Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

skretik
26. únor 2010

Jojo ja jsem mela s mocakem problemy i pred tim,takze jsem celkem zvykla, moc mam v poradku, takze se s tim nic nedela, pry to magnezko by mohlo trochu pomoc a kdyztak holt musim vydrzet, ale co bych pro mimco neudelala, ze 😀 .

Tery tak to vas tedy cekaji pekne veci 😀 , ale urcite to zvladnete. My zaciname taky na jare stavet, ale nikam nepospichame, pro zatim to stejne bude jen vikendova a prazdinova chata, takze neni kam pospichat a muzeme v klidu stavet 😉. A neboj vy to urcite taky zvladnete.

Zuzi tak na to ja se taky strasne tesim, uz se tesim uz jen na to az nebudu muset chodit do prace, uz me to tu neba...A pak ty prochazky s mimcem a zastavky na zahradce na limcu a tak, proste paradicka, doufam, ze bude letos nejake rozumne leto..

zuzi82
autor
26. únor 2010

Holky tu práci s bydlením vám vůbec nezávidím. Já jsem v tom našem baráčku strašně šťastná. Moc se mi tu líbí a nic bych neměnila, ale když si vzpomenu na ty dva roky dřiny, tak je mi špatně. Byli jsme tu vlastně pořád. Z práce jsme jeli rovnou na stavbu, v autě jsem měla pracovní oblečení na převlečení, tady jsem se převlíkla a třeba až do deseti jsme každý den dělali. Pak jeli domů, rychle povečeřeli a šli spát, ať jsme ráno zase ready. Díkybohu, že to máme za sebou. 🙂

zuzi82
autor
26. únor 2010

Veri: 😲 Snad to není nic vážného. Možná jsi byla jen moc oblečená a udělalo se ti špatně z horka. Ale asi by mě to dost vyděsilo. Co manžel? Taky musel být polekaný, že? A už je ti dobře?

t.kosticka
26. únor 2010

Jo, to zvládnem 😉

Důležitý je, že jsme snili o baráku v naší vesnici a teď ho máme...na furt...a jestli ho nestihnem udělat do miminka, tak se nic neděje...máme na to celý život 😀

No, jo, to bude léto, co holky,...naše první s miminkama...já miluju ty sedánky na terase nebo na zahradě, grilování, na sobě jen tílko, kraťasy a pantofle...to bude skvělý 😵

t.kosticka
26. únor 2010

Veri, neměla bys jít radši doktorovi...takový příznaky mělakamarádka při nízským tlaku a dneska je taky bio2...

t.kosticka
26. únor 2010

nízkým 🙄

skretik
26. únor 2010

No ja jsem si ted zkousela svoje puvodni obleceni a tak jsem se u toho nasmala 😀 😀 😀 . Nechapu jak mi to kdy mohlo byt 😀 , tricka mam do pul pupku, vypadam jak kdyz si na sebe oblikam detske obleceni 😀 , tak doufam, ze do leta budu vypadat aspon trochu normalne, i kdyz ty prsa se asi jen tak nezmenci kdyz budu kojit, co 😝 .
Veri to je urcite od tlaku, tak se natahni a odpocivej a kdyby se ti pritizilo tak hned supajdi k doktorovi!!!

zuzi82
autor
26. únor 2010

Teri: já právě miluju to papkání na terásce. Už se na to šíleně těším. Zatím sem hodíme nějaký starý stůl, nebo koupíme takový ten obyč plast, ať si v létě mužeme dát obídek a večeři ven. To bude krása 😵

crawler
26. únor 2010

Tak holky - bakule finišuje - právě jsem dopsala závěr a teď už mi to jen vedoucí seškrtá a já budu opravovat a předělávat atd atd 😀DD

s tím bydlením to ale máte starostí! :-/ ale budete mít potom to svoje hezký a hlavně sví 🙂

já se holky taky děsně těším na léto - jen mě děsí představa, že se nenarvu do svých sukýnek a tíleček - že mě bude všude viset vygajdaná kůže a nebude to nic sexy 😅 ale na venkově (za svitavama) mají rodiče velký dům se zahradou a tam trávíme květen až říjen, takže se těším až se tam s miminkem uhnízdíme - stráně kolem má majitel ovčí farmy, takže tam běhají stovky ovcí, 5 koní a na protější straně jsou stáda krav...prostě úžasná pohoda, takže schází jen aby nám přálo počasí 🙂

veri: juju -to bude asi z tlaku, ale dávej na sebe pozor a odpočiň si 😉

hemeroidy naštěstí neznám - jen teoreticky - ale vím, že hodně maminek je má po porodu z toho tlačení...bolí to hodně? :-/

zuzi82
autor
26. únor 2010

Craw: tak to je fajn, že už píšeš závěr, tak to nejhorší máš za sebou. Teď už se jen naučit na státnice, ale ty už to určitě všechno umíš, že? 😉

andrea110409
26. únor 2010

My jsme sice nestavěli domek, ale kupovali jsme "jen "byt" a věc co mě na tom naprosto šokovala jsou dodací termíny nábytku. S elektronikou jsme neměli problém, ale nábytek je děs, některé kousky nám přijdou až když se mrňous narodí 😖
Jinak k obědu mám dneska kus kus se žampionama co vy ? 😉

eriska
26. únor 2010

teda, si jen odskočím umýt hlavu a už je tady kupa příspěvků..já se večer chystám na takový dámský srázek ze základky, ale ještě nevím, jestli tam vůbec půjdu, mám rýmu, pobolívá mě v krku a od rána se mi motá hlava, takže veri, věřím, že je něco ve vzduchu..ale jak píšou holky, hlavně, že jsi neomdlela a manža pro tebe přijel..pěkně hoď nožky nahoru a odpočívej..ono stejně nic jinýho nepomůže

an, já mám vyndané kuřecí masko, ale moc se ke sporáku nehrnu, nechám to, až přijde přítel domů..takže to vidím na steaček s hranolkama a zeleninkou🙂

craw, to jsi rychlýk, jsi nedávno psala, že ti toho ještě hodně zbývá a už finišuješ..to je skvělý, gratuluju..uvidíš, že ti to ani neproškrtá😉 no, z toho oblečení mám taky hrůzu, ale taky budu léto trávit u babičky, obrovská zahrada, bazének, čerstvá zeleninka a ovoce a tatínek to za námi bude mít necelých 30 km..už se na to těším..a další výhoda, bude tam i teta s prckama, takže dost rukou na nošení, kočárkování i hlídání😉

evejka
26. únor 2010

Ahoj Andrej,to mi povídej, už 6.týdnů čekáme na obývací stěnu...je to děs.Zálohu chtěj zaplatit hned,říkají,že do 3.týdnů to bude a ejhle ☹ zatím máme čas,ale taky mě to štve.Jinak k obědu jsem měla cmundu, to je po jihočesku bramborák a byl mňam 😉

crawler
26. únor 2010

zuzi: no haha 🙂 státnicuju z etnických minorit, sociální antropologie a teorie etnicity - první dva předměty se naučím, když nebudu líná, ale teorie etnicity ? ha - okruhy otázek jsou úplně jiné, než jak výuku pojal náš milý profesor 😠 a navíc všechno to vypukne v květnu a to je dost možný, že když budu přenášet, tak se malé narodí na začátku května a to chci vidět ty fofry, jak se budu během šestinedělí učit, ale pokusím se 😅

k obědu mám dnes jen zeleninovou polévku - musím dojídat zbytky 🙂

jinak k tomu srazu, co navrhla eriska - jsem rozhodně pro 🙂 realizace by byla možná trochu složitější, ale dalo by se - máme tu pražandy, ostravandy, liberec, chrudimsko, okolí brna...zapoměla jsem na někoho? já myslím, že by se dalo vymyslet něco na půl cesty - až budou děti trošku větší - třeba v srpnu 😉

skret: ty můro - se nám tady chlubíš, že se nenarveš do starého oblečení a že to vypadá směšně, ale aby sis založila album a pobavila i nás ostatní to ne, že? 😀DD

s těma kočárkama holky přeju ať všechny dobře vyberete a máte je včas. Náš kočárek byl na skladě, tak jsme si ho hned odvezli, ale autosedačku jsme doobjednávali a byla za 2 týdny, což ještě jde, ale fakt se nám to krátí a pak můžou být problém i ty 2 týdny, tak už se do toho pusťte 😉

mě už dorazil úžasný kojo polštář za 300 z MMB a je super a dnes už mi byla odeslána zásilka zbylé výbavy jako látkové pleny, podložka na komodu, lehátko do vany, pláštěnka na kočár, apod. takže příští týden to přijde a my už se doma vážně nehneme, páč ještě není ta komoda do které bych to mohla dát :-/

janinka22
26. únor 2010

holky,tak já do sebe nacpala právě bramborový knedlíky plněný uzeným s červeným zelíčkem,taky to bylo dobrý,chvilku si dáchnu a pak se asi pustím do nějkýho uklidu ať nějaký ty kalorie taky vydám 😎 i když dopoledne jsem už cvičila,uklízet se mi dneska sice moc nechce,ale musím se k tomu překecat,až přijde manža tak abych mu na otázku co sem celý den dělala neodpověděla že sem se jen flákala 😀

andrea110409
26. únor 2010

eve: jojo cmundu dělají moji rodiče...pocházím z vysočiny 😉 Nám sedačku měli dodat do 12 týdnů tj. konec dubna. Ve své profesi jsem jsem zadávala zakázky a s takovýhlema dodacíma lhůtama by u mě nikdo neměl šanci 😠

janinka22
26. únor 2010

právě konečně peru oblečení pro mrňouska.. chtěla jsem se vás zeptat jestli perete i zavinovačky,prostěradla,povlečení a podobný věci??? není to zbytečný když je to nový a nepřijde to vlastně do přímýho styku s pokožkou miminka?? Se zase asi ptám blbě,ale tak co už 😅

t.kosticka
26. únor 2010

my taky děláme cmundu...a to jsem z Kladna 🙂 😉

Já jsme si dneka udělala jen hemenex, zítra budu dělat ptáčky s knedlíkem...

andrea110409
26. únor 2010

jani: mě mamina "nakázala" vyprat všechno kromě rychlozavinovačky 😉 Mám vyprané i nové plíny (latkové) přece jen jsem textilák a vím jak se s těmahle věcma zachází a ty provozy kde to šikou nejsou čisté.....doporučuju vyprat. Na malou teplotu 40 ale vyprat.

skretik
26. únor 2010

Uf tak ja jsem jeste nezacala prat nic, chystam se na to az budu doma, takze tak nejak v tom 34tt, snad to vsechno stihnu. Kazdpopadne pro jistotu budu prat vsechno. Nam taky peru vsechno i kdyz je to novy. Clovek nikdo nevi, kde se to valelo a co se s tim delalo.

Holky me dneska tak strasne boli trisla, vubec nemuzu chodit ☹.

skretik
26. únor 2010

Andy a proc nemas prat rychlozavinovacku? Tu se chystam taky preprat

andrea110409
26. únor 2010

skretik: tu jsem nejak vynechala asi ji přemáchnu jen v ruce kvůli tomu dutému vláknu ve vnitř....nerada bych ho zcupovala hned na začátku 🙂

crawler
26. únor 2010

jani: taky doporučuju přeprat vše aspoň na 40...kdovíjak dlouho se na to ve skladě prášilo, kdo všechno to měl v rukách a tak...navíc teda já osobně moc nemusím určitý věci, jak páchnou novotou - miminkovská vůne je lepší aspoň budeš mít jistotu 😉

v jakém prášku holky perete? v té lovele? my doma pereme i svoje v sensa - je to dětský prášek, tak jsem samo nekupovala jiný...jen když pereme sobě, tak používáme i aviváž, že to krásně a dlouho voní, ale to se zase u mimin nesmí, takže už teď to vlastně nevoní...no ale vím, že je to čistý...

zuzi82
autor
26. únor 2010

Já peru také všechno. Prostěradla, povlečko a zavinovačku na 40. Oblečeníčko taky a jako jemné prádlo a látkové pleny jsem dala na 60 ať se to trochu sepere a nejsou tak drsné.
Já jsem si na obídek dala bramborovou kaši a k tomu vytáhla kousek kapříka, co byl v mrazáku. Byla to mňamka. A hned hotové. 😉
Já celé roky dělala bramborák a teď, co jsem s manžou tak děláme bramborový placek 😀 Naštěstí je výsledek pořád stejný.
Dodací lhůty jsou strašné. My sedačku kupovali začátkem prosince a dovezli nám jí minulý víkend. 😠

janinka22
26. únor 2010

holky,tak díky za rady,já teda radši taky vyperu všecko...teda,tak to bude praček... 😅

evejka
26. únor 2010

Jani,taky se připojuji,peru všechno...I hračky plyšový (v ruce) 😀 a koupila jsem si Batole,mají ho jen v Tetě,nebo Schleckeru,je levnější a fakt úúúúžasně voní 😉 ale Lovelu mám taky...kupovala jsem letní a zimní peřinku s polštářkem,tak to taky vezmu 😀
Holky dotaz,jak to máte s výtokama?Já mám pocit,že teď začínám nějak víc "mokřit"...dřív toho bylo na intimce míň a teď docela dost...vodový,bílý,bez zápachu...nemám žádný problémy,tak nevím...je to normoš, zasloužilé mamky po 30.týdnu? 😀

andrea110409
26. únor 2010

evej: tak s výtokem už mám teď docela klid, ale v těch týdnech co jsi ty to byl běs. Měla jsem pocit, že mi snad odtýká plodovka i jsme to tady řešili, ale podle posledního ultrazvuku je všechno v pořádku. Tak snad i tobě se to uklidní a bude to lepší 😉

evejka
26. únor 2010

No,právě,jsem si říkala,jestli to není ta plodovka...na UTZ jsem byla minulý týden a vše v oukeji...iasi jak rosteme a přibíráme,tak je to asi normální🙂děkuju za uklidnění 😉

eriska
26. únor 2010

taky jsem přeprala všechno, i rychlozavinovačku, co dovezl taťka z polska a nic se s ní nestalo..já používám tu lovelu a mám pocit, že i tak krásně voní..peru v ní už od léta, takže se u nás nic nezměnilo..a miminkovský oblečko stejně peru zvlášť, takže do našeho aviváž přidávám, přítel to má strašně rád, vždycky si ráno chválí, jak mu voní trenýrky😀

evi, já si s výtokama užila a užívám stále, ale dr. mi říkal, že v těhu je to normální, kor jak to popisuješ ty..ale až půjdeš k dr. tak se zeptej, pro klid duše🙂

holky, u nás se rozpršelo☹ to jsou výkyvy počasí tohleto..ale zase, ať si radši prší, než chumelí..já už se tááááák moc těším na sluníčko, na teplíčko..

andrea110409
26. únor 2010

Holky tak se jedu podívat do porodnice...jsem docela zvědavá jak to bude vypadat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru