Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
1. říj 2010

dobre rano holky,
eri: Niky posledni tyden vstava v noci vic nez pred tim, nevim cim to je, spaval od 8 tak do 5, to se napapal a spal tak do 8, ted vstava o pul 2, ale kdyz mu dam lahvicku, vypije sotva pulku, tak nevim cim to je, pak usne a spi tak do 6, to dame celou papku a spime tak do 8
co se tyce hrani, tak na zadech ho to uz nebavi, je radsi na brisku jenze tim, ze se jeste neplazi tak ho to taky dlouho nebavi 🙄

baterka
1. říj 2010

@jasekd prosim Tě, s rýží nevím, asi bych zkusila sehnat nějakou bio loupanou, aby to Martínek dobře ztrávil 😉

jasekd
1. říj 2010

@baterka Kdyz ono to bio bejva asi vetsinou se slupkama, ne? Ja se nikam nedostanu, jen do Alberta a okolnich kramu, tak mrknu v Albertovi do toho jejich bio koutku, jestli tam neco neuvidim. A kde treba kupujete bio maso? Jenom nekde na farme nebo to maj i v nejakem normalnim krame? Ja bych mu rada kupovala dobry veci, ale nejak neni kde 😝 U nas to az tak neresim, i kdyz koukam u sunky na obsah masa, u zeleniny na cerstvost a zemi puvodu apod, ale bio koupim jednou za cas neco, kdyz je to v akci 😉 Myslim, ze nezijem ani extra zdrave ani nejak blbe, casy, kdy jsem na koleji sla vylozene po nejlevnejsich vecech, uz mam za sebou, ted si muzu dovolit vic 😉

skretik
1. říj 2010

@baterka ja taky plne kojim, a Tomasek se casteji v noci budi, byla jsem na prevazeni, jeslti treba neprestal pribirat a to kojeni mu nestaci, ale pribira krasne, takze doktorka rikala, ze mam jeste vydrzet. Chtela jsem taky zkusit kasi na noc, ale rikala, ze mam vydrzet jeste tak 14dni a pak zkusit pres den zeleninku, ze ta kase by stejne nemusela pomoct. U nas to spis vypada na zavislost na prsicku 😅, takze pokud se to nezhorsi vydrzim do toho 6mesice, to uz je za chvili...
@eriska gratuluju ke slovicku, to musela mit babicka radost 😵 😵 😵. My mame ted obdobi prskani a pisteni. Hruza, vsechno porad mokry, ale je to silena zabava,tak uvidime, kdy ho to prestane bavit 😉. Pred par dny se uz nekolikrat otocil i z briska na zada, tak nas valeni sudu asi taky brzy ceka, uz ted jak sebou porad mele se obcas dostane z deky. Ale aspon ma zabavu 😉. Na brisku zveda zadek a opira se o nozicky, Tomaskove jsou asi proste sikovny deti 😉. Nejvtipnejsi je, ze kdyz jsme treba u doktorky nebo na rehabilitaci a ja rikam co uz umi, tak na me koukaji, jak kdyby neverili, on tam totiz jen lezi a kouka a skoro vubec se nehne 😀. No jak rika moje svagrova, neni to cvicena opice, ze jo 😉

baterka
1. říj 2010

@jasekd no já dřív kupovala rýži v bývalém Plusu, nyní Peny, ta je loupaná. No a jinak maso - bio bych v supermarketu kromě kuřat asi nekopila, i když třebas Tescu ho mají, ale s tou kvalitou bych si tak jistá nebyla... No a u nás je ve vedlejší vesnici řeznictví, který patří velké eko farmě a mají tam bio jak hovězí, tak vepřové a občas i skopové, takže tady je to zrovna v pohodě. Bych Tě někdy mohla přijet navštívit a místo buchet v ranečku přivézt flákotu 😎
a je dobře, že to s jídlem nehrotíte, není každý takový blázen jako já 😵 A s tím papuuuu je to tedy paráda! To Marek říká jn Ogi, a to na vše 😵

baterka
1. říj 2010

@eriska jsi hrdinka, že ještě kojíš, tak to je fajn. Tak držím palce, ať to ještě vydržíte. A Bába je luxusní dárek pro babičku, to se mu fakt povedlo 😉

baterka
1. říj 2010

@skretik tak jo, uklidnila jsem se, že jsme na tom všichni nějak podobně. Jsem zvědavá, kdy začneš s tou zeleninkou, tak dej pak určitě vědět. Já jsem ráda, že pořád kojím, i když častěji, pořád je to jednodušší, než vařit příkrmy. Chudák Jas, ta z toho i zvrací... 😝 😀

crawler
1. říj 2010

@jasekd ahojky🙂 jojo, na bílé prádlo nechám něco osvědčeného a na plíny si koupím oříšky a je to🙂...K rýži - osobně bych Martínkovi koupila zcela obyč, která se pěkně rozvaří a tím pádem ji budeš moct pěkně mixnout a nebude ho navalovat. My s Lukym si kupujeme Bio nebo Sun rýži - dlouhozrnné a nebo máme rádi Divokou rýži, ale tohle všechno jsou výborné rýže pro dospělé - jsou tuhé, mají chuť, nerozvaří se - to je ale podle mě pro děti absolutně nevhodné! toť můj názor🙂

eriska: no já jsem k tomu měla sklony vždy k tomu eko a bio, ale doma jsem nijak podporu moc neměla, ale když si vezmeš chlapa, co má vystudovanou ochranu životního prostředí, tak je mi samotné blbé se nesnažit mu trochu vyjít vstříc 😀 By the way - vyzkoušela jsi už odsávačku? Jde to nebo je to na prd? Držím pěstičky, aby se Tomínek přestal tak budit - vím, jaký to je a jsem sama ráda, že teď už k Iškovi vstávám max.3x....

skretik
1. říj 2010

No jak to tak posloucham, tak vlastne vstavam v noci uplne normalne 😀. V jednu dobu jsem vstavala jen 1, max 2x, ted vstavam tak 4x, vyjimecne 3x, takze to neni asi az tak hrozny. Sem tam je horsi noc, to vstavam kazde 2hodiny, ale to je tak jednou tydne...

@baterka Myslim, ze jeste s prikrmama vydrzim, bud dokud bude porad pribirat nebo do toho 6.mesice. Taky se mi do toho vareni nechce 😅

jasekd
1. říj 2010

@baterka To je vyhoda vesnice, kdyz tam mas tu farmu, jsem si myslela, ze kupujes takhle. A kdyz jsi tak eko, cim treba myjes vany, zachod atd? Ja normalne piskem a Savem, ale ted jsem zkusila vydrbat kamen octem a kupodivu to jde. Na kamen ve WC je teda vsechno kratky (minuli najemnici bytu zachod nechali uplne zarust, kdyz jsme to koupili a rekontr., tak jsem to osekavala nozem 😅), my jsme koupelnu jen malinko vylepsili (policky, malovani atd), ale nepredelavali, je to moc penez a mysleli jsme, ze tu nebudem dlouho, no a uz jsme tu pres 4 roky, skoro se dvema detma 😝) Delali jsme jen pokoje (plovoucka, stuky, obklady linky, vymalovat atd).
Poradi nekdo (treba i nejakej driak 😝), co na fakt tlustej kamen?
@skretik Tomaskove z tyhle diskuse jsou opravdu akcni, ale Martinci a spol je dozenou a nebo zas budou driv mluvit 😉 Martinek taky lezi u Dr jak pecka, nebo kdyz moje mama chce videt, jak se pretoci, tak se mu naschval nechce. Nebo delame Kde je Martinek? Dame mu pres oblicej ubrousek nebo plinku a on si to krasne stahne, no a kdyz to chcem nekomu ukazat, nevi co stim, lezi pod tim, pripadne si pres tu plinu vrazi do pusy palec a je v klidu 😀
Zeleninka je fakt vopruz, zavidim kojeni, ale vstavani ne 😝 Zajimalo by me, jak by vstaval Martinek, kdybych mela mliko. On je tak spavej, tak by me zajimalo, zda by zvitezila lenost nebo hlad.

jasekd
1. říj 2010

@crawler Mame podobny chute, ale pro deti to bude fakt nevhodne, zkusim nejakou bio oloupanou, a kdyz nebude, dam obyc. Jinak se previt poblil jen z hrudek v me zelenine 😠 Vcera slupnul pul sklenicky Maso s ryzi od 6.mesice, a tam je normalne rejze v kouskach, zadna hladka kase, tak jsem myslela, ze to budu muset premixnout, a slupnul to jak nic. To mi teda bere uplne chut do vareni 😠 Podle me nema rad to z mrazaku, budu muset ted davat sklenicky a az se zaludek zklidni, tak obden varit...

crawler
1. říj 2010

@jasekd teda to je šikula🙂! já Iškovi koupila skleničku mrkve s bramborem a je vůči tomu absolutně chladný 😀 Tak to asi osolim a slupnu sama či co🙂 Možná to bude tím, že jsem zkusila koupit Babydream, což je od Rossmana - mlíčko téhle značky mu chutná, ale zelenina asi ne, protože jinak mrkev od Hipp hltal, to samé špenát a Hami taky...Jakou skleničku jsi koupila Ty? Přesně tak - proč by ses měla trápit vařením, když Ti to nedělá dobře - samozřejmě - po finanční stránce ty kupované nejsou úplně košér, ale na druhou stranu - je to bio zeleninka a vařená v páře, takže všechny vitamínky, které my při domácím vaření vyvaříme do vody dostene ve skleničce. Já Iškovi zkusila vařit jen jednou, ale málem se mi z toho poblil (ani se mu nedivím, bylo to absolutně bez chuti) a protože zatím stejně sní jen pár lžiček, tak kupuju skleničky (má jednu na týden🙂 )...Ale plánuju každopádně udělat jablečné přesnídávky, protože kousek od nás jsou sady a prodávají výborná jablka za 5kč/kg...

jasekd
1. říj 2010

@crawler Nejcasteji asi Hami, pak mel taky mrkev Babylove a ovoce obcas Hipp, Hami nebo Hamanka, toho kupuju i pro sebe, je to cesky, levnejsi a moc dobry. Ovoce moc nedavam kvuli tem ATB. Zavidim zavarovani, to ja delat nebudu. Masozeleninovy konzervy bych nedelala, pac se bojim botoxu 😝 a jabka mame na chalupe strasne kysely, takze nic pro malyho, pak tam mame rybiz (opet kysele), navic ted uz bych tam s nim nejela, je tam zima a vlhko, topi se jen v kamnech a barak je kamenej, pres sto let starej, bez tekouci vody, a zavarovat neco doma na el.varici, to bych se nedoplatila. Jinak bych taky vzala sladky jablicka a par presnidavek udelala... Taky mne pripada, ze ty kupovany jsou jiny, normalne to vonelo jak nase jidlo 😅 tak snad je to OK, to moje je na pohled i vuni fakt hnus, ale ji to, akorat jednou se zeblil, tak nebudu mrazit, no... Ale ted bych teda nepozrela ani ty kupovany 😝

baterka
1. říj 2010

@skretik tak to vidíme stejně 😉 ! Taky doufám, že do půl roka to bude jen kojení

@jasekd mám na svůj extra nový záchod koupenej Frosch s octem, funguje, ale nezkoušela jsem to na super rostlém kameni. My tu používám evše jen eko, jednak to tak už mám zajeté a navíc do kořenovky ani nic jiného téct nemůže

jasekd
1. říj 2010

@baterka To jsem se taky chtela zeptat, co si nechaj libit ty kytky... No pak si treba prectes to co sem davala Craw o Ecoveru, a zas nevis, cemu verit 😝

baterka
1. říj 2010

@jasekd já to právě už četla..., no nic. od té doby jsem koupila jen to, co má logo "ekologicky šetrný výrobek"

karolina20
1. říj 2010

ahojky,tak k zubaři jsem objednaná na příští týden,už mě to tolik nebolí.A jak poznám tvrdnutí bříška?

baterka
1. říj 2010

@karolina20 prostě ztuhne, až to přijde, budeš sama vědět, že je to ono. Je to trochu nepříjemné, ale normální, děloha se připravuje na porodní stahy 😉

jasekd
1. říj 2010

@karolina20 To je dobre, ze jsi objednana 😉 Jinak ja si teda moc jista nebyla tim tvrdnutim, ja to asi moc nemela...

karolina20
1. říj 2010

@jasekd já si právě myslím že to nepoznám.
@baterka Nevím jestli mi ztuhne celé bříško,nebo třeba jen v okolí pupíku...

crawler
1. říj 2010

@karolina20 mě tuhlo celé - když si na něj sáhneš, tak je naomak tvrdý a ty cítíš celé bříško jakoby stažené. je to nepříjemné a někdy až mírně bolestivé nicméně naprosto normální - mě tvrdlo od 20tt, takže žádný strach😉

crawler
1. říj 2010

@karolina20 a opravdu nemusíš mít strach, že bys to nepoznala 😉 všechny tady jsme se bály, že nepoznáme až začne porod, ale je to fakt blbost (až teda na výjimky) - prostě to poznáš 😉

crawler
1. říj 2010

@karolina20 jo a kdyby Ti tvrdlo fakt hodně, tak si řekni o Magnosolv, ale ten se může brát max.do 37tt, ale to je ještě měsíc, tak by to stálo za to, kdyby Tě to trápilo nějak víc. Já ho např. brala, protože mě začlo to tvrdnutí hodně brzy a pak se k tomu ještě přidaly křeče v lýtkách a hořčík pomáhá na obojí🙂

jasekd
1. říj 2010

@crawler Jsou pripady, kdy to holky nepoznaj... Poznaj az pozdejc, takze pak rodej treba hodinu, no takovy stesti tady nikdo nemel 😅 Treba Karol nebo Mer nebo snad ted ja 😀 Ja bych si dala nejakou rychlovku rict. A je i mozne, ze nepoznas kontrakce, ja mela tak desny krizaky, ze jsem mela pred koncem i nekdy vetsi bolesti mimo kontrakci, takze ja nepoznala, kdy tlacit 😅 Na monitoru 40 a v ocich smrt 😀 Nebo nepoznas, ze ti odtejka voda, kdyz jde opravdu pomalu. Ja teda den pred porodem vyfasovala v porodnici Temesvara, takze kdyz to zaclo, zkusila jsem to a voda to byla. Mne teda zacly rovnou pravidelne silne kontra po 5ti min, takze ja zacatek poznala, ale mam kamosku, co mela zacatek mirnej, ze to nepoznala. Ja na to tvrdnuti nejak netrpela, spis trochu ty krece v lejtkach, ale mne by stacila Magnesia, ovsem mne se z ni delalo (pro zmenu 😀 ) zle, tak jsem tomu moc nedavala.

mandragora10
1. říj 2010

Ahoj holky,

tak dneska jsem mela naprosto luxusni noc, Tomasek spal poprve od narozeni celou noc, v 8 jsem ho ulozila vstavla v 7 rano...uzasny....kez by mu to vyrzelo nebo aspon dvakrat tydne 😉
Ja pres den taky plne kojim, ale vecer krome kojeni davam jeste kasi....dam mu jendo prso, pak kasi a kdyz jeste rve hlady, tak dostane druhe....do zeleninovych prikrmu se mi vubec nechce. Bud kupovane, ale zase to leze do penez, nebo domaci varene....ale komu by se s tim chtelo varit, ze jo? ☹ A kdyz jsem videla, jak jsou od toho deti spinave, co vytvori na tricku, kdyz se poblinkaji treba po mrkvi...fakt pokud to pujde, budu kojit a davat na noc kasi mozna jeste dyl nez do konce 6.mesice.

skretik
2. říj 2010

@mandragora10 no tak to je supeeer, sis urcite zas jak znovuzrozena,vid!? zavidim a zaroven me to uklidnuje, ze snad mame vyhlidky na lepsi casy 😉 😝 . My dnes celkem ok, vstavali jsme v 1,to jsem vytuhla u kojeni, po 4, v 6 a pak v pul8. Kolik si rikala,zes davas te kase? Laka me to tak mu dam jeste tyden a pak to asi zkusim, uz jsem ji koupila 😅

katy007
2. říj 2010

Ahoj holky tady je info o Vigantolu:
Sdělení SÚKL ze dne 09.09.2010
Stažení léčivého přípravku Vigantol z úrovně distributorů.

Státní ústav pro kontrolu léčiv, na základě § 98 odst. 1 a § 99 odst. 1 písm. a) zákona č. 378/2007 Sb., o léčivech a o změnách některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů informuje, že na základě opatření držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Merck KGAA, Německo, se z úrovně distributorů stahuje léčivý přípravek:

Vigantol, por.gtt.sol., 1x10ml, kód SÚKL: 12023, všechny šarže.
Léčivý přípravek se stahuje z důvodu závady v jakosti – přítomnost nečistoty 4-vinylcyklohexenu, který se uvolňuje při kontaktu léčivého přípravku s gumovým balónkem aplikátoru.

U současného balení je skleněná pipetka, do které se obsah natahuje gumovým balónkem. Při kontaktu tekutiny a balónku může dojít k uvolňování malého množství 4-vinylcyklohexenu. Uvolněné množství nečistoty je řádově nižší než jaké připouští přísné limity EMA (Evropská léková agentura) a FDA (americký Úřad pro potraviny a léčiva).

Zjištěná závada nepředstavuje bezprostřední riziko ohrožení zdraví, které by vyžadovalo stažení tohoto produktu od pacientů. Z tohoto důvodu léčivý přípravek Vigantol zůstává nadále v lékárnách a u pacientů k použití.

Informace o dalším postupu držitele rozhodnutí o registraci budou zveřejněny na internetových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv.

katy007
2. říj 2010

Informace SÚKL k léku VIGANTOL
Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o povolení uvedení rumunské jazykové verze přípravku Vigantol, por. gtt. sol. do oběhu.

Státní ústav pro kontrolu léčiv informuje o rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR, kterým bylo povoleno uvedení léčivého přípravku Vigantol, por. gtt. sol. do oběhu, a to v obalu s údaji uvedenými v rumunském jazyce.
Jedná se o:

VIGANTOL, POR GTT SOL 1X10ML, kód SÚKL: 0012023, šarže: 111198 a 111543 (exp: 04/2015)
Podle informace držitele rozhodnutí o registraci, společnosti Merck KGaA, Darmstadt, Německo, bude rumunská verze tohoto přípravku uvedena do oběhu dne 30.9.2010.

U každého balení léčivého přípravku bude přiložena příbalová informace s textem v českém jazyce.
Léčivý přípravek VIGANTOL v české jazykové verzi byl dne 9.9.2010 stažen z úrovně distributorů z důvodu závady v jakosti. Bližší informace o stažení naleznete v odkazu níže.

mandragora10
2. říj 2010

@skretik Kacko, no byla to jen vyjimka, vcera uz jsem zase jednou v noci vstavala....ale i tak je to super, vstat ve 4 a pak kolem sedme uz se da. Kasi jsem v prvnich dnech koupila uz hotovou v krabickach a vypil tak 60-80 ml, pak jsem jeste kojila, po cca tydnu uz zvladnul celou lahvicku, kam se vejde 160 ml, coz by mela byt preepsana davka. Tomasek se ale tvari, ze by zvladl i vic. Takze ted uz kasi micham do vody. Nekdy jeste kojim, nekdy uz ne, jak si rekne. Drzim palce, at to zabere.

jasekd
3. říj 2010

Tak jsem koukala na basket, bylo to super, i kdyz dneska prohraly 🙂 Zitra jdem zas do spitalu na nefro, tak se bojim, co se zas dozvim, protoze dneska chudak mel uplne hysterickej zachvat, pak se vycural a byl klid, tak ho to zas asi bolelo 😖 Jeste ze to tak neni pokazde. Doufam, ze jste si uzily vikend a dobrou noc 🙂
@katy007 Davas teda ten Vigantol nebo jak? Ja davam, ale davam bacha, aby se to nedostalo do toho gumoveho, kdyz jsme jeli pryc, tak jsem dva dny vynechala, v tasce bych to neuhlidala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru