Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
13. led 2010

an, ty vlastně rodíš podle tabulky první..tak jsem zvědavá, jak tady budeme ve 40.tt sedět a říkat si, ať už se mimčům chce ven a jak se to nakonec vyklube, jestli budeme tabulkový🙂

katy007
13. led 2010

Eri: nechci jen po síti chci na živo 😉 ale voní to až sem, včera jsme si koupili mléčnou a dali k večeři tak říkám P. až budu doma uděláme si zapékanou a on hned a když už tedy budeš doma 😅

Man: myslím, že se nudit nebudeš a uteče to ani nebudeme vědět jak. jen doufám, že ty mrazy poleví mám v plánu 2x týdně chodit plavat.

andrea110409
13. led 2010

Teda Eri taková dobrutká to mě pěkně trápis🙂 já měla jen minonky a k obědu hnusný guláš z jídelny. Ale na večer tam mám makrelu tak se těším🙂

eriska
13. led 2010

katy, jakou mléčnou? to je nějaká novinka na trhu? přítel je na jídlo zlatíčko, zbaští, co mu nandám na talíř..kromě nudlí s tvarohem a trpalek s mákem..takže taky pohoda..jsem ráda..znám hodně lidí, co si vybírají..

man, taky si myslím, že se nudit nebudeš🙂

katy007
13. led 2010

Eri: co je to trpálek? Jako šišky s mákem? Mléčná rýže v kelímku třeba od Mullera nebo Kunína. P. taky sní skoro vše, ale já umím dobře vařit. 😉

eriska
13. led 2010

jj katy, to bude tím, že dobře vaříme🙂 jako jogurt, tak to chápu..já myslela, že je nějaká instantní..trpalky jsou u nás loupané brambory, které uvaříš, pak se sleje voda a přidá mouka..a pak to rejpeš, posypeš mákem a zaliješ cukrem..nevím, jestli se tomu tak říká, ale u nás to jsou trpalky..ale třeba kámoška dělají čalamádu - u nás to jsou naložené houby, zelí, zelenina, atd..a u nich to jsou rozmačkaný jahody s cukrem..takže co rodina, to jiný název😀

zuzi82
autor
13. led 2010

Tak se přiznám, že bych teda u tebe eri na oběd být nechtěla. Já na ty slakdá jídla moc nejsem. Ještě tak na večeři krupičnou kaši nebo na svačinku puding, ale rýžový nákyp, to bych asi umřela. Mám potom strašnou chuť na maso a snědla bych z ledničky všechno, co se masu alespoň vzdáleně podobá. Manža to má naštěstí stejně,takže to po mě nechce. To já si dnes na oběd dala kuřecí křidýlka s bagetkou a moc jsem si pochutnala.

eriska
13. led 2010

zuzi, to já neříkám, že masák nejsem..normální většinou večeříme steaky (ať už hovězí-ty já ne, přítel, vepřový, kuřecí, krůtí) ale co jsem těhu, tak maso nee..jako jednou týdně a toť vše..a musím se do něj nutit..vůbec, do teplýho jídla..tak když už mám na teplý chuť, tak si to udělám..ale teď, jak si tu píšu o steaku, tak bych si dala..a to vepřový panenky s brusinkovou omáčkou (abych tam měla něco sladkýho) a k tomu hranolky, nebo krokety..teda, zuzi, na masíčko jsi mě navnadila..jdu zkusit napsat příteli, jestli si nezajdeme na véču😉 to my oba můžeme jak sladký, tak slaný, je nám to fuk..ono, co pořád vařit, kor když přítel domů chodí na oběd a pak na večeři a to máš každý den vymýšlet něco jiného..no, až bude mimčo, tak se chci v těch prvních týdnech vidět, jak vyvářím..

zuzi82
autor
13. led 2010

Tak stejky s brusinkovou omáčkou bych si dala taky, protože sladké na mase, jako ovoce, to zase můžu. Já hodně lovím v kuchařkách, nesnáším stereotyp a tak vařit deset jídel pořád dokola by na mě nebylo. Manža až někdy nadává, že mu něco chutná a já to znova udělám až kdoví kdy, ale rozhodně je vždy u stolu překvapený, protože má pořád něco nového.

evuss
13. led 2010

Tak sleduju, že se tady baští 🙂 To my taky sníme všechno jak já tak manža, jsou teda vyjímky, manža třeba není na brokolicu, kapustu apod. ale když je dobře upravená nebo o ní neví tak jak mu čvachtá 😀 Jinak já teď ujíždím na krupičné kaši, nejradši ju s mimčem máme v neděli ráno 😀

eriska
13. led 2010

zuzi, tak to já mám kuchařek hodně, ale přítel je ten typ, že má rád své jisté..tak jednou, dvakrát do měsíce vyzkouším něco nového, ale stejně se většinou vrátím ke starým věcem..

evus, a nejlepší je do postele,ne? 😉 to my zase ujíždíme na vločkový kaši, s medíkem, máslíčkem a banánem..holt náš prcek asi masožravec nebude..kromě teda brambůrků, ty má rád jak se šunkou, tak se slaninou..všechny druhy😀

t.kosticka
13. led 2010

Ahoj holky, tak hlásím, že čekáme zdravou HOLČIČKU 😀

evuss
13. led 2010

Kosti gratuluju. Takže nastává vlna holčiček? No už bylo na čase 🙂

t.kosticka
13. led 2010

děkuju 😉 je to najednou taková zvláštní úleva vědět, co za tvorečka v sobě máš...ale vždyť všechny tady víte o čem mluvím, že?! 😵

andrea110409
13. led 2010

Eri: jen abych do toho 40tt vůbec došla 🙂 moje kamarádka rodila týden před termínem 😉 😉
kosticka: přiznám se, že když jsem o tom zpětně přemýšlela tak jsem asi podvědomě tušila že budem mít chlapečka....tušila jsi to taky ?
Mandragora: ja si plánuju že budu mít čas na čtení a co hlavně budem se stěhovat a tak toho bude hodně k dělání 🙂

crawler
13. led 2010

Krásný večer!!!🙂

Juchůůů - zkoušku mám! Dostala jsem 2, takže spokojenost - i když - měla jsem 26 bodů ze 30, tak jsem čekala 1, ale to už je fuk, hlavně, že nemusím na druhej termín😀DD

Moc vám gratuluju k holčičkám - Kosti a Katy - Evejko, ale ty už jsi nám o holčičce přece říkala, ne? Vždyť v tabulce jsi byla jediná u koho jsem měla holčičku, tak jsem teď zblbá 😅 😕 😲

Já bych taky tak chtěla vědět, zda to bude holka nebo kluk - já jsem totiž tak vnitřně naladěná na kluka, ale manža zase na holku, tak je to fifty fifty😀

Jinak náš mimísek je chvilku hlavičkou dole a chvilku nahoře - poznám to podle toho, že cítím kopanečky buď už téměř pod žebrama a nebo hluboko v podbřišku...Taky bych chtěla nahmatat patičku nebo tak, ale asi to nepůjde - mimi tam má fakt obr bazén a jen málokdy se udělá nějaká boulička, natož abych věděla, co je to za končetinku🙂

ivet: a jakou barvičku jste si vybrali? Nám se to Tako zalíbilo hned a když jsem si třeba sahala na Inglesinu, tak se mi zdaleka nelíbila tolik vzhledově a určité věci mi přišly i nepraktické a hůř manipulovatelná a k tomu ta cena...no nevím - přijde mi, že se prodává kvůli značce a že spousta maminek chce pro své děti něco super extra a přitom by jim v praxi víc vyhovovalo třeba to obyčejné Tako...nevím no, toť jen můj názor...

Jinak taky jsem zvědavá, kdo kdy bude rodit - moje sestry i mamka vždy přenášely, tak si říkám, aby mě nepředběhly květnovky😀DD

crawler
13. led 2010

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

už se nám to trochu červená 😉

andrea110409
13. led 2010

crawler: mooooc gratuluji ke zkoušce 😉 zase je jedna starost z krku viď 😉

miselaniki
13. led 2010

kosti: gratuluji k holčičce
Craw: moc gratuluji ke zkoušce. Tabulečka se opravdu už trochu červená🙂)

zuzi82
autor
13. led 2010

Kosti: tak gratuluji k dobrým zprávám

crawler
13. led 2010

díky moc holky - jojo, jedna starost z krku, ale příští týden mám rovnou 2 zkoušky a docela dost těžké, tak mi zase budete muset držet palce 😀DD

když jsem se tak koukla na tabulku, tak to vypadá, že pokud já a evuss budeme mít holčičky, tak by to stále byla jen pouhá třetina😀 ale třeba ještě ty zuzi? vy to nemáte potvrzené mudrem, že? 😉

Co myslíte, že čekám já polde fotečky obličejíčku? to se asi nedá vůbec poznat, že? 🙂 mě to přijde takový klučičí kukuč-)

ale hlavně, že jsou všechna prťátka zdravá🙂

zuzi82
autor
13. led 2010

Jojo, my to vlastně nevíme, jen se dohadujeme, ale oba jsme tak nějak naladění na kluka, tak snad to vyjde. I tu výbavičku máme spíš klukovskou, i když se snažíme o neutrální barvičky.
Někdy si ale říkám, že taková moje mazlivá Anička by byla lepší než rošťák Matěj. Tak v dubnu se uvidí.

eriska
13. led 2010

holky, tak jsme byli s přítelem na véče, a teď je mi strašně těžko.. craw, u vás pod zámkem, tam se vždycky dobře nadlábneme..

craw, gratuluju ke zkoušce, není to tak dlouho, co jsem dělala poslední a je to vždycky strašná úleva..já myslím, že budete mít chlapečka, ale uvidíte..já bych teda nevydržela čekat až do porodu, v tom vás holky obdivuju..

my jsme s přítelem byli oba přesvědčeny, že to bude chlapeček, ikdyž jsme si oba spíše přáli holčičku..

zuzi, tak teta má dvojčátka a můžu ti říci, že chlapeček je mazlivější než holčička..a myslím,že to bude tím, že byl týden pryč, v inkubátoru v hradci a když ho přivezli, tak jsme se na něj všichni sesypali a mazlili se s ním..takže je úplně jedno, jestli kluk, nebo holka, ale jak ho budeš od malička muchlat a pusinkovat, tak bude mazlílek i tak🙂

holky, dobrou a zítra papa

mandragora10
13. led 2010

Eri,

ja byla na veceri s kamaradkama, tak taky teprve travim, takze postel musi dneska chvilku pockat. Mimco se cely vecer vztekalo, kopalo, ze jsem ani poradne nemohla sedet. Poprve me nekdo pustil i v tramvaji sednout....ne ze by to uz bylo pres bundu videt, ale kamaradky se me vyptavaly, tak hned jedna pani vyskocila, at si sednu....ale s diky jsem odmitla, protoze mimcu se to evidentne nelibi, nejradeji by, kdybych cely den nekde pobihala, coz mi v kancelari opravdu nehrozi.
Kosti, gratulace velka k holcicce....tak konecne po tom privalu modrych okynek i nejake malinkate slecny 🙂
Craw, super, ze jsi dala zkousku, jestli je to za 1 nebo za 2 je uplne jedno, hlavne ze jsi to zvladla. No ale kdyz mas v brisku takoveho pomocnika nebo pomocnici, to to jde samo, vid? 😉 Tak pristi tyden budeme zase drzet palecky.
Dobrou noc vsem!

katy007
14. led 2010

Ahoj holky,

Craw: gratuluji ke zk. kolik jich ještě máš?

Kosti: gratuluji k dobrým výsledkům.

Včera na kurzu už jsme začali probírat porod, aromaterapii před porodem a během babské rady na přirozené vyvolávání porodu a z minula probrali porodnice více jsme nestihli pač tam je narušitel včera jsme mu dala přezdívku - porodník amatér ten pořád ruší a ptá se, ale na takové kraviny to byste musely slyšet! Jeho partnerka je asi němá ta nikdy nic neřekne ani pozdravit nemůže a furt se tam řeší jejich zdravotní stav, co zjistili u dr. co mají v průkazce, apod. už mě fakt smolil! Nevím že když jim něco není jasné že se nezeptají svého dr!
TAk pokud pak budete chtít nějaké tipy na aroma, co vyvolá porod přirozený a urychlí tak vám to pak z papíru opíšu nebo nascanuji a pošlu.

Jinak masíčko s ovocem, sladkýma omáčkama taky můžu mňam, mňam 🙂

evuss
14. led 2010

Dobré ráno holky,

tak sleduju, že ste si včera dávali pěkně do nosu, ale hlavně jak šmakovalo 🙂

Craw: my to s tím přesvědčením pohlaví máme obráceně🙂 Manža si myslí kluka a já holku, takže taky fiftyfifty. Jinak podle fotečky co máš v albu já teda té 3D moc nepoznám, ale z té normální mi to připomíná klučíka. Jen doufám, že když to bude slečna, tak se neurazí 🙂 A gratuluju ke zkoušce, něco bude asi na pořekadle "Víc hlav, víc ví" 😀

janinka22
14. led 2010

Dobré ráno!
Tery,moc gratuluju k holčičce 🙂 další ženské pohlaví do tabulky 🙂
craw,gratulka k úspěšné zkoušce!

t.kosticka
14. led 2010

Dobré ranko holky, děkuji!

Andy, já nic netušila 🙂 všichni kolem teď poslední dobou tvrdili, že čekáme jistojistě kluka...že mám hezkou pleť, moc netloustnu(proporčně...ná váze je to jinak 😉 ) atd... holku nikdo nečekal...a já jsem šťastná!!! Už se na ni moc těším.

craw, to jsi holka šikovná!!! Gratuluju!

crawler
14. led 2010

Díky moc holky za gratulace a přeji krásné dopoledne!!!😀

Já už jsem se pustila do učení na další zkoušku - už budu mít jen ze 3 předmětů - tenhle zimní semestr se mi totiž nepodařilo zapsat na x předmětů, páč bylo hned všude plno, tak to budu muset dohnat v letním semestru s malým prckem🙂

Jinak spolužáci mi právě taky říkali "to je nespravedlivý - vždyť ona má 2 mozky" 😀DD No, hned na začátku testu mě začalo mimi tak kopat, že mi to na soustředěnosti ubíralo, ale pak si dalo říct a bylo v klidu🙂

evuss: určitě se neurazí pokud to bude slečinka😉 osobně mi i ten obličejík z 3D přijde takovej klučičí, ale to je vážně jen můj pocit...🙂

eri: pod zámkem vaří výborně - nedávno jsme si tam byli sednout a manža si dal bramboráčky zapečené s hermelínem a jen se olizoval🙂 Mě včera zase nesedl oběd v menze a měla jsem potom křeče...No dneska budu vařit já, takže budeme mít plátky ze srnčího na přirozeno a k tomu bramborovou kaši a nějakou tu zeleninku...

katy: z toho párečku na kurzech by mě asi trefilo - no já si můžu bejt jistá, že ten můj mít žádné zvídavé dotazy nebude 😀DD Natož pak trapné...asi je to jejich dlouho očekávané dítě a on teď chce vědět maximum a neuvědomuje si, že ostatní tím přivádí k šílenství 😀

eriska
14. led 2010

dobré ranko, holky,

craw, moc to s tím učením nepřeháněj😀...je teda pravda, že jsem zkoušku ze statistiky dělala na třikrát a nic a pak na děkana jsem šla s mimčem v bříšku a už jsem se nijak nestresovala a říkala si, že to nějak dopadne a dopadlo, o bod, ale dopadlo😉 a pak jsem za týden naučila na státnice, šla jsem hned první den první, měla jsem s sebou mamču, takže další štěstíčko a zadařilo se..takže s těma dvěma mozky, na tom něco bude😀..jj, výborně tam vaří..my tam ujíždíme na vepřevým, ikdyž včerau mě vyhrálo kuřecí masíčko..panečku, srnčí,jo? já mám obří srnčí kýtu v mrazáku..tak mi můžeš poradit, co s ní? upéct?

katy, to by mě taky naštvalo, takovej debil..se ta holka sama neumí vyjadřovat, nebo co?

holky, tak mě včera přítel docela dostal, jsme u večeře bavili o mimču, a jak se těšíme na utz a já jsem říkala, že doufám, že budu hlavičkou dolů a ne nožičkama, že bych na to pořád myslela..a on, tak to půjdeš na císaře,ne? a já vůbec nevím..jak to je? podlě jen to, že je nožičkama dolů nutně císaře neznamená,ne? samo, nejsem proti, jak mi dr. řeknou, že něco není v pořádku, tak na císaře jdeme hned, ale tohl by mě zajímalo..no, ale dostalo mě to, jak se těší, až přestřihne pupeční šňůru🙂 tak jsem mu říkala, že to asi úplně hezký pohled nebude, ale on, že mu to je jedno, že kdyby to šlo, tak si udělá rychlokurz porodnictví (prý jako v plzni) a odrodí si nás sám..tak jsem z něj měla radost😉 takže my máme jistotu, že si to ten náš taťka nerozmyslí a bude s námi od začátku do konce..pokud to půjde a dr. dovolí🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru