Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
26. kvě 2010

holky,díky za názory 😉

mandragora10
26. kvě 2010

Ahoj maminky a tehulky,

my dneska meli pohodovou noc, Tomik spal od deviti vecer do pul treti, pak do pul sedmy a jeste jsme si spolu zchrupli do pul desaty, tak jsme krasne vyspali. A ted uz zase usnul...dneska ma nejakou spavou naladicku, ale to je dobre. Odpoledne se chystame na detskou kliniku, jedna doktorka (znama od kamaradky) porada seminar pro Americany o nejake nove metode cviceni s detmi (hlavne s nedonosenymi)....setrnejsi a jemnejsi nez Voitova metoda a potrebuji nejake zdrave miminko, aby meli srovnani, jak se lisi vykony nemocnych a zdravych deticek. Tak snad to Tomik zvladne a predvede dobre vykony 🙂 Poprve dneska pojedeme tramvaji, tak snad to zvladneme bez breku.

Andy, Eri...to jsou krasne miry klucinu po sestinedeli. My jdeme zitra, tak jsem zvedava na vahu, delku jsme merili doma metrem a mame 56 cm....Tomik ma extremne dlouhe nohy, takze uz mu nejsou dupacky 56, nektere i 62, prestoze ostatni casti obleceni jeste zvladame. Takze dneska cestou zpet nas jeste cekaji nakupy nejakych overalku a dupacek.

Jani, my taky docela casto skytame...i kdyz uz mnohem min nez prvni 3 tydny, vetsinou tak pul hodinky po jidle.

Andy, jake kapicky berete? My uz davame jen ty probioticke, mela jsem pocit, ze Sab Simplex nam uz nezabiral. Tak spis pred jidlem v noci cvicime s nozickama. A mam koupeny jeste Baby calm, kdyby bylo nejhur.

Ivet, Evej....drzte se!!! Uz vam moc preju, at ty svoje mrknousky mate v naruci.

andrea110409
26. kvě 2010

@mandragora10 : my dáváme ještě SAB simplex, je fakt že někdy to taky neni růžové ale zatím dobré. Probiotika na nás čekají u našich a tak si je vyzvednu teď o víkendu. Hlavně se mi to ale špatně posuzuje, protože jak měl malej rýmu tak nevim z čeho byl nevrlej víc. Teď má už jen bílé občasné soplíky a tak to snad poznám líp. S dupačkama jsme na tom naprosto stejně, dokonce některé vrchní kabátky má Šíma 68 a neni mu to vůbec velké.

Jinak sem se holky překonala, Šíma je dneska v dobrém rozmaru a tak jsem uvařila čočkovku s klobásou a bramborem a pohankové karbanátky s kapustou....Šíma se mnou byl v kuchyni a dobu jsme si povídali...pak usnul 😉

andrea110409
26. kvě 2010

@mandragora10 : my jeli taky včera prvně městskou a v pohodě.....měl přes sebe plínu na boudičce a chrupkal 🙂

verisek
26. kvě 2010

ahoj tehulky,
ja to znam taky ty debilni otazky, tak co uz? a kdy uz to bude?
ja mam ted ve svem okoli otazky typu: a ty nekojis? a proc? no ale to neni dobry.. 🙄 to jaaa jsem kojila az do 2 let malyho atd atd ...
malej vcera taky odpoledne poplakaval, myslim, ze i pres ty kapky si nemuze poradne prcnout, ale ted hezky spinka..
akorat v posledni dobe zacal trochu ublinkavat po jidle, myslite, ze to je tim, ze si poradne nebrkne? drzim ho kolikrat dlouho a nic. a nekdy si brkne jak starej chlap 🙂
jinak co me teda stve tak si mi zasekla vaha a nejak to nechce lezt dolu..

crawler
26. kvě 2010

ahoj holky🙂)píšu s iškem v náručí, tak sorry za chyby🙂

jani: my škytáme hrozně často - vždy po jídle a většinou i při přebalku, když s ním házím, jak ho převlíkám...zimou to u nás není...
holky, co byste tomu řekly - malý se mi již třetí den bez problému přisává i tahá, ale mlíka už je málo, takže stejně jsme na UM---jinak my máme mlíčko -hipp s probiotiky a nádherně celou dobu prdíme, bříško nás defakto netrápí, tak si myslím, že je to právě díky těm probiotikám...
jinak se nám moc líbí v šátku - išek se děsně rád chová a vyžaduje pozornost, takže když potřebuju volné ruce, tak lup do šátku - doporučuju🙂

crawler
26. kvě 2010

@verisek kojení se přeceNuje jim řekni - mlíčkem jdou i škodliviny do miminka, tak at nekafraj!!! zkus taky nějakou um s probiotiky - buduje to miminkám střevní mikrofloru a malej je fakt spokojenej - výjimečně pár minutek pláče, ale pak to z něj vylítne a je to 😉 náš ublinkává. když moc hltá, když vypije nad normu a nebo, když s ním neopatrně hýbu...odkrkne si málokdy...já to praktikuju tak, že mu dávám přesně odměřenou porci- ted 100-110ml a při pití mu lůahvičku vytahuju a dělám pauzy...po jídle ho držím pár minut na stojáka a teprve pak pomalu položím do lehu a je to ok...když jsem to nedělala, tak nám házel po jídle šavle, který letěly obloukem přes celou jeho délku... 😅

t.kosticka
26. kvě 2010

@verisek : já mám pár kamarádů, co mají skoro dvouletýho klučinu... jak se dozvěděli, že jsem těhotná, tak to bylo milion rad od nich...a ta nejhlavnější: "HLAVNĚ MUSÍTE KOJIT A CO NEJDÝL!!!!! A to, že to nejde, to jsou jenom řeči, prostě musíš být trpělivá a ono to pak půjde, nesmíš to kojení vzdát!!!!!"... tyhle řeči mi lezli krkem už tehdy a teď, když vidím kolem sebe spousty lidí, co jim to z různých důvodů nejde, ne jenom z pohodlnosti, jak tvrdili oni, tak bych jim za to dala čočku...Zrovna se jim "poštěstilo", že jim to šlo bez problémů a všechny ostatní odsoudili, aniž by věděli, proč jim to nejde...

Představ si, že kojí ještě te´d, když už mu jsou skoro 2 roky a nemůžou ho to odnaučit....

andrea110409
26. kvě 2010

@t.kosticka
@verisek
kojení ve 2 letech mi přijde divný a trochu společensky těžko únosný 😎

crawler
26. kvě 2010

@t.kosticka no přesně a přitom často kojení nejde kvůli miminku a nebo že se netvoří mlíko...kojení je věda a jsou kecy, že může kojit každá, když chce... 😠

andrea110409
26. kvě 2010

@crawler : nafot prosim úvaz šátku co používáš 😉

crawler
26. kvě 2010

@andrea110409 u krause byla ženská, která kojila školáka!!! no to teprv... 😲

crawler
26. kvě 2010

@andrea110409 dělám kolíbku...až přijde manža, tak nafotím 🙂

t.kosticka
26. kvě 2010

mě osobně to přijde už docela úchylný 😅

craw, "kolíbku" jako úvaz šátku? Já už se lekla, že vyřezáváš...?!

crawler
26. kvě 2010

@t.kosticka úvaz ;-DDD tery já nemám čas ani uvařit natož tady vyřezávat...jsem totálně nevyspalá - Išek je hodnej, ale to noční krmení je fuška, páč ani nestihnu upadnout do tvrdého spoánku a je čas na další krmení...mám šílenej deficit - těhulky fakt odpočívejte, co to půjde- i kdybyste nespaly, tak si prostě jen poležte - pak vám to dá zabrat!!!

t.kosticka
26. kvě 2010

no právě 😀 ...to bych si asi myslela, že jsi superžena...

soniq
26. kvě 2010

Ahoj holky, po dlouhé době se tu zase ukazuju, malej je pořád nevrlej a pláče, trápí ho prdíky a už nevím co mu dát aby byl v poho, porbiotika nám zabíraj jen trochu, ale zkusím to mlíčko od Hipp s probiotikama, to je dobrej nápad. Já totiž musím dokrmovat, mlíko se mi vytváří pomalu. Můžu se zeptat kolik stojí to mlíčko od Hipp? Jinak jak se máte? Kokukám, že máte hodný mimnka narozdíl od mého Kubíka, ale to je asi tím, že vaše krásně prdí, my prdíme strašně malinko a je vidět, že mu to tam tlačinká. My jsme byli min St na kontrole a malej váží 4kg a měří 53cm, doktorka řekla, že přibral strašně moc, ale taky hodně vyrostl tak je jasný, že bude hodně papat a přibírat. Doufám, že se máte všichni krásně a jestli můžete tak mi prosím ještě poradte něco na ty prdíky. Já s malým cestuju, byli jsme několik dní u jeho prababičky, ted jsme u mého tatky do zítřka, takže máme vejlety. Jo a malej je taky trochu nachlazenej z nosíka nám to přešlo do krčku tak občas slyším jak mu tam vadí hleny a Dr na to nic neřekla, asi ji budu muset změnit, protože vůbec nám neradí atd. Tak jestli někdo má něco odzkoušenýho na nachlazení tak taky prosím poradtě. Díky moc a mějte se moc krásně

crawler
26. kvě 2010

@soniq Ten Hipp 1 s probiotikama je to nejlevnější z příkrmů a já na něj pěju jen chválu!!! V kauflandu, Tescu, Rosmannovi apod. ho koupíš za 89,90kč 300g - což stejná váha sunaru tě vyjde přes 200kč - takže rozdíl ohromnej a po sunaru mají děti často zácpy, apod. Náš malej má pravidelnou stoličku a jak jsem psala krásně prdí. Ten Hipp dělají ještě hypoalergenní a pak ještě BIO verzi - to je samozřejmě dražší, ale já kupuju tu obyč s probiotikama a maximální spokojenost🙂 Jinak na ty prdíky - zkus ho dát pást koníky a s nožičkama jakoby jezdit na kole - trochu mu to tam rozpumpovat - třeba to pomůže...😉

soniq
26. kvě 2010

jé, děkuji moc, to je nádherná cena, hned ho půjdu dneska koupit. Mě poradila známá od Nutrilite 1, je tam 800g a stojí to 335Kč. Koníčky pasem a taky cvičíme, ale nezabírá to moc. Tak moc děkuji za radu. Já jednou ho krmím mím mlíčkem, pak zase mu dám Nutrilite a tak nastřídačku pořád. Tak moc děkuji Craw, každopádně dám vědět jak mu to zabírá a věřím , že to pomůže když to píšeš. To ti někdo poradil nebo sama jsi přišla na ten Hipp s probio?

zuzi82
autor
26. kvě 2010

Veri: My už jsme se odříhnutí celkem dobře naučili. Děláme to tak, že po krmení se sednu a trochu se sesunu, takže tak napůl ležím a malého si na sebe položím bříško na bříško (spíš na můj děsný pupek a taky trochu prsa) a lehce ho poklepávám na zádíčka nebo po zadečku. Pokud to nevyjede tak do pěti minut tak ho položím na zádíčka do postýlky a počkám. Většinou se tak do půl hodinky začne kroutit a kňourat, tak si s ním zase tak lehnu a pak si krkne jako starý chlap.
My s prdíkama nebojujeme. Koupila jsem teď nějaké mlíčko od Beby, kde jsou nějaké střevní bakterie a vychází celkem dobře. Myslím, že asi 800 g vyšlo na nějakých 300 Kč. Když si vemu, že Nutrilon je za tu cenu poloviční balení, tak super. A taky večer mažeme na břísko olejíček o Weledy a masírujeme s ním to bříško. 😉

evuss
26. kvě 2010

Pěkné odpoledne, tak jsem konečně dočtla, ale že to byla fuška 🙂 A už ani nevím na co všechno jsem chtěla reagovat 😒
Škytání: to je u nás na denním pořádku. Ale nijak to neřeším, Viky vypadá, že ji to nevadí, tak uvidíme jak dlouho ju to bude držet.
Prdíky: vůbec vám teda nezavidím. Ještě, že ty holky na to tak netrpí. Tak všem pevný nervy a účinný kapičky a mlíčka!!!
Man: to spaní dělá asi to počasí, Viky taky dneska krásně spinká, teď teda prděla jak starej chlap, ale už zase zabrala, což jí poslední dny přes noc moc nešlo. Tak doufám, že bude spát i v noci.
Odříhnutí: to nám taky někdy dlouho trvá, někdy se ani nedočkám a po půl hodině to vzdávám, páč mě upadávají ruce🙂 No a když si neodříhne, tak si většinou potom ublikne.
Kojení: některý ženský to fakt asi přehání. Kojit školáka, to už je trochu divný 😒 Já sem si taky vždycky řikala, že budu kojit tak dlouho, co nám to bude pohodlný, ale když vidím malou co děla s tou bradavkou a nemá ani zuby, tak to na zas tak dlouho nevidím 😀
Holky máte doma už pořádný chlapy 🙂 Gratulujem.
Těhulky, držte se, odpočívejte a když to půjde tak i spětě. Mě teda Viky většinou vyspat nechá, ale dneska spala tak dlouho, nevzbudila se ani kolem druhé, jako obvykle, tak sem se vzbudila sama a šla sem se dívat jestli je v pořádku. No prostě už je to asi noční deformace 😀
Tak snad jsem na nic nezapoměla. Jo ještě jsem se chtěla zeptat, kdy vám přišla první mateřská? Já čekám první mateřskou za duben za furt nic. Vím, že jím to trvá, ale řikala, jsem si že se radši zeptám. Děkuji.
Jo a taky jsem přihodila nějaký fotečky 🙂

soniq
26. kvě 2010

Ahoj Evi, tak to bud ráda, že Viky je hodňoučká a na prdíky netrpí. Mě mateřská přichází kolem 10, plus mínus jeden den. Viky je strašně krásná princezna.

janinka22
26. kvě 2010

evi, ta fotka v osušce je super 🙂 mě došla mateřská rychle, přišla mi už i druhá,nějak kolem 11. května.. ale zatím mi teda nepřišlo porodný a už to bude 2 týdny co jsem žádala.. tak ono to vázne asi jak kde s čím.. 😒

tak mi taky moc neumíme brkat, takže ho chovám jen chvíli po kojení a když nic, tak ho uložím..teda pokud chce spinkat, když ne,tak to je horší. Ale zkusím to jak píše zuzi - když ho uložím a začne řvát, tak znovu chovat,třeba křičí že si potřebuje odbrknout či co.. já furt prostě nepoznám,co tomu našemu prckovi vadí když křičí ☹

k tomu kojení - mě taky přijde divný,když maminy kojí ty větší děti, a pak se to blbě odnaučujou navíc, ale to je každýho věc.. ovšem já mám v plánu kojit max. do 1 roku a plně asi jen tak půl roku a pak kojit + příkrmy.. ještě uvidíme no. Jak tak koukám,tak je vás tu dost na umělým mlíčku že?

evuss
26. kvě 2010

Soni děkuji. Kolem 10. jo. No tak to by mě zajímalo, kam tu moji zašantročili. No ještě počkám, ale pak jdu do nich 😎 Však Kubík je taky pěknej fešák. Už aby bylo pěkně a mohli jsme se domluvit někde na nějakou společnou prochajdu, co...

soniq
26. kvě 2010

jj, přesně, už se těším až vás uvidím. No, ještě počky ale pak je tam seřvi 🙂.

evuss
26. kvě 2010

Jani s tím brkáním to tak určitě zkus. Viky to má občas taky tak a někdy i třeba po hodině a někdy ikdyž je dlouho po jídle a brkla si po něm a někdo ju chová, tak to taky brká 🙂 A to rozpoznávání potřeb při brečení přijde neboj, jsi přece máma.
S příkramama to mám taky v plánu tak od toho půl roku. Taky jsem si řikala, že si najdu nějaký recepty na kašičky a tak a když bude v létě (teda jestli bude při takovým počasí) najaká zeleninka a ovoce, tak jí něco umixuju a dám do mrazáku. Abych jí pak nedávála jen z té kupované...

eriska
26. kvě 2010

teda, tak tady nejsme a vy píšete jak divý🙂

se škytajdou, tak na tu samo taky trpíme, ale většinou je u nás počůraná plínka, nebo mu je zimka anebo je přepapaný🙂 takže další typy😉 a na škytajdu nám zabere dát si trošku mlíčka a je hned pryč..

prdíky, holky, tak to je asi věčný boj, který nemáme šanci vyhrát, jen ho můžeme zmírnit a počkat, až to prostě vyšumí..já musím zaklepat, nás trápí tak jednou za 14 dní a to max. půl hodinky a to stačí pořádně cvičit..včera nám ukázala instruktorka z plaváčku další cviky, jak masírovat bříško a to vám byla v plínce nálož do půl hodinky..mám i knížku masáží a je to super..jinak, jak píše zuzi, my večer mažeme bříško taky olejíčkem od weledy, jako prevenci a asi zabírá, nebo na to tomík prostě tolik netrpí..hlavně teda taky, omezování v jídle..má strava je dosti jednostranná, ale pokud mu tím od prdíků pomůžu, tak to vydržím..

kojení, další věčný boj, my to teď zkoušíme bez kloboučku a tomík je mrška vyčůraná, jen když má náladu, tak to bez kloboučku zvládne, jinak na mě kašle a já ho nedokážu nechat brečet..ale holky, když kojit nejde, tak nejde, dneska je dobrá doba na velký výběr umělých mlíček a věřím tomu, že mimča nijak nestrádají a má to jednu ohromnou výhodu, může vás zastoupit tatínek, což nás kojící nemůže 😖

krkouš, tak ty se nám už občas podaří, asi, čím je tomík starší, tím víc si s nima umí poradit..ale zase, pomáhá nám ho položit a pak zvednout..jinak já ho po koju držím tak 5, 10 minutek..

jani, tys psala o tom opalovacím krému? vybrala jsi nějaký? já koupím asi v lékárně, nějaký pro děti, ale s faktorem min. 30, spíš 40..já mám dost špatnou pleť na opalování, snadno se spálím, tak bych nerada spálila tomíka..jinak, neboj, já taky ještě občas nepoznám, proč tomík brečí, když ho bolí bříško, tak má takový strašný jedák a je to v intervalech, není to,že by brečel v kuse..v kuse většinou brečí, když má hlad, když je počůraný, nebo když se nudí...

verisek
26. kvě 2010

zuzi: a pouzivate bebu sensitive?

skretik
26. kvě 2010

Ahoj holky, tak jsem pridala fotecky naseho Tomaska 😵. Jsem z nej porad tak unesena 😵 😵 😵 .
V noci me teda dost trapi, porad spatne spi,zacinam si myslet,ze se mu nelibi v kolibce, protoze dnes uz jsem to nevydrzela a asi v pul 6 jsem ho dala k nam do postele a v pul10 jsem ho musela budit na papani a ted mi spi uz taky skoro 2hodky v postely. Postylku budu mit az po vikendu, tak pak to snad bude lepsi.
Vcera jsme byli u pi doktorky a uz vazime 3910g a merime 54cm 😅 , rosteme jako z vody, takze vsechno to obleceni co tu mam asi neunosime 😅 .

Chtela jsem se zeptat s kojenim, co vam rikali pediatri, davat kdyz si mimi rekne nebo to nejak hlidat? Me rekla, ze minimalne po 2hodinach, ale on chce nekdy casteji, protoze kdyz pije, tak u toho vetsinou usne, tak se nedopapa ☹ a chce treba za hodku a pul znova, nekdy i driv. Rve mi srdce nechat ho plakat, navic si cuca prstiky a to myslim, ze neni dobry na prdiky (saje mi tim vzduch ☹ ) , takze davam kdyz si rekne, tak snad to je v pohode, v porodnici rikal pediatr, prikladat kdyz mimi chce... Je to des, zase co clovek to nazor, takze to asi budu delat podle sebe, teda podle Tomaska.

Na skytavku taky trpime docela casto a nemyslim, ze by to bylo zimou nebo pruvanem, vzpomente jak skytali v brisku 😉 .

Holky co nekojite, urcite si z toho nic nedelejte, znam spoustu nekojenych deti, ktere jsou zdravejsi nez kojene, a v dnesni dobe jsou uz ty mlicka skvela a zdrava nahrazka kojeneckeho mlika. Pro ty nase miminka je dulezita hlavne ta laska, kterou jim davame!!!!

crawler
26. kvě 2010

@soniq u nás se rýsovalo, že budu plně kojit, ale chtěla jsem mít doma nějakou pojistku - no a nechtěla jsem za to uvalit moc peněz a když jsem v obchoďáku viděla ten Hipp, že je za pár kaček, tak jsem ho vzala. Nakonec je to u nás nutnost (malý se přestal přisávat) a nám plně vyhovuje - malýho zasytí, krásně přibral, prdíkuje, apod. Navíc kamarádka mi říkala, že její malý hrozně zvracel Bebu, četla jsem o zácpách po sunaru...Jen z porodnice jsem měla vyzkoušený Nutrilon, ale to je pěkná páka, takže jsme zůstali na Hippu, když je to bez problému 😉 Teď se zase zkouším rozkojit, páč malý se začal chytat, ale mlíko se mi taky tvoří pomalu - odstříkám až tak po 5 hodinách, ale malý chce jíst co 2-3hodiny. Takže mám stejný problém jako ty - neporadil Ti na to někdo něco? a čím to je, že se tvoří pomalu????nemáš zdání?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru