Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
30. zář 2010

jedu k doktorovi, uvidíme, zda tam Marek dostane další hexu - má totiž dost rýmu.. zatím se tu mějte

soniq
30. zář 2010

@crawler jak to, to by jsi tam měla mít ☹. Ta jestli by tě zajímali ceny u nějakých výrobků tak se podívám a pošlu ti to. Přítel bude dneska objednávat nějaký výrobky tak kdyby jsi chtěla můžeme i tobě a potom bych ti to poslala, ono je to složitější, nemůžeš se jen tak podněho zaregistrovat.....to by ti potřeboval vysvětlit mladej 🙂. Jak budeš chtít. Kdyžtak to písni do IP, dík. Ještě jak tam je i ta kosmetika, já jsem strašně trpěla od pubertys akné a černýma tečkama, měla jsem hrozn ou pleť a ted používám njaký přípravky kosmetické a peT mám o 80%lepší, takže já ty výrobky chválím a nedám na ně dopustit. Používá to i Evuss. 🙂...Tak kdyby něco tak písni do IP.

eriska
30. zář 2010

tak teda k látkovkám a eko práškům nemám co říci, nepoužívám ani jedno..na látkovky jsem moc pohodlná a na eko prášky, nějak jsem o nich ani neuvažovala..používám lovelu a jsem s ní moc spokojená

holky, nejspíš soniq a jasekd, jak si hrajete s klukama? tomulku toho totiž už moc nebaví..nejraději by se nosil, nebo objevoval svět..hračky ho nebaví, ale za to noviny, igeliťáky, mističky, atd..to ho moc baví..tak ani nevím, jak si s ním hrát, básničky, prohlížení knížek, říkání zvířátek, atd..to ho už moc nebere..hrazdička funguje chvíli po ránu, to pod ní hodinku vydrží, ale to je všechno..

baterka, to se mi líbilo, jak jsi napsala, že dítka nebudeš hubovat..hned počítáš s větším počtem..já je taky hubovat nebudu, zrovna za špinavý oblečení neee..sama to někdy zaprasím a vyprat to nejde 😅 my taky máme sekáčové, nebo z bazárku, nové nejvíce z tesca z akce, takže mám bodyčko třeba za 40kč

soniq
30. zář 2010

@eriska no tad tím jsem taky jednou přemýšlela co s malým dělat, prtože hraní s hračkama bud ho to neba vůbec a nebo chvilku, taky by se nejraději nosil nebo seděl v kočárku a koukal ven...já to dělám tak že když je malej na dece a má tam plyšáky a další hračky a když vidím, že ho to už moc nebere tak na něho musím dělat nějaký obličeje, povídat s ním, porostě dělat kraviny...takže třeba ted když píšu tak malej je na dece a dělám na něho opičky atd...proto taky vypadá to moje psaní a chyby 🙂

soniq
30. zář 2010

@eriska Jakub by nejraději už lezl nebo chodil...a nebo by stačilo kdyby vydržel sám sedět a hrát si, protože když ho mám třeba opřenýho o sedačku nebo v jídelní židličce tak je to o dost lepší, vidí co se kolem něho děje a přitom má u sebe i hračky tak to je pak lepší....

eriska
30. zář 2010

soniq, díky za radu, tak to zkusím, u nás je to s tou dekou horší, protože tomík se v klidu překulí třeba 4x, 5x za sebou a hned je na druhé straně místnosti a rve kytky 😅 u nás je nejlepší hračkou tatínek, když tomík brečí a on třeba přijde z práce, je po breku a máme vysmátý miminko😀 no je to vyčůránek 😀 😀

soniq
30. zář 2010

@eriska jejda, Tomík umí už tak krásně válet sudy...🙂. U nás zabírá jen to trochu. Neděkuj, to je rada nerada, uvidíš jestli to bude aspon trochu fungovat...já to tak na něho musím dělat pořád i když třeba vařím tak je v jídelní židličce a přitom mluvím a dělám blbosti. Ségra to má taky tak, jakmile přijde táta tak malá je hodný miminko🙂

jasekd
30. zář 2010

@crawler Ecover stejne smrdi 😝 Teda to pradlo z nej, a nejvic pri zehleni... Jak pise Terka, zadny eko nepere tak dobre.
@baterka Jednou za cas ho ani gothaj nezabije 😉 Opravdu to neres, hlavne stejne nejvic bude s vama a ty mu das zdravej zaklad a on na to navykne a treba ty jine veci nebude chtit. No a s tchyni neni rec, ze bys ji to proste zakazala, poprosila ji? Ja treba nechci aby zbytecne brzo ochutnal cokoladu, sama vim, jaky je na ni navyk. Moje mama postupovala stejne, tam problem nebude, no a tchyne snad bude taky rozumna. Oni maj tendenci trochu vsechno zlehcovat, treba ty ledviny dodnes nepochopili, jakej je to prusvih a pres opakovane vysvetlovani principu si stale mysli, ze ty antibiotika ho vyleci 😅 Manzel si zase mysli, ze by se mely vysadit, nebot mu skodi. Jasne, ze nejsou zdrave, ale snizi riziko akutni infekce, jizveni tkani a snizovani funkce ledviny. Ja mam pocit, ze me moc neposlouchaji. Jeste ze u nas v rodine tomu kazdej rozumi a chape to, jinak si pripadamjak blazen, kamkoli prijdu a davam mu to, tak vsichni to dite litujou, jak ho matka morduje, no zabila bych je 😠 Snad s cokoskou budou poslouchat lip. Nebo dalsi vec, ze nesmi vubec na slunce (nemel by ani jako zdravej, a fakt nestojim o nejaky reakce), opet to prehanim a jsem prestrasena... Tak jestli mas doma neco podobneho, mozna mu fakt ten gothaj cpat budou... Ja kdysi koukala na Vymenu manzelek (rodiny si vymenily maminky a ta zenska hospodarila a starala se o cizi deti) a tam davali rocnimu decku instantni gulasovku a parek 😝 No dneska bys i nade mnou kroutila hlavou, dala jsem si instant. testoviny Dobry hostinec, udelalo se mi zle z hladu a tohle bylo nejrychlejsi reseni 😀
Jinak se musim zastat Craw, bila kosile je nutna... Zaprana je hnus a blbe to vypada a jestli manzel dela v nejake firme, urcite bazirujou na tom, aby vypadal. Ja bych to resila jinou barvou nez bilou, ale nektery firmy maj dress code a jinou ti treba nedovolej. Ja taky musim bejt bila, ale snehobily to neni, ale u doktoru se to az tak nebere, ale nektery taky chodej jak hadraci. Navic ty kalhoty se srazej a kdyz jsem byla na skole, pulka nemocnice cekala velkou vodu 😀 Taky pracovbi hadry kupuju o dve cisla vetsi nez normos obleceni, sijou to nejak divne...

jasekd
30. zář 2010

@eriska
@soniq u nas funguje jakejkoli novej oblicej 🙂 a druhy den zas jinej. Jak jsme byli v Praze, prvni den z tety nadsenej, druhej normalka a prisli znami a sel zas po nich. Asi zacnu zvat sousedy 😀 Hrani je naprd, musi bejt na brise a bleje ableje. Na zadech ne, hrazdicka omrzela, na brise hracky jeste nesbira. Kdyz je nejhur, zpivam a poustim mu pisnicky, no a taky kouka na televizi, hlavne vecer pred posl. krmenim, uz si nechce hrat, chovat... Dostane lehatko pred TV a je klid. Co nejaka osvedcena hracka? Nemate tip pro tenhle vek? Je to ted takovy blby obdobi, jen tak neco je nezaujme, ale sami jeste skoro nic neumej, teda Tomik vali ty sudy, tak ohradku a at se kuli, jestli teda umi obema smerama, jinak dorazi ke zdi a bude rev 😀

soniq
30. zář 2010

@jasekd dneska přijel na oběd přítel s jeho kolegyněmi a čoveče, malej bl jak vyměněnej, napřed se koukal, potom se smál, kousal kousátko, mával rukama, no prostě andílek....asi nový tváře fungujou 🙂.

soniq
30. zář 2010

@eriska jo a ještě taky někdy n chvíli pomáhá autosedačka a dám mu dvě hračky a je klid....🙂

jasekd
30. zář 2010

/l .......................mihjnj n n mbvm/.;;n

jasekd
30. zář 2010

Martinek zdravi 😀 objevili jsme novou zabavu, asi mu dam nejakou nefunkcni klavesnici na hrani. Ma pianko, ale to ho zatim moc nezajima....

soniq
30. zář 2010

@jasekd jé, to je hezký, děkujem 🙂...Martínku, tak nám ještě něco napiš.....

jasekd
30. zář 2010

@soniq Az jindy, jdeme ven 😀 Jestli mate doma rozbitou klavesnici, zkuste to, malej rval, tak jsem si ho vzala na klin a uz jel. Ono to pianko se hur macka, ta klavesnice jde lehce a cvaka to. A az bude vetsi, tak si i vsimne, jak na monitoru litaj pismenka, to ho zatim ted nezajima...

soniq
30. zář 2010

@jasekd tak to zkusím, máme doma starší kterou nepoužíváme tak jsu zvědavá. Malej už 15min spí. Přeji hezkou procházku🙂

jasekd
30. zář 2010

A mame dalsi zabavu! Manzel loupe kukurici a Martin na to kouka a strasne se tomu smeje, nechapu proc, dela to trochu zvuky, ale ze by to bylo az tak super 😅 Takze asi funguje kombinace tatinek - kukurice 😉

soniq
30. zář 2010

@jasekd no teda, já zírám, taky se nkdy divím, že nějaká blbost se múže malýmu líbit. Tak bud ráda. Dneska máte vynalézající den co Martínka baví 🙂

baterka
30. zář 2010

@jasekd asi je pravda, že pro každou z nás je důležité něco jiného... 😉 , já prostě nechci, aby Marek jedl tyhle (podle mě) nekvalitní potraviny plný konzervantů, éček, glutamátu a tak. Ale to je každého věc. Stejně tak nechci, aby si hrál s plastovejma hračkama z Číny a i když jsem to rozhlásila, tak hádej co - švagrová přinesla takovou děsnou plastovou věc..., no hned jsem ji hodila do krabice na půdu a až přijde, vyndám ji, aby měla radost... 😅 .
To fakt po Tobě někde můžou chtít, abys chodila do práce v bílé košili??? Jezuskote, kde to žijeme??? Já myslela, že uniformy po Tobě můžou chtít tak u Policie, v McDonaldu a u železničářů 😅. To bych si nenachala líbit, přece Ti nemůže šéf říkat, co má mít na sobě, ne? A pokud jo, zlatá neziskovka 😵 A doktoři to taky mít nemusí, ne? Je to dobrovolný, nebo ne? Moje doktorka například nosí batikované šaty a tuniky, moc jí to sluší a mě se to líbí. Ted je fakt, že je to je to praktická doktorka, která praktikuje homeopatii, asi proto je mi sympatická.

baterka
30. zář 2010

Marka baví ksichty všeho druhu a jakýkoliv úsměv. Jinak on si vydrží třeba i dvě hodinky hrát sám - má hrazdičku, pár hraček okolo a vystačí si. Tohke fakt neřeším. Televizi nemáme, takže nevím, jak na ní reaguje... Jo a baví ho, když zpívám, pískám si nebo telefonuju 😵

baterka
30. zář 2010

a do třetice: Marek mám 65 cm, 6.93 kg a hexu nedostal, páč dr došla..., jdeme tam za 14 dní

soniq
30. zář 2010

@baterka ty máš hodný dítě 🙂...krásné míry má

crawler
30. zář 2010

@baterka No takhle - mám doma vv, které původní majitelka prala v ořechách a z bílých jsou béžové pleny, tak proto to říkám, já mám bílé halenky, spodní prádlo, ponožky, trička, sukně, manža košile na malýho mám krásný plátěný košilky a no nechci to mít hnědý....:-/ A ano, manža sice chodí mezi dělníky na haly, ale hlavně dělá v kanceláři a oblečení si musí hlídat - má samozřejmě i jiné barvy, ale bílých pár má a chci, aby bílé zůstaly. V eco prášku bych je prát mohla, nemívá je špinavý, trochu umouněný manžety - s tím by si snad eco prášek poradil, ale měla jsem zájem o ty ořechy, ale mám teda strych, že prádlo zbarvují...Nebo ta paní je prala nějak špatně, že se to zbarvilo (teplota, množství ořechů, nebo co já vím...)???

jasekd
1. říj 2010

@baterka Mne prijde nejakej dress code na urcitejch pozicich normalni a v poradku, v bance proste v batikovanym delat nemuzes, tam asi muzes mit jakou chces barvu, ale treba prodejci aut na autosalone, kde manzel dela IT, musej bejt vsichni stejny (maj teda modry, u konkurence bily). Co se tyka tve Dr, tak praktik zabyvajici se homeopatii se asi moc nezaspini, my, co delame krvave vykony, potrebujem , aby to slo hlavne v nemocnicni pradelne vyvarit a projet mandlem, tak proto mam klasicky hadry, ja mam bily, chirurgove i v ambulanci nekdy mivaj ty zeleny salovky, lidi jsou na to zvykli a myslim, ze by nektery i blbe koukali, kdybych mela civil. hadry. Ja dlouho vypadala na patnact, tak mi ani ten titul neverili 😅 A u nas je to hlavne o hygiene. Ty bys zase mezi tema fetakama vypadala blbe v halence, to bys asi taky duveru nemela 😀
Co se tyka jidla, mohla bys mi poradit? Kdyz budu varit Martinovi rejzi, kterou mam dat? My mame natural, tu neloupanou, je zdravejsi, ale pro deti je to myslim blbe stravitelne, davala bys jemu bilou? Podle me deti moc jist tyhle ruzny celozrny apod veci nemaj, ale ja se ve vyzive moc nevyznam, akorat se snazim nejist ty gothaje a extra levny veci jako je jogurt za 2 Kc apod.

@crawler na bily kosile a halenky ja bych rozhodne zadnym slizem nesla. Mozna s nejakym pridanim nejaky soli nebo belidla, v tom uz se nejak nevyznam. Na tohle bych si nechala nejakej osvedcenej prasek a snazila se najit nejaky setrnejsi, ale klasiku. Zaprany je fakt naprd. Ale ty uz budes mit ten baracek, muzes na zahrade na slunci bilit. Ty se mas 😵

jasekd
1. říj 2010

@baterka Jeste k tem hadrum, zamestnavatel ma mit pravo te usmernit. My treba meli strasne tlustou sestru a ta chodila v sestersky halene, co ji byla kratka, a v bilejch elastakach, ktery se ji na zadku roztahly a bylo videt, jaky ma pradlo 😅 No dost dlouho trvalo, nez se nekdo osmelil a zakazal ji to, ale nakonec jsme ji to rekli. Melas videt ty vykuleny pacienty, kdyz se ohnula ke kartotece 😀

baterka
1. říj 2010

@crawler no tak s tím fakt neporadím, my bílé nemáme, takže nevím, jak moc se co zapere... Tak dej pakl vědět, čím jsi to prala a jak to dopadlo! Držím palce, ať jsou manželovy košile jek ze škatulky!

@jasekd ty jo, tak jo, já to fakt jen netušila! My museli v terénu mít jen jasné označení, že jsme streeti (logo neziskovky a jednotná brašna na matroš). Je to vlastně stejné - aby každému bylo jasné, že jsi doktorka a ne pacient, máš bílý plášť. Tady je mi to jasný, ale překvapuje mě, že v nějaké firmě fakt někomu řeknou, aby nosil bílou košili a ne třeba světle modou nebo pruhovanou, to už mi přijde moc.... Jsem prostě překvapená, nikdy jsem se s tím nesetkala. Mamka dělá na magistrátě v Praze, ale dress code mají jen, že musí chodit slušně oblečený, barvy tam fakt nejsou! Na druhou starnu, když to zaměstnancům nevadí.. Já bych asi protestovala, nějaké halenky jsem nikdy nenosila a doufám, že nosit nebudu, ale já zas asi nikdy neskončím v nějakém open space 😵 , takže to nemusím řešit. Ty jo, co se člověk takhle po ránu nedozví o světě 😕 Tak díky za vysvětlení!

baterka
1. říj 2010

a z jiného soudku, Marek začal dost jíst a to jak přes den (kde jsou naše intervaly po 4-5 hodinách...), teď jí tak co dvě a půl hodiny, ale budí se na kojení i dvakrát v noci... Nojo, z něčeho těch 7 kg mít musí, že? Tak jsem zvědavá, jak dlouho vydrží jen na mlíce, snad ještě jo! Je tu ješt některá mamča, která jen plně kojí nebo už jste všechny přešly apoň na jeednu kaši denně? Jak to máte?

jasekd
1. říj 2010

@baterka Eriska podle me jen koji, a zacne s prikrmem ted, kdyz je Tominkovi pul roku. Ono mu to asi staci, jde o to, jak dlouho to vydrzis ty, kdyz se zkrati intervaly. Ja bych se snazila toho pul roku vydrzet, ale pokud by se casto budil, zkusila bych treba tu kasi. Ja bych tolerovala krmeni jednou za noc a pres den jak casto chce, ale jestli budete kazdy dve hodiny vzhuru, tak ja bych asi nevydrzela 😝 Mne ty hadry bily nevadej, ja si naopak pripadam divne, kdyz tahnu spitalem jako pacient v civilu a proti mne chodej ty bily plaste 😅 Nejak to nemam rada z te druhe strany. Na urade asi nemaj uniformu, spis jde o ty prodejce ruznych firem atd. Muj manzel by se zblaznil, tohle nosit, strasne prudil i na svatbe a na moji promoci, ze ma mit oblek. To jsem ale byla tvrda. Kdo nejde na promoci nebo treba pohreb v obleku, tak je pro me trochu buran. On by tam snad nakracel v riflich. U svatby zalezi, jak se dohodnou. Ja mela saty krasne dlouhe a uplne jednoduche, hladke, ale prece jen oblek to k tomu chtelo a jednou za zivot to muze chvili vydrzet. Do prace chodi jak na plaz a nedivim se, ze jeho sef drzkuje. Vubec je to takovej ksicht drzej (manzel 😀 ) a ja osobne uz bych ho davno vyhodila! Pracuje dobre, je sikovnej, ale pozde chodi, drzej je, nevim jak to dela, ze mu to vsechno projde. Me by takhle dlouho nenasiral... Protoze jsou i jiny sikovny, ktery budou pilnejsi a poslusnejsi. Jeste ze to zatim nenapadlo pana sefa 😀 Jinak budu z rodicaku zivit 3 lidi, protoze my teda na davky asi nedosahnem, ani bych si o ne neumela rict 😅
Prosim te, co s tou rejzi, nevis, co je lepsi?

eriska
1. říj 2010

dobré ranko,maminy a prckové,
tomulka spinká, dneska za noc vstávačka jen 4x...takže jsem celkem vyspalá😉 a musím se pochlubit, máme za sebou první slovíčko a co to? ani táta, ani máma, ale bába..ta z toho včera brečela a tomínek seděl v nové jídelní židličce a mohl se ubabovat 😀

soniq, jasekd, holky, díky za rady..deka zabrala, je pravda, že se válel po celém pokoji a než jsem přišla ze záchoda, tak ležel mimo deku opřený o skříňku a děsně se tomu smál😀 takže musím nějaké peřinové zábrany na zem udělat..obličeje na nás nezabírají ani ksichtíky..to je pro tomulku nuda 😠
baterka, jojo, my pořád plně kojíme a snad ještě budeme, dokud mi dr. neřekne, že máme začít, tak začínat nebudeme..ale je pravda, že přes den kojíme po hodince a půl, po dvou, když spinká v kočárku, tak i dýl, no a poslední týden v noci vstávám třeba 8x..ale podle mě to hladem není, je vždycky strašně ledový..tak jsem dneska dala teplý fusak, teplý overal, froté ponožky a vstával v 10 (to jsme si ho vzbudili, když jsme vášnivě debatovali na téma svatba), pak kolem 1, kolem 5 a v půl 7 a to už vstával..

ty obleky, podle mě to je taky dobře, aby třeba při návštěvě banky na nás nevybafli úředníci v kraťasech, i ti doktoři, je to pěkný,když jsou v jednom..i policajti, atd., atd..a kdo to nosit nechce, tak se asi o to místo hlásit nebude, že? to já radšo budu chodit v bílé košili a budu mít práci, než nemít práci vůbec..

crawler,ty ses do toho dala, látkování, eko prášky..pane jo..ale ty bílé košile, bych koupila nějaký osvědčený prášek, který používáš teď na košile a ten ti vydrží dlouho, když v něm budeš prát jen košile

jasekd
1. říj 2010

@eriska No to jsi statecna, ze furt jen kojis, to bych nedavala 😝 Kor ted v mym stavu. Ale mimino v brisku to vyresilo za me, ja o mliko prisla uplne, kdyz jsem byla cca ve 4tt. Martinek "rekl" papuuu, samo, ze nevi, co to je, a pak uz to nikdy nerekl, ale byla to sranda, protoze manzel se cpal a ja mu povidam, prestan jist a nakrm Martinka, uz musi mit hlad (zehlila jsem, tak jsem chtela, aby ho nakrmil on), manzel, nojo, vzdyt je v pohode, tak jeste vydrzi, a z prebalovaci podlozky se ozvalo "Papuuu", to jsme se mohli umlatit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru