Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
8. říj 2010

verisek, my jsme zatím taky v hluboké korbě, ale nevím, jak dlouho, až ho tam dám ve fusaku, tak si myslím, že tam bude napasovaný jak sardinka a půjde do sporťáku..ono se mu v hlubokém už ani moc nelíbí, nevidí jak by chtěl.ale od včera zkouší sám sedět, když ho posadím na linku, aby přebíral lžičky, tak sedí už chvíli sám a i si bere lžičky a nepadá..ale třeba na gauči mu to ještě nejde, jak se propadá..takže si myslím, že bude radši ve sporťáku a vidět, být v hluboké..ikdyž ji máme polohovací

eriska
8. říj 2010

crawler, odsávačka je dobrá v noci, to vytáhne, ale přes den tak 10..ale teď ji ani nepoužívám, tomínek pije po hodině, jak má ucpaný nos a dýchá pusinkou, tak má vyschlo, tak bych stejně nic neodstříkala..☹

crawler
8. říj 2010

@mercedesse letí ti to letí...ještě aspoň 4týdny ať brouček vydrží a pak už může na svět, i když u tebe mu je stejně nejlép 😉...ale jak to uteklo, co? stěžovala sis tady, jak je to daleko a jak jsme ti utekly a najednou...máš to za pár ...zkus se trochu vyspat do zásoby- radím já jako matka sovičky🙂

eri: joo, to je normální, když kojíš a ještě máš odsávat - mlíčka máš totiž tak akorát, kolik potřebuje Tomínek, tak je jasný, že budeš odcucávat po troškách...to ale vůbec nevadí 😉to víš - mě se odsávalo jinak- malej nepil z prsa, tak jsem odsávala i 100ml a to jsem ještě byla břídil oproti jiným, který jsou schopný vycucat 1/4l 😀

jinak holky ty vaše děti jsou tááák šikovný!!! Išek se ze začátku taky tak jevil - v porodce už zvedal při chování hlavičku a když jsem ho dala na bříško, tak taky, ale zatím se ted otáčí jen na boky, pást koně se mu nějak extra nechce...nejradši by jen seděl nebo se nosil...hračky si teda z ručky do ručky přendává pěkně a naučila jsem ho vyplazovat jazyk a prdět pusou - tak takhle na přeskáčku spolu blbneme, ale po fyzické stránce je to taková bambula...Vím, že to dožene a na hlídání je to lepší, ale jde mi o to, aby to nehrotila mudra a nehnala mě s ním na nějaký rehabky - no to by mě mohlo! 😝 Moje sestřenka se neuměla otočit ze zad na břicho ještě ani ve 3 letech. Uměla už krásně mluvit a když ležela na zádech, tak volala o pomoc, někdo musel přijít a bud ji překulit na břicho a to už zvládla se postavit a nebo ji vytáhnout do sedu a taky dobrý, ale když ležela na zádech tak byla jak brou. Zní to šíleně u tak velkýho dítěte, ale dnes je FAKT NAPROSTO normální😀

Jo a ještě dotaz - musely jste s na ko po očkování TBC? Mě přišla pozvánka z chrudimské nemocnice, že se mám s Iškem dostavit na kontrolu po očkování tbc...přijde mi to na hlavu, páč přeci mudra než píchá hexu a pneumokoky, tak to kontroluje, aby to bylo v pořádku. Já nejsem tak mobilní /auto nemám, vlakem s kočárkem je to hrozný/, tak se tam nechci trmácet...asi zajdu za naší mudrou ať mi písne potvrzení, že to má ok a pošlu jim tu pozvánku zpět 😝

eriska
8. říj 2010

crawler, my tam byli..oni to kontrolují z plicního a ještě uzlinky..my máme jít až v 11 na přeočkování a to si nás zase pozvou oni..radši bych tam šla..kdyžtak se pro vás otočíme🙂

jasekd
8. říj 2010

@eriska Nejak mi uslo, proc odsavas? Chces mu do svyho michat kasi?
@crawler My na zadnou kontrolu nemuseli, to je divne, ze nekde jo a nekde ne. Treba jeste neco prijde, ae nezda se mi, martin uz je zaockovanej 3x hexou a Prevenarem, a jeste 2x rotaviry, tak by to bylo trochu pozde, ze 😅 Navic by se mi fakt nechtelo tahat ho na plicni, snad tam maj aspon vyhrazene hodiny pro mimina. On ne kazdej pacient tam ma TBC, ale stejne me to nelaka. Uz na skole se mi tam nechtelo, prislo mi, ze i zdi jsou tam prolezly, ani infekce na Bulovce mi tak nevadila 😝 Ale to je jen takovej osobni neprijemnej pocit, nic oduvodnenyho.

eriska
8. říj 2010

jasekd, kvůli svatbě, chci odsát kapku mlíčka do mrazáku, až budou tomulku hlídat, tak když by vyšlo blbě kojení, aby mu mohli ohřát😉 jinak v chrudimi to je tak, že mají vyhraženo na to jedno dopolko na dětské pohotovosti..nikdo tam nebyl, když jsme byli my..co vím, tak od nás zvou všechny mimča..

jasekd
8. říj 2010

@eriska A kdy ze to mate? Tesis se? Je fajn, ze chodite na detskou pohotovost a ne primo na plicak.

eriska
8. říj 2010

jasekd, letí to, už 23.10., takže za pár..jsem se dozvěděla, že si naši o víkendu napečou koláčky, jen 3 dávky 😀 😀 😀 netěším se, já na tohle prostě nejsem..těším na kadeřníka, na kosmetiku, že po dlouhé době budu vypadat jako člověk..já si myslím, že by mamé mimča nepozvali přímo na plicní, že by si to neriskli..a to moje mimčo řve v kočárku..je to fakt na palici 🙄 , už aby mu bylo líp

eriska
8. říj 2010

finální verze oznamka😉

jasekd
8. říj 2010

@eriska Moc hezky, a bude to fajn, uvidis 😉 Ja si taky nejdriv rikala, ze na to nejsem, ale skoro kazda je. Ono je hezky byt stredem pozornosti, kor kdyz se ted vsechno toci kolem Tomaska, tak si to uzijes a budes na to vzpominat hezky, pro nas to byl zazitek. My nemeli velkou svatbu (asi 30 lidi, 20 rodina, 10 kamaradi) a nemeli jsme tam zadny prudice, tak to bylo takove uvolnene. Meli jsme naprosto priserne pocasi (srpen, 10 stupnu, vichr, lijak) a byla to sranda. Ja svatbu chtela. Co jsem nechtela resit, byla promoce, ale pak mi doslo, ze je to pro rodice odmena, a nakonec to bylo fajn, kytky, obed, moc prijemny... A to je vic oficialni nez svatba a ten obrad trval snad 45 min, svatba je kratsi, kdyz je civilni, za chvili to mas za sebou 😉

zuzi82
autor
8. říj 2010

Ahojky,

@eriska oznamko je krásné. A neboj, bude to fajn.

My byli na kontrole tbc už před prvním očkováním hexou. Jinak u nás na to mají na poliklinice spec. místnost

baterka
8. říj 2010

ahoj holky!
tak já jsem na pár dní u těch našich, a ani nestíhám chodit na net, furt jen lítám za kamarádkama a po babičkách 🙂, venku je krásně, tak proč ne 🙂! Osma pořád zlobí, ale je to už lepší. Marek se otáčí z bříška na záda jako profík, ale opačně je to boj, no n to zvládne, jednou.... Má čas.
jinak tbc neřeším (nemá naočkováno) a pokud jste zaznamenali, tak od 1.1.2011 už to není povinné očkování! Takže Mára ji vůbec nedostane, to je supeeeeer 😵 ! Konečně to někomu došlo, že to není třeba, to jsem už víc pro černý kašel!
Dneska zas balím domů, furt na cestách.....

@eriska vtipné oznámení, tak držím palce, ať vyjde počasí a ať se Ti to aspoň trochu líbí... 😉

katy007
8. říj 2010

Ahoj holky,
tak dneska u nás je v centru inverze tak jsme šli jen na plavčo a pak hned domů, teď spinká jako šípková, ale dneska měla svůj den tak pořádně makala a včera měla suprový den v tak dobré náladě jsme ji dlouho neviděli, poslední dobou spíše byla protivná. Jinak už říká ma, ba, ta, pa tak čekám kdy něco zdvojí a bude z toho slovíčko 🙂
Na poradně jsme byly včera pochváleny. Váží 6550 g a pomaličku máme začínat s příkrmy a pořád hlavně kojit, ale raději ze začátku mám kupovat výživy ve skleničce než vařit, to až si na to zvykne kvůli dusičnanům, apod.

Craw: tak váha 6550 g a večer dodám míru, zub zatím taky nemáme (nebo jsme ho zatím nikdo neobjevili) 😉

karolina20
9. říj 2010

ahojda,tak jsem byla ve čtvrtek u toho zubaře,zoubek mi spravil a říkal ať dvě hodiny nejím,ale mě to od něho tak bolelo že jsem nejedla 4hodiny.No a teďka jsem dožehlila 50 plín...

jasekd
9. říj 2010

@karolina20 Takze nakonec obyc. kaz, to to dopadlo dobre 😉 Doufam, ze uz mas pokoj.

karolina20
9. říj 2010

@jasekd no ona mi z toho zubu vypadla plomba,jj teďka už mám pokoj.Ale od zubaře jsem šla spocená-bolelo to pěkně.

jasekd
9. říj 2010

@karolina20 To verim, nicmene podle toho tvyho popisu to vypadalo hur, tak to jsem rada 😉 Asi to bylo dost velky, kdyz to bolelo i pak, hlavne ze ted uz ne.

katy007
9. říj 2010

Ahoj holky,
my dneska měli lux. noc Adélak spinkala od 19,30 do 5 ráno bez probuzení na kojení 🙂 tak jsme zvědavá na další noci. A dneska jsem nakoupila přesnídavky 1 lžička, měli výprodej, ale nevím proč garance je až do r. 2012. Tak jsme pár koupila až se vrátíme tak začnu pomaličku s mrkví.

jasekd
9. říj 2010

Ahoj. Tak uz se asi taky hlasime do klubu marodu, zatim teda ja. Boli me hrozne hlava a trochu kaslu a tece mi ryma do krku. A nemuzu si nic vzit 😠 Jestli mi bude i zitra blbe, dam si aspon pulku Paralenu, at muzu fungovat. Martin je usoplenej, ale zatim v dobre nalade, kdyz bude jen ryma bez horecky, tak muzem byt v klidu. Dneska ho mela na cele odpoledne tchyne a pri navratu byl docela prochladlej, tak uvidime. My byli na prochazce sami, jako za starejch casu, na nakupu a na jidle, ale ted me to skolilo. Vubec se mi to nehodi, zitra jdem k nasim na oslavu narozenin a v pondeli na detske pro vysledky moci a ja do prace, mam tam asi 3 pacienty. Jestli se Martin zhorsi, tak byla tahle moc naprd a budem posilat dalsi 😠 Chytla jsem to urcite na te gynde od te nachcipane sestry, hlavne ze nas nutili jit na sesternu, kdyz jsme v pohode mohli bejt v cekarne. Ja ted jsem asi choulostivejsi, protoze nemam kontakt s lidma, driv jsem byla furt v praci mezi ruznejma lidma a i kdyz vsichni prskali, nic mi nebylo, ted nemam imunitu natrenovanou. Stve me, ze uz nekojim a M. jak nesmi ten vit. C, tak fakt nevim, jak ho chranit. Jinak teda bylo dneska nadherne, aspon u nas.

zuzi82
autor
10. říj 2010

Ahojky, tak my jsme se v pátek pustili do brambůrku se špenátkem a včera a dneska do bramboru s mrkví a slavíme úspěchy. pokažné snědl jeden malý brambůrek a k tomu buď pár lístků špenátu nebo kousek mrkve. Takže hurá hurá.
A taky se projevily výsledky usilovného nacvičování a Matěj se dneska sám přetočil několikrát na bříško. Zatím mu musím ukazovat hračku a je vidět, že se musí hodně soustředit, aby si uvědomil, že musí zvednout ty nohy a přetočit se na bok, ale to časem půjde. Od čtvrtka jsme trénovali tak, že si Matěj chytil hračku nebo můj prst a já mu naznačila, že se má otočit a on se otočil. Pak už to bylo tak, že jak držel prst, tak už jsem nemusela naznačovat a rovnou šel na bříško, tak věřím, že když to budeme zítra trochu trénovat, tak už budu mít v úterý problém ho v klidu přebalit. A jsem spokojená. Podle knížky, co mi psala mamka jsem se já překulila v pěti měsících a jednom týdni, jako Matěj a ségra dokonce až v šesti měsících, takže přesto, že nám hrozily rehabky, tak nakonec to zvládl dobře.
Takže u nás super víkend s mnoha pokroky. A jak jste víkend strávili vy?
Jo a taky jsme byli na vítání občánků. Bylo to fajn. Matěj dostal nějaké penízky od obce a taky přesnídávku, špagety s rajčatovou omáčkou ve skleničce, štávičku, sušenky od šesti měsíců a rybilku a vlhčené ubrousky. Prostě samé praktické věci, které se hodí. 😉

baterka
10. říj 2010

@jasekd ó jé, tak to držím palce, aby bylo líp! Ale zas kdybys kojila, tak možná uchráníš Martínka, ale taky by sis nemohla nic vzít, snad jen tu půlku paralenu, ale tu teď můžeš taky, takže to máš nastejno 😉 . Dneska jsem četla, že takhle krásně má být ještě 14 dní, ale noci budou chladné (aneb "to abych si vzal(a) teplé spodní prádlo 😀" ), někde i mráz. Takže bacha na mimina po ránu a pak v podvečer, aby nenastydly.... Já ráno Marka nabalila jak pumpu v zimě a pak jsem odendavala odpoledne vrsty jak z cibule 😀 .
@zuzi82 gratuluju k pokrokům! Toně už dr. vyhrožoval s rehabilitací, pokud se Matějk nepřekulí? To Marek je jen o pár dní mladší a sám to na bříško ještě neumí... Ale řešit to nebudu, on to zvládne, jinak je živej až moc
😉.
My už jsme zas odvčerejška doma, bylo krásně, tak jsem celý víkend česala jablka (načesáno 10 přepravek), už se těším na mošt.

zuzi82
autor
10. říj 2010

@baterka No Matěj úplně vynechal fázi kulení na bok. Pokud jsem ho já otočila na bok, tak se sám dotočil na břicho, ale na bok sám nešel a dr. řekla, že pokud se do šesti měsíců nezačne točit na boky (na bříško ještě nemusí), tak nás pošle na cvičení. Ale matěj se z boku přetočit uměl, ale na ten bok má problém. Jak je na boku, tak nevydrží ani vteřinu a šup už je na břiše. Ale dneska to několikrát už přes bok zvládnul na to bříško, tak jsem šťastná jak blecha. A ještě si vybral super datum 10.10.2010 😀 To se nám bude dobře pamatovat. Je ale pravda, že jsme to teď poslední týden hodně trénovali a už v pátek jsem říkala, že to do něděle zvládne. 😉

miselaniki
11. říj 2010

ahoj holky,
@jasekd - doufám, že už ti je líp
@zuzi82 - tak jste šikovní jak jste to zvládli. Kryštof vydrží na boku, sám se ještě na břicho neotočí i když si myslím, že už mu chybí málo, ale já ho nechávám ať si jde podle sebe. A řekla, ti proč je důležité být aspoň chvíli na tom boku? Vím třeba jak je důležité lezení, taky to některé děti ignorují a nelezou a nelezou, minule jsem měli takového kluka na cvičení, prostě na všech čtyrech a nepohnul se ani o milimetr🙂).
Holky chtěla bych se zeptat jaké kaše dáváte a jestli kupujete skleničky tak jaké?
Kaše jsem vyzkoušela Nutrilon ale po tom bylo malému těžko a teď máme Nestlé rýžovou, je fajn, že jsou bez přídavku cukru ( což jsem chtěla), ale hrozně špatně se rozpouští ( třeba oproti tomu nutrilonu), pořád jsou tam hrudky. Už jsem vyzkoušela všechny teploty vody a nic ( četla jsem to i na netu, holky si na to stěžovaly). Nepužíváte ji někdo, jde vám to hladce vymíchat?
Skleničky - koupila jsem Hami ( mudr. doporučila ze začátku skleničky hlavně kvůli dusičnanům v mrkvě). Snad mu budou chutnat.

janinka22
11. říj 2010

Ahoj holky,

po dlouhé době se jdu ukázat,poslední dobou nemám moc čas ani náladu sem psát,jen vás občas čtu. Jsme teď pořád nějak nachlazení,vystřídali jsme si to všichni tři..snad se nás ty bacily už pustí.
Aktuálně-Adámek váží 7,3 kg,už je to chlapák. Přikumujeme-obědy a včeře,až budem zdraví,chci zavést už i snídaně a i svačinky..zkoušela jsem vařit,ale nepspěšně takže budu zatím dál skleničkovat..Otáčíme se pořád na bříško,ale zpátky nám to zatím nejde. Joo a asi nám roste první zoubek!! Adámek má na spodní dásni bílou tečku,tak jsem zvědavá 🙂

@miselaniki Kaši jsem zkoušela Nutrilon a Hami,Nutrilon mi přijde že tak rychle neřídne,jinak obě pro Adámka bez problémů..Nestlé jsem zatím neměla. A skleničky kupuju Hami a taky v pohodě 😉

mandragora10
11. říj 2010

Ahoj holky,

tak my jsme s Tomaskem u nasich, uzivame poslednich slunecnych dnu a chodime hodne na prochazky.
V patek ma Tomasek pul roku a jelikoz ja mam v nedeli narozeniny, tak to vsechno spojime a udelame o vikendu poradnou oslavu.
Ceka nas posledni tyden bez prikrmu a dalsi tyden zaciname se zeleninkou.
@miselaniki Kasicky....my uz jich vyzkouseli nekolik....nestle je chutovna dobra, ale ty hrudky jsou neprijemne....musela jsem se rozmelnovat rucne - to me dost stvalo, Nutrilon je docela fajn - nam chutna, ale je drazsi, ted mame Sunarku bananovou....u te mu chvili trvalo, nez si zvykl na novou chut, nakoupila jsem jeste Humanu a Hami, tak uvidime.

karolina20
11. říj 2010

tak jsme přijeli z matriky,už je to hotovo...

soniq
11. říj 2010

Ahoj holky...tak my jsme nachlazení všichni, mlaej, já, přítel, bábina i děda...takže se to v tom baráku pořád lítá a nemůžeme se z toho zbavit. tak doufám, že se z toho brzo dostanem. Ale jak slyším, tak to bylo a je všude, malá od ségry je taky nachazená, ségra to chytla taky takže taky takovrj kolotoč🙂. Jinak malej byl v So šíleně protivnej, plakal i když ae choval, tak mazec, včera už to bylo lepší tak snad měl jen nějakou blbou náladu a vím, že taky to nachlazení je por něho těžký. Jinak malej je strašnej žrout a nejradši má sladký🙂.Ted už malej hodinu a půl spí. JInak v Pá jsem s tchýní přestavovala pokoje, ted jsme měli ložnici a obyvák dohromady, je velkej pokoj tak se to hezky vešlo, ale ted máme ložnici zvlášť a postýlku taky v ní a obyvák zvlášť, musím říct, že jsem si to vymyslela hezky 🙂.
@janinka22 kde máme tu fotečku s novým účesem nebo spíš střihem 🙂
@karolina20 tak konečně o další věc lehčí a klidnější, že to máte vyřízený co?🙂
@zuzi82 no, teda, upřímně závidím, že malej už se krásně otáčí, to Jakub ee, ale dneska už budu pořádně s ním trénovat to otáčení🙂, my jsme to několikrát zkoušeli, ale potom se mu to přestalo líbit tak jsem tomu nechala volnej průběh, ale jak tyk slyším tak zkusím s ním zase cvičit.
Jinak my jdem dneska na poslední snad kontrolu kyčlí, máme o jednu kontrolu navíc, protože se mu tam minule něco málo nezdálo ale nic vážnýho, tak odpo jdem, teda psíš jedem'🙂

karolina20
11. říj 2010

@soniq tak to určitě jo a ještě jsem dva dny malovali pokoj aby tomu našemu drobečkovi u nás bylo krásně.Dnes ještě nalepíme tapetku s Medvídkem pú,nastěhujem nábytek a je hotovo.

soniq
11. říj 2010

@karolina20 jé, ten to to bude mít krásný, to se mu určo bude líbit🙂

karolina20
11. říj 2010

@soniq no vymalovali jsme v kombinaci růžové a oranžové...tak uvidíme.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru