Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

baterka
25. pro 2010

trochu opožděně přejeme s Márou poklidný zbytek svátků, žádné omrzliny a hodně radosti s těmi vašimi kulíšky 🙂!

@jasekd jak je v LBC? Gartuluju ke kontrole a k výběru jména, Vendulka je fajn!!! My makali jak koně, ale zvládli jsme se 23. přestěhovat!!! Hurá 😎 Takže jsme Vánoce slavili už v prvním rekonstruovaném pokoji. Stálo to dost nervů a hádáme se jak po 20 letech manželství..., ale to k tomu asi patří.

@zuzi82 Tedy, Matěj je ale dáreček 🙂!

jasekd
27. pro 2010

@baterka V LBC nevim, v Jablonci dobre 😀 Mame za sebou rodinne navstevy, uf. Ne ze by byli nejak nesnesitelny, ale je to narocne se s M. kamkoli pakovat. Zvladli jsme i posezeni v restauraci se znamyma, Martin hospody rad. Na Silvestra snad jdeme taky a sami, manz. mama pohlida i pres noc, takze luxus, taky bych chtela zkusit ty bezky, i kdyz se valim jeste hur nez s Martinem, opet vypadam jak pred porodem. Za necely mesic muzu jit do porodnice sepisovat porodopis 😅 Snehu je tu mraky, aspon nejaka vyhoda nemit auto, nemusime resit parkovani 😀 Gratulace k rekonstrukci. My se pri rek. bytu taky strasne hadali a ten barak a jeste takhle starej a s deckem a v zime musi bejt sakra narocnej. Uz jsi zkusila lyze? Aspon nekde po loukach kolem baraku?

baterka
27. pro 2010

@jasekd sorry, přepsala jsem se 😝 , díky. Tak to je super, že budete na Silvestra sami a budete mít hlídací babičku 🙂! To my tu budeme asi s Márou sami, manžel se cyhstá na několikadenní přechod Jizerek mimo stopy 😕 , ale pak snad vyrazím, manžel taky občas může pohlídat, že jo. Zrovna jdu na koníkovi hledat nějakou diskusi s výhradním kojením po 6. m, protože já pořád jen kojím a ještě s tím rozhodně nehodlám přestávat 😎 , takl se jdu poučit, co ostatní a na co si dát pozor, případnmě zda nějak něchat zjistit železo v krvi, aby nebyl chudokrevný..., co si o tom myslíš Ty, mudro??? Dík a užívejte sváteční dny. Jo a s tím parkováním a nevlastněním auta teď závidím, každý den odhrnuju tuny sněhu, abychom se občas dostali do civilizace nebo aby u nás zaparkovala návštěva... 🙄

jasekd
28. pro 2010

@baterka No a ja zase zavidim to auto 😀 Ne ze bysme na tom byli tak zle, ze bysme si ho nemohli dovolit, ale jak chcem resit to bydleni, tak nechcem za auto vyhodit moc penez a zas nechcem nejakou rakev. To jsme si rovnou mohli nechat Formana, krasne to jezdilo, akorat kvuli detem a jejich bezpecnosti uz jsem ho nechtela, a mel kratke pasy, takze Martin mohl byt jen vepredu, kdyz se sedacka narvala uplne dozadu. Setrej na takovy kravine, jako je dylka pasu, Forman nestacil, je pravda, ze v r. 93, kdy ho vyrobili, mozna ani u nas autosedacky nebyly, ale mame problem i v novejch autech, je to jen tak tak. A v kocaru taky nemuzu nabalenyho Martina zapnout petibodove, kdyz lezi 😠 Coz jsem chtela treba v praci, kdy jsem ho musela nechat chvili samotnyho a on by mi uz vylejzal z kocaru.
Do Jizerek se chystam po Silvestru, tchyne bude mit Martina a my bysme jejim autem jeli dopoledne na bezky a pak si ho vyzvedli. Jela bych jen tak na hodinku kolem Maxova. Ten prechod, to teda na me neni, navic ted maj bejt tuhy mrazy 😅 Fuj. No a nedavno byla nejvetsi zima na Jizerce, -31,5! Snehu je tu mraky, asi jako vsude. Ale vy jste asi zvykli, ja bych to nedala ani nahodou. Rada jedu na lyze, i treba delsi trasu, ale vratit se do tepla, do sprchy a k polivce 😉
K tomu kojeni ja fakt nevim, ja se ridim nasima doktorkama na stredisku a ty jedou ten klasickej model nekojene dite prikrm od uk.4. mesice, kojene od pul roku. Coz mi treba prislo zbytecny, takze jak jsem ti psala, posouvala jsem vsechno cca o mesic. Ted treba mam davat jogurt a vetsinou ma na odpoledni jidlo (predposledni) mliko, mel by mit ten jogurt, a k veceri zas mliko. Obcas se vzbudi v noci, tak dostane trochu mlika. Nejak se mi nechce placat ho na noc kasi. S tim zelezem, ty taky nejis maso, tak fakt nevim, zda mu to staci. On treba pribira, ale aby mel vsechny ziviny... Ten nazor toho Forta nebo jak se jmenuje, je podle me zas moc extremni, minimalne v nasich krajich neobvykly, i kdyz ja to moc neshanela ty info. Nemelo by se to dite uz i trochu ucit jist? Jako kousky, me se treba Dr. ptala, zda zvladne snist z rucicky krupku apod. V tom je dobrej, to je asi jedina vec co mu jde, jidlo 😀 Jinak se stale neplazi, neleze, neseda si, nestoupa, nic moc ho nezajima... Prdi na nas, da se rict. Snad je proste jen linej, protoze o klipy na notebooku, to si rekne... Zkus najit nejakou diskusi, nebo zalozit, ale pocitej s tim, ze se do tebe treba pustej, znas Konika... A s tim zjistovanim zeleza, musis pres doktora, a nevim, jak se bude tvarit... Ja mu asi taky davam min veci, nez by mohl, ale moc to nerikam. A ted jsou i nove nazory treba na ten lepek, ze neodkladat, ale pomalu zacit asi na tom pulroce, psaly to holky v diskusi Dite s jinym zivotnim stylem nebo tak nejak, ze jim to treba i alergolozka doporucila. Taky tam chodi jedna, co ma vystudovany vyzivovy poradenstvi a dite normalne krmi, ale ona asi nekoji... Napisu ti odkaz na tu diskusi.
K Vanocum jsme si koupili Znakovani s miminky nebvo tak nejak, tak uvidime. Zatim spis chytam depku, protoze to, co tam pani pise, ze delaji pulrocni deti, tak M. nedela jeste ted, a to je mu zitra presne 9 mesicu... Rikam si, ze je proste linej. A taky me pekne ignoruje, dela si co chce, nereaguje ani na svoje jmeno, kdyz se mu nechce, natoz abych mu nejak znakovala, furt cumi, co kde lita, jenom ne na nas. Chce to trpelivost. Ale zkusime to, protoze jeho tempem, pokud to bude jako jeho motoricky vyvoj, tak jen tak nepromluvi 😝
Tak pa, jeste ti hodim ten odkaz.

jasekd
28. pro 2010

@baterka https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/biodite-...
Tam se celkem vyziva resi, ale ze by nekdo jen kojil, to asi ne, oni tam spis holky mely problem vubec kojit, neco jako ja 😅 Ale mozna by ti nektera poradila. Ta pres tu vyzivu ma nick Abra.

eriska
28. pro 2010

Ahoj holky, tak moc opožděně přejeme krásný zbytek svátků a do nového roku jen to nej..ať je plný splněných přání🙂
baterka, já to asi tolik neřeším, tomínek stejně zeleninku ani ovoce moc nechce, nicméně mu to ke sváče a k obídku dám, jen to, kolik chce a pak se dobumbá mlíčkem..a baští jogurtíky, ty má moc rád..jinak jen kojit, můj názor je ten, že to prckům nestačí, tak já bych pomalu začala..ale to musíš podle sebe..nikdo ti v tomhle radit nemůže🙂

jasekd,tak vendulka je pro mě o moc lepší než nataša🙂 super, že jste se dohodli..tak tomínek je přesný opak martínka, na tomáška se hned otočí, leze, sedí, sám si sedne, přelézá postýlku, chodí v ní, sám se postaví a když ho držíme za ručičky, tak chodí..co se mluvení týče, tak máma, táta, bába..ty jsou ty nej, a když se mu chce, tak děda, teta, párkrát teď pepa..a jinak na všechno odpovídá ba nebo ka..🙂 za to nic už neudělám, pořád ho musím hlídat..ani na net nestíhám..tak se tu holky mějte krásně a užívejte hodných dítek

katy007
28. pro 2010

Ahoj holky,
tak jaké jste měly svátky s prcky? Doufám, že taky tak hezké jako my. Adélka je moc hodné fdítko, dělá nám radost, přesto se na net už moc nedostanu, máme hrozně moc aktivit jak společných tak i jen já a manža nebo mamka hlídá.

Dočítat nemám sílu jen poslední stránku jsem proběhla letem, světem.
@baterka já nejsem zastáncem výlučného kojení. Co tě k tomu vede? A tvé dětská mudr. na to říká co? To jako budeš dítko pořád kojit? Jednou musí ochutnat i jinou stravu. Já taky ještě kojím a jsem ráda, ale dávám jak masozeleninové jídla, polévky, žloutek, kaše, ovoce, dětské sušenky. KOjím jen ráno a večer, po obědě cca 1-1,5 hod. po něm si trochu cucne něco jako dezert 😅
Co se týče železa jednu dobu ho měla A. méně tak jsem já musela jíst více věcí obsahující železo tak jsem si dopřávala steaky (ne že by mě to vadilo) 😅 a občas si zobla železo tabletu, jinak pro děti je Maltofer kapky a možná jsou i volně dostupné.

jasekd
28. pro 2010

@eriska Tomasek je jasne napred 🙂 Vendulka uz ji asi zustane, uz mi to tak nevadi, ze ta Zuzanka asi nedopadne.
@katy007 Svatky byly OK, teda Martinek je ignoroval, fungoval jako jine dny, darky ho moc nezajimaly, mozna svetylka na stromecku, taky vetsinu hracek co dostal, jeste neovlada, kazdej radsi kupoval pro starsi, protoze tech pro svuj vek uz ma dost. Chodili jsme po navstevach a byl unavenej, ale celkem hodnej. Ty ruzne aktivity zavidim, ja mam co delat se sebou (je normalni zvracet jeste v 6. mesici?! 😠 ), navic tu je tolik snehu, ze se nikam moc nedostanu, valit s pupkem kocar. Chtela jsem chodit plavat a to nesmime a na nejake tanecky a zpivani a cviceni s detma uprimne nemam nervy ja 😀 . Ted snad pujdem na Silvestra (v podstate ho nesnasim, ale po dlouhe dobe se dostanu do spolecnosti, tak se tesim), pojedem teda domu, ale M. bude u tchyne, tak nemusim spechat, no a mozna ty bezky, uvidim, jak pupek dovoli a taky maj bejt sileny mrazy a to se manzelovi nebude chtit, protoze doby, kdy jsem s nim byla schopna jakz takz drzet krok, jsou pryc a jemu je se mnou zima. Jenze bricho roste a boli, je jeste vetsi nez s M. (nikomu nedoporucuju tak brzke tehotenstvi, i kdyz jinak jsem rada, ze deti budou brzo po sobe, i kdyz se z nich mozna zblaznim) a i Dr. mi rikala, at se fakt setrim, jsem sice naprosto OK a tehotenstvi mi schvalila, ze to nicemu nevadi, ale presto zatez to je velika (hlavne ze nejsem po cisari). Takyse chystam do bazenu, nasi pohlidaji. Ja bych tak rada sla i s Martinem , vodu ma rad, uz aby ho dali do kupy...

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karolina20
4. led 2011

Ahojky,tak jaký byl ježíšek? u nás ten nejkrásnější byl ve vajíčku pod stromečkem 🙂 a jinak na neděli jsme měli první bezesnou noc.A už ji mlíčko ode mě nestačí,tak máme příkrm.

mercedesse
6. led 2011

Čau holky, tady je mrtvo. My bojujeme s prdíkama a už to došlo tak daleko, že jsme koupili Probiotické kapky. Drahý jako pes, ale snad zaberou. Je mi broučka líto. I když dneska v noci jsme mazali bříško Pupíkem a pak se asi po deseti minutách tak posral a ulevilo se mu. že se najed a spal až do půl desátý. Teď zase dospává po procházce, tak jdu aspoň převlíknout postel.

lucietka77
6. led 2011

@mercedesse Ahoj, no koukám, že diskuze ustaly nejen tady... 😒 No a jak se Ti daří? Tak snad kapky zaberou jak mají a malému se brzy uleví.

mercedesse
6. led 2011

@lucietka77 jinak se daří dobře, v pondělí nám končí šestinedělí, tak musím k dr. a pak už snad konečně skočím na přítele. I když po pravdě, docela mám strach. Připadá mi to ještě nějak citlivý. Akorát mě štve to počasí. Sice chodíme ven, ale je to na rozbití tlamy. Kdyby bylo jaro, tak bych se nezlobila. Většina cest do přírody je absolutně nepřístupná.Tobě ty týdny hezky utíkaj, už jsi v polovině 😉

jasekd
6. led 2011

@karolina20 Ahoj, Vanoce dobry, i kdyz malej je jeste celkem ignoroval, ale stejne bylo krasny ho u stromecku mit 😵 My taky cca od 5ti tydnu museli dokrmovat, tak at vam to jde.
@mercedesse Je tu mrtvo, vsichni maj asi moc prace s detma i jinde. Ja taky. Ale ja u netu relaxuju, tak sem chodim. Nam probitika pomohly moc, za ty prachy staly, malej je bere i ted, protoze bere stale ty antibiotika (uz pres 5 mesicu) a mel horsi traveni potom. ted ani nevime, ze nejake leky bere 🙂 Je, mne se do sexu nechtelo vubec, a ze zacatku teda nic moc 😝 Pockala jsem si az po prohlidce, asi 2 mesice.
@lucietka77 Ahoj i tobe, nejak nam to leti, co?

baterka
6. led 2011

@karolina20 ahoj, tak to věřím, že nejhezčí dárek byla Kristýnka. Vím, že jsi asi udělala všechno prot to, aby ses rozkojila, takže přeji vše dobré i na příkrmu 😉 a málo bolavého bříška
@mercedesse prdíky, no to je boj, já to tedy nezažila (naštěstí), ale kdo jo, toho upřímně lituju. Tak úřeju, aby to brzy přešlo a Ty ses v klidu vyspala! A s tím sexem - my začli už před konce, šestinedělí..., ale první sex teda nic moc, druhý už byl super a musím říct, že u mě se teda nic nezměnilo, takže dobrý
@jasekd Ty sis počkala dva měsíce po porodu, aby sis hned zajistila porod další, co 🙂? Jojo, nedočkavec...!

baterka
6. led 2011

@katy007 abych Ti nezapomněla odpovědět 😅 , tak já jsem zastáncem výlučného kojení, dokud to oběma vyhovuje. Marek hezky spí, hlad nemá, nic mu nechybí, mě to nevadí, tak proč ne 😉 . Jasně, že ho nebudu kojit do puberty 😀 , ale tak do 10m si myslím, že je to optimální. Četla jsem o tom několik knížek (některé dost děsné, jiné dobré, nejradši mám Fořta) i na netu a někteří odborníci se shodují na tom, že kašovitou stravu (včetně zeleninových pyré) by dítě mělo mít až od ukončeného 10. měsíce. Jsou státy, kde se doporučuje výhradně kojit minimálně do ukončeného 8. měsíce věku (např. Nizozemí). Je to prostě jen číslo, myslím, že mnohem víc záleží na tom, co dítěti vyhovuje. Některé se sápe po jídle už koncem 5. měsíce, jinému rveš kašičky "dle pokynů" od půl roku, on je plive a nechce a stejně skoro výhradně kojíš až do 9 či 10 měsíce, to je prostě indivindy 😉 a Marek je kojící typ 😎 . Nehledě na to, že je to to nejpohodlnější stravování, jaké znám - žádné zapatlané oblečení, žádné bolavé bříško, žádné mytí nadobí 😎

jasekd
6. led 2011

@baterka Ty jsi fakt vtipna 😀 Ale je fakt, ze to tak vypada 😀 Pockej, zkusim to spocitat... No kdyz jsem otehotnela, tak byly malymu asi 3 mesice a 20 dnu odhaduju. Takze jsme si uzivali necely 2 mesice a bum 😀 Dneska jsem byla v praci a potkala doktora, co tam ma gyn. ambulanci (ja chodim jinam) a ten me pekne sprdnul, ze je to rizikove a kdesi cosi, kor po sekci, tak rikam, ze nejsem po sekci, moje Dr s tim problem nema a jsem v poradku, no stejne drzkoval, on je to dobrej doktor, ale takovej katastrofickej scenar. Uz pred porodem Martina vyzvidal, tvrdil mi, ze takove dite ja neporodim, vetsi dite, uzka panev, pak se dozvedel o tech ledvinach malyho (moje mama zacla nervovat a ptala se ho), tak by me poslal nejlip protekcne do Prahy a smiknout a dite nekam na spec. kliniku, coz nebylo vubec treba, to jsme meli posichrovany tim Hradcem a vysetrenim u Eliase. Normalne zacal mamu prudit, at mi tata ze svyho titulu zajisti ve spitale cisare, coz jsme nechteli a ja i mama jsme se mu pak uz vyhejbaly. Dneska jsem se schovavala za kocar, ale neni slepej a moje bricho je i v zimnim kabate videt zdaleka 😝 Ja teda tehot. po roce z vlastni zkusenosti nedoporucuju, fakt jsem KO, nebudu popisovat vsechny problemy, co mam a s M. jsem mela taky, ale treba az v 9. mesici, ale funguju, zvladla jsem i ty lyze, obcas do prace... Ale v utery jsem stala u kresla hodinu v kuse a telo si teda na tu pracovni zatez odvyka 😅 jestli budu doporucovat deti po roce, to se uvidi, ale stalo, co nadelam, a nebejt nad veci a navic kdyz vim, ze moje Dr je v pohode, tak me dedek celkem stresnul 😀 Jo a ten sex je ted uz zas naprd. Vsechno boli, i ta jizva se mi zda zas tuzsi, nebo spis je to takovy otekly, bleee 😝

lucietka77
7. led 2011

@mercedesse Jojo je to síla, jak to letí 🙂 Však rostu, kynu 😀 Už mám asi 10 kilo nahoře a bříško už se mi do kalhot opravdu neschová. No s tím počasím je to naprd. Je fakt, že moc se nikam jít nedá. Dneska jsem sebou málem sekla, protože byla na chodníku ledovka jak zrcadlo. 😖 . No my máme se sexem taky trochu oddechové období, ze začátku nám nebyl doporučen a i teď jsme takoví opatrní. Jojo už to není, co bývalo.. už to není žádná divočina 😀

lucietka77
7. led 2011

@jasekd Ahoj 🙂 No ani nemluv.. nestačím se divit a najednou jsem v půlce 🙂 Kynu, ale naštěstí můžu už chodit do práce, tak se už i trochu víc hýbu, a tím se dostávám malinko do formy. Doma jsem si připadla taková rozkyslá s ochablými svaly .. ale už se cítím o moc líp 🙂.

baterka
8. led 2011

@jasekd no vidíš, že jsem se zas tak nesekla 😀 ! Prostě rodička údernice, plníš plán na 200% za nás za všechny líné matky, co si další porody trapně oddalujeme. No, myslím, že hlavní je nenechat se vystresovat doktorama. Vím, že jsi sama doktorka, eber to prosím nijak proti sobě!!! Já jsem si v těhotenství užila s tou amnio a od té doby vím, že lepší je do ordinaci chodit minimálně a tak minimalizovat i počet diagnóz a jiných problémů. Vím, že jsou situace, kdy jsem a budu za doktory vděčná, to uznávám, třeba doma rodit nechci, ale zas všeho moc škodí, jestli mi rozumíš. A třeba ten doktor u Tebe "katastrofickej scénář", tak tomu se radši vyhybej obloukem, by Tě ještě uřknul, takovýma kecama 🙄 ! Ty musíš být v klidu a optimista, nic jiného Ti ani nezbývá 😅 . No ne, zas to budeš mít odrozeno a děcka si pak spolu budou hrát, budou spolu chodit do školky, do školy, na pařby 😀 , Martínek dá na Vendulku pozor, prostě pak už budeš mít veget 😎 , teda skoro, jáí vim 😉 .
U nás je slušná obleva, jak to je u Vás? Slušná klouzačka, co? No jo....
Jo a se sexem holky mi to ani nepřipomínejte, já jsem jako ok, Marek spinká, ale manžel je tak vorvanej z práce na baráku, že v deset končí a většinou usne už u večeře... No nic

jasekd
9. led 2011

@baterka Ja bych unaveneho manzela brala 😀 Byl by klid. Jinak sama jsem si rikala, jestli nedostanu u Dr. sprdunk za to druhy tehot., ale je v pohode a naopak se ji to libi 😅 Co clovek, to nazor,ja osobne bych to nedoporucila, ale co uz se da delat a spousta lidi snasi tehot. lip nez ja, i kdyz spousta zas hur. Kdybych mela s M. nejaky zdrav. komplikace, tak jsem si tu antikonc. dala, takhle jsem se na to vykaslala. Ja jsem teda vdecna za tu prenat. dg, protoze u nas se treba v porodnici UZ ledvin plosne nedela, tudiz my bychom u Martina nevedeli nic, dokud by nechyt akutni zanet, kterej uz ohrozuje funkci ledvin 😖 Takze jen at si me pohlidaji. I kdyz chapu, ze ta amnio, co byla nastesti u vas nakonec dobra, je desnej stres. Navic mozna i zbytecna, pokud by jste si nechali i postizene dite, ale zas by ti to pomysleni zkazilo zbytek tehot., nerikej, ze ne, sice i postizene dite milujes, ale musis se s tim srovnat a je to kupa starosti, takhle jsi pak byla vic v klidu. Jo, ta moje kamoska Dr, jak mela blby triply, je OK 🙂 Predstav si, ze na ne zapomneli, rekli jim ty predbezny vysledky a pak uz mesic nic, ona na nervy, tak to jeji manzel vytelefonoval a prej vsechno je OK, my na vas zapomneli 😅 😠 Jak uz v te dobe byla na nervy, si ty umis predstavit nejlip. Jinak jedine, co me ted nervuje, ze nebudu mit mozna kde rodit a Martin kam chodit na kontroly, ve spitale konci cela gynda, cela pediatrie, ORL, zustavaji jen primari, skoro cele ARO... Tata se bavil s tim z ORL a ten je z toho spatnej, to oddeleni dlouho budoval a ted tam mozna bude sam a treba je zavrou... Sama jsem zvedava, s cim nas zitra objednaj na nefrologii, jdem na kontrolu a budu potrebovat dalsi termin, a cca za 14 dni se mam objednat na sepsani porodopisu, pripada mi to trochu absurdni...
Obleva je, dneska tu byl pribuznej, jel 50ku, podminky celkem ale slusny. Ve meste je hnus a mokro a jak to zmrzne, bude to mazec, snad to zitra jeste vydrzi povolene, do nemocnice je to daleko a z kpce do kopce, to se zas nadru 😝 Na lyzich uz jsem nebya, ve svem stavu pujdu leda jestli se zlepsi podminky.

jasekd
10. led 2011

Dneska jsme byli na nefrologii a docela me pan Dr potesil, kopiruju sem prispevek pro diskusi o ledvinach 🙂
Nas Martinek je asi zvlastni pripad, vypada to skutecne, ze ten megaureter, hydronefroza leve ledviny a reflux IV.stupne jsou u nej 3 na sobe nezavisle veci Byli jsme dnes na kontrole na nefrologii v Jablonci u naseho doktora, a byl spokojenej. Martinovi se ta dilatace zmensila, naposled se to merilo na zac. rijna a to mel 1 cm v ledvince a 1 cm jakoby vyhrezlej z ledviny, takze stesti, ze ne cele v ledvince. No a ted ma v ledvince 5,5 a ven z ledvinky 6 mm. Mocovod taky vypada celkem dobre, na to, jake to bylo predtim. Stupen refluxu se na UZ nepozna a rikal, ze opakovat tak brzo MCUG (byli jsme v zari a to byla ta IVka) nema cenu, takze v kvetnu kontrola u Doc. Kocvary a ten rozhodne, kdy se udela nova MCUG a podle stupne refluxu bud operovat nebo jeste cekat, taky se asi budou delat izotopy, ale to asi az po nove MCUG. Zvysil mu davku Sumetrolimu, protoze uz je malej tezsi, ne ze by se zhorsil. Tak jsem moc rada, protoze i kdyz se treba operovat bude, tak ledvina neni refluxem poskozena, muzeme treba dele vyckavat, i kdyz rikali, ze IVka reflux se vetsinou nespravi. Jedine co mi vadi, ze musi mit furt ty antibiotika, ale proste musi, kdyz je ten reflux. Takze ja jsem po dnesku mirne optimisticka 🙂

lucietka77
13. led 2011

Ahoj holky, tak UTZ ukázal, že čekáme chlapečka.. takže to bude Sebastianek 🙂

jasekd
13. led 2011

@lucietka77 Takze nakonec zadna Anicka nebude? A vsechno je v poradku?

lucietka77
14. led 2011

@jasekd jojo , jinak je zdravý jako buk 🙂 a to je hlavní. Partner se s tím sice musel chvilku srovnávat, že nebude jeho vysněná princeznička, ale už je dobrej.. 🙂 už i hledal na netu klučičí pokojíčky a tak .... 😀

jasekd
14. led 2011

@lucietka77 Jo, je to uplne jedno. My jsme s manzelem chteli moc holku a ted bych Martinka nedala za zadnou holcicku 🙂 Proste jsem si jen neumela predstavit, ze bude doma kluk, v rodine vsude sama holka. No a ted si to zas neumim predstavit s tou holkou, co s ni budem delat?! 😀 Jinak teda dodrzujes trend teto diskuse, skoro sami kluci, snad se z nasi Venduly? jeste taky nestane kluk 😀 Manzel uz se na ni moc tesi. Ale ja jsem prece jen tehotna dele nez ty a tech UZ uz par bylo a prej fakt holka...

lucietka77
15. led 2011

No já už si zvykla, a koukala jsem, že máš malýho beránka .. to je super, já se narodila 25.března. Tak to bude živý dítko, paličatý a osobitý, uvidíš 😉 Je krásnej. Jsem zvědavá, po kom bude ten náš.. tatínek si myslí, že jeho geny vyhrají a že bude po něm, ale jsem bojovník a nevzdávám se naděje, že bude mít i něco po mě.. 😀 Jinak, co koukám, tak se rodí dost kluků..holčička bude další zkušenost. To bude super a když bude mít staršího brášku, který se o ni postará a bude jí hlídat.. a jsou chvilku po sobě, tak si spolu můžou hrát...já bych to udělala nejradši stejně.. 🙂

lucietka77
15. led 2011

@baterka No se sexem je to teda fakt bída... a už mi to i docela dost chybí.. njn zvyk je železná košile, co si budeme povídat, že?? 😉

jasekd
22. led 2011

Novinky od nas:
Kontrola v 28. tt vse OK.
Martinek se dneska zacal plazit.

mercedesse
23. led 2011

@jasekd tak to gratulka a Martínek je moc šikovnej.

Dala jsem do albíčka nový fotky. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru