Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

andrea110409
9. bře 2010

Tak holky dneska jdu objednat ten kočárek, venku je krásně, ale já jsme ještě v pyžamu 😎 nějak se mi nechce převlíkat 😉

eriska
9. bře 2010

Zdravím vás, holčiny,

tak my včera zvládli veterinu (hysterka naše brečela, jak kdyby mu zeřazali nohu a to ho dr. jen kontroloval, dostal krunýř, tak je na hlídání u přítelových rodičů, aby nám to tady všechno nezničil) a pak jsme jeli do týniště nad orlicí pokoukat po kočárku a už je objednaný..mám z toho strašnou radost..je fakt krásný, lehounký, snadná manipulace, prostě super, tak snad se osvědčí i v používání..měl by do 3. týdnů dorazit..fofo je v albíčku

zuzi, měli tam i camarelo, to skvěle pružilo, ale mně se zdálo dost hampulácký, takový masivní..a měli tam i firkona, tak nevím, jestli to byl přesně ten, co jste koupili, ale až na podvozek se mi líbil víc, než camarelo..u něj je super ten podvozek a odpružení, ale já jsem malá a připadala jsem si vedle něj jak blbeček..

takže holky, ať nám kočárky splní služby, žádný se nerozbije a ať jsme s nimi všechny spokojené

u nás taky krásně svítí, ale je tam úděsná zima a já už bundu nezapnu..nebo, zapnu, ale jsem v ní děsně narvaná☹

evuss
9. bře 2010

Eri kočárek je parádní hlavně ta barvička... Jinak s budnou jsme na tom stejně. Už jsem vytáhla jarní, ale i ta začíná být těsná tak dneska projedu skříně a musím najít něco většího, jinak budu muset přestat chodit do práce 😀

eriska
9. bře 2010

evus, já mám ještě jednu, takovou tu dlouhou, ke kolenům a ta mi je dobře, jenže s tím břichem jsem v ní jak medvěd, malej kulatej medvěd..takže radši nosím tu svoji oblíbenou a narvu pod ní ještě svetr..to já jarní mám akorát svetry a vesty..tak snad to sluníčko vydrží a mráz ustoupí..já totiž fusak ke kočárku neobjednávala..vy jo?

evuss
9. bře 2010

Já jsem sehnala na mmb za 280,- tu do autosedačky, takže ju beru. On člověk nikdy neví, si říkám, že na cestu z porodnice nebo když bude chladno. A hlavně je až do jednoho roku takže to budeme mít i na příští zimu, kdy nejspíš ještě budeme mít vajíčkovou autosedačku. Klasický fusak do kočárku máme poděděný taky, ale ani jsem ho neprala, páč myslím, že ten potřeba nebude a když náhodou dá se použít i ta autosedačková do kočárku.

katy007
9. bře 2010

Eri: jakou značku jsi nakonec koupila?

Evi: ty ještě chodíš do práce? Neměla bys už být na MD nebo ti jsou taky tt dopředu jako mě?

Jinak já budu mít fusak ještě po nás pravý ovčí, mamka ho vyprala a našije na něj krásný nový "obleček" ale ještě chci koupit deku do autosedačky a zítra vyrážíme pro chůviščky a snad máme vše.

evuss
9. bře 2010

Katy: jo jo ještě si úžívám práci 🙂 No na MD bych měla být od 1.3. ale nastoupím až 1.4. Mám dobrou práci a skvělou šéfovou, se kterou se dá vždycky domluvit, takže bych byla sama proti sobě, kdybych byla na mateřské za pár šušňů, když můžu mít trochu víc. A navíc si to chození ještě "užívám", páč už se do žádnýho zaměstnání fakt vrátit nechcu, našli jsme s manžem lepší způsob jak vydělat penízky, takže budu pokračovat v tom 😉

Katy a trváš na nové dece do autosedačky? Já jen že na tom mmb se dají sehnat za poloviční ceny než ty nové, tak jen taková rada na ušetření 😉

eriska
9. bře 2010

katy, nakonec to vyhrál dojan, danny sport 2010, má oproti loňskýmu modelu větší korbičku a v ní polohování zádiček, což mi přijde super🙂 já mám u babičky taky fusak, beránkový, po prckách, ale ani jsem ho nevytahovala, páč je druhý tety a ta by ráda mimčo, ale teď byla na operaci s páteří, do toho ženský problémy, takže si myslíme, že už ho mít nemůže, ale přijde mi blbý se jí ptát..já mám teploučkou smetanovou dečku od mojí mamči, takže když bude zima a museli bychom ven, tak mu dám tu, nebo ho zabalím do péřového polštáře a když bude mít zavinovačku a kombinézku, tak si myslím, že to stačí..a na léto mám lehčí dečku nebo plínku..takže nic jiného pořizovat nebudu..katy, my máme taky chůvičky, poděděné, ale zkoušeli jsme a fungují😉 tak mám radost🙂 já jdu za chvíli do obchůdku pro obyčejnou bavlněnou čepičku do porodky, pro žínku a pro kalhotky na plínky a taky snad už bude vše nakoupeno..

jo, holky včera jsem spala u mamky a koukala na břuch do zrcadlo, už je teda pořádný a po celém podbřišku se mi rozlezly strie, takže už ne na bocích, ale i tam, ale byla tam teta a ukazovala mi svoje a kdyby mi neřekla, že je tam má, tak si jich nevšimnu..takže fakt krásně vyblednou..

katy007
9. bře 2010

Evi: my tu máme velkosklad a tam stojí nová kolem 250 Kč tak to tam vezmu než čekat než to dorazí a v jaké stavu, takže to vezmu od tama.

Eri: já vůbec nevím do čeho v dubnu oblečuču mimčo jak půjdeme z porodnice a na vycházky. Snad bude teplo a budou stačit dupačky, dlouhý rukáv a svetřik , zavinovačka a peřinka nebo deka do okčárku, v létě jak budou ty hicy a myslím, že budou stejně budou mimča jen v kratasích si myslím.

evuss
9. bře 2010

Katy tak to máš krásnou cenu. Jinak s tím oblečením bych to taky tak viděla, však uvidíme jak bude. Z porodnice to nějak zvládnem a pak se uvidí. Nebojte to zvládnem 😉

katy007
9. bře 2010

Evi: tam mají hodně dobré ceny od oblečení až po doplňky, jen kočárky jsou dražšší,ale to zase beru v porovnání s PL co máme kousek od baráku jinak jsou tam i za kočárky dobré ceny.

miselaniki
9. bře 2010

Ahoj holky,

tak já jsem dnes byla v poradně, všechno OK, udělal mi stěry, poslechl ozvy, jenom mám málo železa tak jsem k magnézku dostala ještě železo, doufám, že nebudu mít z toho zácpu.
Dnes mi má z mmb dorazit zavinovačka do autosedačky a normální zavinovačka tak se teším. Jinak v Brně svítí sluníčko, ale když zafoukne tak je pěkná kosa, já už bych tak chtěla teploooo🙂.

eriska
9. bře 2010

katy, já jsem koupila od jedné paní, co jsem kupovala přes koníka z bazárku bodyčka, tak mi nabídla takovou smetanovou bavlněnou kombinézku, je velikosti 56, takže když bude zima, dostane prcek dupky, body s dlouhým rukávem a kombinézku, zabalím ho do deky a těch pár minutek k autu a z auta k domu určo vydrží..doma mu budu dávat taky bodyčko a dupačky a ven půjdu, až když bude hezky..když to bude nutné, tak zase kombinézku, nebo prostě dupačky, bodyčko, kabátek a teplý kabátek a zabalit do kočárku..a v létě to vidím jen na bodyčko bez rukávů..já žádný polodupačky, kraťásky, nic, co je podobný kalhotám nekupuvala, protože to má gumičky v pase a myslím, že v tom létě mu bude stačit plínka bude spocený až až..tak ho nebudu trápit dalšíma gumam v pase..jinak teta holky vozila jen v plínce a v šatečkách, takže vy to máte úplně nejlepší a budete frajerky už od malička

mis, gratuluju k úspěšné kontrole..jak často teď budeš chodit?

katy007
9. bře 2010

Eri: já zatím žádné šatečky nemám ale zato mám kompletek jakby kraťásky v vrchem tak to budeme v létě nosit, na chtě budeme jen v plenečce a tričku nebo úplně budeme luftovat jen přes ní přehodím plenčičku, ale po městě nee to bychom vypadaliy jako cikáni! 😀

Misi: takY gratuluji k dobrým výsdledkům. Já jdu zítra na KO tak jsme zvědavá jak často teď bdu chodit a zda ještě k ní nebo k ní na porodnici.

Zítra tu nebudu budu mít busy day a vypadnu z domu ráno po 7 hod. a avrátím se až navečer.

andrea110409
9. bře 2010

Ahoj holky tak už sem i já přidla kočárek do alba...příští týden nám ho dodají, tak jsme na to zvědavá 😎
eri: doufám, že se nepotvrdí tvoje tvrzení a já si u něj nebudu připadat blbě i když větší je to je pravda 😎

miselaniki
9. bře 2010

eri: no mám přijít ještě v 36 tt tedy za 14 dní a pak už budu chodit na monitor do porodnice. Jinak od 12.3. už jsem na mateřské, to letí holky.

andrea110409
9. bře 2010

mis: tak to jsme na tom podobně i když já jdu na kontrolu v 36 tt příští týden 🙂
Dneska jdu vyplnit porodopis a ve čtvrtek jdu na předporodní kurz do porodnice.....uz to děsně utíká, ale taky tím jak jsem objednala dneska ten kočár tak mám pocit, že vše důležité už máme 😉
Sice jsem ještě dneska držela v ruce teploměr, ale asi pořídím ve finále digitální. V drogerii jsem nakoupila vatové tampony na pupíka a případné nějaké bodové číštění, tyčinky do uší.....no jsem zvědavá co mi ve finále bude chybět 🙂

eriska
9. bře 2010

an, já jsem prcek, mám 162cm, tak u mě ten kočárek vypadal komicky velký, ale vzhledově byl hezký..je to úleva, mít ho objednaný,co? já jsem tak ráda, že to je z krku..teď už jen doufat, že neporodíme dřív, než přijde..

misi, já jdu taky teď po 14 dnech, ale příští týden a to bude 37. a pak taky budu chodit na monitor, tedy něco v tom smyslu říkal..

jo, holky, ještě mi teta radila dneska, že je dobrý si koupit genciálku, takovou tu fialovou vodičku a večer sní prckovi potřít vatičkou jazyk, protože se jim pak dělá ta moučnivka..ale že mi to řekne doktorka, nebo ať se jí na to pak zeptám..

evejka
9. bře 2010

Joooo Andy,my Camarelo jedeme dneska objednat, přesně v téhle barvě...už se nemůžu dočkat 😉 Za chvíli frčím do porodnice na prohlídku sálu a od 18.00 hod. jdeme s manžou na přednášku a předporodní kurz - Otec u porodu 😀 Tak jsem zvědavá...dnešek je prostě vzdělávací den...holčinky,vám už se to tedy pěkně krátí,jak vás čtu,všechny máte potíže s chrněním...já zatím spím jako když mě do vody hodí, i maličká je klidná,tak uvidíme....holky držím palce,ať už je léto,máme to všechny za sebou a budem povídat o mimísech... 😀

katy007
9. bře 2010

Eri: co je moučnivka? To slyším poprvé. A musím dát vyprat župan, abych zítra ve čt si zabalila už do porodnice. Ty jo toto utíká si pamatuji, že nedávno jsem objevila // a modlila se aby vše bylo OK a už budu mít za chvilku sviště doma. 🙂

andrea110409
9. bře 2010

eri...no já jsem stejný prcek....tak mě malinko děsíš ☹ no uvidime

eriska
9. bře 2010

katy, to je takový bílý povlak, co se miminkův udělá v pusince a pak je to bolí a nechtějí pít..ale nemá to každé miminko..jen mě to tak napadlo napsat, když mi o tom teta říkala, že je to potkalo a jen u jednoho dítka, u druhého ne..tak abychom nebyly překvapený, kdyby náhodou..jsem si to napsala a kdyžta budu vědět, na co se dětské dr. zeptat🙂 já musím ještě koupit bačkorky pro maminku do porodnice, ty co mám se nehodí, tak si koupím nějaké zdravotní zrovna..a už to pomalu kupím na přebalovák, co je potřeba..ale do tašky dám jen jedny vložky, zbytek nechám doma a přítel vždycky doveze..ať tam toho netahám hodně..

mandragora10
9. bře 2010

Ahoj holky,

po delsi dobe vas zdravim... jak jsme na materske, tak toho mam tolik, ze skoro nejsem doma a na net se dostanu jen jednou za den.

Zuzi, moc hezke fotecky mate, takove umelecke, moc se mi libi 🙂
Nakonec jsem se nechala premluvit a jdu taky k fotografce, ale jen ja, pritel se stydi, pry se radeji vyfoti az s mimcem. Jdu ted ve ctvrtek, do tydne by mely byt fotky, tak jsem na to zvedava. Ale aspon budu mit nejakou pamatku na brisko 🙂

Mis, gratuluji k uspesne kontrole, to zelezo pry chybi kazde treti tehulce, kdyz budes hodne pit, tak by zacpa byt nemela.
Ja jdu do poradny ted ve ctvrtek a pak uz budu chodit po tydnu do porodnice, kde budou do 37tt delat ultrazvuk a pak od 38tt monitor.

Se spanim mam taky problemy...minimalne jednou za noc jdu na WC a pak vetsinou hodinu nemuzu usnout, prevaluju se a rano me pak vzbudi pritel, kdyz vstava, takze spim v prumeru tak 7 hodin. Odpoledne neusnu a navic na to ani nejak neni cas. Planovala jsem si, kolik toho stihnu az budu doma, ale zatim to nejak nejde....dopoledne chodim cvicit, pres obed mam domluvene srazy s kamaradkama, odpoledne nejake navstevy, nakupy nebo uklid a vecer jsem po celem dnu uplne hotova 🙂

zuzi82
autor
10. bře 2010

Dobré ráno,
včera jsem vůbec nestíhala psát, ale alespoň jsem vás průběžně četla. Ráno jsem si jela na jatka pro vepřovou půlku, ať máme nějaké zásoby v mražáku, takže jsem měla do večera co dělat, abych to nějak zpacifikovala. Dělala jsem i tlačenku a jitrnice. S jitrnicema jsme končili ve čtvrt na dvanáct. Když jsem lehla, tak mě tak bolely záda, že mě manža musel ještě namasírovat. 😖
Eri: já jsem taky prcek, ale nějak mi ten velký kočár nevadí a manža je naopak velký a musím přiznat, že s kočárem vypadá dost sexy 😅 Vždycky se mi líbili chlapi s dětma, nějak mě to přitahuje.
Katy, Man: Fotek jsme si nechali nakonec udělat patnáct. Jsem s nima moc spokojená a jsem ráda, že šel manža. Mám jen jednu, kde jsem sama. Chtěla jsem, aby na nich bylo vidět, že se oba těšíme a vlastně oba čekáme mimi a myslím, že se nám to povedlo. Nešlo mi ani tak o to fotit ten mega pupek, jako spíš zachytit, tu radost z toho, že už se dočkáme. 😎
Jsem dost ráda, že už máme kočárek a vlastně téměř celou výbavičku doma. Dost se to blíží a může to přijít ze dne na den. Jak chodím na bazén, tak tam se mnou chodí i jedna mamina, měla termín o měsíc dřív než já a včera mi přišel mail, že dnes už nejde, že jí včera pustili z porodnice s malým Františkem. A to byla minulý týden úplně fit. 🙂

andrea110409
10. bře 2010

zuzi: ahoj, včera jsme se na kočárek byla ještě pro jistotu podívat a myslím, že jsem spokojená 😉 Příští týden přijde a bude celý jenom náš 😀 Do porodu ho dáme ke tchýni a pak se jen převeze. Jen doufám, že nebude moc složité nasazování jednotlivých částí a že to v pohodě zvládneme🙂
S tím porodem dřív mi to taky vrtá hlavou....přece jen pokojík pro mrňousa ještě pořád nevypadá 100 % ale dneska to snad dodělám a bude hotovo 😉 Jen se donutit.
Podle doktorky je ale ještě náš mrňous hooodně vysoko a tak to na porod nevypadá 😎

crawler
10. bře 2010

Ahoj holky🙂

byla jsem od soboty u rodičů, takže jsem neměla net🙂 Ale úspěšně jsem Vás dočetla 😉

Makám na bakalářce a dnes jedu i do školy na přednášku - zatím dokud to jde, tak se chci dokopat...

Chválím krásné kočárky!!! A fotečky - zuzi - super a koukala jsme jak hloupá na bříško - pořád žiju v domnění, že mám z vás největší, ale dohnaly jste mě 🙂 Strie zatím žádný, ale počítám s nima - za žádný drahý krémy jsem peníze neutrácela, páč jsem tady na koníkovi mnohokrát četla, že je to jen o elasticitě a né o mazání...u nás v rodině jsou všechny po dětech strijatý, ale musím potvrdit, že po nějakém čase prakticky nejsou vidět - ségra měla v těhu defakto fialový celý břicho a boky a teď se musíte podívat zblízka, abyste ty bílý nitky uviděly, takže klíííd🙂 co nám zbývá? 😀

jinak jsem byla včera na dalším kurzu a můžu vám říct, že to byl "super" zážitek - málem jsem se tam sesypala - bylo to na téma porod a pouštěli nám film natočený mudrama přímo v litomyšlské porodce - bylo to prostě naturalistický a mě to nějak nesedlo (přitom porodů jsem viděla už desítky) - strašně mi klesl tlak a kdybych neseděla, tak už jsem na zemi - začalo mi hučet v uších, mžitky před očima, nedostávalo se mi vzduchu, takže jsem zhruba 10 minut nic neslyšela a byla úplně mimo - prostě mimo sebe jako při omdlení, tak snad jsem nepřišla o něco důležitýho 😀 :-/ No a pak mě začalo menstruačně bolet břicho - nevím, jestli to už nebyly slabé poslíčky...ale prostě nepříjemný to bylo :-/

zuzi: jůůů, taky František? My jestli to bude chlapeček tak taky 🙂 tak to ještě nevyšlo úplně z módy 🙂

eriska
10. bře 2010

Dobré ranko,holky,
tak u nás dnešní noc v pohodě, bafan chrupkat u rodičů, takže nás nikdo nevytlačoval a spali jsme s mrňousem celou noc..k snídani jsme si dali opečeného toustíka s jahůdkovou marmeládkou, sluníčko svítí, no, vypadá to na pěkný den..odpolko půjdu do lékarny, pro olejíček na masáž hráze, ať už to taky vyzkoušíme, zrovna tam musím koupit něco na strie a vedle lékarny do zdravotní obuvi pro pantofle do porodky a pomalu pobalím tašku..respektive, ty věci, co mám na přebalovacím pultu naházím do tašky a ty, co nechám doma, aby mi je přivezli, až budou docházet, tak ty naházím do druhé..a pak odpolko hlídat dvojčátka, dneska to odpoledne rychle uteče

zuzi, mně ten firkon nepřijde velký, ale to camarelo, je krásné, ale na mě moc robustní, no, uvidíme, třeba za pár týdnů budu tady nadávat na dorjana, jak je na prd..ale jinak, než tím, že ho ozkoušíme, tak nezjistím, jestli jsme vybrali ten pravý..jinak máš pravdu, strašně to letí a můžeme klíďo jet každým dnem..mám dojem, že se mi dnes v noci i něco o porodu zdálo 😅

andrea110409
10. bře 2010

hOlky asi mi začínají ubývat mozkové buňky, protože sem si do diaře blbě zapsala termín předporodního kurzu a teď netuším jestli je dnes a nebo zítra....budu tam muset zavolat 🙂 A pak ze máme dva mozky, u mě to rozhodně neplatí 😎

crawler
10. bře 2010

andy: tomu se říká těhotenská demence a postihuje téměř každou 🙂 já doučovala o víkendu synovce a příklad 1,1 * 3,3 jsem mu vysvětlila, jako že když násobím jedničkou, tak je to vždy stejné číslo - ale nějak mi nedošlo, že 1,1 není 1 😅 ještě že mě slyšel manža - no ale trapas to byl 😀DD

verisek
10. bře 2010

ahoj holky, me taky vcera vecer bolelo trochu bricho jak u menstruace, tak nevim..
jinak dneska se mi zdalo o miminki, ze uz jsme ho meli doma a chystali se s nim na prvni prochazku, strasne dlouho jsme ho oblikali a porad nevedeli co mu oblict aby mu nebyla zima nebo teplo 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru