Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
12. čer 2010

@verisek gratuluju, že se malej umí hezky vyprdět 🙂 myslíš, že pomohl čajík? Išek umí krásně prdět od začátku, ale stejně jsem mu ho koupila - píšou, 1/2 malé čajové lžičky na 200ml vody, což je moc - jak zuzi psala něco o 50ml, tak jsem dala úplně na špičku lžičky...Jo a jak často a kolik mu dovolíš čajíku vypít? včera mi vyžahl 40ml naráz, páč nechtěl pustit lahvičku a dnes si vždy jen 2x lokl a dobrý...

verisek
12. čer 2010

no obcas je videt jak tlaci a trosku se vzteka, ale je to uz lepsi
ja ani nevim co pomohlo, zmenila jsem UM, zacala davat sabsimplex a baby calm, caje jsem mu davala driv taak 2 cajove lzicky pred krmenim, ted jak byly ty horka, tak jsem dala pred krmenim cucnout tak 10ml
ale dneska jsem mu nedavala, protoze jsme byly cely den doma

andrea110409
13. čer 2010

Ahoj holky včera jsem nedělala snad nic jiného než kojila. Snažím se všemožně zbavit se té umělky a tak jsme přikládali jak jen to šlo a snad už to vypadá, že to bude dobré. Nemám nic proti umělé výživě, ale když se s ní má jen dokrmovat tak je to peklo. Věčně sem měla vodu na příkrm buď moc horkou nebo vystydlou protože se nedalo odhadnout jak dlouho budu kojit. Šíma ke všemu ještě nějak nechápe, že když jí lžičkou tak je to taky jídlo, stejně chtěl ještě na závěr k prsu a nebo mi po kojení usnul a připravenou úmělku jsem do něj nedostala. No jsem zvědavá na úterní kontrolu.

crawler
13. čer 2010

ahoj holky🙂 jste asi všechny venku, když už počasí ujde, že?🙂

@andrea110409 budu vám držet pěsti. No je to šílený - já už to tak mám 5 týdnů a se..e mě to - kupu času u prsa a pak ještě kupu času u UM - nejvíc mě nebaví to ustavičné mytí lahví a chlazení a ohřívání vody 😝...Byla bych ráda, kdyby se to už nějak rozseklo a buď jsem jen kojila a nebo byli jen na UM - na kojení to už nevypadá...protože Išek má síly hafo, ale nic se nemění, tahá málo, pomalu a za chvíli usíná i když je po 3hodinovém spánku ☹((

Jinak František se už krásně rozpovídal - nejvíc povídá na plyšové jehňátko😉

Holky jak často čistíte uši a nos?

Jo a jaké plíny se vám zatím nejvíce osvědčily? Já zatím měla huggies a pampers active baby a pampers sleep and play a nejpříjemnější se nám zatím jeví ty sleep and play. Slyšela jsem na ně špatné ohlasy ohledně protékání, ale u nás teda maximální spokojenost a jak voní heřmánkem, tak nám koš na pleny tolik nesmrdí🙂

Jo a jak vypadá místo vpichu po TBC? Našemu malému se tam udělal červený pupínek (tento týden) a vypadá jako by se podebíral...

jajik25
13. čer 2010

craw-mi ten pupínek měly taky,vypadalo to jako by se to dopebíralo a doktorka mi řekla ať to omývám řepíkem ale nic sem na to nedávalo a je to teď už v pohodě,má to sice červený ale jinak v pohodě
Pokud ti doktorka neřekla jinak tak bych to nechala.
Za to nám se včera udělaly potničky na celém bříšku tak doufám že se to brzo ztratí.

verisek
13. čer 2010

ahoj hoolky,
budete nechavat ockovat mimouse prevenarem? nevite jestli si to musim koupit sama a donest k doktorce a kdy se to picha?

jajik25
13. čer 2010

Ahojky tak mi naočkovaný Prevenarem jsme a co vím tak děti narozené asi po 1.srpnu to mají zadarmo,jako mi.A očkovala nás když nám byly zhruba 4 měsíce.

mandragora10
13. čer 2010

Ahoj holky,

Craw...Isek je roztomilouckej 🙂 Ja uz jsem z plinek vyzkousela Huggies, Babylove z DM, uplne obycejne pliny z Tesca, Pampers active baby a sleep and play a vyhovovaly mi Pampers a Babylove. PO ockovani jsme taky meli cerveny pupinek, trochu podebrany, ale casem se to samo vycistilo a ted uz tam ma jen ten pupinek.

Holky, kombinaci UM a kojeni vam nezavidim....umim si predstavit jak je to narocny. Mne staci, kdyz jednou denne odstrikavam mliko a pred kazdym jidlem kvuli blinkani davam trochu mlika s nutritonem strikackou. Obcas se snazim vynechat a jen kojit, ale mam pocit, ze pak Tomik blinka vic.

Na to ockovani se chci taky zeptat.....jednak nevim, proc proti tomu ockovat, zda je lepsi ockovat nebo ne a pak, kdy je to nejlepsi a jak to funguje?

verisek
13. čer 2010

ja ted cetla, ze ten prevenar 13 ktery by mel byt lepsi nez ten klasicky, je taky od 1.5.2010 hrazen pojistovnou, je tam jen doplatek kolem 300,-
ja ho chci nechat naockovat urcite..
a ockuje se od 6 tydne, tak si zitra zavolam doktorca a zeptam se, nebo existuji nejaka ockovaci centra..
mam pocit, ze mis uz ho kupovala

verisek
13. čer 2010

jinak plinky zatim pouzivam jen pampers new baby a premium care, koupila jsem ubrousky sleep and play a prijdou mi az moc zbytecne prevonene, takze tyto plinky asi kupovat nebudu,hodne pry protikaji, coz ten nas mysak je teda pocuranek docela dost.
jinak co vim, tak si hodne pochvaluji activ baby
ja zustanu asi urcite u pamprsek, malymu vyhovuji.. takze menit nebudu
jakou velikost pouzivate, ja ted teprve prechazim na 2.. do ted jsem mela 1, ty jsou do 5 kilo

mandragora10
14. čer 2010

Dobre ranko,

u nas je teda dneska desne destivo, Tomasek od 6 vzhuru, rodice od 4, protoze desne tlacil prdiky. Ted se napapal, kouka na hracky pod hrazdickou, neco jim povida a je spokojenej 😉
Veri, my uz ted o vikendu presli na velikost 3, mame Pampers active baby a ty jsou do 4 do 9 kg....Tomik mel pred tydnem a pul 5,5 kg, takze ted si myslim, ze uz ma kolem 6 kg, takze tahle velikost je idealni. K doktorce jdeme ted ve ctvrtek, tak se ji na to ockovani zeptam.

jajik25
14. čer 2010

Holky já vám tak závidím že doma nejste pořád sami. ☹

zuzi82
autor
14. čer 2010

Dobré ráno,
Veri: my jsme na plenky 2 přešli až teď o víkendu, ale jedničky Matějovi ještě jsou. Ty dvojky má trochu větší, ale jedničky už jsem nekupovala. Jinak jsme zatím vyzkoušeli jen Tesco a Huggies a ty Huggies nám hodně vyhovují, takže u nich zůstaneme. Jen máme koupené dva balíky Pampers Sleep and Play, co jsme dostali jako dárek, tak uvidíme, ale to jsou až trojky a do těch máme zatím daleko. 😉
My jdeme k doktorce v pátek a taky budeme řešit nepovinné očkování. Tak jsem zvědavá. co se dozvíme. Já chci určitě očkovat proti meningokokovi, tak uvidíme, co nám paní doktorka poradí.
U nás byl víkend ve znamení oslav. V sobotu tu bylo asi 20 lidí a grilovalo se, takže celkem honička. ještě že tu byla moje mamka a pomohla mi. já chystala jídlo a ona uklízela, tak se to dalo. Venku bylo teda hodně horko, ale seděli jsme ve stínu, tak to bylo lepší než ten dnešní déšť. Jak naši včera odjeli, tak jsem v devět totálně vytuhla a nebyla jsem pomalu schopná ani Matěje uložit. Před spaním ho ještě manža nakrmil, takže Matěj vydržel až do pěti a pak ještě ve velké posteli usnul. Ze soboty na neděli dokonce vydržel až do šesti, takže naprosto bomba noc.
Taky jsme ve čtvrtek zkoušeli nějaké to mazleníčko a z mého pohledu se vydařilo. Nic mě nebolelo a dokonce bych řekla, že to šlo podstatně líp, než před porodem. Jen manža z toho nic moc neměl, protože se pořád bál, že mě to bude bolet. 😅

zuzi82
autor
14. čer 2010

Taky jsem přidala nové fotečky Matěje

andrea110409
14. čer 2010

@crawler ahoj, s plínama jsne na tom jako ty. Uši nečistíme vůbec...doktorka to nedoporučila a nos podle potřeby, většinou mu jednou za den odsaju hleny co se mu usadí v dirkách ....tekutou rymu nemá.

andrea110409
14. čer 2010

@crawler TBC se nám podebralo hodně a samovolně to praská a čistí se to, doktorka řikala ať s tím nic nedělám a nechám to se takhle čistit...už se nám to zmenšilo a snad se to brzo zahojí, ale to první nalití hnisem bylo ošklivé 😒

jasekd
14. čer 2010

Ahoj, snad nevadi, ze sem obcas mrknu. Mam totiz kluka o den starsiho nez Eriska, tak vas obcas ctu, protoze mate uplne stejne starosti jako ja a je tu vsechno, nemusim hledat ruzna temata na kojencich apod 😉
Mam dotaz na Veriska, myslim, ze jsi menila znacku UM, tak jestli si malej zvyknul hned,nebo jste s tim museli nejakou dobu bojovat? My meli Nutrilon AR (malej ma gastroesofag.reflux, porad hrozne zvracel, ale ted se to hodne lepsi, tak chci zkusit neco "obyc", to ARko ho dost zacpava..)
A Craw, mela jsi i jinou znacku nez ten Hipp? Jak to tu chvalis, laka me to, i ta cena proti Nutrilonu...

Co se tyka TBC, malymu se to taky podebralo, praskalo... uz to je o hodne lepsi. Je to normalni a dulezity bylo, ze nemel zadny jiny reakce, teploty atak, toho jsem se bala vic.

A souhlas s temi, co koji a dokrmuji, je to strasna prace, ale dokud ma aspon tretinu ode me, snazim se vydrzet. Mne bylo doporuceno stridat, jednou kojit (z obou prsou), jednou Nutrilon, ze se mliko stihne vytvorit, mne se dela pomalu. Jeste nedavno to stacilo, ted uz vetsinou musim i po kojeni dokrmit, ale treba jen 30 ml a to neni tak zle. Pouzivam teda flasku, davat celou davku strikackou by asi neslo 😖 Zkousela jsem i jinak, treba pokazde z obou prsou a pak dokrmit, ale hrozna prace, navic se malej nalokal desne vzduchu, zvracel, kroutil se... A kdyz jsem to pocitala (mam vahu, taky teda dost lita, jak jste si tu stezovaly, to asi kazda), tak s tim doporucenym stridanim (poradil primar z gastro poradny, kam chodime kvuli tomu GER) si ode me vzal nejvic, takze u me to caste prikladani nefunguje, ale to je asi u kazdyho jinak.

Mate tady samy krasny mimina, uzivejte si jich, at jsou zdravy a hodny a mer at si uziva tehotenstvi a vsechno je OK.
Ahoj

mercedesse
14. čer 2010

Ahojky holky, bohužel nestíhám vůbec dočítat, tak doufám, že jste všichni v pořádku. Já teď volala na výsledky triple testů a jsme naprosto zdravíííí, huráááá. Moc moc se mi ulevilo. 😀

andrea110409
14. čer 2010

@jasekd s tim dokrmovanim jsme na tom stejne...ja davala treba jen 15 ml ale ta piplacka..........vyvarit, prevarit, odvazit a po lžickach nakrmit 🙄 Ale treba rano nemusim prikrmovat vubec, to mu nevadi, vecer je krize.
Co se taky prikrmu tak mi rikala lekarnice, ze do jedne skupiny patri Nutrilon a Hami a ostatni uz jsou od jineho vyrobce a tak pokud blinkal Nutrilon tak bych se vyhnula jeste Hami.

andrea110409
14. čer 2010

@mercedesse moc moc gratuluju a uzivej si to ....ta moje kamaradka jsou taky zdravi 😎

katy007
14. čer 2010

Ahoj holky,
tak my před hicem v pá utekli na chatu tam bylo alespoň dýchatelno a Aďa byla moc spokojená. Trochu jsem se bála jiné prostředí, ale v pohodě, max. spokojenost. Ve čt byla ukňouraná z toho horka, začala jsem ji dávat i čajík, kojení nestačilo, pořád jsem lítala nahá s malou u prsu.
Pusa mi už splaskla, ledovala jsem to, ale pořád to bolí jak mi ty dásna řezala tak je to dost citlivé.
Malé jsem koupila i krásný čepeček na Slovensku a moc ji sluší.
A taky si pořád dává ruku do pusy tak nevím zda je furt hladová zda další spurt nebo zda objevila že má i ručičky
😅 nevíte co s tím?
A jdu vás dočíst 😉

andrea110409
14. čer 2010

@katy007 s rucicikama jsme na tom stejne a vzhledem k tomu ze mame problemy s tou vahou tak mam vzdycky pocit ze ma hlad. Pry to ale tak neni myslim ze je to objeveni rucicek. Ja sem caj nedavala, v lekarne mi rekli zvysit prijem tekutin u me a casteji kojit. Jsme z toho zmatena jak vcela, nevim jestli to dokrmovani ve finale neni blbost jestli proste jen nema zizen a co clovek to nazor. Rozhodnout se co je spravne je docela prekerka 😠

miselaniki
14. čer 2010

ahoj holky,
@mercedesse - to je výborná zpráva, moc gratuluji.
@zuzi82 - no u nás sex ještě nebyl, čekala jsem na prohlídku, tak snad už se k tomu dostanem🙂)) malý je kouzelnýýýý
Já nějak nestíhám psát🙂. Prohlídka na gyndě v pořádku, malého mi v parku hlídala kamrádka, brouček celou dobu pospal v tom šíleném vedru a vydržel až domů na kojení, byla jsem moc ráda. Jdeme tento týden na očkování na rotaviry, tak snad nebude mít žádnou reakci. To tbc - tam má trochu vřídek, který odpadne a zas se vytvoří, ale zvětšené to nemá.
Plenky používáme jenom Pampers a kdyby měli premium care i ve větších velikostech než 2 tak je budu kupovat, jsou sice drahé, ale skvělé. Zatím jsme u velikosti 2 - malý má 4300g od poslední kontroly.
Jo a taky jsem přidala fotky do albíčka.

katy007
14. čer 2010

Tak my používáme taky jen Pampersy, čaje mi v tom čt vedru malá za den vypila 1/2 hrnku. Jinak taky v tom vedru máme problém s kakáním, chudák už 2 dny nebyla, ale jak to pak na ni příjde tak to je síla fakt!

Já přikrmovala ze začátku přes stříkačku teď už nepřikrmuji, ale čaj jsme taky dávala přes stříkačku se lžičkou mi to tenkrát vůbec nešlo.

andrea110409
14. čer 2010

@katy007 o kakani mi povidej my vcera kakali po 14 dnech 😠

katy007
14. čer 2010

Andy: já kvůli tomu volala dr. pač mi taky říkali, že když kojím, že to stačí, ale v tch vedrech jsem si nebyla jistá a dr. mi řekla, že jak je víc než 28C raději dát trochu napít.
Jinak my očkujeme v př. týdnu rotaviry, Prevenar chci taky a př. čt na poradně budeme řešit očkování a propíchnutí oušek.

Craw: nos čistím denně odsávačkou a uši vůbec jen otírám, prý se tam vůbec dětem nemá sahat, že raději ať mají "bahňáky" než čištění špulkami do uší.

Pokus o sex u nás už byl, ale ještě mě to trošku bolí.

katy007
14. čer 2010

Andy: a řešila jsi to s dr.? Já v knize četla že kojené děti i 14 dní nekakají a je v normě, ale mě to příjde že ne, že i pak musí bolet bříško, apod.

crawler
14. čer 2010

ahoj holky🙂
@verisek mě taky ubrousky sleep and play nijak nenadchli, ale plíny voní zcela jinak a lehce. My jsme je dostali jako dárek a myslím, že je budeme i kupovat. Nám teda neprotekly ani jednou - přebaluju co 3 hodiny před každým jídlem a plínu má někdy i půlkilovou 😀
@jasekd ahojky🙂 Hipp je od rakouského výrobce a dělá hypoalergenní, BIO a s probiotiky. My jsme na tom s probiotiky (300g za 80-90kč) a jednou jsme měli i to BIO (300g za 120kč). Nám perfektně vyhovuje, ale je docela problém ho sehnat - můžeš si ho samozřejmě objednat v lékárně (to bude ale asi dražší) - my ho kupujeme v Rosmanovi, Kauflandu a Tescu. Měli by ho mít i v Hypernově, ale včera jsme lítali a nikde ho neměli - nakonec jsme sehnali 2 krabice v DM drogerii, tak jsme vzali ještě BIO výživu BAbyLove (800g za 130) - ta je německá. Tu začnu dávat dnes, tak uvidím, jaká bude reakce - dám vědět🙂 Jinak já byla na stříkačkách až do 80ml - to jsem krmila přes hodinu - bylo to šílený, takže pak už jsem šla na lahev a max. spokojenost.

JInak Išek tradičně blinká jen mateřské...Já jsem vždy nadšená, když se pěkně přisaje a zvládne něco vycucat a on to pak většinou vyblindí ☹ UM nezvrací...

Holky, co se snažíte kojit a zároveň jste i na UM - já už mám chuť s tím praštit - vím, že každá kapka MM je dobrá, ale já už jsem z toho uondaná...Byla bych šťastná, kdyby už bylo jen to nebo ono, ale obojí mě vysiluje...U nás je to tak, že je malej zhruba 3/4hodiny u obou prsou a pak vypije ještě cca 80ml z lahve a někdy i 120ml. Říkám si - má to vůbec cenu, když si za takovou dobu vytáhne kuloví?...Jak byste to řešily? Nejde mi se rozkojit, protože mlíka mám pořád stejně málo díky tomu, že ho Išek nevysaje...

andrea110409
14. čer 2010

@katy007 řešili jsme to a vzhledem k tomu ze mel stolici na ceste tak v pohode, ale mam pocit ze brisko ho spis bolelo po vykakani. DO te doby prdikoval a byla to parada tak dobre mu jeste nebylo a od vcera uz se zase prdiky trochu ozyvaji, ze boli.
A v těch vedrech já dokrmovala a měla ho u prsa snad furt a nikam jsme nechodili. Příště to asi zkusím jinak, ale to je prostě o tom že je to první dítě a člověk hledá cestu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru