Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
24. lis 2009

Eri, já původně chtěla labradora, ale manža měl kdysi vlčáka a tak nechce jinak. My ho měly jako děti taky a nebyl problém. Je pravda, že k nám nikdo nechodil a všichni se ho báli, ale pro nás to byl mazel. Byl obrovský a dokázal zastrašit, ale jak jsem si v létě lehla na zahradě na deku a opalovala se, tak šup a už byl přilepený na mě a chrupal vedle mě. 😎 Prostě zlatíčko. Nicméně je jasné, že se musí vycvičit. Ale je to krásný a chytrý pes.
Katy: na sáláty mě moc neužije, což je nakonec z fotek břicha vidět, že? Ale plaváníčko tam myslím bude dobré.

t.kosticka
24. lis 2009

Evi, mám dobrej foťák 😉 😀

Eri, já vím, my jsme s manželem takoví strašpytlové, že pro nás je asi opravdu ten labrador ideální...i pak k dětem, jak říkáš...
Já se právě toho bojím, jsem mekouš...ale důslednost musí být, naši mají rozmazleného psa, je pánem domácnosti a když to vidím, tak je mi z toho smutno...

Jani...ahoj. Už jsem v 2.trimestru, tak to už jsem mírně pokročilá, ne začátečník 😉

t.kosticka
24. lis 2009

teda ta první věta patří Zuzce 😕

katy007
24. lis 2009

No já se už na předporodní přihlásila, ale začíná až v lednu, ale vede to super asistentka tak má hned plno. Jinak na prohlídku porodnice půjdu někdy kolem ledna až půjdu z kontroly, jsme 100% rozhodnutá pro fakultku tak nikde jinde kouknout ani nechci jít, má dr. tam pracuje tak už jsme se ptala a neměl by být problém. tak doufám, že tedy nebude.

t.kosticka
24. lis 2009

Holky a kdy se má přihlašovat na předporodní kurzy?!

verisek
24. lis 2009

zuzi82: labradora neeeee 🙂 ma ho mamka od manzela, holky nedovete si predstavit jak strasne pelichaaaaa.. na druhou stranu neznam hodnejsiho a milejsiho pejsana

t.kosticka
24. lis 2009

každý pejsek má něco...stejně jako lidi 😀

zuzi82
autor
24. lis 2009

Veri, ale je krásný. A my psa budeme mít venku. V žádném případě ne v domě. To se s velkým psem dá těžko. Abych pravdu řekla, tak si neumím představit byteček 2+kk a v něm takové telátko. Eri celkem vás obdivuju. Já bych to asi nedala.

katy007
24. lis 2009

Teri: podle toho kam chceš a jaký je o to zájem. Třeba porodnice bere až od 30 tt což mi přijde trošku pozdě končit bys měla 36tt a co když porodíš dříve?
Tam kde chodím já bere právě od 20 tt trvá to 8 týdnů a trvá to 2 hod. a chodíš i s partnerem, učí tam i masáže kojenců a aromaterapie co pomůže u porodu tak jsem na to hodně zvědavá.

Holky který pejsek nelíná? Snad jen ten čínský naháč, co má na hlavě 4 chlupy, ale to bych moc psem nenazývala! 😅

t.kosticka
24. lis 2009

Katy, no právě...co když porodíš dřív...mě dali rozpis předporodních kurzů v 1.těhu poradně, jsem to čapla, strčila do kabelky a samozřejmě se nezeptala, od kdy jako že tam můžu chodit?! Je mi jasně, že teď je to nesmysl, ale je dobrý to vědět dopředu.
Tobě ten kurz trvá to 8týdnů?! Já mám v tom rozpise jen "3.vyučovací hodiny"?!...To bude asi nějaká hodně redukovaná verze...a ty za to něco platíš?!

crawler
24. lis 2009

dobré ránko holčinky🙂

tak jsem happy, páč včera před usnutím mě smudlinka zlehka nakopla - bylo to spíš takové pohlazení 😉 jsem ráda, že o sobě dala vědět ...🙂

je u vás taky takový vítr? já jsem ve svitavách a je jasno, ale fučí to tady jako na hřebenech ;)

dnes jsem si připravila recepty na cukroví a o víkendu se do toho pomalu dám. budu dělat 11 druhů - především ořechové a pak udělám ještě tiramisu a domácí medovník...jsem zvědavá, jak zahýbeme s váhou 😉 - teď jsem momentálně zhubla - hlídám si, abych jedla pravidelně a během 2 týdnů bylo kilo dole, takže to má co do sebe ;)

zuzi: že řešíš nějaký špeky - podívej se do mého alba a budeš klidná ;-DDD já bříško nezatáhnu ani o milimetr a mám ho chlupatý jako gorila - takový světlý jemný chmýří - no manža se směje, že už jsem úplně jako zvířátko ;-D

crawler
24. lis 2009

jo a včera jsem si konečně odbyla obvoďáka - krevní testy byly ok a tak mi udělal zevrubnou prohlídku - neopomenul snad nic🙂 a natočil mi EKG a změřil tlak - všechno bylo ukázkové a tak říkal, že dle mého stavu by měl mimísek růst jako z vody a být naprosto zdravý - tak mě to tak potěšilo a stres z toho, že necítím moc pohyby zmizel (aspoň na chvíli🙂)...a teda doufám, že jsem v té čekárně plné chrchlajících nic nechytla -to by mě naštvalo 😒 ale zdá se, že budu v pohodě...jinak včera bylo v TV, že druhá žena (v Pardubicích) musela císařem porodit, páč dostala prasečandu☹ Fuj - tuplem se mi do pardubic do školy nechce 😢

eriska
24. lis 2009

holky, vymar taky lina, ale je to nic oproti mopsovi, kteryho ma segra..fakt, kazdy pesan ma neco..no, ono to taky dalo pritelovi premlouvani, nez me presvedcil, ja mam navic od malicka ze psu panickou hruzu..jenze on me potvora vzal na vylet do brna, do chovne stanice vymaru, kde se jim prave narodila stenatka a ten nas lotr si me omotal kolem prstu..😉 a po mesici jsem se dozvedela, ze bude mimco, tak co s tim ted,ze? ale jsem napevno rozhodnuta, ze jakmile zacne zarlit, pocuravat mimcu veci, vrcet na nej, atd.(bohuzel znam dost pripadu ze sveho okoli), tak pujde z domu..pevne verim, ze by si ho zpatky vzali, nebo nejaky myslivec treba..je to fakt chytry pejsek, v pul roce zvlada v pohode sedni, down, ke mne, vystavuje zver a vyhani ji..teda nevim, treba by toho mel umet jeste vic, ale tohle zvlada v pohode..me teda neposlechne, jak ho ted nevidam, tak se se mnou jen mazli🙂 ale az budeme zase ve svem, tak dostane prisny rezim😀 a dietu..

u nas predporodni kurzy porada mama klub, musim tam napsat..jelikoz to jsou jednotlive prednasky a ty muzes vybrat, na ktere jit..a jeste tam pisou, ze jsou vhodne od zacatku tehu..ja teda bych ted na nejaky prodychavani nesla, myslim, ze je na to casu dost, az kolem ledna..ale chodit chci..a na cvico se chystam priti tyden..uvidim, jak zitra dopadne kontrola, docela me poboliva brisko...holky a vcera vecer, ja nemohla usnout..strasne me palila zaha a nic na to nepomahalo☹

crawler
24. lis 2009

eriska: já mám ve své těhu knížce nějaký spešl věci na pálení žáhy v těhotenství, ale knížku teď nemám u sebe - nejsem ve slatiňanech, ale podívám se ti a dám vědět🙂

t.kosticka
24. lis 2009

eri, mě žáha taky trápí. Nejpřirozenější pomoc, teda spoň pro mě, je kysaný zelí...pak tradičně soda nebo rennie(ty smějí těhulky).

eriska
24. lis 2009

craw, tk vidis, dalsi dr. odbyty a mas aspon klid a nemusis se stresovat..v chrudimi se uz z jasne oblohy stava seda a vitr fouka poradny..☹ takovy listopadovy pocasi, fakt..panecku, o vikendu zacinas,jo? jste se zuzi nejaci rychlici..my mame naplanovano taky 11 druhu, ale spis takovy ty klasiky, linecky, tycinky, orechy, kulicky, orechovy rezy, medovy rezy, venecky, trubicky,...ale vrhneme se na to s babi az po mikulasi🙂

holky, mne taky zacina chlupatet brisko..takovy svetly chloupky a od pupiku dolu par cernych, tak je musim na zitra, na utz oholit😀 a taky me brisko pekne svedi, asi jak se zvetsuje..jo, a dneska rano jsem nasla na pravem boku maly naznak strije 😝 😲 a to mazu..tak musim asi mazat vic..

t.kosticka
24. lis 2009

craw, to jsme na tom stejně, já taky včera byla u obvoďáka...dělal EKG, měři atd...
A břicho mám chlupatý jako gorila. Jenže u mě, bohužel, chlupý černý...

eriska
24. lis 2009

no, mne to vcera zniceho nic, teda, mela jsem predtim vymackany pomeranc, ale ten mi nikdy nic nedelal☹ tak jsem nemohla usnout a kdyz to preslo, tak se tam prdola zacla prevalovat, coz bylo krasny, ale nejak jsem to pak zaspala😀 ale to zeli zkusim..to mame cerstvi od babicky, tak kdyby neco..diky za typy, holky

craw, teta je ucitelka a rikala, ze to je jen medialne vyvolany poplach..ta praseci chripka..jak se nekomu neco komplikuje, tak to hned na to svedou..ale ze jim z hygieny rikali, ze tady neni ani normalni chripka, ze se jedna o nachlazeni..proste to chce teple se oblikat a dodrzovat hygienu..ja si koupila ty vlhceny ubrousky a nosim je s sebou a porad si ruce otiram a samo, hned jak dorazim dom, tak je myju teplou vodou a mydlem..a snazim se jisti vitaminy ve forme ovoce a zeleninky..ale ty nam ted moc nejedou..

katy007
24. lis 2009

Eri: ani trocha sody rozpuštěné ve vodě?

U nás nefučí vítr, ale prší

Teri: ona tam hodně povídá i o té aromce, bylinky před porodem, při porodu, u kojení, péče o mimčo a tak. A samozřejmě o porodu. Má to 8 x 2 hod. stojí to 1500 Kč, ale i v porodnici platíš tak je to 960 Kč, ale jsou to jen 45 min. bloky.

t.kosticka
24. lis 2009

no vidíš katy?! Tak to by asi stálo za to zjistit, jestli jsou ty kurzy i jinde, že?!

zuzi82
autor
24. lis 2009

Tak já kurzy teď nastudovala. Na těhotenský Připrava na porod a kojení píší, že je dobré jít v průběhu 2. trimestru nebo nejpozději na začátku 3. trimestru, protože radí i jak si pomoc s klasičkými těhu příznaky, jako jsou bolesti zad, pálení žáhy a tak. Na Olešné to stojí 800 za čtyři 90 minutové bloky. Pak je ještě kurz péče o novorozence a kojence (250 kč), správná manipulace s novorozencem (2x 90 min 500 Kč) a Kurz masáží a aroma terapie miminka ( 2x 90 min 500 Kč). Jako peněz dost, ale vypadá to celkem zajímavě, tak uvidíme na čem se s manžou dohodneme.

crawler
24. lis 2009

eriska: včera v rádiu telefonoval jeden muž (ze zdravotnictví), že si koupil vakcínu na H1N1, strhl obal a šel do laboratoří ať mu to vyhodnotí a když si pro to pak přišel, tak se ho ptali " vy si chcete píchat takový svinstvo? do toho bychom být vámi nešli" - netušili, že jde o vakcínu na prasečandu...Já osobně bych do toho taky nešla, bála bych se vlivu na mimíska...v tom rádiu telefonovali různým lékařům a ptali se jich na názory a drtivá většina se přikláněla taky k tomu, že je to jen poplach vyvolaný médii a že očkování vůbec nedoporučují. dost mě udivilo, že v anglii nebo kde se přihlásila 100vka dobrovolných těhulek a nechaly se tím naočkovat - šlo o testovací sadu a tuplem nemohly vědět, zda to neublíží jim nebo malému...tohle riziko bych teda já v životě nepodstoupila 😢

t.kosticka
24. lis 2009

Tak jsem si ty kurzy připsala k seznamů dotazů na doktora. v pondělí jdu do poradny 😉

craw, já taky všude slyším, jaký je to svinstvo, že to lidi ve zdravotnictví odmítají. Včera myslím mluvil v tv novinách šéf zdravot. komory a sám řekl do kamery !!!!že on sám by se očkovat nenechal...

katy007
24. lis 2009

Teri: určitě mrkni i na duly a soukromé porodní asistentky v okolí.

Já bych se nenechala očkovat. Teta dělala na hygieně a v té době přišla do "mody" očkovaní proti běžné chřipce a teta říkala, aby nás to ani nenapadlo se nechat očkovat - chřipku chytneš tak jak tak, akorát nemáš teplotu a tělo s tím více pak bojuje a trápí se.

t.kosticka
24. lis 2009

katy, mrknu, díky....

zuzi82
autor
24. lis 2009

Teda Teri, dívám se ti do alba a ty jsi byla pěkné baculaté mímo, alespoň se mi to tak zdá podle těch tvářiček. To já byla dost hubená. V jedné době jsem vypadala trochu jako reklama na hlad, ta to teď jsem chodící billboard na vepřové maso a sádlo 😀

t.kosticka
24. lis 2009

zuzi, já už to psala v té druhé diskuzi, ale když jsem se narodila, měla jsem skoro 5kg. Museli mě vozit na vozíku dole napodélno k mamce na pokoj 😀 nahoru s ostatníma mimčama jsem se nevešla...
Toho se trochu bojím, že náš prcek bude taky pěknej macek!!! 😅

zuzi82
autor
24. lis 2009

Tak to je síla, to bych ti nepřála.

katy007
24. lis 2009

tak já měla 4,10 a manža 4,30 kg takže taky bojím, bojím 😅

zuzi82
autor
24. lis 2009

To já měla 3,10 a manža 3,70, takže když se to zprůměruje, tak by to nemuselo být tak zlé 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru