Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
13. kvě 2010

misi, mně dr. říkala, že na suchá místa je nej calciovka nebo infadolan, když se to rozjede do exému, tak sudokrém..a balneum hermal je super..já se v něm taky koupala..ted teda mám olejíček od adermy a taky super..

zuzi, uvidíš, co ti dr. řekne, já o tom taky přemýšlím, jen nevím, sice říkal, že se může během kojo, ale přeci jen, jsou to další látky do těla..a stará na to určo nejsi😉 teda,to že matýsek nebrečí fakt závidím🙂 tomík taky není žádný řvoun (až na dnešek, jak ho chovám, je klid, jak ho položím, hned je vzhůru..on prostě náš milostpán v postýlce přes den spát nebude..teď je vedle mě v křesílku a zase vyvádí) brečí, jen když ho něco bolí..nebo, když nemůže se uspinkat..hele, jen to nezakřikni..já když jsem sem napsala, že byla klidná noc, tak ta další nebyla, když jsem napsala, že bříško je v pohodě, tak pak zlobilo..

zuzi82
autor
13. kvě 2010

Eri, já už o tom očkování mluvila se svým dr. (ještě chci s někým dalším) a ten mi říkal, ať si to rozmyslím, že během kojení by to nedával, až potom.
No všichni mě straší, že teď je hodný a rozjede se to po šestinedělí, tak doufám, že se pletou 😀

crawler
13. kvě 2010

Ahoj holky🙂

tak František spal od 19.00 do 1.hod ráno, ale krmili jsme až ve 3 - opět se nepřisál a tak jsem odstříkala a krmila stříkačkou...Přes den se mi přisaje vždy, ale v noci ne-nechápu to... 😔 Jinak si myslím, že příkrm nevadí - vždyt v porodce taky dostávali nutrilon a mlíčko chtěli taky...jinak je pravda, že to zadní mlíčko zasytí na mnohem dýl - když Išek zběsile tahá až k tomu zadnímu, tak je klobouček úplně mastnej a mlíčko takový táhlý - jako salko a to pak chrupe dýl, než když to jen tak šolíchá a vytáhne si jen to přední vodovatý...

holky jak dlouho kojíte? já dnes děsný - ráno od 8 do 9.10 a pak od 10.10 do 10.30 - těch 20minut je v pohodě, ale to ranní kojení bylo zase děsný - bodejt bych neměla zhuntovaný bradavky...

crawler
13. kvě 2010

jo eri: jaký máš prášky? azalii? kolik stojí a kdy se mají začít brát? menstruuje se normoš?

ivet6
13. kvě 2010

Ahoj holky 🙂,

jak Vás čtu v tom maminkování 😵 , je teda asi tak na 90% potřeba mít alespoň jedny ty kalhotky na látkové plenky že jo? Když Vám všem doporučujou ještě jednu látkovku přes papírovou plenku... 🙂 Mám ještě pořídit, dokud je čas?? 😠 A odsávačku? Nebo si vystačíte s odstříkáváním? 😲

evejka
13. kvě 2010

Ahoj Ivet,to jsem ráda,že je tu ještě někdo v celku 😉 Já mám na látkovky 5 ks kalhotek-kdyby něco-z lékárny, jsou takový navlékací,jakoby pogumovaný,waterproof essentiall nebo tak nějak 😀 a odsávačku mám zamluvenou u kamarádky,kdyby něco,ale jak masíruju bradavky,tak mi z nich teče kolostrum,tak třeba nebude třeba 😀 Jinak mám startovací novorozeneckou sadu od Aventu (2x lahev 125 ml a 2x lahev 260 ml vč. dudlíků a kartáčku)...jinak se všechno dá dokoupit.Ještě pro sichr pořizujeme monitor dechu Nanny...radši teď,než budem úplně divoký,jak to tady čtu 😉

ivet6
13. kvě 2010

Evej, to sem ráda, že (přesně jak říkáš) ještě někdo vcelku 😀 Tak to je super, že se to dá koupit v lékárně, tak já s nima ještě počkám, to může přítel přinést kdykoliv 😉 Kolik to tak zhruba stojí sim tě ty gaťky?
Monitor už mám nainstalovaný, dala sem ho pro jistotku hneska pod protipochcávací podložku, ale je to dost tvrdý, tak sem zvědavá, jak s tim ještě budem muset šíbovat, aby to maličkej snesl vůbec 😉 No a tu odsávačku holt nemám.... 😖

andrea110409
13. kvě 2010

craw: ještě sem koukala, že na to rozběhnutí kojení funguje časté přikládání v noci, ale nevim kdo to má vydržet 😀 My kojíme tak 10 - 20 minut...když dýl tak mě většinou používá jako dudlík. A zřejmě to nebude málo protože krásně roste. 😎

mandragora10
13. kvě 2010

Ahoj holky,

tak Tomasek mel v noci taky rekord, spinkal od 8 az do jedne do rana, pak do pul pate a pak uz se teda budil zase standardne po trech hodinach. Dneska jsme s pritelem byli na matrice vyridit formality a formulare ke svatbe, kterou budeme mit 6.8., tak aspon budu mit krome veci okolo miminka i jine zarizovani 😉
Ivet, Evej...jeste by mela byt 2v1 skretik....tak jste 3 🙂
Ivet, odsavacku si predem nekupuj, nevis, zda ji vubec budes potrebovat....a kdyztak se pak podivej na aukro, ja tam koupila elektrickou a dala za ni polovinu nez za novou.
Eri....fakt byla prohlidka po sestinedeli bolestiva? Teda, ja se bojim.....a nejen ji, ale i prvniho sexu po porodu....vcera jsem si zkusila dat tampon misto vlozky...uz jsem z nich byla unavena.....a teda dostat ho potom ven byl docela problem....bolelo to jak cert a jeste cely vecer jsem byla bolava....a kdyz si predstavim, ze tohle byl jen uzky tampon ☹ No asi kdyz jsem mea i vnitrni stehy, tak se budu muset setrit a lecit jeste dele nez jen 6 nedel.

mandragora10
13. kvě 2010

Andy, my taky kojime maximalne 15-20 minut a Tomaek pribira rekordne...ale je fakt, ze u toho desne hlta, jeste sebou vselijak skube, kope nohama a vzteka se, jak kdybych mu to prso chtela brat 🙂

andrea110409
13. kvě 2010

man: hele my máme ty děti snad stejný 😀 u nás to probíhá naprosto stejně a na závěr to zakončí pokaděním plíny a to by mě čert vzal 😀

andrea110409
13. kvě 2010

man: jo a gratuluju k blizici se svatbě 😉 Ty přípravy bych si taky klidně dala ještě jednou...u n ás to běželo jak na drátku a hlavně i manžel hrozně rád na ten den vzpomíná a byl z něj nadšenej, to mě moc těší 😎 Hlavně objednat hezké počasí 😉

miselaniki
13. kvě 2010

craw: já kojím 20-25 minut pak to i tak blinká, mně sestry na novorozeneckém říkaly kojit maximálně půl hodiny
ivet: tak se ti to krátí🙂), odsávačku bych nekupovala nevíš jestli ji budeš potřebovat, kromě toho to není úplně levná záležitost, monitor pořád posouvám pod madračkou, zatím nám malého nechytá v celé postýlce
man: no to tedy tomík nádherně spinkal. Kryštof spí tak od desátě do tří a pak už se budí po dvou hodinách
andy: Kryštof pravidelně kadí při kojení - bych ho mohla přebalovat furt
Holky k těm kyčlím, dáváte všechny ještě látkovou plínu? Nám řekli, že je v pořádku a tak dávám jenom jednorázovou.

zuzi82
autor
13. kvě 2010

Mě bylo řečeno, kojit maximálně 45 minut. Pak už se ničí prsa a mimčo si z nich dělá dudlík. 😉
Misi: nám řekli v porodce, že jedna látkovka je preventivní, takže dáváme. Na ty kyčle jdeme příští týden, tak uvidíme, co tam.
2v1 je taky ještě Kostička, asi teď nějak nestíhá, protože sem vůbec nechodí. Má na mě číslo, tak kdyby rodila, tak snad napíše. 🙂
Man: s tím tamponem měsíc po porodu mě teda děsíš. Já doufám, že třeba příští týden už nebudu o šití ani vědět.
Maminky, můžu nakousnout ještě jedno ne zrovna příjemné téma? Asi týden před porodem se mi objevili hemeroidy. Po porodu se to mírně zhoršilo, a když jdu na záchod tak to krvácí a bolí. Mažu to mastičkou Faktu. Máte je po porodu taky? A zlepšuje se vám to? Omlouvám se za to téma, ale jen doufám, že to samo zmizí. Mazat jsem začala až tento týden, předtím jsem se do toho nepouštěla, kvůli šití. ☹

jajik25
13. kvě 2010

Ahoj holky průběžně si vás pročítám a děsně závidím těm které ještě čekají.Je to krásný pocit když člověk vidí že v něj roste nový život.Klidně bych do toho šla znova.Sice sem nepatřím ale doufám že vám nevadí když vám sem napíšu pár řádek.
To že se miminka pár týdnů po porodu loupají je normální co vím tak je to ještě pořád z tý plodovky.Mě se osvědčil ten Infadolan a za pár týdnů bylo vše ok.
Co se týče kojení tak přikládejte co to jde,bude se tak tvořit víc.Odsávačku a kojící kloboučky jsem koupila až po narození prvního syna a při druhém sem jí nepotřebovala,jestli budete mít některá zájem! 😉
S prohlídkou na gyndě bych možná počkala.Mě pomohl nejdřív sex a pak teprve prohlídka,není potom tak bolestivá a doma si to hloubku můžete hlídat sami.Samozřejmě že to nepůjde hned ale postupně to bude určitě lepší.Po druhém porodu jsem si myslela že mě to bude zase bolet ale kupodivu mě nic nebolelo a šlo to v pohodě.
Kyčle jsme měly v pořádku tak jsme látkové nedávaly.Řekla bych že když vám doktor řekl že je vše v pohodě tak látkovou dávat nemusíte.

Jinak těm ostatním které jsou ještě celé přeju hezký a pohodový porod!!!!! 🙂

skretik
13. kvě 2010

Ahoj holky, zdravim po kontrole, ja jeste asi nejakou dobu 2v1 budu 😔 , jsem z toho nejaka hrozne rozhozena. Sice si rikam, ze malej asi vi, proc jeste nechce ven, ale na druhou stranu uz me to nebavi, vsechno me boli, nemuzu spat a vubec, zavidim vam ty vase maminkovsky starosti. No pokud se nestane zazrak, tak 24.5 nastupuju na prijem do porodnice na vyvolani, ale doufam, ze si to rozmyslime a porodime driv. Uz ani nevim co mam porad delat, uz me ani nic nebavi.

Zuzi na ty hemeroidy by mela pomoc sedaci koupel v dubove kure.

jajik25
13. kvě 2010

skretik:nevěš hlavu třeba se to rozjede samo ještě máš čas do 25,ne?Znám to,taky jsem přenášela ale jen pět dní a stačilo mi to.Pak už sem mu domlouvala a nakonec se umoudřil a řekl si sám.Tak držím pěsti ať to přijde samo 😉

ivet6
13. kvě 2010

jajik: děkujeme za přání 😉, Teď ke konci bych to už taky nějak urychlila 😉 Začínají dost bolet záda, a po psychický stránce taky žádná pohoda 😠 Mám pocit že se nedočkám a zároveň se bojim, aby bylo všecko v pořádku a pak taky jak to pujde....a výsledek je, že sem ze všeho akorát naštvaná ☹ a pak mě to mrzí, protože to mládě přece za nic nemůže, no na palici!! 🙄
Skret a to ty si ještě o 14 dní napřed .... co já budu dělat za 14 dní, to nevim 😅 Držim palce, ať jde miminko samo 😉

zuzi82
autor
13. kvě 2010

Skretik: nevěš hlavu, vrať se o pár stránek zpět k mému nečekanému porodu a čekej, že to může přijít kdykoliv, i když ti dr. řekne, že se zatím nic nechystá. 😉 Já večer po porodu byla tak v šoku, že to mám tak najednou za sebou, že jsem tomu ani nechtěla věřit 🙂

jajik25
13. kvě 2010

taky můžeš zkusit nápoj pro vyvolání produ,najdeš to v porodech.Pokud si ty i mimčo připravené tak to pomůže a nebo tě to prožene. 😀

andrea110409
13. kvě 2010

zuzi: po porodni hemeroidy mam taky...nicim sem to nemazala, v porodnici rikali ze se to srovna. Je pravda ze je to mnohem lepsi, ale jeste to obcas krvaci.
Tak holky zase máme nic moc další den Šíma se děsně kroutí a naříká, ale bříško má měkký, můžou to i tak bejt prdíci ?

zuzi82
autor
13. kvě 2010

Andy: díky. S prdíkama moc neporadím. My je máme často, ale jde nám to dobře ven, tak si s tím zatím moc nelámu hlavu. Matýsek se taky vždycky kroutí a tlačí, ale nebrečí a ono to jde ven.

jajik25
13. kvě 2010

Andej:prdíky to být můžou zkus třeba pít fenyklový čaj,nám pomáhá,anebo malýmu dávej fenyklový čaj ale granulovaný ten se smí už od narození.Taky ho dost používám a pomáhá nám.Taky nám docela pomáhá cvičení,nebo ze slechu vím o teplých obkladech tak něco zkus a uvidíš sama. 😉

mandragora10
13. kvě 2010

Andy, jojo, ty nasi kluci jsou si dost podobni....i to jak jsi popisovala, ze pri krkani se obcas prohne jak luk a zaklani hlavu, tak tohle Tomase dela taky, rihnout si teda moc nechce. Jinak prdici to muzou byt i tak, bylo mi receno, ze je muzou trapit, i kdyz maji mekke brisko, v pohode kakaji.
Zuzi...na hemeroidy pomaha sedaci kouple v dubove kure, gel z dubove kury nebo potom nejake cipky ci masticky, co ti daji v lekarne.
Skreti....teda, mrnousek te pekne napina....a toho 24.5. uz bude eventuelne ta tvoje doktorka zpet z dovci? Ze by jsi to mela aspon takovou motivaci vydrzet, aby te nerodil nekdo jiny 😉

skretik
13. kvě 2010

Diky za podporu holky 😵 . Ivis tak presne v takovyhle naladach jsem taky a do toho jeste obcas brecim 😀, snad nam to utece.
Man ano to uz by tam eventuelne ta moje doktorka byla a vyvolavala by to ona, ala popravde receno z toho mam taky strach, protoze pokud se aspon nepootevru, tak to vyvolavani bude pry pekne drasticky, tak snad se mimis rozmysli a da se me k narozeninam, ktere mam pristi tyden 😎 , mam tam pripadne domluveneho jineho vyborneho doktora, tak aspon, ze tak. Ale to cekani je fakt des. Ted uz nemam ani poslicky, ani bricho mi netvrdne, proste nic. Mimis je narvany porad primo na zebrech,takze ani o klesani nemuze byt rec 😒 , no je to sycak uz od prednarozeni 😀 .

Jaji me se do tech vyvolavacich drijaku nejak nechce, na nikoho z meho okoli to stejne nezabralo, tak proc se jeste mucit vic 😅

Vy tu ale maminy zatim naberete zkusenosti a my jeste tehulky z toho pak budeme profitovat az budeme mit ty uzlicky doma 😀 😝 .

verisek
13. kvě 2010

ahoj,
tak nas malej se teda cini, pribral za tyden 290g coz je teda moc, tak z toho mam takovou rozmrzelou naladu, nechci ho trapit hlady, ale zase ho nechci prezirat..
tak jsem objednala vahu a budem vazit doma

miselaniki
13. kvě 2010

veri: a kolik by tedy měl přibratt za týden? a nevíš jak je to v těch dalších týdnech, kolik mají přibírat miminka?

evuss
13. kvě 2010

Ahojky holky, tak jsem dočetla jen poslední stránku. Nějak jsem teď nestíhala, furt se něco dělo.
Tak hemeroidy se mi udělali taky, ale jednou mi přišlo, jak kdyby praskly a od té doby nic. Tak snad to bude v poho. A jinak jsem četla, že se to opravdu samo zlepší. V lékárně jsem si chtěla koupit nějakou mastičku, ale v době kojení mi nic nedoporučila, max. tu dubovou kůru. Tak nevím...
Kojení: My krmíme taky tak 10-20min. pak sloužím už jen jako dudlák
Přibírání: My jsme byli včera v poradně a měli už máme 3,4kg, což je 600g za 14dní. Dr. řikala, že těch 300g za týden je na hranici normálu, ale když je to jen při kojení tak, že to není tak špatný. Ale zbytečně ju nemám překrmovat. Ale Viky jí tak po 4 hodinách a v noci to vydrží i sedm hodin. Tak teda nevím jak bych jí měla davát 😒 Ale vypadá spokojeně, tak to moc neřeším...

andrea110409
13. kvě 2010

veri: náš mrňous taky prvně přibral taky tolik, ale nikdo nam neřikal že je to špatně.

verisek
13. kvě 2010

pry 150-200g za tyden, takze mu nemam zvysovat davky
nejdriv mi chudak hubne a ted zase moc pribira ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru