Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
26. dub 2010

bokových rour jo? 😀 😀 no nejlepší by bylo nachystat asi něco volnějšího a pohodlnýho.. joooo ale ještě kdybych něco takovýho v šatníku měla že.. 😀 já furt všechno na těsno a tak, takže jsem na odchod z porodnice opravdu zvědavá 😎

katule01
26. dub 2010

jani: No to jsem měla pech ☹ Příští těhu musí být se cvičením.... To jsou nějaký asi jen protahovací cviky pro těhulky viď? Jasný po porodu si to vynahradím...

katule01
26. dub 2010

jani: No právě 😀 Já volnější a pohodlnější právě teď dokupovala... Myslím že dojedu v těch těhu džínách a popřípadě si nechám dovézt legíny, když bych byla moc hubená... 😀

verisek
26. dub 2010

no ja teda vubec netusim co si vemu na sebe z porodnice, kdyz se kouknu na ty dziny co jsem nosila, tak se mi chce smat, to asi nebude to prave orechove 🙂
jinak ja merim tak 162cm

janinka22
26. dub 2010

no protahovací ale i takový posilovací,na prsa a nohy, zadek.. je to docela fajn, ze začátku mi to přišlo takový moc jednoduchý, ale čím dál jsem byla v těhu, tak jsem pochopila proč to tak je 🙂 po porodu zatím nevím co budu cvičit, musím se po něčem mrknout..

verisek
26. dub 2010

po porodu se taky chystam na cviceni, ale ja na to moc nejsem, radsi chodim na brusle

janinka22
26. dub 2010

veri, tak to jo, to jsi tak o 10 cm nižší než já 🙂

katule01
26. dub 2010

hm, mě se právě taky chce smát při pohledu na mé džíny... 🙂 Jo veri, tak to jo, já už jsem si připadala tlustá, když jsem si přečetla Tvou původní váhu... 🙂 To jsme na tom výškově asi stejně s jani
Jasný, chápu, na začátku jednoduchý a teď pomalu těžký že? 😀
Jinak brusličky a třeba kolo mám taky moc ráda, v zimě miluju lyžování, ale na to si počkám pak až celá rodina... 🙂

eriska
26. dub 2010

holky, mně známá říkala, že z porodky jela v teplákách🙂účel to splní,že?😉

katule01
26. dub 2010

jo, tak tepláky asi nejsou špatný... 🙂

eriska
26. dub 2010

katu, já v nich trávila první dny, dokud jsem se nevešla do riflí..

katule01
26. dub 2010

eri, no tak mě je v teplákách příjemně i teď a myslím že hned po porodu to tak ještě chvilku zůstane... A pak bude krásně a bude to na volné vzdušné šatičky, takže to bude paráda... 🙂

janinka22
26. dub 2010

jojo, tepláky jsou vhodná varianta, možná v nich půjdu i do porodnice 😀 uvidíme kdy a za jakých okolností to na mě přijde.. myslím že v tu chvíli mi stejně bude jedno co mám na sobě

andrea110409
26. dub 2010

Ahoj holky, tak od rána žehlim plíny a věšim prádlo 😎 začíná to mít takovej ten supr ráz 😉
Koukám, že se bavíte o pohybu....my se s manželem vrátili k dlouhým procházkám s kočárem, které nás fakt byví. Vždycky vypadneme na 2 hodiny a je to luxusní. Já teda ještě musim trochu dávat pozor protože moje chůze neni 100%, ale dá se to 🙂

janinka22
26. dub 2010

Jéé taky už se těším až to bude jen na lehounký oblečení a budeme chodit na prochajdy s kočárkem v krásným teplíčku 🙂
Co dneska máte k obědu holky? Já už se právě před chvílí najedla, měla jsem zbytek ze včerejšího oběda, kuřecí masíčko s takovou rajčatovou omáčkou a těstoviny. Ještě by to chtělo zákuseček nějakej 😎

katule01
26. dub 2010

Jani na ty prochajdy už se nemůžu dočkat...
K obědu? No chtěla jsem udělat zelňačku, ale nakonec jsem dojedla zbyteček polévky ze včera, a za chvíli nakrojím ten perníček s polevou a mandlema a to bude můj dnešní oběd! Pak si dám ke sváče pomeranč a chtěla bych s jídlem a mlsáním dnes skončit... Abych ještě před porodem nenahnala zbytečný kila... 😕 A zelňačka bude zítra.

eriska
26. dub 2010

andy, jojo, procházky jsou super..jen teda za tři týdny už máme chrudim projitou,takže nás čeká další kolečko🙂

jani, to je pravda, mně bylo úplně jedno, v čem jedu..prostě jsem na sebe hodila to, co bylo po ruce🙂..mnam rajčatová omáčka..bohužel, to tomíkovi moc dobře nedělá..já budu bez oběda, ted ho tady držím, potřebuju, aby ještě chvilku spinkal a to v postýlce nejde, takže na rychlo do sebe hodím studený svlíkací páreček..

andrea110409
26. dub 2010

K obedu jsem delala manzelovi kvetakovy mozecek a nakonec jsem si vzala s nim. Na to jak jsem to ve škole nesneasela, tak kdyz je to dobre ochucene tak to fakt neni vubec spatne.

mandragora10
26. dub 2010

Ahoj holky,

clovek se na par hodin odpoji a co vy vsechno nestihnete probrat 🙂
My byli u pani doktorky, pochvalila nas, jak jsme za tyden pekne pribrali....Tomik sel z porodnice s vahou 3 180 g a dnes mel 3 740 a vyrostl o jeden cm 🙂
Holky, vahu opravdu nereste, vetsina z vas necha temer vse v porodnici a zbytek diky kojeni a behani kolem mimca shodite do par mesicu. Ja sla z porodnice v tehotenskych platakach....pravda, plandaly na me trosku, ale byly pohodlny....horsi bylo tricko, to na mne opravdu hrozne viselo....takze doporucuju nejake teplaky nebo kalhoty, kde je v pase snurka....a vyit si nejake mensi tricko a mikinu nebo svetr na rozepinani.
Co se tyce cviceni v tehotenstvi, tak ja chodila na jogu, mela jsem doma asi 3 DVD a chodila jsem i do posilovny, kde jsem cvicila spis zadek, nohy, zada a prsni svaly.
Cviceni po porodu - u na sv porodnici obchazela vsechny pokoje rehabilitacni sestra a rozdala nam papiry, kde bylo popsane, co muzeme cvicit uz v proodnici a behem sestinedeli: jsou to cviky hlavne na protazeni, posileni panevniho dna, stahovani delohy a prsni svaly + se doporuce lezet aspon 10 minut denne na brise. Naopak se vubec nedoprucuje cvicit brisni svaly, teprve po setsinedeli zacit s posilovanim sikmych a teprve az zesili, vrhnout se na prime. Jinak ja mam i jedno DVD se cvicenim po porodu, ale vice mene jsou tam obdobne cviky jako jsem popsala vyse.
Eri.....ja zacala taky kojit jen z jednoho prsu a mam pocit, ze to Tomikovi staci...dnes uz ani nemam prsa nalita, tak snad uz to bude dobry. Jedine, co me trochu znepokojuje, je, ze Tomaske pri kojeni vydava takove divne zvuky....skoro u toho hyka....nevim, jestli mam ucpany nos nebo proste moc hlta....ale u zadneho jineho miminka jsem to nevidela....pritel kvuli tomu s nami odmita spat v jedne mistnosti, ze ho to desne budi 🙂

zuzi82
autor
26. dub 2010

Ještě jsem vás nedočetla, teď jsem dorazila domů, takže horká zpráva: zítra nastupuju na vyvolání. Opět mám bílkovinu v moči a k tomu ještě ty oteklé nohy a ruce, takže prý není na co čekat. Byl tam jiný dr. Zítra večer první tabletka, ve středu ráno případně druhá. Pokud se ani tak nic nerozjede, přistoupí se k tomu ještě radikálněji a mímo prostě půjde násilně ven. Bojí se té preeklampsie. 😉 Takže do třech dnů snad budeme chovat.
Craw: to jsem teda fakt zvědavá, která z nás bude dřív. 😅

andrea110409
26. dub 2010

Ja sla z porodnice v tehotenskych kalhotech a bylo to fajn...za dva dny ale uz sem je na sebe nemohla vzit ani do kramu, protoze bych z nich vypadla cestou.
Dneska nosim klahoty co jsem mela normalne predtim, s vyssim pasem, abych mela hezky stazene brisko a mam pocit, ze to hodne pomaha. Trika tehotensky jsme uz taky vyradila vracim se ke svym. Ja sem, ale v porodonici nechala vsechno co jsme nabrala v tehu a diky tem komplikacim mozna jeste vic....jeste dneska musim brat zelezo a mam nakazany navrat k vitaminum.
Ale co hlavne ze se nijak nevalim a ze sem zas takova jako predtim...silu naberu postupne 😎
Od sestry jsem dostala krabicku uzasnych cokoladovych pralinek ...original belgie a tak se Šímou mlsáme 😉

andrea110409
26. dub 2010

zuzi: jéééé tak to je naprosta parada, tak to bude fajn. Tak si jeste užijte posledni vecer (my byli s prateli na veceri) a zitra hura 🙂 Moc drzim pesticky at je to rychle a at tabletky zabiraji jak maji 😉

eriska
26. dub 2010

man, neboj, my taky kokrháme😀 to jsou zvuky, jak píšeš, jako by měl ucpaný noc a přijde mi, jak kdyby se dusil..ale já to prý dělala taky a u nás v rodině to dělali všichni kluci..takže žádný strach😉 to s námi přítel spí, jen vždycky vylítne, že se tomík dusí a on přitom jen pije..jinak tomulka spí půl noci ve své postýlce a zbytek s náma..všichni si to moc užíváme😉

katule01
26. dub 2010

zuzi: Tak poslední večer trochu sexíku a třeba rovnou pojedete? 🙂 Jinak přeji hodně štěstí, ať zabere první tabletka...

andrea110409
26. dub 2010

eri: I Šímáček spí hodně s náma v pelíšku....kdykoliv mi dojde trpělivost a nebo jsem unavena z jeho uspavani.......uz sem se i pristihla ze ja spim a Šímulka ne 😎

eriska
26. dub 2010

zuzi, velkááááááá gratulka, to je super, už brzo budete doma úplně tři😉...pokud to půjde, koukej mi psát..třeba o půlnoci, stejně budu vzhůru..

andy, čokoládka, tu já si odpouštím..je prý velký alergen..ale taky mám v lince schovaný origoš pralinečky..

eriska
26. dub 2010

andy, já si večer připravím náhradní oblečko, vše na přebalení a z postele ani nevylézám😉 a taky se k němu pořád tulím..včera se tulil ke mně přítel a spali jsme na malém kousku všichni tři🙂 já myslím, že na spaní v posteli není nic špatného..kor, když při kojo maminka vytuhne😀 to zvládám na jedničku

andrea110409
26. dub 2010

eri: ono na tu čokoládu jsou různé názory, ale taky si dávám pozor a nijak to s ní nepřeháním .............teď máme obliček samou potničku a tak prestavame byt ukazkove miminko ....vypadame jak pubertak 😉
Prebalovat sice vylejzam, ale Šima se mnou hraje hru že se pokaka pri kojeni a to uz pak s nim nehejbu protoze by to mlicko bylo vsechno venku 😉

mandragora10
26. dub 2010

Zuzi, tak to je dobra zprava...uzijte si doma poradne posledni vecer jen ve dvou a drzim palecky, at to vyvolani jde zitra snadno a drzis uz ve sve naruci vytouzene miminko 🙂
Eri...tak to jsem rada, ze nejsme jedini, co pri kojeni kokrhaji 😉
Ja se sice snazim, aby Tomasek spal ve sve postylce, ale tam se mu vubec nelibi, tak ted spinka v kolibce a kdyz v noci nemuze zabrat, spi taky vedle me....vubec se nebojim, ze ho zalehnu....a kolikrat ja taky spim a on vedle me vrni a kouka.
Andy, nas se taky zasadne pokaka pri kojeni....ja ho kvuli blinkani prebaluju pred, tak pak hold v tom pokakanem musi vydrzet do dalsiho kojeni.

zuzi82
autor
26. dub 2010

Holky jsem fakt šťastná, že se to dneska takhle rozseklo. Už se na mímo moc těším a doufám, že to bude v pohodě. Kdyby se čekalo až to přijde samo, tak rodím tak v srpnu. Ptala jsem se dr. jestli, je šance, že se to spustí a říkal, že to tak moc nevidí. Čípek mám tak jako před týdnem uzavřený 1,5 cm a to jsem za ten týden umyla okna, sexíkovali jsme a dali jsme i dlouhatánskou prochajdu. 😉
Jo a máte pravdu, dneska je vlastně náš poslední samostatný večer, tak to musím něco vymyslet. 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru