Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
9. lis 2011

@jasekd jeje vidíš a mě zase se furt ptají "on nemluví?" ...a ještě k tomu naši romští sousedí mají na mluvení šikovný děti a ty se diví, když jejich malá (mladší jak Fany) povídá a náš jenom vrčí (stále přede jako kočka - takový zvuk vydává...nevím proč...) - tak si myslím, že jim to dělá dobře - zvedá sebevědomí 😀

baterka
16. lis 2011

@jasekd ahoj děvče, díky za všechny lékařské rady i osobní zkušenost! No tak popořadě:
Martínek chodit začne, neboj! Vždyť se nic neděje, tedy kromě Tvé zátěže... Dej mu čas, ono to přijde!
A na lidi se vyprdni, nejhorší jsou takový ty soucitný pohledy... 😠 Hele můj brácha zas říkal do čtyř let jen houba a taky je normální 😎
Hm.., tak fakt netuším, proč mě v tom Benešově na ten monitor přikurtovali, ale ptala jsem se kamarádky (taky fyzilogický porod) a ta na něm byla nepřetržitě 5 hodin až se skoro po to... Takže to bude asi strategie porodnice či co. Protože můj porod byl fakt vlastně brnkačka, rodila jsem všeho všudy tři hodiny a legrace to byla až mi PA prdla vodu, tedy asi hodina a půl. No ať budu kdekoliv, tak to prostě s díky odmítnu a budu si to štrádovat,
Teď zas zvažuju Neratovice, tak uvidíme... Nechci si platit vlastní PA, jen prostě chci, aby mě nechali dělat co já uznám za vhodné a nedívali se na mě jak ne blázna a nezodpovědnou alternativní matku. No tak uvidíme. Ještě je čas.
S ambulantním porodem to řeším hlavně kvůli Markovi. No a jeho pediatr se sice tvářil všelijak, ale nakonec řekl, že pokud bude dítě v termínu a vše bude vypadat ok, převezme ho a párkrát za námi přijede domů. Takže tady problém nevidím. Taky záleží, zda mě budou šít a jak. Pokud to bude v pohodě a budu moct hned normálně chodit (s Markej jsem šla z porodního sálu po svých a Máru nesl na pokoj manžel 😉 )a budu soběstačná, asi do toho půjdu.

@crawler jako dva a půl roku od teď nebo od narození Fanyho? Aby byli cca tři od sebe? Jo, to je rozumné, trošku si za ty necelé dva nadávám (Marek teď v zimě např. skoro odmítá chodit a ven vyžaduje skoro vždy kočárek..., snad se to na jaře změní), ale snad si to taky sedne.

K mluvení: Marek říká asi deset "slov", ale kromě táta tomu rozumím asi jen já 🙂. No ale nehrotím to, když pomyslím na bráchu ...
Holky, zásadní dotaz: jak jste učily/učíte na nočník? A začaly jste už? Já to dnes zkusila poprvé (někde jsem četla, že do roka a půl to nemá moc efekt..) a Marek dostal hysterický záchvat, když jsem ho tam posadila.... Tak nevím jak na to. Poradíte???????? Prosím!!!!!!!!!

crawler
16. lis 2011

@baterka tak věřím, že se Ti podaří ambu porod - první jsi měla krásný a druhý bývá většinou s menšími (či žádnými) poraněními oproti prvnímu. tak kéž je tomu tak i v tvém případě 😉
Jinak manža by si představoval ideální rozdíl ty 3-4 roky, takže uvidíme, jak se zadaří - ono nikde není psaný, že to půjde jako po másle jako poprvé (Fany byl neplánovaný)😀
Co se týče nočníku, tak v tomto jsem také "alternativní" - tchýně do mě hučí, jak musím učit na nočník a to mě fakt nebaví - můj názor je ten, že až bude chtít, tak mu to sepne - on ví, co je to čůrat a ví taky,že správně se to dělá na nočník či záchod, ale jeho reakce je taková, že když ho dám na nočník, posedí 5 vteřin, pak si stoupne a vyčůrá se vedle něj nebo odběhne za roh a vyčůrá (někdy i vykaká) se tam. To všechno udělá s vítězoslavným úsměvem na rtech - naprostý bojkot a výsměch k tomu - čili - tyto snahy jsem vzdala na sklonku léta, kdy mě tolik neobtěžovalo to vysvlékání a oblékání. Teď ho nechávám v látkovkách dokud si neřekne o přebalení - už to je pokrok, protože donedávna byl v pokakaným nebo v nacucaný pleně s klidem několik hodin. No a až si hlavička usmyslí, že plenky nechce, tak s radostí všechny látkovky vyperu a uschovám. Těším se až mi odpadne tohle praní a žehlení, ale odmítám to hrotit - stejně by to dopadlo jedině tak, že by hystericky ječel a čůral jako štěně na každým rohu....

jasekd
16. lis 2011

@baterka My asi od 5 mesicu najeli na BKM s kakanim (u nej toslo, V. je ted permanentne posr.... a u ni jsem to uplne vzdala), aby nechytil infekci, kdyz ma tu vadu. Na nocnik davame, co umi sedet, cili asi od 13-14 mesicu 😅 Predtim lezel na prebalovaku rozbalenej. Nerika si, poznam, kdyz kaka, ze tlaci, a kdyz cura, diva se mezi nohy, ale to uz je pozde. Takze casujeme, kaka vetsinou rano, to chytame, nekdy si na kakani rekne. Ma hracky nebo kouka na pohadku, cteme si... Pokud vim, ze by mel kakat, tak ho tam chvili drzim. Jindy se vycura a zdrhne hned pryc, nekdy opakovane utika bez curani a tak ho necham. Driv chodil z prochazky i suchej, ale ted vic pije a vic cura, takze plina a radne vycpana musi byt, ale je naucenej, ze kdyz se prijde zvenku, jde se curat a vetsinou se vycura. Pliny ale ma 24/7, ale je znat, ze uz nemusim prat denne, ale za 1,5-2 dny (2 deti). Delame to hlavne kvuli te ledvine a trochu abych setrila pliny, ale nejak to nehrotim. Dari se tak stridave. Snazim se ho zabavit co to da, aby tam sedel, ale nekdy je to taky s hysterakem 😅
@crawler to poraneni mohu potvrdit, letos lepsi 🙂 Nas se skutecne nikdo na mluveni nepta 😅
@baterka ad porod, to je fakt divny,ze nechavaji na monitoru, kdyz se nic nekomplikuje 😅 Bejt tebou, neposutim se nekam daleko, kdyz jsi poprvy odrodila za 3 hodiny 🙂 To je krasa... S tim chozenim, snad jo a je zdravej, cloveka napadaji ruzny veci 😔 Mame navrzeny odbery na vysetreni na svalova onemocneni,ale ceka se, az se bude nabirat kvuli necemu jinymu, je to jen pro sichr.

mercedesse
16. lis 2011

@baterka nechci tě zrazovat, ale já bydlím dvě vesnice za Neratovicema a radši jsem šla na Mělník. Prej všichni dobrý doktoři už zdrhli a stojí to tam za prd. Ale každej říká něco jinýho. Já bych rozhodně takhle daleko nejezdila. Čím blíž, tím lepší a když vezmu jak jsi měla rychlej první porod, tak s druhým bych to určitě neriskovala. Mě taky varovali, abych s druhým přišla včas, že bych mohla rodit na schodech.

baterka
20. lis 2011

@crawler jej, tak to jsi mě potěšila s tím nočníkem! Marek taky ví (podle mě), co je čůrat a kakat a že se to má dělat na nočník, ale přesně jak to popisuješ Ty. Na nočníku hysterák a pak se vyčůrá vedle (ideálně na hrací koberec....). No tak to taky nebudu hrotit, ať si tchýně říká co chce 😠 . Dík!

NO s tim porodem, díky @mercedesse za reakci na Neratovice, to samé se říká i o Vrchlabí. A Neratovice jsou od nás 65 km, to je pohoda. Tak nevím, já tedy slyšela na Mělník podobné "lichotky" jako na Děčín (zastaralé vybavení, pokoje po třech nebo po čtyřech, žádné alternativní postupy), tak nevím.
Já si to ještě všechno promyslím, nejradši bych do porodního domu, ale není žádný otevřený, ten U čápa ani neotevřeli.... A s novým zákonem už neotevřou... 😖 No tak si to vše proberu, pár porodnic navštívím a nějak to prubnu. Já minule rodila tři hodiny, protože jsem si nějaké kontrakce odžila doma, tam jsem jela fakt až jsem je měla co tři minuty a to už jsem taky byla na CS5, takže vlastně nevím, jak dlouho to trvalo "celé" Vzhledem k tomu, že mi rupla vodu až PA na sále, tak nevím, od kdy to počítat. On někdo říká, že rodil třeba 26 hodin, ale to bere od odtečení vody a dalších 16 hodin se třeba nic nedělo 😝 . No myslím, že někam stihnu dojet 😎 . Spíš nevím, co s Markem, proto zvažuju ten ambulantní, ale v Děčíně mi rovnou řekli, že to je pro ně "rizikové" (???!!!???) a že mě nepustí (???). Ale když podepíšu revers, tak mě tam snad nemůžou držet, nebo jo???

@jasekd no jo vlastně, Ty jedeš tu BKM, to se někdo má, ale Marek je na to dřevo, on si pořád neřekne, že je pokaděnej a klidně si další hodinu hraje na písku... 😝 No tak do tanečních to snad zvládne 🙄

jasekd
20. lis 2011

@baterka Hele, zadna slava u nas, a s V. vubec, navic co ma prikrm, kazda plina posr... 😠 Ja myslela, ze se to ma zlepsovat! Ad porody, ja oba pocitam od kontrakci po 5 minutach, silnych a pravidelnych, takze 1.porod 9 hodin (noc predtim bolesti mensi a nepravidelne) a druhy preindukce, takze asi pul hodiny po tablete, a to 12 hodin. Kontrakce po 3 minutach u prvniho cca 7 hodin pred finale, u druhyho 6, zadna hitparada 😅 Ted podruhy po tom Prostinu cca 2 hodiny prakticky non stop. Vcera porodila kamoska, prvorodicka, 13,5 hodin bolesti, blbe tlaceni, podobne jako ja u M., jenze ja byla zdrava a zmakla to, u ni se rozjel HELLP syndrom, chudera to sotva zvladla porodit, ted lezi sama na porodnim a dite na novorozencich, holcicka je nastesti OK, rozjelo se to hlavne po porodu. A snad ne nejak zavazny prubeh. Porodila v hodine dvanacte, jinak by to odnesla i holka, je mi jich moc lito, uz aby mohly bejt aspon spolu, kdyz ne doma. Druehj porod mela naprosta vetsina mych kamosek lehci a kratsi (az na me 😀 , i ja ho ale mela lepsi a hezci). Ad ambu uz jsem psala, leda bych si mohla s miminkem zalezt do postele a mit klid a neresit manzela a jeho dotazy kolem Martinka a domacnosti, jinak ne, porodnice byl odpocinek. Podle me se porod pocita od kontrakci, ktere jsou pravidelne, podobne intenzity,horka voda je zesili atp, ne ze me obcas pichne v brise. Ja v podstate ani u jednoho nemela ten pomaly rozjezd, jak nekdo pise, po 20, po 10, 8,5...

jasekd
20. lis 2011

Jo, Martin se pokousi o prvni krucky (posilame si ho mezi sebou, sam se v prostoru stale nestavi) a dnes uz UDELAL ASI 3-4 SAMOSTATNE KROKY 😵 .

baterka
21. lis 2011

@jasekd no tak vidíš, hurááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jsme Ti říkaly, že to přijde, to je paráda. Dej mu pár dní a týdnů a už za ním poklušeš 😎!
No ambu porod u mě padá v úvahu, pokud tu bude naše mamka a pořeší trošku Marka a hlavně, pokud budu úplně samostatná a dítě bude ok. Jinak si taky "ráda" poležím. Manžel zvládá Marka dobře, ale občas taky neví a ptá se, ale v kombinaci s mamkou by to byla pohoda.
Aha, tak pak jsem rodila trošku dýl, tak pět hodin, ale žádná tragédie, dalo se to, takové dost silné menstruační bolesti ty první cca 3 hodiny 😎 . U mě to začlo tak po těch deseti, tak jsem si dala dost horkou vanu a pak už to jelo..., takže po pěti jsem ještě byla doma a když to začlo padat na 3 minuty, vyrazili jsme a akorát 🙂. No pokud by měl být první ještě lepší, tak kdyby to nebylo rouhání, ani nikam snad nejedu, škoda nafty 😀 😀 😀
Tak s příkrmama to u Marka bylo podobný, jako jen kojenej kadil tak 4-5x denně a pak s mrkví snad ještě častěji, ale já začínala dost pozdě, někdy kolem 9. měsíce teprv, třeba to má taky vliv, nevím. Tak to se upraví, dej tomu trochu čas.
A užívejte si běhajícího Martínka, to je paráda, že se začíná rozcházet!!!

crawler
21. lis 2011

@jasekd wou!!! 😵 gratulka - neboj, jemu se to zalíbí a pak uvidíš ty šifty, že ho ani nebudete stíhat 😀
@baterka já Ti právě chtěla psát, že být Tebou, tak ani nikam nejezdím😀zařídila bych si dulu, PA a v případě potřeby bych pak volila tu nejbližší porodnici (když jsou stejně skoro na jedno brdo...) ale teda nevím, co všechno bude upravovat ten zákon? poučíš mě? ten proodní dům u čápa mě mrzí - moc jsem mu fandila... 😠 ☹

jasekd
21. lis 2011

@baterka
@crawler Holky, ja po sobote rikam ne a ne ane domacim porodum, sice hoka mela urcite problemy uz pred porodem, ale pry se ten HELLP muze rozjet i ciste po porodu 😕 Je na tom jeste relat. dobre, a miminko snad uplne, ale taky mohly umrit obe 😔 Jasne, ze je predtim spousta konmtrol atakovou holku by nikdo doma rodit nenechal, ale kdyz se neco rozjede po porodu, tak je amen, co treba ten pripad, myslim jsi psala ty
@crawler ten smrtelnej v porodnici, psala jsem ti, ze pani asi umrela na DIC, na vsechno se bohuzel pripravit neda. Nechci strasit, ale kdyz jen ctu ty SMS od te kamaradky, jak je v haji,a to dopadla jeste dobre, zitra za ni mozna pujdu, az budem mit po kontrole s Vendy s tou nozickou, a pak v patek, kdyz je nepusti, po Martinovi. Je mi ze vseho nejak soufl, z nasich vysetreni, z kamosky v porodnici, druhe nasli rakovinu, ma dve male deti 3 a 1 rok, za tyden nastupuje do Motola... To snad brzke chozeni je jedna z mala dobrych zprav ted 😅

mercedesse
21. lis 2011

@jasekd já jsem stejnýho názoru, ale to tady asi víte. Nepřipadám si v porodnici nijak omezovaná a cítím se víc v bezpečí. Pro mně je to jen zbytečný riskování života i matky i dítěte, ale chápu, že má baterka jinej názor. Já bych to toho určitě nešla. Nehledě na to, že v porodnici pokud je mamina i dítě v pořádku nechávají tak 3-4 dny a to se dá vždycky vydržet. A je to hlavně kvůli zdraví matky i dítěte, nikoho tam nedrží, aby ho mučili. Ani porod s PA to nezachrání, pokud se něco pořádně pos...

jasekd
21. lis 2011

@mercedesse Ja byla striktne proti domporodum, po porodech uz tak ne, ja mela prvni porod horsi, druhej sice delsi a velky bolesti, ale bez komplikaci, personal vzdy super, pokud jsou na nekoho hnusny, nemuze tam mit manzela, nemuze se napit, aniz by byl duvod, musi jen lezet, zadnej pohyb, sprcha pro vice rodicek, buzerace atd, chapu naprosto, ze uz tam nechce, ja tenhle duvod nemam. Kolem porodnice rada chodim na prochazku a rada vzpominam. Vsichni byli bezva. Moje kamaradka hezky vzpominky mit nebude, ale to neni chyba porodnice, jsou na ni hodny, ale proste se to posr... Jak jsem psala, ona uz pred porodem byla rizikova a vedeli to o ni, tu by nikdo doma nerodil, ale nekdo zda se v pohode a pak neni. Kazdeho vec, jen jsem napsala, co se ji stalo... Je mi ji lito.

mercedesse
21. lis 2011

@jasekd já názor nezměnila a jsem proti i po mým naprosto hladkým porodu. Bylo to poměrně krátký a nic se kritickýho nedělo. Nemůžu ani říct, že by na mě byli nějak zvlášť milí, ale dalo se to přežít a pro tu jistotu bych neměnila. Právě proto, že může maminka začít krvácet, nebo se dítě špatně přetočí a je potřeba rychlej zásah. Mě to hlavně příjde jako modní trend ty domácí porody a jestli se někdo při prvním porodu spálil a měl špatnou péči, jistě je poblíž jiná porodnice s lepším přístupem. Kamárádky je mi taky moc líto. Ještě že to dopadlo takhle celkem dobře. Nikoho neodsuzuju, nechci abyste to holky vzaly špatně. Prostě jen můj názor.
Jinak já měla pro sebe porodní box se sprchou. Dělala jsem co jsem chtěla a když už to bylo na porod, tak se šlo na věc. Možná tý svobody bylo až moc. Michal to do porodky pak nestihnul a já byla pořád sama. Sestra si něco vypisovala a všichni se seběhli až když se šlo tlačit. Pak jsme byla na pokoji s jednou maminou a dva pokoje měly jednu sprchu, takže se dalo v pohodě vystřídat. Jediný co mě mrzelo, že mi po produ malýho nechali jen krátce, protže byla děsná zima a dali ho ohřát do inkubátoru, v létě by byl u mně dýl. Ale to je detail.

jasekd
21. lis 2011

@mercedesse Tu sprchu jsem myslela pro sebe na sale, na pokoji uz to preziju, ale nadstandard letos byl milej 😀 Ale na sale je to pro me zaklad nejaky kultury, ze je to jen moje. Po Martinovi jsem se v tom celkem placala, ale po Vendy jsem si to i v porodnici uzila, i proto je mi ji lito, visi na kapackach na porodnim a holka je na novorozencich, bohuzel spolu byt jeste nemuzou, jinak u nas davaji deti hned k tobe, ja mela obe u sebe furt, Vendy jsem dostala hned na bricho, M. ne, tam byl komplikovanejsi zaver porodu. Byla jsem spokojena oba dva porody, letos jeste vic. Kdybych rodila potreti, rada bych uplne prirozene, treba bez prdnuti vody, ale to jsem letos odmitnout chtela, a nakonec jsem souhlasila, protoze to vubec nepostupovalo a na druhorodicku po roce se mi to zdalo pomaly a uz hodne bolestivy. Jinak mi nic nedavali a mozna i proto byl tento porod lepsi, i kdyz preindukci (ale 1 tbl. prostinu neberu tragicky, jde mi spis o oxytocin a tak), po zkusenosti kamosky ale kdyby se jen nekdo zminil, ze je vyvolani nutne, jdu do toho hned, i pred terminem. Ja mela vyvolani protoze jsem byla 10 dnu po terminu. Dela se z toho strasak, ale u ni to bylo fakt na posledni chvili ten porod. A moje Vendy mela pupecnik kolem krku, v pohode, ale ani nechci premejslet, kdyby se tam jeste chvili motala 😅 Jinak letos jsem byla taky vetsinu sama, manzel byl s klukem doma. Ale jezdil za mnou na otocku a na posledni dve hodiny tam byl.

mercedesse
21. lis 2011

@jasekd já vím, o té sprše na sále jsem taky psala, že jsem jí měla. To taky beru za samozřejmost. Jinak já měla jen nástřih hráze, jinak mi nedávali nic. Jo a vodu mi taky prdli. Ale to už bylo v takovejch bolestech, že jsem to skoro nepostřehla. Jediný co mi na Mělníku trošku vadí byl ten nástřih. Prej ho dělaj každýmu a vůbec se neptaj. Já byla ze všeho tak vyjukaná, že kdyby řekli, ať udělám stojku, tak jsem jí tam snad fakt udělala. Po druhý taky doufám, že už si trochu budu vědět rady.

jasekd
21. lis 2011

@mercedesse Budes, je to uplne jiny 🙂 Mne poprvy nastrih delali, ale chapu, protoze malej sel blbe a ztracel se, hlavne ze byl venku a v poradku. Ted podruhy bylo vse OK, rodila jsem jen s PA, doktor koukal z dalky, nechali to na mne, trochu jsem se trhla, ale moje chyba, PA radila zpomalit, prodejchat a ja na to kaslala, neslo to zastavit 😀 Zhojilo se to paradne, mnohem driv nez nastrih a par dnu po porodu jsem o tom nevedela.

eriska
24. lis 2011

Ahoj holky, tak jsem to tu po dlouhé době kapku prolítla nejdřív, @baterka veeelika gratulace k dalšímu miminku, ať jste oba v pořádku😉 četla jsem jména a Magdalenka je fakt krásné jméno🙂tak sem budu nakukovat častěji, ať vím novinky.necháte si říct, kdo na vás vykoukne, nebo bude překvápko? a s nočníkem, my jsme starší než vy a nočník je pro nás noční můra..když už, tak na záchod, jak píšeš, ví, že se chodí na záchod, ale prostě nechce, šprajcne se, propne a začne brečet..tak to nechávám být, nechci ho nutit, asi to nechám až na jaro..
@jasekd taky gratulujeme k prvním krůčkům, je to šikula..teď to bude zase jiné hlídání🙂
@mercedesse mer, teda, z Míši je už kus chlapáka, hrozně to letí, co? kdepak máme ty miminka,co?

no, k domácím porodům, já jsem taky proti, ikdyž můj porod byl naprosto v pohodě, já bych si to jednoduše neriskla, a když by se nedej bože něco stalo, tak bych si to hodně vyčítala..ale je to každého riziko, tak ať si to dělá jak chce..

a co umíme, tomášek mluví krásně, na to, kolik mu je, myslím, že je šikula, teď u nás frčí jeíšek a dáky😀D každý den chce něco jiného,o všechno si řekne, snaží se skládat dřevěné puzzlíky, hodně "čte knížky, doplňuje slova u básniček, ale začíná si prosazovat svou, jako že si nutně musí vzít ven holiny, když já chci, aby si vzal jiné boty, chce ke sváče kukuřici, když já mu dávám jogurt, atd..a pak ho přesvědčit o opaku už je docela těžký..a teď začíná mít maminkovské období a ukňourané..jak jsou na tom vaši prckové? taky se občas zavztekají, nebo jsme v tom sami?

jasekd
24. lis 2011

@baterka koukam na jmena, Jachyma chce segra, az jednou... O Magdu jsme se hadaly jako mladsi, pak prisli jini favoriti, ale je to fajn. Jak bys ji rikala?
@eriska Diky, koukam ze sikovnej motoricky i na povidani, to se malokdy vidi 🙂 Vztekani, fnukani a buleni mame tez, to vztekani jeste snasim, ale ten tlacenej plac a knourani, to je neco na me nervy 😠 Nejist, nepit, odstrkovat jidlo, stale NE, to by mu slo.
Jinak Venous a ta nozicka, protoze to vubec nemizi, jedem do Motola na onkologii do cevni poradny 😔 Meli jsme na Vinohrady, ale primar tady (jeho zena je nase Dr.) nakonec rekl, ze Motol bude lepsi, vytelefonoval to a zitra si volam pro termin, zacnou Dopplerem a pak se uvidi, primar si mysli, ze ma hemangiomatozu, ne klasicky nadorky - hemangiomy, vypada to jinak, proste ze na te nozicce ma nejak blbe vyvinute cevy, ted jde o to, jak moc blbe, v brisku to snad nema (dela se to na jatrech), to kontrolovali. Muze to byt jen esteticka zalezitost a muze to byt celkem pruser. O Martinovi se vic dozvim zitra.

mercedesse
24. lis 2011

@eriska Jééé ahojky, strašně ráda tě vidím. Míša je rychlík, ale taky se umí už pěkně vztekat a to už dost dlouho. Takže v tom nejsi určitě sama. Když nechce, abych ho odněkud brala, tak se tak propne a přitáhne ramena, že mi proklouzává mezi rukama a řve jak tur. No prostě "zlatíčko". 😀 Někdy bych ho přetrhla. Ale přeci ho neutluču, když jsem kvůli němu tolik vytrpěla, že. Teda ne že by byla bezstresová výchova. Na sobotu už chystám oslavičku a mám z toho čím dál větší depku. Rok je v pr.. a mimi taky. Teď už je to velikej raubíř.

mercedesse
24. lis 2011

@jasekd u vás je pořád něco. Je mi líto, že se to s malou tak komplikuje. Tak ať vám to dobře dopadne.

eriska
25. lis 2011

@jasekd chuděrka malá, já si říkala, že jste si to vybrali s Marťasem a ona i Vendy "marodí", tak ať kontrola dopadne dobře a jsou to jen ty estetické záležitosti..určo se ozvi, ať víme, jak to dopadlo🙂jj, Tomio je na povídání děsnej rychlík, on mluví od půl roku, píšu mluví, páč v půl roce říkal baba, tata, mama, a pak se rozmlouval dál..jinak motoricky, to bych řekla, že je asi normoš, nijak nevybočuje..

@jasekd @mercedesse no, vztekání taky není na moje nervy, třeba dneska, jdeme z procházky, tlačí kočárek, nic před sebou samozřejmě nevidí, tak dobrý, dělám že nic, zajíždíme do baráků a chtěla jsem mu pomoci ten jeden schůdek a řev, mamí, tom, tom, tom, mamí neee a řval jak tur, tak jsem ho nacpala za dveře, do chodby, která vede do místnosti s kočárkem a po nějakých pěti minutách, kdy střídavě nadával a brečel, tak se dostal až do místnosti, kde kočík necháváme a byl klid..ale ta doba, než tam dojel a vyvztekal se..to je děs..já už teda párkrát přes ruku a na zadek dala..přiznávám, že spíš to uklidnilo mě, ale na naše dítě nic nezabírá😢

mercedesse
25. lis 2011

@eriska to mi povídej, já ho plácnu on zakňourá a v zápětí to stejně udělá znova. 😀 Hajzlík je to, ale ten nejúžasnější. Zítra máme tu oslavičku, tak mě snad pak už přejde depka.

jasekd
26. lis 2011

@mercedesse
@eriska diky holky, vedet dam, jedem tam v lednu, asi nas tam nechaji, mozna bude potreba krome UZ i magnetiscka rezonance, a ta se dela v narkoze, budem lezet na onkologii asi 😕 To bude neco na me nervy, snad ta MR nebude potreba a UZ bude v poradku. vedet dam.
Martin jde na operaci, termin nevim. Nejdriv rekli, ze pujde na tu mensi, pak se mu zas nezdali snimky, pokusi se tedy otu mensi a pokud nalez bude spatnej, pojedem znova na velkou operaci. Takze jsem ted slusne v nervech z obou deti. Ale zas se to u M> snad konecne doresi a bude zdravej 🙂

crawler
28. lis 2011

@jasekd to je hrozný! ☹netušila jsem, že se to s Vendulkou takhle vyvrbí ☹ doufám, že to bude ta příznivější varianta! a na Martínka taky moc myslím!!! ještě že ty dětičky jsou tak silné osobnosti, vydrží toho hrozně moc, takže myslím, že nejtěžší to bude pro vás - pro rodiče - malí se z toho vylížou! moc držím pěsti v příznivé výsledky!

jasekd
28. lis 2011

@crawler Diky 🙂
A koukam na tu hrubici hore, samozrejme snimky se nezdaly, ale fuj 😝

baterka
4. pro 2011

ahoj holky, zdravím všechny a hlavně @eriska !!! Děvče, jsem ráda, že ses na nás přišla podívat 🙂!
No tak nějak popořadě: k domácím porodům: ne, taky do toho asi nepůjdu, jednak už nebudu moct (podle nového zákona mi nebude moct žádná PA legálně doma pomoct... ☹, spíš jde o to, že podle mě pořád budou páry, co budou chtít rodit doma a udělají to i bez odborné asistence, to mi přijde na tom zákonu jako největší kravina, nechat je v tom, to je pak fakt risk!) a jednak asi nejsem takovej typ, hlavně asi kvůli manželovi, je to docela nervák a nechci nechat případná rozhodnutí na něm, to není fér. Šla bych do por. domu, ale nefunguje... Takže sháním možnosti ambulantního porodu, tedy odejít po dvou hodinách domů. V Děčíně na mě zatím koukaj divně. Ale jak říkám, žádný dogmata, když se nebudu cítit nebo doktoři (kterým budu věřit!) důrazně odchod nedoporučí a zdůvodní proč, tak taky žádný partizánský akce dělat nebudu. Uvidímě, ještě je čas, ale už se to krátí 😝

@jasekd jejej, tak s Vendy se to taky komplikuje jak jen může, ach jo..... Tak moc držím pěsti, ať je to ta nejpříznivější varianta. Fakt musím zaklepat, Markovi není nic, ani si člověk v tom denodenním kolotoči neuvědomí, jaký je to dar!

Vztekání, nočník, atd. : Nojo, Marek to umí taky rozject, ale většinou je hodnej. Teď má neštovice, asi druhý den (tedy pupínky), takže s nočníkem jsem to teď chvíli vzdala, ale snažím ser to stejně dělat nenápadně, nechat ho hodně lítat nahatýho a pozorovat ho, taková BKM ... 😅 .

Jo a jinak i když jsem tajně doufala v Madlenku (tak bychom jí asi říkaly), tak budeme mít kluka! Byla jsem na klinice v Ústí, kde maj dobrej utz (předtím jsem byla v nemocnici v Děčíně a děs, jednak jsme tam hodinu čekali a pak ta úroveň péče...., tam fakt rodit nejdu, tedy nechci!) a je to tam, pindík jak vyšitej 😀 . No takže u manžela mám objednávku na holčičku pořád uloženou, ale nevím, zda ho ke třetímu svišti přemluvím..., zatím se tváří, že dvě je akorát....

mercedesse
15. pro 2011

Čauky holky, jak to jde? Já mám novinku, dneska malej dostal ještě dodatečně dárek od kámošky - nočníček. Tak jsem ho tam zkusila posadit a řekla mu ať se vyčůrá. A on se fakt vyčůral, a když byl hotovej, tak si natahoval punčošky. No nepředpokládám, že by se mu to povedlo pokaždý, ale fakt mě překvapil 😀

jasekd
15. pro 2011

@baterka Ahoj, tak neda se nic delat, holka bude priste 😀 Ja mozna i chtela druhyho kluka, jakoze Martinovi partaka, manzel desne holcicku, tak se dockal, nicmene moje sance na treti se tim padem velmi snizila, kdyby V. byla kluk, asi by jeste jedno chtel. Uvidis, jak budes zvladat ty dva a pak se casem rozhodnete 🙂 Ja si rikam, ze nebudu blazen, mam jich plny zuby, momentalne jsem zrala na psychologa minimalne, jednak ta jednotvarna pece, plinkovani dvou mimin a to jejich zdravi, to me nici nejvic. Ambu porod bych letos zmakla s prehledem, kdybych chtela. Ja osobne bych ta zustala pres noc a pak sla treba domu, to by slo? Ja teda ted porodila po celodennim maratonu ve 22 vecer, takze by se mi ani domu nechtelo 😀 Byla jsem rada, ze jsem si zalezla do postele, i kdyz proti lonsku zadny motani hlavy, zadna nevolnost, spis proste jen lenost a unava 🙂 Ono pri ambul. porodu se na tebe budou vsudetvarit divne, s tim pocitej 😅 Me by letos pustili o den driv nez je standard, ale pediatrie nepovolila, kdyz byl porod az k pulnoci. Hadat jsem se nechtela, bylo mi tam fajn, kdybych chtela, jsem zvedava, co by delali, ona detska co chodi na porodnici je mirne receno krava 🙄
@mercedesse taky jsme byli na zacatku takhle uspesni, a pak uz horsi, obcas se vzteka a breci, jen nocnik vidi, ale cura do nej, kaka temer na sto procent, plinu ma furt a hodne jich pocura, ale vylozeny nepritel nocniku neni, tak aspon neco 🙂 Jinak opozdene gratulace k 1.roku 🙂

Novinky od nas. Martin se vcera poprve ze zeme postavil do stoje, aniz by se neceho drzel (manzel ho lakal na vanocku jak pejska 😅 ) a pak udelal i par krucku, zatancoval kolokolomlynsky... Dneska poprve dobrovolne, aniz by za to neco dostal, usel asi 2 metry, uz se i zastavi, balancuje, meni smer... Jen kdyby se mu chtelo casteji!

mercedesse
15. pro 2011

@jasekd děkuju za gratulku, no a s malým super, aspoň něco, však on se rozchodí. Pak se mu to zalíbí a počkej, ještě budeš nadávat, že mu nestačíš.

@baterka úplně jsem přehlédla toho chlapčka. Taky bych chtěla druhou holčičku, ale asi bych přežila i kluka, hlavně, aby bylo v pořádku. Mám horzný cukání, chtěla bych snaženíčko o druhý k narozkám v červenci, ale nevím, jestli přesvědčím Michala. Když z něj vyrazit rozumný slovo je těžký. No projistotu už o tom občas mluvím, protože to většinou trvá dost dlouho, než se na to přichystá a povolí. No popravdě, klidně bych do toho šla už teď, ale nechci si tu mateřskou zkrátit o tolik.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru