Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

eriska
15. únor 2010

craw, taky si myslím, že příprava tašky není žádné plašení, kór po včerejšku ne, to jsem fakt byla zmatená, co se vůbec děje a když si představím, že bych ještě měla balit věci, tak bych 100% hodně věcí doma zapomněla..takže tak ve čtvrtek (až bude po kurzu a uvidím, co nám tam řeknou, co s sebou) tak dokoupím poporodní vložky, normální vložky, koj. podprdu, nevím, kupujete i kojící košile? já mám jednu normální, bavlněnou, která je na rozepínání a pak takový domácí oblek, taky na rozepíná a pomalu to přichystám..ať se nemusím nerovovat..

crawler
15. únor 2010

skretik: dokonce jsem koukala, že jsou z Heřmanova Městce, což je kousek odtud, takže by jsem ušetřila za poštovné a balné - no asi do toho půjdu 😀

eri: já budu mít taky normoš košili na knoflíčky - nevím teda jak přesně funguje ta kojící podprda, ale rozepínání knoflíčků nezabere tolik času, takže nic spešl kupovat nebudu....jinak přesně tak - aspoň se nebudeš nervovat a ať už to na tebe přijde kdykoliv, tak jen chytneš do ruky a jdeš - teda ještě nezapomenout na svačinu pro Zdendu🙂

jinak já si chci vzít k porodu Nutelu - jíst se sice nemá, ale tady na koníkovi jsem četla, že Nutelu mamince nezakázali a ona se tím ty dlouhé hodiny dopovala - žádné kousání a přitom super přísun energie, takže to taky plánuju 🙂

jinak já jdu zítra na ten velký utz, tak drž pěsti ať je tam ten galát a nebo lotko s dobrou náladou😀 😝

verisek
15. únor 2010

eri: ja kojici kosili kupovat nebudu, v porodnici budu mit jejich a doma nosim pyzama a nebo dlouha tricka
jiinak my jsem ted prisli z kina, bylo to moc fajn, akorat me chvilkama boleli zada jak cert, tak jsem se tam ruzna kroutila

katy007
16. únor 2010

Ahoj holky,
Craw: tak ty hned s nutelou jo? Doufám, že si vezmeš tu největší, výdej energie bude mega tak alespoň nebudeš mít výčitky svědomí. Já sice nijak nugety , apod nemusím, ale jak jsi ji zmínila pár lžiček bych lízla 😉
Já si sebou do porodky vezmu 1 sladký džusík, který asi výjmečně nebudu ředit nebo jen minimálně a nějakou čoko tyčinku nebo müsli, ale jedna známá pekla 2 druhy štrúdlu, ale pozor ne pro sebe, ale pro svého přítele, aby nestrádal hlady! bych se na to mohla ... víte co? Ještě s 2 druhgy štrúdlu se babrat!

Veri: my v ne byli v divadle a sedělo se mi dobře až jsme byla překvaena. Byli jsme na Večer tříkrálový a bylo to pěkné, dost jsm ese nařezali a v šatně nám paní dala kabáty hned bokem, abychom zbytečně nemuseli stát ve frontě 🙂

A já mám ty kalhotky 5 ks za 80 Kč což je dobrá cena asi ne? jen nevím zda si je mám přeprat nebo nebo, když jsou z lékarny zatavené.

janinka22
16. únor 2010

Dobré ránko,holky.
Tak já si kojící košili už objednala,je to zároveň i těhu košile 🙂 za 300,- to přece není žádná závratná částka.. a bude to pro mě pohodlnější než to co nosím teď různý saténový a sexy košilky 😀 vypadá jak píše veri jak dlouhý triko,je bavlněná,s krátkýma rukávkama a V-výstřih,právě ke snadnému kojení.. tak jsem zvědavá až přijde 🙂
Páni, craw, nutelu do porodky?? Tak to by mě nenapadlo 😀 😀 ale je to fakt super nápad na energii.. a to se může takový věci při porodu baštit??? 😕
Teda holky,já koukám na ty vaše týdny a už se to pěkně krátí co? To je síla, i u mě to sleduju, ještě před chvílí jsem byla na úplným začátku a teď.. 🙂

crawler
16. únor 2010

veri: a na čem jste byli v kině? tam už jsem nebyla ani nepamatuju :-/

katy: já jsem měla nutelu asi jen jednou v životě ještě hluboko na základce, ale tchýně je vychtrlá a ta klidně sní tu půlkilovou během dne, ale je to drahý, takže sama naznala, že se to nevyplatí a radši jen chroupe čokolády - jak já ji závidím, kdybych jedla jako ona, tak bych měla 100kilo - včera v 8 večer snědla celou tabulku 100g Milky - no taky bych si dala 🙂

Já kupuju 100%džusy od Hello - ty bez přidaných cukrů a konzervantů a také ředím - ke snídani 1:1 a pak během dne většinu vody a jen aby to mělo nádech, tak kapku džusu...A kupuješ Smoothie od Hello? To jsem si oblíbila 😉 Jinak můj manža se bude muset spokojit s tím, co bude doma - rozhodně nehodlám před porodem péct nebo vyvyřovat - jó to bych musela být fest fit 😀

kalhotky od toho chicca byly v lékárně za 110kč za 4ks, což je stejný jako na netu...drahý no...čekala jsem, že seženu tu značku, jak je mají v eshopech 55kč za 3ks...no co se dá dělat - nemělo by význam objednávat jen kalhotky - s poštovným by to vyšlo jako tyhle od chicca, ale právě taky přemýšlím, zda je mám přeprat??? Je to taková ta papírová látka, tak se bojím, aby se nerozpadly, ale ty moje nejsou zatavený, takže jsou ošmataný minimálně od té lékárnice, co me je rozdělávala a ukazovala mi tu velikost... 😅

janinka22
16. únor 2010

holky,já bych ty poporodní kalhotky neprala-teda aspoň pokud jsou zabalený,to je zbytečný ne? Navíc by to měly být jednorázový kalhotky, takže už z toho důvodu bych se bála co s tím vyprání udělá.. pokud u nich teda není napsáno,že se můžou i přeprat a použit znovu..
já je mám zatím objednaný ale doma ještě ne,pokud budou ale v obalu zatavený-jako že to tak předpokládám-tak s nima nic dělat před nošením nebudu

katy007
16. únor 2010

Craw: já kupuji klasické a Hello dost často jsou i jedny z těch "levnějších" a chuťově moc dobré, občas kupujeme i mango, banán a dělám horké nápoje se skořicí, hlavně jak dorazíš z venku vymrzlá tak krásně zahřejí. Já k snídani zásadně černý čaj konvici buď s mlékem nebo citronem. Ale během dne si dávám do 1/2 sklenice cca 3 cm džusíku a zbytek vody tak mi to nejvíce chutná.

Jinak já porodní košilku mám půjčenou od švagrové 2 kusy ještě jsem sse na ni moc nekoukala a pak jsme si jednu košili koupila ale není kojenecká, je klasická na knoflíčky pod prsa.

Už holky máte "sexy" kojící podprdy? Já včera koupila 1 do pododky, pak si koupím normální s kosticemi na o jsem zvyklá.

crawler
16. únor 2010

janinko: no mě by ta nutela taky normálně nenapadla, ale že to říkala ta jedna rodičku, že jí to děsně pomohlo, tak jsem si říkala, že do toho taky půjdu...No normálně se jíst nemá - ale to si právě představuju takový ty hutnější věci, ale tohle si myslím, že by neměl být žádný problém - otázka je, zda vůbec na něco budeme mít chuť...ale mít to tam sebou budu, protože si nedokážu představit být třeba 26hodin bez jídla - např.když tě chytnou kontra v noci - jedla jsi naposledy třeba v 7 večer večeři a od té doby nic a porod se může táhnout dlouho, takže aby měl člověk aspoň trochu síly na to tlačení😀DD

katy: sexy podprdy mi přijdou buď koncem týdne nebo příští týden, ale už podle fotky je to děsný, takže se už teď těším až budu moci nosit ty své - já si nepotrpím nijak na krajky ale prostě hezky tvarované košíčky a tohle je teda vážně příšernost 😝 😀 ale hlavně, aby nám udělaly tu správnou službu🙂 Koupila sis Anitu?

crawler
16. únor 2010

zuzi: hned jsem si všimla tvého alba - lehátko pěkné 😀 už by to chtělo nafotit bříško - máš tam naposledy 24tt a to už je dááávno - jistě už je větší - pochlubit! pochlubit! pochlubit ! 😀DD

katy007
16. únor 2010

Craw: já mám ráda i krajky, ale hlavně jak píšeš hezky tvarovené košíčky. Od Anity nemám je zbytečně drahá, mám ji jen do porodky a brala jsme si vel. 90 C ale nějak extra velkou jsem ji nemělaObjem podprdy co nosím teď mám 80C ty sis objednávala od Anity?

miselaniki
16. únor 2010

Ahoj holky,

tak Nutela u nás frčí, zásoby máme tak na měsíc, manžel na tom ujíždí, taky si občas zobnu. Craw taky jsem to četla, že to měla maminka po porodu na energii, dobrý nápad. Jo Katy s tím džusem - asi bych raději u porodu pila ředěný, nebo nedala vůbec aby ti mimi neosypalo hned po kojení, PA nám to vůbec nedoporučovala spíš jenom vodu, nebo hodně, hodně ředit.
Košile mám normální vepředu na rozepínání a kojící podrda mi dorazí za chvíli, volali mi z PPL. Objednala jsem jenom tak odhadem tak snad bude dobrá, taková obyč, na Anitu se chystám do obchodu, ale až tak za měsíc.

katy007
16. únor 2010

Misi: máš pravdu, nám taky říkala, že ze začátku nemáme jíst ani citrusy, ze by se mimco mohlo osypat. MY doma raději nugety nemáme pač jak jsou doma tak dlouho nevydrží 😀 nejraději máme ta pruhované - 1 lžička čistě bílá, další lžička jen čoko, další pruhovaná pak repete a 1/2 sklenky v čudu 😀

zuzi82
autor
16. únor 2010

Ahojky,
já si do porodky taky vezmu nějaký dobrý hustý džusík. Na kurzu říkala PA, že rozhodně nemáme zapomenout na pití a taky pro manžu na nějaké jídlo, ať není třeba 12 hodin o hladu.
Kalhotky budu objednávat z mamitati společně s matrací za 55 Kč 5 ks. Myslím, že super cena. Rozhodně je nebudu prát. Jsou jednorázové, tak mi to připadá, jako bych chtěla prát a sušit ty poporodní vložky, taky se to použije a jde to do koše.
Košile jsem si koupila na knoflíky u šikmookých spoluobčanů a nějaké mám ještě z doby, kdy jsem bydlela s našima. Teď spím nahá, takže nic nepoužívám. Já asi budu potřebovat košile už do porodky. Včera mi psala jedna těhulka, že v té porodce, kam se chystám nedávají erární košile ani k porodu, takže budu mít asi velkou spotřebu. Doma pak už budu jen v kalhotkách a podprsence. Jinak kalhotky jsem si taky koupila u spoluobčanů, takové obyč bavlněné, které budu nosit, až přijdu z porodky. Rozhodně si nechci ničit svoje pěkné a navíc nosím tanga a do těch by se asi dost špatně dávala ta mega vložka.
Podprsenku ještě nemám a koupím jen jednu. Trochu mi to připadá jako zbytečné. Doma se přes léto klidně do půl těla svléknu, takže koupím jednu, když budu kojit někde na návštěvě nebo tak.

andrea110409
16. únor 2010

Ahoj holky,
s tou nutelou mám trochu problém 🙂 nemáte ještě nějaký typ na energetický přísun ? 😉

zuzi82
autor
16. únor 2010

Misi: dobrá připomínka, takže džusík ne a koupím si raději nějakou limču. Colu nebo Toptopic.
Jo a do albíku jsem přidala lehátko, které budeme mít od známé. Používala ho pro mimi asi 7 měsíců a vypadá krásně. Nové prý stálo 2400 Kč a ona nám ho nechá za polovinu. Je fakt krásné, už se na něj těším. V březnu ho doveze mamka, až tu přijedou.
Craw: bříško nafocené mám, jen ty fotky nemám v takovém formátu, abych to mohla vložit, ale v sobotu budeme zase fotit, tak příští týden to vložím, slibuji.
Andy: u porodu možná už nutela vadit nemusí, ne? U cukrovky pokud vím, je riziko velkých dětí a u porodu už by to nehrálo roli, nebo jak to je?

katy007
16. únor 2010

Zuzi: kde budeš rodit? ve FM? Já mám taky 5 ks taky nemám v úmyslu přepírat leda, kdyby nebylo zbytí a hodně jsem krvácela a měla špinavé kalhotky a už neměla tak bych přeprala. V krajní nouzi.
Jinak vidíš já mám taky jen tanga tak musím obyčejné kalhotky nakoupit. I nějaké tanga nějak ty své mi začínají být malé. ☹

Andy: sušené ovoce, musli je to lehké a energii to dodá nebo čokoládovou tyčku pokud jíš čoku.

crawler
16. únor 2010

katy: jednu od Anity 75D za 180kč - je už totiž nošená, ale podle fotek nevypadal špatně a pro mé účely snad bude stačit - pokud bych viděla, že fakt budu bez problému kojit dlouho, tak si pak koupím nějakou pořádnou - to bych peněz nelitovala, ale takhle, když je to s otazníkem, tak jsem si říkala, že obnošená postačí...tak snad jo... 😅

andy: tak třeba nějaké proteinové tyčinky z obchodu pro svalovce? 😀 - hlavně ne nic, co by ti mohlo nějak zaskočit, vyvolat průjem nebo zvracení...mamka vzpomínala, že když byla těhu poprvé a při večeři na ni přišla ráz naráz kontrakce, takže vyhodila příbor do vzduchu a div se někomu nezapíchl do hlavy, takže já při kontrakcích bych moc neriskovala nic, co se kouše -bála bych, že mi to zaskočí nebo tak...ta nutela je dobrá - budu prostě olizovat lžičku .-D

zuzi: to já bych moc chození nahalatá po porodu neriskovala - myslím, že prsa nalitá mlíkem by ti pak mohla nadosmrti viset u pupíku .-D a taky pozor na různé záněty - přeci jenom jsou ty bradavky zcela otevřené 😉

zuzi82
autor
16. únor 2010

Katy: nakonec vyhrávají Vítkovice. Opravdu je tam prý lepší přístup než ve Frýdku, ale pokud mě nevezmou, tak jedu do Frýdku. Ty jsi pořád rozhodnutá pro Porubu? Jsou tam určitě největší odborníci lékaři, ale co jsem slyšela i na kurzu, tak se maximálně věnují těm předčasně narozeným dětem a ty v termínu moc neřeší, není to pro ně tak zajímavé a navíc mají hodně porodů, tak je to tam prý jak na běžícím páse. Pokud by se stalo a já rodila před 38 tt, tak neváhám a jedu do Poruby taky.

crawler
16. únor 2010

andy: jo ty máš s tou nutelou problém kvůli té cukrovce? já myslela, že ti nechutná....no přidávám se k zuzi - myslím, že u porodu už by to vadit nemělo - v těhu jde o to, že by mohlo mít mimi komplikace, ale když už přijde na porod? ale radši se zeptej to zase jo, jistota je jistota...🙂

zuzi82
autor
16. únor 2010

Já nebudu chodit nahatá. Spát budu v obyč podprsence a svlékat se budu jen na kojení. I Pa říkala, že máme kojit pokud možno svlečené, že je to příjemnější jak pro mimi tak je to dobré pro tvorbu mléka. Takže to doma neřeším, ale na návštěvě, i když si půjdu někam vedle do pokoje tak se nebudu celá svlékat, takže jednu kojící podprdu si koupím. Bez podprsenky nechocím ani teď. Mám normálně 75D až E, takže to fakt nejde. 😅

katy007
16. únor 2010

Craw: no já taky právě proto neinvestovala více peněz, mám za 300 Kč prd to sedí tak jak příjdu domů chci si obléci pevnou kosticovou abych neměla prsa na pupíku jak píšeš 😀 tu si třeba obleču na noc proto i větší objem, aby se dobře spalo, ještě že jsem si ji mohla vyzkoušet, ale stejně se mi nezdá objem 90!

Zuzi: lítat po domě v kalhotkách a podprdě to jo, když je hic na vybulení, ale nahoře bez asi neee 😅

crawler
16. únor 2010

zuzi: tak to jó 🙂
když jsme u těch podprsenek - holky spáváte v nich? Mě to nějak v životě nenapadlo, ale když jsem byla třeba na intru a tak, tak několik holek bylo zvyklých spát v podprsence... 😕 tak jsem na to koukala jako vyoraná myš 🙂

katy007
16. únor 2010

Craw: nespím, možná někdy na chatě když byla kosa a já šla spát nabalená jako pumpa, že se človběk ani nesvlékal a hned hupsnul do spacáku, jinak občas jak je v létě na vybulení tak jsem spala jen v kalhotkách. nahoře bez jen ledviny přikryté ručníkem nebo plachtou.

miselaniki
16. únor 2010

zuzi: tak to máš lehátko od Chicca jak mám já nebo Janinka, já jsem z něho nadšená🙂
andy: nám ještě říkali hroznový cukr, ale to asi taky nemůžeš co?

Holky tak balík dorazil, mantinely fleecové takové měkounké, volán, kapsář, plíny, ochranné prostěradlo a kojící podprda - no žádná erotika, ale účel splní a je mi dobrá, to je nejdůležitější.

zuzi82
autor
16. únor 2010

Omlouvám se, fakt jsem to napsala blbě, takže pro vysvětlení. 😀 Teď spím nahá - úplně. Po porodu budu spát doma v obyč podprsence a kalhotkách. Přes den budu normálně oblečená, tzn. kalhotky, podprsenka, kraťasy a tričko, nebo domácí šaty a na kojení se do půl těla úplně svléknu. Tak snad je to teď srozumitelné. Bez podprdy nejsem ani pět minut. To mám už prsa až pod pupíkem 😀

katy007
16. únor 2010

Misi: mě taky včera dorazila ta zavinovačka co mi opoměly zaslat tak už mám kromě nábytku doma vše. TAk se musíme s manžou dokopat a uklidit "bordelárnu" a změnit na pokojíček konečně tak potom i vyperu věci a hned dám do postýlky a do skříně. Už se těším jak mi ty pidi věci budou viset na sušáku 🙂

Zuzi: my si už o tomě myslely, že jsi exibicinistka 😀

zuzi82
autor
16. únor 2010

Misi: A vy jste to lehádko kupovaly nové, nebo někde v bazárku. Já zatím viděla jen fotečky, ale myslím, že je krásné a za těch 1200 Kč je to super koupě. Dívala jsem se, že máš kapsář stejný jako já koupila mantinel, povlečko a zavinovačku. Kapsář mi přijde dneska, ale ten bude trochu jiný, taky s takovým méďou, ale fialový, aspoň myslím, že jsem to tak objednala.

crawler
16. únor 2010

zuzi: a máme v tom jasno 😀

no nic holky, zatím se tu mějte, pěkně pište ať mám co číst. Já za chvíli vyrážím do Pardubic na velký utz a pak musím letět ještě na univerzitu 😝

tak zatím a předem přeju dobrou chuť k obědu - já budu jen o housce a mléčné rýži 🙂

papa

zuzi82
autor
16. únor 2010

Katy: to rozhodně nejsem. Nahá spím, protože nesnáším jak se kolem mě v noci obtočí košile a mám ráda, když se večer přitulím pod deku k manžovi a jsme tělo na tělo. V pyžamu to není ono. Ale to si myslím, že je normoš 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru