celkem jedno, jestli holka nebo kluk, hlavně, ať už je ze mě venku..nejlépe hned🙂

ivet, to já se radši neměřím, ale už jsme dáááááálece za stovkou, to vím jistě..a co se týče prášku, tak já lovelu používám víc jak rok a jsem s ní spokojená, jinak jsem četla to, co zuzi, že na persil se přechází až s příkrmy..ale já to budu řešit tak, že stejně na baštu bude mít domácí oblečení a kvůli nějakýmu flíčku si hlavu neurvu😉

mercedesse
22. bře 2010

Čauky holky, tý jo to by byla pecka, kdyby se dr. netrefil. Já teba budu ráda, když se v pátek trefí asoň s tím, že jsme v pořádku. Já vám tak hrozně závidím, že už jste tak daleko. Já mám teď nějak hroznej strach, aby bylo všechno tak, jak má být.

andrea110409
22. bře 2010

mercedes: mám kamarádku ve stejné fázi těhu jako jsi ty. Na miminko čekali dva roky a dneska je z toho tak vyděšená, že se bojí i kýchnout. Upřímně ani jí a ani tobě se nedivím, dneska když vím co člověka všechno během těhotenství čeká tak vím jaký je to maraton různých vyšetření. Člověk,ale musí být optimista a přece jen ty týdny letí jako voda a za chvilku budete obě ve stejné fázi jako jsme nyní my 🙂 Vim, že mne skvěle uklidnila jedna lékařka na Gennetu, která řikala: budeme dělat hodně vyšetření, aby jsme mohli hodně chválit 😉
Moc držím pěstičky a toho stresu co nejmně, ať nemá prďola boule na duši 😉

mercedesse
22. bře 2010

Andi díky moc, je fakt, že se člověk teď už hrozně pozoruje a někdy to určitě přeháním, ale s tím těžko něco udělám. Prostě ta špatná zkušenost zanechá hrozný následky, teď se uklidňuju tím, že po 13tt už budu klidnější, ale na druhou stranu tuším, že to tak nebude, dokud nebudu držet prcka v náručí. Strašně moc doufám, že se k tomu tentokrát dostaneme. 😉

andrea110409
22. bře 2010

Teda holky dneska mě bere tak děsná chuť na sladké, že se tu kroutím jak ještěrka....musím se ale krotit protože jsem už dneska hřešila a tak mám vybráno.
mercedes: mám obavu, že v momentě kdy se prcek narodí tak ty starosti teprve začnou, ale v jiném režimu a jinou kadencí (aby nebyl nemocny, aby vývoj probíhal dobře, aby ho nešikanovali ve škole, aby ho někde něco nesrazilo, aby v pubertě nebral drogy.....) No myslím, že tím že se člověk rozhodne mít děti tak se vrhá do permanentního stresu. Mrňous tu k tomu přizvukuje a souhlasně mě kope 🙂

mercedesse
22. bře 2010

No a pak malý děti malý starosti a velký děti velký starosti. To se máme na co těšit 😀 Ne ale určitě máš pravdu, jen je to zase jinej druh strachu. 😉 Já se teď ještě pořád bojím, abych vůbec mimi někdy měla.

mandragora10
22. bře 2010

Jani, Eri...obe mate moc pekna briska...Janinka malinkate, Eriska tak akorat 🙂
Taky mam pro miminko vyprane vse v Lovele. Uvidime casem, jak si poradi s poblinkanim, pokakanim atd., ale zatim mi vyhovuje.
S tim netrefenim se pohlavi me ani nestraste, my proste mame chlapecka a od 20tt k nemu tak mluvime, vybavicka je tomu v podstate podrizena, takze jmeno Zuzanka v papiech do porodnice mame spis jen pro legraci 🙂 Ale ve 32tt na ultrayvuku jsme pindika videli uplne jasne, takze verim, ze to dopadne.
Co se obkladu v koupelne tyce, tak ja mam ve svem byte zrovna dva odstiny modre a bilou a libi se mi. Ted v nasem byte mame bilo, bezovo hnedou kombinaci a taky to vypada dobre, i kdyz pro nekoho je to mozna trosku strohy styl, ale hold to zarizoval pritel, tak je to trochu chlapsky styl. No ale my mu tam pak s mimcem nalepime aspon nejake samolepky krtecka a bude to 😉

katy007
22. bře 2010

Ahoj holky,
tak jsem here 🙂 tento týden tu moc nebuu mám doktorský týden dnes jsem byla u praktické lékařky, zítra jedu k zubařce a po cestě zpět bych ráda zajela za babi do Havířova, ve st mám poradnu a echo malé, ve čt jdu na EKG a ráda bych stihla i oční.

Jinak taky jsem prala v Lowelle, ale nijk extra nevoní spíše neutrální vůně nebo se mi to zdá, nedala jsem na mimi věci aviváž a na naše dávám.

A vidím, že tu řešíte koupelny tak my máme koupelnu kombinaci tmavě modrý mramor v kombinaci s přírodním a WC je zvlášť to je kombinace světlé a tmavě žluté.

verisek
22. bře 2010

ahoj holky, taky jsem tady dlouho nebyla, chvilku mi trvalo nez jsem se zorientovala..
jinak u nas nic noveho, o vikendu jsem slavila narozky, tak jsme meli navstevy a tento tyden chceme dat do poradku terasu, takovej ten jarni uklid..
jinak dneska jsem zjistila, ze nemam co na sebe.. tricka i kalhoty co jsme si nakoupila jsou mi tip top, tak si budu muset koupit jeste jedny kalhoty, asi nejaky plateny a par tricek...

eriska
22. bře 2010

mer, drž se, hlavně žádný nervíky a samé optimistické myšlenky..já si myslím, že se strachu nezbavíme, nejdříve, jestli těhu jsme, pak, aby se něco během těhu nestalo, pak, aby porod dopadl dobře, pak krmení, přibírání, a vše kolem, jakou školku, školu, koníček,...prostě je to běh na dlouhou trať a je jen na nás, jak to uběhneme..a já věřím, že to zvládneme😉 strach musí být, ale jen takový ten zdravý..např. moje tetka mrňousovi pořád všechno důkladně myla a nemyslím jen jídlo, stačilo, aby byl na prolejzačce, pak hned olejáček a utřít ručičky..patlala na něj johnsna a prďolka od malička bojuje s exémama, alergií a každou chvíli marodí..takže podle mě chce všechno brát s určitou rezervou a s mírou😉

tak já peru v lovelu i oblečko pro nás, jen tam přidávám aviváž a zatím vyhovuje..jasně, fleky od oleje na přítelový mikče nevyprala, ale jar to vyřešil😉

katy, to máš pořádně doktorskej týden..já měla být dneska u zubaře, ale babi šla místo mě, takže mě čeká jen odpolko oční, tam se těším, protože dostanu nové dioptrie, tak si budu muset koupit nové brýle, a v pátek na monitor..takže oproti tobě mě nečeká nic.jen zítra přijde babi a tatík na návštěvu..tak musím něco uvařit a doklidit pokoj..kuchyň už je hotová, uklizená, vypadá úúúžasně..a psali mi z mamitati, že odeslali věcičky, takže až přijdou, dáme matraci do postýlky a prcek ať se kouká narodit😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru