Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

soniq
5. srp 2010

@zuzi82 : to jsem ráda, že kontrola byla ok... S tou otáčející hlavičkou, malej si ji taky hodně dával doprava aDr mě za to spucovala, že si to musím hlídat a je fakt že jsem nevěděla proč třeba pláče když mu ji dávám na levo a on měl trochu na pravé straně svaly nějak zablokovaný takže jsem mu taky dávala hračky na levou stranu atd...ale už je to dávno v poho....

jasekd
5. srp 2010

@zuzi82 supeeer, to byly nervy vid? ja bych zkontrolovala matrace, my museli dat tvrdou desku pod matraci, aby to prestalo houkat. hele, zkus udrzet nervy a az to bude houkat, zkontroluj, nez ho popadnes, jesytli dycha, no a Kdyztrak reklamuj monitor... to je chyb, dite bojuje... My meli taky pravicaka 😀 Museli jsme otocit postylku a dat oblibene hracky doleva a nekdy, kdyz spi, tak mu tu hlavu i otocim, uz je to daleko lepsi, ale trochu placicku ma
@crawler Isan je ale o vic jak mesic mladsi 😉 Nedelam z toho vedu, ale je jasne, ze nemame zadnyho rychlika...

jasekd
5. srp 2010

@soniq jj tam hrozi zkraceni svalu a v horsim pripade se pak musi cvicit, ale jak koukam, vetsina deti tak nejak preferuje jednu stranu... Jinak ti drzim palce, aby se to u vas srovnalo k tve a Kubikove spokojenosti....

soniq
5. srp 2010

@jasekd jj, i ségřina malá otáčela hlavičku jen na jednu stranu ale asi je to normální, jen si to hlídat. Díky

katy007
5. srp 2010

Ahoj holky,
Zuzi: myslím, že to bude matrací jako u nás, ale jinak moc jsme ráda, že vše dopadlo dobře. 🙂

Včera se Ada poprvé sama při pasení koníků překulila na záda a pak to zkoušela pořád dokola a já ji pořád dávala na koníky 😀 jinak my se točíme na obě strany stejně, ale když spi tak jedině na zádech hlavu lehce napraco, taky ji má trošičku placatou, ale to se spaví, kamarádka co je rehabiliťačka i dr. říkaly že se Adélka správně vyvíjí a je šikula.

zuzi82
autor
5. srp 2010

My právě hlídali hlavičku poctivě, protože nás na to upozornila moje mamka. Ona má na jedné straně hlavu dost slehlou, protože to u ní rodiče neohlídali.

katy007
5. srp 2010

Zuzi: kdo má dokonalou hlavu? Myslím, že vlasy mírné nedostatky zakryjí, pokud tedy dotyčný nemá na hlavě pár chlupů nebo vůbec žádné. Ale u nás v rodině jsm eextra pačesáči 😀

verisek
5. srp 2010

ahoj holky,
tak my dneska tak nejak nakupovali, jelikos Niky ze vseho roste, vcera jsme byli na kontrole a uz ma 63cm a 5,90kg
akorat nas jeste neockovala, protoze nema porad zahojenou tuberkulozu ockovani, tak mame dojit za 14 dni a uvidime
jinak od vcerejskaa se pretaci jak dabel, dam ho na zadicka a za 5 minut je na brisku, jenze chudak jeste nevi co s tou rucickou tak se zacne vztekat 🙂
tak ted vas jdu docist..

verisek
5. srp 2010

man: preju at se vam svatebni den vydari a mate na co vzpominat cely zivot a hlavne jste porad tak stasni jak ted 🙂
jinak ja se srazikem souhlasim na te prehrade v po, jen pak upresnete kde, jestli u pristaviste?

evuss
5. srp 2010

Tak v pondělí jo... To by šlo my zatím taky nic nemáme. Hodina může být 11 nebo i 12 nám je to jedno. A místo by bylo asi nejlepší u přístaviště a pak se přesunem kam bude libo ne...
@soniq pojedu autem, klidně bych tě někde naložila, ale je to blbý kvůli sedačce a kočárku. Takže se asi uvidíme až tam.

soniq
5. srp 2010

@evuss : Dobře, já zkusím nějak zapřáhnout Jarka jestli by nás odvezl, uvidíme jak to bude mít v práci a nebo bych jela v nedělu s ním do Brna a přespala u tatky a potom bych tam dorazila sama...je blbé, že on v těch 11 mívají schůzku v práci.....dobře, tak se těším až se uvidíme....Holky přeji dobrou noc a hlavně nerušenou 🙂

eriska
5. srp 2010

holky, to se máte, že vás na srazíku bude tolik, ale my si zítra s craw taky určo vystačíme😉

tak jak tady řešíte hlavičku, tak my ji máme v pohodě, tomulka si lehá na obě strany, a od té doby, co se přetočí na bok je chvíli na a chvíli na té...

a o přetáčení...fakt nikam nespěchejte..u nás to je strašně boj, přebalování, strojení, mazání po koupání..tomík se pořád na bříško točí, i když je pod hrazdičkou, tak se otočí na bříško, už se naučil i vyndávat ručičku a tak kouká a volá o pomoc, protože ho to na bříšku nebaví...a uspávání? to je další boj, pořád na břiše, ale tak neusne, jen na boku, tak ho pořád otáčíme..a už se na bříšku snaží lést, odstrkává se nožičkama a je pravda, že jsem si došla na záchod a vyčistit zuby a už byl ten kluk u čela postele..hrůza...já bych ještě ráda to malé miminečko 😅

dneska jsem byla na prochajdě s kamarádkou, co má stejně staré mimi a říkala, že ve čtyřech měsících má 67cm a 7750 kg..to už je kus chlapa, ale vůbec na ty kila nevypadá

mandragora, man, posíláme na zítra nějaké nedeštivé počasko, abyste si to krásně užili a jak píší holky, hlavně stejnou pohodu, štěstí a moře lásky jako do teď😉 PS, moc se těšíme na fotečky nevěsty, ženicha a tomíka🙂

janinka22
6. srp 2010

Ahoj holky,

tak to je bezva že jsme se domluvily a termín vám vyhovuje 🙂 já se na vás moc těším,tak v pondělí u přístaviště a v těch 11 teda a na opozdilce bysme pak kdyžtak někde čekaly?

Nám asi na tuty začly bolet zoubky,Adámek pořád okusuje svoje nebo moje prsty a brečí..je to síla,musím dnes koupit nějaký kousátko aspoň.. prý je na ty dásničky nějaký gel na zklidnění bolesti,neslyšely jste o tom??

eriska
6. srp 2010

dobré ranko,

janinka22, jani, my do pusy strkáme všechno, už asi tak dva měsíce a pořád ťukáme lžičkou, koukáme, jestli jsou dásínky oteklé, bílé a nic..kousátko jsem včera vyštrachala, dala mu ho, ale bez úspěchu, zabavil se chvilinku, prostě prsty jsou lepší 😀 jinak my máme období, kdy jíme po hodině a půl a ta půlhodinka nám dá pěkně zabrat, nevrlý, pořád by se choval, ale zároveň ho to nebaví..no, ale přeju vám, ať to zuby nejsou..aby kojo nebolelo...

srazík vám fakt závidím, u nás to dnes asi nedopadne, prší tady a mně se dneska do deště nechce..ale nějaký spolčený srazík někde na půli cesty bych dala..to by bylo super, vidět všechny mrňouse po hromadě..🙂

eriska
6. srp 2010

jo, zuzi82, moc, moc, moc gratuluju k úspěšné kontrole, to sis asi oddychla,co? mně stačí, že vím, že v půl roce musíme jít vyšetření očního pozadí 😖 každopádně, my nanynku máme, ale nepoužíváme, protože tomík se děsně točí a kámoška, co nám ji půjčila říkala,že to reaguje hodně, že stačí, aby mimi neleželo přesně uprostřed a že to začne hnedka křičet..

holky, nekoukaly jste ve středu na primu, na ten pořad :dítě mi zničilo život? já viděla kousek a řeknu vám, nafackovat je..tomulka je to nejlepší, co mě potkala a nikdy v životě bych to už nechtěla vrátit zpátky..já teda při něm stíhám všechno, možná ne tak rychle, jako dřív, ale stihnu uvařit, poklidit, vyprat, jednou týdně upéct...a ještě si spolu hrajeme, mazlíme, chodíme ven..

janinka22
6. srp 2010

@eriska aha,no nevím jestli zuby už porostou každopádně ho ty dásně určitě bolí,přijdou nám i trochu oteklý a nabělalý,tak uvidíme,no se zubama bych kojit nechtěla,tak snad si ještě počkají.. 😒 ale už třetí den je Adámek strašně protivnej a pořád brečí,už jsem z toho na nervy.. 😢 ještě že to není v noci.. to spí naštěstí...zatím.. 😕
a kde by ten sraz na půli cesty asi byl? No nevím jestli bych sama nějakou delší cestu zvládla,jestli by mě taky manža vůbec nechal jet 😀
To jsi šikovná že všechno stíháš,mě přijde že pokud není doma manža tak nestíhám skoro nic,protože když Adámka nechám někde ležet tak mi hned křičí 😠 takže se to nedá...pomalu si bez křiku ani nevyčistím zuby! Někdy ho nechám křičet ale dlouho to nevydržím.. Ale na ten pořad jsem nekoukala

jasekd
6. srp 2010

@janinka22 Jj, ten gel existuje, je toho urcite vic, v lekarne ti poradi, jeden se jmenuje Mundisal a mel by byt i pro deti, ja to spis v praci resila u dospelych na hojeni ruznych poraneni, otlaku apod, ale tenhle myslim pro deti je... Jinak tyhle priznaky maji asi vsechny deti, muj uz urcite pres mesic, ty rucicky, slintani, takze zuby bych nerekla, ono ne ze by neslo mit v e3 mesicich zoubky (dite se muze se zoubkem i narodit), ale byva to neobvykle a vetsina tu mame kluky a ti jsou jeste trochu pozadu. Prumer je kolem pul roku, tak snad to jeste chvili vydrzi, neni o co stat kvuli kojeni, navic cim dyl v puse, tim vetsi riziko kazu apod. Jinak nase kojni jde asi definitivne do haje, ja dnes po dlouhe noci rano nakojila asi jen 30 ml 😒 se na to asi brzo vyprdnu, zatim se snazim
@eriska proc jdete na to pozadi? No to mi povidej, nas ceka v zari ta cystografie a taky z toho nejsem nadsena... Ten porad, to byla sila, jako spousta tech pocitu je kor po porodu normalni, ja taky mela depky, probrecela par veceru, ze to nezvladnem, proc jsme si ho porizovali, ze by se jinde mel lip 🙂 Ja si uzila nervy uz v tehot., ted zas na ty nefrologii, taky jsem sportovala, mela slusnou postavu, ted mam bricho vytahane, o 4 kg vic... Nejhorsi bylo, jak mluvili pred tim vetsim klukem, ze ho vlastne nechtej, nebo ta trubka se 4 detmi, ze je vlastne neche 😕 Chapu, ze jedno muze byt trochu omyl, ale 4... Bylo to hodne prehnane, aby to upoutalo lidi. S kocarem si nepripadam zoufala a trapna, i kdyz je jasne, ze chlapi se za zenskou s kocarem uz neotocej 😀 Ta jedna zenska, co tam ani dite neukazala, mluvila dost s odporem. Jinak u me se taky nejednalo o bezvyhradnou lasku na prvni pohled, spis udiv a strach a cim je clovek s ditetem dyl, tim vic ho ma rad. Nektere ty pipiny asi nemaji vaznejsi starosti, tak resi kraviny, no. S tim stihanim je to ruzne, ja mam dite hodne, hraje si, spinka dost, takze ja ze zacatku nestihala spis kvuli problemum maleho, a ted co je to lepsi, tak i neco udelam, kdyz nesedim teda tady 😀

crawler
6. srp 2010

krásné ráno!

to máme @eriska pech, že? Teď tu sice pršet přestalo, ale nevím na jak dlouho, vypadá to, že se to zase spustí...
@janinka22 naprosto chápu, že nevydržíš nechat ho křičet - je to těžké...já už ho začala navykat, že se nebudeme pořád chovat - už si to hodně vynucuje - třeba si hraje v postýlce se špendlíkem, já jdu kolem, on mě zblikne a brutálně se rozeřve a dělá nešťastné obličeje, strašně ráda bych ho pokaždé pochovala, ale už se mi několikrát na plotně připálilo jídlo, nebo jsem ho brutálně přesolila (snad jsem z nepozornosti solila 2x) - prostě už se snažím i fungovat v domácnosti a to se vylučuje s neustálým chováním. A všimla jsem si, že to jde - někdy řve, tak k němu jen přijdu, povídám mu, cvrnkám mu do řetězu - prostě, aby věděl, že tam není sám - on z řevu přejde do kňourání, chvíli si kňourá a pak se zklidní a třeba mě jen při vaření pozoruje. Pak ho za odměnu pochovám, ale ne když řve, ale když je ticho, aby si uvědomil, že řevem si náruč nevymůže. Je to těžké, ale učím ho to a pomalu to jde.

Jinak Išek má pořád bubliny u rtíků, strašně žgryndá, žužlě ruce, že už se několikrát málem poblil, jak si strčil paleček dozadu 😀 ...každopádně nic ho nebolí, takže to zoubkama určo není...

ten dokument jsem neviděla,ale právě jsem tu narazila na diskuzi a chtěla bych to vidět, tak snad se mi to podaří někde stáhnout...
@jasekd já už rozkojování taky odpískala, kojila jsem 2-3týdny takřka plně, ale pak Išek týden neměl chuť k jídlu a mě zase mlíčka ubylo a už to nebudu hrotit. Včera jsem ho k prsům přiložila 5x a jinak lahev. U nás to většinou chodí tak, že se nají z lahvičky a pak vypije obě prsa a usne u nich, takže doufám, že mlíčko ještě bude, aby si aspoň mohl takhle usnout...JInak poprvadě, mám tu nějaké vzorky - přesnídávku od Hippu, šťávu jablka s mrkví taky od Hippu a broskvovo-meruňkovou obilnou kaši bez lepku taky od Hippu - všechno je od ukončeného 4.měsíce a já se moc těším na to, jak se ta potvůrka bude tvářit až to bude ochutnávat. Já to kojení hrotit nebudu, důležité je spokojené dítko a já už se tím rozkojováním nanervovala dost. Kojila jsem pně jen první 2 týdny a pak už se celou dobu jen rozkojuju což je myslím až dost času stráveného s odsávačkou a neustálým dokrmováním...už mě to neba... 😝

crawler
6. srp 2010

jinak zuzi, já taky samozřejmě gratuluju!!! 😉

jasekd
6. srp 2010

@crawler Odsavacku jsem teda odpiskala brzo, proste jsem nejdriv nakojila, prevazila a dokrmila, i takhle prace jak na kostele 😠 Jenze u me je to nejake divne, ja mam jedno rano treba 100 ml, a druhy den 30, tohle je teda nejmin za celou dobu, pritom kojim ve stejnych intervalech, jim a piju furt stejne.. No kozy blaznivy 😀 Mozna je to i tim, ze nekojim a to uz dlouho v noci, malej proste spi, no a s buzenim jsem prestala, kdyz zacal pribirat, dokud byly problemy, jednou v noci jsem budila, ale slo to ztuha Martinovi i mne. Martin uz mel par lzicek presnidavky a dneska se chystam zkusit mrkev, ale po zkusenostech s cajikama se mi fakt nechce 😀
Ten dokument, to byla sila, psala jsem i do tamte diskuse.

crawler
6. srp 2010

@jasekd s tím mlíčkem to může být tak, že malej neměl chuť, nechal ti v prsách hodně zbytků a na to konto se další den vytvoří o to mín ne?pak zase sosá jako nenasytnej a mlíčka je další den víc...nevím - to je jen nápad -ale u mě to tak funguje - moje prsa reagují na poptávku hned druhý den...

jasekd
6. srp 2010

@crawler nene, uplne prazdno, ja to pak zkousim odstrikavat, jestli neco zustalo a nic... Mimochodem mne nakonec slo lip odstrikavat ruco nez odsavat, ale ja mela jen rucni odsavacku a pakarna je oboje. Ted si treba odstrikavam a netece nic, malej rve, dostane asi rovnou flasku a koncime.

eriska
6. srp 2010

jasekd, nám dr. říkala, že máme jít na to vyšetření, protože mu jednou dali dýchnout kyslíku, při porodu. že tam posílá všechny děti, co jsou na kyslíku..sice my byli na jedno nadechnutí, ale ona je taková pečlivá..to víš, ale hlodá to, aby bylo vše v pořádku..no jo, ty jsi vlastně zubařka..je pravda, že kazivost je dědičná? jestli jo, tak chudák tomík..

janinka22, uvidíte, třeba to zoubky budou či nebudou, hlavně, aby byl Adámek zdravý..ten křik se přežije..já si před měsícem a kousek myslela že už z něj protiva bude na furt, ale po měsíci je klid..je pravda, že to pěkne leze na mozek, pořád se jen chová a když ne, tak si musel povídat..no hrůza...taky třeba nestíhám vše tak, jak bych chtěla, ale nijak to nehrotím..nádobí umyje myčka jen ho tam dát a pak vyndat, prádlo pračka a jídla si vybírám taková, kterou jsou hned hotová, nebo se pečou sama..třeba prach nemám utřený u 14 dní, ale vidět to není a já se smířila s tím, že prostě bude naklizeno na oko a co je ve skříňkách to není vidět😉

crawler, evi, to je pech, tady od 9 neprší 😠 a já se těšila, že vás uvidíme..nepřijedete na pouť?

crawler
6. srp 2010

@eriska a kdy je pouť? následující 2 víkendy jsme v SY a pak nevím...tak malej je dnes nakonec jako milius - ráno kňoural, ale jak jsem ho nadlábla, tak je moc hodný...a já mám čas hledat hypotéky apod...

máte tu někdo úvěr ze stavebka? manža má lišku, já modrou pyramidu - nevíte, jak dlouho trvá než dostanete přikleplý penízky na účet?

crawler
6. srp 2010

@jasekd nic si z toho nedělej, já už mnohokrát neměla v prsách nic než 2-3kapky ale malej si chtěl prso cucat a zase mě rozkojil...ale když nebudeš chtít, tak prostě lahev a ono se to nezblázní...celé generace vyrostly na umělce, neříkám, že je to dobré, ale nevšimla jsem si, že by byly nějak extra nemocné, apod. 😉

janinka22
6. srp 2010

@eriska jasně taky se snažím co jde,v jídle se dost odbývám..sem tam si udělám i něco teplýho k obědu,ale rychlovky a spíš pak vařím až na večer,když je manža doma. S úklidem toho teda moc nezvládám,uklízíme spíš přes víkend když jsme oba doma,je to lepší.
S těma zoubkama se uvidí,četla jsem že můžou být příznaky a několik měsíců zub vykouknout nemusí...tak doufám ale že celou tu dobu nebude Adámek řvát,páč by asi stačilo tak 14 dní a povezou mě do blázince 😅 jak píšeš-pořád jen chovat a utěšovat.. prvně to bylo kvůli bříšku a teď pro změnu tohle-pořád kvůli něčemu řve a už je to fakt dlouhý...
Nejhorší je,že fakt ani nepoznám,jestli ho něco bolí,nebo si něco vymrčuje.. 😔

crawler
6. srp 2010

@janinka22 vymručujou si chování a pozornost, takže jestli je to ono, tak se zklidní hned jak ho vezmeš do náruče 😉 v tom případě se můžeš rozhodnout bud ho učit, aby si hrál sám a bavil se třeba jen pozorováním co děláš a nebo ho chovat, tam ale hrozí navyknutí si (jsou mazaný všema mastma). Jestli ho něco bolí, tak jedině chovat, snažit se to vydržet a uklidnit toho bobánka 😢 přeju ať to brzy přestane a je spokojený miminko! 😉

eriska
6. srp 2010

crawler, evi, pouť začíná dneska a končí v neděli..my to půjdme projít v neděli dopoledne, protože to můžou jen točit a nesmí mít puštěnou hudbu /kvůli kostelu/ tak když byste jeli, mohli tam jít společně😉 co se týče úvěru, tak my žádný nemáme, ale když bys potřebovala něco zjistit v KB,dej vědět, vyzjistím od maminy..

janinka22, no jo, je to na palici...tomík je dneska taky nějaký rozmrzelý a to já potřebuju uklízet - proto sedím na netu, že😀DD ale mně se prostě uklízet nechce..teď konečně usnul, tak snad mu to vydrží..je fakt, že jak je to delší dobu, tak je to o nervy..já už jsem taky po měsíci říkala, že to snad už není možný, že mě neodvezli do blázince..tak já obídky nevařím, to si dám spíš něco na rohlík, nebo sním kus sýra co je v lednici, ale večeře vařím a když to stihnu dřív, stihnu..no a úklid to já zvládám to nádobí, prádlo, zamést a nazdar..převlékám o víkendu, vytírá přítel, prach když se mi chce..a to stačí..

eriska
6. srp 2010

janinka22, přidávám se ke craw, přejju spokojený miminko

tak my si nevynucujeme chování, to ho moc nebere, ale pozornost..stačí mu, když si povídáme, a když přestaneme a začne plakat, tak ho pochovám, pak položím, pak povídáme a tak dokola..ale je den, kdy si hraje pod hrazdičkou třeba hodinu sám a jindy nevydrží ani 5 minut..no, holt to jsou ještě malý človíčkové a nevědí, co chtějí...a my se už budíme..tak letím dát obídek..a pak teda uklidit 😒

janinka22
6. srp 2010

@crawler doteď to tak bylo,že přestal v náručí ale teď křičí i když ho chovám 😢 uklidním ho nejlíp v náruči na baloně a tak..
holky díky snad se to zlepší brzo.. 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru