Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
24. kvě 2010

Dobré ráno, holky.

Tak my měli dcela nabitý víkend..byli sme v sobotu zase venku na chřestových slavnostech se známýma a včera jsme jeli do olympie odpoledne,byli sme pryč 5 hodin,malej byl v pohodě,dokonce jsme tam i nakojili.. takže víkend fajn.Chtěla jsem si nakoupit na sebe oblečení,ale nějak sem nemohla nic vybrat..koupila jsem si jenom džíny.. budu muset ještě vyrazit někam jinam..
jinak my jsme dns vzhůru od 6 hod.,přebalení a nakrmení a nechce se nám spinkat. teda já bych ráda ale malej mě nechce nechat ☹

janinka22
24. kvě 2010

Kači, co ta dnešní procházka?? Venku je zatím teda škaredě.. tak uvidíme třeba kolem 10 jak bude ..

t.kosticka
24. kvě 2010

Ahojky všem!!!!

@evejka- tak ty se máš...u mě absolutně žádnej náznak ničeho...

t.kosticka
24. kvě 2010

Jani, tady je krásně, sluníčko svítí, venku je teplo...obloha úplně vymetená - to by se to rodilo 😖

janinka22
24. kvě 2010

tery, no jo, ty jsi na druhým konci republiky,tak je u vás možná hezky 😀 no tak se koukám,že jsem se přehmátla,páč ten druhý příspěvek s tou prochajdou nepatřil sem 😀 sakra - ono to nejde ani smazat?? Jak to?

t.kosticka
24. kvě 2010

nevím, tak to nech nesmazaný, nám to nevadí 😀 😀

Ani jsme se nezeptala, je tady vůbec někdo, koho se týkaly záplavy?!

janinka22
24. kvě 2010

Tery,nás teda naštěstí ne.. a lituju těch co jim záplavy způsobily škody.. je to smutný 😔

evejka
24. kvě 2010

Ahoj holky,tak u nás klid 😀 nic se neděje,kromě té zátky žádný náznak a to psali,že je to indiwindy,ale do 24 hod. se porod rozjíždí...takže asi tak 😀 Teri,myslím,že je to už fakt o nervy,kamarádka rodila ve ČT za 2,5 hodiny a psala mi,ať jsem v klidu, že není čas na paniku...no asi jak u koho...u nás to vypadá,že to bude na dlouhý lokte,že 😀 Jinak u nás v ČB je taky krásně,slunko,teplo...a jsme mistři 😀 😀 😀

t.kosticka
24. kvě 2010

to teda! Nám prasklo na jaře potrubí ve sklepě, a byli jsme hotoví, natož celý barák a úplně všechno vybavení, já si tohle vůbec nedovedu představit...

Mimochodem - dnes mám 1.termín porodu a nic! 🙂

eriska
24. kvě 2010

dobré ranko, maminky a a zbylé těhulky,
teri, evej, nebojte, holčičky moc dobře ví, kdy přijít mezi nás😉musíte ještě vydržet a ono to přijde, nebojte..držíme pěstičky, ať to úspěšně do porodu vydržíte..zkontrolujte tašku, čtěte koníka, ono to uteče...😉

tak u nás to počasko je takový všelijaký, ráno lilo, pak vysvitlo sluníčko a teď se to mračí..☹

víkend jsme měli taky nabitý, v sobotu jsem měla doma přítelovu maminku, tak jezdila s kočárkem, já jsem uklízela, uvařila pro všechny obídek, pak,po hokeji, přítel odvezl rodiče domů a jeli jsme za mým tátou a domů jsme se vrátili kolem 8 a včerejšek, to jsme se byli mrknout za holkama na plaváčku, zítra mi přijdou ukázat, jak "plavat" ve vaně😉 pak u mamky na obídku, pak procházka, pak zase doma něco poklidit a na večer jsme šli s kočárkem a s pejskem do parku🙂 takže víkend nám utekl, ani nevíme jak..jen ty noci..v sobotu tomík po 3 vstával, při přebalování posrajdil opět celé prostěradlo, takže převlékání postele, pak se nabumbal, usnul, ale ze spaní celou dobu, až do 8 kňoural, chtěl dudlíka, takže jsem jen chovala a dávala dudina..a dneska v noci, zase kolem třetí, už to vypadalo, že u bumbání usnula a pak, holky, to z něj vylítl vodopád mlíčka..to byla hrůza, strašně jsem se lekla, a opět mokrý byl tomík, já, peřina, polštář a prostěradlo..takže musím vyprat, to sobotní mi ještě neuschlo☹ ale fakt jsem se lekla..to byl úplný gejzír..ale zase se po tom děsně smál, tak se mu v bříšku asi ulevilo..😉

jééé, holky, nákupy oblečení, to vám závidím..já nemám za co, musíme zaplatit elektrikáře a doplatit kuchyň, tak si na nějaký nový hadříky počkám..ale zase jsem včera vyhrabala z pytle nějaký 3/4 kalhoty a jedny kraťasy a zjistila jsem, že je obléknu, tak mám radost a chybí mi už jen nějaké to tričinko a na to se korunka najde🙂 ikdyž, přednost má tomík, máme troje dupačky, z toho dvoje v pračce, takže se budeme muset poohlédout po nějaké garderóbě pro něj..holky, chtěla jsem se zeptat, mám pro tomíka takový pěkný kalhoty, dáváte je prckům? já se bojím, že mu bude zimka na nožinky, protože si myslím, že mi ponožky skope..

baterka
24. kvě 2010

ahoj holky, nestihla jsem sem ani nakouknout celý víkend, tak koukám, že evej jde do toho! Tož holka, tak se drž a přeju Ti spoň tak pohodový porod jako jsem měla já! Hlavně zkus být v klidu, dobře to dopadne a třeba když teď píšu, tak už to máš za sebou 😉 !

u nás taky docela poklidný víkend, Marek se chce přes den dost chovat, tak ho dám do šátku a je klid, je tam tak spokojenej 🙂 a já můžu normálně fungovat, psát, telefonovat, vařit, věšet prádlo, holky, to je fakt super vynález!!!

eri: no já Markovi dávám ponožky pod dupačky, takže si je neskope a některé přes ně a to zs drží těma dupkama, takže v pohodě, On jak se narodil takový hubený, tak mu byla ze začátku zima, takže bez ponožek ani ránu. Jo a dupačky taky budu muset nějaké pokoupit, jak píšeš, když je jich pár v pračce, nemám do čeho Marka obléct... Máme tu super bazar, tak tam dneska zaskočím.
dneska mě čekají úřady - musím jít ověřit Markův rodný list a pak poslat spolu s RL žádost o porodné (mám trvalé bydliště 100km daleko), takže mě čeká fronta na poště..., snad tam na něj nikdo nic neplivne... 🙄 a pak jdeme s kamarádkou na procházku, snad nebude moc lejt...

crawler
24. kvě 2010

ahoj holky🙂

my měli víkend taky nabitý 🙂. Návštěvy, apod....

veri: Já budu ráda, když udržím mlíčko celé šestinedělí...Odsávání je hrozně časově náročný, takže za den odsaju 100ml a jsem ráda...Kdybych si našla čas častěji, tak by ho bylo víc, ale já stejně jenom krmím a ostatní povinnosti a na odsávání mi nezbývá tolik času a proto mlíčko ztrácím...:-/

Těhulky: Moc na vás myslím ať máte kratší přenášení než já a kratší porod než já...Držte se! Brzy máte miminka u sebe!!!😉

Holky, když má malý především umělý mlíčko - musím mu vařit čajíky nebo ne???

a co děláte k obídku? Já ještě netuším...😀

skretik
24. kvě 2010

Ahoj holky, tak zdravim doma z porodnice 😵 , vcera nas pustili. Prvni noc doma byla silena, Tomik od 8 do 4,15 skoro nespal, ale jinak je uzasnej a je to zlaticko 😀. Doufam, ze se ty noce srovnaji a bude krasne spinkat, aspon 2hodky v kuse 😅 (jako pres den).
Jeste jsem vas nestihla docist, ale kazdopadne moc dekuji za gratulace, dostala jsem opravdu ten nejkrasnejsi darecek k narozeninam, jaky jsem si kdy mohla prat 😵.

A co tehulky? Je tu nejake dalsi miminko? Az budu mit chvili tak popisu porod. Jen teda, zacalo mi to ve stredu v 7hod vecer krvacenim (asi hlenova zatka) hned po sexiku 😀. rekla bych, ze asi opravdu zabralo pit ten napoj (zazvor, hrebicek, skorice), ktery rozdrazdil delohu a pak to ten sexik dokoncil. Takze i kdyz mi doktor v porodnici rikal, ze pri prenasek sexik ne, tak ja bych tuhle kombinaci asi doporucila. Ananas mam jeste v lednici, ten jsem si ani nestacila dat 😅 .

Tak doufam, ze se mate vsichni krasne a vsechny miminka, maminky i tehulky jste v poradku. Ja ted musim jit, malej se mi zacina budit 😵 . Porad se na nej nemuzu vynadivat 😵 😵 😵

t.kosticka
24. kvě 2010

Maminky, vy jste hodný, že myslíte taky na nás zbylé těhulky 😉 😉

skret, vítej doma....určitě se to s Tomáškem zlepší, však to tady řešily úplně všechny míň nebo víc, že jim miminka v noci nespí...je to nezvyk.
A co nějaká fotka?! Pochlub se!!!!

t.kosticka
24. kvě 2010

Holky,
hlenová zátka nemusí být jen hustý hlen s krví, že ne?!

ivet6
24. kvě 2010

Ahoj holky,

bater a skret gratuluju k miminečkám 😵 😵 😵

kosti, já mám dojem, že hlenová zátka může bejt cokoliv 😀 , kór ke konci těhu, kdy už se člověk upíná ke všemu 😀 😀 😀

mandragora10
24. kvě 2010

Skreti,

vitej doma, to spinkani se casem upravi, Tomik hold potrebuje cas, aby si tady na tom svete zvyknul. Tesime se na fotecky!
Jinak nas Tomasek ma dneska od rana pekne rpotivnou naladu, od 7 rano nespal, porad pobrekava, ma hlad uz po dvou hodinach a to jine dny vydrzi i tri a pul hodiny, tak uz jsem z neho zoufala - snedla jsem za dopoledne celou tabulku cokolady (asi kombinace nervu a nevyspani kvuli hokeji a pak mimcu)
Jinak na vikend jsme jeli autem (cca 2,5 hodiny) k pritelovym rodicum a zvladli jsme to na jednicku. Tomasek vsechny navstevy vice mene prospal, babicka se ho nemohla nabazit - nejradeji by ho i kojila 😉 , jen mela mensi kolizi s kocarkem - nebyt me, Tomika vyklopila 🙂 Ale aspon ho obcas pohlidala a ja se mohla prospat po obede.
Ale ted nevim, jetsli je Tomasek rozhozenej z toho vikendu nebo proste nema svuj den.
Taky bych jeste chtela napsat, ze na prdiky ted bereme jen probioticke kapicky, Sab Simplex jsme vysadili, v noci pred krmenim cvicime s nozickama, pokladam ho na brisko a mam pocit, ze je to mnohem lepsi.

crawler
24. kvě 2010

Skret, moc vítej, těším se na popis porodu a hlavně fotečky!!!🙂

tery: já zátku vůbec nezaznamenala - párkrát ze mě vyšel kousek takovýho soplíku - tak asi to?... 😕

man: růstový spurt? my začínáme 4 týden a malý se mi budí po 2hodinách nebo i po 1 hodině a jí 2x tolik...jindy spal mezi jídly 3-5hodin...🙂A taky vám ve vajíčku vždy usne? my hned z porodnice jeli 1,5hodiny a každý víkend takovou cestu absolvujeme 2x a on v autě vždy spí jako zařezaný a to nám ještě řve rádio 😀DD

holky já ještě nestihla uvařit ☹

skretik
24. kvě 2010

Terko ja jsem zacala lehce cervene krvacet a bez hlenu a ta sestra v porodnici rikala, ze to asi bude ta zatka, pak se k tomu pridal i ten hlen, mela jsem to tak od 7 od vecera az do porodu (pak uz to teda byl krvavy hlen).

Ja si taky rikam, ze se musi jen zadaptovat zase v novem prostredi a pak se to aspon trochu zlepsi. Ted teda zatim porad kojim, snad kazdou hodinu... udelalo se mi strasne moc mlika, ze uz od druheho dne musim odsavat a Tomasek hned zacal pribirat. On se ale prisaje a behem chvile usnet, tak kojim max. 15minut, spis min., proto musim kojit tak casto. Zatim jsem psychicky naprosto v pohode, ani mi nejak nevadi, ze jsem vlastne od stredy poradne nespala 😵 . Ono to asi jeste prijde.

Hned jak bude trochu casu, tak nejakou tu fotecku pridam, dnes behem dne 😉 .

Man on je asi taky divny tlak, ted se tu prohnala pekna bourka a najednou sviti krasne slunicko, tak je Tomasek asi citlivejsi a mozna i unaveny z toho vikendu. Ja jdu ted Tomaska na chvili soupnout na terasku at si zvyka a muzeme jit brzy na prochazku 😵

t.kosticka
24. kvě 2010

díky holky....

ivet, to máš pravdu, že se člověk upíná ke všemu....

skretik
24. kvě 2010

Terez a neco se deje, krvacis? Hele opravdu muzu doporucit ten drink. sice to neni zadny labuzo, ale da se to pit. Kamoska mi prave volala par dni pred porodem at to zkusim, ze ji to pomohlo. Ten drink je kousek zazvoru cca 5cm (ja dala vetsi 😀 ),12 ks hrebicku a 1 skorici, svaris to nebo prelijes vrouci vodou-1l (ja to trosicku svarila)a nechas to 30minut louhovat a pak to prubezne popijis. Ja vypila max pul litru, spis jeste min a ta moje kamoska to taky nestihla dopit a taky ji to zabralo... I kdyz znate to , na kazdeho pusobi neco jineho a kdo vi, jestli by to nedopadlo stejne i bez tech pokusu 😀

janinka22
24. kvě 2010

skreti, vítej doma 😵 to je fajn že jsi zatím v klídku a je všechno v pohodě 🙂

holky, Adámek má nějak řídký kakání takový vodnatý.. nevíte jestli je to normální nebo to mám nějak řešit??
a ještě jsem se chtěla zeptat jaký máte pro prcky krém na obličej - myslím na ven proti sluníčku a tak..??

evejka
24. kvě 2010

Jo holky,já hlenovou zátku měla takovou jako hutnej soplík,docela dost,mléčné barvy s krvavýma žilkama...no a bylo to v sobotu v 18.00...prý je to individuální,někdy předchází porodu hodiny,dny a někdy i týdny...což bude asi náš případ 😀 už si z toho dělám srandu...hlavně těch smsek jako kdy už 😀 😀 😀

t.kosticka
24. kvě 2010

skret, ne ne...právě, že se nic neděje... ale absolutně nic 🙂 , tak se ujišťuju, že i to, že je "mrtvo" může vzbuzovat naději, že třeba například do 2 dnů porodím... 😀

ten drink, to jsou všechno věci, kterým jsem se celé těhu vyhýbala...děkuju, já to te´d ještě nechám pár dní na přírodě a až začnu být zoufalá, tak to třeba zkusím...každopádně dííky!!!

evej, s těma smskama, to mi povídej. Nebo jdu na nákup po vesnici a je to jak na běžícím pásu: "tak kdy to bude?"....

ivet6
24. kvě 2010

Teri to máš pravdu, je to děsný. Mně dneska volala máma, jakože mají být bouřky a to se rodí a že na mě myslí a tak a že na mě všichni myslej a to ani ještě nemám termín 😀 Tak sem jí to taky vysvětlila, že si nepřeju, aby telefonáty se mnou začínala slovy jak se cítím 😀 Mám pak pocit, že mi něco je..... ☹

Nejlepší je vážně porodit nečekaně a o něco dřív, třeba jako Eri, než muset čelit soucitu i když dobře myšlenýmu 😠

ps: jinak já taky žádný náznaky %

andrea110409
25. kvě 2010

@ivet6 : tak přesně na tohle jsem byla alergická taky...nikdy jsme nevěděla jak reagovat 😎 Přišlo mi to, že v těhotenství je člověk jak skoro vyhynulej druh a všichni se furt ujišťujou jestli ještě bude 😉

t.kosticka
25. kvě 2010

Dobré ranko,
tak jsem včera s dcerou ustála 4 bouřky 😨 😀

ivet6
25. kvě 2010

@andrea110409 : 😀 krásně si to vystihla
@t.kosticka : asi se Adélka bouřek bojí 😀

t.kosticka
25. kvě 2010

asi jo...zalezla si pod žebra a vesele cvičila 😀
Holky, vy co ještě nejste maminky, co celej den děláte?! Já se docela dost teď už nudím, mám komplet všechno připravený, udělaný, na velký výkony se fyzicky necítím....

ivet6
25. kvě 2010

Terez, já už se teď taky docela nudím 😠 , nikam se mi už jezdit nechce (jakože na srazy s kamarádkama a tak...), s úklidem už mi dost pomáhá přítel (já sem teď schopná totiž jeden pokoj uklízet i půl dne 😖 ) , takže doma mám taky vesměs hotovo. A tak se tak poflakuju od PC k telce (už si tam jako kulisu nechávám i takovej pořad jako je Pobřežní hlídka 😝 ) a do postele s časopisama a tak... 😀 A pak odpoledne uvařim příteli véču, tak to mě baví 😉
Jinak už ale za nic nestojím, pořád jsem ospalá, ikdyž usnout mi nejde 🙄 Tak bych taky chtěla aby to už ...... PŘIŠLOOOOOO 😀 ...... připadám si úplně děsně už 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru