Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

crawler
3. lis 2009

ahoj holky🙂,

andy: tak to jste měli NT nádherný ;)...tak spíš bude gennet pomalejší, páč mě brala krev dnes a na výsledky si mám zavolat zítra po 9.hodině, takže rychlovka a žádný nervy 🙂

katy: já bych volila taky radši klasiku...co se týče těchto věcí, tak být stejně radši opatrné - třeba před cca 2 měsíci jsem nááhodou narazila na článek na proženy.cz a byl o "výýýbornééé věci pro těhule" o prvku shimi v břišních tancích -strašně to tam vychvalovali, jak to těhulce uvolní celé tělo a tak (je to takové třesení celým tělem) a pod článkem byla diskuze a v ní se náhodou vyjadřovaly 2 instruktorky břišních tanců a strašně tam nadávaly na autorku, jak může psát takové nesmysly - že právě shimi je prvek, který se od raného těhu vůbec nesmí dělat, kvůli nebezpečí potratu atd...Prostě šílený, že někdo napíše článek, který si přečte tolik žen a jsou tam nepodložené blbosti, které můžou tolik ublížit! 😠
Takže raději klasiku, kde snad bude domluva s masérem normální (nic proti thajkám, ale aby ti nevylezla na záda a nedupala po tobě, jak to dělají 😉)

eriska
3. lis 2009

no, mně brali krev před týdnem, ty obyč. testy udělali normálka v laborce, to mi známá zavolala ten den, ale na genetiku to posílali do HK, že prý to dělají tam a že nějaké to testování trvá dýl..takže já si radši počkám, pro mě to nervy nejsou..všechno zatím dopadlo dobře, a já si ani nic jiného nepřipouštím🙂

crawler
3. lis 2009

eri: tak možná v CR spolupracují s HK, ale já chodím na tu genetiku do Pardubek a tak to asi dělají přímo tam - jinak si taky nedokážu vysvětlit, že by to bylo tak rychle🙂
je lepší si nic nepřipouštět - malovat čerty na zeď může spíš mímovi uškodit a nám konecknců stresy taky nepřidaj 🙂

eriska
3. lis 2009

jj, to je pravda, já nevím, kam do pce chodíš, ale co vím, tak z polabin, z g-medu a i něco z nemocnice svážejí do laborky v hlinsku..no, nevím, já jsem ráda, že tam mám známou a vím to hned a všechny ty hodnoty ještě konzultuje, takže vím, že je vše ok, nejen podle dr.

andrea110409
3. lis 2009

Ahoj holky, tak mám první úžasnej úlovek 🙂 Koupila jsem dneska v CAC bodýčko s beránkem a nám se narodí beránek. Nejdřív mi to nedošlo. línilo se mi, že je neutrálně bílé s potiskem, došlo mi to až doma když jsem ho ukazovala manželovi 😉

crawler
3. lis 2009

eri a dělali ti tripply nebo ten integrovaný biochem. test? mě ten druhý a tam brali krev už ve 12.tt a dnes teda - takže třeba z té dnešní zjišťujou něco, co zvládnou přímo tam v Pce a tamtu z 12.tt třeba někam posílali....no to je jedno, zítra zavolám a uvidíme 😉

verisek
3. lis 2009

ahoj holky, ja byla na NT sreeningu ve 13 tt, dopadl dobre a doktorka me i presto posila na triplle testy 😒 prej pro jistotu, co jsem cetla, tak jsou jsou mnohem nepresnejsi nez ty testy v tom 13 tt...navic se na to ceka tyden, na vysledek ☹

andrea110409
3. lis 2009

verisek:hele úplne v pohode mě je dělaly taky a dopadly dobře, ono je lepší víc testovat aby byl klid. Přece jen člověka tohle nijak nezatíží, teda až na ten stres 😉

eriska
3. lis 2009

craw: já po pravdě nevím, jestli to tripply byly nebo ne..jen mi řekla, že mi bude brát krev, že to je na rh faktor, krevní skupinu, pohlavní choroby,..a já se víc neptala..na krvi jsem byla myslím v 11tt, pak NT, teď krev a ve 20tt další utz a všechny výsledky těchto testů se dají dohrodmady a vyhodnotí..takže nevím, jak se co nazývá, mně stačí, že mi krev hlídá známá a říkala, že hlídá vše co může i nemůže😀 a že utz dopadl dobře..a jsem spokojená🙂 přeju vám dobrou noc

evuss
4. lis 2009

Dobré ráno dámy, tak nám testy z krve taky dopadly dobře. Sice nevím jak se jmenujou, ale hlavní jak tam nic nenašli jen máme míň železa tak teď budem baštit jakýsi vitamíny, který se můžou 2hodiny po jídle (čaj, celozrné pečivo,...) a půl hodiny před jídlem. Jdu se nacpat ať si to můžu za 2hoďky vzít, páč nevím jak dokážu 2,5 hod. nejest 😝 😀 Jo a taky sme dostali žádanku na UTZ, tak tam musím zavolat aby nás objednali co nejdřív, prý tam jsou dlouhý čekačky. Nevíte někdo? Je to v Brně na Veveří...

katy007
4. lis 2009

Ahoj holky,
mě krev brali kolem 10 tt na kr. skupinu a pohlavní choroby, kolem 11 tt na genetiku než jsme šla na NT a dnes jdu na ty asi triplové. 18 jdu ke své dr. a to se domluvíme na velký UTZ už se P. ptal, kdy ho zase vezmu k dr,. aby viděl mimčo. 🙂

eriska
4. lis 2009

dobré ránko všem,
evus, gratuluju k dobrým výsledkům..jojo, taky to nevím, on mi popravdě toho dr. moc neříká a já si to uvědomím až potom, že jsem se měla zeptat..minule poslouchal prckovi srdíčko, že jsem to slyšela i já, tak jsem z toho byla taková šťastná, že jsem si ani neuvědomila, že bych se měla zeptat,na co ty testy byly, ale jak píšeš, hlavní je, že dopadly dobře🙂
katy, přítel se už taky nemůže dočkat, až bublinku uvidí..a doufá, že už se nám ukáže v celé své kráse..jak teď cítím to šimrání, tak mi říkal, že když si položí hlavu na bříško, tak něco slyší a cítí..tak nevím, ale je z toho mooc rozjařený, tak proč mu to brát..to je asi tak jediný, co může taky z míma, když je bříšku cítit..

verisek
4. lis 2009

mne prijde,ze kazdy doktor si to dela jinak a jindy ty testy, Veveri je moc fajn,takovy na urovni, no jo no soukroma klinika.. nevim na jaky ultrazvuk jdes, ale pokud narazis na doktora Vlasina, tak to budes mit fajn, je to jeden z nejlepsich doktoru na ultrazvuky, je schopen ti rict uz ve 13tt pohlavi 🙂 ja tam byla NT sreeningu a chystam se tam i na 4D, s objednanim nevim jak to je, zalezi asi na co jdes, pokud ten ultrazvuk musi byt udelan v urcitem tydnu tak te vemou rychle

eriska
4. lis 2009

taky si myslím, že si to každý dr. dělá tak, jak je zvyklý..holt nám nezbývá nic, než mu věřit..veri, 4D, závidím..u nás jde "jen" 3D, ale aspoň to🙂

evuss
4. lis 2009

Verisku děkuji. Už se hrozně těším až špunta uvidíme, měli sme UTZ jen v 8tt a od tý doby nic takže se už nemůžem dočkat. Může tam jít manža se mnou, že? Hele holky jakej je rozdíl mezi 3D a 4D? 😅

mandragora10
4. lis 2009

Ahoj holky,

tak ja se taky rpidavam do diskuze ohledne krevnich testu: hned v prvni poradne - 8.tyden mi brali krev na skupinu, RH faktor, pohlavni choroby atd., pak ve 13. tydnu na NT + ultrazvuk a minuly tyden (16.tyden) triple testy + 20.tyden ultrazvuk. Vysledky vsceh testu zatim v pohode, pristi tyden si jdu jeste pro ty triple testy, tak snad to bude taky vsechno v poradku, kdyz i hodnoty NT byly ukazkove.
Jinak uz taky zacinam citit pohyby miminka, zatim to neni jeste citit pres bricho, kdyz na nej polozim ruku, ale uz mi tam jezdi takove bublinky, skoro cely den a streva to opravdu nejsou 🙂 Skoda ze na ultrazvuk jdu az ten 20.tyden, nejradeji bych miminko chtela videt kazdy tyden 🙂
Jak jste na tom s pohyby vy?

evuss
4. lis 2009

Tak právě sem se objednala na UTZ na 25.11. já to snad nevydržím tak dlouho čekat. Jinak pohyby bych řekal že už cítím "zevnitř". Občas mě v bříše píchne jako na začátku což bych řekal, že je ta zvětšující se děloha jak psala myslím Eriska, ale mimo to cítím takový "rany" a "bublinky" což si myslím, že je asi mimčo. Nejhorší to je když něco dělám a pak si sednu, to se může zbláznit, asi bude workoholik po dědovi 😀

eriska
4. lis 2009

ev, já jdu taky 25.11. na utz..a už se strašně těšíme..můj dr. nemá utz, takže jsem odkázaná na tyto testíky, které se dělají kvůli genetice a naposledy jsem byla 7.10. a už bych prďolu chtěla mooc vidět..jsem četla, že v 20.tt měří polovinu délky..minule mělo 8cm, tak teď už to bude kus chlapa či slečny..doufám, že se nám ukáže🙂
mímo si taky v bříšku tu svoji garsonku zabydluje,taky cítím takový bublání a šimrání a je to strašně super pocit..někdy si říkám, že to je pořádný akčňák, asi po tatínkovi😀
ty testy, každý si je fakt dělá, jak chce, aspoň, že ty týdny se nám jakš takš shodují..já si říkám, že nejdůležitější je, že dopadly dobře a to mi stačí🙂

verisek
4. lis 2009

evuss: manzela urcite vem, dokonce mi to i rikali, at ho vemu, jestli bude chtit, je fakt ze tam ty ultrazvuky jsou o necem jinem nez v ordinacich, dokonce jsme i videli, jak mu v srdicku proudi okyslicena a neokyslicena krev, modra a cervena barva 🙂 a pak nam ukazal pindika, takze uz vime, ze to bude kluk 🙂
ja jdu 9.11 na triplle testy a pak myslim ve 20 tydnu na nejaky vetsi ultrazvuk 🙂
jinak rozdil mezi 3D a 4D normalne nepoznas, akorat 4D je v realnem case, to jediny jsem pochopila, jinak to vypada stejne, takze tim 4 rozmerem 4D je cas 😅

evuss
4. lis 2009

Eriska to máš dobrý že jsi ho viděla když bylo tak "veliké" já ho poprvé a naposledy viděla v 8tt a to moc macek nebylo, spíš taková rozmazaná tečka. Takže se teď nemůžem dočkat až ho uvidíme a jak to tady tak popisujete tak se těším víc a víc a víc. Jen doufám, že na nás se moc rozčapovat nebude a že nepoznáme co to je, páč bych to chtěla jako překvápko 🙂 Aha takže 3D a 4D je to "samý" akorát tam určitě bude rozdíl v ceně, ne 🙂

zuzi82
autor
4. lis 2009

Ahojky, já vám závidím ty pohyby. Já jen dnes, když jsem se vzbudila, tak jsem měla jen pravou půlku bříška. Prostě na pravé straně byla boule a na levé nic, ale byl to krásný důkaz, že tam to mimi je. Úplně mě to dostalo. Vůbec si neumím představit, co budu dělat, až toho prďolku i ucítím.
Veri: to je neuvěřitelné, že už víte co to bude. Co jste si vůbec přáli? To měl manžel asi radost, že?

eriska
4. lis 2009

teda evus, mas muj obdiv..ja bych to nevydžela..už chci vědět, co to bude za mrňouska..já budu mít za překvápko, jestli bude mít světlé nebo tmavé vlásky, prostě to, jak bude vypadat..už se těším, až si budu vybírat barvu kočárku, oblečeníčka, na to se nemůžu dočkat a nevydržela bych nevědět, pro koho kupuju🙂

katy007
4. lis 2009

Ahoj holky,
tak já pohyby ještě asi nemám nebo je zatím neumím registrovat. Jinak dneska jdu na těhu masáž tak zítra povím jaké to bylo 🙂

veri: to ti řekli tak brzy? Nám říkali na co to vypadá, ale ještě nepovtrdili, že je to brzy a z počátku prý vše vypadá jako kluk.

mandragora10
4. lis 2009

Ja jdu na ultrazvuk 27.11. a taky pevne doufam, ze uz se miminko natoci a ukaze, co mezi nozickama ma 🙂 Urcite bych nevydrzela cekat az do konce, ale kdo vi, treba budu muset. Ve 14. tydnu bohuzel jeste nebylo nic poznat. Pritele ted uz taky beru s sebou, zatim nemam ani fotku z ultrazvuku, tak ma pocit, ze si vsechno nechavam pro sebe. Ale kdyz me prislo, ze na tech fotkach stejne neni nic moc videt, ze na monitoru je to zajimavejsi, protoze je videt, jak se hybe a tluce mu srdicko.

evuss
4. lis 2009

Eriska tak to já pořizuju věcičky přece pro naše miminko 🙂 Je mi celkem jedno co to bude, radši bych holku, ale hlavně jak to bude zdravé a bude to naše😉 Jinak to s barvama nějak nehrotíme. Kočár chcu zelenej ať je to holka nebo kluk, hrozně se mi ta barva líbí. A věcičky z většiny podědíme po rodině. Jsou tam teda samý kluci, ale nevím proč by holka nemohla mít např. modrý dupajdu a červený doplňky a peřinkou v kočárku (to je jen příklad). V neděli bych chtěla udělat nálet ke švagrové a probrat co má, páč už to nemužu vydržet, když su v obchodě, takovejch krásných věcí a furt si říkám, že přece nebudu mít tisíc bodýček a triček a třeba žádnej overálek, tak abych mohla začít i pomale dokupovat 😉 Tý jo Katy těhu masáž, to se máš. My chodíme cvičit 30min. na balonech a 30min. ve vodě a je to supr. Hlavně ta voda mě poslední dobou nějak bere, je mi tam hrozně hezky a prckovi asi taky. Vždycky když vylezem tak mi dává patřičně najevo, že chce zpět, asi to bude pěknej vztekloun 😀

eriska
4. lis 2009

man, to určitě, naživo je to mnohem lepší než z fotky, ale mně přijde, že na těch našich to je docela hezky vidět a aspoň bude památka..u nás se za foto platí 50 Kč, což není tolik a když dr. nemá utz, tak se aspoň můžu koukat na fotečky
my byli ve 12tt a bublinka se vůbec nechtěla natočit, takže nám nic neřekl, jen, že holčičky to takhle ze začátku mají dost naběhlé, takže se snadno spletou s chlapečkem, že nám to poví až příště, aby to bylo jistější..tak se aspoň o to víc těšíme, že už pak budeme vybírat jméno, barvičky, atd..🙂

evuss
4. lis 2009

Holky chtěla sem se zeptat. Chodíte ještě do práce?

eriska
4. lis 2009

ev, já ne..a je mi doma dobře🙂

evuss
4. lis 2009

Tý jo a nenudíš se? Já si právě moc nedovedu představit co bych teď doma sama dělala. A taky bych chtěla chodit do práce co nejdýl to půjde. Třeba i do konce března nebo do půly, ale nevím zda mi to doktorka umožní, nebo jestli se musí chodit těch 6týdnů před. Nevíte někdo?

eriska
4. lis 2009

nenudím, mně se strašně motá hlava, občas, když si nesednu, tak mám pocit, že omdlím a ještě mi je občad dost špatně..a protože jsem každý den v práci jezdila autem, tak dr. usoudil, že je lepší, než bouračku, zůstat doma..a když jsem to probírala s přítelem, tak souhlasil..zdraví je přednější..pořád čekám, kdy ty bolesti hlavy a motanice ustanou, a ono nic..i teď, ale už si začínám zvykat..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru