Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
25. říj 2010

@baterka Fany taky nejraději jen tak vříská nebo piští jako delfín...😀

A holky, taky Vaše kluky tak zajímá pindík??? to je šílený, nejradši by si ho snad utrhl a prohlížel před očima...přebalování je sado - nestačím mu odhánět ručky, páč mám strach, aby si neublížil - je k sobě fakt sadistickej a trvá to už asi 14dní 😅 😀

baterka
25. říj 2010

@crawler tak k pindíkovi je zatím Marek vlažný, asi ještě neví, že ho má 😅 , ale vím, že tak okolo roka je to furt a trvá to pár let (třeba i do tří let), než se Ti chlapi naučí, že si ho nemusí pořád kontrolovat hmatem, že tam stále ještě je....., klasickej Freud 😵 , ale některým chlapům to vydrží do hluboké dospělosti... 🙄

andrea110409
25. říj 2010

Ahoj holky, tak to vypadá, že nás začaly trápit zuby. Už několik nocí se budí pop necelých 2 hodinách a upřímně už padám na ksicht 😎 Dneska měl ještě ke všemu trochu zvýšenou teplotu a tak mám zase v noci o zábavu postaráno.

@baterka U nás jsou v oblibě taky skřeky a hlasitý smích ten je teď naprosto TOP 🙂
@mercedesse Monitor dechu jsem měla půjčený z nemocnice na půl roku a byla jsem za něj šťastná, sice nám nehoukal, ale byla jsem naprosto v klidu. Teď jsme ho vrátili a přemýšlím, že si ho od kamarádky ještě půjčím. Odsávačku jsem koupila, ale budu ji prodávat. Použila jsme jí jednou a vůbec mi to tím nešlo. Pro mne to byla zbytečná investice. Za to odsávačku na hleny máme už třetí...nějak nevydržeji naše zacházení a je fakt že Šíma jí nesnáší 😉

andrea110409
25. říj 2010

@crawler U nás pindík aktuální neni zatím nám stačí palec od nohy v puse 😀

miselaniki
25. říj 2010

@baterka - tak u nás s hlasivkami to stejné, někdy mám pocit, že o ně musí přijít, to jsou takové skřeky, kvílení no nejde to ani popsat i si pak musí odkašlat-))
@crawler - no pindík ho zatím nezajímá, u přebalování nejvíc řeší vyskládané plínky, celé to rozboří, jednu si ukořistí a cpe si ji do pusy 🙂

baterka
25. říj 2010

@andrea110409 tak ať je zoubek brzy prořízlý a máš zas pár klidných nocí!

crawler
26. říj 2010

@andrea110409 já myslela, že u nás to jsou zoubky už víc jak před měsícem, ale prd, co máme onen režim, tak je to úplně jiný dítě...kéž by to ještě vydrželo, aby nepřišly ty zuby moc brzo...vzhledem k tomu, že jsem moc dlouho nekojila 😔 - prý to má vliv a nekojeným dětem v průměru vylízají zoubkly dřív než dětem kojeným...

jasekd
26. říj 2010

@mercedesse Za nas monitor urcite ano. Houkal 4x, 2x technicka chyba, 2x nevim, ale myslim, ze taky ta apnoicka pauza jako u Zuzky 😖 ale nikde jsme s nim teda nebyli. Ja ho ocenila i kvuli sobe, ja bych jinak asi vubec nespala ze zacatku, mela jsem ten stav vporodnici, kde jsem za ty 4 noci tam naspala dohromady asi 6 hodin, furt jsem malyho pozorovala... Zatim ho nechavam, pak ho dam mladsimu. Pokud nemate problem s penezma, kup ho. Odsavacku po porodu, i kdyz je fakt, ze vetsina jsme ji potrebovaly a ja ze zacatku neumela odstrikavat. Ale mam jen rucni a ze by nejak sala... Pak jsem spis odstrikavala rucne, ale u me nebylo moc co, nezazila jsem ty prebytky mlika, kdy ti tvrdnou prsa a je potreba je dosat...

jasekd
26. říj 2010

@crawler Pindik je nejvetsi hit, obcas si ho chyti a cura vsude kolem, ja uz na to kaslu mu tu ruku odhanet, si rikam, ze priroda to snad zaridila, delaj to skoro vsichni a nevim, ze by si ho nekdo utrh 😀 S tim kojenim a zubem se mi to nezda,znam plne kojene dite, navic kluka, ktery byvaji pozadu, a mel prvni zuby na 4. mesicich... Pokud by Iskovi ted vylezl zub, tak je naprosto v norme, nijak brzo. Nam uz se jeden chysta, zatim pozoruju jakoby narizlou dasen, ale M. je v klidu, doufam, ze se k zoubkum postavi s chladnou hlavou a v klidu jako ke vsemu,zatim je to drson 😀

crawler
26. říj 2010

@jasekd hmm..já to jen slyšela a říkala jsem si, že na tom může být něco pravdy, ale ty jsi odbornice, tak budeš mít asi recht 😉 Jinak já když vidím, jak si Išek zápasí s vlastním pytlíčkem, tak si pomalu zavírám oči - páč když vím, jak to bolí, když se mi drápkama zaryje do nosu (chytání mého nosu je momentálně taky super zábava), tak si říkám, jakto, že ani nepípne...tak snad zůstane nepoznamenán🙂 každopádně jsem ráda, že není zaujatý pindíkem jen on, ale i Martínek...ostatní jsou asi opožděný 😀 😀 😀

jasekd
26. říj 2010

@crawler Deti podle me tolik neciti tuhle bolest, on si i oblicej rasuje a je mu to jedno. Ja se akorat snazim strihat nehty, at neni jak valecnej veteran a jinak ho nechavam. Mne rve vlasy a zarejva nehty do ohryzku, taky super. A jak je jinak spis pozadu, tak tohle objevil velmi brzy, fakt neco, cim se muzem chlubit 😀 Ty zuby, to bude podobne jako s plinama, nekdo tvrdi, ze latkovky jdou driv na nocnik, ale taky je to individ. Co latkovani, a kde teda bydlite, uz ve svem?

crawler
26. říj 2010

@jasekd látkujem úspěšně a jednorázovku dávám jen na noc...Teda teď musím dodělat balík plen Happy a to je teda hrůza - každá druhá mi proteče 😝 Látková mi zatím protekla jen jednou - spinkal v kočáru a byl v plíně skoro 4 hodinky a pak měl vlhký záda, ale ty happy - plína suchá a záda komplet mokrý...😝 !
Stále ve svém - tento pátek má manža volno, tak budeme malovat a tapetovat dveře a měly by dorazit spotřebiče z electroworldu. ve středu by měly být koberce a merinol...ale plyn a elektřinu můžeme stejně nechat zapojit až budeme majiteli - zatím je to naše jen z 2/3 - stále čekáme na Lišku - trvá jim to nehorázně a to si od nich půjčujeme jen 200tis. - nechtěla bych to vidět, kdybysme chtěli mega ☹ 😝...ale pán nám dal klíče a tak si tam už jezdíme něco dělat...ale myslím, že komplet nastěhovaní budeme až tak za měsíc nebo až před vánoci... 😒

jasekd
26. říj 2010

@crawler To je super, ze uz tam muzete delat, no a mesic pred Vanocema, to je prece za necelej mesic 😀 Neboj, dockas se, to budoe super, vid, Vanoce ve svym...

Holky, mozna spis Soniq (nebo je tu jeste nekdo zubatej, mozna Adelka?) kdyz zacly rust Kubikovi zoubky, mel teplotu nebo prujem apod? Martinek se ted nehorazne pos..., uplna voda strasne napenena, jinak na brisko netrpi, jinak je zatim OK, bez teploty a nezvraci, otazka, jak ja bych poznala, ze zvraci z nemoci, kdyz zvraci porad, asi ze by to bylo takovy krecovity... Ma ockovany rotaviry, tak snad neco nechyt a jsou to jen ty zuby... Ted zacal rvat, jdu za nim.

mercedesse
26. říj 2010

Holky moc děkuju za rady. Monitor určitě koupím a odsávačku když tak až příležitostně. Dneska jí mám za 2 hodiny doma, když je maj na každým rohu. Vyšlu když tak na nákup Michala. Stejně člověk ocení, když se má koho zeptat.

baterka
26. říj 2010

😉 @mercedesse tak hlavně, abys byla v klidu, že máš vše cos mít chtěla a co je nezbytné 🙂! Mě třeba na začátku chyběly dupačky, měla jsem jen samé overaly... Jo a taky jsem děsně ocenila, když mamka koupila asi čtvery zavinovací body (zapínají se vepředu na druky a nepřetahují se tak přes hlavu). U týdenního mimi jsem ocenila vše, co šlo nandat snadno a bez breku. Jo a mě moc chutnají kojící čaje, pokud jsi na bylinky, udělej si zásobu🙂! A poslední rada co mě tak napadlo, spotřebovala jsem cca 4 balení porodnických vložek (skoro dvě v porodnici - a to jsem i nějaké vyfasovala 😅 a další dvě doma), to jen pro představu. Já pak byla ráda, že vyjdu schody a nechtělo se mi nikam chodit. I když, to může obstarat Michal - test jeho otcovského odhodlání, kupovat porodnické vložky... 😵 😀

mercedesse
26. říj 2010

@baterka No ty vložky mě taky napadly až doma, ale u nás v porodce je dostáváme a pak je přes ulici lékárna, tak je když tak koupím cestou domů. Michal by asi taky koupil, jemu tohle zase tak moc nevadí. S oblečením mám pocit, že toho mám dost, ale uvidíme, aby mě to pak nepřekvapilo. Je fakt, že nejvíc mám klasickejch body, ale zavinovací tam taky nějaký jsou. Bylinky můžu, já piju těhu čaj celou dobu a i normálně si kupuju hodně bylinný směsi. Takže se na to i těším. Mě teď celkem chutná i ten maliník. Piju ho asi tejden 2x denně a v pohodě. Jen aby k něčemu byl.

baterka
26. říj 2010

@mercedesse je to podle mě hodně o psychice a celkovém nastavení před a při porodu, ale za sebe si myslím, že mi maliník hodně pomohl! Pila jsem ho cca 5 týdnů cca litr denně a můj porod byl pohoda, sice ta poslední hodina před tlačením stála za to, ale šlo to rychle 😉! A zcela bezbolestně to nejde, takže myslím, že maliník to hlavně hodně urychlil a to bylo moc fajn!

miselaniki
26. říj 2010

@mercedesse - mer holka - no vidíš 36tt a pamatuji jak jsem ti na začátku psala, že to bude dobrý a ty za chvilku půjdeš rodit 🙂). Mám radost!
Bater to napsala dobře, já jsem taky ocenila celorozepínací body, než se naučíš s mimi manipulovat. A vložek jsem taky hodně spotřebovala.

zuzi82
autor
26. říj 2010

@mercedesse vložky bych koupila rovnou, ty budeš určitě doma ještě potřebovat. Zavinovací body jsem neměla, ale měla jsem z tesca a ty měly dost širokou díru na hlavu a Matěj dodneška nebrečí u oblíkání, takže pohoda. A maliník jsem pila taky a věřím, že mi pomohl. Porod trval jen 4 hodinky. Otevírala jsem se strašně rychle a tak jak píše bat, od 38 tt jsem ho pila litr i víc denně. Dost mi chutnal. 😅 Dřív jsem díky němu nerodila a pak to byla rychlovka. Samozřejmě to bolelo a nebylo to zrovna nic na co bych se už teď těšila, ale šlo to rychle. 😉

mercedesse
26. říj 2010

Holky díky, čím víc se to blíží, tím mě nějak opouští ten můj vnitřní klid. Ale to je asi normální u prvního porodu. Zítra začínám 37tt a mimi je asi o 6 dní starší, tak uvidíme, kdy se mu zachce ven. Až budu končit 38tt, tak taky asi zvýším dávku maliníku. Doufám, že to k něčemu bude. Už se moc těším, až budu mít mimi u sebe.

jasekd
26. říj 2010

@mercedesse Vlozky do zasoby klidne predem, tem se nevyhnes, klasicky porodnicky fosny, treba Samu. A ja pila malinik i sliz z lnenyho seminka a nic moc, otvirani rychlosti 1 cm za hodinu v plnejch kontrakcich 😅 Tlaceni tez nic moc, ale M. byl na me velkej... Ze by jinak bylo jeste hur?! Kazdopadne ted to budu pit zas a jeste zvednu mnozstvi, protoze to nicemu nevadi a druhej porod chci teda lepsi! K porodu jsem jela v psychicke pohode si myslim, i kdyz uz s kontrakcema velkejma, ale nic moc a ted teda nevim, zda budu v takove pohode, bohuzel se budu asi bat vic, ale ja se i vic bojim kazdyho UZ, predtim s M. me nenapadlo, ze nemusi bejt zdravej. To je super, ze uz finisujes, ja si pamatuju, jak jsi se na zacatku bala, aby to dobre dopadlo, a uz se blizis do finale 🙂 Ja mam zitra triply, tak snad prolezem, a dozvim se taky, jestli je to ta holka, tak se tesim 😵 Zitra dam vedet. Taky jsem zvedava, kdy budou ty pohyby,zatim krome nevolnosti nevim, ze jsem tehotna, ale podle me je mimi o neco mensi nez podle PM.

jasekd
26. říj 2010

@mercedesse Hele, ja se nejvic bala cca 14 dni pred porodem, pak uz me pupek tak obtezoval, ze mi to zacalo bejt jedno 😀 Uvidime, jak to budu mit ted. Ale mela jsem obcas trochu depku a nejvic me stval manzel, kdyz se ptal "z cehoooo?!" 😅 Bych ho nakopala v tu chvili.

jasekd
27. říj 2010

Dobre rano, tak uz jsme zpatky z kontroly. Vysledky budou za 10 dni, snad to bude taky OK, kdyz NT bylo dobre. Dle UZ vypada mimco zdrave a podporime tech par holcicek na teto diskusi 🙂 Manzel je stastnej, tak jsem rada. Ja pocitala s klukem, uz jsem je videla, jak se tu Martinek a Marecek budou rezat 😀 I kdyz minule mi bylo naznaceno, ze je to asi ta holka... Ted zacina boj o jmeno, ta Zuzanka mi ne a ne projit 😖

verisek
27. říj 2010

ahoj holky,
hlásím první zub, 1 dole 🙂

zuzi82
autor
27. říj 2010

Dobré ráno,

@jasekd moc, moc gratuluju a je dobře, že si to s manžou užíváte a těšíte se. Páreček je přeci paráda a za Zuzanku bojuj! 😉 Výsledky budou určitě dobré. 😉

zuzi82
autor
27. říj 2010

@verisek Tak i vám velká gratulace. Jak to Niky zvládal?

jasekd
27. říj 2010

@zuzi82 Zuzi, ja se snazim, ale je neoblomnej 😝 Mam jeste dost casu, ale ne a ne najit jmeno, z kteryho bychom byli nadseny oba...

@verisek Martinkovi se asi chysta 1 vlevo dole, ale zatim je jen dasnicka nacata. Jak to snasel? M. mel vcera prujem, ale dnes vypada OK, ani teplota nebyla, tak uvidime.

baterka
27. říj 2010

@jasekd moc gratuluju k úspěšné kontrole a i triply určitě dopadnou dobře! Na jméno máte ještě čas, ale s tou Natašou..., třeba najdete ještě kompromis!
@verisek jé, další zubatec, tak gratuluju!
tady byla dneska arktická noc..., Marek spal nabalenej jak pumpa, jestli to takhle půjde dál, asi za chvíli zahájíme ústup k našim.... ☹. I když dneska nám přivezou dřevo, v pátek konečně (snad, hlavně nezakřiknout) přijde instalatér zapojit bojler a pračku a baterii k vaně, takže pokroky snad budou! Jo a pračku mi dovezli včera a je prostě nááááádherná 😀 😀 😀 , se nemůžu vynadívat, škoda, že ještě není zapnutá... Ale studuju si návod a plánuju, jaký program použiju na co 😀 no magor 😝

miselaniki
27. říj 2010

ahoj holky,
@jasekd - gratulka ke kontrole a k holčičce, no to je krásné páreček, to bych moc chtěla. A jméno nakonec nějaké vymyslíte, však nějak se jmenovat musí🙂)
@verisek - gratulace k prvnímu zoubku
U nás furt nic, Kryštof má dny kdy je fakt ubékaný, tak si říkáme s manželem, že by zub? ale zatím nic není vidět.

verisek
27. říj 2010

asi 14 dnu strašně slintal a zuřivě kousal do všeho co viděl, tak jsme mu tam pořád koukai, ale nic až včera..
průjem měl taky parkrát, jenže nevím jestli od zubu nebo z příkrmu
a teplotu to stejny, ta byla ale spíš asi od očkování
takže to asi snáši dobře, že by nějak plakal tak to ne
akorat má pupínky kolem pusinky od tech slin a ručiček

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru