Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
6. led 2012

@mercedesse no parada tak to jste prisli na system 🙂 U nás je to zavislost na pisnickach z pocitace a tak si nocnik k nim nosi sam 🙂

ivet6
6. led 2012

@baterka gratuluju k těhotenství 🙂, jsem zvědavá, jestli si kluci budou podobní 😉
@jasekd moc držím palce, ať se to u Vás v zimě všecko vyřeší jak nejlíp to je možné, ať už na to nemusíš myslet a být ve stresu.
K těm nočníkům, Štěpouch měl ještě minulej týden při posazení na něj taky hysterák, ale od tohodle týdne je samý "čččččččččččččččč" a pořád si na něj sedá. Ale ještě se nějak nezadařilo. Když ho nechám bez pleny, tak to stejně neuhlídám a vyčůrá se někam na koberec 😀 Pak s plínou to jednou nahlásí, že čůrá, podruhý zase vůbec ne...nevim teda, jeden říká, nechat dítě bez plen, a pěkně si to "odprat", jinej zase, že trénovali, ale s plenkama...tak nevim. Kámošce ještě doktorka říkala, ať posazuje holčičku hnedka po probuzení, že to se vyčůrají všichni! a pak se to líp trénuje, ale mě Štěpouch budí třeba půl hodiny, než vstanu 😠 , takže to už je jistě 3x vyčůranej 😀

andrea110409
7. led 2012

@ivet6 Ahoj Ivet je pravda ze my taky zavedli metodu curani hned po spinkani a to nam funguje. Kdyz se nepovede rani curani tak aspon po odpolednim spinkani. Tam uz bejvam vzhuru i ja 🙂
Šimona taky moc bavi si nocnik odnaset a tak ho nosi kazdou chvilku. My ale curame do toho v zidlicce(mam zidlicku po me). Nejde nam ale do nocniku kakat to naprosto bojkotuje 🙂
Tak ať najdete system brzo 🙂

baterka
10. led 2012

@jasekd tak jak? Nějaké nové zprávy? Doufám, že v novém roce jen ty dobré!!! Myslím, že to špatný už jste si fakt vybrali...
Souhlasím s craw, podle mě se ten doktor trochu unáhlil po jednom "výstupu" v ordinaci, to co popisuješ tak závažně rozhodně nehodnotím, ale nejsem klinickej dětskej psycholog, zas na druhou stranu psychologii vystudovanou mám 😉. A zkus si víc užívat, co děti umí, jak jsou šikovný, pomazlit se..., než se dívat na to, co je špatně. Vím, lehko se mi to s jedním a navíc zdravým dítětem řekne, uznávám! Ale zas takhle je to dost na budku, co.... Tak na Tebe moc myslím a dej vědět!!!
@crawler tak s mluením bych se na to opravdu být Tebou trochu vyprdla... 😎 , každý dítě je šikovný na něco a i to něco se může projevit později. Kamarádka má klučinu, co začal chodit až v roce a půl a teď ve skoro třech ještě nemluví, ale podle všeho je ok, takže kein stress!!! Někde jsem četla, že nemluvení se opravdu začíná řešit až po třetím roce, takže to má Išek ještě fůru času!
@ivet6 díky, jojo, už jdu skoro do finále 😀 , ani se to nezdá, jak děsně rychle to utíká

Tak jsem se konečně objednala do Neratovic na prohlídku porodnice, pojedu tam si za cca 14 dní cestou k našim, tak snad nebude zrovna nějaká kalamita na silnicích... Vypadá to tam docela ok, neznáte holky někoho, kdo tam rodil??? Co jsem koukala na diskuse, tak docela ok, ale zas nějaký info už je dost zastaralý a když vím, co udělá rok dva s např. Vrchlabím.....
K nočníku se radši nevyjadřuju, zas jsem ho uklidila a vytáhnem ho zas až za pár týdnů 😎
Taky jsem se rozhodla na víkend vyexpedovat Marka s manželem někam na čundr nebo na táboření (manžel dělá jako hobby indiány 😉 ), abych měla před porodem aspoň jeden víkend pro sebe!

jasekd
10. led 2012

@baterka Bohuzel to neni jen jeden vystup, je to ted jedna nekoncici krize 😝 Asi ma trochu pravdu doktor. Vendy v te motorice uz taky zacal ujizdet vlak. Martin se ale ted celkem rozchodil, sceny jsou kvuli necemu jinymu. to by bylo nadlouho to tady popisovat.
Nera neznam, jen z te diskuse, asi dobra volba... Co se stalo ve Vrchlabi? Doufam, ze u vas vse OK 🙂
Cekat na mluveni do 3 let je podle me pozde.
U nas zadne zmeny nejsou, teprve ve ctvrtek jdeme na to vysetreni a odbery na pediatrickej souhlas do narkozy, k nove doktorce, nase sla do duchodu, jeste ze tata ma odpoledni ordinaci a M. pohlida, tahnout ho v 7,30 na stredisko a jeste k novymu ksichtu by byla hruza. Ja dam pak urcite vedet a vsem dekuju za podporu a tebe po dlouhe dobe @ivet6 zdravim 🙂

crawler
11. led 2012

@jasekd držím pěsti!!!! ať to zítra dopadne, jak nejlépe může! Věř tomu maminko 😉 Jo a co Vendulka a motorika? sedí už bez opory? (jinak moje mamka zrovna říká, že známá měla dvojčata a ta neseděla ještě v 18m a pak všechno dohnala a dnes to jsou zdravé slečny) A některý děti jsou prostě takový klidný blumičky (to nemyslím ve zlým, sama jsem taková byla) a nemají potřebu moc objevovat, ale nakonec se to časem srovná a všechno doženou. Oproti tomu náš Išek je zase až příliš objevitelský a nedá si říct, na každou bolest brzy zapomene a já jsem teď z toho taky na nervy, protože neustále leze na poměrně vysokou pohovku, která měří 2,5 na délku a on po ní běhá - předevčírem z ní strašně ošklivě spadl na hlavu a hodinu na to lítal jako blázen, zakopl a spadl na hranu skříně - hned naběhla boule a pláčem se zalykal, že ani nemohl popadnout dech. Strašně jsem si oddechla, že si nerozrazil hlavu a nemuseli jsme na šití - zázrak! Tím chci říct, že bych byla i radši kdyby byl bluma, kterou někam posadím a za hodinu ho tam najdu - taková jsem byla já a mamka vzpomíná, jak pohodový bylo hlídání ...Taky o mě mohli říct, že jsem opožděná...Navíc Martínek už dělá viditelné pokroky, tak se neboj 😉

mercedesse
11. led 2012

@crawler to mi povídej, malej taky vyleze všude, nejradši by byl na lustru a padá pořád. Předevčírem zakopnul o houpacího koně a padnul hlavou na topení. Někdy je to fakt náročný. Ale zase jsem ráda za to, že je to zdraví dítě.

jasekd
11. led 2012

@crawler Diky, ale zitra je to te[prve vysetreni, zda muze do narkozy, kdyby bylo trebva, to jdem jen sem k doktorce... Vendy a motorika, nic objevneho, na brisko sla dva dny pred 4. mesicem, vypadala sikovne a rychle, ted nic moc, nesedi ani nahodou, neposazuju ji a sama se do sedu nedostane, furt vali sudy a couva, ruzne se toci na miste a takovym mizernym zpusobem se kousicek doplazi, ale jen kousek.
Jo, kdo ma zdravy deti, ma stesti, snad tam taky budem brzo patrit 🙂

baterka
11. led 2012

@jasekd jasně, že tam taky budete brzy patřit!!! Prostě to co Vás čeká dopadne dobře a další komplikace se Vám už vyhnou! A basta!
S padáním, běháním a různým skotačením je to u nás taky pořád dokola, Marek se řítí jak torpédo, bez zábran. Prostě běží až ho zastaví skříň, zem, židle, táta, cokoli... Specialita je vylézt na židli a pak na ní skákat. Už takhle spadnul dozadu přímo na záda a hlavu a to musím ještě napsat, že na dlažbu... Krve z pusy jak při porážce..., ale bylo to naštěstí jen proto, že si kousl do jazyka. Taky bych někdy radši blumičku 😀 , ale to si člověk neobjedná...
Já dneska byla zas po dlouhý době na kontrole, vše ok, čípek v klidu. Uf. Jen mě dostala sestra - kouká do tý průkazky a říká tak by the way "a vyšetření si hlídáte, že jo, určitě máte všechno!". Tak jsem mlčela 😀 😀 😀 Nemám asi půlku toho, kam mě chtěla poslat, ale nějak tragicky to nevidím a ona si toho nevšimla, tak proč se vzájemně přesvědčovat 😎 . Třeba teď se asi vyprdnu na cukrovku, protože tady je prý zvykem (???), že se chodí do nemocnice a to asi celkem na tři hodiny!! Děs!!! Přitom můj minulej doktor v Říčanech ten přístorj normálně má v ordinaci, ráno jsem tam přišla, on mě naměřil, šla jsem na hoďku domů a pak na přeměření a pohoda 🙂! 😎 No uvidím. Horší je, že jsem nabrala už 12 kg..., to je nějak pekelně moc, minule to takhle rychle nahoru nešlo..., takže jsem dneska manželovi říkala, že mu asi zůstanu jak koule tuku 😝
Holky, dotaz, kolim jste celkově nabraly během těhotenství a máte vše dole?? Mě zůstalo po Markovi asi kilo dvě, nic tragickýho, ale teď se dost bojím..., s ním jsem přibrala celkem 14kg..., což asi teď dost předčím... 🙄

baterka
11. led 2012

jo a PS: asi jsme se s manželem dohodli na jménu Jáchym. Jakubů je všude tuny asi jak Tomášů a Ondřej je můj příbuzný, co bydlí ve vedlejší vesnici, takže Jáchym asi vyhraje. Třikrát hurá!!!

andrea110409
11. led 2012

@baterka Ahoj ja při Šimonovi nabrala asi jen 10 kilo, ale mela jsme pozitivni tu cukrovku a tak jsem byla od 28 tt na diete. Po porodu jsme mela 15 kg dole. Pak ale prisly komplikace, hormony mi haprovaly a dost jsme nabrala. Ale ja byla silnejsi vzdycky ...tak se to podle me neda moc porovnavat 🙂

@jasekd moc na vas myslim. Priznam se ze vsechno podrobnosti o tom co se ti deje jsem nedocetla, ale to neni myslim podstatne, hlavne at to mate brzo vsechno za sebou a at vas cekaji lepsi dny .

Letosek proste musi byt lepsi ......my loni o miminko prisli a tak jsem rada ze uz je rok novej. Verim ze proste bude lip

mercedesse
11. led 2012

@andrea110409 tys čekala druhý? To je mi moc líto, zvlášť proto, že vím jaký to je. Kdo nezažije neuvěří. Neboj, už máš jedno zdravý mimi, není důvod proč by se nepovedlo druhý. Teď už jsem se smířila s tím, že se to prostě stává bez důvodu, ale prožít znovu bych to nemusela.

jasekd
11. led 2012

@baterka S Martinem 15, zustaly mi 4, otehotnela jsem znova, s Vendy 11, tedy celkem 15 nad puvodni vahu, zustaly mi 2 a ty byly hned dole, ted po Vanocich je asi zas mam. Vaha me netrapi, ale to hnusny vytahany bricho, mam ho jeste ted, Vendy bude 9 mesicu 😝 Ja mela na cukrovku jen cvysetreni po "standardni snidani" ci jak se to jmenuje, ale uplne bez toho bych asi byt nechtela. I kdyz mam pocit, ze s Vendy se i na to zapomnelo? 😕 Ja uz nevim... JInak na klasickej OGTT se chodi na diabetologii, takze do nemocnice. Ja bych na nej sla, kdyby mi vysly blbe odbery po te snidani. Jinak na konci tehot. uz jsem tolik nenabirala, navic nevim, jak zeres oVanocich, ja jo. Obe deti jsem mela kolem tvyho terminu, nejvic nabrala kolem Vanoc a pak uz moc ne, bude to dobry 😉
@andrea110409 😔 Moc me to mrzi, doufam, ze to byla jen hrozna smula, nekdy se to stava jen tak, jak pise @mercedesse , a pokud nasli pricinu, tak at je dobre resitelna a brzy se tesite znovu. Tohle jsem nastesti neprozila a moc za to dekuju.

andrea110409
12. led 2012

@mercedesse myslim ze kdzy se to stane u prvniho tak je to mnohem horsi. Ja prece jen uz doma mela jednoho krasnyho rostaka a to cloveka uklidnuje a rika si tak at hlavne ze mame jeho. Ale byla to hruza to nezastiram, nikomu to nepreju ....telo je v ten moment desnej previt a dava to te zenske hrozne sbaštit....ale jak rikam novy rok bude lip 🙂

mercedesse
12. led 2012

@andrea110409 je pravda, že jsem chytala hysteráky, že už děti mít nebudu, že je něco špatně. Teď už vím, že je to hloupost, ale v tý chvíli je to strašná bezmoc. Dneska, když by se to zopakovalo, tak už mám Míšu a další dítě je bonus.

crawler
13. led 2012

@baterka šmankote, to je taky šílenej pád ☹ Fany spadl jednou taky blbě na dlažbu a krev tekla z nosu a pusy - jak jsi to zvádla? já teda ne zrovna dobře - docela jsem plašila - chladná hlava ani náhodou ☹ Jinak já nabrala 20kg (dost vody), v porodce zůstalo 12kg a pak během roku jsem se dostala takřka na původní váhu - ted po vánocích je to ovšem zase síla, tak jsem najela opět na zdravou stravu a na jaře už to snad budu zase já...A myslíš, že přibíráš díky tomu, že víc jíš? já nevím - nemohla bys někde na ten test na těhu diabetes, kde bys nemusela podstoupit tak úmorný čekání? Já bych radši šla (já jsem nemusela kvůli věku a váhu jsem měla hroznou, ale věděla jsem, že je to hodně vody - otíkaly mi šíleně nohy a pak i ruce a obličej), když přibíráš víc než si myslíš, že bys měla dle stravování apod.

baterka
13. led 2012

@andrea110409 jsem taky nevěděla, že jste čekali druhý, to mě moc mrzí...! Tak vše zlé hezky nechat tom loňském roce aletos už jen samá pozitiva a sociální jistoty 😉 😀 ! Já to neprožila a tak si to ani nedokážu představit, ale věřím, že u Vás se co nevidět povede a bude dobře. Kamarádka má za sebou dva porody a tři potraty, v březnu čeká třetí, prostě 1:1. Je to děsný, ale ona to bere sportovně, jednou to nevyšlo, pak zas jo, bude mít tři kluky a její teorie je, že nedonosí holky, i když to nelze nijak ověřit. Ale důležitý je umět se dívat dál. Klobouk dolů před váma, holky, já tedy nevím, jak bych reagovala.

@crawler no pády..., já jsem v tomhle relativně klidná, ale manžel vyšiluje, je to většinou "nejlepší doba" mi sdělit, že ksem ho měla víc hlídat a tak.... Ale já vzala baterku
@crawler žel ho držel, otevřela jsem mu pusu a podívala se. A bylo jasný, že si děsně kousl do jazyka. Pak až po chvíli, když už bylo líp, mi to teprv nějak docvaklo a rozbulela jsem se úlevou, že mu nic není. Ale já takhle reaguju většinou, to i když jsme čekali na výsledky z amniocentézy u Marka, tak jsem se tvářila stoicky (a uvnitř měla malou dušičku) a když jsem se dozvěděla, že je naprosto zdravý, pak jsem bulela snad dvě hodiny jak želva 😵 .

děkuji za reakce na váhu... Právě, já docela zdravě jím, sladký moc nevyhledávám, jako cukroví jsem si nějaké dala, ale ne na kila, protože to peču už pár let na zakázku a tak od půlky listopadu čuchám ty sladký výpary a přejde mě pak chuť. No takže na tu cukrovku radši asi půjdu... ach joooooooo A co by se mnou dělali pak, kdyby zjistili, že jí mám? Co přesně znamenají ta omezení kromě zdravé stravy (troufám si říci, že jsem na sebe dost přísná...) a žádného sladkého (skoro nejím...)? Je to pak něco na způsob jaterní diety - tj. vyloučení i tučného? Díky... To by chtělo, aby sem zavítala Zuzi, ta ji, myslím měla....

jasekd
13. led 2012

@baterka Ta cukrovka je ruzna podle hodnot, bud jen dietni opatreni nebo i inzulin si pichat, ale u vetsiny staci ta dieta.

mercedesse
13. led 2012

@baterka já ji měla, i když tak nějak nejasnou. Měřili mi hodnotu po hodině a pak po dvou od toho vypití blivajzu a já měla blbou jen tu první, druhá byla v pohodě. No a někde se to po hodině ani nedělá, takže na mě pak všude koukali jak na exota. Ale jinak prostě nesmíš sladký a už vůbec ne light výrobky. U mně to stačilo takhle. Pak jsou holky, který fakt počítají cukry v tom co snědí a dělají si doma test. Je tu na to téma, ale po pravdě jsem tam moc nechodila, holky to strašně žraly a byly dost nepříjemný.

jasekd
13. led 2012

@baterka
@mercedesse jj, pak si musi merit i glymcu, ale to snad spis ty na inzulinu. Mam pocit, ze jsem cetla nekde, ze se ma delat odber i po te hodine, ze je to vypovidajici vic nez po dvou.... Ale zatim to Terez neres, snad ji nemas 😉 neni ten narust kg spis voda a otoky?

baterka
14. led 2012

@jasekd
@mercedesse díky moc za reakce! No myslím, že jí spíš nemám , ale podívám se do průkazky, kdy jsem na ten glykemickej zátěžovej test měla jít.... 😒 No teď na to koukám a nic nevidím, tak se jdu podívat na diskusi, kdy se chodí, páč já tu mám napsáno akorát ve 36.tt GBS (netuším, co to je, jas, poradíš???? prosím!) a CTG (to je cytologie?). Abych šla na cukrovku ve 36tt mi přijde pozdě, takže se jdu podívat, kdy se chodí a uvidíme

mercedesse
14. led 2012

@baterka člověče, tuším, že jsem byla někdy kolem 26tt, ale ruku do ohně bych za to nedala

jasekd
14. led 2012

@baterka Cukrovka mam pocit, ze ted nekdy bys mela jit, ne-li driv, to si nepamatuju, jen ze rizikovkychodi driv, coz se te netyka, na to se vyplnuje speci zadanka, CTG je cardiotokograf, cili monitor, a GBS je group B streptococcus, cili str.skupiny B, cili str. agalactiae, to ti udelaji stery primo na gynde, ja ho pri M. nemela a s Vendy jo, takze infuzku antibiotik behem porodu.

evlyn
14. led 2012

@baterka na cukrovku se chodi kolem 24. - 25.tt - aspoň ted u doktorů z Hořovic - test se dělá normálně v nemocnici v odběrové místnosti a opravdu to trvá dvě hodiny - ráno nalačno, a pak dvakrát po hodině odběry...

skytule
17. led 2012

AHOJKY.JSEM TU NOVÁ TAK SNAD SE MŮŽU PŘIDAT....MÁM SKORO 5 LETÉHO CHLAPEČKA,2 LETOU HOLČIČKU A ČEKÁME MIMINKO JSEM VE 13 TT.NENÍ TU MEZI VÁMI NÁHODOU TAKY MAMINKA CO ČEKÁ TEŘTÍ MIMI?!

jasekd
17. led 2012

@skytule ono uz to tady o 13.tt nejak vubec neni 😅 To bylo kdysi, pak to pokracovalo a ted uz nas sem chodi jen par (asi 4) a ve 13.tt nejsme ani jedna, takze zadnej prinos pro tebe, blbej zavadejici nazev, no 😅

baterka
19. led 2012

hmmm, tak to je divný, protože by mě honily na všechno možný (třeba na kardio dítěte ve 20tt, kde jsem nebyla nebo na nějaký spešl odběry taky ve 20tt - taky jsem se na to vyprdla, bo mě objednali na 6:30 a nešlo s tím hnout) a pak mě nepošlou na cukrovku.... :-/! Tak já si zjistím, jestli je to v mém tt ještě průkazné, kdybych někam šla třeba zítra
Jinak Marek nejdřív trpěl na průjmy a teď zas trpí zácpou..., už nevím, co mu dávat k jídlu

andrea110409
19. led 2012

@baterka koukam jak se ty testy desne rozchazeji. Takhle ja pri Simonovi nebyla na ocnim, ani u obvodaka, a co se tyka tech testu ve 20tt co pises sem taky nebyla. Ale je pravda ze ve 20tt jsem byla na ultrazvuku navic protoze jsem byla na gennetu a to mi nevadilo, na kazdy ultrazvuk jsme se moc tesila 🙂

Se zácpou ti bohužel nepomůžu. My to mame tak nejak v pohode, teda pokud Simon nesni krabicku tik taku 🙂 jake o treba vcera 🙂 Ale varim mu porad jako malinko jinak nez nam ...dneska ma treba zapecene brambory se sunkou, cibulkou, rajcetem a trochou syra ...ma to ale min solene a pelre jen tak tri zrnicka

baterka
19. led 2012

@andrea110409 jojo, rozchází se to hodně, ale já si z toho hlavu moc nedělám, zkusím zjistit jen tu cukrovku a když to nestihnu, tak se nic neděje, prostě jsem určitě zdravá 🙂!
Teď jsem dočetla knížku "Hovory s porodní bábou", což je rozhovor s Ivanou Königsmarkovou a dost mě to zas posunulo k porodu buď doma nebo aspoň ambulantně. V pondělí jedu do Neratovic obhlídnout porodnici, tak jsem zvědavá, co mi na to řeknou! Taky sháním nějakou fajn porodní asistentku, abych už nemusela k tomu doktorovi, kam "chodím" teď a taky aby mě pak zkoukla po porodu, až budu doma. Tak jsem zvědavá!

andrea110409
19. led 2012

@baterka moc bych ti prala aby to vyslo. Ja bych si to nelajzla, potom jaky jsme mela prvni porod vim ze by to nedopadlo dobre a jsem doktorum za hodne vdecna. Ale chapu ze kdo ma bezproblemove porody tak je to rozhodne alternativa. Pri druhem tehotenstvi chci taky konzultaci s PA. Vim treba ze maji prehled o homeopatikach a praktikach jak si u porodu ulevit...coz by se urcite hodilo ...hlavne i bych se rada poradila jak potom v sestinedeli. Protoze pri Simonovi mi desne litaly hormony a to bych uz nerada zazila .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru