Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

janinka22
27. dub 2010

andy, jasně, ono stojí za to si to i vytrpět, hlavně aby bylo mimčo zdravý.. ale když ke zdravýmu mimču bude ještě hladkej porod tak proč ne že 🙂 jsem sama zvědavá jaký to bude.. moje mamka říkala, že já i ségra jsme šly ven rychle 😀

andrea110409
27. dub 2010

jani: já měla porod jak mamina i s tema komplikacema....i nabraná kila v těhu odpovídají mamině 😎 . Ještě, že mi o porodu nikdy nevyprávěla 😀

crawler
27. dub 2010

Hezké ránko🙂

Eri: vůbec se nemusíš bát, že by malý něco chytl - právě naopak - laktační sestra nám na kurzu říkala, že díky mlíčku od nemocné maminky si budují imunitu proti té nemoci -takže je to vlastně dobře 😉

zuzi: no je to opravdu různé...moje mamka porodila vždy až 3.den zavádění tablet a teta dokonce 5.den...proto se i já vyvolávání bojím...ale od včerejška ze mě vychází po kouskách takový soplíky - celkově už toho bylo dost, tak si říkám, že je to třeba zátka na pokračování a že se to třeba přeci jen rozběhne samo...no bylo by na čase - dnes přenáším 6.den ☹(( Děsím se, jak bude mimísek velký a tak :-/

andy: a to se tedy těší na období růstového spurtu, které jsou 3.a 6. týden a 3. a 6. měsíc věku miminka - to teprva žerou 🙂)

janinka22
27. dub 2010

andy, tak kdybych to měla taky zděděný tak by to bylo fajn 🙂 však brzy uvidíme..

katule01
27. dub 2010

Ahoj holky...
No kdyby se dědily věci jako je porod, tak to by byla paráda, já prý byla venku v pohodě a celkem rychle a brácha prý mega rychle, to se až mamka divila že už to je... 🙂 Tak jsem fakt zvědavá, co mě čeká, ale už se na to celkem i těším... A taky mi všichni říkají že to budu mít rychlý a že to bude kluk, tak jsem zvědavá, jestli se trefili... 🙂

mandragora10
27. dub 2010

Ahoj holky.

tak ja ten porod asi taky mela geneticky dany....mamka taky mela problemy s otviranim, rodila skoro 2 dny a taky ji nastrihavali....takze pokud mate v rodine rychle porody, mate na pul vyhrano 😉

andrea110409
27. dub 2010

Tak už mi holky otrnulo a tak hledám nějaká cvičení protože mě ještě pořád zlobí ty svěrače a nefungují jak mají ☹ Začnu asi lehem na břicho kvůli zavinování dělohy, posilování nohou mám na procházkách a na svěrače se budu muset taky zaměřit. Jen neztratit důslednost 😎 Už jste některá začala?Ať mám motivaci vlivem špatného svědomí 😉

skretik
27. dub 2010

Ahoj holky, vy jste toho teda popsaly 😅 , ted vas docitat nestiham,ale treba odpoledne. Nejake nove miminko???
Ja byla vcera na kontrole a zatim nic, zatim to nevypada, jen mi teda zacina klesat brisko, ale to taky nic neznamena. Poslicky mam taky porad, ale jak rikala pani doktorka, to muze byt klidne i mesic pred porodem 😝 . Tak uvidime, ale uz me vsechno boli. Vcera bylo v porodnici nekolik holek co prenaselo, bylo mi jich dost lito, vypadaly, ze uz dost trpi, tak nam vsem drzim palce at to zvladneme rychle a moc se nam ty miminka v brisku nedrzi 😵.

Craw a Zuzi vam drzim palce at uz to mate brzy za sebou a v pripade vyvolavani at to hnedka zabere a mimiskove jdou hned ven!!!!

katule01
27. dub 2010

Man: No to by bylo fajn kdyby jsme měly napůl vyhráno... 🙂 Ale co já taky vím, tak jedna rodička a jeden porod úplně v pohodě a druhý hrůza... Ona to má každá pak úplně jinak.... No ale budu doufat, že to půjde rychle... 🙂 Navíc mi doktor řekl minulý týden, že už bych mohla rodit každým dnem, že spodek mám připravený, že jsem otevřená, tak uvidíme...

skretik
27. dub 2010

Katul ty se mas, zavidim. Ja jsem jeste uplne zavrena 🙄 . Sice chci to kvetnatko, takze jeste do konce tydne rodit nechci, ale uz by se mohlo zacit pomalu otevirat 😅

eriska
27. dub 2010

jani, souhlasím s holkama, taky jsem to měla jako mamka, ta nás obě se ségrou měla o 14 dní dřív, jako já tomínka, porod měla celkem rychlý a s nástřihem, jako já...tak třeba to fakt dědičný je..

craw, díky za uklidnění..já se právě bála, aby se nějak nenakazil..

no, prababča chová, respektive, hrká s ním jak o život, asi mu vyklepe duši z těla nebo mlíčko, co právě zbaštil a hvízdá mu do ucha a tomín řve..že se mu nedivíte? já se jako nenápadně snažím jí vysvětlit, že to dělat nemusí, ale holt jiná škola, no..

tak jdu přebrat komodu a vyházet věci, co nám jsou malé.

andy, já ještě nezačala..zatím mi stačí procházky a pobíhání kolem prdolky a vybíhání schodů do toho našeho třetího patra..ale musím začít cvičit něco na břicho..štve mě, jak mi visí..

mandragora10
27. dub 2010

Andy, tak ja uz asi 4 dny cvicim....jen jendou denne, vetsinou dopoledne.....cca 10 minut lezim na brichu a pak cvicim cviky a zpevneni panevniho dne....je fakt, ze uz ted vidim vysledky - bricho je pevnejsi a hubenejsi, ale do puvodniho stavu ma jeste daleko ☹ Ale rozhodne to cviceni pomaha na vyprazdnovani....netrpim zacpou, coz je po tom siti fajn.

katule01
27. dub 2010

skretik: No mám, tak špatný to určitě není, ale nechci nic zakřiknout... Poslíčci zatím žádný... Já bych taky chtěla květňátko, tak uvidíme, kdy se bude chtít miminku ven... 🙂 Ale sobota je tu coby dup 🙂

andrea110409
27. dub 2010

Těhulky: rozhodně teď nechci poučovat, ale spíš jen doporučit aby jste se vyhnuly mé chybě. Celé těhu jsme si četla o těhotenství a porodu a úplně sem zapomněla na šestinedělí. Následně mě všechno vykolejilo a moje psychické stavy úplně rozhodily. Doporučuju teda něco přečíst aspoň základní článek, protože to fakt pak neni legrace a každého to může semlít úplně jinak. Teď už sem v pohodě, ale první dny byly krušné...teď se jen modlím aby se mi už všechno zahojilo a nebyly komplikace 😉

katule01
27. dub 2010

Andy, no to je asi super nápad... A nevíš o nějakém dobrém článku někde?

andrea110409
27. dub 2010

katu: nic konkretniho nemam, ale když dáš na seznamu do vyhledávače ŠESTINEDĚLÍ tak to vyhazuje zajimave souhrnne clanky. 😉

katule01
27. dub 2010

Andy, OK, děkuji, juknu na to...

miselaniki
27. dub 2010

Ahoj, Míša vám všem moc děkuje za gratulace a vzkazy a moc vás zdraví. Jsou s Kryštůfkem v pořádku a když to dobře půjde, jdou zítra domů 🙂 Petra

verisek
27. dub 2010

ahoj holky,
jeste jsem nedocetla, ted jsem prisla z prohlidky
v so v 7 rano nastupuju na vyvolani
na jednu stranu jsem rada, budu me rodit moje doktorka, zaridila mi i nadstandart a manzel tam se mnou bude uz od rana,
ale na druhou sranu je to hrozny vedet kdy to bude.. 😖
tak musim vymyslet nejakej program abych na to porad nemyslela, hlavne v patek vecer, jinak se asi zblaznim 😅

janinka22
27. dub 2010

holky, já jdu zítra do té porodnice, tak jsem zvědavá co mi řeknou, pak dám echo 🙂 ale moje dr. před týdnem říkala, že jsem dobře připravená na porod, tak uvidíme. Taky chci květňátko, no a kdybych rodila už o víkendu, tak bych se vůbec nezlobila 😀

děláte mi radost, že jste měly porody jako vaše mamky.. jestli to budu mít taky po mamce, tak budu šťastná.. 🙂

andy, ano, to máš pravdu, já teda o tom četla v knížce, ale už je to taky nějaká doba.. takže je dobrej nápad se na to psychicky připravovat..

janinka22
27. dub 2010

veri, ale tak třeba to do té soboty ještě přijde samo, nebo myslíš že je to pasé?? To bude asi teď těžký myslet na něco jinýho, snad se ti ale zadaří a do soboty ti to rychle uteče.. 😉

verisek
27. dub 2010

no nevypada to, cipek je porad stejnej, nezkracuje se.. ostatni je trosku lepsi, ale nejspis bych prenasela, takze na jednu stranu jsem zase rada, ze se to rozsekne a nemusim cekalt dalsi tyden co bude dal

janinka22
27. dub 2010

to věřím,že jsi ráda, taky bych byla, je to lepší než přenášení 😉

ivet6
27. dub 2010

Veru a to sis vybrala, že zrovna 1.5., nebo ti to prostě doktorka určila? To je totiž krásný datum 😉

verisek
27. dub 2010

to vybrala doktorka, ma zrovna sluzbu na porodnim sale 🙂

ivet6
27. dub 2010

🙂, tak budu držet palce, ať se ti to rozjede ještě ten den 😎

katule01
27. dub 2010

Ty jo koukám, jak se tady rozmnožuje vyvolávání... Já jsem teda strašně zvědavá na sebe a na Tebe Jani, když už jsme obě připravený... 🙂 Jen nechci nic zakřiknout...
Veri: Tak to máš super, že Tě bude rodit Tvá doktorka... Já bych taky chtěla toho svého dr. ale to prý nehrozí... ☹ No a nadstandard mi taky doufám vyjde... Ikdyž pokoj ve dvou by taky nemusel být špatný... No a Veri myslím že to je právě dobrý vědět kdy to bude ne? Než furt čekat...

janinka22
27. dub 2010

katul, taky jsem zvědavá, páč je to tu opravdu samá vyvolávačka... no uvidíme. Jinak já bych taky asi radši věděla kterej den to bude, než čekat a čekat.. ale možná je to pak víc stresující když víš přesně kdy to přijde

katule01
27. dub 2010

Jani, no právě, já myslím že není špatný vědět kdy to bude protože já teď takhle furt jen čekám jestli už ne náhodou něco když už mě doktor týden "straší" že to může být každou chvíli, pomalu se bojím někam jít a tak... No a datum by se mi líbíl 2.5.2010 🙂 to by mohlo i vyjít... 🙂

skretik
27. dub 2010

Veri, tak to budete mit krasny datum 1.5., ja bych brala 5.5 😎 , tak uvidime. Kamoska taky do posledni chvile zabetonova a pak to najednou prislo samo a o 10dni drive, tak snad mi to tak taky vyjde.
Moje mamka mela s brachou delsi porod a se mnou v pohode, takze ja si nevyberu 😝 .

Holky taky vas tak strasne boli podbrisek a pipi kosti? Ja kolikrat nemuzu ani chodit ☹ , a do toho mi jeste ztvrdne bricho a je konec 🙄 , nechce se mi jen lezet doma a cekat kdy uz, ale to litani vsude mozne me nejak zmaha 😅 .

Mate nejake zpravy o Craw?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru