Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
1. dub 2010

Ahoj holky,
jsem tu na skok. Už po obědě, měli jsme kuře po provensálskuse zeleninou a bramborem.

Craw: co vše máš v tašce, že pořád balíš a přebaluješ? Já jsem tam naházela věci dle seznamu a co bude chybět tk bude se nezblázním buď mi to dají/půjčí v porodce nebo mi to přivezou.
Do porodnice je to cca 12 km a nafty máme skoro plnou nádrž, nabíječky mám 2 tak jedna je pořád v tašce.

mandragora10
1. dub 2010

Andy, tak to musi byt neprijemny tak koprivka, snad to brzy prejde. Masticek bych se nebala vubec, ja si taky sama naordinovala v pondeli paralen, protoze me desne bolela hlava a uz nic nepomahalo. Presne jak pise Verisek, mimco uz je v podstate vyvinute a ted uz nabira predevsim svalovou hmotu, tak by mu nic uskodit nemelo.
Veri....brisko mi ted v poslednim mesici trosku vyrostlo - ne az tak do sirky, ale spis dopredu....na kila uz ted nepribiram, vaha se tak nejak ustalila...takze ve finale to asi bude +11 kg nahore.
Lenoru jsem uz premohla, vysala jsem, upekla tvarohovy zavin, utrela prach, umyla WC a koupelnu, uz mi zbyva jen vytrit a mam hotovo 🙂 Odpoledne zase razim do kina na filmovy festival....mimco musim v brisku pochvalit, ze jeste mamce doprava trochu kultury a nespecha na svet 🙂
Bari ... co se porodnich kurzu tyce, urcite to neni nutnost, vse si nactes i v knizkach a na internetu, na druhou stranu bych treba doporucila kurz primo v porodnici, kde budes rodit....prohlidnes si prostredi, poznas porodni asistentky, co muzou byt u porodu a nejlepsi je vzit s sebou i tatinka, ktery vetsinou tyhle veci nema nactene, aby trochu tusil, co ho ceka 🙂

mercedesse
1. dub 2010

Ahoj holky, nestíhám dočítat. Jsem totálně vytočená z práce a plánu jít zejtra k doktorovi a zůstat už doma. Nastoupila sem totální kráva, která mi právě sdělila, že dělám všechno špatně a je to na tý práci vidět. Tak mě skoro šlehlo. Já tu s ní nebudu ani den.

mercedesse
1. dub 2010

Nemáme nějaký nový čerstvý maminy a co eri, už jí craw viděla?

miselaniki
1. dub 2010

No mer to je "radost" vyfasovat takovou babu, to bych asi taky zůstala doma. Craw jela k eri na 12.00h tak si musíme počkat na zprávičky.

renys
1. dub 2010

Ahojky holky, tak monitor v pořádku, hodnoty bohužel nevim, jeho přístroj má jen světýlka 😒 . No a holky, já se picnu...už jsem tam dnes byla naposledy 😲 . Jelikož asi bere hodnotu dle posledního velkýho utz ve 30. týdnu, kde jsme ještě o týden větší, tak příští úterý bych začala přenášet. Ale dle genetika je směrodatný datum porodu dle NT screeeningu a to mám termín až 14.4.. Takže jsem si volala do porodky a 7.4. mam radši přijet i s taškou!! Táákže...v sobotu dáme ráno muchlování, pak asi umyju nějaký to okýnko a tak...radši ať to jde samo...

Man, Ty jsi ale šikulka, Ty toho ještě zvládáš! Nebyla si teď v kině na tý Katce? Je to teda šílený, ale tenkrát mě ten dokument fakt dostal...

Verisku, z čeho je to zelený pivko? Bříško mam prý od minul. kontroly už dole a mam pocit, že mi ještě trošku vyrostlo, mam zas od minula 1 kg nahoře, nechápu...

Andy, taky jsem bývalá atopička, je to hnus, ale moje kožařka říkala, že kdyby se něco v těhu objevilo, tak klidně něco dáme, že už jsou dneska ty kortikoidy 4. generace, že se moc nevstřebávají..

mandragora10
1. dub 2010

Renys, gratuluju k uspesne kontrole, teda tak i u tebe uz za tyden pujde do tuheho, vid? 😉 Ja jdu na monitor a do poradny zitra, tak jsem zvedava, co mi reknou....Katku jsem videla a je to drsny....jeste drsnejsi je, ze tu holku uz jsem dvakrat potkala v Praze na Kralove namesti....je to strasny, co ty drogy s clovekem provedou a jak si tim clovek muze zkazit zivot....v tehotenstvi asi ne uplne idealni film.

pavlina05
1. dub 2010

Reny 🙂 😉

renys
1. dub 2010

Man, děkuju 😉 , no pořád tomu nemůžu věřit, že to tak uteklo...Tak zítra taky budu držet palce..No ta Katka, to je fakt brutus...když to dávali před lety, tak jí v případě pokračování ve fetu dávali 7 let života....a ona teď má miminko!!! A Ty si viděla i ten novej dokumentík? Co se stalo s tim mimi?

andrea110409
1. dub 2010

reny: já sem ten dokument ještě neviděla, ale četla jsme doprovodné články a dítě má myslím v péči matka Katky. Samozřejmě se narodilo s těžkou závislostí a tak to bylo asi šílený ☹

crawler
1. dub 2010

Krásný večer holčinky🙂

Byla jsem za Eriskou a plkaly jsme hodinu a půl. Pak ji tam začala chodit rodina, tak jsem se zdekovala 🙂

Ale asi mě přerazíte - když jsem stála na postýlkou s Tomáškem, tak jsem vytáhla foťák a chtěla cvakat...a prd...baterky byly vyndaný, páč manža potřeboval předtím foťák do práce a baterky vytáhl na nabíječku ☹...Ale lupnu vám sem aspoň tu mms...

Teď k Erisce a Tomáškovi. Holky je naprosto úúúžasnej!!! Má rezatý vlásky a je hrozitánsky malinkatý...už dávno nemá těch 3450g - nechce totiž vůbec papat a zhubl - dnes měl jen 2,6kg...Erika se s ním trápí, páč když ho dá k prsu, tak on si dudá jen chvíli a hned usne a nejde probudit - spí strašně tvrdě...já ho šimrala, hladila a stejně se maximálně zachrounil, ale neprobudil...Dobu jsem si ho chovala - dost jsem se bála, páč nic tak malýho jsem v náruči neměla 😅 Holky těšte se!!! Je to naprosto dokonalý pocit - a to to není moje miminko, takže k němu nemám takové pouto a stejně je to zázrak!🙂
Jinak sestry tam vůbec nemají čas, takže se Erika potýká s tím kojením a celkově nedávají kloudné informace, takže to má jako prvorodička strašně těžké - prostě jí dali miminko a starej se, ale neporaděj a nic...:-/
K porodu: ty bolesti říkala, že měla úplně jako u menses - stříleli jí z břicha do zad - ve vaně to rozdejchala, ale na suchu to bylo mnohem horší...Bolesti nepravidelný, tak nevěřila, že už jde fakt o porod a tak nechtěla do porodky, ale jen k tomu svýmu mudrovi, přítel ji ale nekompromisně odvezl na příjem a tam se potvrdilo, že rodí (renys - ta kontrola mudrem nebyla nic hroznýho) spíš bylo horší braní krve, páč ji nemohli napíchnout, tak má modřiny na obou rukách...☹ Dlouho ji šili, ale říkala, že o nástřihu vůbec nevěděla, že prostě tlačila a na 3 byl venku - říkala, že měla pocit, že z ní vylezly i všechny vnitřnosti - cítila prostě jen ohromný tlak jako na velkou...no a malý byl venku ve 12:17 🙂 Jinak k tomu nástřihu - prý to má všechno moc křehké vlivem mykóz apod. na které trpěla, takže by jí moc nepomohla ani masáž hráze apod.
Dneska už si jakžtakž sedla...
Jinak říkala, že vložek spotřebovala jen první den 3 balíky, že prostě při každém otočení v posteli to z ní valilo...pak už lepší...Říkala ať si určo vezmem ty kuchyň.papír.ubrousky - že je to na ten spodek dobrý...Jinak toho hodně nevyužila a posílá domů...nevím co všechno, ale každopádně na župan tam je moc horko a košile nosí taky jenom jejich erární, tak říkala ať si ani své neberu...
No nakecaly jsme toho hodně, tak teď ani nevím...ptejte se - všechno mám v hlavě, jen si teď nevzpomenu to napsat 🙂

andrea110409
1. dub 2010

craw: díky za informace 😉 to s tím kojením tak toho se bojím taky. Sice mi sestra na gynekologii řekla, že bradavky jsou ještě v normě,ale ona to holt někdy neni sranda. Je jen zvláštní, že se ty sestry už nebojí protože ten pokles váhy je dost velký. Existují prý, ale laktační sestry, kterou si člověk může pozvat i domu a ta mu pomůže. Samozřejmě nevim jak je to v jednotlivých lokalitách, ale co kdyby že jo ?

crawler
1. dub 2010

Tak bohužel bluetooth nechce přenášet mmsky...☹ holky musíte si holt počkat na fotky přímo od Eriky...pokud Tomášek aspoň nějak přibere, tak ji v sobotu postí, ale E. se obává, že nee...těžkoříct---třeba mu dají příkrm a budou v sobotu doma...mo musíte si počkat...ale těšte se-je rozkošnej 😉

andrea110409
1. dub 2010

craw: no ono ať si je tam raději nechají, přece jen budou mít alespoň víc času se zotavit. Já sem asi snědla něco co mi nesedlo a teď přemýšlím co za čaj si uvařit aby mi bylo líp....nakoonec to bude asi maliník.
To o těch mikózách sem někde četla, že to hrozně křehčí tkáň. Fuj teď sem nastříkala dezinfekci do záchodu a nějak nemůžu vůbec vydržet jak mi to smrdí a přitom manžel nic necítí ☹

crawler
1. dub 2010

andy: jsou i laktační horké linky, kam si můžeš kdykoli brnknout...Ale prostě mě zaráží - chrudim je Baby friendly hospital a to je založený na kojení, ale prostě personálu je málo, rodiček hodně a tak to je takhle...Erika by ppotřebovala poradit s polohama, páč sedět kloudně nemůže, tak se snaží kojit na boku...1prso má větší a malý z toho druhého nechce, apod...jenomže jí nikdo neřekne co a jak...a sama si neporadí...říkala, že už jí je jedno, jestli skončí na sunaru, ale hlavně aby už malý nabral... 😔

katy007
1. dub 2010

Malá ukázka:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katy007/albu...

Craw: díky za informace. 🙂

verisek
1. dub 2010

ahoj craw: dekujem za vycerpavajici info, ja drzela 1 denni mimi a je to mazec, mela jsem strach ho vzit jak to je malinky
s tim kojenim ji nezavidim, mela by tam na ne zatlacit nebo kontaktovat nejakou laktacni poradkyni, nechapu jak na ni muzou takto kaslat, od toho tam snad jsou nee, aby poradily a pomohly.. 😠
to je mazec, ze v podstate nepoznala, ze rodi..
a co rikala na ty kontakce ke konci pred tlacenim, to uz je asi maso co? 😒 a co ji pomahalo? epidural ji uz nedaly ze, byla myslim uz dost otevrena..

crawler
1. dub 2010

andy: doporučuji mátový čaj - ten zklidní 🙂

andrea110409
1. dub 2010

craw: no to se jí nedivim, nebyla bych jiná. Přece jen je to něco nového a když jsou k tomu ještě komplikace tak už se to člověk snaží nějak vyřešit. A vlastně je to jedno, já taky kojená nebyla a jsem tu a relativně v poodě....atopick může být i kojený člověk 😉 Budu jí moc držet pěstičky ať si najdou ten nejlepší systém.

verisek
1. dub 2010

katy super fotky, mas krasny brisko 😉

andrea110409
1. dub 2010

katy: fotečky jsou nádherné....fakt se povedly 😎

crawler
1. dub 2010

katy: náádhera - krásný bříško! .-) jinak pupík mám stejný 🙂

veri: taky jsem z toho šokovaná...Eri říkala, že jsou jako milý, ale namj čas...Hned první noc, když tam ještě neměla malýho, tak asi jak hodně krvácela, tak se jí dost zamotala hlava...chtěla do sprchy nebo tak něco, tak si zazvonila na sestru - bylo to asi v 1 v noci...sestra mezi dveřma nakoukla a ptala se jí, co jako...a eri, jestli by jí nepomohla, že se jí hrozně točí hlava a sestra na ni ať si otevře okno a odešla... 😝

ten konec před tlačením říkala, že bylo sado...měla v sobě ještě udržet yal 15 min. říkala že zvládla 8 a dost...ale říkala, že to bylo prostě šílený nucení jako na velkou...a při samotným tlačení ani necítila, že se prořezává hlavička nebo tak...prostě jen obrovský tlak...Nejúmornější byly prostě ty kontra...páč nespala od půlnoci a ke konci byly defakto tahem pořád...epidural neměla - nebyl čas 😀 dá se říct, že je mírně sprdli na příjmu...řekla jim, že má kontra po 5 a oni a jakto, že máte ještě tašky v autě?!?...pak příjem, monitor 20min., vyšetření, příprava (holení +yal) a šlo se na věc🙂

verisek
1. dub 2010

takze tam dojela na posledni chvilku 🙂
nektery sestricky jsou fakt kravy, nemam jiny pojmenovani..

crawler
1. dub 2010

veri: ona, že pořád nechtěla, že se ztrapní, že to jsou jen křeče v rámci té střevní chřipky...kdyby jí tam přítel "násilím" nedovezl, tak by snad porodila u svého mudry v čekárně 😀DD

katy007
1. dub 2010

Craw: a kdyby za ní přišla nějaká laktační poradkyně soukromá? Myslím, že by ji mohla pomoci, ony chodí za miminky i do porodky.

Jinak děkujeme za chválu jsme se snažily 😔 😅

crawler
1. dub 2010

katy: no to víte, tak v prvé řadě by měly sestry přímo z porodky - ty co tam jsou jako laktační sestry...nevím, jak to bude eriska řešit...třeba se maličký ještě rozkojí, ale snažila se kojit i dnes přede mnou a viděla jsem jaký to je záhul...vždycky 3x potáhl a spal...musí si psát jak dlouho a kdy kojí a měla kojit, ve12.15 a bylo 12.45 a on pořád nic - buzení nepomáhalo...se divím, že třeba hlady nepláče...no ale když takhle ubývá, tak mu těch pár kapek evidentně nestačí 😔 no uvidíme...třeba eri pak zkontaktuje nějakou soukromou, ale aby už nebylo pozdě...nevím, jak je to s tvorbou mléka...a pokud bude malý na sunaru, tak ho už třeba pak k prsu nedostane...no uvidíme, jak se s tím poperou, ale je to blbý 😝 tohle by si neměli dovolit...fakt se děsím, páč eriska má aspoň hodně zkušeností s malýma dětma v rodině, ale já ani tolik ne...mám pocit, že pro mě bude těžký i naučit se převlíkat 😅

katy007
1. dub 2010

Craw: měly by ale bohužel skutečnost je většinou jiná, já s tím taky počítám, že budu volat soukromé PA, kam jsme chodila i na jogy na rady, pomoc, event. aby za mnou přijela a ukázala mi jak na to.

Dneska jsme byla v knihovně a mám super úlovky o miminkách, kojencích, apod. Fakt se mi poštěstilo. 🙂

verisek
1. dub 2010

to by byla skoda, kdyby nejakym neschopnym sestrickam nekojila 😒
ja mam kontakt na laktacni poradkyni, rikala at ji kdykoliv kontaktujem, ze nekdy to je opravdu problem a pokud vam nikdo nepomuze tak je to blby.. mely jsme prednasky o kojeni, ale ted si vubec nevzpominam jestli rikala neco o tom co delat kdyz nechce mimco sat a usina u toho.. 😒

renys
1. dub 2010

Ahojky,

Craw, tak děkujeme za info, jé ty se máš, že si si malýho užila, ale docela jsem teda v rozpacích z toho hubnutí, Tomášek je asi to spavý miminečko, aby je mohli pustit domů, tak musí mít nějakou lepší váhu, takže příkrmům se asi nevyhnou, ale to neznamená, že se pak krásně nerozkojí. No a chování těch sester, to si dělají srandu, ne? No porod prostě zvládla krásně, a chápu dobře, že jí ta voda asi nekontrolovatelně odtekla v tý vaně? 😅

Katy, krásný fotečky 😉 .

Andy, hmm, chudinka to její miminko, určitě mělo absťáky hned po narození ☹ ...

renys
1. dub 2010

Holky, mně ukazovala názorně kojení naše budoucí dětská doktorka, normálně vzala plyšáčka 😀 a povídala a že jí pak předvedu kojení, až nás přijde navštívit domů, aby jsme odbourali chybičky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru