Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
25. lis 2009

dobré ránko
evi,pěkný kočárek 🙂 a bříško taky,máš ho na 19tt docela malinký,no já asi dopadnu stejně,jak to tak zatím vypadá 😀
an,já to tak taky měla v plánu,že bych šla na 2 roky a navázala rovnou druhým mimčem,nebo jinak na 3 roky..tak uvidím ještě jak se rozhodnu .. páč to druhý mimi se pak nemusí povést podle plánu že..
taky jsem dala do albíčka aktuální bříško,ale taky mi přijde že tam stále není nic vidět..no posuďte sami 😎

miselaniki
25. lis 2009

Ahoj holky,

tak vidím, že se probírá rodičák, já jdu na dva roky a pak mi do tří let pohlídá tchýně. Jo holky tím, že se mění mateřská mění se i to kolik musí žena vydělávat před porodem aby mohla na 2 roky na rodičák víte to?
Holky no elegantní bříška🙂).
Kdo má dnes UTZ tak držím palečky, my jdeme příští týden tak se těším. Včera jsem konečně cítila "bublinky" v břiše tak se miminko už ozývá🙂.

eriska
25. lis 2009

dobre ranko, tehulky,

tak se mi dneska v noci zdalo, ze to bude holcicka, ale porad si myslim, ze to bude spis chlapecek, ale za par hodin uz budu vedet, jesti mam pravdu ja, nebo my podvedomi (to bych brala spis🙂)

jani, evus, vy mate nadherny pidi briska.fakt..takovy roztomiloucky.🙂ja vam je zavidim..to moje behem poslednich dvou poradne vylezlo..az prijedu od dr., tak nafotim a vlozim..evus, dobry napada, to hodit takhle vedle sebe a porovnat..muzu se taky opicit?😉

evus, hezky kocarek, ale nema ty predni kola otocny,co? to my bychom radi ty predni otocny..staci jen pohnout rukojeti a zatacite a nemuse se kroutit celym kocarem..ale ma hezkou barvicku..taky to vidime na zelenou, na kocarku mi prijde neutralni, jak pro holcicku, tak pro kluka..aspon mate jednu starost z krku,co?

co se tyce ty rodicovsky, my v planu druhe ditko nemame..tedy urco ne za 2 roky..chci si to jedno poradne uzit..navic je mi 24, takze si myslim, ze treba i za 6 let muzu mit druhe mimco, a to jedno uz bude celkem samostatne a bude casek na miminko..ale uvidime..tohle jsme taky neplanovali..

mis, jak je to s tim platem a materskou a rodicovskou? a kdy mam narok na materskou? ja uz se v tom prestavam orientovat..

janinka22
25. lis 2009

misi,moc nerozumím co tím chtěl básník říci... tím vyděláváním před porodem??

miselaniki
25. lis 2009

Taky jsem moc nechápala, psaly jsme si o tom s holkami v sekci Paragrafy, jelikož chci na 2 roky na rodičák. Váže se na to denní vyměřovací základ. Tady víc článku

http://ekonomika.idnes.cz/na-nejrychlejsi-rodic...

katy007
25. lis 2009

Ahoj holky,
no je to žalostné jak vidím o kolik budu ztrátná na mateřské a o rodičováku ani nemluvě, pak se diví, že se nerodí děti jen sociálně slabým a cikánům, kteří spíše rodí pro kšeft! myslím si, že žena co chodí do práce x let dostatečně odevzdá na daních tak nevidím důvod proč krátit MD! navíc třeba žena, která vydělává přes 20 tis. se 100% vrátí do práce a zase bude do důchodu platit daně? A sociálové? prd a ještě mají více kolikrát jak ženská co se honí v práci za 20 tis. oni mají stejně a ho...o dělají a někteří si "přivydělávají" krádežmi nebo načerno a to mě dost štve. Platím dost vysoké daně a je k pláči když vidím na co!!!!!!!!!!!!!!! proč to třeba nejde na výzkum, do zdravotnictví, apod.? Ve finále nedostaneme ani 3 tis. jako důchodci (pokud se tedy dožijeme). tak jsme se po ránu krápek rozohnila 😀

Evi: moc krásný kočárek. Máš z obchodu nebo z PL?

evuss
25. lis 2009

Miselaniky ono to bříško je v reálu krapet větší nevím proč mě ty fotky tak zkreslujou 😠 Ale jak píše Eriska za posledních pár dní mám pocit, že sem se dost "nafoukla" 🙂 Dnes ráno jsem třeba měla břucho jako v neděli večer. Už se hrozně těším na půl čtvrtou na ten UTZ, mám pocit, že ten čas vůbec neběží....

Teda holky s tou mateřskou mě krapet děsíte... My bychom taky chtěli dva roky a pak hned durhý. Ale o tom výdělku a nároku na dva roky slyším poprvé. Musím se po tom mrknout.

Eriska: kočárek má všechny kola napevno. Su kopito a s těma otočnýma neumím jezdit 😅 Líp se mi manipuluje s klasikou, asi síla zvyku. Ale jinak v tom Polsku měli i s otočnýma kolečkama a zelený barvy moc pěký 😉 Užij si UTZ, docela ti závidím, že už jdeš za chvílu. Tak se pak pochlub jak jste dopadli 😉

eriska
25. lis 2009

evus, ja taky vozila v klasice, ale pak jsem mela moznost jet s temi, co se daji otacet a taky pritel a bylo rozhodnutol..ale to poslsko zkusime..aspon na kukandu, ze jo😀 a ty jdes na utz ke svemu dr., nebo nekam jinam?

holky, my do duchodu uz vubec nepujdeme..podle toho, co ti magori vyvadeji a jak si zvysuji platy a nam ubiraji..☹

miselaniki
25. lis 2009

No holky spravedlivé to není, ale nic s tím nenaděláme.

katy: tahle jsem se rozčilovala, když to projednávali ve vládě, teď už jsem smířená. Mně se ještě od ledna sníží i nemocenská☹(
eriska: no na mateřskou máš nárok když si 270 dní před porodem platíš zdravotní pojištění, tzn. platí ti zaměstnavatel ( velice ve zkratce), pak si žádáš o rodičák, když to nesplňuješ, jdeš rovnou na rodičák.
To co jsem psala holkám je o 2 letém rodičáku, u ostatních variant (na 3, 4 roky) je to jedno - nevím jak dlouho chceš zůstat doma.
evuss: hezký kočárek, taky musím ten náš vyfotit

evuss
25. lis 2009

Eriska: no jasně jeďte, určitě něco pořídíte a krásně se na ty věci dívá 🙂 Já jdu na UTZ do Brna na nějakou kliniku prenatální diagnostiky či jak se to jmenuje. Na žádance mám napsaný screening ve 20tt. Takže nevím no co to bude, necháme se překvapit, ale už se hrozně těšíme až špunta uvidíme. Doufám, že tam se mnou pustí i manže... Ty jdeš taky na něco takovýho?

Jinak co se týče těch kašparů v Praze, vůbec se jima nezabívám. Musíme být přece v klidu. A hlavně je mi jasný, že stát nebude ten kdo se o nás na starý kolena postará, takže se by se měl každej zajistit sám co to půjde. Ale to je můj názor. No nic to sem nepatří. Dívala sem se na tu mateřskou a nic moc jsem nenašla. Jen že nástup je min. 14dní před porodem jinak těch 6-8týdnů. Ale nic o té výši platu a návaznosti doby PPM jsem zatím nenašla 😖

katy007
25. lis 2009

Tak to je už úplně na palici, místo, aby byli rádi, že se žena tak brzy chcce vrátit do práce zase něco vymyslí a hned jim je lépe že se budem počítat jen 90% výdělku místo 100%. by mě zajímalo co vymyslí za 5 let, aby žena vůbec něco dostala s takovou!

t.kosticka
25. lis 2009

Ahoj holky, souhlasím s eriskou: evuss a janinka jsou štíhlounký holky, s pěknýma těhu bouličkama 😀

KOukám, že tady ten můj odkaz rozohnil vaše příspěvky 😉

miselaniki
25. lis 2009

evuss a co si nenašla k té mateřské? Když čekáš jedno mimi budeš doma 28 týdnů to máme všechny stejně.

evuss
25. lis 2009

Miselaniki: hledala jsem ty peníze jak jsi o tom psala, že musíš mít určitej plat abys mohla mít 2roky. Jak to je přešně? Nebo kde jsi to četla?

eriska
25. lis 2009

holky, tak ja vyrazim..pritele naberu v praci a hura na kukandu🙂 drzte nam pesticky, at je vsechno v poradku🙂

zuzi82
autor
25. lis 2009

Dobré ránko,
evuss, barvička kočárku je pěkná, taky jsem chtěla zelenou, ale teď vítězí tyrkysová, ještě uvidíme, jak bude vypadat naživo.
Jinak holky držím palečky na dnešní kontroly.
Ten utz ve dvacátém tt má opět vyloučit některé vrozené vývojové vady a zároveň těžké srdeční vady.

evuss
25. lis 2009

Eriska tak si to pořádně užijte. A neboj jak jinak by to mohlo být než v pořádku. Tak ať se vám mímo pořádně ukáže

miselaniki
25. lis 2009

erisko: tak hned napiš jak bylo
evuss: to asi jdes do Brna do Pronatalu, jsou tam moc šikovní. Jak píše zuzi je to velký UTZ, já jdu na to příští týden.
tady je ten článek:
http://ekonomika.idnes.cz/na-nejrychlejsi-rodic...

t.kosticka
25. lis 2009

eri, doufám, že nám pak řekneš jestli klučina nebo holčina?!

evuss
25. lis 2009

Miselaniki: kuji za článek, jsou to pitomci, uvidíme jak nám to vyjde....

mandragora10
25. lis 2009

Dobre rano vsem,

drzim palecky, at dnensi ultravzuky dopadnou dobre, holky....doneste si fotecky a pak hned dejte do albicka, at si je muzeme vsichni prohlidnout.
Penize na materske....uz jsem se dost navztekala, kdyz vytvareli Janotuv balicek....celou dobu resili, zda snizit porodne a rodicovskou, pak vitezoslavne ohlasi, ze vse zustava, ale ze se meni materska, o tom nikdy nepadlo ani slovo. No fakt mame smulu, ze zrovna nam se to zase tak nehezky snizi....a pritom jsem si pocitala, jak aspon behem materske nebudeme muset doma pocitat kazdou korunu, kdyz jsem se v praci vypracovala a mam slusny plat.
Jinak s vyberem rodicovske, zda na 2 nebo na 3 roky...jeste nejsem rozhodnuta, musime se o tom doma pobavit....jestli chceme hned navazat druhym miminkem nebo si nejdrive poridime vetsi bydleni (v soucasnem 2+kk se tak tak vejdeme s jednim mrnouskem), pujd treba na 2 roky do prace...a pak bych zvolila 3 letou variantu, at si to mimco aspon uziju.
Na briska holek a na kocarek se jdu do albicek teprve mrknout 🙂

mandragora10
25. lis 2009

Janinko....no ty jeste nemas zadne brisko 🙂 Ale nesmutni, miminko se ma i tak dobre a treba ti vyleze pozdeji nebo ho proste budes mit az do porodu mensi.
Evuss, tak ja jsem na tom s briskem zhruba stejne, ani ho nebudu zatim fotit, protoze sice mam pocit, ze je zase kulatejsi, ale na fotce to neni videt. Ale mas zkratka hezke malinkate brisko 🙂 Kocarek hezky, barvicu chceme podobnou, ale urcite chceme otocna kolecka v predu, bud trojkolku nebo ctyrkolku...jeste uvidime. O vikendu jdeme omrknout nejake obchody, dalsi vikend asi zkusime zajet do Polska, jak s etam pohybuji ceny a pak uz se nejak musime rozhodnout.

verisek
25. lis 2009

aha, takze na 2 letou materskou ma narok jen ten kdo ma mesicni hruby prijem nad 21 600, ostatni pekne sup na 3 letou... 😒

verisek
25. lis 2009

holky citite uz vsechny pohyby? ja zatim vubec nic.. kamoska rikala,ze to zacla malinko citit na zacatku 5 mesice

evuss
25. lis 2009

erisek: tak já pohyby už cítím a od pondělka bych řekla že to je takový pravidelný, většinou je to nejsilnější před obědem, asi když má hlad 🙂, ale v průběhu dne ho cítím taky zřetelně. Ale neboj já do toho pondělka to cítíla minimálně a občas. On se ozve uvidíš 🙂

zuzi82
autor
25. lis 2009

veri: klid, já taky ještě nic necítím a to jsem o týden dál. Je pravda, že přes moje špeky se to mrňouskovi asi hned nepodaří, abych ho už cítila.

janinka22
25. lis 2009

Mandri,díky,uvidíme,třebas budu mít opravdu jen menší bříško až do konce.

S tou mateřskou to je fakt něco..já se po ničem zatím radši moc nepídím,jen tak co náhodou slyším nebo přečtu,pak se totiž zbytečně nad tím rozčiluju 😒 je to k vzteku..asi si všechno začnu zjišťovat až po novým roce,až to bude víc aktuální,na mateřskou bych chtěla jít 8 týdnů před porodem,tzn. tak polovina března..

Veri,s těma pohybama to má každý asi jinak ne? Myslím že někdo je cítí dřív,někdo později..a taky je to prý jinak u prvorodiček a u těhulek co už dítko mají.. každopádně já mám na pohyby asi ještě dost času 😅 ale těším se na to 🙂

mandragora10
25. lis 2009

Veri, kazdy pohyby citi jinak....vsude pisou, ze do 22.tydne i kdyz nic necitis, tak jako prvorodicka se nemas strachovat. Ja mimco citim uz od 17.tydne, prvni dva tydny spis jen vecer, kdyz jsem se na to soustredila a byla v klidu, posledni 2 tydny uz mimco citim poradne....nekdy ma dny, kdyz se behm dne jen parkrat prekuli, ale treba v pondeli se koulelo a kopalo cely den....asi bylo nastvany, ze po tydnu dovolene jsem v praci a cely den sedim u pocitace. Dneska je klidnejsi, ale kazdou hodinku az dve citim, ze tam neco provadi a dava o sobe vedet 🙂 Dokonce me dneska rano hrozne bolelo u pupiku, tak jsem si predstavovala, jak tam taha za pupecni snuru 🙂

miselaniki
25. lis 2009

verisku: na 2 letou rodičovskou ne mateřskou, ano tak to chápu
co se týče pohybů měla jsem včera poprvé takové ty bublinky a už bych taky ráda cítila víc, ale jak píšou holky prý je to u každé maminky jinak
evuss: a kdy si je začala cítit poprvé?
janinko: ty máš takové pidi bříško elegatní🙂
Holky vložila jsem obrázek kočárku jenom co jsem našla na netu, náš je ve sklepě poskládaný zabalený tak ho vyfotím asi až před porodem

evuss
25. lis 2009

Tak kdy jsem ucítila první pohyb přesně nevím, ale je to tak 14dní zpět, asi 😅 Furt se mi v tom břiše něco děje, takže sem nevěděla určitě jestli to je mímo, ale teď si su už jistá 🙂 Jinak mi přišlo i dřív jako bych ho cítila zevnitř (těžko se to popisuje a nevím zda je to možný) ale jakoby mi do něčeho bouchalo ve vnitř, nevím no... Jdu kouknout na kočárek😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru