Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
21. pro 2009

veri: taky jsem mívala blbou ms, ale né až tolik...hodně žen k ní přirovnává právě ty počáteční kontrakce, tak jsem zvědavá, jaké to bude až si to samy zažijeme 😉

zuzi: no, kdo se vyžívá v bolesti? nikoho takovýho neznám ;-D ale je fakt, že každá to snášíme to jinak...uvidíme, jak to bude...některá epi chce a nakonec jí ho třeba nestihnou dát a některá ho nechce a pak se jí porod vleče a ona ho dostane, aby vůbec měla sílu na závěrečné tlačení...

ale že nám to holky utíká, že? už jsme za polovinou 😉)

a souhlas se zuzi: man - tvoje těhu bříšku bych brala taky všema deseti i jako netěhule...😀

mandragora10
21. pro 2009

No ja bych vam ho holky klidne nekdy pujcila 🙂 Ale pripravte se na to, ze nas Tomasek je divoch a budete o nem vedet cely den....kdepak miminko, co se parkrat za den prevali, ten nas chlapecek proste bude fotbalista nebo peknej dablicek 🙂

Jinak epidural se v Krci plati...pry to stoji 5 000 Kc - coz je hodne, takze pokud to jen trochu pujde, tak radeji bez. Ale je to jedina pro me evidentni nevyhoda te porodnice, tak treba budu mit stesti a potreba nebude.

Craw, jojo, utika to....v patek uz zacinam 25. tyden 🙂 Ale uz bych nejradeji byla aspon na 30.tt, strasne uz se na to nase miminatko tesim, hlavne me zajima, jak bude vypadat 🙂

Tak ja koncim v praci, preju pekny vecer.

crawler
21. pro 2009

man: no určitě to bude to nejkrásnější miminečko na světě - stejně jako u nás všech ostatních 😀 Taky se na malinkého prcka moc těšíme, že už ani strach z bolesti nemám - to těšení to naprosto přetlumuje ;-D Co se týče toho epi, tak prostě musíme myslet pozitivně...nevíme, jakou bolest si máme představit, nevíme, co můžeme očekávat...nevíme, jak to v danou chvíli budeme snášet - třeba se v nás probudí tak statečná bojovnice, kterou bysme v sobě nehledaly🙂 ono záleží na hodně věcech, které bohužel neovlivníme, ale bez epi se to dá dozajista bez problému zvládnout - moje sestry epi taky nechtěly a následky to žádné nezanechalo 😉 Existuje, vana, sprcha, balon, hudba, aromaterapie, masáže a hlavně přítomnost partnera a veselá mysl - těšení se na mimi - myslím si totiž, že nejvíc rodičce uškodí, když se v té bolesti sama začne utápět a sama sobě říká, že už to nezvládne a tak...Pozitivně jde všechno líp, tak uvidíme, jak dopadneme - však si to tady pak budeme vyprávět ;-D

a holky, máte některá nějaké předpoklady k císaři? koukala jsem se, že na hodně diskuzích to bylo pomalu fifty fifty přirozeně a sekcí...bavily jste se o tom některá na gyndě?

eriska
21. pro 2009

tak jsem uspesne dokoupila darky, pak jsme s pritelem zajeli do kubika na nakup za listky a dneska zabalim nejake ty dobrotky pro jeho rodice a moji babi s dedou, aby mel co privest a jinak baleni necham na stedry den🙂

tak holky, co se tyce epi, tak ja jsem taky pro, vsema deset..ptala jsem se na to tety, co ma tri deti a mela moznost rodit s epi i bez a rikala, ze jedine s epi...ze to bylo mnohem lepsi, snesitelnejsi a ze si to i vice uzila..takze pokud to jen trochu pujde tak ja jdu do toho..

craw, ja jsem dneska zkousela pritele, ze bych treba jako i ten porod do vody chtela zkusit, kdyby bylo vse v poradku a on, at neblbnu,ze jako nee..ale v tomhle teda nema hlavni slovo..je pravda, ze me to laka, ale stejne to bude chrudim a normalka..mne zatim dr.nic o cisari nerikal..zitra jdu na kontrolu, tak se tesim, ze uslysim srdicko

crawler
21. pro 2009

eri: držím pěstičky na kontrolu...já jdu až 6.ledna, takže si na srdíčko počkáme...ty půjdeš taky na ten test na cukrovku? mě ještě nic nyblo řečeno, tak nevím...No, mě manža v tom porodu do vody podpořil - já o tom vždy snila, páč jsem o tom přečetla hodně skvělého - vlastně jsem ještě neslyšela žádnou negativní zkušenost... a samozřejmě to chci právě v kombinaci s tím, že nechci epi - ve vodě se to totiž většinou snáší tak, že epi není potřeba + taky ta věc s nástřihem - ten se taky neprovádí ve vaně, páč jak je ta rodička naložená dlouho ve vodě, tak je ta hráz povolená dost...ale uvidíme...sám primář litomyšle mi napsal, že si to rodičky moc chválí, ale jak sám napsal, nesmí být žádné komplikace, ale říkal, že v té vaně si můžu ležet celou dobu a až před samotným porodem mě vytáhnou na souš (v případě komplikací)...a ptala jsi se už v mama klubu na ty předp.kurzy? jak to s nima vypadá?😉

andrea110409
21. pro 2009

Ahoj holky co se týká epidurálu tak nějak o tom pořád moc nepřemýšlím a doufám, že to třeba půjde bez. Jinak, ale myslím že to bude na momentálním rozhodnutí jak to bude probíhat.
Co se týká císře, tak my zatim nemáme žádné náznaky nemáme. Moje mamina i babca měli císaře u prvních dětí tak uvidím jestli v té linii budu pokračovat nebo ne.

verisek
21. pro 2009

co se tyka cisare, tak netusim.. kdyz bude nutnej, tak se stresovat nebudu, lepsi nez abych se trapila nebo se mohlo miminku neco stat.. kamaradka mela rodit cisarem, mela to i napsane, jenze nejaky doktor, s prominutim kreten ji rekl, ze ne, ze to zvladne, chlapecek se pridusil a je po detske obrne.. byla z toho tenkrat strasna ostuda a doktora i propustili, ale co z toho, malej porad spatne chodi ☹

zuzi82
autor
21. pro 2009

Craw: ten porod do vody ti teda dost závidím. Taky bych chtěla, ale tady se nikde nedělá, takže smůla.

katy007
22. pro 2009

Ahoj holky,
já se včera k balení dárků nedokopala, nebylo mi dobře tak jsem se okoupala a četla si až jsem z toho usnula a spala až do rána. Dneska jdu do té lékarny, měla bych tam už vše mít objednáno tak jsme zvědavá a zítra zaletím na pojišťovnu. Možná ještě dneska po cestě vyskočím a hopnu do pojišťovny, pokud v městě bude otevřeno.
Dnes musím zabalit dárky a zítra doufám vypadnu z práce dříve, abych stihla vše doma udělat = salát, polévku, 2 vánočky.

Holky nevíte bude v Chiccu nebo Sam baby po vánocích výprodej? Mám vyhlídnuté super lehátko pro piškotka, ale stojí přes 2 litry za polovic by bylo hnedka hezčí a máme objednaný ten nádherný lustr s klauny

Já pokud budu rodit spontálně tak do epiduralu 100% jdu proč se zbytečně trápit? U nás na FN stojí 1500 Kč, ale vesmes to po nikom nechtějí. JInak raději bych asi rodila císařem, ani ne tak strach z porodu a bolesti jako spíše strach o mimčo, aby se někde nešprajclo, netahali ho nějak a neublížili mu. To se stalo kamarádce, nijak velké mimčo neměla, někde se šprajclo, ani tam tani zpět, tak ho za paže tahali a u jedné ručičky trošku poškodili šlachy a malý teď s tou ručkou nehýbe a musí na rehabilitace a jak to dopadne nikdo neví, ale na 100% nebude úplně funkční! A jelikož jsme byla obřík a manža ještě větší tak bych raději císaře. Myslím si, že je jedno zda mě bolí spodek, nebo jizva na podbříšku. A tové ty řeči, že se nerozkojíš, špatně se zavinuje děloha je kravina!

t.kosticka
22. pro 2009

Dobré ráno holky,

o epidurálu jsem ještě nepřemýšlela, nějak extra hrůzu z porodu nemám...zatím 🙂 Uvidíme...

Katy.
.. a jak to vlastně s tím epidurálem je? Musíš to hlásit nějak předem, že ho budeš chtít, nebo to prostě rozhodneš během porodu?

Craw,
jasně, že chci do tabulky! 😀 Třeba Vás tam zachráním s tou růžovou 😉 ... u nás se rodí samý holky 😀
Do IP Ti písnu to info..

janinka22
22. pro 2009

dobré ránko 🙂
Tak včera mi konečně dorazily dvě těhu trika a ještě novej svetřík,tak zase mám něco dalšího na sebe 🙂 teď už budu nakupovat jen na toho našeho kloučka 😵 Včera jsem pobalila dárky,už mám všechno dokonce už i pro manžu-to jsem dokoupila včera a ještě dnes ráno dvě drobnosti.. takže mám vystaráno, už jen potřebuju dnes nakoupit jídlo-ovoce,zeleninu a ták, aby bylo všechno na bramborovej salát,rybí polívečku a ovoce na stůl.. Jéé já už se na ty vánoce tak těším, holky! Akorát že mi to furt nepřijde,když chodím do práce,ještě jdu i zítra 😒
Já bych byla taky pro porod ve vodě, myslím že by to mohlo být fajn. Bolest taky nesnáším zrovna nejlíp, takže neříkám NE ani epiduralu,ale tohle hodlám řešit až aktuálně při porodu,až budu vědět,jak to snáším...

t.kosticka
22. pro 2009

holky, chci se zeptat...je normální, když mě bříško tlačí hodně dolů?!Chci říct že mám pocit, že mám dělohu s mimčem hrozně nízko a tlačí mi na stydkou kost...nic mě nebolí, jen dost tlačí...
je to normální?! 😅

katy007
22. pro 2009

Kostičko: rozhodneš se až v porodnici až to na tebe příjde, ale raději hned hlásit, někdy jak prošvihneš tu správnou dobu už ti ho dát nemohou.

Jani: já jdu taky zítra do práce, no snad uteču dříve 🙂 a taky už jen nákup jídla 😉

janinka22
22. pro 2009

katy, tak snad nám to v práci uteče rychle.. já taky chci zítra odejít dřív, nebudu tu trčet jako každý den..

tery, tak s tím tlačením bříška fakt nevím, asi to bude tím, jak se zvětšuje děloha, ne? Já myslím, že to nic není, ale opravdu nevím..

t.kosticka
22. pro 2009

To já teda v práci zítra budu trčet do pěti ☹ ☹

Já mám pocvit, jako by mi snad mělo zespod vylézt, jak to tlačí 😒

katy007
22. pro 2009

Teri: až do 17 hod.? tak to tě lituji, já to zítra vidím tak max do 13 hod. místo 15,30, ale pšt 😅
Myslím, že se ti natahuje děloha a úpony a pak to tlačí úplně všude, mě malé okopává někdy stydkou kost a taky to není 2x příjemné.

t.kosticka
22. pro 2009

😀 to se máš...to víš, ale že to teda s prací přehánět nebudu...

taky si říkám, že kdyby to byl nějaký problém, tak by to bolelo a nebo bych špinila...když to "nepříjemně tlačí" na spodek, tak to by snad být nic nemělo. Tělo by se asi samo ozvalo, kdyby bylo něco špatně...

janinka22
22. pro 2009

přesně tak, Tery, myslím, že kdyby se něco dělo,tak se to projeví jinak,takže to nic nebude.
já zítra nevím do kdy tu budu,nepůjdu tak brzy jak ty, katy, protože normální prac. dobu mám do půl paté... ale tak kolem třetí hodiny doufám,že vypadnu 🙂

katy007
22. pro 2009

Kostičko: nebo si kup magnésii a pojíjej, to ti trošku uvolní bříško a křeče.

Holky, kde to děláte, že tak dlouho musíte být v práci?

mandragora10
22. pro 2009

ahoj holky,

tak ja dnes hlasim posledni pracovnid en pred Vanocema, zitra uz mam dovolenou, tak snad to utece.
Ale v praci byvam temer kazdy den do 5. Hold v Praze je to normalni, nekde pracuji i do 6. Proste se pozdeji zacina....8:00, nekde i v 9:00, povinna pauza na obed a je vecer. No ale clovek si zvykne, ted v zime to ani tak nevadi, ale to leto je otravne. Nastesti pristi leto uz me to trapit nebude 🙂

zuzi82
autor
22. pro 2009

Ahojky, my jedeme s manžou na dárky a velké nákupy dneska. Alespoň už máme vymyšlené, co komu koupíme, tak to snad půjde dobře. Taky se už na ty vánoce těším. Letos strávíme svátky spolu, loni byl manžel celé svátky na stavbě, ale letos bude pracovat jen v pracovní dny, kdy má dovču a v ty sváteční budeme spolu. Obejdeme rodinu a budeme chodit na procházky. Štěstím se asi zblázním.
A včera mi taky přišlo nějaké oblečko. Měla jsem objednané dva těhu svetříky a jednu tuniku a taky přišly kalhoty, co mi sehnala mamka od kolegyň, které mají malé děti. Takže mám teď dost oblečení na nošení a vypadá to moc pěkně.

crawler
22. pro 2009

dobré ránko🙂

zde i s květnovkama🙂 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

katy007
22. pro 2009

Man: kdykolik volám nějaké SUB do Prahy tak po 15 hod. mi to nikdy nikdo nebere a v pá se dovolat nadlidký úkol!

Zuzi: máš v albíčku? Tak my s P. jsme doma až do nového roku, 24.12. jdeme do ZOO na krmení zvířátek a čekánín na Ježíška, 25.12. jsme u P. rodiny, 26. u našich, 27.12. máme kino a 29.12. divadlo a zbytek ještě nějak vymyslíme.

crawler
22. pro 2009

ahojky holky🙂

tak se obávám, že snížek do vánoc nevydrží :-/// jsou tu +2°C, takže to brzy roztaje - škoda, nesnáším ty břečky 😝

Včera jsem udělala rafaelo a dnes z druhé půlky salka udělám něco podobného, ale z kávových oplatků, to bude taky mňamka🙂

janinko: z kolika kapřích hlav děláš polévku? já aby jsem ji neměla slabou, páč nevím, zda seženu jikry a mlíčí...jinak budu dělat ze dvou hlav...Jo a jinak ty jsi přímo z Ivančic? já tam mám příbuzné - bydlí Pod Jakubem 🙂

t.kosticka
22. pro 2009

Já taky právě pracuju v Praze...v kanclu. Takže to mám jako Man...

Katy, magnesii jsem pilka a je pravda, že jsem ji přestala pít asi před 2 týdny a tohle mám tak týden...zkusím to..díky...

t.kosticka
22. pro 2009

pila 😀 🙄

katy007
22. pro 2009

Tady taky taje sníh, máme +3C

Craw: včera jsme si všimla ve Sparu, že přímo prodávají pytlík na rybí polévku a obsahuje i mlíčí a jikry a nějakou tu hlavu.

janinka22
22. pro 2009

katy,já dělám obchodní asistentku a prac. dobu mám zhruba 8-16:30 .. to víš,obchodníci nechodí do práce brzo,spíš později a tím pádem jsem tu potřebnější v pozdějších hodinách než brzy ráno..

zuzi,ty nákupy ti moc nezávidím,včera jsem byla asi jen hodiny ve Vaňkovce v Brně a bylo to šílený...ještě že už jsem sháněla jen dárky pro manžu,páč to tam bylo na zcvoknutí,všude tolik lidí!!! Jsem ráda,že mám nakoupeno,už jen to jídlo,jak jsem psala.. Taky už sis vybavila šatník jo 🙂 já bych chtěla ještě jedny kalhoty nějaký...ať nenosím pořád jen ty jedny džíny.. no uvidíme,třeba na něco narazím,ale stejně asi až tak po svátcích..

craw,taky to tak vidím,že sníh nevydrží,dneska se opravdu hodně oteplilo... ☹ kéž by šly teploty na štědrý den zase dolů a začlo sněžit.. 🙂 Já dělám rybí polévku jen z jedné hlavy,páč máme jednoho kapříka,jsme jen dva,takže víc by pro nás bylo moc..takže ani té polívky tolik dělat nemusím.. jsem zvědavá jestli budem mít letos jikrnáče nebo mlíčňáka 😀
Ano jsem přímo z Ivančic. Bydlím tam 7 let. No vidíš jak je svět malej 😎

crawler
22. pro 2009

katy: tak do Sparu bych musela do pardubic, ale já chci stejně to nejčerstvější, tak jsem si říkala, že jak prodávají kapry přímo z kádí, tak hromada lidí si je tam nechá rovnou vykuchat a tak by tam tenhle "odpad" mohli mít...my takhle loni koupili krásné hlavy snad z 5kilovýho macana...Jinak ještě jsme se fakt pobavili, páč někdo si koupí kapra - zváží mu ho, on zaplatí a řekne, že ho chce vykuchat - čili odříznou hlavu a vyvrhnou ho a pak chce někdo jenom hlavy a tak mu je prodají čili mají ty hlavy zaplacené 2x...no, nedivím se, každý chce vydělávat, tak proč by zájemcům o hlavy je měli dávat zadarmo, že?😀

crawler
22. pro 2009

janinka: no právě my kapra nejíme, ale polívku z něj milujeme, takže my zase kupujeme jen hlavy, ale dvě budou stačit... no já ji udělám, aby sme ji měli ještě 25tého 🙂...jojo, svět je malý a o náhody tu není nouze ;-D...já ivančice moc neznám - jen tu část Pod Jakubem a pak teda sestřenička Lada Jašková bydlí s rodiči přímo u hlavní silnice, tak tam jsem taky u nich byla...

kostičko: mě hned napadlo, jak popisuješ ten tlak a táhnutí dolů - já měla takové pocity u tvrdnutí dělohy - měla jsem pocit jako když chce prcek ven...nebolelo to, ale bylo to nepříjemné...rozhodně si kup magnézku a když to nepřejde tak to rozhodně řekni na gyndě - s tím se nesmí zahrávat...může to být teda něco úplně jiného, ale ty tvé pocity se shodujou s tím, co jsem cítila já...mě už to aspoň měsíc neudělalo, takže doplňuj hořčík všema možnýma cestama (banány, luštěniny,špenát,...) snad to pomůže 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru