Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
7. zář 2010

Holky, vy jste teda chudaci s tim spanim, ja uz takhle jsem mrtva jenom proto, ze vstavam v 6... Ale me omlouva to tehotenstvi, je mi stejne zle jako s Martinem. Nespat jako vy, tak me klepne. Nezkouseli jste to zavazovani, jak radila Craw? Nebo co takhle koupat tesne pred spanim? Martina to tak utaha, ze pak sotva sni posledni jidlo... Koupe ho manzel a dela tam s nim blbosti, az se mi nekdy nelibi, ze jsou tam tak dlouho, ale malej to ma rad. Kdyby mi blbe usinal, zkusim to. My spis koupanim zabijime cas pred poslednim krmenim, kdy Martin nejde spat, ale nechce si hrat a je protivnej, ze uz ho nic nebavi, tak tohle ho zabavi a pak uz se naji, dostane ATB a zalehne a hned je tuhej.
@eriska jestli bude hezky, budete mit pekny fotky barevny... S tim plavanim delas dobre, ze nechodite, i kdyz chapu, ze te to mrzi, kdyz jsi tam chodila za znamejma a pomahala, ale ten ekzem by to urcite zhorsilo... My taky nechodime kvuli te ledvine.

soniq
7. zář 2010

@jasekd když ho zabalím tak se začne vztekat a brečet, že se mu to nelíbí a já malýho koupu obden, ale ani to koupání mu nepomáhá ☹

skretik
7. zář 2010

@jasekd my s usinanim problem nemame, to on vetsinou usne krasne.My mame spis problem, ze v noci se budi casteji a s placem a nekdy u toho place i spi. Vubec nemam tuseni co mu muze byt, prece se mu porad nezdaji jen spatne sny....

mandragora10
7. zář 2010

@eriska My pak te dalsi tyden nemame v planu nic, krome pondeli, kdy muzeme az kolem jedne, takze se prizpusobime prani vetsiny. Bylo by fajn, kdyby nam ten srazik dopadl vsem 🙂 Dnesni noc po kasi opet dobra, vstavala jsem jen jednou, takze u kase uz opravdu zustavam...hold mame doma Otesanka a jen mlicko uz mu rposte nestaci.

miselaniki
7. zář 2010

@mandragora10 - no man tak super a jak dlouho vydržel spát? A dáváš do lahve nebo lžičkou?

skretik
7. zář 2010

@mandragora10 tak to je super! Gratuluju 😉 . Ja jeste chvili vytrvam, ale kdyz to do 4.mesice neprejde,tak to taky zkusim. Neprijde mi, ze by plakal z hladu, ale treba se pletu. Uvidime

andrea110409
7. zář 2010

Ahoj holky koukám že si s tím spaním teda užíváte ☹ Šíma naštěstí spinká dobře,jen při úplňku je mrzutý a pak po minulém očkování...to se budil každou hodinu, stačilo ho ale pochovat a zase usnul. Večerní uspávání dvě hodiny je u nás docela normálka...snažíme se ho dát do postýlky kolem 8, ale usíná až v půl desáté....už je to náš rituál a asi to jen tak nepůjde změnit. V praxi je to o tom že od 18:00 kdy koupeme se s náma nedá komunikovat až do těch 22:00 🙂

Jinak sem se překonala a peču cuketovou bábovku ...tak snad dopadne

ivet6
7. zář 2010

Ahoj, tak Štěpka spinkal vkuse celou noc do 9h, ovšem začíná si nějak protahovat dobu kdy zabere...dneska až v 1h v noci po 2 hodinách uspávání. Když tu čtu, jak vaši kluci choděj už v osm, tak nevim no... 😒

skretik
7. zář 2010

@ivet6 ja bych clovece klidne brala,kdyby chodil spal kolem pulnoci a spal do 8, do 9, to bych byla vyspinkana jak andilek 😅 . A to on je az do te pulnoci vzhuru? kdy a jak dlouho spi naposledy odpoledne?

skretik
7. zář 2010

@soniq tak jo, zalozime klub ospalych maminek a vymyslime nejakou fintu na ty nase lumpiky 😝. Tomasek ted spinka, tak jsem chtela jit spat s nim, jenze jsem nemohla usnout,tak jsem si rikala, ze to nema cenu,ze se stejne kazdou chvili vzbudi a on uz spi 45minut a nevypada, ze by vstaval... to mi dela naschval, jindy doma spi max pul hodiny, dyl spi jen v kocarku....

soniq
7. zář 2010

Já bych taky brala kdyb chodil spát později a spal až do rána 🙂, já stejnak usínám až tak okolo půlnoci, takže by to bylo dobrý, ale asi Jakubovi nedomluvím 🙂
@mandragora10 ty máš nějaké hodné mimčo, to není možný 🙂, já i když mu dám kaši tak nespí. Hele, v kolik mu dáváš tu kaši a v kolik usne?

ivet6
7. zář 2010

@skretik odpoledne je to už hodně nepravidelný, každý den jinak, ale zpravidla od 19h je vzhůru a už začíná mít tu svou vztekací náladu. Usne třeba jen na 30 minut kolem 21 -22 h, pak ještě baští a začíná uspávací maraton 😀

Je možný, že je tou dobou už přetaženej, jenže když nám táta chodí domu v 22h, tak to máme všecko tak nějak posunutý .... 😒, teprve dodělávám večeři, pak si taťka s štěpkou pohraje a popovídá ...no a pak jdem teprv spát. Takže když jsme v pelechu do 24h, tak je to vlastně úspěch....

evuss
7. zář 2010

Ahojky holky, téda sem tu dlouho nebyla a nějak jste se rozepsaly... Nás už ukňouraný období naštěstí přešlo, takže ani zuby to nebyly a už máme zase zpátky naše hodný miminko 🙂 Ale jak vás tak poslouchám, tak teda nezávidím mě těch cca 14dní bohatě stačilo a to v noci spala... Dneska spala po dlouhé době zase celou noc, vstávala až o půl šesté ráno. Ale co je mi to platný, když já su automaticky od tří vzhůru a pak každou hodinu a ráno ležím na zádech a modlím se aby už dostala hlad 🙂

Teda ivet o půl noci, to klobouk dolů, to mám už i já půlnoc 🙂

ivet6
7. zář 2010

@evuss 😀 však my si pak zase celé dopoledne vychrapujem 😀

karolina20
7. zář 2010

Ahojky,už se těším až se s vámi taky podělím o radosti a starosti těch našich nejmilovanějších.Jinak jsem se měřila a přes prsa mám 119cm a přes bříško 114cm.

zuzi82
autor
7. zář 2010

Ahojky,
dneska nám nešel celý den proud, takže jsem pc zapla až teď a obědvala jsem taky až teď.
Včera uspávání proběhlo v klidu. Matěj dostal řidší kaši, nebo spíš hustší mlíko a museli jsme k postýlce jít jen jednou. Pak se sice ještě asi v devět vzbudil, ale stačilo dát cumel a spal. V noci se poprvé vzbudil v jednu, ale zase jsem dala jen cumel. Pak se budil každou hodinu, ale papkal až ve čtyři. Vstávali jsme až v sedm, takže jsem krásně vyspaná. 🙂
Eri: 23.10. má manža narozeniny, takže my budeme mít taky slavnostní oběd. Přeju, aby vám vše krásně vyšlo a nebyly žádné mráčky. 😉

@karolina20 Už se dočkáš. Bude, co by dup. Když nevíte pohlaví, máš alespoň nějaké tušení? Nám tady tušení celkem vyšlo. 😉

mandragora10
7. zář 2010

@miselaniki Mis, davam ji lahvi, zatim jsem koupila uz hotovou kasi, co se jen prelije do lahvicky. Uvidime, jak to bude s tou, co se micha do vody, jestli taky tak pekne potece. Lzickou Tomik jist zatim neumi.

mandragora10
7. zář 2010

@soniq Kasicku davam tak kolem osme az devate, pak mu jeste nabidnu prso, on u toho usne a jen ho prenesu do postylky. S usinanim problemy fakt nema, to spis behem dne, ale vecer je unavenej, tak usne do 10 minut, co ho dame do postylky.

soniq
7. zář 2010

@mandragora10 já mu teda zkusím dát kaši těsně před usnutím, ale kolikrát si myslím, že bude spát a on třeba ještě půl hodiny si breptá atd...zkusím to a uvidím jestli to pomůže...jinak si fakt budu myslet že to je tím počasím a injekcama🙂

karolina20
7. zář 2010

@zuzi82 mám tušení že to bude holčička.Ikdyž někteří říkají,že jsem pořád hezká takže by to měl být kluk.Ale já si myslím holčička.

ivet6
7. zář 2010

@mandragora10 man, tak to ti závidim to usínání, já nevim, co se Štěpkovi k večeru nelíbí 😠 Přitom když jsme byli v OC na nákupech až do 21h. tak byl tak hodnej, a to jen doma začne večer hrát komedii 😠 , asi tuší, že se pude hnípat 😀

@karolina20 tak podle velikosti tvojeho bříška, na to, že jsi v 29 tt, tak tipuju taky holčinku 😀

karolina20
7. zář 2010

@ivet6 no jsem na to zvědavá.Přítel a jeho sestra byly se mnou na ultrazvuku a ona si to nechala říct a my to nevíme.Prostě byla hrozně zvědavá 🙂

mercedesse
7. zář 2010

Nazdárek maminy a těhule. Tak my dneska naposled s 2 na začátku, zítra začínáme 30tt. Malej se asi těší, protože do mě neskutečně kope. Jinak cukrovkářská dieta super už jsem 5kg pod původní váhou, takhle se do porodu ztratím. I když teď už se to tak 2 dny zastavilo, asi malej stíhá dohánět svojí váhou. Začínám prát věcičky a příští tejden předěláváme ložnici, aby se tam vešla postýlka, tak se těším. Nějaký síly ještě zbejvaj, tak snad to zvládnem.

soniq
7. zář 2010

@mercedesse jé, toto utíká...to snad není ani možný 🙂. Si pamatuju na sebe jak jsem prala, žehlila, přestavovali pokoj....no to bylo a mě to bavilo 🙂

mercedesse
7. zář 2010

No mě to zatím taky baví, ale dost mě děsí kolik těch věcí už mám. Dneska jsem vyprala jenom modrý a toho byly dvě pračky, pak mám něco zelenýho, hooodně žlutýho a béžovýho, něco červenýho, pak pračku tmavýho, plínky, povlečení a tak, takže mě chytá panika, že to do porodu nemůže ani uschnout, natož to vyžehlit. 😝 😀 Holky žehlily jste i takový ty semišový dupačky nebo nemusím, mě příjde, že to nemá cenu. Jako bavlnu jo, ale u tohodle nevím.

andrea110409
8. zář 2010

@mercedesse Ahoj, chtěla bych jen upozornit aby sis na ty semišové dupačky dala pozor, náš Šimon je třeba nesnáší a musela jsem vyřadit i většinu věcí s kapucou protože se v ní děsně potil a rozčilovala ho. Je to ale jen muj postřeh, ale třeba se bude hodit 😉 A s množstvím prádla jsme na tom stejně akorát já už to mám v běžném chodu, buď jsem taková citlivka a peru furt a nebo jsme děsný šmudlové 😎

zuzi82
autor
8. zář 2010

Dobré ranko,

@andrea110409 Nám semišové dupačky nevadí a poprvé jsem je žehlila zevnitř. Teď už je nežehlím. A plnou pračku Matějových věcí mám taky pořád. Oblečky mu nechávám vždy jen dva dny a pyžamko tři. No a teď už nám byly menší plenky, takže hodně protékaly, takže jsme oblečko měnili třeba i dvakrát denně. 😅 A kapuci nám taky nevadí. Nosíme mikči s kapucí ven a zatím máme kapucu místo čepky.

jasekd
8. zář 2010

Ahoj, dneska asi zdechnu, jak je mi zle 😝 A to mam jit za hodinu do prace, nastesti jen na chvili. Malej si spinka, tak mam aspon klid. Zavidim Mer a Karol ty pokrocile tydny, to uz mi snad zle nebude. Teda ne ze bych chtela tak brzo rodit 😀 Ty jakoby semisove veci zehlim tak nejak symbolicky, ale nemam je moc rada, pripada mi, ze se v tom nejak vic poti nez v bavlne, ja je nekupuju, mam je jen pujcene nebo darovane. Jinak my mame asi hadru celkem malo proti vam, neni na to misto a kdyby druhe byla holka, tak at ji muzu par veci koupit vylozene holcicich, ale stejne tusim kluka, napoprve mi to vyslo, tak uvidime ted. S tim vstavanim, my vstavame kolem 6,30, dneska si tam od 6ti neco povidal, ale ja ho ignorovala, on si vystaci docela dlouho sam 🙂 Uplne se desim patku, mame byt ve spitale uz v 7,30, tzn vstavat tak v 5,30, rychle nakrmit, aby se jeste vykakal, jak je po ranu zvyklej, a frcet. O malyho se nebojim, ale jak ja zvladnu presun autem a pobyt ve spitale, nevim nevim. A musim s nima jet, chodila jsem tam vzdycky ja a manzel vubec nevi, kam jit...

verisek
8. zář 2010

ahoj holky, nestiham vas nejak cist, vzdycky to jen prolitnu
eri: koupila jsem zidlicku chicco polly magic, je od narozeni az do 3 let, vestina totiz je od pul roku az umi mimi sedet, tuto si napolohujes jak potrebujes
dneska jdeme na ockovani, tak jsem zvedava, hlavne Niky ted moc neji, jak kdyby mu to mliko nechutnalo, zacal i vic ublinkavat
vcera jsem mu dala kasi a mlicko, brisko ma v pohode, rano prdel o sto sest, tak mu zkusim dat jen kasi dnes vecer
koupila jsem mu vcera od Hippu mrkev a mrkvovou stavu, prijde mi totiz, ze uz mu to mlicko nestaci a chce neco jinyho, tak dneska zkusim 2 lzicky a uvidime

mandragora10
8. zář 2010

@mercedesse Mer, my par semisovych veci mame, Tomikovi nevadi a osvedcily se hlavne dupacky. Ted, kdyz je chladneji a on uz je cely den prakticky jen na dece na zemi, tak mu aspon neni zima. Tak prvni mesic jsem to zehlila, ale prislo mi to zbytecny, takze ted uz to nezehlim. Kapuca u podzimnich nebo zimnich veci mi prijde dobra, ale treba jsme dostali letni oblecek s kratkymi rukavy a k tomu kapuca, tak to mi prislo hodne neprakticky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru