Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
17. kvě 2010

Mám holky ještě jeden dotaz: po porodu se mi udělaly hemeroidy...sice už povrchově zmizely, ale pri stolici my asi obcas prasknou a dost krvácí....je to možné ? Máte s tím někdo zkušenost? Mám taky problém s hodně pevnou stolicí od porodu, ale to bude asi tím kojením.

zuzi82
autor
17. kvě 2010

Dobré ráno,
my měli noc s Matýskem celkem v pohodě. Napapkal se v 11, pak ve 3 a pak až ráno v 8. Ale jinak je tu hrůza. Všude plno vody. Manža dnes volal do práce, že nedorazí. Kolem domu máme 20 cm vody, takže se ven a dovnitř dostáváme jen v gumákách. My nemáme problém s řekou, od té jsme dost daleko, ale jsme pod mírným svahem a teče nám sem voda z polí a tady končí, takže každý rok, když víc prší nebo jsou přívalové deště, tak tu máme dovolenou v Benátkách. Asi by stálo za to koupit lodičku. 😀 Teda moc k smíchu to není. Navíc se nám voda tlačí i do žumpy, takže se nemůžeme koupat a musíme teď jezdit k manželové babičce, což je ani ne tři týdny po porodu, kdy potřebuju sprchu alespoň dvakrát denně, opravdu super. 😠
Manža teď odjel k rodičům, kteří bydlí na břehu Ondřejnice a už mají zatopenou část zahrady, zkontrolovat, jak to tam vypadá, jestli voda stoupá a kdy se dostane do sklepa. ☹
An: ty hemeroidy mám taky, a když jdu na záchod, tak to krvácí zatím docela hodně a je to tam i cítit, zatím se mi to neztratilo. A na stolici zabírají sušené švestky (ty mě pomohly po porodu, abych vůbec byla schopná jít na záchod) a kompoty.

andrea110409
17. kvě 2010

zuzi: no tak to máte o starost víc.....tak hlavne ať to nervově zvládáte a ať je malej hodnej 😉 Děkuju za radu....doufám, že pro malého nebudou nadýmavý...už na to jdu jak eri a píšu si co jím protože na ten řev nemám nervy fakt ne ☹ ....jeste týden a je konec šestinedělí tak doufám že nám bude líp protože teď si uvědomuju že sem troska a moc se vám omlouvám za své nářky. Vím že máte každá spoustu svých starostí dost 😎

evuss
17. kvě 2010

Dobré dopoledne, tak taky hlásíme klidnou noc s jedním probuzením ve čtyři. Ale to večerní usínání nám teda dává poslední dobou pěkně zabrat.
Zuzi: Tak to jsou teda opravdu blbý starosti. Ono to dá zabrat normálně a natož takhle po porodu. Musíme doufat, že se počasí brzo umoudří a bude zase pěkně.
An: nemáš se za co omlouvat. Je to normální ne. Takový stavy máme asi každá jen některá míň ajiná víc. Zase bude dobře a dokonce i líp, ti naši špunti nám to všechno vynahradí svýma úsměvama, později obětím a tím až řeknou poprvé máma apod. Za to to stojí, ne 😉

zuzi82
autor
17. kvě 2010

Andy: díky, Matýsek má trovna dneska takové ukňourané ráno, tak uvidíme, co bude dál. Švestky by myslím Šimonkovi vadit neměly, mě je donesla kamarádka jako dárek do porodnice, že mi to pomůže a měla pravdu. Tak uvidíš. A to že si tady občas všechny pobrečíme je dobře. Každá tady něco řeší a tak se navzájem chápeme. Upřímně doma tolik pochopení myslím žádná nemá. My měli s manžou v sobotu výročí 6 let, co se známe a já byla po probdělé noci naprostá troska a do toho se mě manža pořád ptal, jestli je normální, že malý zase škytá, že kýchnul, jestli není moc oblečený, jestli není málo oblečený, jestli mu nedáváme toho mlíčka moc, že už jsem se večer neudržela, rozbrečela se a manžovi vynadala, že mě těma svýma blbýma otázkama jenom stresuje a ať ho tolik nepozoruje, pořád na něm něco hledá a kontroluje, jestli mu něco není. Přitom máme to nejhodnější miminko. Kdyby mu něco bylo, nebo byl nespokojený, tak by to snad dal řevem najevo, ne? Takže buď klidná. Všude je něco a jsme od toho, abychom se navzájem vyslechly a podpořily se. Tak hlavu vzhůru. Myslím, že bude čím dál líp 😉

miselaniki
17. kvě 2010

ahoj holky,
andy: každá víme o čem píšeš, já mám největší krizy ráno, to Kryštof po kojení nespí a já bych se ráda najedla a osprchovala☹
zuzi: to jsou tedy starosti, držím pěsti ať voda brzy opadne
No my jsme měli tedy víkend, nejdřív mně v sobotu v noci začalo bolet prso, naštěstí to přechází, snad to nebude zánět nebo tak něco a pak se nám v neděli spustil alarm na monitoru dechu ( malý ležel na tom tam, takže nebyl mimo) - možná měl delší pauzu mezi nádechem, tam jsem vylítli s manželem, naštěstí vypadal úplně v pořádku. No ale řeknu vám stačilo mi to☹
Jinak je Kryštof hodný v noci spinká většinou od 22:00 do 04:00 a pak ještě tak do půl sedmé. Zítra jdeme do poradny tak doufám, že přibral.

mandragora10
17. kvě 2010

Dobre ranko,

Bater, Marecek je kouzelne miminko...jak mi to delame, ze mame v diskusi jen sama nadherna miminka, to jsme se pekne sesly 😉
Andy, kazda z nas ma obcas krizi a je fajn mit komu to napsat nebo rict 🙂
My meli taky celkem pohodovou noc, treti den jsme meli probioticke kapicky a tuhle noc nas poprve netrapily prdiky, krasne kakal, tak jsem vyspana, i kdyz teda pauzy mezi kojenim mme porad jen 3 - 3,5 hodiny, ale nastesti uz rychleji usina, vetsinou zabere do 15 - 20 minut.
Mis....ja mam taky obcas rano problem se ansnidat a osprchovat...podle me je to tim, ze mimiskove v noci spali, tak jsou vyspani a chteji nasi spolecnost. Ja mam ted Tomaska u sebe v kolibce a non stop mu podavam dudlik....uvidime, jestli ted zabere.
Dneska ve 2 jdeme na sono kycli, tak jsem zvedava, co nam reknou.
Jinak mam na vas jeste dotaz....kdyz lezi vasi mrnouskove na zadech, vytaci hlavu na stranu jen lehce? Nas ji ma totiz obcas v tak nezdrave poloze....jako by zaklonenou a uplne vytocenou do strany, ze si rikam, zda je to normalni?

janinka22
17. kvě 2010

Ahoj holky,
tak včera jak jsme byli v brně tak jsme se stavili v olympii a pro klid duše jsem si odsávačku koupila. Chtěla jsem Avent vím že je dobrá,používala jsem ji v porodce..ale je dost drahá a potřebovala jsem to koupit co nejrychleji,kdyby byli zas problémy..jinak bych to objednala radši přes net,nakonec jsme vybrali Chicco,vypadá taky dobře,je taky s flaštičkou a tak, stálo to teda 1099,- taky dost, ale manža řekl, ať to radši koupím,než se zase trápit s kojením.
Jinak včera se malej už přisával, teda vždycky tak 10 minut "blbnul" ale pak nám to šlo,no a od večera už nám to zas jde pěkně, už mám i vypitý prsa 😀
Dneska jsme byli v poradně, už jsme na porodní váze - 3200 g a máme 50 cm. 🙂 Adámek je prý zdravej, tak jsem ráda. Ale to počasí už mě pěkně štve! Jsem šla s vajíčkem k dr. a pěkně se mi to proneslo a navíc zrovna pršelo 😠 jsem ráda že už jsme doma.
My teda doma držíme tak 23-24 stupňů a malýho moc nabalovat nechci aby nebyl choulostivka.. sama taky nevím kolik ho oblíkat aby to bylo správně..
Dnešní noc jsme měli docela fajn,uspali jsme po deváté hodině a vzbuzení na kojení bylo něco před jednou hodinou v noci a další pak v půl šesté, takže to šlo. Jinak malej pořád v noci brouká, občas vzlyká.. nevím jestli ho trápí ty prdíky nebo co..

andrea110409
17. kvě 2010

zuzi: tak u nas je to opacne, klidas je manzel a já obcas vysiluju 😉
Myslim ze vase mimnko je v pohode a i kdyby tak vic mlicka mu nevadi a oni opravdu neco vydrzi kdyz vidim co vsechno jsme s nim uz museli provadet.

andrea110409
17. kvě 2010

mis: no taky moc pěkný...tak hlavne at je to v poradku
man: na sono my jdeme pristi tyden tak jsem zvedava na tu frontu, minule byla desna
jani: nas mrnous ma uz pres 4 kg a noseni vajicka mi prijde skoro nerealny.....skoro vsude si beru podvozek a i kousek dojedeme. Aspon teda nase vajicko je dost tezke a obcas s nim docela zapolim.
Vsem vam dekuju za podporu 🙂nacpala jsem se cokoladovym pudinkem a tka mi je hned lip. My jsme na kapickach Sab Simplex treti den s tim ze davam 4 davky denne a vypada to ze nam je lip. Probiotika budu mit az pristi tyden a tak na ne pomalu prejdeme.

skretik
17. kvě 2010

Ahoj holky, porad se hlasim vcelku 😖, po vikendove kontrole vubec zadna zmena,takze si na ty vase starosti s mimiskama musim jeste pockat 😔 . Aspon, ze uz to bude maximalne tyden....

Nebojte vsechny to s nima zvladnete a ted uz bude jen lip a lip, ono to pocasi asi taky moc nepridava, ale jen co se udela trosicku lip budete s miminkama porad venku a budete se citit lip.

S tema monitorama me teda desite, ja ho mam taky a rikam si,ze diky nemu budu v klidu, ale kdyz to tak vidim kolikrat se vam to uz spustilo falesne 😕 , tak nevim nevim, jeslti je to dobra vec. Je ale dobre, ze jsou to jen plane poplachy. Mate ten monitor pod matrackou nebo hned pod prosteradlem a tou nepromokavou podlozkou?

Jinak ja jsem zvedava na svoje kojeni, prsa uz mi tecou ted, ale taky uz ted me pekne boli bradavky, tak doufam, ze to pak zvladneme. Co Craw, uz se ti zahojily bradavky a uz zase kojite z prsou?

zuzi82
autor
17. kvě 2010

Misi: nám to spustilo před týdnem,ale malý dýchal, takže to bylo asi tím, že dýchal tak jemně, že ho to nezabralo. My přesunuli podložku pod prostěradlo a na ní dali jen deku a od té doby je to v pohodě. Tak zkuste taky. Dr. volala do porodnice, kde mají zkušenosti, jestli se jim to stává a tam jí řekli, že kdyby přestal dýchat, že to na něm poznáme, že by byl promodralý. Ale Matýsek vypadal úplně normálně a nejspíš si říkal, co my blbneme, proč s ním tak třeseme, když on chce spát. 😀
My jdeme na kyčle dneska. Prý to tam je hrůza, tak jsem nakonec i ráda, že je manžel doma a může jít se mnou.
Jinak Matýska netrápí prdíky, ale za to bojujeme s odříhnutím. Asi jak pije z lahvičky, tak se moc naloká vzduchu a pak mu to vůbec nejde ven. Někdy ho nosíme i půl hodiny. Vždycky položíme, on se kroutí a kňourá, tak zvedeneme, on si říhne, tak položíme, on se kroutí a kňourá, tak zvedneme a pořád tak dokola. Máte to taky tak?

verisek
17. kvě 2010

ahoj holky,
tak prdiky a kakani uz bude snad v pohode, davame probioticke kapky a zmenili jsme nutrilon na jiny, ktery je prave urceny na tady ty problemy, obcas mu dam jeste pred papanim par lzicek fenykloveho caje a musim rict, ze ted prdi o 106, tak tuk tuk..
ale jen co se uklidnilo brisko, tak ma rymu, zkousela jsem mu to odsat a dat par kapek nasivinu, ale porad chudak spatne dycha ☹ v noci jsem ho mela vedle sebe na polstari, takze jsem se absolutne nevyspala
jinak ja mela o vikendu tady spatnou naladu, z toho jak porad plakal, uz jsem nevedela jak mu pomoct a pak jsme se s manzelem i pohadali,protoze mi rekl, ze si mysli, ze ma hlad a ze mu davam malo jist

andrea110409
17. kvě 2010

zuzi:nam se nekdy nepovede odrihnout vubec...doktorka rikala ze ma na to prave tech 6 tydnu aby se to naucil...dneska treba se nam to pri prvnim kojeni povedlo a pri druhym ne. Nepovede se nam to kdyz se krouti kvuli prdikum a je v kreci a nebo kdyz se ukoji uplne do spanku to ho pak drzim na ruce a neni to k nicemu...nakonec se zacne vrtet a ja ho musim polozit. Dari se nam to uz casteji nez na zacatku, ale z takovych 20% vubec.

katy007
17. kvě 2010

Ahoj holky,
to počasí mě štve, prší a prší a už jsou v OV vyhlášeny povodňové stavy! Tchýně bydlí zrovna v oblasti, kde to může zaplavit tak všichni číháme. Jinak jsem zítra měla jet k zubaři do Karviné, bolí mě to jako čert a můžu jet tak akorát ... jsou zaplaveny cesty mezi OV a KI tak abych nakonec nešla někam na pohotovost. 😠

andrea110409
17. kvě 2010

veri: my s rýmou taky bojujeme. Doktorka mi poradila vyrobit nize prilozeny motouzky z kapesniku a ty mu strcit do nosiku a otacenim namotat hlen. Hele zni to brutalne, ale neni ta spicka je mekka protoze to dela jen ze dvou vrstev kapesniku a tak se ohne podle dutiny. Zatim nam to zafungovalo skvele a uz 3x jsme vytahly hleny ktere by jinak ven nedostal.

miselaniki
17. kvě 2010

holky no nestrašte s tou rýmou🙂) a odsáváte ruční odsávačkou nebo tou na vysavač? já budu muset dokoupit kapky a něco i na teplotu nic takového doma nemám.Malý občas kýchne, ale dýchá dobře.

verisek
17. kvě 2010

diky moc, zkusim to

andrea110409
17. kvě 2010

papírový kapesnik 🙂

crawler
17. kvě 2010

ahoj holky🙂

tak my si užili pěkný víkend - teda až na to počasí ☹

jak vás tak čtu, tak já jsem po sekci víc fit než ta vaše šití - to mě mrzí, že máte takový trable :-/ já už spím na bříšku...mimo to, po sekci ze mě vymačkali krev - měla jsem sice týden břicho jako obražený, ale zato nemám defakto očistky - takže paráda - chodím s intimkou a víc jsem krvácela jen tak ty první 3 dny...

ke kojení - janinko - měla jsem naprosto stejný problém - potřebovala jsem nutně odsávačku a to byl zrovna ten státní svátek 8.5. nicméně mi pomohl manža - normálně mi prsa vysál on místo prcka - nedá se říct, že by mu mlíčko nějak chutnalo, ale mě to neskutečně ulevilo - měla jsem je tvrdé, horké a bála jsem se zánětu a rukou to bylo drastické a pomohlo to jen na chvíli - zatímco manža to vytáhl i "zezadu" ...pak jsme zajeli do kauflandu a v lékárně dr.max jsme koupili odsávačku od medely za 1200kč - tu jsem měla i v porodce, tak jsem věděla do čeho jdu...

skret: včera mi odpadl poslední krvavý strup z bradavky - víš co na hojení zabralo nejvíc? vůbec ne bepanthen, ale vlastní mlíčko, který jsem si po prsu rozetřela🙂 kojit začnu ai zase zítra...pořád odstříkávám - někdy se mi povede 100ml, ale někdy 50ml a jsem ráda - kolik holky odstříkáte vy?mám strach, zda nemám toho mlíčka málo...nevím kolik bych ho tak měla odstříkat a nevím jak často...:-/

jinak František teda prdí ukázkově, takže občas se bolestí zkroutí, ale prokope se a vyprdí a je klid...a taky nám holky pomáhá chování na stojáka - bříško na bříško - to teplo a tlak mu na ty prdíky zabírá a on řachá jako starej čuník 🙂

t.kosticka
17. kvě 2010

Ahoj maminky! A asi 3 těhulky! 😉
Jelikož nemám co říct k tématům, co tady probíráte, ráda bych se optala na něco jiného.... 😀
Chci se zeptat, možná se to tady řešilo, ale jak přesně vyvařujete dudlíky?! vyndaváte tu gumovou savičku s toho plastovýho "držáčku" nebo to vyvařujete celý. Mě to máma takhle furt radí, mě se to zdá na hlavu. A jak dlouho to vyvyřujete? Nebo to jen přelijete vroucí vodou?!

t.kosticka
17. kvě 2010

jo a ještě, vyvařujete třeba i cestovní pouzdra na dudlíky atd?! Lahve asi určitě, že?!

crawler
17. kvě 2010

tery🙂 já dudák povařila celý asi 3minuty v hrnci a ted už ho jen přelévám vroucí vodou a nechám ho v ní chvilu...a prostě vyvařila bych všechno, co přijde do styku s malým a jeho pusinkou...🙂 jinAk už to máš taky za pár, co?🙂)

skretik
17. kvě 2010

Craw jak casto si chodila na kontroly, kdyz si prenasela? A delali ti UTZ? Ted teprv vim jak si se citila a to prenasim teprv 2den 😔 , ale je pravda, ze me uz tim strasili dyl, takze uz jsem z toho dyl psychicky nevyrovnana 😖

evuss
17. kvě 2010

Mer: tak Viky to má s tou hlavou podobný. Včera usínala přesně v poloze jakou jsi popsala, když jsem jí ju narovnala, tak začala brečet a vrátila si ju zpátky, tak jsem ju nechala, když je jí to pohodlný. A taky furt kouká tak jako za sebe na horu a nezabírá ani když ju pootočím. Ale jinak s ní kroutí pěkně, tak to zatím nechávám. Uvidím jestli ju to přejde.
S těma monitorama to je teda hrůza. Já musím zaklepat, že nám se to teda ještě nestalo, máme Babysense, a doufám, že ani nestane. Akorát nám to moc nefunguje když je otevřený okno, což bude blbý na léto, páč spíme v podkroví a bez otevřenýho okna si to v noci nedovedu vůbec představit. Ale třeba ho budem zapínat míň a míň až se naučíme spát bez něj. Ona se Viky občas přes noc ozve takže vím, že je v poho.
Když jsme měli rýmu my tak jsme kapali a odsávali klasickou odsávačkou. Prvně jsme ji teda do nosu nemohli dostat, tak jsme ju aspoň přiložili k dírce a tahali, ale časem to šlo i dovnitř a občas ty nálože teda stáli za to, pak jsem jí ještě vytřela nos uchošťourou, abych vytáhla i ty zbytky a takhle jsme to dělali co chvíla. Tak přeju všem zarýmovaným ať to brzy přejde, je to fakt nepříjemný.

miselaniki
17. kvě 2010

kosti: a jak se cítíš? vyvařuji celý a vyvařuji v mikrovlnce v takovém speciálním pytlíku, ale v hrnci bych řekla tak 3-5 minut, přes den už jenom jednou přeleju horkou vodou z konvice
skreti: a do kdy ti řekli jako finální termín? jinak držím pěsti aby se chlapeček umoudřil a chtěl na svět dobrovolně🙂)

skretik
17. kvě 2010

Mis dekuju, no pokud se nerozhodne do pondelka 24.5, tak nastupuju na vyvolani, ale taky porad doufam, ze se umoudri a vyleze driv.Nejhorsi je, ze ted nemam ani zadne poslicky, proste nic. Obcas sem tam tvrdnuti, ale nic velkeho ☹ . Malej je porad narvany pod zebrama, takze se mu ocividne nechce... No uvidime. Ted tak nejak premyslim, jestli to treba nemuze byt tim magneziem, vysadila jsem ho mesic pred porodem, to by melo stacit, ne?!Kazdopadne od vysazeni necitim zadny rozdil, tak nevim jeslti to brani nebylo zbytecny...

crawler
17. kvě 2010

skret:je to hodně psychicky náročný :-/ já přenášela 11 dní a na ko jsem byla jen 2x v rizikovce - a to vždy na ko u primáře a pak na monitoru...Já měla malého taky pořád pod žebry, ale jak začal porod tak se narval dolů, takže z toho si starosti nedělej 😉 u mě byl horší čípek - stále CS 0 až během přenášení se mi začal zkracovat, ale až po týdnu...ale porod stejně skončil sekcí, páč jsem byla na 3cm, ale čípek byl stále ještě nespotřebovaný...já vysadila magnésko v 37tt a pak jsem taky neměla ani poslíčky...jen mi občas tvrdlo břicho...jediná má rada zní - užívej si - hejbej se - já jezdila na koloběžce, hráli jsme badminton, milovali se...prostě jako kdybych nebyla těhu - odreagovala jsem se a nakonec mi rupla ta voda...ale myslím, že urychlit se to nedá...zkus se maximálně zaměstnat jinýma aktivitama - vím, že je to těžký - pro mě těch 11 dní navíc bylo nejtěžších z těhulčení, ale neboj zvládneš to a maý se sńad brzy rozhoupe🙂 já už v to ani nedoufala a přeci jen to klaplo, i když ne až do finiše dle mých představ...držím všechny palečky, co mám🙂)

skretik
17. kvě 2010

Craw dekuju moc, ja jsem prave taky porad uplne zavrena a cipek taky porad nezkraceny, jen malinkato. Na kontrole jsem byla v sobotu a ted jdu zas az ve ctvrtek, myslela jsem, ze pak se to hlida casteji. No uvidime jak to dopadne. Ja kdyz nejsem sama, tak jsem relativne v pohode, ale jakmile jsem sama doma tak je to hruza. Snazim se teda nejak zabavit, ale krome na pritele, nemam na nikoho naladu. A pritel toho ma ted, jako na potvoru, moc. No jsem jak na houpacce,chvili v pohode, chvili ne. Ale uz jen maximalne tyden a budu mit toho sycacka malinkatyho v naruci 😵 . Ted mi privezli prebalovaci pult, to byla uz posledni vec co mi chybela, delal nam ho kamarad a je naprosto super :o). Tak ted uz chybi jen to miminko 😀 😝

crawler
17. kvě 2010

skret: taky jsem si myslela, že se to víc hlídá, ale já byla na ko 5.den přenášení, pak 8. den a když bych neporodila ten 11.den, tak bych 12.den nastoupila na vyvolání...Budu Ti držet moc a moc pěsti a přesně jak říkáš - no já když jsem byla sama, tak jsem myslela, že zešílím a koník mi zrovna moc nepomohl, páč mě tady na diskuzi strašnejch těhulek předběhlo a to mi vůbec nepřidalo...jediný, kdo mohl odvést moji pozornost byl manža a ten byl 6dní pryč---byla jsem vynervovaná, ale jakmile přijel, tak to bylo super, užívali jsme si poslední chvíle ve dvou a ono to přišlo samo...Takže tvá situace mi přijde jako přes kopírák, take budu držet pěsti, aby se malý rozhoupal dřív jak 11.den 😀 a opravdu - hlavně klid a positivní myšlení! aspoň se snaž, páč vím, že je to mnohem těžší než se zdá :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru