Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
22. lis 2009

Crawler: No bude to přes měsíc...už. Necháme si to říct protože bych to já určo nevydržela, jsu zvědavá ženská. Holky, budu se loiučit....tak snad brzo tady zase budu...mějtze se hezky, ahojky

crawler
22. lis 2009

tak až to budeš vědět, tak napiš ať máme tabulku zaplněnou a nejsou v ní mezery😀

andrea110409
22. lis 2009

crawler: mě "provokoval" ráno a odpoledne a teď už je v klidu. Já ho necítila zase předtím, naše mimnko je opravdu tabulkové a jeho kopanečky cítím až od 20 tt. Tak doufám, že mu to chvilku vydrží 😉 😉 snad budu pak i klidněji spát protože do ultrzvuku máme ještě týden 😒

evuss
23. lis 2009

Ahoj holky,

Crawler tabulka je super! Dodatek údajů věk 22, otěhotnění netuším, pohlavní překvápko, jména Viktorie/Tobiáš, TP zatím 12.4. 🙂 a porodnice Boskovice.

Jinak jsme byli v sobotu nakupovat v Polsku a neodolala jsem a koupila sadu do kolíbky (polštářek, peřinka, povlečení, mantinel, nebesa) a to vše za 1.200,- No nekup to 🙂 A taky máme kočárek. Když sem ho viděla nemohla sem ho tam nechat, tak už se parkuje u babičky. Jo a taky jsme pořídili peřinku s polštářem do postýlky. Takže já už můžu rodit 😀 Dneska to nafotím a pochlubím se, teda jestli mi ježíšek půjčí sadu, hned mi ji zabavil 😀 Mám z toho hroznou radost!

Všechno jsem to tu od čtvrtka nedočítala, ale všimla jsem si že byla řeč o pohybech. Tak mi kopem, kopem, ale nějak to nemůžu chytnout na ruku. Zítra jdem na kontrolu a ve středu konečně na UTZ, já snad ani nedospím. Už se moc těším až špunta uvidím.

katy007
23. lis 2009

Ahoj holky,
jak po víkendu? V so jsme byli v PL v Rybniku, ale celkem nás to zklamalo, už se to tam nějak zhoršilo, anebo my jsme moc rozmlsaní. Více věcí je tedy v malé Zabielkowě. Tak nakonec jsem si jen koupila novou podprdu (ze straých jsem nějak vyrostla) ale suprově sedí až mě mrzí, že jsme si nekoupila za ten peníz 2. pak jsme si s P. koupili nové papuče, piškotkovi jsme koupili první botky - kožíškové capajdy a nádherný obleček se želvičkami - hold jak jsme ho viděli neuměli jsme odolat pak jsme koupili ratanový koš a vyrobíme z něj koš ala Nanán.
V ne jsme se šli projít ke tchýni a tak ledový vítr, že jsme pak seděli u gamat s čajem v ruce a zpět už raději jeli busem.

katy007
23. lis 2009

Doplnění do tabulky:
těhotněla jsem: cca konec července 09
pohlaví: snad budeme vědět 30.11.09
věk: 29
porodnice: Fakultní nemocnice OV
termín porodu 20.4.2009
vybraná jména: zatím tajemství, dívčí jméno ještě dolaďujeme 🙂

zuzi82
autor
23. lis 2009

Dobré ráno,
ty pohyby vám závidím. Já pořád nic.
Poslední týden mě vždy večer hrozně bolí záda v kříži. Jak si večer lehnu k tv na gaučík, tak potom vstát je síla. Máte taky takové problémy? Už se těším až se přestěhujem a já budu mít dost místa na cvičení na balonu. Doufám, že to pomůže.

miselaniki
23. lis 2009

ahoj holky,
přeji hezké ráno, ale když se podívám z okna tak nevím jestli je to možné, v Brně je opravdu hnusně 😝
Já pohyby zatím necítím tak tiše závidím.
zuzi: mně bolí záda hlavně po ránu jak se mám zvednout, dnes je to tedy síla
evuss: nafoť všechno, jsem zvědavá

verisek
23. lis 2009

dobre rano holky, se zadama mam taky problemy, chodim na masaze a ted se chci objednat na kurz ktery je spojeny se cvicenim, ptala jsem se na to proc me uz boli ted, kdyz v podstate nemam jeste poradne bricho, pry je to tim, ze nemam dostatecne pevne zadove a brisni svaly, tim jak se zacina vsechno zvetsovat a roztahovat.. tak od toho to boli ☹

miselaniki
23. lis 2009

verisku a kam budeš chodit na cvičení, se dívám, že si taky z Brna.

katy007
23. lis 2009

Holky,
tak záda mě občas taky bolívají, ale spíše krční páteř ve čt jdu zase na těhu masáž 🙂
jinak já pohyby už dost cítím a když si dám ruku na bříško už cítím i takto lehké kopanečky 🙂
Na těhu cvíčo jsme ještě nezačala, ale asi brzy začnu.

eriska
23. lis 2009

dobre ranko, holky,
jak se vam dari? mne je dneska pekne mizerne..od rana me boli hlava a zada☹..no, reknu vam, ze jsem porad byla v klidu, rikala jsem si, ze se nemuze nic stat a ted, jak se blizi streda a s ni kontrola a utz, tak mam cim dal vetsi strach, jestli je vsechno v poradku

jinak ten nas mrnous je nastesi klidas..obcas si kopne, ale myslim, ze tim, ze jsem doma a jsem v klidu, tak je taky na klid zvykly a kdyz lezim, tak obcas neco zabubula..ale jsem docela rada, nez mit zivla uz od ted..🙂

verisek
23. lis 2009

do vetrniku, agenturavetrnik.cz je to na Nerudove, chci si zaplatit ten dlouhodobej kurz, ale je tam i samostatne cviceni, plavani atd..mam na to doporuceni od 2 kamaradek

zuzi82
autor
23. lis 2009

Eri, neboj. Určitě bude všechno v pořádku. Já co jsem začala druhý trimest, tak jsem se hodně uklidnila a věřím, že teď už všechno dobře dopadne.

eriska
23. lis 2009

zuzi, tak ja teda uplne obracene..do ted jsem byla cele tehu uplne v klidu..fakt, zadne starost, pocity, ze by neco nemelo byt v poradku, ale ted nejak pres vikend to zacalo..tak doufam, ze to je jen blbej pocit a ve stredu bude vse ok..uz se na ni nemuzu dockat..ono, preci jen je lepsi, kdyz to mimo uvidime a dr. nam rekne, ze je v poradku..

holky, zada me taky boli..tak jak pise verisek, tak tomu verim, moje brisni i zadove svaly rozhodne posileny nejsou..nemate nejake cviky na velkem balonu, co zabiraji?

kam jezdite na nakupy do polska?

evus, a jaky jste vybrali kocarek? ja porad byla rozhodnuta pro v-cross, ale jak jsem tak koukala po netu, tak se mi sice vzhledove libi asi nejvic, ale camarelo q12 je delsi i sirsi a vypada stejne, jen ma na vyber mene druhu potahu..

katy007
23. lis 2009

Eri: my do Zabielkowa je to hned za hranicí s Bohumínem. Teď v so jsme jeli až 50 km do Rybnika tam vždy byla nabídka a teď prd, nic moc výběr.
takže kočárek beru ze Zabielkowa a nějaký ten obleček taky od tama.

eriska
23. lis 2009

katy, diky, a tam je nejaka trznice, nebo normalni kamenny obchody? ptam se jako blbec, ale kdyz ja byla v poslku, tak jsme byli v kudove zdroji, ci jak se to jmenovalo a to byla trznice..ale je to tak 6 let zpatky..rada bych tam taky kocik koupila, ale co kdyz se mi poroucha? jak je to s reklamaci? to se musi jet asi tam,co?

mandragora10
23. lis 2009

ahoj holky,

tak jsem zpet z dovolene. Byli jsme v lazenskem hotelu ve Velkych Losinach a uzivali si procedur jako perlickova koupel, pedikura, masaze zad... k tomu jsme kazdy den chodili fo fitka, do bazenu a whirpooolu a jsem jako znovuzrozena. Jen do te prace se mi vubec nechtelo. tak nejake jsem si zvykla naten volnejsi rezim a klidne bych takto do materske vydrzela. 🙂
Miminko se hybe uz poradne, citim ho skoro cely den...nekdy ma klidnejsi dny a nekdy divocejsi, dnes treba docela divoky - citim ho kazdou hodinu....uz je to citit krasne i pres brisko, kdyz ma pritel nebo ja na nem ruku. Nekdy je to lehky kopanec a nekdy mam pocit, ze se tam cely nejak otaci, az me to lechta a nekdy i trosku boli. Ale jeto strasne fajn, konecne o nem poradne vim, i kdyz brisko ztaim nemam kdovi jak velke 🙂

evuss
23. lis 2009

Eriska tak my byli právě v té kudově zdroji na tržnici. S kočárkama tam byli dva prodejci. Tenhle od kterého máme kočárek, tak ten jakoby záruku nemá, ale ten druhý ten měl záruku od narození miminka dva roky. Ale jelikož se mi hrozně líbil ten kočár co sme koupili tak jsem na záruku prděla. Doufám, že něco vydrží, vypadá dobře akorát taťka říkal něco o brzdě, ale už ví jak by ju opravil, takže v poho 😀 Dneska ho vyfotím a hodím do albíčka. S autosedačkou která se dá nasadit na kočár, se síťkou,pláštěnkou na kočár a síťkou na vajíčko stál 6.500,- Takže naprostá spokojenost. A hlavně se mi hrozně líbí a je prostornej takže doufám, že i mimču bude pasovat a vydrží 🙂 Jinak tam na mimča měli spoustu věcí a hlavně oblečení a dost levný, ale toho máme dost, takže jsem jen mlsně chodila okolo🙂 Jo a taky ty sady do postýlek, cenově nesrovnatelé oproti ČR, tu co jsem tam koupila za 1200,- jsem na netu našla min. za 5000,- a více. Takže pokud někdo netrvá na značce či českém výrobku tak vřele doporučuju

evuss
23. lis 2009

Jinak mand, závidím, musela jsi se cítit jako v pohádce, co 🙂

katy007
23. lis 2009

Eri: je to na tržišti, ale mimo čt a so má paní jistě někde i obchod a záruku dává normálně. kamarádky co braly kočárky tak jedna měla problém a vyreklamovala rychleji v OV. Já to mám z domu cca 10-15 km a kdybych jela pro něj do Chicca do Shoppinu co je na opačném konci Ov tak ujedu 30 km.

eriska
23. lis 2009

man, teda, to musel byt super relax..ja bych jela hned🙂

evus, a jakou znacku kocarku jste vybrali? takze kdyz zajedeme do kudovky, tak tam neco sezeneme? ja bych prave taky chtela ten mantinel na postylku a k tomu povlecko..o vikendu jsme byli na prochazce s barysem a ja ho videla po 14 dnech a holky, to je tele a ne stene..😀 takze jsem rikala, ze mantinel musi byt, aby mi nestrkal hlavu do postylky..sice nemam v planu, ze bude v blizkosti miminka sam, ale znate to, clovek se otoci..

katy007
23. lis 2009

Eri: ... a barry ňufe kolem mimča 😅 ale nemyslím si, že mu ublížil, myslím, že je to plemeno co má rádo děti, navíc každé zvíře vycítí že se jedná o mládě a nechá si vše líbit.
Mantinely chci taky objevila jsme super eshop a mají nádherné věcičky a myslím, že i za rozumný peníz, ale odkaz mám doma v PC a net nám teď nejede tak pak hodím odkaz.

Evus: ty už máš kočárek?

Man: provokuješ jo? No jak myslíš .... 😅 ale hlavně že jste si to pořádně užili 🙂

eriska
23. lis 2009

katy, on deti zboznuje, necha na sobe drivi stipat, kdyz mame na hlidani prcky..tak mu je jedno, co mu delaji, hlavne,at si s nima muze hrat..no, ja si spis rikam, aby mu neublizit traba packou, neolizoval ho..ja ho mam rada,ale nejsem zastance toho, ze by mi pes musel olizovat miminko..to fakt nee..a navic nevim,jestli nebude zarlit..na me ne, spis na pritele..tak uvidime,co bude v dubnu..a ty mantinely i vypadaji v postylce lip, a kkdyz se mimco polozi na bok, tak ho muzes o to oprit a ne jen o ty drevene tycky..

evuss
23. lis 2009

Eriska co to je za značku to teda nevím. Myslím, že dole u koleček je napsaný PRIM nebo něco takovýho, ale co to přesně je to nevím. Mrknu na to a dám vědět. Jinak si myslím, že tam určitě pořídíš. Měli tam i přebalovací podložky, to oblečení, hrací deky s hrazdičkama, peřinky, postýlky, ty sady, dokonce sem tam viděla matrace, ale nevím jaký byli, nešla jsem po nich, dále povlečení, nočníky, fusaky, deky no prostě tam toho bylo hafo 🙂 Loni jsme byli v Klodzku a tam toho tolik neměli. Na ty mimča byla ta kudova zdroj supr. I hodně hraček tam bylo, taťka chtěl kupovat takovej ten šlapací traktor i s vlečkou, ale prý to nechá na příští rok 😀

Jinak co se týče domácích mazlíčků tak naši mají kocoura, kterej když vidí něco novýho tak si na to musí hned lehnout a zdřímnout si tam, takže mimčo se asi bude muset podělit o kolíbku 😀

A eriska ty jdeš taky ve středu na UTZ, že¨? Taky nemůžeš dospat?

katy007
23. lis 2009

Eri: tak alespoń pak nemusíš koupat 😅 ale to já taky nemám ráda, když mě pes olizuje na obličeji, na ruce mi to zas tak až nevadí, tak samo bych nikdy psa nepustila do postele i když je mám moc ráda. Prostě pes má svůj pelíšek a já mu do něj taky nelezu 😅
Navíc ty mantinely jsou i fajn, že tam dítko nestrká nožky, ruce pak někdy neumí vytáhnout otočí se v lepším případě je jen kravál. tak i bezpečnosti je chci pořídit.

janinka22
23. lis 2009

ahoj holky,teda vás dočíst to je síla,jen jsem to zběžně prošla...já byla dnes ráno na odběrech krve,tak jsem došla do práce později a od rána pořád nějaká práce,tak jsem neměla čas sem nakukovat..

craw: ohledně tabulky - tak ke mě můžeš doplnit:
věk 26,
početí nevím někdy ke konci srpna,
termín porodu 14.5.2010,
porodnice Ivančice,
pohlaví zatím nevíme,
jména mám v passu-Kristýnka,Dominik.

zuzi82
autor
23. lis 2009

Eri, já se v Polsku na trhu na ten kočár Q12 už ptala, ale řekli mi, že je to značkový kočárek a že musím do kamenného obchodu, takže po Novém roce znovu vyjedem a uvidíme.

eriska
23. lis 2009

evus, tak to je super, uz se tesim, az tam pojedeme🙂 bracha pritele je totiz blazen do hadru, takze se tam pred vanoci chysta, tak se k nemu pripojime😀

my mame vymara, je to zlaticko, ale uz dost velky..ted je u pritelovych rodicu a je z nej fakt tele😀 uvidime, jak na mimco bude reagovat..ale spani v posteli jsem uz zatrhla..jsme se tam vsichni moc nevesli..oba s pritelem jsme spali na boku a to nase ctyrnohe miminko se valelo na zadech mezi nami, packy roztazeny..😉 no, uz se to nedalo..tak dostal svoji perinu a chrupka v pelisku..teda, doufam..😀

ja uz se stredy nemuzu dockat..konecne, po 8.tydnech prdolu uvidim..a doufam, ze se nam ukaze v cele sve krase..na to se taky tesim..😉 ale mam pocit, ze ta streda je sakra daleko 😝 a jdeme az na 11..to je taky doba

katy007
23. lis 2009

Já jdu na velký UZT 30.11. tak sand budeme vědět i pohlaví. Jinak prcek teď sebou nějak mele 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru