Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

lucietka77
26. lis 2010

@mercedesse ... Víš a to si představ, že se mi o Tobě dneska zdálo, že jsi porodila... 🙂 sama večer.. tak, že by to byla předtucha na dnešek?? Tal držím palečky!! Už ať je to!! Šup šup malej ...nezlob a pojď ven 😉

mercedesse
26. lis 2010

@lucietka77
@jasekd
Tak předtucha sice hezká, ale nic. Z porodky nás zase poslali dom, ale v pondělí už máme na tvrdo nástup na vyvolání. Prej nám daj ještě přes víkend šanci, protože to maj málo doktorů, tak porody nevyvolávaj. Jinak plodovky pořád dost, placenta zralá, ale plně funkční, průtoky v pohodě a váhovej odhad zatím 3300g, takže taky super. Tak nás nechtěli zbytečně trápit, protože pořád nejsme nachystaný skoro vůbec, tak by to asi bylo krutý a stejně bych tam ležela zbytečně. Ale v pondělí už tomu fakt neuniknu, to jedu rovnou na příjem. Jen jsem zvědavá, jak přežiju víkend s těma nervíkama. 😅

karolina20
26. lis 2010

@mercedesse my na tebe budeme všichni myslte,aby se to všechno zvládla v co největší pohodě,co to půjde.

mercedesse
26. lis 2010

@karolina20 jsi moc hodná, když to půjde takhle dál, tak budeš dřív mamina než já. 😉 😀

mercedesse
28. lis 2010

Ahojky holky, tak já jdu nahlásit malou změnu. Pravděpodobně mi odešla hlenová zátka a od rána je mi fakt divně. Jsem zvědavá jestli se to nestihne do večera rozjet. Já vím, že může odejít i týden před porodem, ale třeba zítra ráno pojedeme už normálně rodit a žádný vyvolávání nebude. 😀

karolina20
28. lis 2010

@mercedesse ahojky,zrovna jsem chtěla napsat to samé,že mi asi pravděpodobně odešla hlenová zátka...

mercedesse
28. lis 2010

@karolina20 Tak to je super, my nakonec porodíme snad stejně 😀 Já mám teda takový slabší kontrakce asi po 20 minutách a doufám, že mě to zase nepřejde. Michal se byl teď doma najíst, tak jsem pro jistotu říkala, ať odpoledne nikam daleko nejezdí, že možná pojedeme. Ale ve skutečnosti si nemyslím, že by to byl takovej fofr. Do teď jsem neměla ani poslíčky, takže bůh ví, jestli jsou to kontrakce. No mám kuře v troubě, tak to snad stihnu upéct. 😀

karolina20
28. lis 2010

@mercedesse no tak jak jsi na tom?ja kontrakce zatim zadny,tak uvidíme.

mercedesse
28. lis 2010

@karolina20 já teď asi na hoďku usnula, ale nepřestalo to, tak fakt už uvažuju, že pojedem. Pořád trošku špiním, jen malinko. Když já mám strach, že budu za blba. No snad mě nevyhoděj. 😅

karolina20
28. lis 2010

@mercedesse jeďte,za to nic nedáš.a pak novinky.

jasekd
28. lis 2010

Ahoj, koukam, ze nic noveho, tak Mer asi jela... At je to konecne ono a at je to rychle.
My stravili vikend v Tabore u kamosky, bylo to moc fajn, akorat Martinek se bal Evicky. Je ji o mesic vic, je vetsi a pohyblivejsi a navic strasne vysoko jeci, Martin z ni byl hotovej a furt brecel a ona se chudak chtela moc kamaradit. Ten starsi kluk byl OK, toho Martin povazuje uz za dospelyho a ty ma rad. Miminka nezna, myslim, ze je stastnej, ze je doma a nejsou tu zadne deti, uplne ozil 😀 Cestu prospal a celkove byl hodnej, akorat jedna noc byla horsi, vzbudil se hlady a pak jednou jeste rev, asi se mu zdalo o Evicce 😀
V patek jsme dopadli asi tak, ze dalsiho pul roku bere antibiotika, pak premereni a event. operace. Na tu endoskopickou mene zatezovou operaci neni vhodny a na klasickou operaci na otevrenym brise je malej a jeho stav neni nejvaznejsi, proto budou cekat. Stejne si myslim, ze nas operace nemine, akorat je proste jeste malej. Takze nic moc, ale asi jsem takovy vysledek ocekavala...

lucietka77
28. lis 2010

@mercedesse beruško, držím palce, ať už je to!! 😉

jasekd
29. lis 2010

Ahojky, jmenuju se Míša a narodil sem se 29.11.2010 ve 4:37. Vážil jsem 3660g a měřil 56 cm. Já i maminka jsme v pořádku.
Tak tohle jsem nasla na te diskusi, co psala Mer odkaz 🙂 Moc moc gratulujeme a tesime se na podrobnosti! Takze nakonec sel asi prirozene sam, sikulka!

jasekd
29. lis 2010

@mercedesse Moc gratulujeme, konecne ses dockala 😵

baterka
29. lis 2010

@mercedesse gratulace největší!!!!!! To je pocit, co? Tak hlavně, ať se po návratu domů pěkně zabydlíte a vše je v pohodě! A kdyby cokoli, napiš, třeba poradíme 😉

katy007
29. lis 2010

@mercedesse moc gratuluji k miminku 🙂

mandragora10
29. lis 2010

@mercedesse Moc moc gratuluju k miminku, to jsou teda ale poradne miry...ta delka me az zarazi 🙂 Ale to stejne neni podstatne, hlavne at je malej v poradku a Mer taky!

karolina20
29. lis 2010

@mercedesse tak veliká gratulace

jinak já jsem dnes byla u doktora,protože jsem moc necítila pohyby a tak mě vyšetřil a vše v pořádku.Přijeli jsme domu a já jsem měla na kalhotkách krev,takže jsem si volala do HK a pak tam jela aby se na mě podívali,tam mi řekli,že je to tím jak se do mě díval doktor a poslali mě domu.Tak uvidíme.ale prý do termínu to nejspíš stihnu.

lucietka77
29. lis 2010

@mercedesse tak panečku.. to je ale chlapík.. Mamino tak moc gratuluji !!!

evuss
29. lis 2010

@mercedesse gratulace k Míšovi. Je to ale dlouhán 😉 Tak ať jste oba zdraví. Gratuluju.

jasekd
1. pro 2010

@baterka Tak mi psala kamoska, ze ty predbezne vysledky ma dobre, tak snad bude dobre. Na komplet karyotyp se ceka 4 tejdny a jeste delali drahoty, jestli ji udelaj ty rychlovysledky (genetika v Hradci), to ja myslela, ze kdyz si to zaplatis, ze to udelaj kazdymu. No prej se chovali docela hrozne. Pro ne je to rutina, navic v ty laborce jsi pro ne jen cislo, pacienta ani nevidi, a podle toho to vypada.

karolina20
1. pro 2010

Ahojky,tak to vypadá,že zítra kontrolu u doktora ještě stihnu.Nějako se miminku nechce.

jasekd
1. pro 2010

@karolina20 Zrovna jsem si rikala, jestli uz nerodis. Tak ti preju, at je to brzo a napis zitra, co ti rekli u Dr. Ty musis byt vubec napnuta, kdyz nevite, co cekate. Nebo jsi nevydrzela a nechala si rict?

karolina20
1. pro 2010

@jasekd napíšu,ale kdyby to přišlo dřív,tak bych byla ráda...

andrea110409
2. pro 2010

mercedes: moooc gratuluju je to kus chlapa, hlavně ať jste oba v pořádku a nic vás netrápí 🙂

Jinak se tu holky už moc neukazuju a ono vlastně ani nikde jinde, protože nestíhám. Šíma skoro nespinká a když náhodou usne tak se snažím vybrat a objednat nějaké dárky a tak vám přeji krásný Advent a opatrujte se 🙂

baterka
2. pro 2010

@andrea110409 ahoj, jsem si říkala, že sem skoro nikdo nechodí, že asi nestíháte a vidím, že u Tebe to tak je. Tak přeju, ať Vám Ježíšek pod stromeček nadělí spinkajícího Šímu 😀 ! Opatruj se!

karolina20
2. pro 2010

Ahoj,tak jsme dorazila od doktora a že prý když to do pondělí nepřijde,tak si mám zavolat do nemocnice a ve čtvrtek na vyvolání.

jasekd
2. pro 2010

@karolina20 Neboj, to je jeste more casu 😉 Vsak Mer to nakonec asi taky stihla normalne. A je u tebe nejaky posun? Pripominam, ze ja nemela zadny, kontrola od minula stale stejny stav, no a druhy den to bylo 😉

karolina20
2. pro 2010

@jasekd od minule malý posun,CS 6 jako minulou kontrolu.No jsem zvědavá,kdy se mimču bude chtít. 🙂

mercedesse
3. pro 2010

Ahojky holky, tak dneska nás pustili domů. Malej je úžasnej, i když trošku zlobí s papáním. Musím trochu přikrmovat nutrilonem, ale pořád toho ještě dost vypije z prsa. Pořád mi při kojení usíná a já mám asi málo mlíčka. Ale už se to začíná upravovat. Porod byl sice dost krušnej, ale rychlej, takže vlastně dobrý. Jen táta to nestihnul. Nějak to sepíšu a hodím to sem. Jinak všem moc a moc děkuju za gratulace a zítra zkusím napsat víc. Dneska se jdu dospat, jsem úplně hotová.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru