Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
18. pro 2009

Jani: tak držím palce, ať si to užijete.
Jestli nám až do vánoc nepojede kotel, tak bych přivítala malou oblevu 😀 Doufám, že manžel někoho sežene 🙂

katy007
18. pro 2009

Jani: držím palce jinak je přeci jedno co to bude jen ať je to zdravé a hodné ne?

Zuzi: tak přijeď k nám se ohřát, mám pidi kanclík, který má dimenzované stejné topení jako ty velké kanclíky co jsou u prosklené fasady, oni tam mají celkem kosu, já občas fuknu klimu na ochlazení vzduchu. Pokud dojedeš brzy mám tu i makové buchtičky tak dovez to kakalko 🙂

zuzi82
autor
18. pro 2009

Za chvíli mám volat nějakému technikovi, tak doufám, že to bude jen nějaká blbost a zase se to rozjede. Jinak po obědě jedu mrknout na holky do práce, tak tam se snad ohřeju a pak jdeme na čajík do pizzerie, tak bude dobře.

eriska
18. pro 2009

dobre ranko, holky,

craw, tak jdu programek stahnout a zkusim to..snazila jsem se fotecku vyfotit, ale je pekne rozmazana, tak to zkusim v tom programu od tebe..ale nejsem zadny technicky typ, tak uvidime, jestli mi to pujde..urco, seznamek hodim, odpolko to hodim do pc a vlozim🙂 ted tu mam na hlidani Natalku, a za chvili mi privedou brasku..ted si pustila pohadku, ale pujdeme vyrabet vlocky z papiru..tak az bude casek, hodim to sem😉

zuzi, to topeni me mrzi..ja jsem vsude zapnula radiatory a je tady krasne teplicko, tak po siti trosku posilam, ju? jinak ja kakajicko uz posnidala a ted jsem si dodelala konvici caje, abych tu hnusnou rymu vyhnala..

holky, ja na snih moc nejsem, takze kdyby bylo na me, tak bych zimu mit vubec nemusela, jen na stedry den rano by mohlo napadnout, vydrzet do silvestra a pak by mohlo zase svitit slunicko..

katy007
18. pro 2009

Zuzi: ty dneska provokuješ! první s kakaem na které jsem dostala mega chuť asi si v pauze zajdu koupit alespoň ochucené mléčko,a le nebudete to jako vřelé kakalko a teď zase s pizzou! 😠

Eri: další provokace? No jak myslíte dámy! 😠 já taky sníh nemusím na horách je pěkný ( i když lyžaři nejsme) a v městě jen na vánoce. Samozřejmě 1 věc co jsme udělala jak jsme dorazila do práce šla pucovat boty! Začali solit cesty a byla jsme jak čuník.

eriska
18. pro 2009

craw, v jakem programu to dvd oteviras? mne to totiz v notasu nejde vubec otevrit 😝 v telce pres dvd to jde krasne..tak me to stve, ze mi to nejde.. 😠

soniq
18. pro 2009

Ahoj holky, teda vy jste se nějak za poslední dva dny pěkně rozepsaly, Nemám to ještě vše zkouknutý ale vše si postupně přečtu.
Zuzi, ty se pořádně obleč at vám není zima a at neonemocníte, vím jaký to je když je kosa v baraku.
Včera jsem byla na těhu cukrovce a jak mě známí strašili, že to je hrůza vypít tu sladkou vodu tak je to úplně v poho. Vzala mě sestřička krev, hned jsem si vypila to sladidlo, ta hodku jsem šla na další odběr a za další hodku na třetí a poslední....výsledky jsem měla ještě ten den v odpo hodinách. takže to není žádný strašák 🙂.
No, jinak předevčírem jsme měli s přítelem dvakrát málem autonehodu, začlo od rána sněžit takže byl blázinec na silnicích. Napřed jsme dostali smyk, takže jsme byli jak na kolotoču a po druhé do nás málem napálilo auto.....a Brno celý ucpaný. Hrůza....Mohlo by být trochu tepleji, nemám ráda zimu.
Tak těhulenky, přeji vám krásný i když studený zimní den 🙂

mandragora10
18. pro 2009

Janinko, tak drzim palecky, at je na ultrazvuku vse v poradku a miminko se vam ukaze v cele sve krase 🙂 Jsem zvedava, zda pribyde do nasi tabulka dalsi chlapecek nebo holcicka 🙂

Soniq, diky za zpravu ohledne cukrovky. Jsem rada, ze se to da vypit a nebylo ti po tom nejak spatne. Nejsem nejaka citlivka, takze verim, ze to v pohode zvladnu, jen zrovna nejsem dvakrat na sladke, ale urcite to vydrzim.
Tak to je fajn, ze test byl v poradku.

Taky nejsem zrovna veliky milovnik zimy, ale takhle kolem Vanoc to mam rada. Je pravda, ze tady v Praze snih vetsinou hned roztaje a je vsude brecka, takze specialne ja jsem zacakana skoro az na zadek 🙂 Ale na Vanoce jedeme k rodicum na Trutnovsko, a tam je snih skoro kazde Vanoce, tak se tesim, i kdyz letos zadne lyzovani a budu chodit jen na prochazky.

zuzi82
autor
18. pro 2009

Eri: tak s těma radiátorama je to velká provokace, ale ......................... už to jede 😎 Sice tu je pořád ještě jen 18 °C, ale ta myšlenka, že už se to bude zlepšovat. Já nesnáším, když musím doma být moc navlečená, takže nějaké mikiny a tak, to je pro mě horor. No ale dneska to jinak prostě nejde. Takže přes triko s dlouhým rukávem pěkně teplá mikina na lyže a přes ponožky pěkně jedny vlněné, co mi kdysi dávno upletla babička. Neměla jsem je možná deset let na noze. Jinak porucha byla hned opravená. Technik říkal, že se s tím u těch kotlů za těch pět let, co se vyrábí ještě nesetkal a dneska, že už jsme druhý takový případ. Asi je něco ve vzduchu, nebo co? 😀

zuzi82
autor
18. pro 2009

Soniq: jsem ráda, že ta cukrovka není až tak strašná a že výsledky máš dobré. Já se toho zase tak moc neděsím. Myslím, že jsou horší věci než vypít sladkou vodu a třikrát si nechat vzít krev, tak doufám, že v lednu nezměním názor. 😉

soniq
18. pro 2009

Man...: Dají ti to jen do malé sklinky a je to hodně oslazená voda, ale je to fakt úplně v poho, já jsem taky měla strach aby mi nebylo špatně atd, nesnáším aji to když se bere krev ale brala to jen do jedné ampůlky takže v poho a nic mi nebylo, jen jsem byla strašně ospala a jedna paní co tam byla se mnou tak taky se ji chtělo strašně spát. Já jsem celou tu dobu čekala v čekárně a nikam jsem nešla. Jio, jen jsem si musela jít do lékárny koupit tu Glukosu v sáčku za 25 Kč.
Já bych chtěla jen aby na Vánoce byla zima a plno sněhu ale potom aby to postupně opadalo, chodím jak posraná venmku 🙂, mám strach abych neuklouzla, hlavně do schodů.

katy007
18. pro 2009

Zuzi: tak to je fajn, že kotel už jede a nebyl to závažný problém, a ty pletené ponořžky od babiček jsou nej, taky doma máme a na spaní jsou prostě úžasné 🙂

Teď jsem byla venku a jsem jako preclík zmzlá, ale koupila jsme si k obědu dobrotu - kousek od práce turek otevřel Donor kebab a byl úžasný!!!!!!!!! Přesně jako v Turecku chutnal i ty pasty má od tama i chleba si asi sám peče. Ale ještě že jsem to tady jedla, bych byla jako čuník kolik toho tam bylo. To jsem zase něco ochutnala, asi na tom budu ujíždět 😅

zuzi82
autor
18. pro 2009

Jo jo, už tu začíná být dobře, měla jsem hrůzu, že tu do pondělka umrzneme.
Já jsem si teď na obídek dala halušky se slaninkou a brynzou, takže taky dobrotka.
Katy, to tvoje rafaello je opravdu super. Dnes jsem nabalila krabičku cukroví manžovi do práce pro kolegy a už psal, jestli mu můžu poslat recept 🙂

katy007
18. pro 2009

Zuzi: to rafaelo má u všech mega úspěch jak zjišťuji 🙂 já halušky měla včera 🙂 na těch teď taky dost ujíždím ty já taky můžu 🙂

mandragora10
18. pro 2009

Katy, ja se pridavam ke chvale, zrovna vcera jsem delala dalsi davku rafaella, nebot do Stedreho dne by nam nevydrzelo 🙂 Fakt jednoduchy a rychly recept a chutna to vyborne...skoro bych rekla, ze lip nez original 🙂

katy007
18. pro 2009

Man: já je taky hodně můžu a ještě dělám ze salka jedny kuličky s kakaem a tyk moc dobré. Dneska namočím kuličky ořechové do čoky a o víku snad můžeme začít koštovat lehce 😅

eriska
18. pro 2009

zuzi, urco to provokace byt nemela 😉 ja si to teplicko uzivam, az se nastehuju zpatky k nam do bytecku, tak tam mame tech 18 stupnu porad, v noci i min..mame dost vysoky stropy a stary okna, kde jsou pomalu 1cm diry, takze tam chodim porad ve svetru a v teplakach..tak doufam, ze ted, kdyz jsme snizili strop v loznici, ze bude lip..uvidime..

holky, tak teda jdu najit ten receptik na rafaelo od katy, opisu si suroviny a o vikendu udelame😉ja delala to od craw, a to bylo taky moc dobroucky a uz neni..my teda doma nemame zadne cukrovi..segra s maminou to sezraly 😅 a na me zbylo par vanilkovych rohlicku, ktere diky orechum nemuzu..ale na jednu stranu jsem rada..ja uz se tesim na stedry den, na jednohubky a na chlebicky..a na zelnacku..mnam, mnam..u nas se zadny pust nedrzi..my bychom to nevydrzeli..a kor ted, mimis si uz rekne, kdy ma hladik🙂

teda, tak jsem zvedava, s kym prijde janinka..uz to fakt chce nejakou nevestinku🙂

zuzi82
autor
18. pro 2009

Tak jsem se byla podívat v práci za holkama a bylo to super. Byly jsme dost dobrá parta a dost se mi po nich stýská. Prostě krásné odpoledne.
Tak já letos dělám těch 25 druhů cukroví, už to teda mám skoro hotové a naše nejoblíbenější jsou kuličky v oříškách, ty jsem dělala až dneska, protože dřív by rozhodně nebyly na Vánoce. Tak píšu recept a zkuste, je to mňamka velká. Někdy tu hmotu používám i na nepečený dort přes rok.

200 g másla, 100 g moučkového cukru, 2 lžíce kakaa, 3 lžíce rumu, 1 vanilkový cukr, 1 balíček pomletých piškotů. Vše smíchat a obalovat v oříškách. Doporučuji napřed dát na chvilku stuhnout do ledničky. Nejdou úplně dělat kuličky, spíš takové hroudy a až po obalení zakoulet.

Eri: můžeš to klidně obalit i v kakau a možná ani v kokosu to nebude zlé 😉

crawler
18. pro 2009

ahojky těhulky🙂

dnes jsme byli na cestách (fuj tajksl ty silnice), tak písám až teď🙂

eri: jde mi to otevřít přímo V Acer Arcade (mám noťas od Aceru, takže jestli máš nějakou jinou značku, tak to taky zkus v tom jejich vlastním přehrávači) a kdybys potřebovala poradit s tím programem na dělání foteček z videa, tak písni a já poradím - není to nic těžkého 🙂

Taky jsem děsně zvědavá, co čeká janinka - ale asi přijde až v pondělí a bude psát z práce, že? No, musíme si počkat 😉

Dnes v noci jsem ze spaní kříčela "nééé" - manža mi to ráno říkal - no, zdály se mi ošklivý sny...je to zvláštní, že to tak těhulky trápí...
Jinak mě teď trápí i nachlazení - mám ucpaný nos a chodím se šátkem na krku, tak snad to s mimísem zvládneme🙂

Děláte holky rybí polévku? Já normálně ryby nejím - jen Pangasia a nějaké to filé, ale jinak mi to smrdí, takže k bramborovému salátu děláme normoš řízky, ale děláme polévku z kapřích hlav a k tomu osmažené rohlíky na másle a téda takovou dobrůtku jste jakživa nejedli ;-D I když popis by mě nenalákal, ale výsledek je super 🙂

andrea110409
19. pro 2009

Ahoj holky asi potřebuju radu. Už den je mrňousek otočenej asi nožičkama dolu a dost bolestivě mě tluče do močového měchýře. Neznáte nahodou nějakou metodu jak ho přimět se otočit ? 😖

crawler
19. pro 2009

ahojky andy🙂 zkoušela jsi třeba skákat na balonu? nějaký trik asi těžko, ale třeba nějaký pohyb, který ho nějak taky rozdovádí a on se uhnízdí jinak🙂 Ten náš mimís divočí a je každou chvíli úplně jinak a třeba dnes v noci jsem se několikrát probudila, že mě píchalo v břiše, tak tam taky asi taky něco prováděl...🙂

andrea110409
19. pro 2009

No já myslela trik v podobě pohybu. Dneska jsem byla i dost ve městě a hodne chodila. To na něj, ale nefunguje. Je i dost nízko a tak si řikám jestli tam neni malinko skříplej když si sednu rovně. No začíná bejt pěkné zlobidlo, asi nás čekají ještě pěkne věci 😎

katy007
21. pro 2009

Ahoj holky,
my včera jeli za babi do HAvířova s dárky a cesty katastrofa!!!!!!!!!!! Ráno lehce zasněžilo, ale oni neuklizí a neuklízí jen u MAgistrátu a hejtmanství tam málem i zameteno! 😠 takže auto klouzalo a tancovalo o 106 😠 😠 😠

Zuzi: 25 druhů? Ty bláho to budete jíst ještě v létě ne?

JInak u nás se nikdy rybí polévka nevařila jen hrachová s opečenou žemlí a u manži houbová. TAkže já dělám hrachovou a manža má kapříka, já filet nebo kuřecí řízek, ten jsme i doma mívali, otec kapry nejí a tak měla kapříka jen mamka.

Dneska asi začnu pomalu balit dárky, mám jich celkem hodně, zítra upeču mamce vánočku a ve st nám a udělám salát a na štedrý den nebude kdy, do 10 hod. mám Chobotničky (ty hold musím každý rok vidět) 😀 a pak jdeme s našima na hřiboty a pak na čekání na Ježíška do ZOO a pak už bude kolemm 16-17 jak se vrátíme tak akorát čas večeře.

andrea110409
21. pro 2009

Dobré ráno holky tak dneska vás zdravím z pelíšku. Máme nařízenou dovolenou a tak si vegetim s mrňousém. Čeká nás ale náročný den protože máme spoustu běhání. Naštěstí se, ale prdola během víkendu uklidnil a i malinko otočil. Jen tohle počasí není nic moc na můj ekzem a tak musím dál používat tu mast. Taky jsem už četla snad skoro všechno o jejím vlivu na tehu a závěrem je že ten ekzem je pro mrňousa horší v neléčené podobě. Tak budeme holt léčit🙂

katy007
21. pro 2009

Holky budete kupovat Sab simplex proti nadýmání? Neíte od kdy to může používat?

zuzi82
autor
21. pro 2009

Ahojky,
no Katy, my nejíme vánočku a můj manža to cukroví v pohodě zvládá. Včera jsem mu nandala na talíř od každého dva kousky. Byl šťastný jak blecha. Jo a na talíři zbyli tři kousky.
Já dárky balím vždy až na štědrý den, dopoledne právě u těch pohádek. Pak zdobím stromek a pak přijdou na řadu taky hřbitovy. No a pak se pustím do večeře. Salát dělám vždycky den předem. Mám ráda, když je tak den proleželý. U nás doma se vždy na večeři smaží kapřík, řízky kuřecí prsní i stehenní, nějaký vepřový z krkovičky a taky smotaná vinná klobása (taky v trojobalu). Můj manža ryby nejí a polévku si před večeří nedáváme. Máme jí už v poledne. Já jsem zvyklá na mléčnou a manželovi vyzvedneme u rodičů jednu porci hrachovky. Už se těším, bude to fajn a poprvé v novém.

andrea110409
21. pro 2009

Ahoj holky, tak my máme Vanoce dvakrát. Jedny slavíme s rodiči manžela a to bude zítra a druhé pak s mými rodiči na Štědrý den. V obou případech budeme mít smaženého kapříka a salát jen manžel má brambory. Na těch polivkách se naprosto shodneme, i u nás je polivka i když bramboračka a nebo výjmečně je i rýže s houbami.
Večer po rozbalení dárků jíme spoustu ovoce a ořechů na to jsme naprosto úchylný 🙂

Dneska, ale snídám chleba s máslem a jahůdkovou marmeládou a to nám zatím po ránu funguje naprosto nejlépe 🙂
Zuzi: obdivuju tvoji tvůrčí činnost co se týče cukroví, já letos ještě využila babiček a ty to vzaly v podobné kvantitě jako ty 😉

crawler
21. pro 2009

Ahojky holčinky🙂,

dnes jsem spala jako zabitá a probudila se před chvílí🙂

Jsem napnutá jako kšandy - těším se na janinku, co napíše - tak co myslíte holčička nebo klučík? Chceme nevěstu jani!!!🙂 Né, hlavně ať je zdravý ten váš mimís🙂...

Já jdu dnes dělat rafaello, zítra plnit košíčky, ve středu vánočku a sehnat kapří hlavy...Já si tyhle první vánoce moc užívám - je to poprvé, kdy je vše podle nás, ale na druhou stranu budu určo cítit melancholii, protože nebudeme pod stromečkem s rodiči...
Holky a příští vánoce se nám pod stromečkem budou batolit ty naše ratolesti!!! To bude šílená změna, ale moc se na ni těším🙂

andy: ekzém ti fakt nezávidím, strašně to komplikuje život a to počasí tomu taky vůbec nepřeje, ale pěkně mazej mastičkou ať se to ještě nehorší...Já se teď vyhrabávám z děsné rýmy, ale už to bude za mnou...Mimísek je teď hodný - kopne mě párkrát za den, abych věděla, že je v pořádku a jinak nezlobí...já myslím andy, že kdyby byl nějak skříplej, tak by ho to právě donutilo změnit polohu, ale jestli tak setrvává, tak se mu to asi líbí, ale věřím, že tobě to příjemné není...a zkoušela sis třeba dřepnout několikrát po sobě? to by se mohl pohnout...nějaký extra pohyb, co by mohl zabrat mě teda nenapadá... 😅

katy007
21. pro 2009

Holky neděláte některá kubu? MAnža by si ho dal, ale já to nikdy nedělala a ani u nich se to nedělalo, tak nevím co to vymyslel, možná má strach, že by měl hlad do večeře, tak bych to mohla možná zkusit udělat.

Zuzi: manžovi taky denně kusím dát na talířek po 2 kouscích ke kafíčku prý 😅

t.kosticka
21. pro 2009

Ahoj holky!!!
Po dlouhé době se zase hlásím.

Novinky u mě:
1/Triple testy negativní 🙂)
2/ brouček začal kopat (minulý pátek 1.žďuchanec a o víkendu se rozjel🙂)
3/ už mám nahoře 6kg 😒
4/ jsem objednaná na velký ultrazvuk, kde mi také snad řeknou, jestli s pindíkem nebo bez

5/přidala jsem do alba fotky mého břicha( které podle mého soudu roste dost 😒 )

Jani, už jsem taky moc zvědavá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru