Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

zuzi82
autor
6. led 2010

Tak to je fajn, že jsi to tak dobře zvládla. Výsledky budou určitě dobré. 😎
Jo, jo kuchyň je spojená s jídelním koutem a obývákem. Další pokoj v přízemí je zatím provizorní, ale až si zařídíme ložnici v patře a dětský pokoj, tak určitě zase hodím fotky.

katy007
6. led 2010

Zuzi: tak to už se moc těším 🙂 jak velký máte domek? 4+1 nebo 5+1?

crawler
6. led 2010

ahoj holky.-)

tak mám taky za sebou poradnu - vše ok, ale předepsala mi na ty mé křeče nohou - vápník a šumivý hořčík, takže se zase budu dopovat, ale říkala, že kombinace těchto dvou doplňků by měla křeče úplně zrušit 😉

jinak ty vaše pupíky jsou fakt krásný, ale taky nechápu, jak se vám tam ty miminka vlezou, když kolem 25.tt už mají ke 30 cm - z tohohle pohledu si říkám, že to moje břicho je takový optimální ;-D jinak dneska mi naměřila výšku dělohy už pod žebrama - nevím, jak to má být podle tabulek, ale myslela jsem, že pod žebrama ji budu mít až tak v 8. měsíci 😅

taky se vám už často zdají sny o mateřství? já téměř každou noc už mám ve snu mimi nebo bříško a tak ;-D

už jste byli na obědě? jdu dneska do menzy, tak jsem zvědavá, jakej blaf nám uvařili 🙂

zuzi82
autor
6. led 2010

Katy: máme to 5+1. Máme dva dětské pokoje, ložnici, obývák a pokoj pro hosty, aby za mnou mohli jezdit naši a klidně tu mohli strávit i delší dobu. 😉

crawler
6. led 2010

zuzi: jedním slovem nááádhera - já miluju vaření, ale mít takovou kuchyň, tak bych tam asi trávila rovnou všechen volný čas - je dokonalá ;-D

eriska
6. led 2010

ahoj tehulky, tak nejdrive vam popreju dobrou chut🙂

ja uz jsem od pul treti vzhuru, vezmi jsme s pritelem jeho brachu s pritelkyni do prahy na letise, odletaji do dom.republiky, tak jsem meli budicka brzo☹ ale vyhodu to melo, prespali jsme s milackem v nove loznici, pod jednou perinou, zima byla hrozna, ale zase to bylo super se tulit..jen nam ten nas tatka porad strkal zadek do klina, takze jsme za chvili byli nalepeny z jedny strany na zdi a z druhy jsme meli prilepenyho tatku a neslo ho vzbudit😀 ale uz se mooooc tesim..v pondeli nam jdou delat podlahu do obyvaku, pak vymalujeme, a stehujeme se😉 jeste nam teda chybi kuchyn, ale tu snad strejda brzo zmakne a navic, ja uz s mamkou a segrou dyl nevydrzim..uz chci zpatky domu..

holky, vy mate krasna tehu briska..ja vam je tak zavidim🙂ale souhlasim s craw, kde ty miminka mate? jsem cetla, ze na konci 7.měsíce váží přes kilco, a to teda nevim, kde vy ho mate schovany..😉tak bych rekla, ze verisek ho zatim nejmensi a my s craw nejvetsi🙂 do dela ten pardubickej kraj😀

zuzi, nadherna kuchyn, tak velika..jeee..tu bych taky chtela..tech mych par skrinecek co budu mit, ale zase si rikam, ze se clovek musi prizpusobit tomu, v cem bydli..a to ja budu radsi mit samostatny pokoj pro prcka a kuchyn s obyvakem dohromady..ted si vedle nas zacal pritele spoluzak predelavat byt, to ta zavistiva sousedka z druhy strany nerozchodi🙂 a holky, nevim, jak u vas funguje treba vytirani spolecne chodby, u nas je zavedeny notysek a stira se po tydnu..loni, v 50 tydnu jsem davala notysek do schranky ty cuze zavistivy a opet od te doby neni vytreno..ja si teda pred nama vzdycky vytru, ale nevim, co by ji to udelalo..

craw, ja zadne sny o tehu ci mimcu nemam..obcas ze zacatku jsem mela, ale fakt malinko..jak to vidis pristi tyden s tim kurzem? nechces se tam jit se mnou mrknout? a predtim bychom mohly zajit nekam na cajik a pokecat..klidne te pak domu hodim..ja bych chtela zjistit, jaky budou prednasky a sla bych jen na nektere..
jinak musim zaklepat, ja v noci zatim zadne problemy nemam, jo, obcas, kdyz se otacim na bok, tak me pichne v brisku, dostanu krec do nohy, ale to tak jako v polospanku zaregistruju a chrupkam dal.. na zachod taky nechodim, dokonce vydrzim v posteli lezet dyl, nez driv..

janinka22
6. led 2010

Tak to vidím tak,že na ty testy na cukrovku půjdu-radši-podle vašich názorů..jistota je jistota..
Katy,tak to se máš,že už je to za tebou 🙂
Zuzi,domeček fatk závidím,taky by se mi to líbilo.. 😉

evuss
6. led 2010

Tý jo Eri, ty vydržíš nejít na záchod, to seš dobrá. To mě dneska ráno zabral koupelnu ségry přítel a myslela jsem, že se počůrám, no ale su holka šikovná a zvládla jsem to 🙂 Jinak při spaní taky moc problémy nemám, jen najít tu dobrou polohu než usnu a ráno se opatrně narovnat. Třeba dneska jsem se vzbudila schoulená a musela jsem natáhnout opatrně jednu nohu, pak druhou atd. Páč když jsem udělala prudší pohyby tak mě okamžitě píchlo v břiše. A taky prckovi se to nelíbilo, asi jsem ho vzbudila a dost protestoval 😀

katy007
6. led 2010

Tak já taky moc problémy se spaním nemám, sice nespím jako dříve ale celkem seto dá, akorát 1-2x vstávám na WC, ale na večer dost piji - já pořád hodně piji 😅

eriska
6. led 2010

jani, ja na cukrovku nemusim, dr. mi rikal, ze se to dela od tech 25, ale babicka cukrovku ma a ma glukomer, tak uz jsem se parkrat pichla do prstu a vyslo mi to dobre, ale urco je to lepsi tam jit..pro pocit🙂

evi, vydrzim, ale jak dlouho😀 ja zase mela co delat tu dnesni cestu do prahy, rano jsem si dala pekne dzusicek, mrnous nalehl na mocak a uz jsme hledali benzinku😀 jinak to pichani v brise taky mam..uz se fakt tesim na kontrolu, a pak 28 jsme objednani na utz a na to se tesim jeste vic, uz proto, ze to je naposledy, co mrnouska uvidim v brisku, pak uz to bude "nazivo"😉

zuzi82
autor
6. led 2010

Já v noci taky na záchod nechodím, ale holt se budím při každém otočení a na to nejsem zvyklá.
Eri: myslíš, že až budeš chodit na kontroly do porodnice, tak už utz neudělají?
Holky mám pocit, že to strašně letí. Už jen plus mínus tři měsíce a máme to tady 😅 Mě se zdá, že to není tak dlouho, kdy jsem byla v 7 tt a říkala to našim a taky začala chodit sem na koníka 🙂

eriska
6. led 2010

zuzi, to nevim, ale asi se zeptam dr., protoze bych aspon treba v tom 35tt jit jeste chtela, preci jen, mam hned lepsi pocit, kdyz vim, ze dle utz je vse v poradku..ale co jsem tak vypochopila, tak u nas chodis na monitoring a to tak premyslim, ze asi ani nevim, co je..jsem si to predstavovala jako na fotkach, jak ti daji ty klapky na brisko a hlidaji srdicko, ale jestli je u toho i mimo videt, tak to netusim..ale mas pravdu, leti to uplne silene..ja mam pocit, ze ani poradne nemam nic nakoupeno, doma neni nic hotovi a mrnouska budeme mit za tri mesice tady..a ty si myslim, ze hodne rychle utecou☹ na jednu stranu mam radost, uz bych ho chtela pusinkovat a nuchnat se s nim, na druhou si rikam, ze dokud je v brisku, ma se stejne lip..😀

verisek
6. led 2010

taky mam pocit, ze to strasne rychle utika, zatim mi to nejak nedochazi, ze tady za chvilku budeme mit prcka 😅
jinak mne uz se taky zdalo o miminku, ze se nam narodil pihovatej zrzek a ja si rikala, proboha jak se to mohlo stat, ze je takovej osklivouckej 😅

zuzi82
autor
6. led 2010

Veri: 😀 😀 😀
Eri: Jo rozhodně poslouchají srdíčko, ale taky asi sledují, jak se to mímo natáčí, tak možná nějaký ten utz dělají, ale taky to nevím.
Já už se strašně těším, až toho drobka budu držet v náručí. Pořád si říkám už aby to bylo, a pak zase: Ještě tam ty tři měsíce zůstaň. No už aby byl zkrátka duben. 😅

katy007
6. led 2010

Holky je ještě velký UTZ kolem 30 tt nebo ne?

mandragora10
6. led 2010

Katy, tak ja jsem na tom uplne stejne, taky cely den hodne piju, nejvic vecer, to treba behem jendoho filmu vypiju 4 sklenice 0.3l vody. Ale nemuzu si pomoct, proste mam sucho v krku. No a diky tomu pak proste chodim i v noci na WC. To by zas az tak nevadilo, ale blby je, ze pak treba hodinu nemuzu usnout.
Sny se mi ted zdaji taky, o nenarozenem miminku teda jeste ne, ale jsem ve vsech snech uz tehotna 🙂 Ale jsou to psis takove blbosti.
Jinak velky utz se dela kolem toho 30tt (29.-32.tt), pak uz asi ne, ale aspon tady v Praze se od 35.tt chodi do porodnice po tydnu a tam nataci monitor a kdyz se jim neco nezda, zkousi jeste utz.

eriska
6. led 2010

asi to bude, jak rika man, zkouknou srdicko a kdyz se neco nezda, tak udelaji zrovna utz, ale fakt netusim, jeste jsem to nijak nezjistovala

zuzi, ja uz se na to taky strasne tesim, az bude mrnousek mezi nami, budeme chodit na prochazky, mazlit se s mrnouskem v postylce🙂 ale oni to jsou i probreceny noci, nez se naucime kojit, no jeste nas toho hodne ceka, proto malymu porad domlouvam, at v brisku zustane co nejdele, ze tam ma ode me klid😀

man, katy, to piti vam zavidim..ja se posledni dobou vubec nemuzu dokopat pit..jako,dzusy a sladke caje bych pila porad, ale to nechci, takze magnesku, neperlivou vodu a nejaky ten nesladky cajik, ale jestli vypiju tak litr, litr a pul, tak to je hodne..teda, nepocitam do toho ranni kakao a vecerni mliko..plnotucne😀 polo mi ted nejede..a vubec nemam chut na teply jidlo..polivky, to jo, tech bych se ujedla, ale druhy jidlo, nebo tepla vecere, to mi nejede..vcera jsme byli na pizze, byla vyborna, ale dva kousky a dost..a to jsem vzdycky ty ctyri v pohode zvladla..tak nevim, co si to ted ten nas mrnousek vymysli☹

katy007
6. led 2010

Eri: tak já tankuji jak velbloud přes Saharu pořád - těhu netěhu. Jen ráno musím čaj černý osladit a dříve jsme nemusela. To já dříve pizzu moc nemusela max. raz za uherskýý rok a teď mi dost jede, kolikrát si koupím sebou a pak to na 3x ohřívám 😉

eriska
6. led 2010

katy 😀 😀 ten velbloud je dobrej..ja dopila prvni sklenicku vody, fakt hruza se mnou..a vecer bych to dzusikama dohanela..ta pizza me stve, byla vyborna, skvely tenky testicky, suchy salamek, hermelin a paprika..mnamka..ja bych jako chleba, rohliky s necim, to bych jedla, ale jak rikam, teply jidlo nee..vzdycky se teda jednou denne donutim, ale nijak velkou radost z toho nemam..za chvilku si pujdu udelat testoviny k obidku..nejak dneska nestiham☹

crawler
6. led 2010

hezký večer holky🙂

co se týče pitného režimu, tak dřív jsem pila i 3l za den, ale teď jak pořád lítám na wc (i 3x za noc) tak piju míň - neslazené čaje, džusy ředěné vodou 1:1 a magnézii...erisko - myslím, že je menší zlo si dopřávat džusy (však si je můžeš ředit) než pít málo - to bys pak mohla mít potíže se zácpou atd...Já tedy ujíždím na 100% džusech od Hello - jsou sice docela drahé, ale jak si je ředím, tak mi ten 1l vydrží na několik dní, tak to zkus - kup si ty bez konzervantů a nepřislazované - osobně propaguju ty Hello🙂

janinka: na tu cukrovku určo jdi, páč když se tady na MK podíváš na diskuzi o těhu cukrovce, tak uvidíš, že tam nejsou těhule, které by měly BMI 25 a víc - většina z nich dokonce v těhu přibrala méně než je doporučeno, ale nějakým způsobem je to postihlo - já se jich totiž vyptávala skrze sebe - že nejsem žádná kost a přibrala jsem rychle už tolik kilo, ale ony mi říkaly, že na tom vůbec nesejde a je to tak...Takže za to nic nedáš - vyzunkneš kelímek sladké vody a vemou krev - jít na tripple testy je rozhodně psychicky náročnější😉

eri: No, já mám ve středu odpoledne zkoušku, ale kdyby to šlo jít jindy a zaplatit si tu jednotlivou přednášku, tak bych byla pro...Nemůžu vysolit 1200kč - prostě na to nemám, ale kdyby to šlo, tak bych se podívala do programu, mohly bysme si vybrat nějakou přednášku, co by nás zajímala a jít společně s tím, že bych zaplatila jednotlivý vstup - myslíš, že to jde? Jinak já po tom zkouškovém budu mít ten kurz v Litomyšli, ale ten je jen za 500kč a to mi proplatí pojišťovna...

verisek: to Tvé bříško je neuvěřitelné - řekni mi, kde to skoro 30centimetrové mimi schováváš???;-DDD Tohle fakt nepochopím - jsem zvědavá jaké budeš mít před porodem🙂

mandragora10
7. led 2010

Dobre rano vsem,

tak se mi podarilo jeste pred odchodem do prace pridat do albicka fotky briska pro srovnani 🙂
Hezky den.

katy007
7. led 2010

Ahoj holky,
tak včera jsme byla na prvním předporodním kurzu a bylo to super, por. asistenka byla úžasná tolik věcí řekla a ještě jsme celou lekci nestihli probrat. Byl tam se mnou i P. Bere to hodně do detailu a podrobně. Rovněž radí jak si bylinkami a aromaterapii pomoci od bolestí všeho druhu na co dát pozor a co hned na "uvítanou" připravit pro miminko. Fakt hodně dobrá jsem ráda, že jsem nešlápla vedle!

jinak pro neklidné děti, co špatně spí, tráví, apod. doporučuje nějaké Bachnerovy kapky dát 2-4 kapičky na dudlík, do čaje a dítko je krásně klidné je to bylinné homeopatikum a moc pomáhá a pokud matka kojí a má nějaké obavy, stres, apod. tak užívat taky aby byla v psychické pohodě. Taky tam jsou napsány směsi na křeče, tvrdnutí bříška, apod.

Taky hodně doporučovala pít kopřivový čaj na očistu, proti otokům a 3x denně by měly pít ženy s těhu cukrovkou nebo kvasinky! TAk si jdu koupit a budu si dávat šálek denně.
Co se týče tvrdnutí bříška tak po cca 19,. tt je normální a bežné tvrdnutí až 20x za den tak holky žádnou paniku, že něco není v pořádku, děl. čípek se všem zkrátí při úplňku, nachlazení kdy kuckáme, pšikáme, smrkáme tak pokud se jde hned po úplňku nebo nachlazení k dr. a sdělí nám že se zkracuje čípek tak žádná panika, většinou do př. konzultace se to upraví pač z 80% je to výše uvedeným způsobeno.

Pro ty co užívají magnézko tak pozor! od 34 tt se nesmí užívat většou to dr. zapomenou sdělit a nebrat 3x denně stačí i 1x denně a raději pít minerálku magnesii, mák, mandle.

A jak jsme se jednou bavili s tím RH neg. tak je to takto:
u prvního porodu se nic neděje, po porodu je nutno ihned zjistit jakou kr. skupinu má piškot, pokud taky neg. je vše v pořádku, pokud poz. tak matka musí být do 72 hod. očkována na protilátky! často to dr. opomíjejí je třeba se sama připomenout. V případě že do 72 hod. se žena nenaočkuje, pak má další těhu velké problémy tělo proti mimču bojuje protilátky, je tam poškození mozku, tkání a vys. % potratu. TAk samo pokud žena prvorodička potratí samovolně je automaticky taky očkována na ty protilátky.

Tak to z včerejšího kurzu v kostce vše

katy007
7. led 2010

Man: krásné bříško už se hezky klube 🙂

Jo a taky doporučovala prav. plavání, že to hodně ulehčí u porodu a joga samozřejmě 😉

miselaniki
7. led 2010

ahoj holky,

no katy velice zajímavé informace, ono totiž na silvestra byl úplněk, tak jestli je to pravda věřím, že to bude dobréé.
Jinak vás moc zdravím, chválím bříška. Já oddychuji v úterý jsme byla ještě na 4D byl to opravdu zážitek, malý je nádherný i slzička mi ukápla. Tak já jdu ležet měje te moc hezky.

evuss
7. led 2010

Dobré ráno holky,

teda Man, kde máš toho mrňouska schovanýho? 🙂

Katy: Takže první lekci předporodního kurzu máme už všichni za sebou 🙂 Děkuji za info, hned si to vytisknu a schovám 😉

evuss
7. led 2010

Mis a nemáš fotečku? Že by ses pochlubila?

miselaniki
7. led 2010

Evuss fotky mám naskenuji a dám do albíčka.

katy007
7. led 2010

Jo a teď s těmi bříšky jste mi připoměly! Další info co nám řekla ohledně vel. bříšek, že někdo nemá nic a druhá jako by už měla každým dnem rodit .... velké bříška = hodně plodové vody. Dokonce některé ženy nemají skoro žádnou vodu což mě hodně překvapilo. 😲

zuzi82
autor
7. led 2010

Dobré ráno,
man: ze předu je trochu bříško vidět, ale jinak bych ani neřekla že jsi těhu v sedmém měsící. Ty rozdíly jsou fakt velké.
Misi: je dobře, že sis to včera užila. Jsem moc zvědavá na fotečky. 🙂

mandragora10
7. led 2010

Tak jsem uz dorazila do prace.
Katy, moc diky za vscehny zajimave informace, taky si je jdu hned okopirovat a schovat. Bude se to hodit. je fajn, ze jsi mela stesti a kurz ma dobrou uroven a bavi te.
Mis, pekne odpocivej, at jsi ty i miminko v poradku. Tesim se na fotky. Ja porad zvazovala, jestli si zaplatit ten 3D utz, ale nakonec uz to asi jeste mesic vydrzim a pujdu az na ten nromalni.
Jinak s tim briskem je to fakt zajimavy...ale verim tomu, ze to je ovlivneny mnoha faktory. No ale miminko se kazdy den hybe, uz ho prestalo bavit kopani a ted se spis kouli a pretaci, tak je urcite v poradku a plodove vody ma snad taky dost. U nas je to asi dane i dedicne, mamka cekala dvojcata a pry ji bricho zacalo rust az po 5.mesici. Ale myslim, ze u me se ted zvetsuje kazdym dnem a ze vas jeste nakonec vsechny dozenu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru