Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mercedesse
14. dub 2010

Jé já sem stejně v podstatě nepatřím, takže mi to neva. Spíš se těším na ty vaše zprávičky z porodů. Já mám teď asi týden takový zvláštní tušení, že to bude kluk. Tak jsem zvědavá, co se z toho nakonec vyklube.

zuzi82
autor
14. dub 2010

A budete to chtít vědět, nebo se necháte překvapit?

mercedesse
14. dub 2010

Určitě si to necháme říct, chci už pak nakupovat taky nějaký věcičky v barvě. 😀
holky tohle nechápu:http://www.novinky.cz/krimi/197477-zena-ktera-musela-r...

mercedesse
14. dub 2010
miselaniki
14. dub 2010

Ahoj holky

Maxík je nádherný kluk a těch vlásků.-)).
Mer: moc gratuluji, tak se hezky držte
Holky tedy s tím jídlem u kojení je to síla, ale asi nám nic jiného nezbývá, protože vidět malého se trápit tak si raději nedám i to na co mám chuť. Já jsem zas byla silný kafař, vypila jsem i 4 silné kávy denně, před oplodnění jsem to snižovala a přes těhu piju jenom Caro, tak snad to jídlo taky zvládnu eliminovat. Jinak já jsem dnes ráno měla takové svědění a pálení dole, po té včerejí kontrole, tak jsem volala mudr., že si mám něco koupit v lékárně na mykózu, že to mimi navadí. Naštěstí není to nic hrozného a výtok minimální. Ale je to pech tedy, celé těhu nic a teď před porodem.

pavlina05
14. dub 2010

Sms Renysek:
Ahojky,taky vás všechny zdtavím.Už ho mám u sebe,učila jsem se koupání a přebalování.Před chvílí jsme kojili pod dohledem,prý se umí krásně chytat,šikulíček náš A už mám mlíčko,takže začne vážit.Mám i ten nadstánd.pokoj,takže jsem v klídečku.
Jsem hrozně zvědavá na dnešní noc.
Mějte se hezky,těším se za vámi na pokec.

verisek
14. dub 2010

ahoj holky,
tak to pocasi je katastrofa, porad prsi a prsi
ja jsem dopoledne usnula, ted se najedla a premyslim co delat..
pavli:to je super, ze je reny v poradku i s malym a ze uz ji ho dovezli, no a ten nadstandart to je parada, ze ma.. moc ji pozdravuj
mer: ja nevim proc, ale od zacatku jsem vedela, ze budem mit kluka 🙂
mis: prosimte taky je v Bohunicich tolik mediku a setricek ze zdravky, no ja vcera uplne hledela 😕
kamoska kdyz rodila, tak se pry divali jak picha anesteziolg epidural, ale k porodu je odmitla, tak to respektovali

mercedesse
14. dub 2010

jů veri u nás do teď svítilo sluníčko, teď se teda začíná zatahovat. S tím klukem jsem zvědavá, jestli mám správný tušení. 😉 Ne bude to ještě chvilku trvat, než se nám ukáže, ale na NT to může bejt vidět, nebo ne?

verisek
14. dub 2010

nam to rekli na NT, takze nekdy ve 12tt

zuzi82
autor
14. dub 2010

Já měla na začátku tušení, že to bude kluk, tak uvidíme, nám už to snad tak dlouho trvat nebude, jako tobě Mer.

crawler
14. dub 2010

Ahoj holky, tak jsem zpět z poradny🙂

Max je sladkej barokní andílek 🙂)

mám další 2 zprávy od Andy, tak vám je sem přepíšu🙂:

14/4 7:56
Ahoj tak ještě pořádně nekojíme, zatím jen trenujem. protože nemám mliko. Prave se perem s prvnima prdikama jak z nas odchazi bobiky z plodovky...

😀 ať žijou bolavá bříška 😀 :-/

14/4 12:52
Ahoj, zrovna kojime a už je i co, tak dobrý. Vcera to byla trochu hysterie, prootže mrnousci plakali a nevedeli jsme proc.Jinak se citim jeste slaba, ale v pohode...

zuzi82
autor
14. dub 2010

Veri: ale vy jste byli výjimky. Většinou je to dobře vidět až v tom 20 tt. 😉

zuzi82
autor
14. dub 2010

Craw: a co čípek? Už se něco děje?

zuzi82
autor
14. dub 2010

To je fajn, že jsou Reny i Andy v pořádku. Tak jen tak dál 😎

evuss
14. dub 2010

Tak je uvařeno, naobědváno a čaj vypitý 🙂 Ale teď su uplně vyřízená takže si jdu lehnout ať večer klapne ta vana a snad i ten sexík 🙂 A můžem se taky brzo "chlubit" prdíkama....

Mer: já sem ze začátku těhu taky byla přesvědčená, že to bude holka a že se narodí 20.4., ani nevím proč, ale prostě sem to tak cítila. No ale pak mě to nějak přešlo a od té doby vůbec nevím 🙂

zuzi82
autor
14. dub 2010

Evi: tak to ti ten dnešní sexík nepomůže, jestli se má narodit až 20. 😉

crawler
14. dub 2010

a co se týče mé poradny...tak na čípek pomalu ani nedosáhla, mimíska mám šíleně vysoko, takže mám přijít den před termínem, což je v úterý a jestli se to nezmění, tak mě pošle na rizikovky k naplánování císaře...Prý to může být tvarem dělohy, že mimi nepustí, aby sestoupilo...Ale třeba se to ještě změní...ale je fakt, že to dole vypadá pořád stejně už od začátku těhu, takže nevím nevím zda neskončím pod kudlou...Ale mě už je to jedno...nemůžu se dočkat mimíska a hlavně chci, aby byl v pořádku, takže jestli vykoukne pipi nebo bříškem je mi fuk...

Jinak jsem důkazem, že vůbec nezáleží na těch babských radách - alespoň u mě ne - páč sexíkujeme pravidelně celé těhu, fyzickou námahu mám taky (hodně toho nachodím - klidně víc jak 10km denně)...jsem věčně na nohou atd atd...A čípek ani nezaznamenal, že jsem těhu...

Takže Evuss a spol. řekla bych, že pokud se mimimu nechce, tak to neurychlíte, i kdybyste se stavěli na hlavu...:-/ Ale to vás asi nepovzbudilo, že? Né, uvidíte...všechny to máme za pár a budeme dřív nebo později chovat a trápit se s prdíkama 😀DD

evuss
14. dub 2010

Zuzi, já doufám, že si dá říct a vyleze dřív 🙂
Craw: teda ty řekneš, že jsi byla na kontrole a hotovo 😠 To teda ne. šup sem s info. Už se to blýží?

miselaniki
14. dub 2010

Pavli: děkujem za zprávičky, pozdravuj ji.
veri: no počasí v Brně katastrofální, leje a leje, taky jsem celé dopo prospala,
no je to fakultní nemocnice, to víš, že je tam plno mediků, ale já mám zas takovou zkušenost - jak mně přijímali v 10tt na Obilňák, tak byl na mně mudr. hrozně hodný jak tam seděli medici. No porod nevím jak bych zvládla tedy🙂
mer: nám na NT řekli holka, ve 20tt kluk - takže tak🙂
craw: díky za zprávičky od Andy a co ty na monitoru?

crawler
14. dub 2010

jo a samozřejmě každý den jím lněné semínko a piju maliník.čaj...takže evuss nevím nevím, ale třeba ti to klapne a já jsem holt nějaká divná 😀DD

zuzi: chtěla jsem se zeptat, jestli ještě masírujete? jak vám to jde? já se soustředím hlavně na epino...ta masáž mi byla hrozně nepříjemná, tak jen po cvičení s epinem natírám hráz weledou, abych to zvláčnila, ale masáž jako takovou už jsem vzdala...:-/

zuzi82
autor
14. dub 2010

Craw: souhlas. Já na nějaké přemlouvání už kašlu. Vlastně mi takhle celkem nic nechybí a jestli mrňousek ještě nechce, tak co nadělám. Už se moc těším, ale taky mám ještě nějaké plány, jako schůzku s kámoškama a příští týden chci zvládnout v úterý naposledy kino, tak uvidíme, jestli naše mímo není škodolibé a zrovna si neřekne "tak dost těch zábav, já už jdu" 😀

crawler
14. dub 2010

jo holky jedny zvědavé - info je již výše 😀

ale i monitor byl dnes divný - je to tedy v normě, ale 3x to začalo zvonit, páč měl mimísek nějaký výpadek...naznali, že to není nic vážného, ale vykolejilo mě to....jinak co se týče dělohy, tak dnes opět rovná čára................................tak si říkám, postřehlo moje tělo vůbec, že jsem těhotná???? 😀 😕 😅 😠

zuzi82
autor
14. dub 2010

Craw: mě masáž až tak nevadila, ale jak jsem pak měla problémy s čípkem a vypadalo to, že půjdem císařem, tak jsme přestali. Říkala jsem si, že i tak mám dost problémů, tak ať se mi k tomu nepřidá ještě nějaký zánět. No a pak, když mi dr. volal, že nemám rakovinu, tak už jsme nazačali, protože už mám pocit, že vydržím a přežiju všechno, tohle prostě už neřeším. Můj dr mi pak na kontrole řekl, že je moc rád, že ty výsledky tak vyšly, že pokud by to co mi tam narostlo bylo zhoubné, znamenalo by to okamžité odebrání celé dělohy, takže nějaký nástřih a hojení prostě neřeším. Kašlu i na lněné semínko, protože mi připadá dost hnusné a jediné co dělám je, že piju maliník, protože mi chutná. A ten si teda dávám ve velkém. Denně vypiju litr i víc.

evuss
14. dub 2010

No tak to ste mě holky moc nepotěšili 🙂 Ale je mi jasný, že je to všude jinak a to naše mímo mi přijde jako paličák, takže věřím, že ikdybych se na hlavu stavěla tak mám hold smůlu. Ale dle dr. by mimčo už možná chtělo jít ven, ale ten zatracenej čípek ho drží. Dokonce mi dnes při obědě přišlo, jako by si ho chtělo mímo samo otevřít 😀 Byli to takový tupý tlaky na spodek a pak asi začalo zuřit a zkoušet to bokem, sem myslela, že se prokope. No ale snad ten čípek brzo přemluvíme, jsme na něj přece tři a on je sám, tak to by v tom byl čert 😀

zuzi82
autor
14. dub 2010

Evi: to já mám pocit, že to naše miminko je trochu pomalejší v chápání. Tlačí se ven zásadně bokem. Pořád mu vysvětluju, že volí špatný směr, že musí dolů, ale ono jde pořád do pravého boku 😀
Misi: na kurzu nám říkala PA, že sestřičky ze zdrávky, jsou u porodu dobré, jsou ještě takové nadšené, takže tě víc hlídají a uklidňují a mají pak taky na tebe víc času, protože jsou tam vlastně navíc. Je pravda, že medika bych tam ale nechtěla. 😉

crawler
14. dub 2010

evuss: a ty máš čípek úplně tuhej a uzavřenej? on je ten postup fakt mudr od mudra jiný...ale u mě to není jen nepřipravenost čípku, ale hlavně to, že je to moc vysoko...ale uvidíme, třeba mimi do úterka překvapí a rozjede to...každopádně si něco přečtu o sekcích ať kdyžtak vím, co mě čeká...:-/

crawler
14. dub 2010

holky no já se děsně stydím - já bych tam nechtěla žádného medika, sestřičky...no nejradši jen manžu a jednu PA---to by mohlo stačit, ne? 😀 :-/

evuss
14. dub 2010

Zuzi: tak ten to naše to zase zkouší nalevo 😀 Oni to mají chudáčci naši asi trochu pomotaný 😀 😀
Craw: čípek prý je jak beton a jen na špičku prstu, ale mimčo je prý pěkně cítit, že už je nízko. Tak ještě uvidím co mi řeknou v porodce a co ukáže monitor. Jdu zítra.
Já mám jen trochu strach z toho vyvolání, ikdyž Soňa ho měla docela rychlej, ale když jsem slyšela jak "trápili" An 😒 . Je to zvláštní z porodu jako takovýho ani nástřihu strach nemám, ale z toho vyvolávání jo a ani nevím proč.

verisek
14. dub 2010

no my hraz masirujem nejakym specialnim olejem, poprve to teda bylo docela neprijemny, ted uz mi to nevadi ani kdyz manzel trochu zabere, jestli to pomuze netusim
malinik piju tak 2 hrnecky denne
jinak moje telo se pry uz pomalu chysta, ale cipek mam taky porad stejny, ale na to je pry jeste chvilku cas..
ja bych mediky taky nechtela u porodu...

baterka
14. dub 2010

ahoj,
hlásím návrat z monitoru - dneska vše ok. Mimi se tedy ještě nechystá, ale křivka byla tentokrát ok, taky jsem si ráno dala dvě pressa a půlku čokolády 🙂, zabralo to. Dokonce i tlak jsem měla normální - 102/70. Normálně mám tak 110/50 ☹. Nevím, jaký efekt to má, když takhle švindlujem jen před monitorem, jinak kafe ani sladký nemusim, ale když mi to doktor doporučil... 🙄 Jinak jsem se dneska musela smát, během monitoru mi sestřička osvětlila svoji druhou práci - dělá finanční poradkyni a 20 minut mě přemlouvala, ať se sejdeme a probereme naši hypotéku, stavebka, životní pojištění nás i malého... No kam jsem mohla utéct, když jsem byla přikurtovaná??? To je tedy fakt vrchol! No nic...
Mimochodem jsem se snažila dopídit, zda by mi někdo mohl aspoň zkusit odhadnout, jak je malý velký a kolik váží, nemám ani jeden odhad a sestřička říkala, že se to už nedělá... le někter z Vás mají nějaký odhad od Dr. nebo porodky, ne? Vůbec netuším, do čeho jdu a zda bude mít malý tři nebo čtyři kila...
jdu si udělat maliník...
craw: a Tebe varovali, že pokud čípek nepovolí, půjdeš na císaře? Tomu nepomůže ani vyvolávačka??? ojojoj

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru