Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
30. srp 2010

@skretik budes hodna, dik...

baterka
30. srp 2010

ahoj holky, tak to se musím na Marka taky detailněji podívat, jak pase koníky a přetáčí se na bok ... 😕 , náš nový pediatr je moc příjemný, ale mám pocitm, že to bere dost hákem, Marka zvážil a změřil, píchnul mu hexu a šla sem - žádný poslech, žádné zkoušení reakcí, žádné otočení na bříško.... Holky, jak vypadá u vaší pediatričky/pediatra klasická prohlídka?
@jasekd tak snad to bue dobrý - jak u Martínka tak gynda u Tebe, vydrž, třeba tentokrát ty nevolnosti odezní dřív!
@andrea110409 my jdeme do 2 leté a já si budu každý měsíc posílat 3,5 tisíce na Ing konto, abych měla rezervu, kdyby něco - třeba jsme nestihli druhé dítko do Markových 2 let nebo kdyby manža neměl chvíli práci. Čekám, až mi to pošlou potvrzené z ČSSZ, nějak jim to trvá... 😖 , ale čas n podání mám až do konce září

eriska
30. srp 2010

čauky holky,
tak my jsme dneska už stihli být venku, tomík zase začal vstávak kolem půl šesté, tak jsme zaběhli do lékárny pro čajíky, pak pro kompot na rýžový nákyp a domů, protož chrudim je celá rozkopá a všude něco vrtaj..tý jo, dneska tomík končí pátý měsíc a začíná šestý..děsně rychle to letí..co všechno už umí, pusinka už rozvazuje a není jen u aaa, uaaa, apod. pazvuků, ale už to je i jééé, včera vypadlo něco jako euuu /samo, beru to jako eriiii 😀 /, teď tady brblá nějaký baduuu, či co..no je to sranda..

tak já jdu dělat ten obídek, dokud je tomík celkem hodný mimčo🙂

martinak028
30. srp 2010

ahojte budoucí maminky, dneska jsem narazila na tuhle diskusní stránku a vidím, že přímo téma pro mě. Tak se přidávám, za několik málo dní se mi taky blíží 13 tt. jak to zvládáte?

karolina20
30. srp 2010

@eriska ahojky,jsi z Chrudimi jo?Moje teta tam prodává nebo spíš dělá vedoucí v Kiku,nechodíš tam?

karolina20
30. srp 2010

@martinak028 ahojky,jsou tu už i maminy ale taky i pár těhulek,já už sem ve 26+4tt

martinak028
30. srp 2010

@karolina20 Ahoj Kájo, téda, tak ty už to máš za pár. A co, jak se cítíš?

karolina20
30. srp 2010

No a už se na to moc těším na toho našeho drobečka 😉 cítím se fajne,je krásný pocit cítit jak kope.

karolina20
30. srp 2010

@martinak028 No a už se na to moc těším na toho našeho drobečka 😉 cítím se fajne,je krásný pocit cítit jak kope.

martinak028
30. srp 2010

@karolina20 A copak to bude? nebo se necháváte překvapit? Já se ti nedivím, sice mě minuly ty hrozné nevolnosti (teda zatím), takže si těhotenství náramně užívám, ale už se taky moc těším. U mě se trochu rozjedou nákupy až zjistím, co to vlastně čekáme a pak se už asi neudržím 🙂

karolina20
30. srp 2010

@martinak028 NO my se necháváme překvapit,věcičky mám od sestry po dětech i na kluka i na holčičku,a když chci něco nového,musíme kupovat neutrál.Teďka přemýšlíme jestli se červený kočárek hodí na kluka i na holku.

evuss
30. srp 2010

Ahojky holky, téda já sem vůbec nestíhala číst, tak jsem vzala jen včerejšek a dnešek. Viky měla teď nějaký blbý období, jako by nám ju někdo vyměnil. Byla ukňouraná a nic nepomáhalo ani chování, lehátko, kolotoč, hrazdička, dělání blbostí prostě nic, snad jen v kočáru se trošku zklidnila. Měla jsem podezření na zuby, páč si furt všechno rvala silou do pusy, ale byli to asi jen záchvaty zuřivosti, doufám... No ale včera jsme byli na hříbkách a už to bylo lepší, dokonce si vydržela sama hrát hodinu pod hrazdičkou, no asi chtěla jít do lesa a já to nepochopila 🙂 Tak doufám, že už to bude zase dobrý.

Jo jinak Eri všimla jsem si šatů. Za mě ty čtvrté, ale první taky nevypadají špatně. Tak si užívej vybírání, přece jen je to jednou za život, ne 😉

evuss
30. srp 2010

Jé marti vítám tě skoro čerstvá těhulko. To máš ještě všechno před sebou tak si to užívej.
Karoli já si myslím, že ten na červená může být i ke klukovi. U nás mají modrou na holku a Mis má taky na Krištofa červenou, takže bych v tom problém nevyděla.

martinak028
30. srp 2010

@karolina20 já bych řekla, že podle toho jak moc červený. Pokud jsou jen pruhy v kombinaci s černou, tak proč ne, ale pokud je celý červený, tak nevím, pro kluka bych to asi nebrala. Teda, to tě obdivuju, že vydržíš. Já jsem taky sháněla (teda zatím jen informačně) věcičky po rodině, ale zjistila jsem, že si většinu asi koupím. Samo, že ne všechny nové a moc toho taky ne, ale něco se bude muset přikoupit. Ale tady existuje tolik bazarů a podobných webových stránek, že s tímhle si starosti nedělám.

martinak028
30. srp 2010

@evuss ahoj Evi, jestli to bylo na mě to milé přivítání, tak moc děkuji a ráda se přidám do diskuse. No, po pravdě jsem myslela, že je nás tu takových podobných víc, ale ráda nasbírám již dopředu zkušenosti a rady 😉

eriska
30. srp 2010

evus, díky, asi to vyhrají ty za krk, líbí se čím dál více lidem, tak je ve čtvrtek pojedu ještě vyzkoušet😉 teda, jsi radši za záchvaty vzteku? to já bych radši, když by to byly zuby a pak to přešlo, ale tomík se začíná prostě vztekat, je v křesílku, já vařím a řev, tak na něj začnu mluvit, zpívat a je klid..a pak ho i tohle přestane bavit, a chce chovat a to je po vzteku..holt je to můj vyčůránek 🙄 😀

karolina20, já bych volila neutrál, mně se červená na kluka nezdá..třeba světle zelená, ta je pro oba, nebo možná i oranžová, ale to by asi záleželo na intenzitě barvy..ale taky berte to, co se vám líbí😉 mně i teď, máme modrý kočárek a stejně už mi bylo oznámeno, že máme krásnou holčičku 😠 😀 takže jen barvou to nebude

martinak028, vítej mezi námi..my už dávno měli přejít do diskuze kojenci, ale čekali jsme, než odrodí červnovky, pak jsme říkaly, že počkáme na mer, pak začala prodruhé těhulkovat jasekd a přidala se karol a teď i ty..takže tě čeká naše otázky, co pohlaví, necháte si řict?a máte nějaké, které preferujete víc? a co jména? 🙂

eriska
30. srp 2010

karolina20, jojo, v kiku jsem parkrát byla, oibčas tam mají na prcka pěkné věci a za normální peníz🙂

jasekd
30. srp 2010

@karolina20 cerveny kocarek se na kluka hodi 😉
@martinak028 ahoj, no po 13 tt je tu akorat karol a mer, ono si holky nejak neprejmenovaly diskusi, i ja jsem se pridala az jako mama 😅 No a ja jsem znova tehotna, ale teprve asi 8.tt 😀 Zas vam ale muzem radit, kdyz neco nebudete vedet 😉
@eriska mam stejne pocity, vzdyt mame stejne stare deti. K tomu povidani, nekdy mu pusa jede, jindy cely den mlci... Jinak docela zavidim ty saty, prstynky atd, byly to starosti, ale hezky a kdyz se zadari, uz je nikdy mit nebudes, tak si to uzij.
@baterka u nas je prohlidka vazeni, mereni, poslech, vetsinou ho na brisko otoci, zepta se, co umi, ted mi teda vrta hlavou to zaklaneni hlavicky, jak jsem psala se Skret, ale na to nic nerikala, ze by byl nejakej divnej a ja se neptala primo na to. Taky mu prohlizi pytlika, ale to my jsme spec.pripad (hydrokela, spermatokela a ty ledviny). Ja treba pred tim ockovanim jsem rada za ten poslech, malej dost psika a pokaslava asi kvuli doznivajicimu GER, ja mu pred tim i teplotu merim, aby se nenaockoval nemocnej, ale ja hlidam tu teplotu i kvuli ledvine.
Mame termin na tu mikcni cystografii uz 10.9., akorat aby se stihlo bakt.vys.moci, musi byt ciste, snad to bude bez kontaminace. Takze zitra rano chytam do sklenicky a letim s tim na detske. Svoji gyndu odsunu na pozitri a pak frcime do Prahy na segrinu promoci, Martina pohlida tchyne, je zlata a krasne jim to spolu jde. Aspon nejaka vyhoda nekojeni, matka muze do sveta 😀 Toho 10.9. je to na cele dopoledne, ale ambulantne, tak jsem rada, pujde i manzel, ja jako tehotna nesmim na rtg... Jsem rada, ze budem snad brzo vedet, na cem jsme, pokud ta moc bude OK.

jasekd
30. srp 2010

@eriska hlasuju vsema 10ti za ty saty za krk, jsou super 😉

eriska
30. srp 2010

karolina20, tak vidíš, názory se ti různí, musíš vybrat kočík podle sebe a manži, co se vám líbí

jasekd, budeme držet pěstičky, ať je moč OK, ať můžete na tu cystografii a víte výsledky, které určo dopadnou dobře, uvidíš.. 😉 já si ty starosti nezávidím, asi jsem v tomhle hrozná ženská i nevěsta, na tohle prostě nejsem, vybírání šatů, na ty moje obří kojící prsa, k tomu povadlé břicho, které taky do něčeho nevzleze, prstýnky na moje tlusté prsty, no děs..už to chci mít za sebou 🙄 jsem v tom špatná něvěsta, ale třeba se mi to pak bude líbit..uvidíme

baterka, jo, tak u nás je vyšetřo stejné jak u jas, nejdříve ho sestřička zváží, změří, pak dr. poslechne, prohmatá všechny uzliny, pytlíka, postaví ho na nožičky, bere ho do sedu a pak si ho chová a prohlíží..mezitím se jí tomík už na dvou prohlídkách otáčel na břicho, takže ho nemohla ani pořádně poslechnout..jo a ještě mu kouká do pusy..a pak dostane očkování a pak si s ním povídá a on se na ní řehtá🙂

eriska
30. srp 2010

jasekd, 😵 asi to taky vyhrajou..a budou i praktický na kojení, ikdyž vzhledově se mi líbí ty na té černobílé fotce..ale v obou se cítím dobře, takže volím tu variantu, abych se líbila i ženichovi..když jsem u ženicha, tak si jeho tatínek koupil oblek, který si chtěl koupit on..takže musíme znova hledat 😠

evuss
30. srp 2010

@eriska no mě děsí představa, že budu kojit ze zubama. Viky je potvůrka už párkrát mě rafla až mi vyhrkly slzy a to ještě zuby nemá a kdyby to udělala se zubama tak se asi počurám...

Jinak co se týče prohlídek u dr. tak nás zváží, změří hlavičku, prohmatá, koukne do krku a je to. Zeptá se jestli něco nepotřebujeme jestli není nějaký problém a je to. Takže bez píchance jsme za 2-3 min. venku 🙂

karolina20
30. srp 2010

@eriska
@jasekd
@martinak028 tak jsem tak brouzdala po internetu a našla jsme uplně jiný kočárek než červený-je ve fotoblogu

jasekd
30. srp 2010

@eriska dik, ja taky doufam. Saty si vyber ty, ktere se libi tobe! Ja mela uplne krasne,mama furt, ze jsou takove chude, byly na raminka, hluboky vystrih na zadech a jemnounka splyvava sukne uplne bez ozdob, akorat vzadu od pasu to melo takove dva zavojicky, jakoby motyli kridla, zavoj jsem nemela. Kdybych nasla nekde foto, kde nebude videt moc oblicej, dala bych je sem, nebo zkusim najit odkaz na ne. Byly uplne jine nez ma vetsina holek a sedely mi a nakonec je i mama moc pochvalila 😉 Bude se ti to nakonec libit, ja byla taky takova nevesta, co to nechce moc resit, svatba byla mensi, jednodussi, ale ne osizena a moc radi vzpominame. Jestli chces ty saty 1, vem si je, at ti to pak neni lito...

jasekd
30. srp 2010

@karolina20 klidne i na holku, ja barvy neresim, 4 kolka pekna do terenu, akorat ja mam vic retro (Ballerina, neco jako Roan Marita), mne treba vubec nevyhovujou otocny kolecka, hlavne si promyslet, kde s tim budu jezdit. Ja mam ted dilema, sourozenecky kocar ano nebo ne? Nebo jedno vozit, druhe nosit... Jets e ze mam tolik casu, vyber kocaru mi moc radost nedelal, my se o to doma furt hadali, ale vybrali jsme dobre nakonec.

jasekd
30. srp 2010
jasekd
30. srp 2010

a jeste jsem mela v merku ty 2127... Takze ja mam jinej vkus nez vetsina...

andrea110409
30. srp 2010

Aaaaa holky byla jsem vařizovat rodičovský příspěvek a úřední šiml je neuvěřitelná záležitost brrr....a teď vás jdu dočíst

miselaniki
30. srp 2010

ahoj holky,
@andrea110409 - ráda tě "vidím" taky se chystám zanést papíry na rodičák a stačí to vypsat nebo i rodný list s sebou?

andrea110409
30. srp 2010

@miselaniki Ahoj 🙂 rodný list po mě nechtěli, ale ještě musím na OSSZ a to mi předtím neřekli ....tak snad tohle už máš zajištěné 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru