Co nás čeká po 13. tt?

zuzi82
8. říj 2009

Ahojky holky, zkusíme se přesunout na toto téma. Doufám, že to všechny najdete.

evuss
23. lis 2009

Jé Eriska to máš dobrý tu 11. my jdem až na půl čtvrtou 😒 Katy my jsme měli asi "rozcvičku" před obědem, teď sme se nabaštili a je tam klid, asi má polední siestu 🙂

katy007
23. lis 2009

Evi: spíše jestli to už nebyl signál, že máš něco dobrého konečně poslat, že je čas oběda! 😀

evuss
23. lis 2009

No to je taky možný. Taky sem mu hned začala vysvětlovat ať počká ještě 10min. že už půjdem a jestli může mít zelí a všechno jsme to spolu probrali 🙂

mandragora10
23. lis 2009

Realx byl super, ale navrat do reality a prace je hroznej....dneska se mi kupi prace, z divani do pocitace uz me boli oci....za ten tyden si clovek odvykne.
Jinak my jdeme na ultrazvuk ted v patek 27.11., tak doufam, ze se nam miminko pekne natoci, at uz ho muzeme zacit oslovovat jmenem 🙂 Ja snad ani nedospim 🙂
Po obidku ted asi spinka, protoze je docela v klidu, jen jednou za hodinku se asi otoci do jine polohy, ale nekope. To jsem zvedava, co bude vyvadet treba za mesic, kdyz uz ted je takhle cile a kopave 🙂

eriska
23. lis 2009

katy, to ja taky nemam rada, to oblizovani obliceje..jeste, kdyz byl uplne malinkaty stenatko,tak mi to tolik nevadilo, ale ted..ne, diky..kdyz vidim, co vsechno sezere, ted teda zacal suprove vystavovat a vyhanet bazanty, tak nam dela radost..ale nikdy nevis, co se mu honi v hlavicce, ikdyz je sebehodnejsi..uvidime, jak na mimi bude reagovat..

uz se na stredu a na utz moc tesim, ale nedokazu si predstavit, jak budu na dalsi cekat dalsich 9tydnu..to je hrozna doba..musim se zeptat, jestli by to neslo jeste jednou mezi tim..

holky, tak jsme s pritelem zrovna vybrali spotrebice do kuchyne..elektrolux..jsem si pripadala jak alenka v risi divu, takovych funkci to ma a ja ani nevim, na co se pouzivaji, nebo co vlastne ty nazvy znamenaji..

miselaniki
23. lis 2009

man: vítej z dovolené
eri: no taky jsem zvědavá jak naše psí slečna zvládne příchod miminka, je hodná a přítulná tak doufám, že v pohodě, prý se má donést z porodnice počůraná plínka aby si pes zvykal na pach děťátka - asi to zkusím.

já mám UZT až za 10 dní a jsou to muka tedy. Výborné to má Katy jak píše že jí vždy udělají UTZ, já jsem dokotora zatím ukecala jenom jednou navíc.

Já jsem zařizovala kuchyň jsou to tak 2 roky, koupila jsem všechno od Fagoru až na myčku tu mám Siemens. Volila jsem zlatou střední cestu protože pak zjistíš, že půlku věcí ani nebudeš používat.

katy007
23. lis 2009

Jo je to výhoda, že má dr. má UTZ a vždy se koukáme - prvně ona a já sebou nesmím šít a pk koukám já a ona vysvětluje.

Jinak já mám taky celou kuchyň z fagoru akorát myčku mám AEG a jsem s ní moc spokojená a upřímně už si nedovedu představit šudlit nádobí ručně 😠

mandragora10
23. lis 2009

No ja jsem na tom stejne, pujdu na ultrazvuk ve 21.tydnu a pak az kolem 30.tydne, to je hrozne za dlouho ☹
Zavidim vsem, co maji doktory, kteri delaji ultrazvuk kazdou prohlidku. Asi se ted v patek taky zeptam, jestli mi nedaji jeste nejaky mimoradny termin mezi tim, jinak to fakt nevydrzim 🙂
Zarizovani spotrebici nezavidim.....svuj byt a valstnikuchyn jsem zarizovala pred 4 roky, pak jsem se nastehovala pred rokem k priteli, ktery jeste spotrebice v kuchyni nemel, tak vyber znovu....no a jelikoz mame 2+kk, tak tak do 3 let pocitam se stehovanim do noveho a ceka me to zase. Souhlasim s mis....covek nakonec zjisti, ze stejne vyuziva jen polovinu fuknci, co spotrebic ma 🙂

eriska
23. lis 2009

mis, aspon mate malyho pejska, ten ti do postylky nevleze..to nase tele si vyskoci a uz mi mrnouse bude oblizovat, v tom lepsim pripade..jinak je zlaticko, taky hodny, pritulny, ale porad je to blaznivy stene😀 ale v dubnu uz bude rok, takze snad trosku z tech telecich napadu vyroste🙂 no, ja na fagor neslysela nic dobryho..teda, hlavne na mycky..teta ji mela uz 4x v oprava a babicka 2x..a to ji nemaji ani rok..takze fagor nee..a od elektroluxu mame uz pracku i lednicku, a jsme spokojeni..i cenove to docela jde..ale jak rikas, taky jsme to podle tech funkci vybirali, protoze podle me jsou nejake uplne zbytecne..teda, treba pro me

katy007
23. lis 2009

Eri: tak to já zase myx. spokojenost i lidi co fagory mají, ale nevýhoda, je vyšší pořizovací cena. Proto jsem brala i myčku od AEG byla o 10 tis. levnější. A je hrozně tichá na rozdíl od Bosch. Jinak pračku máme elektroluxa.

tak pro dnešek se loučím fičím domů resp. poběžím hlad mám jako vlk a doma mě čeká úžasná polévka. Tak papa zítra 🙂

eriska
23. lis 2009

katy, tak si nech chutnat...me k veceri ceka cockova polivecka a uz se na ni moc tesim😉 ono je to asi kus od kusu, a taky o nahode..nekomu to pofrci dlouho a bez problemu a nekomu se spotrebic pokazi za chvili po pouzivani..

man, my predelavame a taky z bytecku delame 2+kk, ale stehovani neplanujeme..jeden detsky pokoj, jedna loznice a velky obyva s kuchyni nam staci🙂ja vyrostla se segrou v jednom pidi pokojiku a nijak jsem tim netrpela, ani netrpim..navic u nas jsou vysoke stropy, takze kdyz by casek k prckovi prisel sourozenec, tak ten starsi si bude bydlet v patre a mrnous dole...ale to je dost daleko..mne jedno bohate staci..

eriska
23. lis 2009

jo, katy, jinak mamka ma AEG uz 10 let, nikdy se s myckou nic nestalo a myje perfektne..tak treba se fagorum nezdradili "jen" mycky

miselaniki
23. lis 2009

Tak ono je finále je jedno jaká značka hlavně aby si byla spokojená. U té myčky je dobré pečlivě vybírat přece jenom tam jde o tu spotřebu vody a energie.

No psa a máme sice malého ale vyskočit umí potvůrka, když přijdeme domů tak je jak na gumě. Chodila jsem s ní i na agility než jsem otěhotněla takže i tak jí budeme muset hlídat. Já zas závidím výmara, nádherný pes.

eriska
23. lis 2009

chodila jsi s ni na agility? tak ono je to dost zivy plemeno,co? taky myslim bylo nebo jeste je lovecke,ze? nas agility neceka, to uz by se nedalo stihat, pritel v breznu dokoncuje myslivecke zkousky, takze si bafan bude chodit na hony, po zkouskach a kdyz se nam ho podari dostat do postoje, tak zkusime i nejakou tu vystavu..uvidime..ale pak s mimcem se to bude stihat hur..proto musime mit kocik do terenu, at muzeme s klukama chodit do lesa a na zkousky na kukandu😉

miselaniki
23. lis 2009

No i na poslušnost a pak na agility ( na agi jenom chvilku), ona je hodně vytální musela se zabavit o to horší je to teď, jsem na rizikovém tak můžeme max na dlouhé vycházky a házet balonek - to vydrží aj hodinu🙂.
To máte super, že přítel bude psa brát do lesa pro ně je fakt nejlepší když mají "zaměstnání"
No terénní kočár se hodí, já jsem si vzala tu tříkolku i kvůli bruslím tak jsem zvědavá jestli je někdy pak nasadím🙂.

eriska
23. lis 2009

trikolku, jsi vybrala? tak to my radsi ctyrkolku..mela jsem moznost s trojkou jezdit a nevyhovuje mi to..a ty brusle, to ti zavidim..ja se na nich sama sotva udrzim..a u nas ani neni moznost..nebo neni, je, ale my bydlime v kopci a k nam vedou same kocici hlavy, takze to neni to pravy orechovy..ted teda vybudovali novou stezku, sice dal od naseho domu, ale uvidime..treba se v lete na brusle dokopeme😀 tak barrysek je taky certik, ale doma je zlaticko. mame stary gauc a kdyz mu necham otevreno do obyvaku, tak o nem nevim..venku je to teda torpedo..vcera pry zacal utikat za nejakou holcickou, a pritele maminka ho neudrzela, spadla a ten nas 30kilovej blbec letel k male holcicce, jeji maminka v soku(se ji nedivim, o me by se pokousel infarkt, letet mi na dite velkej pes) a barrysek si zastavil a zacal ji oblizovat..takze deti ma rad..a dost..ale udrzet ho..no, jsem zvedava, jak v lednu s nim budu chodit na prochazky..to zatahne a na lede poletime oba

andrea110409
23. lis 2009

Ahoj holky se zvířátkama to máme jednodušší, máme dvě suchozemské želvičky a ty jsou naprosto neškodné 🙂 Jen se jim musi denně dojít na trávu a pak jsou maximálně spokojené 😉
Taky mě holky napadlo, jestli jste už uvažovaly jakou vodu budete mrnouskovi používat na čaje atd. Vzhledem k posledním testum balených vod z toho mam docela hlavu v trapu a přemýšlím o nějakém typu filtrace.
Kdyby vás k tomu něco napadlo tak budu ráda za každou informaci 😉
Jinak uvazujeme o nakupu pračky a určitě to bude elektrolux, máme ji teď a jsme maximálně spokojeni 😉

crawler
23. lis 2009

Ahojky těhulinky🙂

děkuju za krááásnou spolupráci na tabulce🙂 už ji máme skoro zaplněnou ;-D paráda

holky, ty pohyby vám tak závidím - můj mimísek je úplně v klidu - přitom první bublinkování jsem cítila už v 16tt, ale teď ani Ň...mám strach, aby bylo vše ok... 😒 ☹ do poradny jdu 2.12. a na utz až 15.12. tak se nemůžu dočkat!!! je to hrůůůza - už jsem mimíska neviděla od 13.tt 😢

crawler
23. lis 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

😀

tak když na to tak koukám, tak tah zahájí Andy a vše uzavře Janinka 😉 Tak schválně, jestli se podle tabulky budou řídit naše miminka nebo jestli si budou chodit na svět, jak se jim zachce😀

andrea110409
23. lis 2009

crawler: s těma termínama vidění mrňouska jsme na tom stejně. O mrňouska se neboj určitě je v pořádku a nebo to prober s paní doktorkou toho druhého 😉 Hlavně optimismus 🙂

crawler
23. lis 2009

Andy: díky za povzbuzení - taky si říkám, že musím být optimistka, páč stres by mimimu ubližoval víc...ale to víš...momentálně bych radši živlíka než lenocha ;-D

dneska jsem si holky udělala radost a koupila soupravu do porodnice - až bude čas, tak vyfotím - je to bílá soupravička - dupáčky, košilka, halenečka a čepička (celkem necelé 400kč - chtěla jsem do porodnice něco nového, nepoděděného😉) - je to bavlnka a je to úžasně něžný😀DD a maminka už plete vlněnou soupravičku, takže na ven ještě na to oblíkeneme svetýrek a vlněný gaťata 😉

andrea110409
23. lis 2009

crawler: já tě chápu takhle mě mrňousek péroval až do tohodle pátku. Však on se zase ozve 🙂

Jéééé mě nějak ta nakupovací mánie po věcičkách nezasáhla. Jak nevíme co to bude tak mě to ještě neláká 😉 Ale už sem se aspoň rozhodla pro kočárek a z toho mám radost obrovskou.

crawler
23. lis 2009

andy: mě to zas láká, ale musím se držet - všechno (kromě kočárku a přebalovacího pultu) máme poděděné a navíc na tom nejsme finančně moc růžově, ale do té porodnice jsem to musela koupit ;-D ale teď jestli budeme něco kupovat, tak fakt jen minimum...neměli bysme to ani kam dát a to jsme si vymysleli velký přebalovák a bude nám ho dělat bráška švagra na míru, takže snad to bude stačit a vyhovovat ;)

andrea110409
23. lis 2009

koukám že mi na to jdeme z opačného konce, máme přebalovák i vymyšlenej kočárek a nebude se mít chudinka do čeho obléknout 😉
O financích mi ani nemluv, jak to tak počítám tak to bude jen tak tak 😒 Ale co hlavně ať ti čudlové jsou v pohodě a ostatní zvládnem, prostě to půjde 😉
Zrovna teď jsem četla jak se Bende staral o to aby žena v těhotenství jedla zdravě a byla v klidu. Tak jim pořádně asi dva měsíce, pořádně nespim a zařizuju koupi bytu .....doufám že mrňousek je tvrdá nátura 😉

crawler
23. lis 2009

andy: pokud se má narodit zdravé, tak se zdravé narodí - o to se bát nemusíme😀 dřív ženy neměly tu péči, jedly chudě, makaly na polích a děti se většinou narodily zdravé a naopak - pokud se má něco pokazit, tak se pokazí i kdyby sis žila jako v bavlnce😉 musíme to tak brát;) co jiného zbývá no..

měj se (i vy ostatní, které třeba ještě přijdete) krásně😀 jdu se koukat na tel.noviny;-)

eriska
23. lis 2009

an, my mame taky zelvicku, ale vodni, takovyho 25cm drobka..ale je zlata, ty nemusis dat mesic nic a nevadi ji to..ona totiz mrska rozmazlena basti jen sunku(uz se naucila jist i veprovou, driv jen kureci) a rybicky..😀

holky, ja v sobotu u babicky prebrala vecicky po prtatech v nasi rodince a do pul roku mam dva obri pytle, ale je to vsechno uz vic jak 6let stare, bila je svetle zluta, flicky od prikrmu,takze zkusim vyprat, vyvarit a uvidime, co zbyde ci nezbyde a dokoupi se..do porodky uz mame..k narozkam dostanu od tety soupravu,dupky, bodycko, kabatek a cepicku a moje mamca k tomu koupila takovy teply kabatek a boticky..ve zlute barve, coz si myslim, ze je neutralni

craw, nas prdola je ted taky klidas, cely vikend jsem se stresovala, proc to tak najednou, ale pak jsem si rekla, ze kdyby nebylo neco v poradku, tak se to nejak projevi..a v knizce(nasla jsem jednu po mamce) pisou, ze prvni poradne pohyby citi prvorodicka kolem 23.tydne..je teda starsi, ale me uklidnila..a ted jsem koukala na chuvu fajn a najednou citim takovy zvlastni pohyby a ona se bublinka ozvala sama..jen tak letmo, ale ozvala...takze, zadny nervy, zadny stres, pekne si uzivej..pockej, za par tydnu si budes rikat, jak to bylo super v klidu spat a sedet..😉 jdu si dat druhou veceri, bez te neusneme, jinak se rano v 6 probudim a mam hlad..tak si dame s prdolou jogurtik🙂

dobrou holky a zitra papa

zuzi82
autor
23. lis 2009

Taky jsem chtěla koupit soupravu do porodky, ale nakonec to dopadlo tak, že si pořídím jednotlivé věcičky. Sestra mi upletla krásný bílý kabátek, pod který jsem objednala bílou košilku s límečkem a mamka dokoupila bílé dupačkové kalhoty. Ještě mám bílou čepičku a dokoupím bílé rukavičky a můžeme vyrazit. Já chci mít z porodky mimčo v bílém, připadá mi to strašně něžné a když nebudu vědět pohlaví, tak je to ideální.
Zítra manža jede pro přebalovací komodu a skříň do pokojíku, co jsme ve čtvrtek koupili. No nakonec za chvíli jsme v půlce, tak je asi fakt na čase to řešit. 🙂

Taky přeji dobrou noc.

evuss
24. lis 2009

Ahojky holky,

Andry tak nad vodou jsem přemýšlela zrovna o víkendu a já jdu do vodního filtru. Kontrétně do jednoho "krasavce", kterýmu absolutně věřím, že bude jak pro nás tak pro mímo dávat jen zdravou vodičku 😉 Kdybys chtěla pošlu ti odkaz na něj do IP abychom nedostali vynadáno, že tu něco propagujem 😅 Známej to dával taky malé, sice si to pořídil až měla asi rok, ale prý nechce jinou vodu pít. Takže já ho pořídím a řikala jsem si, že ju kdyžtak zkusím dát na rozbor jestli může být, ale věřím tomu že jo. Však ta malá je toho důkazem, ale pro jistotu 🙂

Jinak jsme včera s manžem přečetli v chytré knize, že od 20tt může být slyšt srdíčko, když někdo poslouchá bříško. Tak to hned zkoušel a prý mu do toho moje střeva moc kecaly takže nic neslyšel 😀 Ale su v klidu jsme v 19tt a nějaký pohyby sem tam cítím takže ok.

Já soupravu do porodky taky pořídím novou. Mám vyhlídlou buď takovou béžovou nebo zelenou (pro změnu). Jo holky nevíte o nějakým levným shopu, kde by měli fusaky do autosedaček? Moc jsem to teda nehledala, ale když jsem se tak dívala tak jsem to nikde nenašla...

t.kosticka
24. lis 2009

Jéé, ahoj holky, vy jste všechny tady... můžu se k Vám přidat sem?! "Úplně na začátku" už asi nebudu 😅

katy007
24. lis 2009

Ahoj holky,
já vždy si přála psa, naši mi ho nikdy nedovolili a tak byl kompromis papoušek a měla jsem 3 ten poslední umřel jako papouščí děděček a byl nádherně ochočený a uměl mluvit. Pak mi jednou přítel koupil k vánocům křečka a měla jsme ho moc ráda, nikdy jsem žádného neměla tak jsme se zpočátku toho obávala a pak až umřel tak jsme žádné zvířatko nechtěla jen psa, že žije dlouho, ale toho taky P. nechtěl a jelikož věděl o mé lásce k papouškům tak mě po svatební cestě překvapil a donesl mi papouščí miminko, ale byl tak maličký, že se musel krmit což mi nešlo, tak ho naštěstí bratranec papouškář odchoval a já mám teď 2 letého matýska extra ochočeného, extra vyčůraného a mluví o 106 a je to legrace 🙂 pak začal P. chtít psa, já už ani tak ne, mám Mateska a teď pejska odložíme na později asi až pro dítko až bude větší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru