Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
13. dub 2010

holky, nevite co se doporucuje nejist kdyz kojite, aby mimi netrpelo na prdiky? vim, ze se nedoporucuji ostra jidla, ale dal me nic nenapada..

pavlina05
13. dub 2010

Omlouvám se,že vám sem lezu 😅

veri:čestvé pečivo,luštěniny,perlivé vody-sycené,jogurt (nám dělal prdíky),cibule,smetana...

verisek
13. dub 2010

pááni i jogurty vas zlobily? ja z toho mam docela strach, bracha na to netrpel vubec a ja strasne, proplakala jsem pry den i noc

eriska
13. dub 2010

ahojky,
tak máme kontrolu úspěšně za sebou, za od minulé soboty, kdy měl v porodce 3200g, tak nám nabral na 3530g..takže super, žloutenku pořád ještě máme, ale od nožiček už odeznívá...malinko se nám začínají dělat opruzeninky, kolem zadečku, ačkoliv měníme plínku každé dvě hodinky, někdy i dřív, ale paní dr. nám doporučila nový krém, sudokrém, který je prý nový a super, že vyléčil i exém, tak si pro něj zítra pojedeme do lékárny..na pláč nám nic neporadila, jen to, že ten měsíc musíme vydržet a že pak kdyžtak zkusíme kapičky..☹ono je to fakt maso, dneska od rána jen kojím, přebaluju, chovám a už jsem unavená..jsem zvědavá, jaká bude noc..ale malý má nový overálek, tak se mu v něm bude snad dobře spinkat..

veri, určitě ne chleba..ten teda nám dává zabrat, ikdyž není čerstvý a je jedno, jestli je normální bílý nebo tmavý..to tomínkovi nedělá dobře..pak by se neměly kynuté věci, koblihy, koláče, buchty.., květák, brokolice, kedlubny, ředkvičky, okurky, jak píše pavlínka, luštěniny, vody s bublinkama, cibule, smetana..no tu já nezkoušela, ale v polívce nevadila a jogurty jsem taky nezkoušela...ale prý by se neměly,z toho mléčného jen zakysané výrobky..a taky by se nemělo tropické ovoce..no a jestli máš na něco alergii..tak pak dopadneš jako já, že snídáš včerejší pečivo, k tomu šunku, někdy nějaký gervais a někdy med..a to se pořád točí dokola...ke snídani, k večeři, někdy i k obědu, protože to je nejrychlejší..jo, ještě mě napadl kečup..jsem ho včera večer měla na špagetách a krušná noc byla..

craw, taky mě napadl babyvak..proto jdu v neděli za holkama na plaváčka😉

baterka
13. dub 2010

eri, tak podle toho výčtu asi umřu hlady... ☹, no aspoň zhubnu 😎 , protože hlavně ta zelenina mi bude mooooc chybět. Ale zas co bych pro Máru neudělala, že.... 😲 ! Tak Ti přeji klidnou noc a ať se vyspíš!

pavlina05
13. dub 2010

holky, jedna fotka úžasného Maxulíka od Renyska:

evuss
14. dub 2010

Dobré ránko, tak vidím, že tu jsme dneska první 🙂
Max je úžasnej, takovej "velikej", ale roztomiloučkej 🙂 Se Reny nedivím, že přemýšlela, kde ho měla 😀
Teda já nestačím zírat co byse všechno při kojení nemělo. Nemáte někdo výčet toho co se může. To by bylo kratší. Bater asi budem umírat hlady dvě 🙂 No su zvědavá...
Jinak my byli včera na kontrole a mímo je usazený pěkně hlavičkou dolů, ale máme tuhej čípek, kterej ho nechce pustit. Dr. mi tam žďoubala až mě bolelo břicho, ale prý je to marný, jen na špičku prstu. Takže nám "předepsala" sexíkovat, no ale asi to nebude jednoduchý, páč se mi do toho vůbec nechce 😀 Navíc na mě vlezla nějaká rýma nebo co tak si připadám jak přejetá a je mi špatně a když si představím, že bych v tomhle stavu měla rodit, tak teda nevím nevím. Musím si skočit do lékárny aspoň pro kapky do nosa a zkusit to rozehnat. Tak snad se zadaří než to na nás přijde 🙂 Jinak zítra jdu zase na monitor a další kontrola už proběhne v porodce. Po termínu bych už prý měla být hlidaná 2x do týdne, tak uvidíme jak dlouho nás nechají, než začnou vyhrožovat vyvoláním. To čekání začíná být dlouhý...

Eri, Soni: to je hezký, já už si chcu taky povídat o miminkách 😅

zuzi82
autor
14. dub 2010

Dobré ránko,
Maxík je opravdu pěkný, moc pěkné tvářičky, žádné podvyživené miminko. 😎
Evi: při kojení nás myslím bude hladovět víc. A když k tomu, co se nesmí kvůli bříškům přičtu to, čemu se musím vyvarovat kvůli ekzému a alergiím, kterými trpí manžel, tak mi toho opravdu moc nezbývá. Ale zase, když už jsem koupila kosmetiku od Seba medu, která není zrovna levná, ale manžovi nevadí, tak spoléhám na to že mimčo jí taky snese, tak to jídlo musím zvládnout taky. Ať mimíska nenatírám Seba medem a pak si nedám ořechy a ektém bude tady. Pokud to zdědí tak se tomu asi nevyhneme, ale čím později se mu to projeví, tím líp. Manža třeba začal mít problémy až v sedmnácti a to už sám chápe, že si to nesmí škrábat a musí se mazat. Uvidíme. 😒
Čípek ti nezávidím. Jsi po termínu a žádná známka blížícího se podoru. Já už se tak strašně na mimčo těším, že si vůbec neumím představit, že bych měla čekat ještě 10 dní po termínu. Snad mě to mine a drobkovi se zachce dřív. 😉

mandragora10
14. dub 2010

Dobre ranko,

teda Maxik je peknej kusanec, ja chci taky buclaty miminecko 😉 Aspon se nebudu bat vzit ho do rukou, kdyz to nebude hubenourek.
S tim kojenim je to teda sila.....asi budu na starych houskach s medem....doufam, ze se muze aspon tvrdy syr.....k obedu asi nejaky vyvar, maso s ryzi nebo bramborama, ale k veceri uz nebudu vedet co... 🙂 To bude dietka.
Eri, Soniq....taky zavidim, ze uz resite miminka, o tehotenstvi uz nemam moc to probirat, o porodu se radeji nechci zatim moc bavit....v patek jdu na monitor a do poradny, tak jsem zvedava, co mi reknou, jestli uz si me tam nechaji nebo me ceka dalsi tyden cekani.

evuss
14. dub 2010

Zuzi: no tak s těma exémama vám to teda nezávidím. To asi moc pestrej jídelníček mít opravdu nebudeš. Takže nakonec můžu být ještě ráda, že ani já ani manža na exémy netrpíme.

Holky nevíte některá co může ještě zabrat na ten čípek? Vím o tom sexu, pak prý taky teplá voda tomu může pomoci. A nevíte co ještě? Ten maliníkovej čaj na to má taky vliv nebo ne? Nějak mám z toho případnýho vyvolávání strach, tak bych tomu chtěla pomoct co se dá.

t.kosticka
14. dub 2010

Ahoj všem!
Maxík je krásnej, jen co je pravda.... 😵

Evuss, tuhle jsme četla článek o tom jak urychlit porod:
1/čaj z maliníku
2/Lněné semínko
3/Fyzická námaha
4/SEdací parní lázeň
5/Stimulace bradavek
6/Pohlavní styk
7/Horká koupel
8/Sklenka červeného vína

přičemž dle názoru lékaře je opravdu účinné ta fyzická námaha, stimulace bradavek a horká koupel...

ale nevím, jestli toto má přímo vliv na čípek...

t.kosticka
14. dub 2010

Holky s tím jídlem během kojení to vydržíme přece...já např. sama sobě dost věřím... byla jsem silnej kuřák a když už jsme kvůli prckovi přestala kouřit, tak nějaký omezení v jídle kvůli prdíkům bude brnkačka 😅 😀

evuss
14. dub 2010

Kosti děkuji za výčet. Tak hned jak mi manžel přiveze čaj (už došel) tak si dám, pak pudu udělat oběd (to může být taky fyzická námaha, ne🙂 Po obědě si dám odpočinek se skleničkou vína, pak umyju zem, večer horká koupel, no a nakonec ten sexík. A to by v tom byl čert aby to nezabralo 😀 😀

A co se týče toho jídla, tak jasně, že to zvládnem, sme přece holky šikovný, když zvládnem porod, ne 🙂

eriska
14. dub 2010

dobré ranko...

musíme se pochlubit..krásná noc byla, v 11 usnul a spinkal až do půl 4 a potom až do půl 7..takže jsem jakš takš vyspaná..ted jsme se nabastila, maminka napíše pár řádek koníkajdám a půjdeme do města, do knihovny vrátit knížky, už je asi nedočtu☹

evus, neboj, to zvládnete..už to uteče a co nevidět budeš mimíska držet v náručí😉 jinak já přidávám dlouhou procházku..ta zabrala nám😉

reny, maxík je fakt nádhernoučký miminečko, nějak jsem tajně doufala, že tomík zdědí tmavé vlásky po tatínkovi, ale nee..je to náš zlatohlávek..😀

k tomu kojení, ještě přidávám zelí..holky, fakt se to dá vydržet..já když si vzpomenu na tu noc, kdy jsem k večeři měla chleba a tomínek do 4 do rána plakal a nešlo mu nijak pomoc, tak si ten chleba prostě nedám, ač mám na něj šílenou chut..jíst jen starý housky a rohlíky mě už nebaví..a radši nebudu ani pokoušet ty jogurty..ono uvidíte, na jídlo stejně čas není a na vyváření už vůbec ne..teda, já ho nemám..když tomínek spinká, tak si jdu lehnout s ním a když ne, tak než polítám úklid bytu, tak vstáváme, a mezitím, když stihnu sníst nějakou tu housku se sýrem, tak jsem fakt happy🙂..jo, nám tvrdý sýr nevadí..ale už jsem sýrů a šunky fakt přejedená..zítra mi babička doveze medík, tak bude změna..nevíte, může se marmeláda? to už je převařený, tak by se mohlo,ne?

eriska
14. dub 2010

jo, a těhulky, porodu se nebojte..myslím, že jak soniq, tak katy a ted už i reny s andy mi dosvědčí, že to za ty miminka stojí..já sice ty opravdický bolesti měla "jen" hodinu, ale i tak mi to přišlo strašně nekonečný a když se malý narodil, tak jsem ani nevěděla, že jsem porodila placentu, že mě šili, viděla jsem jen ubrečenýho přítele s krvavým uzlíčkem v náručí a i ta bolest předtím byla ta tam..čím vás postraším, tak jsem se včera bavila s tetou a prý prohlídka v 6.nedělí na gyndě byla snad ještě horší než porod..takže porodu se nebojte a nechte si to až na tu prohlídku.. 😅

verisek
14. dub 2010

ono je to asi u kazdyho jinyho, kamoska jedla vsechno krom lustenin, kyseleho ovoce a ostryho a mala ji na prdiky netrpela vubec..
treba chleba, buchty a jogurty vim, ze jedla normalne
eri a sambsimplex ti doktorka nedoporucila, ten se muze davat uz driv a nemusis cekat az bude malymu mesic a taky krem pupik je pry dobry..

verisek
14. dub 2010

evuss: mne rikala doktorka, fyzicka namaha, cervene vino, tonic, sex..

eriska
14. dub 2010

veri, ono je to s jídlem fakt různý...mně dr. říkala, že v malých porcích můžu skoro všechno, ale budeš to riskovat? já nee, fakt malinký trpěl a to radši ještě rok budu jíst housky se salámem..no, mně právě dr. říkala, že všechny kapičky, jako sabsimplex, probiotické kapky, atd. že se používají od 1 měsíce..ale dneska a v noci prdánkuje krásně..😀 už abychom to tady holky rozebíraly a vy měly svá miminka pěkně v postýlce..

evuss
14. dub 2010

¨No ono to s tím jídlem asi bude chtít vyskoušet co mímu bude vadit a co ne. Já sem teď třeba v jednom článku o výživě kojících četla že se můžou i luštěniny, předem namočit a pořádně uvařit. Přijde mi to teda divný, ale jak je vidět jinej kraj, jinej mrav 🙂

mercedesse
14. dub 2010

eri, tak ses konečně vyspala, aspoň trochu. To je fajn, počkej za měsíc, to už Tomášek prospinká celou noc 😉
Jinak my úspěšně zakončili kritickej 8tt, teda pro mě, a hurá do 9tt. Na jednu stranu se to vleče na druhou to dost letí.

eriska
14. dub 2010

přesně, evi, chce to vyzkoušet..jenže já se bojím, že zkusím něco z toho, co by se nemělo a ono mu to neudělá dobře..ale uvidíme, třeba za týden na rohlíkách změním názor..na večer jsem vytáhla vepřovou panenku, tak ji upeču v troubě a mám děsnou chut na hranolky..v těch si říkám, že není nic, co by mu ublížilo..snad..

eriska
14. dub 2010

mer, gratuluju..uvidíš, ted to vsechno poletí rychlostí blesku..já když si vezmu, že jsem se v 8.tt dozvěděla, že jsem těhu, pak jsem si říkala ještě 8 týdnů do porodu a ted si říkám, sakra, už nám je 14 dní a dneska jsme měli termín porodu😀 jojo, trošku jsem se vyspala, takže ty spánek užívej, dokud můžeš..v listopadu nám tady budeš třeba taky psát, že nemůžete spinkat..a mer, tak mě napadlo, máš nějaké tajné přání, jestli holčičku nebo chlapečka? a co jména?

jo, holky, tak mě napadlo, která máte ráda koupání ve vaně, tak se pěkně ráchejte..mně dr. řekl, že pokud budou očistky, že se nemám koupat, ale jen sprchovat..a že by to spíše doporučoval po celé 6.nedělí..což mě vyloženě štve,já bych se hned naložila do vany☹

soniq
14. dub 2010

Dobré ránko, eri, závidím ti noc, jsme si to vyměnily .-), vy jste spinkali, my jsme 4hodiny papkali, chovali, plakali.....
Maxík, je pořádnej kus chlapáka 🙂. Euss: tak sexíkovat jo? 🙂, tak třeba pomůže něco jiného, jinak čekám každým dnem SMS od tebe, že jsi už porodila a malýmu prckovi se pořád na svět nechce....
Jinak holky s tím jídlem, je fakt, že si musíte dávat majzla co jíte, já jím jen dietní a to jsem byla zvyklá jest exotický ovoce, kořeněný a pálivý atd, ale ono stejnak na to jídlo není moc času a ani já popravdě nemám ani chut, musím se nutit. Když máte chvilku, tak jste rádi, že si můžete taky na chvíli odpočnout, nebo prospat trochu nebo prostě jen tak relaxovat tiše 🙂.
Veri: gratuluji k dobré kontrole s malým, taky bych potřebovala aby tak hezky přibral, tak snad za 14 dní to bude dobrý a budu moct jít s malým ven....prej musím brát i to, že se narodil dřív, je to nedonošené dítě....no, co mi jiného i zbývá, že?
Jinak, gratuluji k dobrým výsledkám z monitor a kdo se chystá tak přeji at to dobře dopadne.....!

soniq
14. dub 2010

překlep...místo Veri tak Eri gratuluji k dobré kontrole s malým 😀

eriska
14. dub 2010

soni, díky, neboj, vždyt vy taky brzo přiberete..fakt musíš brát to, že by byl býval byl ještě v bříšku..hlavně, že jste zdravý, v pořádku a důležité je, že vůbec trošku přibírá..já teda mu dávám, kdy si řekne, takže někdy to je po hodince, někdy to je po třech..ven naštěstí můžeme a malýmu se tam moooc líbí..to jídlo je blbý, taky se do něj nutím, aby bylo mlíčko a za něco stálo..uvidíme po 6.nedělí...třeba bude líp..ta noc mě mrzí..trápilo vás bříško?

soniq
14. dub 2010

Eri, já ho taky krm ín kdy si řekne a někdy ho krmín třeba na 3krát...Já an i nevím co trápilo, on chtěl hlavně pořád papkat, jenže vždycky u toho usnul, tak jsem ho položila a za chvíli začal zase a tak to bylo pořád, v postýlce nechtěl být tak spal se mnou. Potom se nějak záhadně pročůral až na tepláčky, takže bylo přebalování, převlíkání a to se mu docela líbilo, jen pofňukával, njn, asi chtěl být u mamči a mazlit se, ale já ty noci tak nesnáším, já u toho kojení taky někdy usínám 🙂.
Ven si myslím, že se malýmu taky bude líbit, protože když jsme jeli od Dr v Po tak byl úplně hodnej a jen trošku pootevřel očka a hned zase usnul a pak ještě spinkal 2-3hodky doma, takže mu prospěl trošku čerstvý vzdoušek. Mě už taky z toho hrabe, od porodu jsem nebyla pořádně venku, jen jednou nakoupit s přítelem a to vše, tak malej asi chce jít taky ven a kouknout se jak to venku vůbec vypadá 🙂

ivet6
14. dub 2010

Ahoj holky,

já už chci taky mít mímouše u sebe, já se snad nedočkám - to se hezky čte jak se tu bavíte o miminkách 😵

Reny: Maxulka je krásnej a srandovní, jak se zarputile tváří 😀

JInak holky mimčuch od včéra od osmi večer, přes celou noc a pořád tak blbne, jak kdybych si včera něco šlehla, až mám strach, jestli se mu něco neděje, protože takovou ataku kopanců a vlnění jsem ještě nezažila 😠 Netušíte 😨, jestli se mu něco neděje?

zuzi82
autor
14. dub 2010

Tak jsem dojela z nákupu a plavání a dočetla vás. Dalo mi to teda zabrat.
Evi: já když jsem už hodně chtěla mímo, tak jsem šla na dlouhou procházku, pak upekla něco dobrého a uklidila celý barák a výsledek. Jsem pořád těhu, jen jsem se tu noc vůbec nevyspala. Bolelo mě úplně všechno, tak bacha na to. Ten večer jsem chtěla ještě sexíkovat, ale to bych už fakt nedala, to by měl manža jak s nafukovací panou, jen bych ležela a čekala co udělá. 😀
Na med při kojení bych byla opatrná. Možná by to mohla být taky jedna z těch potravin, která může způsobit alergie, tak bych to jen zlehka zkusila, a když nic tak ok. Marmeláda si myslím, že je v pohodě, že by vadit neměla. Na kurzu nám řikali, že dobré jsou rajčata, což mě dost překvapilo. Myslela jsem si, že jsou dost agresivní, ale prý co se týká doplnění vitamínů jsou nejlepší, vzhledem k tomu, že spousta zeleniny se nemůže kvůli bříšku a ovoce zase kvůli vyrážkám a alergiím. Rajčata prý nevadí ani na jedno.

mercedesse
14. dub 2010

eri: já bych popravdě chtěla holčičku, Michal samozřejmě chlapečka. Ale nakonec je mi to úplně jedno, hlavně aby se mu u mě už tentokrát líbilo. Možná že ten chlap bude lepší, maj trochu jednodušší život. Se jménama to vidím, že to zůstane tak jak to bylo před tím. Holčička Lucinka a chlapeček Michal, ale třeba mi ještě hrábne a bude se jmenovat úplně jinak, třeba se mi líbí Šárka a hlavně ta má snad svátek někdy v létě, a když bude mít narozky v zimě, tak by to chtělo trochu rozhodit, aby chudák nedosalo všechny dárky najednou i s vánocema a pak celej rok nic. Tak ještě uvidím, ale to je všechno hrozně daleko, zatím doufám, že přečkáme do další kontroly. 😉

zuzi82
autor
14. dub 2010

Mer: to je pravda, že jak my řešíme porod, tak se tě ani nezeptáme na tyhle začáteční veci. Jsme hrozné 😲 A máš ty nějaké tušení, co by to mohlo být?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru