Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
26. bře 2010

craw, popravdě, já si nepřipouštím, že by mohlo být něco špatně, myslím si, že je to tím, že mi je pořád špatně..musím se na to pak zeptat..

t.kosticka
26. bře 2010

Ahoj holky,
jeden den se tady zase neukážu a je tu nadělení🙂)
Zuzi, buď v klidu...jsme tady proto, aby sis klidně denně postěžovala, že jo holky...

já mám taky za sebou radikonizaci hrdla... to znamená, že mě při celkový narkoze odebrali většinu hrdla a to mě strašili, že až otěhotním, budu muset mít svorku....ťuk ťuk ťuk...už mám těhu skoro za sebou...ťuk ťuk ťuk a zatím bez vážných problémů...ťuk ťuk ťuk! Ale to už jsem tady někde psala...

t.kosticka
26. bře 2010

eri, jako klasickej budík?!

určitě bude všechno v pohodě 😉

mercedesse
26. bře 2010

eri určitě dej vědět, jak ti to dopadlo, držím palce. Ale to bude dobrý uvidíš. Jinak já vím, že má dr pravdu a že bych se zbytečně nervovala, prostě si počkáme no.

t.kosticka
26. bře 2010

mer, skoro každá tady měla ze začátku bolesti v podbřišku...já dokonce i špinila...děsila jsem se v diskuzích toho, že by mohlo jít o mimoděložní, nebo že o to přicházím...a to se tam jen malá prostě zavrtávala... uklidnila mě moje mamka, když mi vyprávěla, že měla taky na začátku obou těhu krvácení, dokonce při mě tak silné, že měla pod sebou jedno ráno kaluž a nakonec jsem se narodila.... chci tím říct jen to, že člověka, který si to moc přeje vyděsí každá prkotina, o který by ani nevěděl, kdyby si o tom denně nečetl na netu atd..

evuss
26. bře 2010

Mer: mě ty bolesti snad ani nepřešli 🙂 Oni vždycky na chvílu odezní a pak zase přijdou. Teda teď v těch posledních týdnech to bylo uplný minimum, ale jinak je to tak průběžný. Je to tím roztahováním dělohy, takže klid.

Eri: oni ty mimča jsou pěkně vykutálený. Já tam taky ležela snad půl hodiny a za tu dobu se teda sem tam pohnulo, asi aby se neřeklo, ale normálně se teda za takovou dobu vrtí víc. Takže všechno bude v poho. Jen nás pěkně napínají

andrea110409
26. bře 2010

Ahoj holky jen pro zpestření vám posílám foto našich miláčků, jak při jaru řádí a jak si zrumplovali byt než sem se vrátila z města......ty břidlice mají být jako střecha 😉
Jinak jsem si zalila svůj první maliníkový čaj tak jsme zvědavá jaký bude 😎

crawler
26. bře 2010

andy: to jsou teda želváci😀 jestli najdu, tak přihodím fotky našich mazlíků 🙂 mě ten maliníkový čaj nějak moc nejede - obecně totiž bylinkový nemusím...:-/ taky si půjdu uvařit ať nejsem pozadu...😀 Co u mudry? já pochodila dobře - už to mám zařízený a mám to pár kroků z domu, takže paráda😀

andrea110409
26. bře 2010

craw: mě dala navštívenku a ať prý zavolám až nás pustí z porodnice domů. Přijde nás ještě ten den navštívit. Jsem zvědavá jak to bude doma vypadat, musim mnaželovi nakázat aby tu nebyl brajgl 🙂
Želváci budou ještě větší, pořídili jsem si trochu obříky 😎

renys
26. bře 2010

Ahojky,

Erisko, odpoledne držim palečky, ať je prcík pěkně akční, stejně by mě zajímalo, proč se při tom musí ten mimís hýbat? Srdíčko by přeci mělo stačit, ne?

Craw, no máš pravdu, začátky byly na bednu, vždycky v čekárně mi bušilo srdce až v krku, pak ta úleva vždycky a odpoledne už jsem zas začala dumat, jestli je vše v pohodě 😅 . Měla jsem doporučeno od dr být hne od začátku doma, ale to bych se asi zbláznila, tak do 4. měsíce jsem ještě pracovala.

Andreo, krásný želvičky 🙂 .

baterka
26. bře 2010

ahoj holky, tak vás zas po "sto letech" zdravím, nějak nezvládám být čast online... Koukám, že koník má nový image 🙂! wow! Ani jsem to tu nepoznala!
Mer: gratulace největší!!!!!!!!!!!!!!! Tak klídek a vše bude ok!!!
Maliník piju zatím tak dcakrát dennn a docela mi chutná, lepší než jaterní směs, kterou jsem pila vloni, to je fakt hnus 🙂! Trochu mě teď vyděsila Zuzi, májm nějaký výtok a doktorovi se to nezdálo, odebral mi vzorky a výsledky ještě nevím...., tak se bojím. Nojo, snad to nějak dopadne a i kdyby nás čekal CR, tak lepší, aby bylo mimi zdravý, že jo...

crawler
26. bře 2010

tak jsem našla fotky těch našich prevítů🙂 máme to tu od pejsků, přes želvičky až po křečíky džungarský...no a samozřejmě ti naši chlapi jsou taky pěkný zvířátka, že? 😀

jinak tmavý je Emil a bílý je Panoramix - seznamte se🙂

mandragora10
26. bře 2010

Ahoj holky,

tak ja jsem po prvni poradne v porodnici, na monitor pujdu az priste, dnes mi jen prekontrolovali cipek - uz se zkracuje na 1,5 - 2 cm, jinak mimco uz se zase srovnalo a nebude to zadny mrnous, dle vahy a dalsich udaju uz je jen o den mladsi nez ma byt, tak me uklidnili. Vahovy odhad 2,7 kg a delka cca 46 cm....no beru to s rezervou, vse jsou jen odhady, ale jsem klidnejsi, ze pekne papa a nabral 🙂

Eri, drzim palecky na monitoru, urcite to bude v poradku.....dej mimcu predtim nejake sladkosti, at je trosku vic akcni, no a pak hned pisni, jak jste dopadli.

Jinak hormony se ve me bouri, rano jak jsem cekala v poradne, prisla tam jedna maminka s tatinkem, ze rodi....bylo videt, jak ji to boli a ztezka dycha, no a ja se z toho rozbrecela...ani nevim proc, jestli jsem ji zavidela, ze uz jde na to, nebo jetsli mi spis doslo, ze za 3 tydny me to ceka taky 🙂

andrea110409
26. bře 2010

craw: tak to jsou rozkošní šmudlové 😉
Ted jste mi připomněli že sem zapomněla zavolat na výsledky testů a na streptokoka...no tak až v pondělí. Doktorka tam už neni 😒 Ale ona by snad volala kdyby to bylo akutní...no jsme blbec hlavně že sem se kochala po městě 😖

renys
26. bře 2010

Jé křečíčkové 🙂 , my máme mazlíka Arčíka, stafordíka, už mu bude 11 let, ale pořád čamrda. Zrovna jsem dneska řikala manžovi, jak se těšim a že to asi bude mít Maxík dobrý, že mu dovolim různý zviřátka (manža protáhnul ksicht 😀 ), já jako malá měla rybičky, morčátka, křečky, andulky, pár dní doma i kočku, ale byla venkovní, dodnes si pamatuju ten její průjmík v kuchyni pod stolem 😀 a maminy nadšenej úklid 😝 ..

baterka
26. bře 2010

man: tedy, tak to jsi mě potěšila, já mám tyhle super stavy už týden a cítila jsem se divně, takže to je asi normální, co? 🙂 uf!!!

renys
26. bře 2010

Man, no holt hormony, já jak chodim na hematologii, tak tam chodí maminy s nemocnýma miminkama a tam je píchají do prstíku, takže tam vejde usměvavý mimi a za chvíli je slyšet pláč..tak mě se chce vždycky brečet s nim 😅 ..taky nevim proč..

andrea110409
26. bře 2010

Mě brala děsivá depka včera večer, málem jsem manžela vystěhovala z ložnice jak jsem měla vztek na celý svět. Dneska je to už v pohodě, ale je fakt, že sem taky chodila 2 hodiny po městě a jen se tak kochala 🙂
Já si myslím, že nám ty hormony haprujou už tak nějak setrvačně, vim že nejhůř jsem na tom byla na začátku těhu kdy jsem měla problémy se špiněním a to jsem se pravidelně sypala.

mercedesse
26. bře 2010

holky díky moc za uklidnění, jsem ráda že vás zkušený těhule mám. 😉 🙂 No snad těch 14 dni do další kontroly uteče, zvlášť když jsou mezi tím velikonoce. Já mám prostě jen strach, protože minule jsem se tý další kontroly už nedočkala, tak se teď asi budu moc bát, ale já se budu šetřit a ono to dobře dopadne. Teď jsem se zrovna hodila docela do pohody. 🙂

crawler
26. bře 2010

renys: tak to tvý dítko bude v 7 nebi🙂 já taky pořád chtěla nějaký zvířátko od pejska po rybičky...Nakonec jsem to po x letech usmlouvala na křečíka a když mi po skoro3 letech chcípnul, tak jsem si dala pauzu a pak s manžou jsme si v záchvatu hnízdění pořídili tyhle dva a 2 týdny nato jsem zjistila, že jsem těhu - hnízdili jsme i jinak 🙂))

mer: bereš to rozumně - jen tak dál v pohodě🙂

eri: tak jak? teda taky nerozumím tomu, proč se mimísek musí hýbat? myslela jsem, že jen snímají srdíčko...ten můj prďola má mezi pohyby někdy prodlevu dost dlouho a nevzbudí ho, ani když tancuju a zpívám si...😀 tak jsem zvědavá na ten první monitor příští středu 🙂

mercedesse
26. bře 2010

craw: ono mi nic jinýho nezbývá 😉 😀 Ale jo prostě to musí vyjít, to bych se asi musela zbláznit, kdybych nad tím pořád přemýšlela. Tak se tu holky mějte a papa v pondělí. Víkend uteče jak voda a příznám se, že mi to tentokrát ani moc nevadí. 😉

janinka22
26. bře 2010

Ahoj holky,
tak jsem koupila digitální teploměr za dvě stovky,tak uvidíme jak s ním budu spokojená 🙂
Taky jsem si už koupila odsávačku hlenů na vysavač a jednu kojící podprdu,takovou lepší hezčí,ne úplně obyč. ..ale ještě jednu nebo dvě obyč. pořídím,do porodky a tak.. na to se asi mrknu někde v tescu nebo ták,snad tam něco budou mít.. zkoušela jsem si jich pár dneska těch podprsenek a fuj teda,nikdy bych netušila že něco takovýho budu muset nosit 😒 potřebuju na sobě mít prádlo a oblečení který se mi líbí a ve kterým se cítím dobře,což se o tomhle říct vůbec nedá..takže upřímně se těším až se vrátím k původnímu oblíkání.. 😅

crawler
26. bře 2010

jani: a zkoušela jsi třeba tu anitu, úpavan nebo podprdy od medely? Mají i moc hezké modely a já byla mile překvapená, že nevypadaly nijak zle...🙂 a navíc všechny tyhle značky jsou kvalitní a měly by sloužit 🙂

crawler
26. bře 2010

jani: no vida - viděla jsem podprdu, co jsi přidala do alba - je super a sexy...za kolik byla? fakt pěkná 🙂

janinka22
26. bře 2010

craw,se mnou to není tak jednoduchý víš,jsem zvyklá na vyztužený push-upky,takže kojící podprsenky pro mě budou všeobecně horor 😀 koupila jsem si tu co jsem teď dala do alba..i když na obrázku té modelce sedí samozřejmě líp než mě ve skutečnosti...ale třeba jak se mi nalijou prsa,tak to bude zas vypadat jinak. Anitu jsem nezkoušela to mi přijde už dost drahý a co jsem viděla na netu tak se mi nelíbí.. a ty další dvě značky neznám,zkusím kdyžtak ještě kouknout na netu

eriska
26. bře 2010

holky, tak jsem zpátky, díky moc za krásné zprávičky, já jsem se ale stejně nenervovala, nějak jsem neměla potřebu a asi to tělo holt vytušilo, už tam jel se mnou i přítel, tak to mimís asi vycítil a monitor byl natočený za 25 minut a už prý v pohodě..když jsme to porovnávali s tím předešlým, tak ten okamžik, co se dr. nelíbil byl ten, že tam měl tep těsně nad 100, což je asi dost málo a proto si to chtěla zkontrolovat ještě jednou..jinak na bříško už ten budík, klasickou minutku, nedávala.což bylo dobře..on se nehýbal ani s ní..my jsme prostě strašnej kliďas a nic ho nerozhází😉

jani, pěkná podprda, samo, je lepší si koupit takovou, v které se cítíš dobře..já si koupila za 500 od tima a vypadá taky pěkně, je s kostičí a příteli se líbí..dokonce si ani nevšiml, že je kojící😉 takže účel splněn

panečku, to tu máme domácích mazlíčků..tak toho našeho bafana jste už viděly, dokonce jsem se i dokopala a konečně přihodila na jeho stránečky aktuální fotečky..a je fakt, že máme ještě obří vodní želvu, ale ta je nastěhovaná u mamky a ještě jsem ji nedovezla zpátky k nám🙂

crawler
26. bře 2010

tak super eri! kéž by byl takový kliďásek i venku viď? 😀 aby nechtěl dohnat, co zmeškal😀D

evuss
26. bře 2010

Eri: už jsem slyšela i názor, že když je mímo v bříšku kliďas tak venku je to pěkný "rošťák" a samozřejmě obráceně. Tak su zvědavá jak to bude🙂

Jani: ta podprda vypadá dost dobře, kdyby si ji ta modelka neodepínala tak bych neřekla, že je kojící. Já jsem si objednala min. týden tři tak su zvědavá co mi přijde, teda doufám, že mi přijdou, je to už docela doba 😒

renys
26. bře 2010

Erisko, to je dobře, že další monitor v pořádku 😉 . Každej prcík je fakt jinej, já mam třeba pocit, že malýho cítim skoro furt, jak se tam mele, jeho patička mi rejdí pod levym žebrem skoro pořád, no a zas spousta holek mi říkalo, že v bříšku klid, že do něho musely lehce šťouchnout, aby ho rozhýbaly, že už se začínaly třeba bát...už je to prostě osobnost 😀 .

Ta Jani podprda vypadá fakt dobře, já teda bez vyztužený podprdy s mýma dvojkama taky nikdy ani ránu, teď mam dvě kojo nevyztužený, jedna je Anita a je to fakt nezvyk 😒 . Spoustě holek se dvojky po porodu zvětšily o dvě čísla! Kámoška šla dokonce o 4!!

eriska
27. bře 2010

holky, já doufám, že budeme kliďas i po porodu, já prý pořád spala a přítel taky, takže nemá být po kom..a babička mi říkala, že když čekala holky, tak o nich věděla pořád a když čekala strejdu, tak nebýt bříška, tak ani neví, že je těhu a že i po porodu pořád spal..no, uvidíme, jak to bude..v podstatě mi to je jedno, hlavně ať je zdraví😉

tak jdu do tašky do porodky přihodit ještě vložky do podprdy, bavila jsem se sousedkou, co rodila loni a říkala, že v porodce vypotřebovala dvě krabice a já si zabalila 3 páry, takže jdu ještě nějaký přihodit

jinak si užijte krásný víkend, my jsme opět sami, protože nám tatínek utekl stavět hájovnu, ale aspoň máme klid..uděláme si s prckem pudink, mám na něj hroznou chuť a zalezu do postele..v tom strašným počasí u nás ani nic jinýho nejde🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru