Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
16. čer 2010

@andrea110409 a vy jste pribirali hodne? ja davam malymu bebu, podle davkovani co tam je, v 2 mesici by mel vypit zhruba 800ml denne, takze to tak plus minus dodrzuju a pribira kolem 200g za tyden, nekdy trochu vic, ale rozhodne to neni nic tragickyho, nektery deti priberou treba pul kila za tyden

andrea110409
16. čer 2010

@verisek ne hodně ve špatném slova smyslu, ale hodně jako na nás protože Šíma s tím měl teďka trochu problém 😉

mandragora10
16. čer 2010

Ahoj holky,

jeste pridam nase zkusenosti: Tomik ma hrazdicku uz 4.tyden, prvni 3 tydny na hracky jen koukal, vydrzel pod ni tak 10-20 minut, kdyz ho prestala bavit, zacal pofnukavat, tak jsem ji musela odendat. Teto tyden uz do hracek umi vedome i bouchat, smeje se hlavne kdyz na ni pustim hraciho medvidka a na hracky povida.
Kolotoc na postylce poustime jen obcas, bavi ho, jen kdyz hraje, kdyz zastavi, hned se ozve, at ho mamka pusti 🙂
Do postylky vecer chodi kolem osme az desate, jak to vyjde s krmenim, odkrkne si a odneseme ho do postylky, usina sam, obcas zaplace, ale neni to rev, tak jdeme podat dudlik, pohladime a vetsinou pak zabere sam nebo proste jeste kouka a usne pozdeji.
V loznici mame tmu, budi se v noci uz jen jednou, vetsinou kolem ctvrte a pak spime do 8, nekdy vyjimecne i dyl...dnes do 9 🙂 Pres den chrupe na gauci, do kolibky uz se nevejde 😉
Krome hrazdicky mame hracky na kocarku, ma hrajici mesicek, ktery se mu taky libi a pak jeste oranzovou vcelku. S tim si teda nehraje sam, to musi pomoct mamka. Co se nam ale osvedcilo je chrastitko zaviraci spendlik, ktere uz udrzi v ruce a vydrzi si s nim hrat sam, zkousi ho strkat do pusy - zatim mu to moc nejde 🙂
Jinak ho davam pres den hodne i na brisko...nekdy pase koniky, nekdy - jako treba ted, na brisku usne 🙂
Na kontrolu jdeme k doktorce zitra, tak se taky chci poradit ohledne ockovani, zda dat ci nedat a kdy. No a hlavne jsem zvedava, kolik bude vazit, jestli uz nas cvalik ma 6 kg 😉
Jinak vcera jsme oslavili druhy mesic, to to leti.

skretik
16. čer 2010

@mandragora10 Ani nevis jak ti zavidim 😀. My porad v noci vydrzime, prvni pauzu 3hodky a pak uz se budi po 2hodinach a od 6 je vzhuru-hruza. Vecer obcas usne v postylce sam, ale taky ne vzdy se zadari 😝. A ted posledni 3dny je docela protivny i pres den. Moc dlouho v klidu nevydrzi, prijde mi, ze se zacal prat s usinanim, takze nemuze zabrat a vzteka se. Uz jsem zjistila vybornou vlastnost satku, jsem moc rada, ze jsem ho koupila. Tak mi vetsinou usne, blby je, ze ja si nemuzu dat slofika s nim ☹. Snad se to uz brzy nejak srovna.

Holky Tomaskovi se udelala na tele takova krupicka a takove hnede stoupecky (malinkate), nevite co by to mohlo byt?

Tak a ted vas jdu docist, malej spi v satku 😅

mandragora10
16. čer 2010

@skretik To chce cas....Tomik takhle zacal spat teprve pred 2 tydny...do te doby chtel v noci jist taky po trech hodinach, pak jsem zacala pozorovat, ze se to protahuje jednu pauzu na 4 -5 hodin a pak najednou skok a jen jednou za noc. Je to vysvobozeni, protoze ja jsem spavec a to nocni vstavani me ubijelo.
To je fajn, ze satek zabira....my ho nemame, mame jen klokanku a nejak si furt netroufam ji vyzkouset.

skretik
16. čer 2010

@mandragora10 dekuju za podporu, doufam,ze to tak taky bude 😉 . Ja jsem taky spac,takze je to docela narocny, pres den jsem v pohode, ale v noci jsem vzdycky uplne vyrizena... no asi to znate. Ted se nam jeste oprudila prdelka, nevim z ceho, bud z nejakeho jidla (pomeranc nebo rajce) a nebo z vlhcenych ubrousku Huggies (predtim jsem mela pampers, sice to moc nepouzivam, doma ho otiram mokrou zinkou, ale nekdy v noci jsem lina nechat otect teplou vodu,tak to sem tam pouziju a asi by to odpovidalo vymene tech ubrousku... Snad to brzy zmizi.

Ohledne toho ockovani, taky uvazuju nad tema rotavirama, poradim se s doktorkou. Rada bych ho usetrila takovych problemu, myslim, te uz tak ten start do zivota nemaji ty nase miminka jednoduchy 😅 ...

My jdeme dneska na kyclicky, tak doufam, ze to bude v poradku.

miselaniki
16. čer 2010

@mandragora10 - tak to máte super s tím spaním, u nás je to tedy ve čtyři kojení a pak tak kolem šesté sedmé. Ale i tak jsem ráda -do těch čtyř je to pohoda.
Jinak Kryštof miluje kolotoč nad postýlkou a má tam povešené dve hračky od Lamaze, do kterých mlátí jak divý🙂). To mu vydrží už tak 10 -15 minut. Hrazdička u nás zatím moc nejede, ale zkouším dál. Pak ho baví když mu zpívám a u toho tancujeme, nebo když si říkáme prstíkové říkanky ( ukazuji mu na prstech), nebo jak veliký naroste a tak🙂). Hlavně musím koupit ten zavírací špendlík jak tady píšete, nemá nic tak malého co by udržel v ruce.
Jo holky chystáte se na nějaké plavání nebo cvičení s prcekm? Jo a používáte někdo babyvak - já ho do toho neumím nasoukat @skretik - máš můj obdiv s tím šátkem🙂.

jasekd
16. čer 2010

@mandragora10 spendlikse da normalne koupit? ja ze vsichni psali, ze ho maj po nekom, ze je to stara hracka, a ze je super...
@skretik ja satek mam, ale nam se nedari ☹ nejsem schopna ho tam dat ve spravne poloze, kolinka vys nez zadek, kulata zada... celej se napne, prohne a zacne jecet.. takze satek asi prodam, chtela jsem ho, jak furt blinkal a musel bejt zvednutej, ale uz se lepsi a docela dobre spi, tak se na to asi vykaslu. to nocni vstavani nezavidim, ale je malej, bude lip...

jasekd
16. čer 2010

@skretik hele, mne se hnusne oprudil presne po tech ubrouskach Huggies... u nas taky nejlepsi mokra zinka, jinak ubrousky babylove.
@miselaniki svoje zkusenosti se satkem uz jsem psala 😀

skretik
16. čer 2010

@jasekd fakt? Plenky huggies mu nevadi, ale ty ubrousky asi teda jo, musim to vyzkouset. Doufam, ze se mu to brzy zahoji.... No on mi taky v tom satku nechtel byt, ale v pondeli jsem to zkusila znova a krasne se v nem uklidni. Na kazde mimi proste plati neco jineho , ja jsem rada, ze na nas tohle funguje 😵

jojo ten spendlik se da koupit, taky ho mame, ale zatim jsem ho teda jeste nevyndala, sice uz sem tam zareaguje na hracku, nejradsi ma motyla od Lamaze, ale neni to jeste tak, ze by ho to natolik zaujalo, ze by si vyhral sam, no jsme jeste malinkaty 😀

mandragora10
16. čer 2010

@jasekd Jojo, koupila jsem ho v nejake obchudku pro deti v jednom obchodnim centru a jeden jsme jeste dostali jako darek, takze se urcite koupit da na ruznych mistech. Mne ho prave vsichni doporucovali, ze je to nejlepsi prvni chrastitko, ze je nadherne lehky a fakt to funguje Jinak Tomik ma dneska nejakej ospalej den, chvilku byl v sedatku, ale hned klimbal, tak jsem ho dala na deku, at jeste chvilku cvici na brisku a usnul....mrknete na fotku 🙂

ivet6
16. čer 2010

Ten je krásně sladěnej - modro bílej 🙂 A kolik už měří?

ivet6
16. čer 2010

Holky, jak se stravujete? Já sem četla, že by se měly jíst 2x týdně mořský ryby kvůli jódu během kojení...?? Já nějak tu výživu nestíhám řešit....Jíte zdravě nebo ty ryby?

baterka
16. čer 2010

ahoj holky, chvíli tu nejsem a vy píšete takový romány 🙂
byla jsem včera s Markem mrknout doma, manžel tedy maká, je to úžasný, snad se budeme brzy stěhovat
Marek zvládnul cestu tam i zpátky v pohodě, jsem ráda.

@ivet6 zdravou výživou jsem normálně doslova posedlá 😀 , jsem vegetarián (ale občas jím ryby, tak jednou týdně, ale jen sladkovodní a z ČR) a nic než bio nejím, snažím se jíst pětkrát denně, ale s prckem je to trochu na huntě..., ale zrovna si vařím těstoviny s tempehem, tak snad to dneska nějak zvládnu 🙂 jak to zvládáš ty?

baterka
16. čer 2010

@mandragora10 tomík je nádhernej, to Marek na bříšku takhle rozhodně neusne

ivet6
16. čer 2010

@baterka no já na zdravou výživu nejsem vůbec 🙄 Takže frčim na jogurtech a kefírech s vlákninou a lněným semínkem, na melounu a meruňkách a pak podle chuti, což je bohužel čokoláda 😝 No musim tam vložit ještě ty ryby a zeleninu, nedá se nic dělat 😀
Já dneska dělám boloňský špagety - taky super zdravá věc 😖 , ale mám na ně dost chuť 🙂

verisek
16. čer 2010

ahoj holky, tak to my mame dneska urvanej den, cely dopoledne, nic ho nebavi, ted teda konecne spi
tady zase hnusne, celej den prsi a je zima, ja budu po 5 letech v lete v CR to bude teda sila, jestli bude takove leto.. 🙄

janinka22
16. čer 2010

@ivet6 já taky na zdravou výživu nejsem a jím co mě napadne a na co je čas..jinak čokoládou apod. se taky dost cpu,ale teď to chci omezit,páč si myslím,že se mi to začíná odrážet na váze a nerada bych zase přibírala.. 😎 jinak s tím jodem-u mě nehrozí že bych 2x týdně snědla rybu-jím vitamínky pro kojící a tam ta dostatečná dávka jodu obsažená je,takže doporučuju nějaký vitamínky určitě papat-už kvůli tobě 😉

@verisek tak Adámek je dneska kupodivu pro změnu hodnej a hodně spinká.. asi je to tím počasím a na každýho působí jinak.. jen doufám,že mi to nevynahradí v noci 😀 já si taky neumím představit,že takhle bude celý léto..ale prý by mělo být od začátku července zas hezky,tak uvidíme.. ale je to na prd,dneska jsem ani nešla ven,celý den tu prší 😒

janinka22
16. čer 2010

holky,já mám jedno prso větší než druhý a je to docela dost vidět ☹ nemáte na to nějakou radu? Napadlo mě jestli z něj i trochu neodsávat,aby se to trochu srovnalo.. normálně když jsem oblečená tak si toho nikdo nevšimne,ale chtěla bych se taky líbit manžovi! A to nevím nevím s rozdílně velkýma prsama jak budu přitažlivá 😔

ivet6
16. čer 2010

@janinka22 aspoň si manža bude moct vybírat 😉 Néé, já myslim, že se to samo časem upraví - ty už budeš končit šestinedělí, tak pak určitě 😉
A co sex holky, jaký to po porodu bylo, já mám z toho docela strach už teď 😒

zuzi82
autor
16. čer 2010

Ahojky,
tak my byli na kontrole s kyčlema. Pan doktor nás pochválil, že to je výrazně lepší, nicméně musíme dál nosit plíny naširoko a cvičit s nožičkama. ☹ Na kontrolu jdeme až koncem července, tak doufám, že pak už nám to odpadne.
Ivet: Tak my měli sexík včera podruhé a bylo to super. Nevím, jestli je to možné, ale mám tam tu dírku nějak větší, buď je míň zašitá, nebo je to tam roztáhlé od té Matějovi hlavičky. Dřív mě to na začátku dost často bolelo a teď to jde krásně. Manža teda už tak spokojený není, ale já doufám, že se to už nestáhne. Já si to teď teda užívám víc než před těhu. Tak neboj, až se zahojíš, tak to půjde samo. Já začala mít chuť až někdy minulý týden. Do té doby jsem si to vůbec nedokázala představit. Myslela jsem si, že už jsme se sexíkem skončili. 😅

ivet6
16. čer 2010

@janinka22 ještě mě napadlo, že bych to neodsávala, aby se ti v něm ještě víc nazačalo tvořit mlíčko 😠
@zuzi82 no tak super, a manžel jako "kloktá" nebo co se mu nezdá?

zuzi82
autor
16. čer 2010

@ivet6 No říká, že to předtím bylo těsnější, takže lepší. Ale on si zvykne 😅
Jani: taky bych neodsávala.

mandragora10
16. čer 2010

@ivet6 Dekujeme, zitra jdeme na kontrolu ve 2 mesicich, tak vam pak pisnu...tipuju, ze bude mit kolem 60 cm a 6 kg 🙂 Zdrava vyziva u me nehrozi, jim hodne nepravidelne, rybu tak maximalne jednou tydne a im spis morske. Ze zacatku jsem ulitavala na sladkym, ale ted uz me to pomalu prechazi a obcas si uz i dam vecer po kojeni decku vinka 😉
Jinak prvni sex nic moc, trosku me to bolelo, tak pevne doufam, ze priste - treba ted o vikendu, to bude lepsi....ja blbec koupila vroubkovany kondomy pro vetsi rozkos a pekne to drhlo...au au ☹
@baterka Diky....no vsak je taky mladsi nez nas Tomik a tomu se zacalo na brisku libit az tak pred 14 dny, tedy okolo 7 tydnu.
@janinka22 Jani, ja mam stejny problem, mam i pocit, ze v jednom prsu mam vic mlika nez v druhym....no pevne doufam, ze az prestanu koji, tak se to upravi.
@verisek My dneska taky mame urvanej den...v poledne zacala a pobrekava az do ted, nic moc nepomaha, tak snad aspon bude dobre spat....

skretik
16. čer 2010

Tak my mame kyclicky moc krasne, podle pana doktora, ale pry preventivne je lepsi davat to siroke baleni, ale me se do toho nechce, davali /davate to siroke baleni? Doktor rikal, ze je dulezite mit kolena od sebe a to Tomasek ma porad, kdyz spinka je rozcapeny, tak nevim, nechce se mi ho trapit, ale zase abych neco nezanedbala 😕 .

@janinka22 taky bych radsi neodsavala, i kvuli Adamkovi ne, aby se mu to mlicko stacilo delat. Neboj po kojeni se to urcite zlepsi a treba i driv.

@ivet6 ja teda taky zdravou vyzivu nejak uplne nemam, snazim se jist mlecne vyrobky a sem tam nejakou tu zeleninu nebo ovoce, ale zatim jim dost nepravidelne, podle toho jak Tomasek dovoli 😅. A na sladkym jsem ted taky ujeta a ke vsemu mam porad hlad, chodim jist i v noci 😅. Takhle ty 4kg co mi zustali dolu asi nedam 😝

@mandragora10, @verisek nas Tomik je takovy bez nalady uz 3den, vlastne od te velke zmeny pocasi. Nakojim ho, tak max hodku vydrzi byt v klidu a pak place a place dokud ho nejak neuchovam, bud v satku nebo v kocare nebo v naruci... nevim co s nim je. Snad se zase brzy srovna....

Ja abych rekla pravdu na sexik uz docela chut mam, uz nekolik dni 😅, vubec nic me neboli, zahojilo se mi to hrozne rychle, jen porad spinim, tak se mi do toho jeste radsi nechce a do kontroly to vydrzim, snad 😅

skretik
16. čer 2010

Jo a holky jite ted nejake vitaminy? Janinka psala, ze ano. Ja je tu mam, ale jeste jsem nejak nezacala, ale asi bych mela, kdyz nejim tak jak bych mela, co?!

eriska
16. čer 2010

ahojky holky,

musím říct, že františek je moooc krásné miminko, dneska jsem si ho i pochovala, těšila jsem se, jak si poňuchňám miminko a on je to už kus chlapa🙂 a jak je jen v bodynku, to by se tomík utřásl..

u nás zdravá výživa nehrozí, mně to nijak nebere, jím, co mi chutná, na co je čas připravit (takže nejčastěji stará houska a salám, sýr, žervé) a tomík prospívá, tak co..jinak mě chuť na sladké nepustila, delisky jsou mňam, mňam..a na čem teď ulítávám je cuketa, paprika, žampionky, rajčátka osmahlá na másle a zapečená s mozarelkou..

craw, tomulka křičel tak hladově, že jsem tam našla lavičku, vytáhla tričko a baštili jsem..samo, musela jít zrovna základka běhat fiťák a rozcvičovali se mi za zády, tak jsem se pořád modlila, aby už dobumbal a ono nic..dal si pořádně a pak dvě hodiny chrupkal jak zabitý 😅 fotky dávám k sobě do albíčka

man, teda, to je úžasný, jak tomášek spinká na bříšku..to ten náš by takhle neusnul..leda by pod ním nebyla deka, ale mamka 😅

já zase přidávám fotečky z dnešního srazu s craw s íšou..

měly bychom nějaký srázek koníkovců dát do kupy

crawler
16. čer 2010

Pěknej večír🙂

tak my byli dnes taky na kyčličkách 🙂 doprovodila nás Eri s Tomínkem, tak to bylo hned lepší, páč maminka zapoměla doma savičku na lahvičku, tak musela běžet do lékárny koupit a Eri mezitím mohla konejšit hladového Františka:_) 😀Holky, mě taky bylo doporučeno široké balení, nicméně Išek má kyčle v poho, tak nevím proč je dávat...přijde mi to zbytečné - co myslíte?
@janinka22 já měla jedno prso lehce větší už před tím a během těhu se rozdíl zvětšil - dělá to celé číslo - jedno prso mám B druhé C :-/ Nevím, zda se to zlepší - manža to bere s humorem - jedno je prostě "mrňous" no...😀 Každopádně neodsávej - bylo by to asi ještě horší😉

já dnes koupila Iškovi hračky - a mimo jiné ten špendlík o kterém jste mluvily - paní mi říkala, že je to suverénně nejprodávanější hračka už 12 let, co ho prodává 🙂

co se týče jídla, tak já první 4 týdny vůbec na sladké neměla ani pomyšlení, teď už bych si dala, ale hlídám se, snažím se jíst pravidelně, abych těch zbylých cca 8kg dám dolů 🙂 na tohle mám blbý, že jsem po sekci, páč se sportem zatím nevím - musím se zeptat mudry, ale tuším, že je tam větší omezení :-/

tady je počasí pěkné - pršelo myslím jen v noci z neděle na pondělí a jinak nee...tak přeju ať k vám na moravu to brzy dorazí🙂

Držte mi holky pěsti - zítra mám zkoušku z Politické geografie :-/ Snad to dám.... 😝

Jinak souhlas s Eri - takový sraz by byl supr - bylo totiž bomba sledovat ty naše dva prcky (Tomínka a Iška ) - natož kdyby jich bylo ještě víc a mezi nima pár princezen - to by byla show 😀

mandragora10
16. čer 2010

Craw, Skretik....tak my meli taky davat preventivne siroke baleni - 2 pliny navic, i kdyz vse bylo v poradku....davala jsem mu to asi 3 dny, byl opruzenej, tak jsem se na to vykaslala....po mesici na kontrole bylo vse v poradku a pliny uz davat nemusim 😉
Craw....drzim palecky zitra na zkousce...te obdivuju, ze se zvladas jeste ucit....hold jsi proste mladsi, tak mas jeste elanu na rozdavani 😉
Jojo, srazik by mohl byt zajimavy....no aspon my tady v Praze bychom ho casem mohli udelat...Skretik a Ivet....

ivet6
16. čer 2010

@mandragora10 a Terka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru