Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

katy007
13. lis 2009

Jani: a nemáš bříško většího z toho mekáče? 😀 no já taky vše měla do pasu a na tělo a pak byl problém do čeho se obléci, kfyž už jsme se potřebovala maskovat 😅

Misi: no my ho chtěli koupit už delší dobu původně k vánocům, pak až na jaře a do toho jsme otěhotněla 😅 tak teď nevím zda vzít třeba v létě, když budu doma a dělat dlouhé procházky, budeme na chatě a můžu psa ohlídat aby něco neokusal, ale zase na druhou stranu si říkám, že možná nebudu vědět co dříve 😀 ale jinak agresivnía si nebude co? a jak se chová k dětem?

Já budu mít autosedačku od kočárku co budu kupovat nebo od švagrové ale to nevím jako má značku.

janinka22
13. lis 2009

katy,ne to není z toho mekáče 😀 bylo i předtím.. no jo,budu muset nakoupit nový věci,už jsem si něco i objednala..tak se těším až to přijde.

craw, a jaký deník sis koupila? Něco obyč s bílýma stránkama jenom, nebo je to něco spešl? Já nad tím právě taky uvažovala,ale ještě jsem se po ničem nedívala..tak bych měla ráda představu..bude fajn mít nějako památku 🙂

crawler
13. lis 2009

janinka: já sháněla něco spešl, ale nepovedlo se a tak jsem koupila A5 blok v tvrdých deskách - na obalu jsou krásné fotky pestrobarevných rybiček, tak jsem si říkala, že to jde, páč ten náš mimís si v bříšku taky plave jako rybička ;-D A koupila jsem si kostičkovaný formát, aby se mi tam lépe psalo...Bude z toho hezká památka a stálo to 29,90kč - tyhle tvrdý bloky teda mají někde i ke stovce, ale v Kauflandu měli slevu ;-D. Začnu fotkou ze svatby, pak těhu test, bříška, ultrazvuky, zážitky s nevolnostma, moje rostoucí váha, atd atd. 🙂

miselaniki
13. lis 2009

crawler: mně mamka udělala hezky denník, jseš šikovná. Já mám jenom takový z knihkupectví kde si zapisuji každý den co a jak. Asi spíš chci uděla pak album, teď se všechno v počítači a já měla i hezký album s fotkama a to bych chtěla i pro mimi

Katy: agresivní rozhodně není, je milounká, ale je to fena, psi bývají ostřejší, ale vše je o výchově. Je fajn, že budeš doma, ale budeš mít fúru práce s miminkem a toto je fakt jak druhé mimi, ze začátku to chce hodně péče a hlavně furt venčit na co asi nebudšeš mít čas.

crawler
13. lis 2009

mis: máš nějakou fotečku vašeho psíka? já když jsem byla malá, tak jsem ležela v encyklopediích ras psů, ale tuhle plemeno si nějak nevybavuju 😅
jinak dneska je zase ve zprávách že rotvajler překousl dítěti obě ruce 😢 😠 hrůůůza 😢

janinka22
13. lis 2009

craw,aha,no já si myslela že nic spešl se prodávat nebude...tak to udělám asi jako ty-klasický deník-blok v tvrdých deskách a hotovo..

miselaniki
13. lis 2009

craw: jednu fotku mám mrkni, když tak přidám🙂. Hlavně ty pak vyfoť ten deník to mně zajímá jak to uděláš. K pokousání se nebudu vyjádřovat, nektěří lidi by si neměli pořizovat psa.

katy007
13. lis 2009

Craw: jo četla jsem to stalo se to FM ty velké psiska jsou fakt nebezpečná, resp. někdo nezkušený si pořídí takového psa a neumí ho zvládnout a to je následek! netrestala bych psa ale majitele!

Misi: tak myslíš, že raději až za rok až bude i dítko větší?

Jinak já taky koupila deníček - pořád jsme hledala něco speciální a nic, kromě bloků a pak mě padly do oka v papírnictví krásné dětské památníky. tak jsem koupila památníček a zatím jsme psát nezačala, ale už začínám v tužce dělat poznámky 😅

eriska
13. lis 2009

ahoj holky,
tak jsem vas docetla..co se tyce denicku, tak ja mam velkou A4, nelinkovanou, s tvrdyma zelenyma deska a na vrchu je krasna beruska..🙂mne ciste stranky prijdou lepsi kvuli foteckam a obrazkum..ja jsem teda zacala tim nasim stenatkem, vymarem, pak tam je nase spolecna fotecka a pak uz to je jen o miminku..ale pise to jako miminko..dostane to pak tatka k narozeni, ze to s nama zvladnul🙂mam tam fotecky z utz, okopirovany zpravy z utz, na netu jsem si nasla, jak se vyviji, tak mam popsany tyden po tydnu, co se s nim deje..teda, mam to rozdeleny na trimestry..zatim mam jen ten prvni..nejdriv mam neco o testu, o utz, vysetreni, ze jsme sli spolu 10km pochod toulovcovyma mastalema, atd..pak mam ten vyvoj tyden po tydnu k tomu fotky z netu..a pak nadepsano 2.trimestr..do toho se vrhnu odpo..jinak, segra tak trosku pise basnicky, tak mi tam na uvod napise nejakou hezkou, od srdicka, pak tam mam citaty, a zezadu, ty nase male pribuzne prcko se na mimo mooooc tesi, tak tam maluji obrazky..taaaak.tot vse..

katy, co se tyce pejska, my nemam to plemeno, co chces, ale v cervnu jsme si poridili vymarskyho ohare..a je to jak mit dite..fakt..ja jsem rada, ze kdyz se nam mrnous narodi, tak snad uz malinko odroste..nam teda doma udelal jen jednou louzicku a to proto, ze se nam nechtelo jit ven, jinak vubec..ale je to hrozne velka starost..a nevim no, vychovat mimco a k tomu pejska..navic mu musis venovat fakt hodne pozornosti..ale, to musite sami zvazit..ja z vlastni zkusenosti bych pockala, az ten vas prdous malinkato odroste..

craw, to je fajn, ze ses objednala.. ja se objednavala uz pri minulem utz..a jdu 25.11., tak se te zeptam, na co chces..my mame fotku, ale normalni, 3D nesla, protoze se bublinka nechtela fotit, tak dr. rikal, ze to nema cenu. ze udela jen normalni fotku, ta stala 50, jinak 3D foto stoji 250 a mam pocit, ze je vetsi, ale nevim to jiste..ted si ho ale chceme dat udelat, tak ti pak pisnu, jak je to velka fotecka..no, dvd chceme..a dame ho ted, pac pak se jde na utz az v 30tt a to podle me nema cenu, nebude tam toho moc videt..takze do dvd mi investujeme..ma to kamaradka a rikala, ze na to cucela skoro zbytek tehu...

zuzi82
autor
13. lis 2009

Tak holky, už se mi podařilo sehnat tu Betynku. Nakonec mi jí koupila sestra v Praze. Dneska k nám jede s manžou na návštěvu, tak mi ji doveze. Hurááá. Jsem fakt ráda, že jí budu mít, když o ní tak píšete.

eriska
13. lis 2009

zuzi, mne se ta betynka moc libi..je to super,mit to sepsane v jedne knizce..jinak, opozdene, ale prece, gratuluju ke kontrole🙂

crawler
13. lis 2009

mis: moc krásnej hafík - to je můj typ - kdybysme měli zahrádku a domeček, tak nějakýho takovýho bych si představovala😀 a deníček určo potom vyfotím - jen co tam dolepím všechny fotečky🙂

crawler
13. lis 2009

eriska: my do toho dvd taky půjdeme, ale jsem zvědavá, co na to budeš říkat ty🙂 Hele a myslíte, že se někam musím objednta přímo na ten 20.tt nebo stačí, když jdu v tom 22.tt? Chtěla jsem to 3D jak ten velký utz, který je povinný, ale když neměli místo...tak nevím, jestli se mám objednat i jinam na ten 20.tt?
Jinak teď v pondělí budu ve Svitavách, tak musím jít k obvoďákovi - na odběru krve už jsem tam byla, ale teď ještě na tu kontrolu a natočení EKG a bude jedno razítko odbyto...k zubařovi se mi ale tááák nechce... 😅

eriska
13. lis 2009

craw, ja tam jdu v 21tt, tak si myslim, ze to nevadi..mela jsi se sestry zeptat..ja se ptala, kdyz jsem byla na tom prvnim a to jsem byla ve 13tt a nijak to nevadilo..tak si myslim, ze to taky nevadi..nebo si ji tam zkus zavolat..nebo jestli nemaji u nich na strankach mejlika..ja byla u obvodaka hned na zacatku a ani ekg mi netocil..jen mizmeril tlak, prohmat vsude mozne, poslechl..a u zubarky jsem uz taky byla.."nastesti" mi ten den bylo fakt blbe, takze jsem to hned nahlasila, kdyby mi nahodou chtela vrtat zub..ale musim se objednat k dentalni hygienicce..nechces jit taky? tady v chrudimi to jedna dela, a kazdy ctvrtek je pro tehu konzultace zdarma🙂

andrea110409
13. lis 2009

Aaaaaa holky to se snad nedá ani přečíst takových informací. Je mi už líp a tak si jdem dneska s přáteli na chvilku sednout. Oni na pivo a já zůstanu u moštů což taky není špatné 😉
Co se týká šatníku tak jsem v pohodě, už nějaký čas jsem měla v oblibě tunikový styl a tak jsem dokoupila jen kalhoty. Třeba to chvilku vydrží 😉

crawler
13. lis 2009

andy: to je fajn, že ti je líp, tak si užijte večerní sedanku🙂 my půjdeme možná zítra - naši měli totiž výročí 38 let od svatby a tak půjdeme na pizzu ;-D

eriska: té sestry jsem se ptala a ona, že to nevadí, že naopak ---a právě proto jsem si dodatečně říkala, zda mě správně pochopila 😉...a tak se ptám ještě vás, ale říkám si, že na tom snad nemá co vadit 🙂
a ty nemáš v průkazce, že musí být EKG? já jo a sestra mi to i říkala...taky mi znova brali krev na testy - a to jsem ještě měla na rukách moncla od mé gyn. a z genetiky ;-D...evidentně mám v krvi vše v přádku, ale sestra si asi stejně chtěla píchnout ;-D

ehm...no, co se týče dentální hygieničky, tak ani nééé...já tam totiž chodím jen z nutnosti a dobrovolně mě tam nikdo nedostane ;:D Věřím, že to bude přínosný, ale tak jak se správně čistí zuby se omýlá pořád dokola a v těhu jsou zuby zatěžovaný dvojnásob, tak to platí o to víc...ale já fakt nevím proč, ale k zubařům chodím nerada...bolí mě bříško jen pomyslím na to, že se mám objednat 😅 ...to radši půjdu 10x na krev 😀

eriska
13. lis 2009

an, to je dobre, ze ti je lip..hezky si uzij vecer..ja nikam nechodim, protoze se vsude dost kouri a ja nechci do zakourenyho prostredi chodit..tak s holkama obcas vyrazime do kina, na prochajdu, nebo sedime u jedne kamosky na zahradce a kecame..

craw, mamca i tata maji paradontozu a ja se bojim, aby mi to nezacalo taky..navic mi zubarka rikala, ze se ji uplne dasne nezdaji..no, ale, je to uz mesic a ja se porad neobjednala..takze ja radsi 10x na krev, nez ke komukoliv, kdo mi bude sahat na zuby..to mam stejny jako ty😉 nevim co mam v prukazce, ale gyndovi to ocividne stacilo a ja to nezkoumam..sice jsem mela snahu to po nem precist, ale to bylo zbytecny..nic jsem nevyzkoumala..a ja nikdy problemy se srdcem nemela, ani u nas v rodine nejsou, tak treba proto ho netocil..hele, ty sestricky tam jsou moc mily a prijemny a podle me i vypadaji, ze vi, o cem je rec..a ta jsi rikala, ze mas jit na velky utz k dokonceni genetiky? jestli jo, tak to urco neva..oni vedi, co rikaji..no, ja ti pak o dvd napisu...uvidime, podle toho, jestli mrnous bude mit nataceci naladu..kdyz se nebude chtit natacet, tak to nema cenu..at je neco videt, za ty penizky..ale doufam, ze aspon k 3Dfotecce ho ukecame🙂

zuzi82
autor
13. lis 2009

Vy jste se zase rozjely. Celý den nic a teď.
Eri: jak jsem si stěžovala v těhulinkách, že s manžou vůbec nejsem a tak bych chěla, tak jsem si ho asi dneska přivolala. Byl na stavbě asi hodinu a najednou, světe div se, před půl hodinou se objevil doma. A ještě k tomu mi řekl, že v pondělí má náhradní volno a nejde do práce. To je snad zázrak. Já vám řeknu, že u mě je zatím pátek třináctého velmi šťasný den. Ještě doufám, že ségra v pořádku přijede. Ta cesta po dálnici z Prahy do Brna a pak sem na F-M je vždycky trochu sázka do loterie, tak se těším až prozvoní, že stojí na dvoře.

eriska
13. lis 2009

zuzi, tak to ti zavidim..mne uz se od rana neozval..ma toho moc☹ ale tak aspon to tobe pomohlo..takovy privolani po netu, to je hezky..tak si pak vecer skocte do postylky a tulte se🙂neboj, segra dorazi v poradku..pocasko je celkem dobry, tak uz jen doufat, ze i lidi na silnici budou v pohode..a to budou, uvidis

zuzi82
autor
13. lis 2009

Hned jak jsem to odeslala, tak ségra volala, že už půl hodiny stojí na 81 km, protože na 93 km se stala havárka a tak vůbec netuší, kdy přijedou.Tak snad se to tam brzy rozjede a nedojedou tak pozdě.

eriska
13. lis 2009

hlavne,aby dojeli...lepsi, kdyz se havarka stala uz predtim, nez kdyby se stala tesne pred nima..neboj..🙂mne se segra vratila z prace a za chvili frci na prehlidku,mamka na bowlingu,tak tu budu sama..☹

zuzi82
autor
13. lis 2009

Tak to je mi tě trochu líto, že budeš sama. Ty teď bydlíš u mamky? Proč tam s tebou není i přítel? Máte ten svůj byteček moc daleko, nebo u mamky není tolik místa? Jestli se teda můžu zeptat.

andrea110409
15. lis 2009

Eriska:tady v té hospodě se kouřit nesmí a tak to bylo v pohodě. Jinak taky nikam nechodím a tak jsem si to užívala🙂 Taky jsem se holky chtěla zeptat jak je to se zvedáním rukou. Vešíte prádlo samy a nebo ne? Někde jsem slyšela že by se ruce zvedat neměly tak poraďte🙂

andrea110409
15. lis 2009

Ahoj holky tak jsem si řikala, že by miminko mělo poslouchat něco hodnotného. No a tak tu už hodinu pouštím Abbu, jen doufám, že z toho mrňousek nezačne hopkat 😉

janinka22
16. lis 2009

ahoj holky,jakpak se dnes máte? 🙂 já jsem v práci...takže nic moc,aspoň že je zítra to volno! No snad to dneska aspoň brzo zabalím..

eriska
16. lis 2009

dobre ranko tehulky, jaky jste mely vikend? u nas bylo oba dny krasne slunecno, teplicko..no, mohlo by tak byt do vanoc

holky, taky jeste spite na brisku? ja to jinak ani neumim..ale vcera se to bublince uz asi nelibilo, tak me v 7 rano vzbudila..takova vibrace, ze se chvelo cely bricho😉 ale od te doby nic..si nejak lenosi..no, uz se tesim na utz

an, s tim ja neporadim..my mame susak..ale vcera jsem normalne vesela pradlo v susarne..ja bych rekla, ze muzes delat vse, co ti nijak nevadi..co se tyce muziky, tak mamka vcera mela uklizeci den a k tomu si poustela na vezi dechovku a vondrackovou..takze to se to nase mrne melo😀 a pak vecer superstar..budu muset vyhrabat nejaky pro me "normanli cd" ale jako do klasiky nejdu..na to jsem nikdy..

janinka22
16. lis 2009

eri,u nás bylo včera taky krásně a teplo 🙂 ale místo procházky sme jeli do kina 😀 já spím tak na půl na břichu.. (půl břicho,půl bok) je mi to tak pohodlný,ale já zatím ani bříško nemám,i když na večer jo,ale do rána je zas fuč..taky jsem nad tím ale přemýšlela,jestli se to může a dokdy a tak...aby to mimču nevadilo..ale tak snad by se ozvalo,jak píšeš 🙂
andy,já taky slyšela že by se neměly natahovat ruce nahoru (např. věšení prádla,záclon),ale myslím že to platí až pro více pokročilý těhu,ale fakt nevím..já teď taky věším prádlo na sušák když je zima..ale co cvičím pilates pro těhu,tak tam je taky cvik s rukama nad hlavou a cvičí ho i těhulka v III. trimestru..mě to říkala kámoška,že by se to nemělo,aby se prý mimčo nezamotalo do pupeční šňůry a špatně to nedopadlo..tak ti nevím,zeptej se doktora,to bude nejlepší 😉

eriska
16. lis 2009

no, tak s tema rukama to je pro me novinka, to jsem neslysela..tak ja stejne, az budu doma, tak budu veset na susak,pradelnu mame dost zauchlou a balkon nemame, takze to me nehrozi..

jani, ja vetsinou spim taky tak pul na pul,ale tu noc jsem se spis rozvalovala na brisku..ja hlavne, ja usnu, tak me nikdo nevzbudi..takze ani nevim, jestli jsem na nem v noci spala..ale ono uz pak bude tak velky, ze to asi ani nepujde, ale zatim to jde, tak proc ne..

janinka22
16. lis 2009

Já si taky myslím,že dokud na bříšku jde ležet,tak to nevadí,a kdyby vadilo,tak se to nějak projeví...třeba bude pobolívat a ták,takže nás to donutí lehnout si jinak. Já si to taky zatím užívám dokud to jde 🙂
Jinak k těmu rukám nahoru-jak píšu,říkala mi to jen kamarádka,tak nevím co je na tom pravdy,jestli to má od doktora nebo od koho (má teď dvě děti,takže těhu byla 2x)..každopádně si myslím,že by nás na to naši dr. včas měli upozorinit,kdyby to mělo nějak být nebezpečný pro mimčo 😉

eriska
16. lis 2009

jj, taky si myslim, ze by nas na to meli dr. upozornit.ikdyz ten muj je pekny pohodar..jsem zvedava, co mi rekne pristi tyden na kontrole..to uz budu v 21tt..pani, jeste chvili a pulka bude za mnou🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru