Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

verisek
18. led 2010

jani: jojo taky obilnak, asi pujdu v utery, musim tam uz o pul 8 😖

janinka22
18. led 2010

veri a volala jsi si tam? Mě říkala švagrová, že tam volat ani nemusím, je to bez objednání.. tak jsem přemýšlela jestli volat nebo ne.. taky tam byla prý na půl osmou. Akorát ještě nevím, který den půjdu, to se dá jít kterýkoliv den? Já bych šla taky v tuhle dobu.. jen jsem na tom obilňáku ještě nikdy nebyla, tak jsem zvědavá kde tam budu bloudit 😀

mandragora10
18. led 2010

Veri, tak opatrne s tim padanim!!!
Ja pytel na spani mam, od 0 - 6 mesicu, sestrenice ho pouziva a rika, ze deti ji v nicem jinem nespaly...nepouziva v postylce povleceni a dava je jen do toho pytle. Takze ja mam jen jedno povleceni, 2 rychlozavinovacky a pak ten pytel. Uvidime, co se nejvic osvedci.
Pytel jsem koupila v akci v Tescu za 190 Kc, takze to vyslo velice levne.

ivet6
18. led 2010

My pytlík dostali k Vánocům, ale nějak si to neumim v něm představit, jak je jen na ramínka, tak mám pocit, že mu to bude padat nebo něco 😠 Takže sem koupila normálka i peřinky a troje cíšky, protože sem se nemohla rozhodnout jaký sem i líbí víc 😀 Aspoň nebudu muset tolik prát a kdyby je měl do 6 let, tak troje určitě utaháme 😀

katy007
18. led 2010

TAk jsme byla ve Sparu venku jsme šla celkem v pohodě a tu v baráku se málem namelu - mokré boty a leštěný mramor ideální kombinace! 😠 to fakt mohl navrhnout jen idiot sice naoko hezké,a le jinak nepraktické!

A zase mě pálí žáha 😢

crawler
18. led 2010

ahoj holky, tak my jsme dnes cestovali🙂

Ze svitav do Letohradu a z Letohradu do Slatiňan - silnice jsou někde o život - fuj tajksl, ještě, že jsme to v poho zvládli...

andy: my budeme pořizovat 100% šátek - jsem tak multietnicky naladěná ze svého vš oboru, tak když tak nosili své děti indiání,afričani, atd. tak je to určo hodně dobrá věc. Jak už tady bylo zmíněno - klokanka není dobrá na záda - respektive je až pro starší děti, ale ne pro mimi - šátek se užije, dokud to dítě uneseš🙂 A taky počkám na Erisku až nám řekne zkušenosti holek z plaváčku, páč nevím, jakou délku ideálně, apod. Doufám, že cukrovka tě mine 😉

tak já zjistila, že matraci nemusím kupovat, páč máme dobrou, takže o další investici méně...

co se týče spacího vaku, tak + určo je, že se dítě ve spánku nemůže odkopat, ale my už podědily peřinky a všechno, tak budeme používat to a vak kupovat nebudeme...

malvík je i eshop? to se musím podívat🙂

t.kosticka
18. led 2010

tak jsem se vrátila z H&M a teda řeknu Vám, že jsem absolutně nevěděla kam dřív koukat... 😀 no, úplně nááádherný oblečení, moderní, klasický, rozkošný..no jsem nadšená. Koupila jsem úplně boží béžový manžestrový lacláčky. 😵

spací vak mám v seznamu, ale taky ještě nevím, jestli to je nutnost...hezký a levný mají v Ikea.

Jo jo, craw, malvík je eshop a mají i kamennou prodejnu v Hostivicích.

eriska
18. led 2010

tak my spaci pytel taky porizovat nebudeme, prijde mi to jako zbytecnost..perinky porizovat budu, ty se uziji dlouho..a tak nejak doufam, ze v dubnu bude pekne a bude stacit bodycko, dupky a popripade kabatek..oni se prckove tolik balit nemusi a kdyz bude zima, poslouzi laryska a pak v zime perinky, ale ne perovy..navic, kdyz je mimco vetsi, vetsinou v tom vaku stejne nechci spat, nerozhodi nozkama a je nastvany..takze me to prijde jako vyhozeny penize..ale to si musi kazdy rozhodnout sam..jako s tim satkem..ten si taky muzete navazat na klokanku..

craw, v sobotu tam za holkama jdu, jsou tam jen dve hodky, tak aspon pokecame..a vsechno o satku zjistim..i o plavani..mi sarka rikala, ze jak prijde z porodky, tak se stavi a ukaze mi, jak koupat, jak potapet, masaze..tak se taky tesim..ono je to nejlepsi hned od narozeni, celych devet mesicu si v plodovce plave, tak mu to prijde prirozeny..

holky, vy premyslite o plavani miminek?

tak to ja uz peru druhou pracku miminkovskych veci..a je to uzasny..se nemuzu dockat, az budu do toho mrnouska strojit..jsem nasla i par veci po mne, takze bude nostalgie a bude to muset nosti..jinak z nove vybavicky mame vsechno a to, co je podedeny, tak toho je taky hodne..jen jsem litovala tech krasnych saticek, ktere nosit nebudeme..ale zato dostane bily dupky se slonem a s cervenyma srdicka..🙂 ty jsou kouzelny..

ivet6
18. led 2010

A mně dorazil kočárek.....jdu skládat jupííííí 😀

verisek
18. led 2010

jani: mne rikala doktorka, ze volat nemusim, odbery delaji kazdy den ut-pa od 7:30 a je to budova ktera je z boku, ne jak jezdi trolejbus nebo tramvaj, pujdes jakoby za roh, tam je ambulance..
man: tak covece, ze bych ten spaci pytel koupila, nasla jsem ho totiz na mimibazaru, je to presne ten jaky mam uz povleceni a zavinovacku a nestoji moc

mandragora10
18. led 2010

Veri, ono je kazdy miminko jinaci, ale sestrenky chlapecek v tom pytli spi moc rad, umi s ev nem i postavit v postylce 🙂 Zase nesnasi perinky, porad se odkopaval a oni maji v dome dost zimu. Asi kdyz mimco naucis hned od malicka, tak si zvykne. Treba nechat miminko ze zacatku v zavinovacce a pak prjeit na pytel. Tak to planuju ja. Ale perinku budeme mit pro jistotu taky. Jen povleceni budu mit do zacatku jen jedno.

O plavani miminek uvazuju, ze zacatku asi ve vane a od pul roku pak v bazenu. Tak jen doufam, ze se mimi nebude bat vody. Pak jeste planuju, ze bych zkusila i nejake cviceni pro miminka - nasla jsem jedno, ktere je na micich a je uz pro deti od 3 mesicu. Ale na druhou stranu mozna je to v tom zacatku zbytecne tahat mimco nekam na "krouzek" takhle malinkate 🙂

janinka22
18. led 2010

veri, tak díky moc za info! 😉

crawler
18. led 2010

eri: jojo, už se těším na info🙂

teri: ještě jsem se chtěla zeptat - co tě přesvědčilo na látkovky? jaké argumenty? díky🙂

t.kosticka
18. led 2010

craw,
celý víkend jsem hledala pro a proti...měla jsem hlavu v pejru. Nakonec zvítězilo to, že je to o dost levnější, sice ne tak pohodlné, ale už o dost pohodlnější než to bývalo za našich rodičů...
látkovky se dnes už nemusí žehlit, takže jde jen o praní a takové to, že musíš myslet na to, abys sebou měla pytel na použité...
Takže "PRO":
1/ vyjde to o dost levněji
2/ nemusíš lítat do obchodů, nedojdou
3/ 1 jednorázovka se rozkládá 400let (nejsem pošuk eko aktivista, ale tohle je síla)
4/ prý mimča " na látkovkách" začnou dřív chodit na nočník
5/ jednorázovky jsou napuštěny nějakýma savýma pudrama, které mohou některým mimčům způsobovat alergie
6/ to se mi líbilo: "komu by se líbilo mít spodní prádlo z papíru a plastu" 😉 bavlna je bavlna

ale tohle je jen a jen můj názor, nikomu to nepodsouvám 🙂

evuss
18. led 2010

Kosti tak naprosto s tebou souhlasím. A já bych ještě přidala, že je to zdravější kvůli nožičkám (někde sem to četla). A oni se nemusí žehlit? To sem nevěděla. Jak je to možné? 😅

t.kosticka
18. led 2010

evuss, já ani nevím. Všude to píšou. Zřejmě to bylo dřív kvůli sterilitě. Aby se zničili bakterie, ale dnes už máš moderní antibakteriální prášky a prací programy... takže asi pro to, tak to vidím já, ale nevím, jestli je to tak...
Dřív si taky musela všechno vyvařovat a dnes...pche 😀

t.kosticka
18. led 2010

teď jsem n anetu našla v několika odkazech, že se dokonce ani některé látk.pleny žehleit NESMÍ. 😀 tím lépe, což?!

evuss
18. led 2010

Tak to je dobrý. To bude mít manža radost. Sem mu řikala, že když chce látkový, že je bude žehlit 😀 Ale já su taky pro látkový, jen jsem ho popichovala...

t.kosticka
18. led 2010

tak to jsme dvě 😉
dneska už mají i krásný design...dala jsem si do alba obrázek svrchních kalhotek (foto plen asi je nic neříkající 😀 )

To máš dobrý, že se i manžel zajímá o plínky 😀

crawler
18. led 2010

Kosti: děkuju moc!🙂 na mě by asi nejvíc platilo to eko a na manžu taky...jen by mě zajímalo, zda je to opravdu levnější? Měli to v nějakých materiálech nějak rozepsané? Já že moje sestra s manželem to počítali u svého druhého dítěte a vyšlo je to úplně nastejno a tak dali přednost pohodlí.

Jednorázovka = 3kč (předpokládám, že většina mamin nakupuje v akcích - někdy se povede nakoupit i pod 3kč)

Látkovka = pořizovací cena za 1ks 15-20kč
+ pere se obden (kdo by vydržel ten puch? 😅 ) = voda, elektřina, prací prášek, případně aviváž
+ bezesporu větší nároky na čas

Fakt nevím, co je výhodnější, sama jsem nad tím přemýšlela - z ekologických důvodů, ale nebýt tohoto argumentu, tak si myslím, že jasně vedou jednorázovky... 😖

evuss: dovolím si argumentovat - pokud je to na kyčličky nutné, což sdělí pediatr, tak maminy dávají jednorázovky a k tomu látkovou plínu nebo dvě - nezašpiní se a účel je splněn...

jojo, žehlení hlavně jako dezinfekce 😉

t.kosticka
18. led 2010

já to o víkend porovnávla s pamperskama...kdybych se rozhodla pro jednorázovky, tak na plínkách bych asi nešetřila, přeci jen je to hned to první, co má ve styku s pokožkou... nemáme peněz nazbyt(kvůli rekonstrukci), ale šetřila bych jinde.

ale když jsem to počítala, tak jsem až tak do detailu nešla...jsi pečlivější...brala jsem to od oka. 😀
Našla jsem si balení pampers, z toho jedna plínka... a jedna plena látková ti při pořízení vyjde samo víc, ale 1látkovku máš tak dlouho, dokud nezežloutně opotřebením... 😀
Pokud máš pračku AAA (jako já), tak ty náklady na vodu a energii takové nejsou a já mám v plánu prát tak 1x za 3 dny, máme na baráku dost místa, tak kdyby byl ten puch šíílenej, tak je hodím na 1 den do sklepa 😀 😀

když jsi na netu najdeš "porovnání", tak mi tedy vždy finančně vyjely líp ty látkovky...

a kdyby to vyšlo finančně na stejno, stejně mi těch kladů (pro MĚ) připadá na ty látk.pleny... 😉

t.kosticka
18. led 2010

pádím domů...mějte se! 🙂

crawler
18. led 2010

jo, Tery to beru...no já mám pampersky za 3kč/ks (v akci)...ale to je jedno - důležitý je, aby byly spokojený míma a byly v suchu - jinak si osobně myslím, že by jim bylo fuk, kdybysme je omotali hadrama ze starých triček🙂

to, že často chodí dřív na nočník je právě tím, že když jsou v látkovce, tak jsou pak v mokru (zatímco jednorázovka (ty kvalitní) nasaje a dítě je pořád v suchu a tím pádem ho to tak nenutí, aby se učilo čůrat na nočník a ne do plín...ALE každé dítě je jiné - já už jsem v 11měsících chodila a v roce už se mnou chodila mamka na nákupy bez plíny...synovci, který byly taky v látkovkách byly hódně hódně za mnou - tím se nechci vytahovat, ale chci říct, že některým dětem nevadí ani to, že mají zadeček v mokru a studenu 😀

ale látkovkám obecně fandím - a budeš kupovat ty obyč bílé nebo takové ty látkové kalhotky?

crawler
18. led 2010

ivet: tak jak dopadlo skládání kočárku? ;-D jakou barvu jste si vybrali? a typ? ten stejný co my? já mám v albu tako jumper, ale máme ten novější typ - tako jumper x a vzali jsme ho s většíme předníma kolama,aby byl víc do terénu😉 co vy? a máte i autosečku? my čekáme až ji dovezou do kamenné prodejny -vyzvedneme si ji zřejmě příští týden...🙂

ivet6
18. led 2010

craw: máme tendle http://www.kocarky-tako.cz/obrazky/souvisejici/... , takže jako vy 😉 Máme ho už jetej, tak sem byla napnutá, jak bude vypadat, ale je krásnej, vypadá jak novej 🙂 Takže jen přemáchnu vnitřek kočárku a autosedajdu 😝 - jj, máme ho úplně komplet se vším, co se k němu dodává...

Skládat se mi ho úplně nechtělo, proto mi už takle stačilo to pomáhat chlapovi z pošty nosit z auta k nám domů 🙄 , takže sem ho jen vybalila a složíme ho s přítelem, až dorazí dom 😉 Takže kdyby nám nebylo něco jasnýho, tak ti napíšu 😀, ty už s ním určo umíš viď..??

Jen nechápu, že je často v inzerátech u všech kombinovanejch kočárků, že je jetá jen korba a sporťák je nepoužitý....asi pro to, že už pak nikdo nechce mít takle velkou vopičárnu doma co?? Prodá to a koupí už jen samotnej sporťák....???

crawler
18. led 2010

ivet: my jsme dostali instrukce od prodavačky a pak jsme se na to doma vrhli a je to jednoduchý - jde to jako po másle a vše je za pár vteřin 😉 takže se toho bát nemusíte 😉
Mamka hodně plete a pro ty účely má doma panenku, která odpovídá zhruba 2týdennímu miminku a tak jsme si ho dali do toho kočárku a jezdíme po bytě🙂) ale až budeme mít autosedačku, tak už ho složíme a dáme do sklepa, ale je to paráda vidět tyhle mimískoviny doma😀

jinak nevím proč to tak někdy dělaj - ale dneskajsem zrovna četla inzoš a tam psala, že mají malý auto a nevejde se jim do kufru konstrukce + sporťák a tak ho prodávají a koupí jen golfky...nevím no, ale my počítáme s tím, že dokud se malé bude chtít vozit, tak to bude v tomhle kočárku a pak přejdeme rovnou na vlastní končetiny 😀DD

crawler
18. led 2010

ivet: jinak to je taky nádherná kombinace 😉 a v obchodě jsem se koukala i na "srdce" a ty jsou taky pěkný 😉

ivet6
18. led 2010

craw: tak to je prima, že ste spokojený...minulej týden mě ještě vyděsila zpráva, kdy před 2 lety našli v Tako kočárech nějaký chemický hnusy...a musely se stáhnout z prodejny. A že spousta lidí s Tako ani není spokojená, takže doufám, že náš bude sloužit bezproblémově a bez škození 😅

Taky se těším, až nasadíme večer na kolečka - panenku nemám, povozím medvěda 😀

jakou vy máte barvičku teda??

crawler
18. led 2010

ivet: přesně tu, co mám v albu 😉 jinak já zatím neslyšela na tako nic špatnýho - jen, že ty kočárky patří k těm těžším, ale nevím, co za rachitidy to psalo, páč já jsem vzala korbu do jedné ruky a no problem a to nejsem zase kdoví jakej silák 🙂 jinak když se podíváš tady na modrým koníkovi na různé diskuze, tak na každým kočárku něco najdeš, ale záleží kdo má jaké nároky a jak ho používá...tak snad nebudeme mít "štěstí" na nějaký šunt, na kterým se hned něco rozbije 😅

katy007
19. led 2010

Ahoj holky,
tak dneska se naposledy hlásím z "Pentagonu" 😀 jsme zvědavá jaké budu mít pocity, až se rozloučím se všemi a naposledy kouknu do té své "výlohy kanclíku. Ale myslím, že zítra na Pustevnách na to hned zapomenu 😀 zatím sněhová kalamita k nám nedorazila tak doufám, že ani zítra nedorazí, aby se dobře jelo.

Ivet: moc hezky kočík.

Craw: vidím, že ty máš taky vybraný světlý, nebojíš se, že bude pořád špinavý? Já mám vybraný lososový, ale mám strach, abyych ho pořád neměla jako čuník tak pořád nevím co za barvu vyberu, ale asi pro něj pojedeme až v březnu.

Já budu kupovat papírové plenky, budud pro ně jezdit do MAkra tam je vždy dobrá akce a ještě k tomu něco dají třeba hračku, nádobí, apod. Ekologistka nejsem a vše co je pohodlí a nějaké plus tak využiji, jsme hold lenochod a navíc ten smrad by mě dost odpuzoval. ☹ jinak mám pá látkových plenek jako podložku a ze začátku i na široké balení pro kyčle.

Eri: určo budeme chodit plavat ze začátku asi do vany a pak na "velký" bazén. A taky tam kde chodím na jogu a předporodní kurz tak je cvičení s miminky, masáže miminek tak tam bych taky ráda chodila. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru