Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

mandragora10
22. čer 2010

Ahoj holky,

diky za pochvalu satu...je to nejaka znacka z USA, Jasmine Bridal, ale mne ani neslo o znacku jako spis o to, aby mi sedely. Zavoj asi ani mit nebudu, spis jen nejakou celenku nebo vycesane saty a kztici do ruky. Jinak svatbu mame na zahrade jedne historicke vily v Praze, v altanku, jen se svedkama a druhy den pak mame zahradni party a neformalni obrad s rodinou u nasich na zahrade. Takze budu nevesta hned 2 dny 🙂 Svatba je 6. a 7.8.2010, takze cas jeste nejaky mame....a svatbeni cesta se obavam, ze letos nebude, budouci pan manzel ma pocit, ze s malym mimcem se nema cestovat nikam daleko, takze maximalne to vidim na nejaky prodlouzeny vikend v penzionu nekde v Cechach.
Craw, kila neres, po CS se hold kila schazuji mnohem hur, protoze cvicit bricho muzes az tak 3 mesice po porodu a i aerobni aktivity musis zacit pozvolna. To pak pujde samo, uvidis.
Jinak ja jsem uz na puvodni vaze, ale je fakt, ze jsem pri prichodu z porodnice mela 5 kg navrch a tyden doma uz jen 1,5 kg, coz se schazovalo samo.

verisek
22. čer 2010

craw: bud v klidu, ja mam jeste tak 4 kilca, ale uz jezdim aspon kazdej den na rotopedu, dneska mi ten pot tekl do oci, to se mi jeste nestalo, zkus se zeptat sve doktorky na nejake lehke cviky, ale moje kamoska, ktera rodila CS tyden po me uz normalne cvici na orbitreku(coz netusim co je) no ale psala mi to
jo a bricho mam zatim jak vodni postel, fakt hruza 🙂

evuss
22. čer 2010

Ahojky holky, tak my dneska byli celej den v Brně. Byla jsem pomoct šéfové s účetnictvím a mamka se ségrou jeli se mnou. Vzali si malou a jeli do města a vždy se vrátili na kojení. Ale musím říct, že Viky se Brno vůbec nelíbilo. Prý vůbec nezabrala a furt s sebou mlátila a byla nevrlá. No hold v lese a při zvuku sekaček, rotavátorů apod. jí je asi líp 🙂 Tak jsem se se šéfkou dohodla, že jí budu pomáhat z domu, aby mohli chůvy s Viktorkou jezdit po vesnici a po lese a ne po městě 😉

Veri: orbitrack je takový to šlapadlo jak u toho pohybuješ i rukama. Nevím jestli to je pochopitelný popis 😅 Což mi připomíná, že bych na tom mohla taky začít šlapat, ale ono ani není moc kdy, když jsme furt venku. Tak to nechám až na zimu 😅 A břicho mám taky fuj fuj. Možná to není nejhorší, ale vždycky jsem ho měla takový pevný. A teď? Kolem pupku samá strie a ten rosol, no fujky 😝 No ale ono se to časem určitě zpravý a Viktorka mi to krásně vynahrazuje 🙂

Slintání: To naše zvíře slintá už pěkně dlouho a občas bych řekla, že docela dost. Nedokážu si představit co bude dělat až jí porostou zuby, to se asi v těch slinách bude koupat 😀

Man: Šaty jsou krásný, už se moc těším na fotečky až v nich budeš ty. Určitě ti budou moc slušet. Téda to je paráda, pořádně si tu svatbu užij se vším všudy co ti k tomu patří, jsou to pak krásný vzpomínky. To mi určitě potvrdí všechny "paní" tady...

ivet6
22. čer 2010

ahoj holky, připadá Vám normální, abych dostala menstruaci tři týdny po porodu pokud kojíme? Už sem jen lehce špinila a odedneška zase mrkám na drát teda ☹

skretik
23. čer 2010

@ivet6 to jsou urcite jeste ocistky. Ja jsem to taky tak mela, uz to vypadalo na konec a pak se to zas spustilo.Jeste ted porad spinim a to uz mi tam dole uz od druheho tydne nic neni,snad to skonci sestinedelim...

My uz zase nespime, uz jsem z nej hotova, vubec se mu nechce spat, teda chce, ale nejde mu to 🙄 . vzdycky usne a za chvili se probere a nastvane place a takhle to mame uz druhy den cely dny 😖

miselaniki
23. čer 2010

ahoj holky,
@crawler - no mám doma cd- je tam trochu aerobicu a trochu posilování a mám doma stepper, tak občas šlapu. Vím, že se mají cca do půl roku od císaře "šetřit" přímé břišní svaly, hlavně posilovat šikmé. Kolo si myslím je v pohodě, já chci začít chodit na spinning jestli se malému prodlouží ta doba mezi kojením.
Holky tak jsem malému objednala plavání doma ve vaně, příští týden dojede paní tak jsem moc zvědavá jak se mu to bude líbit. Koupání má rád tak snad i plavání🙂).

miselaniki
23. čer 2010

@ivet6 - já taky myslím, že jsou to očistky, mně se stalo to samé, už jsem myslela, že konec a znova se to rozjelo.

janinka22
23. čer 2010

Dobré ránko,

jdu vás jen pozdravit,dočítat docela stíhám,ale psát moc ne,malej má od včera nějaký bolení snad zase či co a tak docela brečí.. včera jsme byli ale dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne venku,tak to pěkně spinkal,dneska musím razit zas.. vypadá to že bude krásně,tak toho využijem

mandragora10
23. čer 2010

@ivet6 Ivet, to jsou urcite ocistky, ja to tak taky mela, tyden uz uplne v pohode a na konci sestinedeli se mi to zase rozjelo, taky jsem si myslela, ze uz je to menstruace, ale neni a bohuzel spinim porad a to uz mam skoro 10 tydnu po porodu ☹ Pevne doufam, ze uz to prestane!!!
Orbitrack bych prirovnala trosku k pohybum na bezkach....nohama slapes a rukama pohybujes jako s hulkama....na tom cvicim v posilovne taky, protoze behat treba na pasu s myma velkyma prsama by bylo za trest.
Mis, plavani ve vane zavidim, nas Tomasek vodu evidentne nemusi...vzdycky kdyz je v ni, tak je desne napnutej a vydesene kouka a dycha, takze ja uvidim, jetsli treba pres leto neprijde vode na chut a pak ho pripadne prihlasim na podzim nekam do bazenu.

janinka22
23. čer 2010

joo,tak já "to" už asi včera dostala,to už očistky podle mě nebudou,no uvidíme,každopádně od rána už valím na tamponu..sbohem vložky 😀

verisek
23. čer 2010

ahoj holky,
jani pokud kojis tak by to nemely byt mesicky..
jinak my dneska od 2 nespime, vecer usnul malej v 9 a probudil se ve 2, tak si rikam super, nakrmim ho a treba vydrzi az do 7, no to jsem se spletla, porad se vrtel, kopal nohama, cela kolibka se trasla, u toho vydaval takovy zvuky, ktery jsem u neho v zivote neslyse, pak asi chvilku tlacil prdiky
nakonec jsem ho ve 3 vzala do postele, ze bude klid, ne ne, pokracoovala to dal, pak asi na pul hodky usnul a znova
v 6 jsem mu dala najist a hlad nemel, pak mi usnul asi na hodku na brichu
ted si ho vzal manzel na nejake pojizdky, co potrebuje vyridit, takze predpokladam, ze v aute usnul trpajzlik
no jeste par takovych noci a jsem zrala si jit hodit maslu 🙂

verisek
23. čer 2010

@miselaniki juuu, tak to slysim poprve plavani doma, nemas nejaky kontakt nebo nemaji www stranky?
Nikous se ted koupe s tatkem kazdej den a je fakt, ze je ohodne klidnejsi nez kdyz jsmeho koupali ve vanicce

crawler
23. čer 2010

hezký den🙂)

k menstruaci: holky ms se dá poznat podle krve - očistková je jasná - já ji občas měla až do oranžova, ale menstruační je tmavá - však víte, jak vypadá... mě včeara skončil první ms cyklus...je to hrozně individuální - mamka dostala ms 2 týdny p porodu a např.kamarádka až 11měsíců po porodu....

mis: díky za info...ještě se zeptám své mudry, ale každý mudr má jiný názor....tak jsem si chtěla rozšířit obzory🙂 chci už taky začít- pozvolna s pilates🙂

skretik
23. čer 2010

@verisek tak asi zase nejake erupce na slunci nebo co. My jsme strasili od 3 asi do pul5, pak jsme teda vytuhli v obyvaku asi na hodinku a pak se napapali a spali asi do 8, ale v tu noc jsem myslela, ze uz si pujdu taky hodit 😅. Ted mi chrupka v satku. Mame problem, ze ac se mu chce hrozne spat, nemuze zabrat, tak jsem si rekla, ze ho dnes necham cely den poradne vyspinkat (v satku, kocarku), i za cenu probdele noci a snad se zase srovna.
Predevcirem totiz skoro cely den nespal, pritelova babicka se rozhodla, ze presto, ze jsem ji asi 10x rekla, ze maly potrebuje spat, tak ona si s nim porad povidala a ze pry "jemu se to libi", tak ho spat nenechala. Myslela jsem, ze mi rupnou nervy. Ted ho proste musim dat zase dohromady....

miselaniki
23. čer 2010

@verisek - písnu ti stránky do IP. Tak do bazénu většinou musí mít děti hexavakcínu, což je až za měsíc a toto mi přijde dobré, že je to v domácím prostředí a že aspoň zjistíme jak na to bude reagovat.

mercedesse
23. čer 2010

Ahojky holky, tak sice před dr vypadám jako blázen, ale mám fotečku. Normálně jsem ji ukecala, zaplatila 250,- a bylo. Mimi je naprosto v pořádku a srdíčko bylo slyšet i tím Doplerem nebo jak se to jmenuje. Vážímě 234g. Máme všechny orgány, jen nedokáže zkontrolovat srdíčko a napojení cév a tak, protože to prostě přes ten špek nevidí, takže se musím objednat na utz ve 20tt do Podolí. Bylo to tak krásný zase broučka vidět.

mercedesse
23. čer 2010

Jo a pohlaví zatím nevíme, protože mělo zkřížený nožičky akorát tam, kam potřebovala dr vidět, tak snad příště.

crawler
23. čer 2010

@mercedesse Mocinky moc gratuluju!!!🙂 Je to nádherný pocit, když vidíš ten zázrak, co ti roste uvnitř, že? 😉

mercedesse
23. čer 2010

Hlavně nechápu jak se z kapky bílýho slizu stane něco tak krásnýho 😀 Moc díky craw.

ivet6
23. čer 2010

holky, tak děkuju za uklidnění 🙂 , já sem měla trochu obavu, aby to nebylo něco co nemá... 😖 Stejně, co je to jako za logiku, když už to téměř skončí, a zase se to nanovo rozjede 😠 😠 😠 ???

@mercedesse "bílý sliz" krásné přirovnání 😀

ivet6
23. čer 2010

na jak dlouho jte jezdily v "našem věku" tj. 3 týdny s miminkama ven? Mně v porodce řekli na 30 minut, ale nevim, jak dlouho, připadá mi to krátká doba?

crawler
23. čer 2010

@ivet6 mě nikdo nic neříkal - jen "choďte ven, choďte ven", tak jsem chodila takřka za každýho počasí a byla jsem venku dokud spal...poprvé jsme šli na procházku 2.den po propuštěný z porodnice a byli jsme tam hodinu a půl...A Išek je naprosto v pořádku - žádná újma 😀

katy007
23. čer 2010

Ahoj holky,
tak Aďa je úplně hotová, dneska jsme ráno v 9 vypadli a dorazili před 19 hod. prvně jsme courali po městě, pak jeli na grilovačku ke tchýni, pak na plavčo, skoro vůbec nespala a ani si pořádně plavčo neužila, sice neplakala, ale 2x spokojená nebyla, už byla utahaná jako kotě, usnula mi při oblékání tak jsme s ní byli ještě v parku, ale spinká pořád tak jsme ji nebudila jen svlékla, ani u toho se neprobrala. Spí jako špalek. Př. týden jdeme i na očkování a apak píchat ouška, chudáček bude plakat, ale za krásu se trpí že?

Jinak vaničky moc doporučuji vidím to na malé jak je v nich spokojená, na chatě jsme ji taky denně dělali vanu a spokojená, jen dnes byla trošičku protivná.

A už dorazilo nosítko jupí 🙂

Zítra jdeme na poradnu a v po na očkovaní na hexavkcínu. To zas bude slziček chudáček můj malý. A pak půjdeme píchat ouška to zase bude slzavé údolí, ale za krásu se platí že?

Ivet: my chodili 2x denně ven na 2 hod. ikdyž bylo podstatně chladněji než je teď a malá taky naprosto spokojená. A taky nám říkali, že prvně jen otevírat okno a aklimatizovat pak 15 min., a apak to pomaličku prodlužovat, okno jsme neotevírali, poprvé byli venku 45 min., pak přes hodinu a pak 2x denně.

katy007
23. čer 2010

Hodila jsme do alba fotky z dnešního plavča.

mandragora10
23. čer 2010

@katy007 Katy, teda Adelka dneska mela pekne nabity den, ani se nedivim, ze ted spinka tvrde...a ve vode ji to teda sekne, je to sikulka, jak to krasne zvladla.

@mercedesse Moc gratuluju ke krasnemu vysledku a hezke fotecce. Ty penizky za klid a jistotu, ze je vse tak, jak ma byt, urcite stoji!

@skretik Ja te uplne chapu....nektere babicky a dalsi pribuzenstvo maji pocit, ze cim vic se miminkum venuji, tim je budou mit radeji, a nejak nechapou, ze se hrozne rychle unavi a pak proste potrebuji klid a na chvilku se prospat nebo byt jen chvilku samo. Tohle jsem resila cely vikend u pritelovych rodicu, kde ho porad nekdo choval, nosil, mluvil a sahal na nej a chudak se ani nezvladl trosku prospat. A kdyby aspon mluvili nejak normalne, ale oni sislali a jeste k tomu nekteri mluvili hodne nahlas ☹

mercedesse
23. čer 2010

Man děkuju, jojo peníze vůbec nehrajou roli. Jen že na mě pak dr. kouká jak na psychopata, ale já nějak ten strach nezvládám, tak je asi lepší mě uklidnit 😀

eriska
24. čer 2010

dobré ranko, mamulky,

jaká byla noc? u nás opět předpisová, před 8 to zalomil a vydržel do půl páté, pak se u mě v posteli nadlábnul a spinkal až do půl 7, kdy ho vzbudil taťky budík, tak si spolu půl hodinky povídal, takže tatínek odcházel pozdě do práce a teď vytuhnul pod hrazdičkou..takže jdu rychle sbalit věci, odpolko vyrážíme směr prababička a budeme tam do soboty..beru s sebou i dvojčátka, tak bude o zábavu postaráno.

katy007, to je super, že je adélka ve vaně tak spokojená, tomulkovi se tam taky děsně líbí..naopak, nesnáší už teď, když ho bereme ven...a když tam je s ním taťulda nebo nějaké půjčené dítě, tak je na vrcholu blaha..řehtá se, povídá..prostě spokojenost..

ivet6, my šli ven třetí den po propuštění, bylo hnusně, tak jsem počkali a byli jsme venku přes dvě hodinky, protože tomík krásně chrupkal a pak už jsme byli každý den venku dopo i odpo...prostě dokud spinkal, tak jsem jezdila...

mandragora10, man a tomíkovi se ve vaně nelíbí?a dáváte třeba hodně vody a leze tam s taťkou nebo s tebou? já bych nejdříve zkusila ty vany, nebo si pozvat domů instruktorku plavání, než jít do bazénu..ono v bazénu je chladná voda, u nás má 30 stupňů, podle hygieny, když by měla víc, tak by se asi miminka uvařila, proto se chodí až od půl roku

mercedesse, mer, taky moc gratuluju k fotečce a k úspěšné kontrole..těhulko, už koukej ty nervíky zahodit..vše je v pořádku, kochej se prďolkou, teš se na něj a nervy nech za dveřma

crawler, evi, co kojo? jak vám to jde?mucá íša trošičku? a kdy dáme prochajdu?budete mít třeba příští týden čásek?

verisek
24. čer 2010

ahoj,
tak u nas byla taky noc v pohode, spali jsme od 9 do 3 a pak do 7, kez by to tak bylo porad, ted spinka v kolibce, ale pres den uz ho spat moc nebavi, spis cumakuje 🙂
jenze hracky ho taky zatim moc neberou, spis chvilku a pak zacne knourat a chce neco jinyho, jediny co ho zatim bavi je kolotoc, u toho vydrzi tak 20 minut

miselaniki
24. čer 2010

ahoj holky,
@mercedesse - moc gratuluji ke kontrole, to je super, že je všechno ok, však pohlaví se dozvíš později nebo to bude překvápko🙂 a je fajn, že máš i fotečku, taky jsem vždy chtěla i jsem si připlatila. Jednu mám pořád na ledničce.-).
@ivet6 - taky mi nikdo neříkal na jak dlouho ven, chodit ven musíme za každého počasí, protože venčím i psa, ale jestli je fakt hnusně tak na chvilku jinak jsme chodili klidně i na 2 hodiny už od začátku.
@mandragora10 - no to šišlání na děti já úplně nesnáším a hlavně my máme sousedku, úžasná baba, mám ji moc ráda, ale ta chce Kryštofa pořád pusinkovat, což já nezvládám a už jsem jí požádala ať to nedělá, no skoro mně zabila pohledem🙂), ale už to nedělá naštěstí.
Tak my jsme včera byli s taťkou na oběd na zahrádce když už je konečně hezky a pak jsme ještě vzali psa a venčili 2 hodky, tak malý spal v noci úžasně.

mercedesse
24. čer 2010

Holky moc děkuju, a musím přiznat, že od včerejška jsem už mnohem klidnější. Dokonce jsme prubli na oslavu sexík 😅 😀

skretik
24. čer 2010

Hezky den holky 😉. My jsme pro zmenu zase od 5 vzhuru, ale jinak noc fajn. Od 8 do 12 a pak do 4 a pak uz jen na hodku.Od tech 5 nas trapi prdiky, ale neni to nic drastickeho, jen se s tim musime poprat,no. Sabsimplex i babycalm i fenyklovy caj pro me jsem vysadila, prislo mi, ze to vubec nepomahalo nebo ze to bylo jeste horsi, prinejmensi stejny.Asi by to chtelo pouzivat dyl, ale rikam si, ze kdyz to neni nic drastickeho,tak se s tim popereme 😅 .

@mercedesse gratuluju k uspesne kontrole a ted uz nervicky pryc, vsechno uz bude v poradku. Uzivej si tehulkovani, ty i miminko potrebujete klid, tak se tes na ten uzlicek, ktery nosis v sobe, urcite uz vsechno bude bez problemu.

@mandragora10 no je to des s tema babickama a tetama a tak. Trvalo mi skoro 2dny ho dat dokupy,ale uz je to nastesti dobry, priste budu drsnejsi, ale me je to proste blby, ale Tomasek je dulezitejsi tak holt musim. Dokonce se babicka strasne moc divila a zlobila se, ze si nechci dat zelnacku. No mam ji rada, ale ten den mi lezla na nervy 🙄 .

Pridala jsem fotecky jak se nam libi v satku. dneska jsem zkusila dat Tomaskovi ten spendlik, jak jste tu o nem mluvili, a krasne ho drzi, tak jsem ho taky vyfotila a pridala do alba 😉.

Craw taky jsem se chtela zeptat, jak ti jde to kojeni. Ted jsem koukala, ze fenyklovy caj pry taky podporuje tvorbu mleka, nevim teda co na tom je....

Ja nad plavani taky premyslim, Tomaskovi se ve vode moc libi, ale cetla jsem par nedoporucujicich clanku, tak porad vaham, no jeste uvidime

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru