Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
20. kvě 2010

eri: určo dáme spicha🙂 ale to bysme měli ještě dřív než nám bude 6 týdnů🙂 Hele napadlo mě - nezkusila bys Františka přiložit k prsu? Mě se vzteká a nechce a musím pomalu přecházet na umělou výživu, protože se mi nedaří odsát dostatek mlíka. Chtěla bych vidět, zda od Tebe bude sát nebo prostě co bude dělat - už jsi hezky rozkojená, tak třeba Išek překvapí...Nevadilo by ti to?

miselaniki
20. kvě 2010

Ahoj holky,
konečně se dostávám ke psaní. My jsme měli velkou krizy v noci od půl jedné do půl čtvrté jsem střídavě kojila a houpala, dnes jsem úplně grogy. Nevím co to bylo. Pak nezatnul ani dopoledne až na procházce vytuhnul. Tak večer asi zalehnu s ním v osm🙂.
těhulky: držte a hlavně pak hlaste změny🙂)
evuss: tak u nás niki ( pes) zpočátku fakt žárlila, štěkala na Kryštofa a tak, ale pak pochopila, že "vetřelec" neodejde tak ho přijala, ted sedí u mně když kojím, chodí mi hlásit když malý pláče a tak, takže už dobrý🙂
veri: s těmi váhami je to šílené taky jsem měla doma půjčenou a to lítá strašně, pak jsem ho už nevážila, protože jsem se jenom nervovala
craw: to je fajn že Išek tak hezky pije, to bude váha počkej🙂)
Holky na kyčle jdeme za 14 dní jak to tam probíhá?

zuzi82
autor
20. kvě 2010

Veri: my měli taky váhu půjčenou a taky to skákalo.
Gratuluju všem tloustnoucím miminkám a tiše závidím bezproblémové kojení. My teda už taky vypijeme těch 90 ml, co máme, ale poslední tři dny bojujeme. Matýsek jakoby najednou nevěděl, co s tou lahvičkou dělat. Vždycky nám dost trvá, než si chytne cumlík a začne bumbat. Vždycky jen tak pocucá a pustí, pak brečí a někdy se i hystericky rozeřve, takže musím chlácholit, až uchlácholím a pak to zkoušíme znova. Většinou se nám to podaří tak na potřetí. ☹
Craw: já nemám od začátku dost mlíčka. Vůbec se mi nenalily prsa. Buď je to u mě dědičné (moje mamka nemá vyvinutou prstní žlázu) nebo je to vlivem léků. Musím brát tabletky na ředění krve a ty mohou způsobovat problémy s mlékotvorbou. Možná je to kombinace obojího. Na začátku jsem se snažila kojit, ale malý vypil vždy jen 30 ml a to celou dobu tahal. Jinak my dáváme Nutrilon HA, jsme s manžou oba alergici a manža má ještě k tomu ekzém, takže jsme zvolili hypoalergenní, ale přemýšlím, že bych to střídala s nějakým proti kolikovým. Dneska jdu do Tesca, tak se musím podívat, jaká je nabídka. Zatím vždy nakupoval manžel, takže nemám ani přehled. 🙂

zuzi82
autor
20. kvě 2010

Misi: u nás probíhaly kyčle tak, že jsme ve vnitř byli možná pět minut. Dr udělal ultrazvuk, tak jako dělali mě v těhu, akorát přikládal na kyčle a pak vysvětlil, jak máme cvičit. U nás normálně bývá strašná fronta, ale byli jsme v pondělí, kdy byli povodně tady nejhorší, takže se spousta maminek omluvila a nedojela a my jo. Sice jsme jeli v holinkách a ve městě před poliklinikou se přezouvali do normálních bot, ale za to jsme se vyhnuli frontě. Byli jsme tam jen čtyři. 😉

miselaniki
20. kvě 2010

Jo holky co je potřeba na to porodné kromě toho vyplněného formuláře? Půjde tam manžel, tak co ještě potřebuje - rodný list a moji občanku, nevíte? Na webu nic nemají co vzít s sebou. díky

zuzi82
autor
20. kvě 2010

Misi: manža měl tak jak píšeš rodný list a mojí občanku a penízky přišly asi za tři dny 😉

andrea110409
20. kvě 2010

Ahoj holky: tak jsme se dnes zvážila...mám o 15 kg míň než v těhotenství a o 4 kg míň než před otěhotněním a celkově mám už jen 5 kg nadváhy .....tomu se řiká dieta 😀
Jdu vás dočíst 🙂

miselaniki
20. kvě 2010

zuzi díky!
andy no ty si hvězda.-)) já mám pořád 4 kg navíc

zuzi82
autor
20. kvě 2010

Tak to jste hvězdy obě, já mám pořád navíc 7 kg

mandragora10
20. kvě 2010

Ahoj holky,

tak skretik si nadelila krasny darek k dnesnim narozeninam....Chteal jsem mamince dat nejkrasnejsi darek na svete, tak jsem se narodil dnes v 11:20, merim 53 cm a vazim 3 850 g, maminka, tatinek i ja (Tomasek) jsme v poradku.
Takze moc gratulujeme a mame na svete uz tretiho Tomaska v diskusi 🙂

Jinak navstevu jsme dneska zvladli...poprve sama autem, vepredu mame airbag, takze Tomasek byl sam v sedacce vzadu....cestou tam trosku poplakaval, ale jen ze zacatku, cestou zpet spinkal. Na navsteve hned usnul a spal v kuse 5 hodin, takze sestrenice si ho moc neuzila....ale probudil se v dobre nalade a vypada to, ze prediky jsou premozeny 🙂

Eri, my koupeme v male vanicce - rovnou ho po vysleceni dam na lehatko a umyju nejdriv hlavicku, oplachnu oblicejik a pak myju postupne zinkou vsechny zahyby na telicku - mam zinku na horni cast tela a druhou na spodni.

Andy, gratuluji k vystavni vaze!!!Ja mam jeste 1,5 kg vic nez pred otehotnenim, ale asi to budou prsa, protoze se uz vlezu do uplne vseho, co jsem nosila pred otehotnenim....no mozna mam jeste 3 cm vic v pase, ale vzhledem k tomu, ze nosim bokovky, to nijak neresim 😉

verisek
20. kvě 2010

tak to vam holky zavidim, zuzi ja mam taky jeste tak 6-7 kilo nahore, stary dziny jeste neoblecu 🙄

crawler
20. kvě 2010

zuzi:aha... no hlavně, že máme dnes spoustu možností a um je velmi kvalitní😉

skret:OBR GRATULKA!!!!vidíš, jak to může být nenadálé???🙂)

juj...mohu jen závidět...teď jsem se teda nevážila, ale ještě žádný starý džíny nedopnu - chybí tak 10cm přes boky...hrozně jsem se rozjela - není to jen tuk,jsem zvědavá, zda se pánev zase stáhne...

miselaniki
20. kvě 2010

man: děkujeme za info, skretik moc velká gratulace, to je tedy nejhezčí dárek k narozeninám🙂)

janinka22
20. kvě 2010

craw,tak to jsem ráda,že s tím kojením se mnou souhlasíš.. i když dnes jsem podlehla a nechávám ho zas pít,ale stejně když pije skoro hodinu tak ho odstavím.. nechce se pustit! Má asi nějaký nenasytný období nebo co 😒

skretik-veliká gratulace!!! Tak konečně další miminko 😵 tak ať jste zdraví!

jinak mě se asi,holky,taky rozjeli boky a pochybuju že se to vrátí, to asi nee co. Já teda zapnu jen jedny svoje džíny z předtěhu období... ale stejně chci pořizovat novou garderobu za porodný 😀 tak se jdu kouknout jestli mi už taky přišlo!! 😵

my byli dnes venku,poprvé jsem s malým byla sama,vlastně jsme byli zatím jen jednou s manžou a pak nic.. domluvila jsem se ale s kamarádkou a byli jsme venku skoro 2,5 hodiny, určitě nám to prospělo,jsem zvědavá jak dnes budeme v noci spinkat,snad dobře taky mi v kočárku krásně spinkal,ale jak jsme došli do kočárkárny,to byl řev 😀
Jooo a já si dala asi před půl hodinkou obědovečeři 😀 udělala jsem si radost a udělala palačinky,mňam! Miláček dnes přijde kdoví kdy,přijeli jim z práce němci nebo co a jdou do hospody.. tak snad bude malej hodnej celej večer,když na něj budu sama,musíme dnes vykoupat a tak, teď ještě spinká,tak doufám,že se vzbudí tak za hoďku až.

andrea110409
20. kvě 2010

SKRETIK: moooooooooooc gratuluju, tak vidíš dočkala jsi se 😉 A koukám že jméno Tomáš je teď hitem 😎

evuss
20. kvě 2010

Skret: obrovská gratulace!!!!!
An: váha teda parádní. Já mám nahoře furt asi 8kg, ale naštěstí všichni řikají, že na to nevypadám, tak aspoň že tak. JInak já byla po porodu taky pěkně roztažená a myslela jsem že do těch "starých" kalhot se nemám šanci vejít, ale dneska jsem je už oblíkla. Tak Jani nevěš hlavu, třeba se taky ještě stáhneš.
Jinak co se týče jízdy autem tak já už jsem s malou sama jela a bylo to v poho. Dneska do Brna jsem taky řídila, ikdyž manža seděl vedle mě. Ale příště už si tam taky troufnu sama. Mám ji danou vzadu za řidičem a v poho. Ona v autě převážně spí, jen po cestě zpátky začala kvikat, ale nijak mě to nerozhodilo, tak můžeme vesele razit samy na výlety 🙂 Ale já bych si ji dopředu nedala kvůli nepozornosti. Ono to svádí se dívat víc vedle než před sebe. Viděla jsem to takhle jednou když jsme jeli autobusem, ženská vjížděla do křižovatky a bylo vidět jak má pravou ruku u mimina a koukala na něj a čumákem auta najela do křižovatky tak, že jsme ju museli objíždět. Kdyby se v tu chvíli jen na sekundu řidič podíval třeba do spětnýho zrcátka tak by jsme ju vzali sebou, ale naštěstí jsme jeli pomalinku a nic se nestalo. Ale v tu chvíli sem se zařekla, že si vedle sebe sedačku určitě dávat nebudu. Tak to jen taková vypozorovaná zkušenost.

zuzi82
autor
20. kvě 2010

Skret: taky se přidávám ke gratulantům. Tomášek je šikula, jak se pěkně nadělil. 😉
Evi: máme kamaráda pollicajta a když jsme k nim přijeli a měli sedačku za řidičem, tak se na nás díval jak na blázny. Prý je to nejnebezpečnější sedadlo v autě. Nejlepší je si jí dávat za spolujezdce. Tak my už teda Matěje za řidiče nedáváme. 😉

evejka
21. kvě 2010

Jé skreti,tak moc gratuluju!Doufám,že to spustí lavinu nových mimulánů 😉 my už jsme strašně netrpěliví,ale pořád se k ničemu nemáme...jen kopeme do žeber a rostou nám svaly...hlavička je mooc vysoko, poslíčci,bolesti 0% ☹ no tak vydržet 😀

janinka22
21. kvě 2010

Dobré ránko,

evi, tak dobře, já hlavu zatím věšet nebudu 🙂 třebas se ještě stáhnu trošku 😎 uvidíme no
Jinak s tím umístěním autosedačky - to jsou dobrý poznatky holky. Tak my ji dáváme správně - za spolujezdce 🙂

andrea110409
21. kvě 2010

Ahoj holky, tak mám pocit, že díky mrňousovi mám dokonale dietní jídelníček i když sem nechtěla 🙂
K snídani rýžová kaše (instantní moc mňam), k svačině rýžové chleby s kvalitním sýrem, k obedu pečené kuře no a do večera to neni o nic lepší 😎
Jinak noc v pohodě, rýma snad ustupuje, jen počasí nás trápí

t.kosticka
21. kvě 2010

Ahoj holky!
teda andy, to Ti závidím s tou váhou....

Skret! To je mi ale krásný dárek k narozeninám, to je náhodička!!! Moc gratuluju k TOmáškovi...

.Tomáš je moc hezké jméno, jednoho jsme si vzala 😀

t.kosticka
21. kvě 2010

jak dlouho skret přenášela?

andrea110409
21. kvě 2010

Holky chystáte se už nějaká s mrňouskama na delší cestu ? Já bych totiž chtěla odjet na nějaký čas k našim aje to tam 2,5 hodiny...tak nevim kdy by to už tak mohlo být možné 😖

andrea110409
21. kvě 2010

@t.kosticka ono já mám celý život nadváhu a tak mi do ideálu ještě něco chybí, ale díky mrňouskovi by to možná i mohlobýt reálné 😎

mandragora10
21. kvě 2010

Ahoj Andy,

my se chystame zrovna ted v sobotu na cca 5 dnu k pritelovym rodicum - je to taky cca 2,5 hodiny cesty, jeste ani nemame po sestinedeli, ale verim, ze to zvladneme 🙂 Treba mu zmena vzduchu udela dobre na prdiky a ja zase cekam, ze prarodice mrnouska obcas pohlidaji a ja se trochu vyspim.

zuzi82
autor
21. kvě 2010

Dobré ráno
@andrea110409 Pokud je to k rodičům, kde máš zázemí a vlastně to nenaruší tvůj režim, tak bych se po šestinedělí nebála. Já se původně chystala za našima na chalupu první týden v červenci, ale manža nedostal dovču, takže jsme to odložili až na srpen a v červenci přijedou naši sem. Ale my to máme 5 hodin cesty 😉

andrea110409
21. kvě 2010

Děkuju holky, ono já ještě počkám až se zbavíme té rými a pak vyrazíme. Teď v pondělí končíme šestinedělí a fakt jsme tím tak zblblá, že mám pocit, že se to láme. Mrňousek už se směje, reaguje a má chuť se mazlíkovat a to už je pro mne tak silná zpětná vazba, že mi to dodává spoustu energie. 🙂

t.kosticka
21. kvě 2010

andy, určitě jsi krásná maminka...

to mě teda taky zajímá s tím cestováním....

andrea110409
21. kvě 2010

@t.kosticka : děkuju 😅

eriska
21. kvě 2010

dobré ranko, holky,

skreti, veliká gratulka i od nás, tak ať je prcek aspoň tak hodný, jako ten náš tomášek, viď, man? 😉

andy, man, já bych se cesty nebála..prsa máte s sebou, takže si zastavíte, nakojíte a pohoda,ne? my byli teda zatím hoďku cesty, ale tomík úplně v poho, pak ještě spinkal dvě hodinky v kočárku..a já už s ním na tři dny byla u babičky a fakt super, zmizely potníčky, tomík spinkal úplně předpisově..takže příští týden vyrazíme zase😉 už se moooc těšíme..

teri, kil se neboj..půjdou dolů sama..já měla vždy nadváhu a asi jako andy, taky lezou dolů sama...teda, potom, co beru od min. týdne prášky, tak trošku stagnujeme, ale co, hlavně, že je tomík zdravý..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru