Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
24. lis 2009

ja bych se taky ockovat nedala..uprimne se divim tem lidem, kteri do toho jdou..ja bych se nedala ockovat ani proti normalni chripce..kazdy rok ji stejne chytnu.a kdyz se to podchyti vcas, vylezi, tak mam za par dni pokoj..navic ted nemuzu myslet jen sama na sebe..takze do ockovani bych nesla..stejne, chripkove epidemie jsou kazdy rok a ted jen do toho napasovali i tu pracesi, ktera neni o tak moc horsi..znamej si ji privezl z turecka, par dni si polezel, doma nosili teda vsichni radsi rousku, ale nikdo ji nedostal..a to uz bylo v zari, takze uz by to urco propuklo..

ja mela 3.10 a přítel přes 4, tak uvidime, kolik bude nas drobek mit..snad nam zitra reknou, kolik vazi🙂

teri, s tim kysanym zelim jsi mi udelala takovou chut,ze jsem si uvarila zelnacku a je mnam, mnam..jen jsem byla lina dat varit brambory, ale i bez nich je vyborna🙂

verisek
24. lis 2009

holky my mame westika a ten opravdu nepousti chlupy.. 🙂

eriska
24. lis 2009

ver, tak to zavidim..ten nas minimalne, ale prece..🙂

soniq
24. lis 2009

Ahoj holky, tak konečně už tu můžu být, počítač je opravený, tak super...koukám, že jste probraly hafo témat i prasečí chřipku 🙂
A co vaše míma? Mě kope a kope a ve St jdu na UZ a měla bych vědět co budu mít, tak jsu zvědavá a strašně se těším a ještě jsem si zaplatila doktora kardiologa, mrkne se na srdíčko mimča, tak snad vše bude v pořádku, vždycky jsem strašně nervózní když mám jít na kontrolu.

eriska
24. lis 2009

soniq a v kterem jsi tydnu? u me je to s kopanim slabsi, ale nijak mi to nevadi, ono to jeste prijde🙂 a jsem radsi, treba pak po narozeni to bude vetsi klidas..na utz jdes zitra? ja taky..a jak se tesis?ja se nervovala nejak o vikendu, aby bylo vse v pohode, ale uz to preslo a zvitezila radost, ze uz zitra bublinku zase uvidime

soniq
24. lis 2009

Eriska: včera jsem začla 20tt, no mě kope docela dost, přítel když si položí ruku na bříško tak říkal, že to je dost cítit jak ti kopne do ruky přímo. jj, jdu zítra o půl 1, těším se strašně moc, ani to nejde popsat, jen mám zase strach trochu aby bylo vše v pořádku, ale to je asi normální mít obavy a strach. 🙂
Holky, chci se zeptat, nevíte kde bude mít malý napsaný trvalý bydliště když nejsu vdaná a já mám trvalý bydliště napsaný v Brně a přítel bydlí kousek za Brnem? To budem muset asi někam jít a zařídit si to že?

katy007
24. lis 2009

Tak já mám dnes v práci volněji tak jsme si napsala co za heblata budu muset koupit od bordur na stěnu, přes dětský metr 😀 mamce posílám odkaz co by se mi líbilo našít tak jsem zvědavá zda našije, nebo mi dá košem a taky musím mrknout kolik stojí látka, zda se to vůbec vyplatí šít 😀

janinka22
24. lis 2009

holky,já tak nerada slyším o té prasečí chřipce,přijde mi,že lidi pořád zbytečně straší jak je toho všude plno,ve zprávách na netu.. já teda souhlasím s eriskou,taky bych se nedala očkovat ani proti normální chřipce..přijde mi to divný,nepřirozený,jednou za rok si poležet s chřipkou v posteli mi zas takový problém nedělá,někdy jsem tak odolná že neonemocním opravdu dlouho a to bez očkování.

soniq,páni,tak to by mě taky zajímalo..asi záleží kam mimčo přihlásíš-jakou adresu jim řekneš ne?

eriska
24. lis 2009

soniq, ja si myslim, ze bude mit stejne trvale bydliste jako ty..ale ja spis nevim, cetla jsem, ze do nemocnice mas mit oddaci list, rodne listy, ale kdyz spolu nejsme manzele, takze se ma jit na matriku a vyplnit nejaky specialni papir a neco o potvrzeni otcovstvi..ale nevim, co to presne je a kde to najdu..na netu jsem to zatim nenasla..

katy, ja uz se tesim az budeme v detskem pokojiku malovat..vezmeme s prtatkama barvicky a jednu stenu si pomalujeme obrazkama, atd...jen musim nekde sehnat sablony..uplne si na to sama netroufam..

eriska
24. lis 2009

holky, to je pekne vytvoreny seznam..
http://www.nunynek.cz/clanky/co-do-porodnice

soniq
24. lis 2009

díky za radu, budu muset s přítelem zajít na matriku asi mého trvalého bydliště a na netu jsem se koukla a jsou tam i formuláře ke stažení, ale radši tam zajdem osobně a zeptáme se na bližší info na matrice a tam nám by měli poradit co dělat atd...ale tam zajdem tak v Lednu.
Já taky nerada pořád dokola poslouchám zprávy o prasečí chřipce, je to hrůza, jen nerada bych ji chytla.

katy007
24. lis 2009

úplně s čuníkem plaší!!!!!!!!!! Myslím si, že je to stejná chřipka jako klasická! Zbytečně hodně medializují, plaší a říkají kolik lidí umřelo, ale jsou to těžce nemocní lidé, kterým by stejně ublížilo i silnější nachlazení, pokud nemá leukemik imunitu tak i kychnutí se mu zhorší stav! Tak samo někdo po x bypassech! Už mě tím v TV štvou!

t.kosticka
24. lis 2009

Já jsem na to zvědavá. No nedalo by se nic dělat, jestli to bude buřtík....

katy, já si budu určitě šít mantinel do postýlky...ty s hezkým motivem a kapsářem stojí kolem 1000,- 😠

Soniq, já myslím, že když nejsi vdaná, tak to miminko má trvalý bydliště jako ty jako maminka, ale nevím to jistě...Kam ho přihlásíte, tam to bude mít.

t.kosticka
24. lis 2009

já se taky prasečí chřipky bojím, ale to by se stejně musel člověk bát AIDSU, žloutenky, atd...
akorát, že tohle je teď aktuální...

katy007
24. lis 2009

Teri: takže ušít si to sama vyjde tedy levněji? Mamka je v důchodu a vnoučka se nemůže dočkat tak i kdy po nocích měla šít tak to ušije, už ji znám nějaký pátek 😅 já naštěstí šít neumím.

t.kosticka
24. lis 2009

katy, vyplatí se jak co...ale třeba ten mantinel určitě...látka je za pár šupů, nějaký slabý molitan do toho taky nedrahá záležitost, uděláš si to, jak chceš a přesně na míru...
Třeba šít oblečení na miminka se nevyplatí...teda podle mě...ale takovej upletenej světříček jako dárek...to je jiná

janinka22
24. lis 2009

to je dobrý odkaz, Tery, ale koukám se na to a sníží se to teda fakt o dost 😠 je to ke vzteku!

t.kosticka
24. lis 2009

je to k vzteku, ale neuděláme nic...
já jsem někde nedávno četla, že snad je zase v jednání, kvůli nesympatiím veřejnosti, že to zase vrátí na původní výši...jako v tomto roce, ale od tý doby ticho po pěšině...asi nějaká kachna 😖

andrea110409
24. lis 2009

Kostička: taky jsem slyšela o neschválení toho snížení tak jsem zvědavá. Mě by to docela štvalo přece jen každá koruna dobrá a ke všemu chci jít na mateřskou 8 týdnu před porodem.

miselaniki
24. lis 2009

ahoj holky

dnes tedy jedete🙂) teď jsem všechno dočetla 😝
Vítám tery.

No snížení mateřské je schválené a podepsané, už od října. Ale Lidovdci podali návrh na změnu, ve vládě to neprošlo tak se ještě musí vyjádřit poslanecká sněmovna, ale nevím nevím ☹(

t.kosticka
24. lis 2009

děkuji za přivítání od "stálic"...

jo, ano, takhle nějak to bylo...díky za upřesnění...to je furt: množte se množte se, a pak nám to takhle stěžují,co?! 😉 no ale nakonec můžeme být rády, že aspoň něco....

Holky, loučím se...konečně padla. Mějte se!

verisek
24. lis 2009

a co teprve rodicovsky prispevek, to je fakt vysmech.. 😅

crawler
24. lis 2009

no já jako studentka nemám na PPM nárok, takže doufám, že mi budou rodičák aspoň posílat včas a ne abych byla ze začátku po porodu několik měsíců doma zadarmo 😒 ...mě štve, že si ani nemůžu zvolit tu 3letou a musím povinně 4letou 😢

s penězma to nebude lehké, ale mimísek za to stojí 😉

dneska jsem koupila 3páry protiskluzových ponožek - měli je ve slevě a jedny punčošky se snoopym🙂

eriska (+ostatní, kdo jde zítra na ko/utz): přeju ať to všechno dopadne suprově!!! užijte si mimíska - snad bude vzhůru a bude vám na dvd krásně divočit 😉)) těším se až povyprávíš, páč já jdu až za tááák dlouho ☹

eriska
24. lis 2009

craw, me ty penizky taky pekne stvou, ale rikam si, lepsi neco, nez nic..a jak pises, mimisek za to stoji..sice bude i dost stat, kdyz si tak pomalu sepisuju, co poridit domu, co mimiskovi, co me, tak to zacina byt poradny seznam..ale co..pujcit si clovek muze prinejhorsim vzdycky..moje mamca zije z uveru do uveru a taky zije, takze to si rikam..bydlet kde je, aby bylo na najem a na jidlo a to staci..takovy bonusy jako dovolena, ty prijdou casem🙂
no, uz se na zitra strasne tesim..mam pocit, ze ani nedospim..uz mam pripraveny korunky, radsi i kouknu, jestli je doma prazdne dvd, nebo pro nej zitra jeste skocim, ale nedospim...

crawler
24. lis 2009

eri: ále dospíš ;-DDD však za chvilinku je to tu ;-D...mě jen štve, že se na to vždy tolik týýýdnů těšíme a pak to uteče (20,30minut) a zase budeme čekat několik týdnů... ☹ 😠 to je úúúděsný 😢 těhotenství je holt o velké trpělivosti, páč než to dospěje k porodu, tak se pořád jen čeká a čeká a čeká...

andrea110409
24. lis 2009

crawler> já myslela, že se vybirá mezi 2 a 3 lety na materske. My jsme totiz rozhodnuti pro 2 roky

eriska
24. lis 2009

an, jsou dva, tri, nebo ctyri...a ty ctyri si muzes vybrat, nebo kdyz jsi na pracaku, nebo nemas odpracovano tech 270 dni, nebo jsi student, tak te automaticky soupnou do te na ctyri roky..ja teda chci byt s prckem min. 3 roky, dva je strasne malo..navic si muzu privydelat i na materske..

andrea110409
24. lis 2009

eriska: no já chci být dva ale plynule chceme navázat druhým...tak snad nám tenhle plán vyjde 😉 Jinak bych sla taky na 3 😎

evuss
25. lis 2009

Dobré ráno, tak jsem konečně nafotila toho našeho kočárkovskýho krasavca a dala do albíčka společně s bříškem. Ale na fotkách mi příjde bříško furt stejný, musím to nafotit jinak 😅 ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru