Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
2. kvě 2010

craw: mooooc gratuluju k Františkovi a vidíš, není nijak velký, bála ses 4kilového miminka 🙂, tak doufám, že porod byl ok a těším se na vyprávění i fotečky!

já se tu snažím už asi půl hodiny usnout, ale maličký se mi tak kroutí v břiše, že to nejde, tak jsem si sedla na míč, houpu se a brouzdám po netu, abych nabrala před porodem ještě nějaké rozumy o 6nedělí, ale pochybuju, že mi to pomůže, stejně si tím budu muset projít. Já byla taky náladová už před těhu, jsem trochu (no podle manžela dost 😀 ) vztahovačná a v těhu to bylo ještě vydatnější, tak se nechci vidět po porodu, to budu asi úplně psychicky i fyzicky rozložená... No tak hlavně ať se pak zas složíme, že jo 😀 😀

zuzi82
autor
3. kvě 2010

Dobré ráno holky koníkajdy,
tak jsme doma z porodky.
Jani: Držím palce, ať je vše dobré a je z tebe brzy šťastná mamina.
Předně gratuluji Veri a Craw k Nikolasovi a Františkovi. Tak jste se už taky dočkaly a máte uzlíčky v náručí. Zrovna včera jsem ještě chtěla zasednout a napsat Craw jaký byl můj porod a ať nevěší hlavu. Jak říká primář u nás v nemocnici, příroda je mocná čarodějka. 😉
Takže teď k tomu mému porodu. V úterý mě vzali do nemocnice. Večer se zavedla přípravná tabletka, která měla nachystat porodní cesty a trochu pootevřít čípek, protože to na porod vůbec nevypadalo. Ráno se pak měla zavádět už ta vyvolávací. V sedm jsem šla na prohlídku k primáři s tím, že zavede tu tabletu. Prohlídl mě a řekl, že tabletu nemá smysl zavádět, že čípek je na tom jako večer, a že by ani tableta porod nevyvolala, takže večer opáčko a druhý den se uvidí. Prý to vypadá na porod nejdříve v srpnu. Rozhodně ne ten den. Strašně jsem to obrečela. Volala manžovi, že nechci být další noc v nemocnici sama a tak. Asi v osm hodin mi začaly takové slabé MS bolesti. Volala jsem mamce a taky jí říkala, že mimi ten den nebude a líčila jsem jí jak mám takové slabé bolesti, tak že jdu dát horkou sprchu, jestli se to uklidní, nebo třeba rozjede. 😀 Druhá varianta byl samozřejmě vtípek. Jak jsem vylezla ze sprchy, tak se bolesti fakt rozjely a hned po dvou minutách. Vůbec jsem nechápala, co se to děje a volala manžovi. To bylo půl deváté. Samozřejmě jsme se pohádali, protože mě hned posílal za sestrama a já chtěla ještě půl hodinky počkat, co z toho bude, ať nevypadám jako blbec. Když šla další bolest, tak jsem mu řekla, že počkám prostě do devíti a zavěsila. A pak jsem myslela, že jsem se bolestí počůrala, fakt jsem myslela, že to bude trapas, letěla na záchod a jak se zvedla z postele, tak si všimla, že to je plodovka. Takže jsem nakonec šla za sestrama hned. 😅 Odvedly mě na box, že mi natočí monitor a prohlídne mě doktor. Bolesti stále po dvou minutách. Jak mě přivázaly na monitor, tak jsem myslela, že umřu. Křivka dělohy nic moc, tak se na mě dívali jak na exota, co tam řvu, když jsou to jen takové slabé bolestičky. Ale pro mě to na monitoru bylo skoro nekonečných dvacet minut. Pak přišel dr. a že se teda podívá. Byla u toho PA, co byla ráno u té kontroly, tak mu říká, že to bude na dlouho, že před dvěma hodinama jsem byla úplně zavřená. A dr. se na ní podíval a hned No mamino, na tři centimetry, rodíme. PA nechápala, jen lapala po dechu. Tak jsem volala manžu. Bolesti peklo. Jak manža přijel, tak ho na ambulanci málem vyhodily. Řekl, že jde za mnou a sestřičky, že jako na odd. Tak jim vysvětlil, že rodím. Prý se spletl, protože já určitě ten den rodit nebudu, tak je chvíli přesvědčoval, tak že zavolájí na boxy a zkusí se tedy poptat. No a pak už ho za mnou samozřejmě pustily. Mě pak nabídli epi a od té chvíle to byl úžasný porod a jeden z nejkrásnějších zážitků v životě. Bolesti přestaly, cítila jsem jen tlaky, mola pěkně do spršky. S manžou jsme si povídali a smáli se, až jsem volala PA, jestli se mi ten porod nezastavil, že to snad nemůže být normální. Tak se podívala a to už jsem byla na nějakých 7 cm. Tak že nachystá infuzi na posílení bolesti, ať vím, kdy tlačit. Takže mě napíchli, chvíli nechali kapat a šlo se na to. Tlačení vůbec nebyo příjemné. Nejhorší bylo, že jsem měla pocit, že to vůbec nepostupuje. A pak najednou byla hlavička venku. Ramínka nebyly nic moc, ale jak ho na mě položili, tak paráda. Byl teda celý černo fialový. Trochu se přidusil, takže manža byl na nervy, jestli je v pořádku, ale dětská sestra ho pak uklidnila. Napřed ho nechtěl ani fotit, když byl takový. A pak začalo šití. Museli mě hodně nastříhnout a byla jsem potrhaná i vevnitř. Prý nemohli čekat, protože malý právě neměl kyslík. Při šití se mi tam udělal nějaký hematom, takže jsem celá otekla a museli to ledovat. Mám zákaz si na to 14 dní sednou, aby se to nerozjelo. Dokonce to pořád kontrolovali, jesti to nebudou muste vypára a přešít v narkóze. Takže jak byl porod super, tak hojení je peklo. Pořád mě to pálí a bolí. O normální chůzi se taky mluvit nedá. Navíc mě bolí kostrč, jako kdybych šla na brusle a parádně si jí natloukla. Asi mě malý nakopal, jak šel ven 😀
Celý den jsem byla vedle z toho, že jsem ten den porodila. Celkově to trvalo 4,5 hodiny a otevírání šlo rychle, pila jsem maliník a myslím, že zabral.. Takže vy, co si myslíte, že to na porod nevypadá, tak nezoufejte. 😉

zuzi82
autor
3. kvě 2010

Dívám se, že jsem to trochu přehnala. Tak teď už jen pár slov k Matýskovi. Je to strašně spavé miminko. Dokáže spát i šes hodin v kuse. Ale není co závidět. Díky tomu moc nepije u kojo usíná a nevydrží déle než dvacet minutek. Navíc se mi kvůli práškům na ředění krve ještě nespustilo pořádně mlíko, takže za jedno kojo vypije tak 10 ml. Musím ho budit co 2 hodinky a přikládat aspoň na 40 minut, pak dokrmit ze stříkačky Nutrilonem, což nám zabere s usínáním dalších asi 25 minut a pak bych ještě mela odsávat, ať se mlíčko spustí. Takže mám pocit, že dnes nic jiného ani dělat nebudu. U nás je krmení velký problém.
Ale jinak je to brouček. Zatím pořádně ani nevím, jak brečí. Miluju, jak se na mě kouká těma svýma tmavýma očkama (co mimochodem vůbec nevím po kom má 😅 ). Teď spinká a já jak vám dopíšu tak jdu odsávat, ať ho můžu za hodinku vzbudit na další kojo.
Fotečky snad dodáme zítra, až bude manža doma. Jo a manža byl z porodu dost vyřízený. Prý je to strašná řezničina, ale když dneska v noci viděl to krmení, u kterého Matýsek pořád usíná a musíme ho budit mokrou studenou žinkou (a kojíme svlečení, aby mu byla trošku zimka, ale mu to je jedno a spí i tak), tak říkal, že to je snad ještě horší než porod. Jinak mi Matěje nechce ani půjčit. Když je po krmení třeba ho ponosit, aby si říhnul, tak nosí jen on, tak já aspoň stíhám sprchu nebo uklidit naše krmící potřeby. 🙂

ivet6
3. kvě 2010

Zuzi: ještě jednou gratulace k Matýskovi 😉 To baštění zachvilku vychytáte, jako všecky holky tady 😉
Veri a Craw: gratuluji ke kloučkům 😵

JInak já sem měla ze soboty na neděli v noci takový tvrdnutí břicha, že jsem ho měla víc tvrdý než "normální" - ani horká vana nezabrala....že jsme v neděli jeli do porodky, ať mi zkontrolujou prcka, jestli je všecko ok. A doktorka mi řekla, že to jsou buď poslíčky, nebo rozbíhající se porod, což mě dost vyděsila, jelikož na todle já nejsem ještě vůbec nachystaná. A že čípek je docela dlouhej , ale prostupnost už je 1,5 cm 😨 - to nevim, jestli je to moc nebo normálka? Do večera se to trochu sklidnilo, tak snad špunt ještě chvilku vysečká 😉 - pro jistotu jsem si hned večer sbalila tašku 😀

miselaniki
3. kvě 2010

zuzi: tak ukázkový porod, no konečně někdo s příkrmem, my jsme ho dostávali v porodce teď doma už jenom kojím, ale byl to boj, první dny jsem kojila skoro každou hodinu a teď už je to dobrý. A nemáte po tom dokrmu prdíky? Kryštof se sice dojedl paráda, ale pak hodinu řval jak se nahltal vzduchu.

andrea110409
3. kvě 2010

MIS: PROBIOTIKA SE JMENUJÍ :BIOGAIA, POLSKU SE DAJI SEHNAT CCA ZA 200-300 KČ TAK JESTLI MÁŠ KONTAKTY.

t.kosticka
3. kvě 2010

Ahoj Zuzi, taky ještě jednou Gratukuju k synkovi!
Popis porodu je skvělej... 😉

veri a craw to mají taky za sebou! Tak hlavně ať jsou dětičky zdravé a my se tady moc těšíme na fota a popisy....
Gratulujeme!

tak kdo je ještě tady vcelku?!

andrea110409
3. kvě 2010

ZUZI: já řekla snadné porody aby jste měli ne takovehle řezničiny v mém stylu 😎 Ale dělám si legraci, moc a moc gratuluju a přeju ať je to den ode dne lepší a ať se vám spraví i to hamání...my teď taky bojujem, ale našima nepřátelema jsou prdíky a nesoustředění při jídle...když kojíme 10 minut tak je to výkon.
Na prdíky jsem dneska už zkusila i metodu zavádění teploměru do zadečku a lehké kroužení (dělali to v porodnici). Výsledkem byla ohozena "půlka" dětského pokoje, celý teploměr a usměvavej Šimon...aspoň na chvilku 😎

ivet6
3. kvě 2010

Holky, jak dlouho se může vyvářet normálka v hrnci na plotně dudlík a další věci, aby to bylo vyvařený, ale zároveň se to nějak nezničilo?

baterka
3. kvě 2010

zuzi: ty jo, mooooc gratuluju ještě jednou a díky za popis porodu, dost jsi mě povzbudila, u mě to taky vypadá, že porodím někdy na podzim, tak snad máš pravdu a prcek si ven cestu najde navzdory předpoědím doktorů a PA...! Díky. Přeju hlavně ať se vše dobře hojí a ať se Mates nějak stabilizuje u kojení, je možné, že je ještě taky vyčerpaný z toho zážitku zrození a časem mu dojde, že spát u kojení se nevyplácí 😀 !

teri: no já budu vcelku ještě asi taky dost dlouho, pupík mám pořád úplně nahoře, neslezl ani o píď....

ivet: netuším, ale ráda bych taky věděla, jak dlouho co vyvářet, abych z toho neudělala kaši 😀

mandragora10
3. kvě 2010

Ahoj holky,

velka gratulace Craw k Frantiskovi, tak konecne se dockala. Doufam, ze porod byl pohodovy a rychly!
Zuzi, vitej doma z porodnice. preju, at se papani upravi a nemusite dokrmovat. No a kdyz jo, tak at si brzy najdete system a netravis den jen kojenim 😉
My zase od 4 nespime, mam pocit, ze Tomaske poprve zavrel oci az ted skoro v 11....prdiky ho podle me netrapi...prdi a kaka v pohode, ale dneska docela hodne blinka a proste nemuze zabrat....jedine, co pomaha, je dudlik, ale on ho kazdou minutu vyplivne, pak zacne brecet, takze cely den jen drzim dudlik v puse. Snidam teprve ted, jeste jsem ani nebyla ve sprse a z nevyspani me tresti hlava, ze si budu muset dat asi aspon paralen, abych trochu fungovala.
Tomasek krasne spinka od poledne do punoci, obcas jeste do 3 ci do 4 a pak to zacne a zlobi cele rano a dopoledne..potrebovali bychom ten rezim posunout jeste aspon o 3 hodiny dopredu, abychom spali aspon do 6 ☹
Janinku jsem pozdravovala, zatim nemam zadne novinky, tak uvidime, co s ni doktori vymysli....

ivet6
3. kvě 2010

bater: tak jsem se dočetla 5 minut v destilované vodě, aby se neusazoval vodní kámen 😎 ....... nevim, jestli mám už dudlíka zabalit i do porodky? Někdo mi to doporučoval, ale tak nevím no.... 😕

andrea110409
3. kvě 2010

ivet: dudliky pred prvním použitím 5 minut...aspon to jsem mela na obalu.

eriska
3. kvě 2010

dobré ranko, holky,

od craw zatím žádné zprávičky, takže si určitě užívá Františka a muchluje se s ním..zatím je jediná, kdo tak dlouho přenášel..teda, děkuju za porod před termínem..gratulky od ní předám..a andy určo taky,že?😉

andy, to mě mrzí, že vás to tak trápí..zkusila jsi třeba mastičku pupík nebo kapičky na masáž bříška od weledy? já ho tím masíruju po každém koupání a někdy i ráno a musím zaklepat, je to dobrý..nebo ho může trápit bříško z něčeho, co baštíš..to nesoustředění, to znám..tomík tak 5 minut krásně bumbá a pak se začne ošívat, plive bradavku, pak se po ní zase sápe, tak ho dám na říhnutí, to brečí, tak ho přiložím..no znáš to☹ ale já ho do jídla nijak nenutím..on si třeba po hodce řekne..

man, my to máme obráceně..tomínek je většinou do 9 usne, spí tak do 2, někdy do 3, pak kolem 7 vstává, hodinku kouká, pak se nabaští a chrupká tak do 11..a když jdeme ven, tak celé odpolko venku prospí, když nejdeme, tak usne na 5 minut, pak kouká, pak se chová..jinak mně bylo řečeno, že ikdyž dítě prdí a kaká, tak na prdíky může trpět..nebo že to jsou ty dětské koliky..no, já se sprchuju jen večer, když je doma přítel..děsně se bojím od něj odejít do sprchy..jako chodit po celém bytě mi nevadí, ale ta sprcha..to jsem se nenaučila..

holky, tak jsem ted stříhala nehtíky..to je hrůza, tak malé prstíčky a nehtíčky..

andrea110409
3. kvě 2010

Ivet: dudlik do porodky doporučuju a v destilované vodě nevyvářím, jen v normální a pak během dne přeleju vodou z varné konvice.

miselaniki
3. kvě 2010

andy: díky už jsem si to zjistila, mají je levnější i na Slovensku, tak si je nechám poslat a hlavně prý tedy zabírají. Kryštof zase prořval celé dopoledne.
man: máme to podobne Kryštof pak odpo spinká pohoda, ale to ráno.-(. Ještě to počasí já bych jenom spala. Od rána se chystám do sprchy ještě jsem se tam nedostala🙂.

baterka
3. kvě 2010

díky za rady ohledně vyváření, hned jdu na to a zabalím je i do porodky, přeci jen sichr je sichr a já nejsem žádnej dudlíkovej odpůrce 🙂, tak uvidíme,, zda bude Mrakovi šmakovat i ne. Díky!
tedy, to spaní je na pytel, děkuji za to, že spím celou noc a jen tak třikrát čtyřikrát jdu na záchod 😉 . Tak ať si miminka časem najdou delší intervaly a vy se trošku vyspíte!!! Určo se to srovná, jen nikdo neví kdy, že? 😅

eriska
3. kvě 2010

my dudlík v porodce neměli, ale rodit ještě jednou, tak si ho vezmu😉

holky, tak co naše staré oblíbené téma, co budete mít k obídku? já ted dosnídala bebe sušenky a mám chut na sladkou rýži..jen jestli ji stihnu..mám pocit, že jen kojím, přebaluju, peru nic jinýho nestíhám..jo a chodíme ven..taky se dneska chystáte?

eriska
3. kvě 2010

bat, to jsem slyšela, ono se to na týden srovná a začnou růst zuby..😀 ale já si nemůžu stěžovat..tomík je zlatíčko..teda, než jsem to dopsala, tak se mi vzbudil..takže nákypek nebude..spíš půjdeme ven..já taky nejsem dudlíkový odpůrce, naopak, dudlík je náš velký kamarád🙂 a tomík je opět zlatinko v tom, že mu stačí obyč. dudlík z lékárny za 23kč..žádné aventy a podobné ortodontické..ty plival, tak jsme zkusili klasický kulatý a je klid..takže holky, typ pro vás, které dudlíky dáváte a mrnouskové plivou, zkuste tenhle klasický, obyčejný..

baterka
3. kvě 2010

eri: 😀 , asi na tom něco bude 😀 😀 , ale to se nějak zvládne. No, mě se to lehce mluví co, když mám ještě drobka v pupku...!

k obědu si jdu udělat těstovinový salát s brokolicí a rajčaty, dostala jsem na to děsnou chuť! V troubě se mi peče tvarohová bábovka, fakt jednoduchej recept (160 g másla smíchat s 250 g cukru a 4 žloutky, k tomu špetka soli a šťáva z půlky citrónu, zamíchat, přidat dva měkké tvaroky, 200g dětské krupičky, jeden prášek do pečiva a nakonec sníh ze 4 bílků, dát na 170 do trouby tak na 30 minut a mňamka je na světě 🙂, je to upatlané fakt za 15 minut, doporučuju maminkám, co nestíhají a chtějí něco uklohnit nad rámec sušenek k snídani 😎 ), tak jdu mrknout, jak se jí v troubě daří!

andrea110409
3. kvě 2010

HOlky tak jsem se konecne pustila do cteni tech casopisu co jsme dostali v porodnici a musim rict, ze ten s nazvem happy baby je skvělý.....kdybych to vedela tak jsme si ho precetla uz davno a mohlo byt spousta veci vic v klidu 🙂

andrea110409
3. kvě 2010

eri: mě ten kulatý dokonce i doporucovaly, jak sestry tak i doktorka 😎
Mis: ono třeba až se mu trocu upraví režim tak to bude dobré.....mě takhle Šimon brečel třeba od 10 vecer do 4 do rana, ale uz se nam to povedlo odbourat.

eriska
3. kvě 2010

andy, jojo, časopis je super..já ho louskala už v porodce a zbytek doma..ted vyrážíme ven, tak doufám, že nezačne pršet..musíme dokoupit nějaká bodyčka..ta co máme,už nám jsou malá☹

andrea110409
3. kvě 2010

eri : taky potrebujem nakoupit, ale zatim s nim do obchodaku nechci....nam chybi dupacky, máme jen dvoje

skretik
3. kvě 2010

Ahoj holky, Zuzi jeste jednou moc gratuluju, musim rict, ze si me docela potesila 😀 , prisla jsem ted z porodnice z poradny, kde mi doktorka rikala, ze si mysli, ze budu prenaset ☹ , ze nalez ani trosicku nevypada na porod 😖, tak doufam, ze se myli, a ze mimisek vyleze driv, nechci prenaset, mimis je podle UTZ jeste o tyden vetsi... No uvidime.

Craw tobe taky moc moc gratuluju, vidis Frantisek urcite cekal az bude tatinek s vami, aby vas mel oba pohromade 😀 , super, ze si to nakonec rozmyslel a vylezl sam!!!

Na Janinku moc myslim, snad bude vsechno v poradku.

A maminky Vam drzim palce pri kojeni a taky at ty prdiky moc nezlobi. Ono to pocasi taky asi moc nepridava, co 😖 . Tak se vsechny drzte a uzivejte si tech uzlicku!!!

Jo a Bater dneska mi rikala doktorka, ze to ze brisko neklesa vubec nic neznamena, ze neni pravda, ze u prvorodicek musi brisko klesnout, takze nam oboum drzim palce at je to pravda a mimiskove se nam v brisku nedrzi zuby nehty 😝

miselaniki
3. kvě 2010

andy: taky doufám, že se upraví režim a bude lépe
skretik: tak držím palce ať nepřenášíš a ať je to hezky v termínu a v pohodě
eri: já jsem venku nebyla v Brně střídavě prší tak jsem dala malého jenom na balkon, chodíte za každého počasí?

baterka
3. kvě 2010

skretik: no vidíš, to mi nikdo neřekl! Tedy, Ty jsi mě holka potěšila. Neklesnuté břicho tedy nic neznamená, takže můžu být v klidu a mohu tajně doufat, že to přijde samo!!! Díky moc a věřím, že naše mimča přijdou akorát a v pravý čas. Mě by se to třeba hodilo teď ve čtvrtek 😀 , bude tu manžel, pak zas musí odjet makat na baráček, ale vím, že takovéhle načasování je na prcka asi trochu moc 😀

skretik
3. kvě 2010

No to me taky potesilo 😀 , ale jinak me teda doktorka nepotesila 😅. No doufam, ze se mylila, skoda, ze neexistuje zadna zarucena rada jak porod vyvolat ... Ale mimiskove asi vedi, proc se jim jeste nechce ven...

Zuzi jak casto si pila ten malinik? Ja ho piju taky, 2salky denne (rano a vecer, to asi staci, ne?!) nebo to mam zvednout na 3 salky? Docela mi to chutna.

V Praze je strasne osklivo, pocasi naprd fakt 🙄

baterka
3. kvě 2010

skret: přesně tak, mimi přesně vědí, kdy se mají narodit, určitě jo. A kdyby se to vleklo, tak mudři to nějak pomohou rozlousknout. Mě jeden dr. tvrdil, že určitě nebudu přenášet, druhý zas, že to na porod vůbec nevypadá, zítra mám termín, takže zatím je to 50 na 50 a pak má pravdu ten druhý 😀!
maliník piju tak dva tři šálky denně, podle toho, jak si vzpomenu, snad je to ok.

eriska
3. kvě 2010

misi, s malým chodím ven každý den, zatím teda jsme měli celkem hezky, nebo bylo zataženo a nepršelo..dneska se tady teda pořádně honí mraky, byli jsme venku jen hodinku a ted jsem dokojila a usnul si v postýlce..což je u nás odpoledne zázrak..tak jsem ho tam nechala a ven už asi nepůjdeme..jen zaběhneme pod baráček do krámku pro pečivo a přeparkovat kočárek do sklepa..

bat, mně teda bříško klesalo a v den porodu to bylo dost vidět, protože když domů přišel přítel, tak se úplně zděsil, jak mám kleslé bříško..ale já nemůžu porovnat, protože nemáme zrcadlo, kde bych se viděla 😔 ale zase každá jsme jiná, každý mimisek je jiný a ven se mu jde, kdy chce..craw je toho jasným důkazem..jo, naplánovat to nejde, ale třeba já jsem si říkala, že rodit v úterý by bylo super, protože nás v sobotu pustí domů a v pondělí jsou velikonoce a to může být tatínek s námi🙂 tak třeba mě to vsugerování pomohlo..

skreti, já maliník pila každý den, někdy jeden šálek, někdy tři.jak se mi chtělo..a malý byl venku co by dup😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru