Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

jasekd
13. kvě 2011

@andrea110409 Zapomneli vytahnout? 😅 No asi u te rekonstrukce nedavaji vstrebatelny, ty nekdy vypadnou moc brzo... Ja mam siti vstrebatelny Vicryl. Vloni jsem si jeden steh blbym pohybem vytrhla 😠 Jsem skocila na posteli pro Martinka, kdyz zacal hodne blinkat. No ale zhojilo se dobre...

andrea110409
14. kvě 2011

@jasekd rekonstrukce se dela jedine nevstrebatelnejma....byla jsem po trech nedelich na vyndani stehu a dva mi tam zbyly na pozdejsi dobu...omylem. Na vstrebatelne jsme asi spatne zareagovala protoze se mi rozpadla vrchni vrstva siti a davali mi to doporadku.

andrea110409
14. kvě 2011

Ahoj tak dneska se mě zmocnila nějaká depka a panika 😖 Mám pocit, že Šimona nezvládám, že sem na to sama (manžel je dlouho v práci), že je doma bordel. A to si chcem pořídit druhé.....nějak si to rozmýšlim protože mám pocit naprostého chaosu 😒 No nic, ono mě to přejde, jen sem to musela někam "říct" 🙂

crawler
14. kvě 2011

@andrea110409 ahoj andy 😉 to níc 😉....takový stavy mám taky a taky bych chtěla druhý....jsou to takový výkyvy, pak si zase říkám, že je všechno v poho, že to zvládáme parádně...jako na houpačce....😉 už se snažíte? přeju úspěch 🙂

crawler
14. kvě 2011

@jasekd je to blbý, že ty racionální věci tak zasahují do tužeb ...:-// ...no uvidíš, jak se to vyvrbí za pár let, třeba touha po třeťátku zmizí a nebo naopak vykašleš se na všechno a půjdete do toho...já si sama říkám, že je to těžký rozhodování...třeba my si říkáme, že dítě ne kvůli mé škole, že bych toho mgr.měla udělat a na druhou stranu semi nechce, radši bych si "užívala mateřské s Fanym a pak dala druhý mimčo...prostě taková puťka v domácnosti 😀DD tož se uvidí, zda vyhraje hlava nabo srdce 😎

jasekd
15. kvě 2011

@andrea110409 Manzel nafotil binec u nas po prichodu z porodnice. Kdyby tato diskuse byla soukroma, dam sem foto, abych te uklidnila 😀 Ja mam presne ty stavy, nekdy pohodicka se dvema, nekdy silim i z kazdyho zvlast... Urcite pokud chcete, do druheho jdi, ono o tolik horsi nebude 😉
@crawler Ja bohuzel ta putka v domacnosti moc dlouho bejt nemuzu, pacienti by se rozutekli nebo bych pak zas resila samy zanedbany, taky nemuzu z oboru vypadnout na dlouho, uz takhle ztraci clovek jistotu a cvik, navic ted funguju jen jako pacient a matka pacienta a nekdy me to fakt stve, radsi bych byla taky na druhy strane, kdyz jdu do spitalu, radsi bych taky popisovala rtg a stanovovala diagnozu nez poslouchala, ze pylorus je prechod zaludek tenke strevo (protoze pan primar nevedel, kdo jsem) nebo kdyz se me ptaji, zda zvladnu byt u zakroku se svym ditetem, zda me to nepolozi 😅 Ty bys tu skolu mela dodelat, ale zas ti nikde neujizdi vlak jako nam, co uz v praci jsme. Fakt tezky rozhodnuti, ja za sebe si rikam, ze mam dve snad zdravy a krasny deti a ze by mel zvitezit rozum, nemame vyreseny vetsi bydleni a prece jen, kdyby byly deti na VS, kdo je bude zivit... Ale ty zadni vratka si otevreny nechavam 🙂

andrea110409
15. kvě 2011

@crawler
@jasekd moc dekuju za uklidneni obema 🙂Primo se o druhe jeste nesnazime, ale dosla jsme si k doktorce an podrobnou prohlidku a uvidime 🙂
Šíma se teď naučil novou věc....všechno jídlo si matlá do vlasů, no co vam budu povidat, cert by me vzal 😎
Jeste k tem putkam 😉 ja moc putka nejsem, byla jsme zvykla na jednani s dulezityma lidma, ridit si sve male projekty, jezdit na sluzebni cesty................ze zacatku mi to desne chybelo. Dneska jsme se uz srovnala a snazim se byt aspon se Simou dost aktivni. Cimz vznika dalsi problem, jsme pro nektere maminky nezkousnutelna ☹ A tak si se Simou soukromnicime a jsme na sebe desne fixovany

jasekd
15. kvě 2011

@andrea110409 Jakym zpusobem nezkousnutelna? Ja teda do zadnych mat. spolku nechodim, ja bych mozna stala o to plavani, ale to nesmime, a nejaky tanecky a spievanky, to by me cert vzal 😀 Chodim jen s kamoskama, co se zname jinak nez pres deti, i kdyz ted resime jen ty deti. Jinak ja krome litani po doktorech zejmena s Martinkem, prochazky s kamoskama a nakoupit a obcas do prace moc jine aktivity nezvladam, jsem i unavena, z ditete a tehotenstvi a ted ze dvou deti. Vendy dnes cely den breci 😖 Vcera jsme byli na oslave a V, byla super, jen spinkala a papala, prijeli jsme po pulnoci, M. byl u babicky a taky hodnej, ale dneska nam to vracej i s urokama. Dnes rikam, ze jedno dite jako Vendy je az az, fakt jen rve a papa, vubec nespi, snad jsem vcera jen neco blbyho snedla a srovna se to, doted byla celkem zlata.

andrea110409
16. kvě 2011

@jasekd no a to jsou momenty kdy se bojim ze mi z toho pujde hlava kolem a nervy budu mit na pochodu...to zajistuje i Sima sam ted skvele 🙂 Ale tak musiim bejt optimista, protse uz jsem zkusenejsi a zvladnu to 😀

baterka
20. kvě 2011

@jasekd díky za rady, nějak to přežíváme s tím pitím, ale jen po lžičkách..., asi jsem mu vypěstovala alergii na hrnky a flaštičky... 🙂. Kojím už jen dvakrát denně, tedy snažím se, ale v těch vedrech teď i občas třikrát. Marek jí ukázkově, zelenina do něj padá úplně sama, ovoce trochu hůř, ale taky to jde, kaše taky v pohodě. Jí už i kousky a všechno v pohodě na to že jí teprv necelý čtyři měsíce, takže obavy těch, které (třeba tchýně) tvrdily, že jsem promeškala tu fázi, kdy je na jídlo zvědavý, byly liché, uf 😎
Ty jo, ten Tvůj porod, no po pravdě - jsi žena hrdinka!!! Hlavně, že jste obě ok! Kojení snad jde pořád, i když Vendy blinká. No musí to být mazec, takže už máš tu antinu "doma"??? 😅

baterka
20. kvě 2011

@andrea110409 andy, taky v létě plánujeme druhé kolo, kdy do toho chcete praštit vy? Jojo, někdy taky chytím nerva a je mi to pak líto, ale zas si nechci brát vysoké cíle, prostě nikdo z nás není dokonalý 😎, no ne? A bordel? Ten neřeším, holt staveniště...

jasekd
20. kvě 2011

@baterka Ahoj, nahodou sem mrknu a kdo mi pise... To je dobre, ze Marek to jidlo zvlada. Martin taky radeji masozel. jidlo nez ovoce, ale uz se zlepsil. Dneska mel treba palacinku 🙂 Z Reisdrinku misto mlika. Proste uz vymejslim i trosku "dospely" jidla. Jinak jak je krasne, jsme hodne venku, byla jsem uz bruslit, nebo si sednem na deku u prehrady, Martinek si tam leze (stale jeste nechodi a nesedi, leze po 4), ja kojim a mame pohodu, zrovna jsem si rikala, ze je to obcas skutecne dovolena, dopoledne mame klidny, po obede dale se zhorsuje, ale celkove to zvladam docela dobre, Vendy uz tolik nerve kvuli jidlu, akorat M. se hodne se spinkanim zhorsil, ale celkove jsem to cekala horsi! Jinak na porod uz vzpominam jen v dobrem, diky personalu, manzelovi i mym zkusenostem 😀 V podstate hned po porodu jsem si rikala, ze bych do toho sla (asi hodinu pred tim jsem nadavala, jak jsem blba, ze jsem chtela druhy 😀 Ja proste blbe rodim, asi bych donosila i trojcata, ale lepsi nez nejakej predcasnej porod. Ja bych to treti fakt i chtela, skoda, ze to nepujde. Antikonc. jeste nemam, jdu se domluvit 31.5. a pak uvidim, co si vyberu. Ideal by bylo tu Mirenu na 5 let a pak jeste mimino 🙂 Ale spis budu makat jak barevna...
Holky, jdete do toho, nejsou ty dve tak hrozny 😀 Mame to tak napul, ja jsem na ne sama pres den, ale manzel dela denni a cca v 17-18 prichazi domu, praci navic ted bud nema nebo odklada, ani nevim 😕 S detmi pomaha, na domacnost jsem sama, takze do noci delam tohle, pres den neni cas. Nasi rodice obcas Martinka pohlidaji, ted jsme byli na oslave a malyho meli skoro cely vikend, zatim se mu nestyska. Takze uplne bez pomoci nejsme, i kdyz nekdo ma te pomoci vic, a nekdo zas zadnou, i bez toho by to slo, ale takhle jsme si o vik. vic odpocinuli. Ale uplne sama trebna s manzelem na sluzebkach, to bych na ne byt nechtela...

baterka
26. kvě 2011

@jasekd jsi prostě super matka, zvládáš to levou zadní 🙂! To obdivuju! To my máme teď s manželem nějakou krizi a tak jsem na Marka dost sama a někdy mi z toho už hrabe... Má to období, kdy všechno krámuje, vyndavá věci z polic a šuplíků, zkouší chodit a dost padá, prostě super období 🙂
no jo, tak na další já už se taky cítím, ale v tý naší krizi tedy nevím, zda je správná konstelace, ani už spolu tolik nespíme jako dřív... ☹

jasekd
26. kvě 2011

@baterka To me mrzi, kdybys chtela pokecat, muzem IP.... Druhe dite do krize neni dobry napad, my ted mame krizi prave z toho 😖 Ale po 6tinedeli se to snad spravi, ja to totiz zvladam nejak lip nez manzel ty decka a unavu a kdyz mam zachvaty vzteku, tak z nej...

crawler
26. kvě 2011

@baterka taky radím počkat...ono na manžela toho je asi zase moc s tou rekonstrukcí a má svou práci a tak, ne?ono je to holt těžký...:-/ my třeba ted máme ideální období - dokonalá harmonie - díky tomu, že konečně bydlíme sami, ale předtím jsem někdy myslela, že stojí všechno za prd.. s mým mužem je fajn řeč - kdykoli je problém, tak o tom umíme mluvit....to je někdy hlavní problém...zkoušeli jste se dvat na věc očima toho druhýho? uvařte čaj až bude M. spá, sedněte si a zkuste to a bude třeba hned po krizi...jinak, co se týče milování...tak myslím, že vzhledem k vyčerpání obou to není nic hroznýho ne? my si z toho děláme srandu, páč když chce on,tak já padám únavou díky Fanouškovi a nebo když chci já, tak manža má přesčasy a je grogy...takže když se svede 2x týdně tak je to úspěch🙂 ...ale taky byh se začla snažit o druhý až budeš cítit, že je to mezi vámi zase fajn 😉 však ono bude 😉

@jasekd my ženský jsme holt superženy 😀 taky zvládám o něco líp, ale když bouchnu, tak to schytá on a to pěkně😀 tak co Vendulka a zvracení a kojo? jde to? moc Ti přeju, aby to šlo...kéž by se mi u druhýho zadařilo kojit 😵

jinak já jsem měla k mgr přihlášce zaslat projekt diplomové práce...napsali mi to po podání přihlášky a že obratem - to si asi dokážete představit, jak s Fanym obratem napíšu projekt diplomky, který by měl úrověn...nic...ani bž...má kariéra je u konce....jsem "jen" Bc. a šťastná matka 😵

jasekd
27. kvě 2011

@crawler To mas dobryho muze, ze si z nedostatku sexu umi delat srandu, muj to bere jako tragedii a nedostatek lasky a ja jako nedostatek lasky beru to, ze nechape, ze jsem unavena, kdyz spim i 3 hodiny denne a jeste prerusovane, max. tak 5 hodin s pauzou, ze cely den mam na hrbu dve mimina a do noci delam ostatni prace (manzel s miminama pomaha, to ano, s domacnosti temer ne), ze nejsem po dvou tehot. a porodech uplne ve forme, teda ne ze by mi rikal, ze jsem hnusna a tlusta, naopak, ale nachape, ze zrovna ted s tim hnusnym brichem se treba nechci fotit naha, ze se sama sobe nelibim a chci se dat nejdriv trochu do kupy, ze me boli prsa tak, ze nechci, aby na ne nekdo hrabal krome Vendy 😀 atd. Proste v tom mame rozepre, podle me je normal, ze mesic po porodu decka se vse toci kolem nej a muze za to manzel, ze nez se situace dala poprvy do normalu, ze jsme cekali druhy 😝
S kojenim je to u nas tak... Kojim plne, Vendy pribejva, ne nejak dramaticky, ale pribejva, ona hodne blinka, jinak uz by byla tlusta. Je dost hladova a znicila mi prsa, nemam ragady apod, ale asi poraneni vevnitr, leva strana me boli (zanet to neni), V. obcas blinka krev, volala jsem na pohotovost, ale shodly jsme se, ze to bude skutecne z prsu podle priznaku a ne od Vendy, ze by mela problem. Uvazuju o UZ prsu, uz jsem to kdysi absolvovala a mam fibrozni zmeny ml. zlazy, takze tim je to kojeni asi omezeno a prsa bolavy, ale Vendy tim, ze je akcni, tak to roztahala (M. bohuzel naplno ne), ale stoji me to dost premahani nekdy. Ale zas muzu ven, kdyz place, nakojim, v tom je pohoda a budu se snazit vydrzet, dokud to bude V. vyhovovat, aspon pul roku. Urcite to u tebe pujde, kez bys mohla druhe rodit normalne, hodne udelaji i zkusenosti s prvnim deckem, mne jde s V. vsechno lip 🙂 Uz se teda chystate na druhy? Mrzi me, ze skola nevysla, ale vypadas spokojene, ze by se ulevilo? 😀

crawler
27. kvě 2011

@jasekd možná Tě to překvapí, ale to jak to s tím sexem vidí tvůj manžel, tak takový problém jsem měla já! ted se tomu směju, ale když byl manža (tehdy přítel) unavený nebo bez chutě nebo tak...tak já to brala jako, že už ho nepřitahuju, že mě nechce, že mě nemiluje...já nevím co...on mě to pořád vysvětloval, že jen prostě nechce atd atd...můžu Ti říct, že to trvalo skoro rok než jsem si to v hlavě srovnala, ale hlavně jsem na sobě pracovala a ted je to úplně super ...jsme na stejné vlně...ale tvého manžela chápu, páč to není jednoduchý, ale je to jen v jeho hlavě a on si to musí dát dokupy😉....já to řešila přes svou víru, ale věřím, že na tohle téma budou i nějaký psycholog. knížky...
jinak k tomu kojení gratuluju, je to super, já mám od malýho prsa taky zničený...taky jsem kolikrát kojila krev a cítím, že to levý prso je pořád úplně jiný než bylo - myslím jako uvnitř...
co se týče školy, tak jo...kámen ze srdce, protože to bylo pořád rozhodování mezi tím, co chci já a mezi tím, co se ode mě očekává - podala jsem přihlášku, ale ve skutečnosti jsem nechtěla...prostě...nemám ráda to ustavičné napětí a myslet pořád na to, comusím zařídit ohledně domácnosti, ohledně Fanyho a do toho plnit úkoly do školy a učit se - stres a pak to odnášeli všici a já měla stavy, kdy jsem jen brečela a byla vyřízená - nehodlám se tak huntovat...a víš, jakmipohoda svědčí? Fany spí dopo 2hod, odpo 2 hodiny a noc má 9-12hod v kuse...to je o něčem jiným - můj spánek vypadal jako ted ten tvůj...na druhý se zatím nechystáme - já si ho jen přeju, ale zatím stále makáme na domečku (už sice bydlíme), ale stále se stěhujou bedny sem a tam...prostě práce, ale až se vše zajede do kolejí, tak uvidíme, co na to manžel....🙂

baterka
5. srp 2011

@crawler díky, máš pravdu! Už je to u nás lepší. Ale výkyvy samozřejmě jsou. Jsem moc ráda, že bydlíme sami (a bez tchýně 😝 ), ale někdy máme slušnou ponorku... A že jsi "jen" Bc.? Bóže... Schopní lidi jsou schopní i bez titulu a někomu ani tři před a tři za jménem nepomůžou! Takže jsi tu přihlášku vzdala?

@jasekd ahoooooj 🙂! Hlásím se po dlouhé době, nějak nestíhám. Díky.. Co Ty? Co Vendy? A klučina už určitě chodí nebo mluví nebo tak ne?

jasekd
5. srp 2011

@baterka Cau, ty jeste zijes?! 😀 My jsme OK, Vendy je zlato. Martin nechodi, je motoricky pozadu, ale podle neurologa jinak OK. Nedavno se teprve zacal stavet a chodit kolem nabytku. Za mesic nas zase ceka spital a to vysetreni ledvin. Ted jsme se pokouseli koupit v drazbe domek v JBC, ale nevyhrali jsme. Takze zatim stale v 1+1 😉 Co vy, barak hotov? Nebo aspon to nejnutnejsi... A koukam, ze se snazite o druhy, tak drzim palce.

crawler
5. srp 2011

@baterka no vidíš 😉 a výkyvy jsou normální - my se jednou chceme taky zabít a pak se zase nechceme pustit z náruče 😉 Jinak přihlášku jsem nevzdala - podala jsem ji, ale oni mi pak poslali nečekanou zprávu, že mám obratem odeslat projekt k diplomce, což bylo v nevhodnou dobu - byla jsem bez internetu a v polovině stěhování, takže tím pádem mě ani nepozvali k příjimačkám:-/ štve mě to, protože kdyby tenhle jejich požadavek byl uvedený někde na netu, tak bych si na něm průběžně dělala, ale ze dne na den nic nenapíšu. Tudíž jsem akorát vyhodila 500kč za přihlášku 😝

@jasekd jéé, škoda, že se aukce nezdařila, ale nebojte, ještě se určo něco naskytne 😉 Nám to taky trvalo než jsme objevili něco na co máme finance a zároveň to není úplná ruina...moc vám to přeju, abyste brzy bydleli ve větším 😵

baterka
12. srp 2011

@jasekd to jsou vtipy... 😀! Žiju, jen nestíhám a úplně se to zrovna Tobě stydím psát! No a hele, s chozením Ti říkám na rovinu, buď ráda, že Martínek ještě nechodí. Marek chodil kolem nábytku už dost dlouho a je to tak 14 dní co se pustil a teď je to éro, drak, prostě lítá jak pominutý. No taky furt někam padá a tak, boule, odřený kolena, no vypadá, jak když ho mlátíme... Ono ještě s kočárkem nebo Vendy na ruce ho furt odněkud lovit... Ti povim. No a už se nesnažíme..., neb se zadařilo! Dneska jsem se testla a našla dvě čárky. No takže máme zas zaděláno 🙂. S tim bydlenim mi ani nemluv, jo, máme už další pokoj, takže máme slavnostně 1+1, ale chodba děs a hlavně teď makáme na plotu (bydlíme u silnice a Marka děsně lákají auta), takže mi můj drahý řekl, že doufá, že nebudu prudit s dalším pokojem... 🙂. S baráčkem mě to mrzí, ale snad se naskytne nějaký jiný a určitě lepší!!! Už vám je to tam ve čtyřech malý, co??? Taky nevím, kam to druhé robě dáme... Jak to máš Ty? Máš dvě dětské postýlky?

@crawler hmmm. to jsou prevíti! Kam ses hlásila? To je tedy podpásovka! Možná to vědětli Ti, co na té samé katedře pokačovali z Bc. nebo denní studenti, to je fakt drzost! Hele tak za rok, já měla mezi Bc. a Mgr. taky rok pauzu a v pohodě! To dáš! Nevzdávej to!!!

jasekd
12. srp 2011

@baterka S tim chozenim, ono je to na obe strany, kdyz jdu k doktorovi se sebou a mam je oba pochopitelne sebou, je probelm, ze to tam neni zarizene na deti, nemam ho kam dat, jen posadit na zem, kdyby stal, je to jednodussi, takhle bych potrebovala dalsi ruce. Takze oba taham na rukach, otviram si loktem, nikde nemuzem projit... Ovsem vzbuzujeme pozdvizeni a soucit a dost cizich mi dvere otevre, podrzi tasku s Vendy atd 😉 Boule ma M. taky, z lezeni,leze jak drak, a pada, jak se stavi a slejza, taky je jak tyranej tedka. Maly to tady zatim ani neni. Ja spim s V. ve velkem pokoji (obyvak s kuchyni), ja na matraci na zemi (gauc nemame, jen Poang kresla) a ona v postylce po M. Manzel spi na nasi manzelsky posteli (je zvysena, pod ni driv parkovaly kola), pod tou posteli je ted Martin, ma tam matraci uz klasicke velikosti pro dospelyho, ze dvou stran je zed, z treti jsou skrinky s pradlem, takova garaz, a tu volnou stranu ma zahrazenou nasazovacim plutkem (udelal tchan), cili je jak v postylce, utect nemuze. Docela slusne vymysleno. Laktovky susim v loznici, balkon nemame. Jinak zijem furt v tom velkem pokoji, loznice jen na spani a to pradlo. Jinak ticha GRATULACE 🙂 🙂 🙂 At je vsechno v poradku! Mas termin jako ja s Vendy, ja mela 10. a 12.4. 🙂 Nakonec je teda az 18.4. potvora.

mercedesse
12. srp 2011

@baterka tak to moc gratuluju, ať je vše v pořádku a bříško pěkně roste 😉

baterka
12. srp 2011

@jasekd děkuju!!! Jojo, zatim tiše a opatrně (člověk nikdy neví...), ale musela jsem to sem dát 🙂, taková to byla dneska po ránu pecka a samozřejmně manžel je za největšího borce a kance - na první ránu 🙂! Jo a stím termínem, tak to jsem tak nějak vytipla, samozřejmně jsem ještě nevyla u Dr. S ním to bude taky vtipný, páč svého mám ještě v Říčanech a dneska jsem obvolala všechny (opravdu všechny) gyndaře v Děčíně a okolí a je to nevalné: většinou neberou, Ti co berou nemaj smlouvu s OZP a pak Ti zbylí dva zas nemají ultrazvuk.... ☹. No tak nevím, že by samovyšetření??? 😅
No s chozenim máš vlastně pravdu, ale ona ta fáze než začne opravdu chodit sám a bez pomoci je dost dlouhá, Marek sice chodí, ale jen po rovném a jen kousek, pak stávkuje, padá a tak... A klasika - když se nese, chce děsně chodit, když jde, za chvíli chce nosit 🙂! A váží taky dost, za chvíli to asi na břiše dost ucítím... KOukám, že dobří lidi ještě existují, s dveřma pomůžou, no vidíš!
S tím spaním to teda máte fakt sofistikovaný 🙂, to se musí nechat! Taky asi dojde na nějaká škatulata hejejte se, páč naše ložnička je fakt pidi a další dětská postýlka jaksi není kam dát.... Ale to je naštěstí ještě taaaak daleko!
@mercedesse díky ! Co Ty, jak se máš? Co dítko??? To už je taky kus chlapa, co?

mercedesse
12. srp 2011

@baterka Míša je už velkej chlap, děsně to letí. Už chodí kolem nábytku a má 9kg, ale je to zalatíčko. Máme dva zoubky a bylo to i bez horečky, jen byl trošku protivnej. Zatím dělá jen radost.

baterka
23. srp 2011

@mercedesse ty jo, už chodí??? Jejda, to to letí... 😎 ! Marek už lítá jak tryskomyš.... Bez plotu okolo baráku fakt legrace....
Mě je furt blbě, fakt jsem netušila, jak moc jiný může další těhotenmství být. Jas by mohla vyprávět... 😀

crawler
24. srp 2011

@baterka ach...tak to musí být náročný, když je Ti špatně a do toho tryskomyška😀 ...nezávidím...já bych taky chtěla druhý dítko, ale s manželem jsme se domluvili, že až bude malej větší, hlavně aby si už uměl sám vyhrát a sám se najíst (Išek ještě odmítá držet lahev s mlíkem - lemra největší fakt 😝 )...tak jsem zvědavá...sestra měla první těhu ok a druhým těhotenstvím se doslova prozvracela (zvracela až do 7.měsíce :-/ ) takže nebe a dudy...nedokážu si představit, že bych něco takového s Iškem zvládla 😅

mercedesse
24. srp 2011

@baterka
@crawler ježiš nestrašte, já doufala, že když bylo první v pohodě a nic mi nebylo, že to druhý bude podobný. 😅 🙂 Dneska jedu pro novou autosedačku, ve vajíčku už ho nemůžu unést a jak je tam narvanej, tak se potí a má potníčky na zádech. Tak doufám, že to bude lepší.

kris2008
25. srp 2011

@mercedesse ja sem s prvnim mela uplne vse ok,nic mi nebyla a az do porodu jsem si vse tezce uzivala ...ted cekam druhe- jsem 25tyden a reknu ti,ze od 12tydne si to teda fakt ,,uzivam" vsechno.. zvraceni,zaha,nechut..a to cekam holcicku,stejne jako prvni 😀 takze vazne je to u kazdeho tehotenstvi jiny 😀

jasekd
25. srp 2011

@baterka
@crawler
@mercedesse Ja blila u obou do 6 mesice stale a pak obcas, takze ja to mela stejny 😀 Ani nevim, ktery bylo horsi, zda to stravene v praci az do konce, nebo to druhy s peci o starsi miminko, asi prece jen to pracovni, i kdyz rezat absces nebo varit prikrm, letela jsem na WC tak jako tak 😀 Zvladat se to musi, vratit uz ho nemuzete 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru