Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
21. dub 2010

Ahoj holky, mame za sebou prvni ráno doma. Noc byla supr, kdyby byly takové všechny tak se snad rozteču štěstím. Po 10 dnech jsem cele ráno dávala dokupy byt a jede mi už třetí pračka....vypadalo to tu jako po výbuchu.
Malinkej teď spí a tak se snažím vás tu dočíst a srovnat si v hlavě co je ještě potřeba. Hlavně odpoledne chci vyrazit s malým na nákupy a netuším jak moc ho obléknout do kočárku a co všechno mu tam dát.
Co se týká váhy tak netušim kolik jsem v porodnici nechala, ale vzhledem k tomu že ještě pořád krvácím a nic moc jsem nejedla. Tak je možné že budu na původní váze s povadlým bříškem.

andrea110409
21. dub 2010

Jo a ještě se chci zeptat maminek s jakou úspěšností se jim daří u malých krknout.....nám nic moc 😖

crawler
21. dub 2010

Andy: tak super, že je doma dobře🙂 to je něco nechat chlapa hospodařit samotného, že? 😀 ať se vám venku líbí, ale nepřežeň to a zkus odpočívat - vždyť jsi chvilku po opravě šití -ať tě to moc nezmůže! 🙂 a zkušené maminky jistě poradí, jak obléknout 😉

andrea110409
21. dub 2010

craw: a co ty jak jsi na tom ? Už se něco klube nebo neklube ? 🙂

eriska
21. dub 2010

dobré ranko,

veri, tak sexíkujte, sexíkujte, at do tabulky přibude další přírůstek😉..pokud vás nepředběhne craw..co? taky sexíkujete?

reny, to je dobře, že maxík tak krásně baští a jakou polohu ti doporučila? já se taky vždycky hrbím a mám pocit, že už mi za krkem roste hrbol.. 😖 nemůžete třeba s manžou nafotit a dát do albíčka? já bych se ráda inspirovala😉 jinak já kojím vždy z jednoho prsa..jsem blbka, tak mám bločík, kdy si píšu které prso a čas kojení..jak na to tak koukám, tak se to stává docela pravidelné..my dneska v noci spali 6 hodin.. 😉 takže mám pocit, že po 3. týdnech jsem nějak moooc čilá 😉

an, tak to já musím svého přítele pochválit, byt jsem našla v mnohem lepším stavu, než jsem odjížděla, všude krásně naklízeno 😵 zlatíčko moje 🙂 ted je teda pravda, že co si neudělám, to nemám..ale zase bych mu křivdila..večeře dělá on..já vaření prostě nějak nezvládám..a když, tak to jsou fakt rychlovky..ještě že máme víkendy a maminku😉 neboj, i další noci budou určo super..malý taky cítí, že je doma a tam se přece krásně spinká..už jedeš s malým na nákup? to já se do hypermarketu bojím..strašně lidí, klimačka..teda, dneska tam s craw možná vyrazíme,co? ale až po třech týdnech..dřív bych asi nešla..jinak oblékání..to je můj věčný boj..a co jsem se bavila s maminkama, tak mi říkaly, že třeba ani po třech letech neví, jak dítě strojit..já dávám bodyčko, dupky a dva kabátky..podle počasí slabší či silnější a do kočárku mám set, peřinku a polstář a přidávám mu tam ještě flaušovou dečku..takže má deky dvě..a podle toho, jak je venku mu sundám deku, rozepnu kabátek, stáhnu boudičku..je to hrůza..obecně se říká, že by mimčo mělo mít o jednu vrstvu víc než ty..se jim to řekne, když já mám jen jednu mikinu a pod tu cpu tričko..za každého počasí..no a to krkání..to mi taky neumíme 🙄 ale dr. mi říkala, že nějaké dětičky to prostě neumí a chvilku jim to trvá, než se to naučí..už se nám to tak 1x denně povede..a od včerejška zvládáme úžasně blinkat a to před procházkou, aby mamka musela oblékat znova..

miselaniki
21. dub 2010

Ahoj holky,
craw a ty máš teď kdy další kontrolu? Dnes máš termín co?
andy: tak si užijte vycházku,ale taky myslím, že by si se měla šetřit
Mně nějak pobolívá podbřišek a byla jsem 2x na záchod, mám takový divný žaludek, tak uvidím co to bude. Jinak zítra manžel musí do Prahy na otočku tak se domluvila s kolegou, že by mně případně zavezl, ale nerada bych rodila bez něho.

eriska
21. dub 2010

misi, tak já na záchod chodila 5 dní před porodem, myslela jsem si, že to je střevní chřipka..a ono asi nee a žaludek byl taky takový divný 😅 já teda ani nevím, kolikátého je, ale tvůj tp se taky rychle blíží,co? tak budeme držet pěstičky, at to je bud dnes anebo nejdříve za 2 dny..máš na někoho mobil, abys nám posílala zprávičky? 😉

mandragora10
21. dub 2010

Ahoj holky,

tak nase noc taky celkem v pohode....vyspala jsem se dohromady asi 6 hodin, coz je krasa. Ted se Tomasek poradne napapal a spinka jak broucek 🙂 Kojim zatim z obou prsu behem jednoho kojeni, ale myslim, ze uz brzy bude stacit jen jedno...on je docela jedlik.
Co se vahy tyce, jde taky rychle dolu....za den kilo dole...tak uz jen 4 🙂 To kojeni a behani kolem maleho je dietka 😉 Ja mam bricho uz docela ploche, vytahana kuze jen malinko a to verim, ze se zpevni az budu moct zacit posilovat bricho. V porodnici nam doporucili nejake cviky, ale zatim nejak nemam kdy si je zacvicit.
Krkani po kojeni se nam dari...ale je to tim, ze porad blinkame, takze nejake krknuti mu jde hladce....my musime odkrkavat i mezi kojenim, aby neblinkal.
Ven se zatim nechystame, Tomasek je zmrzlinka...porad ma chudacek ledovy rucicky....ale dneska ho dam aspon k otevrenemu oknu, at se otuzuje a muzeme vyjet o vikendu taky s kocarkem.

Holky....co jste nastrizene.....jak se vam hoji jizva? Mne to zatim pekne boli, tahne a mam to desne natekly kolem stehu.....a krvacite jeste? Ja za dva dny doma dala balik porodnich vlozek ☹

Jinak Mis....takhle nejak jsem se citila v tu stredu, kdy jsme pak v noci jeli do porodnice....tak ze by uz to prislo?

renys
21. dub 2010

Misi, že by??? Držim palečky 😉 !!!!

Craw, jsi hodná, máme tady všechny miminka zlatíčka a další budou taky 😉 !!!

Andrej, tak u nás naprosto stejná situace, při návratu z porodky jsem měla pocit, že tady bouchlo rovnou 20 granátů 😀 .Včera na prochajdu děsnej problém, co mu oblíct, jelikož je mu to všechno nějak těsný..Dali jsme body dl. rukáv, ponožky, tepláčky a mikinu, čepici. a pak mam v kočárku takovej ten lehkej heboučkej fusak. Jo a prý máme mazat ksichtíček opal. krémíkem...název mam někde napsanej...fa 16 stačí.

Erisko, přesně, krkání se u nás nekoná, ono mu to jde spodem 😅 , takže při koju zvůčky a v postýlce taky 😀 . Necham se manžou vyfotit 😉 , snad si jí ještě pamatuju...to že si vše píšeš, je super, si vzorná.

renys
21. dub 2010

Jo a holky, jak se správně navlíká čepička?? 😀 Jsme se včera u toho trochu zapotili...

eriska
21. dub 2010

reny, díky moc..já v leže kojila v porodce, ale doma jaksi nee, nemáme zdvihací postel, a tak se u toho tak divně kroutím, takže jsem tu polohu zavrhla..ještě ráda kojím v obýváku na gauči..a to k tomu občas zapnu telku, abych byla v obraze, co se kde děje, ale stejně koukám na tomínka..😀 jinak nám to jde taky spodem..včera u nás byla kámoška a tak divně na mě koukala, tak jí říkám, to já nee, to tomík a ona nevěřila, že malé tělíčko může vydávat takové zvuky..nám je taky všechno malý..jako, na délku.to už jsem vyřadila pár bodýček a dva overaly..☹ a to jsem měla pocit, že máme hodně oblečení..něco v pračce a zbyde nám pár kousků..holt, ti chlapi nám rychle rostou,co?

eriska
21. dub 2010

čepička, jakou máš? nějakou na zavazování? my máme bez zavazování, bavlněnou a řekla bych, že úplně stačí..já mu jako trošku nadzvednu hlavičku, dám mu ji nejdříve ze zadu, a pak ji přetáhnu dopředu.. 😀 je-li to pochopitelný..ale když se kroutí a křičí, tak to je taky boj 😅

verisek
21. dub 2010

mis: teda drzim palce..
u nas se zatim sexik nekonal, vubec se mi nechce, s tim pupkem je to hruza, ja uz si prijdu jak almara 🙂
navic jsem asi ted najaka nateklejsi, ale otoky pry nemam, no tak nevim..
mimous me pekne tlaci na zaludek po snidani, takze se jeste neracil posunout
jinak vam moc zavidim, ze uz jste doma s brouckama, uz se taky tesim az to budu mit vse za sebou

eriska
21. dub 2010

těhulky, přidejte fotky bříšek..

andrea110409
21. dub 2010

Dala jsem nějaké fotečky do alba ale ještě přidám, teď jdem papat 🙂

eriska
21. dub 2010

an, je nádherný😉

maminky, mám otázečku, co plínky? myslím látkové..my použváme papírovky a v nemocnici byl malý na utz kyčlí a má vše v pořádku a tam mi dr. říkala, že nemusíme dávat dvě látkové, že stačí jen papírovka..a dětská dr. mi říkala, že by ty dvě radši dávala..tak já nevím..co vy? dáváte dvě látkové?

soniq
21. dub 2010

Ahoj holčiny, zpráva od Evuss: Zdravím Vás všechny, dovolte abych se představila. Jmenuji se Viktorka Stejskalová a narodila jsem se 20.4.2010 v 1:38 s mírou 49cm a váhou 2830g. Už se moc těším až vás všechny poznám, ale ted mě omluvte, jdu si odpočnout.
Omlouvám se, že vám to píšu až ted, ale lítala jsem pořád okolo malýho a vůbec jsem nestíhala a když jsem vám to včera večer chtěla napsat, tak mi nějak blbnul net. Jinak nestíhám vůbec vás číst, tak doufám, že se máte všichni moc pěkně a že vás malý rošťáci moc nezlobí 🙂

verisek
21. dub 2010

andy: to je krasneej vlasac 🙂
soni: dekujem za zpravu, moc gratuluji 🙂

skretik
21. dub 2010

Ahoj tehulky a maminky, chci se zeptat maminek, dneska se chystam dokoupit posledni malickosti, ale nejak nevim co nam chybi, podle takovych tech seznamu, myslim, ze mam vsechno, ale zjistily jste maminky po narozeni miminka, ze je neco co by vas nenapadlo nebo co neni v tech seznamech a hodilo by se?

Jinak ja byla vcera poprve v porodnici na kontrole a musim rict, ze jsem byla spokojena, ale asi je to tim, ze jsem tam byla u zname, jinak by to byl asi mazec, cekalo tam strasne moc lidi a byla to celkem rychlovka (aspon mi to tak prislo). Me se doktorka venovala a delala mi i monitor, mimiskovi tlouklo strasne moc rychle srdicko, ale pry je to v tomhle tydnu normalni. U nas to na porod zatim taky nevypada (cipek mam taky 1,5cm), ale mame jeste chvilicku cas 😉 . Akorat mi rikala, ze mam citlivou delohu, proto me porad boli podbrisek, muj doktor rikal, ze je to mocak, ale ona rikala, ze tohle rozhodne mocak neni, tak kdo se v tom ma potom vyznat, ze jo. Mate to nekdo taky? Snad mi to nic nezkomplikuje, ale netvarila se, ze by to mel byt velky problem, tak snad nebude...

zuzi82
autor
21. dub 2010

Ahojky, teda závidím maminkám starosti s oblečkem a kojením. Taky bych už takové chtěla, ale naše mímo je typický tvrdohlavý býk. Včera jsem myla okna, žehlila a večer byl nakonec velmi nečekaně i sexík a mímo se pořád drží a nic nenasvědčuje tomu, že by už chtělo ven.
Evi: moc velká gratulace 😅
An: malý je moc roztomiloučký 😉
Reny: já budu mít Warfarin a na krev na kontrolu budu chodit k obvodní. Minule, když jsem ho brala, tak mi ta hodnota INR strašně kolísla, takže jsem celou dobu chodila na krev jednou za týden. Tak k obvoďačce to mám kousek a pak vždycky jen zavolám na výsledky. Už to tak mám domluvené a manža říkal, že ten den co půjdu na krev, tak pojede do práce později a počká s mímem doma.
Misi: tak že by? Ale tady se předbíhání netoleruje. Máš termín až den po mě. Ale zase na druhou stranu, když budeš čekat na můj čípek, tak nikdy neporodíš 😀 Dnes jsem byla plavat a byly tam samé nové těhulky, tak jsem říkala, že to vypadá, že ty známé tváře už porodily a jen já tam budu chodit až do června. 😀 No uvidíme, co provede páteční několikahodinová procházka.

renys
21. dub 2010

Andrej, jééé, ten je krásnej a vlasatej!!! 😵

Jinak já mažu po každym koju bradavky Bepanthenem, to je balzámek, holky, taky je máte tak citlivý, že ve sprše pak při utírání ručníkem, když se dotknete, tak to pálí jak čert?

Evuss - moc a moc gratuluju!!!

Verisku, neboj, ono to uteče a budete s námi kecat o prdíkách 😀 .

Erisko, taky Ti malej při přebalování učůrává? Takže my jenom převlíkáme a převlíkáme a to si to kreju plenkou...marně.
Zde poloha, prostě si ho na sebe nalepíš...

renys
21. dub 2010

Erisko, jo a včera dr říkala, že i když i my sono kyčlí v poho, tak občas dávat jednu látkovku do bodýčka, preventivně. Jo a díky za postup, já teda bojuju i s bodýčkem přes hlavu, lituju toho, že jsem si všechny nenakoupila rozepínací, to je bájo.

verisek
21. dub 2010

holky a spi s vama broucci v loznici? my jsme poridili na zacatek kolibku do loznice

andrea110409
21. dub 2010

Dekujeme za chválu, nějak nestíhám dočítat a tak nevim jestli jste mi někdo dal radu na to krkání, ale já to doženu 🙂
Mrňous dneska se mnou spal dokonce v posteli protože se nám už včera nějak nepovedlo přijatelně zprovoznit postýlku....byl tu děsnej blázinec 😎
Teď spinká v košíku, kterej je na jedné straně zvednut o 10 cm.
Co se týká kyčlí tak je máme taky v pořádku, ale dvě plíny máme doporučené a řeknu vám že to byl boj je tam dat 😉
Na látkovky jsme zatím nepřešla, čekám až se dám trochu do kupy a pak v klidu a v pohodě to zkusíme.

miselaniki
21. dub 2010

soniq: moc děkujeme za zprávičky a evuss pozdravuj a že velká gratulace!!!
eri, man: no cítím se jako kdyby na mně lezla střevní chřipka, tak uvidíme co se z toho vyklube, jestli chřipka, nebo kryštof🙂
maminky: tak jsem včera večer důkladně🙂 prolezla všechny alba a tedy musím říct, že jedno miminko hezčí než druhý, moc vám zavidím a už se moc těším jak budeme mít broučka u sebe

miselaniki
21. dub 2010

reny: no hezky vám to jde to kojení, jak vidím kojící polštář se fakt hodí
zuzi: rozhodně nechci předbíhat🙂) spíš jsem zvědavá co se z toho vyvine

mandragora10
21. dub 2010

Tak velka gratulace Evuss k Viktorce, konecne zase nejaka slecna mezi temi nasimi chlapaky 🙂
Andy, no ten je krasnej....ma nadherny vlasky....trosku mi pripomina naseho Tomaska....jsou si kluci celkem podobni 😉
Mis....jojo, mela jsem prujem a trosku jsem i zvracela....tak jsem napnut...kdo z vas bude dalsi.
Veri...jojo, s nami Tomasek spinka v loznici ve sve postylce, taky ho tam davam po obede....jina pres den chrupka v kolibce v obyvaku.
Reny....diky za fotecku, taky pouzivam kojici polstar...ale nez jsem prisla na to,jak ho pouzit a mimco tam nejak polozit, byl to docela boj 😉
Eri....plinky pouzivam zasadne jednorazove, na sono kycli se teprve musime objednat...jsem zvedava, co nam reknou.

eriska
21. dub 2010

zuzi, neboj, však se taky dočkáš🙂 ono to tak rychle uteče, ani nevíš jak..já když si vezmu, že nám v úterý bude měsíc, tak tomu ani nechci věřit 😅

evus, taky se přidávám ke gratulacím..jak píše man, konečně nějaká slečna..těšíme se na fotečky

misi, tak se určo ozvi, jak to s tebou vypadá..napsala jsi to hezky, jestli to bude střevní chřipka nebo kryštůfek.. 😵

man, andy, díky za info ke kyčličkám..oni ty dvě plínky, zdají se mi dost..má chuděrka prdelku děsně nahoře..tak občas mu je dám a občas ne..a uvidíme, za dva týdny jdeme na kontrolu..zase bych nerada něco zanedbala..

reny, díky moc za fotečky..malý se už kroutí v postýlce, takže půjdeme převlíknout z procházky a půjdeme zkusit tvoji polohu🙂 jinak ty bodyčka, ty mě nevadí..mně vadí zase trička.. 😀, takže si asi člověk nevybere..

veri, bobíšek spinká s námi v ložnici, dokonce je jeho postýlka těsně nalepená na naši posteli (kvůli místu), takže v noci nemusím vstávat, jen se pro něj natáhnu..a teda, po prvním nočním kojení si ho už nechávám u sebe v posteli..strašně mě baví se s ním mazlit, hladit ho za ručičku..on mi chytá vlasy..prostě super 😉 jinak přes den spí taky v postýlce, já nic v obýváku nemám, ale je prcka krásně slyšet..i bez chůviček, ikdyž je mám zapnutý..

jo, maminky, máte taky pro miminka předepsaný kapičky?

skret, mě nic nenapadá..snad jen, že jsem nepoužila klasický ponožky, protože má z nich otlačený nožičky a dávám mu froté, bez gumičky..co dokoupit, já neměla doma fenyklový čaj..a toho denně tak konvici vypiju..jo, taky jsem neměla doma olejíček od weledy na prdíky..a mastičku pupík..už máme obojí, střídáme a pohoda..

verisek
21. dub 2010

tak muj dnesni bachorek 🙂

skretik
21. dub 2010

Eri dekuju, na prdiky nic nemam, chystam se jeste koupit ten polstarek s peckama a asi teda dokoupim nejaky ty masticky na pupik. Trpite hodne na prdiky? Fenyklovy caj tady nejaky mam, tak uvidime, kdyztak mam lekarnu par metru od baraku 😉. A Bebanthenu se asi spotrebuje dost, jak tak koukam, co 😅 ?!

Veri mas krasny brisko, pribrala si jen v brisku,vid ;o).

Maminky mate vsechny krasna miminka 😵 , ted to s nima strasne leti, co 😵 ?!
Evussce taky moooc gratuluju, je fajn, ze je tu zas dalsi holcicka 😉 , jsem zvedava jaky tu nakonec bude pomer pohlavi 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru