Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
21. pro 2009

ahojky kostičko🙂

gratuluji k ok testům a krásnému bříšku!🙂 Z kil si nic nedělej - já z toho byla taky paf, když většina měla nahioře kilo nabo 2 a já 6...pak dokonce 9kg a pak se to začalo upravovat, já si mlsám a váha šla dolů ( já to přisoudila vysazení vitaminů)...podle fotky jsi štíhlá, takže asi bude přibírat víc kilo, ale nech to plavat - trápit se nemá cenu...určitě jsi okuzelná těhulka 😉

mandragora10
21. pro 2009

Dobre rano, holky,

tak hlasim, ze vikend ubehl strasne rychle, stihla jsem jen lehce udelat predvanocni uklid, dobalit jeste par darecku a uz je zase pondeli. Prihodila jsem do alba fotecky rostouciho briska. Chtela jsem jeste nafotit i nejake obleceni z vybavicky, ale nejak se nepodarilo.

Na Vanoce se uz moc tesim, 24. slavim s mymi rodici, 26. s pritelovym pribuzenstvem a 27. si delame s pritelem jeste vlastni Stedry den. U rodicu mame klasiku - rybi polevku, kapra a salat....ja kapra nemusim, tak budu mit asi rizek. Jinak s pritelem jsme se domluvili, ze si vyymyslime na pristi Vanoce nejake vlastni Stedrovecerni menu, protoze kapa ani jeden nemusim.

Katy, co se tyce kuby, tak ja pochazim z Podkrkonosi, kde je to tradicni jidlo, vetsina rodin ho mela, ale nasi jsou v tech koncinach pristehovalci, nemaji radi jahly, takze kubu jsme nikdy nemeli. Ale na internetu urcite nejake recepty najdes - hodne lidi si to chvali, maji to jako predkrm pred kaprem a salatem.

t.kosticka
21. pro 2009

craw, díky za útěchu 🙂
Já si z toho ani nějak extra nic nedělám...jen čas od času mě popadne strach, že budu obrovská 😀 ale pak se zas na týden uklidním...

Já vím, že si měla taky nějaké strachy s tou váhou...říkala si, že máš o trochu víc plodové vody, jako Tvoje mamka a sestra, jestli si dobře pa,atuju...takže to bylo i vitaminama, jo?!

Holky, ty vánoce už jsou za dveřmi...určitě to tady už dlouho řešíte...jen si chci ulevit a taky se přidám k tomu: už se moooc těšíííím
😀

Katy: Na Kubu se moc těším, ale nevím, jak se přesně dělá...u nás ho pro všechny dělá babička...jen vím, že tam dává kroupy, houby, sádlo, olej a hooodně česneku... 😀 to je pak prdíků 😔

katy007
21. pro 2009

Kostičko: gratuluji k dobrým testům 🙂 a máš hezké bříško, mě taky nějak rychleji začlo růst a teď se to na chvíli zpomalilo.

Man: ty máš maličké bříško 🙂

zuzi82
autor
21. pro 2009

kosti: už jsem na tebe myslela, že jsi už asi na nás úplně zapomněla. Gratuluji k dobrým výsledkům i prvním pohybům.

t.kosticka
21. pro 2009

děkuju, děkuju...měla jsem obavy, aby dopadly dobře, na NT screeningu jsem nebyla.

Já doufám, že mě se to taky zpomalí, jinak nevím, kam bych až zašla...

Zuzi, nezapomněla, nezapomněla...sem tam sem nahlédnu...jen jak se blíží konec roku, mám hodně práce.

baterka
21. pro 2009

ahoj holky!
Teri 🙂, ráda Tě zas "vidím"! Gratuluju k výsledkům, jsem ráda, že sis nemusela projít tou lapálií jako já...
já už se dlouho nefotila, asi to zas udělám, abych přidala nějaké aktuální foto do alba, mám tam ještě takový malý roztomilý pupíček..., kde ty loňské sněhy jsou. Asi tam někde, kde jsem nechala svoji normální váhu - 😀 , mám už 4 kg nahoře 😖.
Katy, hledala jsem to Tvé rafaelo nějak jsem ho v diskusi teď nemohla najít, pomůžeš? Ještě bych to do čtvrtka stihla. Díky!!!

katy007
21. pro 2009

Baterka: ahojky,
jasně že pomůžu je to tak jednoduchý recept, že ho známm z paměti 😅

4 bílé kokosové Delisy, 1 mléčné vlnky, 1/2 salca, cca 1/3 - 1/2 pytlíku kokosu. Oplatky rozmělnit zatít salkem a přidat kokos, aby hmota byla správně hustá, na chvílku vychladit a pak šulat kuličky a obalit v kokosu.

baterka
21. pro 2009

katy: vďaka 😉 ! Jdu na to.

t.kosticka
21. pro 2009

Ahoj bater! 😀
děkuju. Přidej fotky...už se těším.

katy007
21. pro 2009

baterka: není zač, ať jde práce od ruky a bacha je to nebezpečně dobré, tak ať něco i na vánoce zůstane 😀

t.kosticka
21. pro 2009

Já si to s dovolením katy taky opíšu...rafaelo miluju.

eriska
21. pro 2009

dobre ranko, tehulky,

teda, u nas je fakt krasne, ac zimu nemusim, tak dneska jsem spokojena..sviti slunicko, venku neni tak hrozna kosa jako vcera a vsude je krasne bilo..uz jsme se byli s mrnousem projit..teda, jen takova hodinova prochazka, protoze pak me zacalo bolet bricho a to jsem se soupala pomalu domu☹

tak vanoce, ja si teda hlavu nedelam s darkama, vzdycky jsme jich koupili mnoho, ale ted, diky rekonstrukci, moc penizek neni, tak jsem rada, ze mam pro kazdeho alespon nejakou tu malickost..ja je budu balit az na stedry den..to se tesim, jako kazdy rok, pustim pohadky a pekne u pilinaku u babicky budu balit..jinak my jsme videni zlateho prasatka vzdali uz pred lety, takze od rana se cpeme cukrovim, ke snidani je domaci vanocka a kakao, pak se udelaji jednohubky a chlebicky, k obidku mame zelnacku a vinnou klobasu v trojobalu s bramburkem, pak zase cukrovi, chlebicky, jednohubky, co nam prijde pod pusy a k veceri maji vsichni obaleneho kapra a bramborovy salat..ja teda dostavam kureci rizek, protoze na ryby mam alergii..a ikdyz se jeste nachomitnu v kuchyni, kdyz se smazi kaprik, tak mam i alergii a vyrazku.. a s babickou si delame salat se zakysanou smetanou, salamem, okurkou, cibulkou..nedavame do salatu mrkev, hrasek, atd..to ne..a kdyz chceme i dietni salatek, tak si udelame bramburky,jablicko, okurku, cibulku a polijeme to horcici smichanou s olejem..a to je taky mnamka

ja uz se strasne tesim na pristi vanoce, az si zavedeme ty svoje tradice, svoje jidlo a vsechno, co k vanocum patri..vcera se pritel na prochazce rozplival, jak se tesi, az pujde pristi rok do lesa s mrnousem na stromky a jestli tam bude taky to prasatko, co ma zahnuty zuby nahoru 😀

katy, jinak rafaelo je super, ja teda udelala jen 5 delis a do toho salko dle potreby, vlnky mi nechutnaji, tak jsem dala delisku navic a kokos jsem tam ani nedavala..no a zbylo jich asi 5, takze na vanoce jeste musime pridelat🙂

eriska
21. pro 2009

jo, teri, rada te tu opet vidim a gratuluju k dobrym zpravickam😉

zuzi, kulicky opisu..u nas to nepeceny je hned sezrany😀 a vcera dovezla teta od babicky venecky a ty teda taky rychle mizi..

katy007
21. pro 2009

Eri: já varovala, že jsou nebezpečné! 😀
Stromeček už máme na balkoně, včera ho jel P. říznout na zahradu a tatík ho svezl, dnes nazdobím větve do vázy a větev na dveře, snad hned neopadá.
Já taky dělám salát s kysanou a jogurtem, ten po slovácku jen se zálivkou taky dělávám, ale ne k vánocům - tam by přeci měl být "majonezový" tak alespoň taková alternativa 😉

Já mám hromadu dárků, vždy jsme si říkala, už nic nekoupím a zase jsem něco koupila - jen doufám, že vše najdu 😅

baterka
21. pro 2009

my si s přítelem taky už malovali, jak si uděláme za rok svoje vlastní a první rodinné Vánoce a jaká to bude paráda, tak snad to klapne. Můj drahý totiž jede letos přes svátky na 14 dní na Slovensko do hor, aspoň si odpočine od těhotnění 🙂 a rekonstrukce. Taky nemusíme řešit, kam pojedeme - zda k našim nebo k jeho rodičům, já budu u našich a on někde s mědvědy 😀 a za rok budeme spolu a s miminkem.

katy007
21. pro 2009

Holky,
stane se mi něco když si dám smažený hermelín? mám na něj šílenou chuť. Vím, že hermelíny, niva, anglická, apod. by se neměla jíst, ani po tepelné úpravě?

t.kosticka
21. pro 2009

Eri, děkuju. A co Ty, jak se cítíš?!

My si letos koupili stromeček dřevěnej 😀 asi 1cm vysokej...jen na stůl...jak jsem u našich provizorně v jedné místnosti, než doděláme barák, tak se nám tam nevejdou ani větvičky 😉

eriska
21. pro 2009

katy, mne bohuzel zbylo jen malo korunek na darecky, tak snad po novem roce bude lip a dostanou darky vsichni opozdene🙂 ja majolky nebastim, kvuli alergii na vajicka a babi si ji nedava kvuli cukrovce, takze to resime tema dvema salatkama, podle toho, na ktery mame chut😉

hele, ja si myslim, ze se ti vubec nic nestane..ja vcera snidala chleba s hermelinem, a to ne poprve, a nic mi neni..ani mrnousovi, takze bych si ho smazenyho klidne dala🙂 ono by asi bylo neco jinyho, cpat se tim kazdy den, takhle jednou za cas, je podle me dovoleno nejaky ten syrek si dat🙂

zuzi82
autor
21. pro 2009

Eri, tak salát děláte podobný jako my. Taky nedávám zeleninku, jen brambory, okurky, cibulku, měkký salámek, vajíčko a tvrdý sýr. Já teda míchám s majonézou. Doma jsme dávali ještě jablko, ale manžovi v tom nechutná, tak ho vynechávám i tak je super. Já nesnáším luštěniny, takže s hráškem to vůbec nejím a ani mrkev by mi v salátu nejela. Ten náš je takový hodně jemný. a kuličky vyzkoušej, i když já mám strach, že jsou trochu návykové. Vezmeš jednu a za chvilku jdeš pro další. Je to jediné cukroví, které mi manža chodí do krabice krást už teď. Já je teda dělám rovnou ze dvou dávek a i tak se bojím, že na Štěpána už nebudou.

Bater: a co bude přítel na horách přes svátky dělat? On je netráví s rodinou? (jestli se tedy můžu zeptat)

zuzi82
autor
21. pro 2009

katy: pokud je to jen občas, tak bych to neřešila. Já si včera dala Hemenex s anglickou a na to ještě nechala rozpustit trochu hermelínku. Nepřeháním to, ale taky se tomu úplně nevyhýbám. 😉

eriska
21. pro 2009

teri, tak nejak prezivame..jako je super byt tehu, ale nejak se tesim, az nebudu..kdyz mi prestane byt spatne (a to jsem nezvracela, ale i tak), tak me porad boli hlava, pak zase bricho, zada, hlava..kolotoc..ale porad se to da nejak ustat a mrnous je v poradku..tak se to zvladne..ale na duben uz se tesim..🙂

zuzi, jj, ja mam pocit, ze vsechno nepeceny je navykovy..😉babicka loni vyzkousela nejaky mesicky a ty jsme sezrali behem stedryho dne..a uz mi volala, ze nasla receptik, tak co mam koupit a ve stredu jdeme na ne..a myslim, ze ty kulicky od tebe udelam taky az ve stredu..radsi🙂

t.kosticka
21. pro 2009

katy...po tepelné úpravě můžeš všechny tyhle sýry...jde tam hlavně prý o listeriozu a ta se zničí tepel.úpravou...

eriska
21. pro 2009

jo, zuzi, ten balicek piskotu, staci ten mensi?

t.kosticka
21. pro 2009

eri...co jiného zbývá, viď?! Donosit ty naše prďoly musíme 😀 Tak hlavně, aby bylo všechno v pořádku.

zuzi82
autor
21. pro 2009

Taky se na duben těším. Špatně mi není, ale je pravda, že jsem dost citlivá na změny počasí, takže včera mě zase dost bolela hlava. Večer už to byla síla, tak jsem se radši snažila u televize usnout.

zuzi82
autor
21. pro 2009

Eri: jo stačí ten menší.

eriska
21. pro 2009

jj, je to sice krasny, byt tehu, ale me vsechno to kolem tak stve, at uz je to vytok, zadychavani, unava, ta moje blba bolest hlavy (ale musim zaklepat, uz dva dny se neozvala🙂) tak se uz moooc tesim, az bude mimco pekne v zaruci u maminky..ikdyz jako vim,ze to bude pekny mazec, ale to je takova pekna starost🙂

t.kosticka
21. pro 2009

prostě jsme holky statečný, že!!!! 😵

já se pro dnešek loučím. Odpoledne mám dovču, jdu ještě dokoupit poslední resty na vánoce a uděláme si hezké odpoledne...pak už makám až do Štedrého dne a mezi svátky budu taky v práci ☹

Tak se mějte hezky

janinka22
21. pro 2009

Ahoj holky,tak se hlásím,vy toho teda vždycky napíšete...mám toho v práci teď dost,tak nějak nestíhám dočítat a tak...
Nebudu vás napínat - bohužel do tabulky nepřibude holčička, páč čekáme chlapečka! Pindíka nám ukázal naprosto jednoznačně 😀 takže začlo "hádání" o jméno 😎 ale vypadá to,že jsem manžu "zlomila" a nebude trvat na tom,aby se malej jmenoval po něm..už jsme vybírali co by se líbilo nám oboum...vypadá to,že zatím by připadal nejvíc v úvahu Adam, nebo pak Daniel...tak uvidíme ještě je čas.
Jinak je vše v pořádku,paní dr. nás pořádně prohlídla,natočila nám to i na DVD,má to asi 8 min. ..ale když máme to divko,tak jsem si ani nenechala udělat fotku. Jinak máme 20 cm a termín je stále stejný 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru